ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7378. Vrijdag 17 November 1922. 70e Jaargang. ""TioTLliTor" BIT K00SL0TTIQ &3S31M. B U I T E N L a"N D. 6EMEHBDE BEBICHTEN. T"WSEII3E1 BLAD. BELOIE. Na 4 jaren heeft nu ook Belgie zijn on bekenden soldaat begraven. Fe Brussel woeien de vlaggen lialfstok. Een onlzag- lijke menigte was geschaard achter de rijen, 'govormd door de schoolkinderen en de oud-strijders. Het lichaam van den onbekenden sol daat kwam uit 'Brugge in het Noorder- station aan. De koning, de kroonprins) militaire -en dvieie autoritejleii gdigen in den stoet tiaar de Koningsstraat, waar het monument ter herinnering van de onaf- hankelijkheid is opgericht. Daar had de bijzetting plaats, in tegenwoordigheia van de koninklijke familie, diplomaten, minis ters, bu.tenlandsche vertegenwoordigingen, enz., in een grafkelder, die door twee bron- zen ieeuwen bewaakt wordt. De plechtig- heid werd door een kanonschot aangekon- digd. Oedurende een minuut stond alles stiT. De koning sprak een korte rede uit, waarin hij hulde bracht aan den onbeken den soldaat, en Belgie's dankbaarheid uit- sprak voor alien, die gesneuveld waren. Generaal Degoutte heeft namens de Fransche regeering het oorlogskruis op de vlag, die de kist bedekte, gespeld. Het- zelfde deed generaal Pecori namens Ita lic, generaal Allen namens Amerika. Na het defile werden er kransen neer- gelegd. Alle kerkklokken luiden. Tot laat in den avond brachten menschen bloemen op het graf van den onbekenden soldaat, dat onder bloemen en kransen werd bedolven. Op het graf zaf een kleine bronzen plaat woorden aangehecht met een opschrift in de twee talen: „Hier rust een Onbekend Soldaat, gesneuveld voor het Vaderland, 1914—1918". HET BANDIETEN-WEZEN IN CHINA. Bandieten, ten getale van "tienduizend, maken het geheele Kiosjandistrikt onveilig. Missionnarissen worden opgelicht en als gijzelaars medegevoerd. Uit jentsjing zijn aanmerkelijke troepenversterkingen gezon- den. ENGELAND. Het bericht van de vergiftiging van gene raal sir William Horwood, den hoofdcom- missaris van politie te Londen, veroor- zaakte veei sensatie. Scotland Yard is uiterst gesloten, maar volgens de „Daily Mail" is het vergif, of arsenicum, of strych- nime, in chocolade-bonbons per post aan Horwood toegezonden. De overgebleven chocolade is door deskundigen onderzocht. Horwood ontving1 in den Iaatsten tijd vele dreigbrieven, waarop uitgebreide rnaat regelen voor zijn bescherming genomen waren, waardoor het raadsel nog grooter wordt hoe de boosdoeners hun plannen konden uitvoeren. Onoontroleerbare be- richten gewagen van bolsjewieksche be- drijvigheid, maar het eenige vaststaande feit in de aangelegenheid is, dat een secre- taris Horwood in zijn particuliere kamer in Scotland Yard Donderdagavond ont- dekte in 'n toestand van ineenstorting. Hij dacht dat hij lijdende was aan een hart- aandoening, maar dokters constateerden vergiftiging van ernstigen aard. De idoos bonbons aan Horwood's adres was voorzien van een half geschreven, half gedrukt adres met een bijgevoegd briefje „eet smakelijk", get. „Molly". Eenige dagen daarvoor had de onder- hoofdcommissaris eveneens zulk een doos bonbons ontvangen, doch ze wijselijk laten staan. Generaal Horwood at er twee op, en werd bijna onmiddellijk daarna ernsti j ongesteld. De dageraad was nauwelijks aangebro- ken of Romain maakte zich gereed