DOOFHEID SPORT. 6EMEN8DE BERICHTEN. Lloyd George, zouden moeten zoeken. De neiging aan Engelschen kant om de defini tieve beslissing over liet eigen program naar het einde van de week te verschuiven en ininiddels een voorziehtigen eierdans it te voeren, is in deze omstandigheden verklaar- baar. HET NAB1JE OOSTEN. De Christenkinderen en de kleine Arme- niertjes, die in de religieuze weeshuizen vap Anatolie schuilen, zullen moe ten vcrtrekken; waarheen, dat kan den Turken met schelen. De mannelijke bevolking tusschen de 18 en 45 jaar, die woont langs de kusten van de Zwarte Zee, wordt naar het Anatoli- sche aehterland gedeporteerdwat er van haar terecht komt, niemand weet het, be- halve de Turken, die ze met zweepslagen vocrtjagen. Konstant'nopel telt een half millioen zie- Ien, die niet Turksch zijn; zij zullen zoo spoedig mogelijk hebben heen te gaan. De Turk toont aan de wereld, dat hij baas weet te spelen, daar, waar hij pas wear baas geworden is. Hard, wreed en onverschillig volgt de eene onmenschelijk- heid de andere, In het Nabije Oosten gaat het „Turksch'' toe. De Kemalisten schijnen maling te hebben en te kunnen hebben aan de Westersche groote mogendheden, w ant hun brutaliteit gaat alls perken te buiten En niets wordt er remmend tegenin gedaan. Ja, de Hooge Commissarissen protestee- ren wel eens, en „dringen aan op op- schorting van alle uitwijzingen en depor- taties" maar met een omgekeerd even- redig succes, waarmee de wreedheden toe- nemen. Wat moet er van de conference te Lau sanne terecht komen, als daar dagelijks telegrammen binnenkomen, welke van Christenprogroms en massamoorden mel ding maJken? De Engelsche regeering welke haar hui- verigheid voor Lausanne niet verbergt, 'heeft alleen bekend doen maken, dat de telegrafische verbinding met Konstantino- pel hersteld is en dat zij verder een strikt stilzwijgen in acht denkt te nemen over den gang van zaken i n het Nabije Oosten maar niet verhelen wil, dat de toestand ernstig lijkt. Het programma voor Lausanne is Iang- zaam aan bekend geworden, maar op ver- zoek van de Hooge Commissarissen wordt er een nummer aan toegevoegd: het lot der reeds mishandelde en nog te inishan- delen Christelijke bevolkingen in het Na bije Oosten. Het driemanschap te Konstantincpel, daar neergezet door de regeering van An gora, heeft zijn taak van bezighouden en afleiden en misleiden der geallieerden, handig er af gelbracht. Ismed is Of\ weg naar Lausanne, wee't van niets, en stelt toch de geallieerden voor een voldongen feit: dat de Turken eischen, waar zij vroe- ger op hun knietjes hadden zullen smee- ken. I Hamid Bey gaat mee om te helpen spi- onneeren. En Refet Pasja blijft Konstan tincpel het bewind voeren als een dicta tor namens een dictatoriaat. Op elke vraag of er eindelijk eens een einde komt aan alle verontrustende gebeurtenissen, ani- woordt hij, „idat het toch zoo pijnlijk is geweest voor de Angoreezen, dat eraan den zegenvierenden opmarsch van het Turksche Ieger in Klein-Azie door het optreden der geallieerden zoo'n smartelijk einde is gemaakt, en dat zulks den extre- mistischen elementen in de nationale ver gadering buitengewoon verbitterd heeft, zoodat de kalmere hun handen aan hen volhebben". Met andere woorden: als er hier lets gebeurt, dat narigheid geeft, is het jullie eigen schuld, en ik kan daarte- gen niets doen. Zoo zaf de conferentie van Lausanne worden een Christelijk-Mohammedaansche politieke wapenkruising, waaroij liet er voor beide partijen op aankomt, den in- druk te vestigen in de wereld, dat zij het gewonnen hebben. Of Griekenland zijn vernederden vrede krijgt