tot de reis. Hij had haast zich van. de pijn- lifke taak te kwijten en verlangde naar het einde van het onaangename corvee, dat hij ging ondernemen. Voordat hij zich naar den trein begaf, wilde hij een blik werpen op zijn dia- mantenproces in zijn laboratorium. Hij had het procede verscheidene dagen aan de helsche temperatuur van drieduizend graden blootgesteld en was nu het omhul- sel, waarin het mengsel gedaan was, aan het afkoelen gegaan. Als hij zich niet had bedrogen in de verhoudingen, dan moest er weer een schoone diamant te voorschijn komen. Een blik op de pendule echter zeide hem dat hij geen tijd had naar het, laborato rium te gaan, wilde hij niet te laat aan den trein komen. Daarom bepaalde hij er zich toe een paar regefs aan zijn vrouw te richten, waarin hij haar een afscheids- groet zond en de verzekering gaf in ieder geval voor het diner terug te zullen zijn. De diamantzoeker deed het briefje in een convert en begaf zich naar de kamer van Lenore met het voornemen het onder de deur door te schuiven. Even aarzelde hij het te doen, want zijn verlangen was groot, om zijn vrouw alles te bekennen. Toen dacht hij aan de woorden van zijn vriend en hij bepaalde zich tot zijn eerste plan. Arme Romain, wat zou hij het later be- EEN VADER DIE ZIJN ZOONTJE TOT DIEFSTAL AANZET. Het kwam den Iaatsten tijd herhaalde- lijk voor, dat het Utrechtsche politierapport melding maakte van gevallen van diefstal uit bodewagens. Meestal verdwenen er doozen met chocolade, met suikergoed, en andere snoeperijen, niet terwijl de w- gens op hun standplaats stonden, maar ge- durende den rit. Tot nog toe mocht de po litie er niet in slagen, om de daders van deze diefstallen te vinden, Hie hun bedrijf met groote brutaliteit, schier elken dag weer voortzetten. Zaterdag echter is dat mysterie plotse- ling opgelost. Een onzer stadgenooten, al- dus vertelt het „Utrechtsche Dgbld.", die verbonden is aan den Woogdijraad, was dien ochtend op bezoek bij een gezin op het Prinsenhofje (Nieuwe Gracht, Utrecht). Daar trok het zijn aandacht, dat de kinde- ren doorloopend chocolade en bonbons zaten te eten, iets, wat hem tamelijk on- verklaarbaar voorkwam. Hij waarschuwde daarom de politie, en een rechercheur ging op onderzoek uit. Deze ontdekte in het bewuste huis een groot aantal kistsen en doozen, deels ledig, en deels gevuld met allerlei snoeperijen. DRAMA TE ROTTERDAM. De laatste dagen werd de 26-jarige juf- frouw A. E. Verschoorv. Oord te Rotter dam, door den 26-jarigen j. Kloen uit de Tweede Diergaardestraat, die wist, da' haar man uitstedig is, herhaaldelijk op straat aangesproken en lastig gevallen. Maandagmorgen begaf zij zich uit angst, dat deze man het haar weer lastig zou maken, reeds vroeg naar de woning van haar moeder in de Commanderijstraat. On- gemerkt wist hij haar echter te volgen en de woning binnen te dringen. Daar loste hij plotseling een schot op juff. V., dat haar in de linkerzijde trof en aan den rechterkant het lichaam weer verliet. Een tweede schot trof Tiaar in de rechterborst. Doodelijk ge- wond zakte zij ineen. Dit scheen Kloen ech ter nog niet voldoende, want hij richtte zich daarna tot de beide broeders van het slacht- offer, die zich eveneens in het vertrek be- vonden en lijdelijk hadden moeten aanzien, dat hun zuster voor hun oogen werd neerge- schoten. De 24-jarige H. v. Oord kreeg een kogel in de linkerschouder, terwijl de an dere broer, de 37-jarige Arie v. Oord door een schot in het Iinkerbeen werd gewond. Ten slotte sloeg Kloen de hand aan zich zelf en schoot zich een kogel dwars door het hoofd. Bewusteloos zakte hij in elkaar. De buren, die op het schieten waren afgekomen, waarschuwden onmiddellijk de politie en den Geneeskundigen Dienst. Per auto van dezen dienst zijn de vier ongelukkigen naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Vooral de toestand van mej. Verschoor en die van den misdadiger is hoogst zorgelijk. Begrijpelijkerwijze verwekte deze schiet- partij in het zoo stille straatje groote con- sternatie. EEN ROOFCOMPLOT TE 's-GRAVENHAGE. De directeur van den Motordienst v. V. aan de Fijnjekade te 's-Gravenhage, heeft aangifte gedaan van diefstal van een groote zending sigaren van de terreinen der maat- schappij. Sinds langen tijd werden telkens uit zen- dingen van en naar Den Haag winkelwaren vermist. Het heette dan dat een kist be- schadigd was of dat er goederen over boord waren gevallen, wat ook werkelijk op mo- torbooten wel voorkomt. Omdat er echter steeds meer goederen „overboord vielen", is de recherche met een grondig onderzoek begonnen, voornamelijk wel naar aanleiding van de vermissing van de 7000 sigaren. Het resultaat daarvan was. dat in de kajuit van den kapitein van een der motorbooten den 51-jarigen J. A. C. uit treuren, niet aan die ingeving zijns har- ten gevolg te hebben gegeven. Hij deed dus zooais zijn voornemen was geweest en verwijderde zich met rassche schreden, om niet te laat zijn doel te be- reiken. Toen hij het Groene Huis voorbijging, herinncrldie hij zich hetgeen hij den vori- gen avond met Alexandre had waarge- nomen. Nu moest hij er om lachen en riep uit: Wat is men toch spoedig bang in het duister. 't Is waar, de moedigste man geraakt onder den indruk van het geheim- zinnige donker. Ronaain had ook bij dag een gevoel van vrees niet kunnen onderdrukken, als hij die Iange gestalte had gezien, die hem van een der bovenarir.en door een spleet van een gordijn gadesloeg en met een uitdrukking van haat in de oogen nakeek. Romain kon nog net den trein halen en moest in het eerste het beste; rijtuig springen. In zijn haast had hij zijn vest niet geheef dichtgeknoopt en nu ging door het schommelen van 't rijtuig zijn horlogeketting los, zoodat zijn horloge op den grond viel. Op het tapijt van den eersten klas wa gon brak't kostbare uurwerk niet en zelfs het glas werd niet beschadigd, doch, wonderlijk genoeg, viel op het kleed een charivari, dat Uein eens Narjac nad ge geven, toen ze samen nog op school gin- gen, aan stukken. Ais ik bijgeloovig was, zeide Ro main, dan zou ik hierin een slecht voor- teeken zien. Kom, laat ik £r niet meer aan denken; als ik Narjac spreek, zal ik het hem vertellien en dan moet hij mij Amsterdam, 6 kistjesi sigaren werden ge- vonden. Ook bij den dekknecht, den 16- jarigen P. d. W. werden gestolen goederen gevonden. Bij huiszoekingen in de woning van den kapitein aan de Bilderdijkstraat en in de woonschuit van de moeder van den dek knecht werden een massa winkelwaren ge vonden. Deze ontdekking leidde mede tot de aan- houding van J. v. T., 'n 29-jarigen schipper van een platte schuit, eveneens in dienst bij genoemde firma. Deze v. T. leefde samen met de moeder d. W. Ook bij hem werden goederen van diefstal afkoipstig in beslag venomen. En de 