en hoe groot het pensioen van den afgezetten sultan zal zijn, zullen achteraf nietigheden blijketi te zijn geweest. EEN1GE STEDEN IN CHILI GEDEELTEL1JK VERWOEST. Zaterdag, even v^or middernacht, werd een hevige aardschok gevoeld over het geheele gebied tusschen Antofagjasta in net Noorden en Valdivia, dat rneer dan du;zend mijl ten Zuiden van eerstgenoem- de plaats is gelegen. Te Valparaiso auurde de schok drie mi- nuten en veroorzaakte groote ontstelte- onder de nwoners, die naif gekleed uit hun huizen de straten oprenden. De ge- volgen an den scnok beperkteu zich hier eciiier tor lichte materieele schade. De grootste schade werd aangericht in de Noordelijke districten, waarmede thans alle verbindingen verbroken zijn. De stad Coqu mbo werd gedeeltelijk verwoest, grooiendeels door het uitbreken van bran- oen. Vijfhonderd huizen werden verwoest, maar nauwkeurige cijfers omtrent het ver- lies aan menschenlevens zijn nog niet be kend. ten draadloos bericht ontvangen van het stoomscnip „Flora", idai in Noordelijke richting reist, constateert, dat in de haven van Catdera de schok vier minuten duurde. De bemanning zag teekenen van een he vige paniek aan land, en onmiddellijk daar- op overstroomde de zee een deel van de kuststrook. Uit een kleine stad in het Noorden van Chili wordt gemefd, dat alle electrische verbindingen verbroken zijn en dat de stad in duisternis Is gehuld. Groote verliezen van menschenlevens en eigendommen worden gemeld uit de stad Copiapo, waar een groot aantal hui zen werd verwoest, zestig personen ge- dood en vijftig gewond. De vloedgolf te Antofagasta sleurde een aantal arbeiderswoningen langs de zee met zich mede, en trok onmiddellijk daarop tweehonderd meter terug. De verbindin gen met Antofagasta zijn geheel verbroken en er heerscht groote ongerustheid te Val paraiso. Een groote menigte belegert de bureaux der dagbladen, in de hoop, inlich- tingen omtrent vrienden en familieleden te zu'len vetkrijgen. De regeering heeft aan eenige oorlogs- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. /mn\ schepen opdracht gegeven, zich onmiddel lijk naar het tooneel van de ramp te bege- ven. Een Reuterbericht uit Santiago de Chili meldt, dat volgens de laatste berichtfen tweehonderd menschen zijn gedood en vierhonderd gewond volgens de uit Co- quimbo, Copiano en Serena ontvangen ge- gevens. De schok duurde vier minuten en begon om 11 uur 50 minuten des avonds. De zee overstroomde de kust tot een diepte van vijfhonderd meter landwaarts. Dezelfde aard'beving werd gevoeld te Beunos Aires, waar zij nog hevig genoeg was om tengevolge te hebben dat de lich- ten uitgingen en de klokken bleven stil- staan. Ook op Hawai werd zij gevoeld, waar een vloedgolf talrijke vaartuigen me- desleurde. De aardbeving werd voorts geconsta- teerd door seismografen in Italie; in som- mige gevallen werden de instrumenten zelfs door de hevigheid van den geregi- streerden schok uit huri positie ontzet. De verbindingen, die tfoor ae aardbeving waren verbroken, zijn gedeeltelijk hersteld. Men schat het verlies aan menschenle vens bij (de ramp van Zaterdag op minstens duizend. Het district Vallemar is vrijwel volkomen verwoest. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ■BBE.r ouERU/onnEn zonder operatie Ter Neuzen 21 November Hotel Rotterdam KOSTELOOZE INGCHT1NQEN C. Paaliat-Coartois. 