23-jarige dekknecht Th. d. R.. die meestentijds op de schuit woonde, moest toen ook gearresteerd worden, want ook hij wordt verdacht te hebben meege- daan aan het roofcomplot. Ten laatste heeft de recherche aangehou- den den 23-jarigen schipper A. L. te Leiden, die ook verdacht wordt. Het vermoeden van de recherche is, dat er nog diverse andere schuldigen zijn, voornamelijk helers van de gestolen waren, die ze hielpen aan den man te brengen. Hoewe! de 5 aangehoudenen aanvanke- lijk ontkenden zijn zij tenslotte alien door de mand gevallen. Zii zullen ter besehikking van de Justitie worden gesteld. DE GEVOLGEN VAN TWIST. Vrijdagmiddag hebbzn twee fandbou- wers te Uddel bij het plaggenrijden twist gekregen, waarbij de een den ander zoo ernstig mishandelde, dat hij naar het zie kenhuis te Apeldoorn moest worden ver voerd. De man had een diepe schedel- wonde. Zijn toestand is wanhopig. De vermoedelijke dader ontkent schul- dig te zijn. OPGELICHT. Volgens de Vossische Zeitung hebben twee Amsterdammers te Berlijn een Weensch koopman door middel van een valsche cheque voor een bedrag van 600 millioen kronen opgelicht. BRU1LOFTSGASTEN IN EEN SLOOT. Een groote auto, waarin personen voor een trouwplechtigheid gezeten waren, is te Hoofddorp door een defect aan de stuur- inrichting in een sloot geraakt. Van de in- zittenden werden er 10 verwond; een vrouw brak een pols. Bruid en bruigom kregen geen letsel, en de trouwerij kon doorgaan. PRIJSDaLING. Een villa in het Bloemendaalsche park te Bloemendaal, waarvoor in den zomer van 1921 tevergeefs 40.000 werd geboden, bracht thans in veiling niet meer op dan f 13.675. GASVERSTIKK1NG. Toen Zaterdagmorgen de bakker en de melkboer na herhaald bellen ten huize van den timmerman S. Top, in de Gerrit van der Lindestraat 76 te Rotterdam geen ge- hoor kregen, maakten de buren zich onge- rust en vermoedden, dat de vrouw met haar beide kinderen een ongeluk zou zijn over- komen. Onder toezicht van de politie werd de deur geopend en dadelijk werd een sterke gaslucht geroken. In de slaapkamer vona men zoowel de moeder als de twee kinderen nog te bed. Een spoedig ter plaatse zijnd geneesheer kon slechts van de beide kin deren den dood constateeren. De genees- kundige dienst trachtte nog de levensgees- ten van de 27-jarige moeder op te wekken, doch deze poging was tevergeefs. Ook hier waren de levensgeesten reeds geweken. De gaskraan in de woonkamer schijnt den ge- heelen nacht te hebben opengestaan. STEUN EN LOON. De Zager H. K. heeft sedert januari van dat jaar tot heden 11 gld. per week s;teun van het burg, armbestuur te Rotterdam ontvangen. In J^ili trad hij in diensti bij L. D. J. W., die een Ioonzagerij heeft in maar een anderen talisman geven. Toch moest Romain voortdurend aan het geval denken en het vergalde een goed deel van zijn stemming, die opge- wekt was in het vooruitzicht zich einde- lijk van den drukkenden scTiuldenlast te kunnen ontdoen. VIII. Terwijl Romain zich naar zijijn voor- naamste schuldeischers begaf, ontwaakte Lenore en boog zich dadelijk over het rose wiegje, waarin de kleine Diana rustte. De zon, wier stralen al speelden met het mousseline van het bedje, wierp eens- klaps een dier stralen op het blozende gezichtje van het kind, dat daarop een paar maal een kreunend geluid deed hoo- ren en toen de oogjes lodderig opende, en haar moeder toelachte. Nu was het een liefkozen zonder eind, De kleine, die nu den leeftijd van twee jaar bereikt had, groeide op als een, ge- zonde plant. Reeds begon zij eenige klan- lcen te stamelen, die, met een beetje goe- den wil en voor een moeder vooral, te ontcijferen waren. Kom, jongejuffrouw, zeide Lenore, we zullen ons ontbijt gaan nuttigen en ons heel mooi maken voordat papa terug- komt. Baba.... baba.... deed het kleine rose mondje. Ja, schat, papa,- die goede, beste papa, die zooveel van zijn Diana houdt. Mama, ma... ina... stamelde de klei ne nu, terwijl ze de mollige armpjes be- woog. de Sophiastraat. Overeengekomen werd, dat zijn diensturen zouden zijn van half- acht tot half-elf voormiddags en van 12 tot 6 uur 's namiddags; des Zaterdags wa ren zijn werktijlden van half-acht tot 9 en van 12 tot 3 uur. Hierdoor was de zager in de gelegenheid, zijn kaart te laten afstempelen bij het burg, armbestuur en daar Zaterdags zij'n 11 gld. steun te gaan halen. De patroon vermeldde hem niet op den ioonstaat voor de Ongevallenwet en gaf hem 20 gld. loon in de week,, terwijl de loonstandaard voor het werk dat K. bij hem verrichtte, 30 gld. in de week is. Sedert Juh heeft het burgerlijk armbe stuur aan den zager 187 gld. aan steun uit- betaald. Op last van den officier van justitie zijn werkman en patroon aangehouden; tegen den werkman wordt proces-verbaal opgemaakt wegens oplichting en tegen den patroon wegens medeplichtigheid daaraan. VERVOLGING VAN EEN NOTARIS. Tegen notaris P. Tijssen te Sint Odil- lienberg (Limburg) is een instructie ge opend ter zake van oplichting en valsch- heid in geschrifte. Dezie vervolging heeft, naar wij ver- nemen, betreklang op de navolgende fei- ten: De landbouwer J. van Pol Wolters, te Montfoort, heeft, volgens een notarieele acte, die voor genoemden notaris op 20 Maart 1919 is verleden, zijn erf met toe- behooren „verkocht" aan zijn broeder M. van Pol voor een som van 5800 gld. Daar na werd, eveneens voor notaris Tijssen een acte verleden waardoor J. van Pol! zijn vroegere bezitting van zijn broeder in „bmikleen" kreeg. In de koopacte werd de kwijting ad 5800 gulden ingelascht in den gebruikelijken vorm. Tusschen den datum van verkoop, n.l. 20 Maart en die der regi- stratie waarvoor de allfereej-ste dag n.l. 19 April werd genomen bezwaar- de notaris Tijssen het verkochte erf (huis met tuin, schuur, stal, bergplaatsen enz.) met een hypotheek ad 500 gld. De nota ris gaf hiervoor sen kwitantie af, die toen J. van Pol Wolters op 27 Juli fail- Uet ging door den curator in dit fail- lissement in den boedel werd gevonden. Door zijn curator, toen deze kwam in- ventariseeren, ondervraagd, wat hij met de door hem als koopsom ontvangen 5800 gld. had gedaan, verklaarde de faifiiete 4e- ze som in werkelijkheid niet te hebben ontvangen. Nader ondervraagd over een en ander verklaarde Pol: „Dat is allemaal valsch. Notaris Tijssen heeft mij een jaar lang daarvoor achterna geloopen". Ook zijn broeder oevestigt thans, dat de notaris van deze valschheid alles ge- weten heeft. Ter verificatie-vergadering op 29 Sep tember i.l. herhaalde de failliet, dat niets is betaald, waarop de rechtercommissaris de vergadering schorste ten einde hier- omtrent nader te worden ingelicht. Op de tweede verificatievergadering, die onlangs is gehouden, werd zekerheid verkregen, dat de beide transacties als fictief moetien worden beschouwrd en notaris Tijssen