12 rue Cadet, PARIS (IXe) (26 Het geteisterde gebied. De hevige aardschok die een gebied van enorme lengte tusschen Antofagasta en Valdivia langs de oceaankust van Chili heeft geteisterd, heeft blijkens berichtlen de stad Coquimbo voor een groot deel verwoest. Coquimbo is een plaats van omstreeks 8000 inwoners, aan de kust gelegen op precies 30 graden Z. B., aan deni mond van de rivier van gelijken naam, een der vele bergrivieren, die van de Andes naar zee stroomen. Het is de hoofdstad van de gelijknamige provincie, die 200.000 inwo ners telt. De stad, die een goede haven Peurto Coquimbo bezit, had een levendi- gen handel, vooral in mijnproducten. De Noordelijkste stad der geteisterde streek is Antofagasta. Deze zeer belangrij- ke handelsstad telt 10.000 inwoners en is de hoofdstad der gelijknamige provincie, een der rijkste ertsgebieden van Zuid-Aine- rika. De stad ligt aan de kust op 23 gr. 42 min. Z. B., dus niet ver van den Steen- bokskeerkring. Valdivia, de zuidelijkste stad, waar de gevolgen van den aardschok te bespeuren zijn geweest, is een zeevesting met 10.000 zielen, een der mooiste havens van heel Amerika. Valdivia ligt op 39 gr. 51 min. Z. B., dus niet minder dan ruim' 16 breedte- graden bezuiden Antofagasta! De andere in de telegrammen genoemde plaatsen zijn tusschen Antofagasta en Co quimbo gelegen, hetzij aan de kust, hetzij in het binnenland, dat hier bergachtig en vulkanisch is. Copiapo, dat zwaar te lijden hee_ft gehad, is de hoofdstad der provincie "Atacama, ligt een 80-tal K. M. van de, kust op 27 gr. 24 min. Z. B., en telt omstreeks 11.000 inwoners. De stad heeft aanzienlijken uit- voer van ertsen. La Serena is een 'havenplaats op 29 gr. 56 min. Z. B. Caldera is een stadje van 3000 inwoners in de prov. Atacama, en ligt aan zee op 27 gr. 3 min. Z. B. Het district Vallenar maakt deel uit van de provincie. Atacama. De hoofdstad, even- eens Vallenar geheeten, ligt nabij den voet der Andes. DE POKKENGEVALLEN TE LONDEN. Er is goede reden te hopen, dat de pok- ken-epidemie te Londen thans over het hoogte punt heen Is en zich niet ernsjig meer "zal uitbreiden. Ruim twee weken ge- leden werd het eerste geval ontdekt in het armenhu's van de Oost-Londensche ge- meente Poplar, en aangezien het incubatie- tijdperk van twaalf tot veertjien dagen duurt, wordt het als een gunstig teeken beschouwt, dat zich sedert verieden Vrij- dag geen nieuwe ziektegevallen hebben voorgedaan. Op het oogenblik worden er 36 ge vallen van pokken behandeldin de zieken- huizen van Londen, terwijl sedert 27 Oc tober, to en de ziekte het eerst werd, ge- constateerd, vijftien sterfgevallen voorkwa- men. Te Lincoln kwam een geval voor, en het ministerie van Openbare Gezondheid trof maatregelen om een uitbreiding van de ziekte in dat district te voorkomen. Men moet echter niet uit de gunstige berichten afleiden, dat elk gevaar ^oor het publie'k geweken is. De huidige uit- barsting was van zeer ernstigen aard en het sterftecijfer hoog, aangezien er op elke drie gevalten een was met doodelijken afloop. De medische autoriteiten herhalen, dat de eenige beveiliging tegen pokken vac- cinatie is, en in het belang van de open- bare gezondheid moeten degenen, Sie vac- cinatie of een nieuwe inenting noodig hebben, daar geen dag mede wachten. Aan het personeel der voornaamste Lon- endsche firma's werd ruimschoots gele- genheid voor vaccinatie geboden, en aan de aansporing van het ministerie van Open- bare Gezondheid werd gereedelijk gevolg gegeven. De Londensche armebesturen, die met het plaatselijk toezicht op de openbare ge zondheid zijn belast, dringen krachtig aan op vaccinatie of herinenting. De graaf- schapsraad van Londen zond aan alte hoofdonderwijzers van openbare scholen een lijst van geneesheeren, die met de vaccinatie belast zijn in de verschillende Londensche districten, en herinnert er aan, dat eerst