de geheele zaak en scene had gezet. Deze is daarop in verhoor genomen. Naar aanleiding hiervan is een strafrech- terlijke vervolging ingesteld, die nog loo- pende is. Sedert zijn nog bij de justitie verschil- lende klachten en grieven ingekomen, die op d it oogenblik nog in onderzoek zijn. EEN LEERZAAM BEZOEK AAN „ARTIS". Wij hadden het buitenkansje in „Natu- ra Artis Magistra" te worden rondgeleid door den beer Portielje, onderdirecteur van den dierentuin te Amsterdam, aldus schrijft V. B. in de „PoIitiegids". ja, mama ook, die houdt ook veel van Diana. De pendule van Saksisch porcelein op den schoorsteen deed acht slagen hooren. O, kleintje, wat hebben we lang geslapen. Laten w^e voortmaken. Op dit oogenblik kwam het kamermeis- je binnen, dat door Lenore in verband met de ontdekking in het Groene Huis, ge- wantrouwd werd. Zij bracht de melk voor de kleine. Reeds strekte Diana haar knuistjes uit naar de zuigflesch, toen Lenore het vooi- werp overnam. Zij vroeg: Heeft Manon u die flesch gegeven? Neen, tnevrouw, Manon is bezig, daarom heb ik het klaargemaakt. Maar mevrouw kan mij wel veftrouwen, want flesch en speen zijn goed schoongemaakt. Het is goed. Ik zal zelf Diana wel te drinken geven; ga Manon terwijl maar waarscnuwen, dat ik haar noodig heb. De kamenier verwijderde zich, maar Le nore zag niet, dat een glimlach haar lip- pen plooide. Buiten de deur balde het meisje de vuist, mompelend: Wacht maar, mooie madam, we zul len straks wel eens zien wat voor ge- zicht ge zult zetten. Zoo, mevrouw, is onze kleine schat wakker? vroeg Manon een oogenblik la ter de slaapkamer binnentredend. En van de melk nog niets gebruikt? Neen, Manon, antwoordde de jonge vrouw, De kamenier heeft er voor ge- zorgd en ik geef die melk liever niet aan de kleine. Dat meisie isis niet nauw- lettend genoeg en ik heb eigenlijk alleen vertrcuwen in u, Manon. D»e kieine we- zentjes zijn zoo teer. Wat wij in een paar uur zagen, voorna melijk door het college, dat gehouden werd door onzen \riendeFijken geleider, was veel interessanter dan al datgene, wat wij in de bijna honderd uren, die wij er vroe- ger mochten vertoeven, hebben gezien en gehoord. Gehoord hebben wij toen niets, dan het gekweel der vogels het gebrul of geschreeuw der viervoeters en de op- merkingen der bezoekers. Thans hcorden wij nog iets anders: dierenliefde. Zijn groote liefde voor de dieren kwam bij elke voordracht of inlichting, welke hij hield of gaf, telkens naar voren, en werkte aanstekelijk. Een onzer, door deze bekoring waar- schijnlijk geprikkeld, maakte de opmer- king, dat er toch ook „yalsche" dieren waren, waardoor echter onze geleider in vuur en vlam gxraaikte en plechtig ver- zekerde, dat er geen „valsche" dieren, maar wel valsche menschen waren. Een tijger, een panter, is niet valsch, om dat hij een mensch bespringt en oppeu- zelt, als hij honger heeft. Een inensch doodt veen dier dikwijls alleen uit lie f- hebberij. Het dier is op jacht naar voedsel en laat dan in 'den regel een mensch nog met rust, als het iets anders kan bemachtigen, doch is zulk een ver- scheurenjd dier oud of gebrekkig gewor- den en met meer tegen de vermoeienissen van zijn jacht bestand, dan alleen zal het een mensch aanvallen en het daarna we- der doen, olmdat het bemeikt heeftr dat" die jacht de minste inspanning van zijn ge brekkig lichaam vordert. De heer Portielje toonde aan, dat