de goedkeuring van de ouders moet worden verworven, alvorens de schoolkinderen voor de eerste maal of opnieuw gevaccineerd mogen worden. Zoo noodig kunnen de geneesheeren daartoe de scholen bezoeken. GOUDEN MUNT IN RUSLAND. De „lnformation" verneemt uit Riga, dat volgens een telegram uit Moskou het commissariaat van Financien aan de munt heeft opgedragen om een aanvang te ma ken met het aanmunten van gouden „tsjer- vonetz" ter waarde van 10 goudroebel elk. Deze opdracht spruit voort uit een decreet van den Raad van Volkscommissarissen. De staatsbank zal ten millioen „"tsjervo- netz" in omloop brengen en men verwacht, dat deze maatregel belangrijk zal bijdra- gen tot de stabiliseering van den roebel. TER NEUZEN, 15 Nov. 1922. PAARDEN- EN VEEMARKT. Ter gelegenheid van de lieden alhier ge- houden paarden- en veemarkt waren aan- gevoerd 1 dekhengst, 43 paarden, 4 stieren, 1 os, 24 koeien, 45 kalveren, 85 varkens. De premien werden toegekend als volgt: Besten dekhengst minstens jaar oud, goedgekeurd door de Rijkscommissie, C. Zegers te Ter Neuzen. Besten hengst tusschen 1 en 2 jaar oud, le pr. niet toegekend; 2e pr. C. Zegers te Ter Neuzen. Beste ruin, minstens 2 jaar oud, le pr. niet toegekend; 2e pr. Gebr.- Faas te Ter Neuzen. Beste merriepaard, minstens 3 jaar oud, le pr. H. de Regt te Ter Neuzen; 2e pr. A. de Bruijne te Ter Neuzen; 3e pr. A. de Bruijne te Ter Neuzen. Beste merriepaard tusschen 2 en 3 jaar oud, le pr. M. Dieleman te Hoek; 2e pr. niet toegekend. Beste merriepaard tusschen 1 en 2 jaar oud, le pr. M. Dieleman te Hoek; 2e pr. H. de Regt te Ter Neuzen; 3e pr. M. Diele man te Hoek. Beste merrieveulen, le pr. J. de Mul te Zaamslag; 2e p. M. Dieleman te Hoek. Beste hengstveulen, le pr. K. Die'cman te Hoek; 2e pr. H. de Regt te Ter Neuzen. Beste hit, le pr. C. J. Warrens te Ter Neuzen; 2e pr. A. Faas te Biervliet. Voor het groote gctal paarden, M. Diele man te Hoek. Beste baatgevende of kalfdragende koe, le pr. C. Zegers te Ter Neuzen; 2e pr. C. Zegers te Ter Neuzen. Beste kennelijk dragende vaars, le pr. M. Dieleman te Hoek; 2e pr. C. Verbiest te Zuiddorpe; 3e pr. F. Dieleman te Ter Neuzen. Beste rund zonder tanden, le pr. F. Die leman te Ter Neuzen; 2e pr. 1. Leinse te Middelburg. Voor het schoonste kalf, niet toegekend. Vetste stuk rundvee, geen stieren, le pr. M. Dieleman te Hoek; 2e pr. F. Dieleman te Ter Neuzen; 3e pr.(E. v. d. Eekhout te Ter Neuzen. Voor het grootste getal rundvee van een eigenaar, H. J. Colsen te Sluiskil. Voor het grootste getal schapen van een eigenaar, niet aanwezig. Voor het grootste getal varkens van een eigenaar boven de 6 stuks, Pieters of Swets (moeten loten). Voor het grootste getal varkens van een eigenaar boven de 25 stuks, Pieters of Swets (moeten loten). ZIEKENHUIS TE TER NEUZEN. Op Zaterdag 11 Nov. werd in het Hotel des Pays-Bas de Alg. Vergadering van de Vereeniging tot Ziekenverzorging gehouden, De Voorzitter, de heer Van Rompu, opent deze vergadering, welke in de eerste plaats belegd is ter behandeling van de rekening en verantwoording over 1921, maar waarvan de clou is de ontslagneming van het bestuur, dit laatste als gevolg va'n de weigering van den gemeenteraad om de gevraagde sub- sidie te verleenen. De heer Van Rompu uitte zijne verwon- dering, dat personen, die niet met de zie- kenhuiszaken op de hoogte zijn, beter mee- nen te weten, welke maatregelen in het be lang van het ziekenhuis zijn dan de be- stuursleden, die als het ware in die zaken vergrijst zijn. Hij achtte het daarom tijd, dat zij, die het meenen beter te kennen dan het bestuur, nu maar eens de bestuursfunc- tie's