een panter, die juist beteig was een lekker iduifje te verorberen, niet valsch was, door het dier te roepen, waarop het naar hem toekwam en zich den kop en rug Bet stree- len als een kat. Dit dier wist uit ervaring dat onze geleider hem steeds goed be- handelde; de panter stelde dit op prijs en was verheugd, als hij zijn vTiend zoo nu en dan eens zag. Met alle beesten leefde onze geleider op goeden voet, doch hij moest altijd rekening houden met de natuur van het dier. Ars hij een leeuw Iiet schrikken of bij hem wilde komen, als deze bezig was zijn „prooi" te verorberen, zou de leeuw uit angst of denkende, dat zijn voedsei, waarin hij zulk een trek had, hent ont- nomen zaf worden, aanvallen. Doch zon der noodzaak is hij niet zg. valsch. Zelfs de krokodil, die angstvallig ha*r gelegde en begraven eieren lag te bewaken, zaF straks, als de eieren zijn uitgekomen, indien die jongen niet worden beschermd, dezen versunden. Niet omdat het dier zx> )Vvalsch" is, maar omdat zijn natuur is naar alles te happen, wat in zijn buurt zich beweegt. Dit doet zij onbewust, het is haar gewoonte, daarnaar te bijten. De ze gewoonte is, wat wij noemen, haar „tweede natuur" geworden. Het zoogenaamde „temmen" der dieren gaat echter dikwijls met groote wreedheid gepaard. Ais men echter het dier be- grijpt, is het zg. „makmaken", ,,dressee- ren", niets anders dan een kwestie van geduld. Tal van voorbeelden haalde onze ge leider daarvoor aan. Het had maar weinig gescheeld, lioe- wef geen dierentemmer zijnde, of ik was ook een leeuwenhok van Hagenbeck bin- nengegaan. Niet, zooafs een glunder boertje dat ook gerust durfde ie doen, afs de temmer er de Ieeuwen maar eerst uithaalde, doch met den dierentemmer mede in het hof bij de Ieeuwen. M.i. is het een kwestie van durf: dei dieren zijn niet valsch. Eerst moet het dier je leeren kennen en als hij aan je gewend is, geloof ik stellig, dat de leeuw vooraF in normale omstandigheden, je met rust zaf laten. Ge hebt gelijk, mevrouw. Bover.dien begrijp ik maar met wat dat meisje, oe- zieit. Ze neeit er erg op aangedrongen om de flesch voor Diana klaar te maken. Ik laat het niet meer toe. En ze heeft gezegd, dat ze het deed omdat ge zoo druk bezig waart. Manon De oude haalde de sctiouders op en de jonge vrouw nam zich voor nog scher- per uit te kijken dan vroeger. Zij zou ecliter nog niet aan het eind van haar verrrassingen zijn, want nauwelijks was zij gereed met het toilet der kleine, of Manon verseheen weer op den drein- pel, ditmaal echter doodsbleek en jamme- rend: O, mevrouw! O, mevrouw! Vvat is er, Manon? vroeg Lenore verschrikt. Wat een ramp, wat een ramp! jam- merde de oude getrouwe. Wat zal die beste mijnheer Romain er van zeggen Maar zeg toch wat er is De oude begon "ioe langer hoe meer te beven en ten sfotte klapperden iiaar tanden hoorbaar. Lenore zag het en schoof snel een stoel bij, waarop de goede vrouw neerviel. Lenore snelde nu naar het belkoord om hulp te krijgen, toen de kamenier in, de deuropening verseheen. In weerwil van haar antipathic tegen dat meisje en in weerwil van de weten- schap, dat zij onder de bevelen stond van den inarkies De Vilfandry, besloot me vrouw De Ctrisolles haar te ondervragen. ■(Wordt vervolgd.) COURANT Dr begrafenis van den onbekenden soldaat. De vergiftiging van generaal Horwood. Een donderslag.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5