overnemen. Het bestuur is vastbe: ten den gemaakten maatregel in geen ge val in te trekken, en stelt daarom voor een nieuw bestuur te kiezen. Alsnu wordt overgegaan tot de rekening en verantwoording, waarbij bleek, dat er een nadeelig slot is van 11.744,61, terwijl dit op einde 1920 bedroeg 11.092,67 '/2 zoodat het verlies in 1921 was f65\,93y2. Door enkele bestuursleden was aan het zie kenhuis een voorschot gedaan van 16.832,92, waarop nog nimmer rente bc- taald was. De inkomsten waren geweest 16.492,86, de uitgaven 17.144,791/2 't verlies dus f 651,93'/2. Deze rekening werd in handen gesteld eener commissie, bestaanden uit de heeren J. van der Peijl en F. de Meijer, die na on- derzoek der boeken en bescheiden, alles in orde bevopden. De heer De Pauw vraagt, waarom niet aan alle leden een gedrukt verslag met re kening en verantwoording was toegezo.nden, daar zulks misschien meer belangstelling op de vergadering tot gevolg zou gehad hebben. Door den voorzitter werd geant- woord, dat dit om financieele redenen na- gelaten was, maar dat voor 't vervolg zou kunnen gebeuren. Daarna kwam aan de orde de ontslag neming van 't bestuur. De heer Bedet maakt eenige opmerkin- gen in algemeenen zin. Hij betreuit het, dat het zoover met het ziekenhuis gekomen is, en roemt de goede zorgen door het be stuur aan de inrichting gewijd. Hij meent, dat het misschien niet zoover zou gekomen zijn, als het bestuur den beleenden maat regel niet genomen had. Door den heer De Meijer werd naar voren gebracht, dat hij het betreurde, dat het be stuur op dergelijke wijze met ondank be- loond werd voor het vele, dat het voor het ziekenhuis gedaan had. Hij moest het be- wonderen, dat het bestuur den moed al lang niet had opgegeven. Hij stelde de vraag, hoe het nu moest gaan met de door de be stuursleden voorgeschoten gelden, indien er een nieuw bestuur kwam? Bleven dan die gelden ook ter beschikking van dat nieuwe bestuur? Van bestuurszijde werd geant- woord, dat natuurlijk die bedragen van de vereeniging zouden worden teruggevorderd. Door den heer Huizinga werd spijt be- tuigd, dat de gemeenteraad subsidie ge- weigerd had. Doch hij meende, dat, waar het bestuur het vertrouwen nog niet was opgezegd, door de leden der vereeniging, er geen reden bestond heen te gaan. Hij ver- zocht dan ook dringend aan het bestuur in overweging te willen nemen alsnog het ont- slag voorloopig op te schorten, daar anders, volgens hem, de toestand van het ziekenhuis zeer moeilijk zou worden, en er zeer ern- stige gevolgen uit zouden voortvloeien voor de ingezetenen en de omgeving. Ook verschillende andere leden drongen er op aan, dat het bestuur alsnog zou over- wegen niet heen te gaan. Door den heer Van der Peijl werd spijt betuigd over de geringe belangstelling van de leden, waar er toch zulke ernstige be- langen op het spel staan. Datzelfde was hem reeds opgevallen bij eene vorige leden- vergadering. Hij vond dit eene groote tout van de leden. De heer De Pauw betoogde, dat het be stuur, of den maatregel moest intrekken, of heengaan; aangezien de voorzitter ver- klaard had, dat er in geen geval intrekking zou plaats hebben, bleef er dus niets over dan aftreden. Door den heer Nolson werd nogmaals in den breede uiteengezet, dat uit de statistie- ken blijkt, hoe niettegenstaande den geno men maatregel, dit jaar evenveel gebruik gemaakt werd van de inrichting als in 1918 en 1919, en zulks ondanks den invloed van zekere zijde op de patienten uitge- oefend. Sinds 1 Oct. waren weder 8 operatiepatienten in het ziekenhuis opge- nomen, wel een bewijs, dat het publiek niet zoo tegen den maaregel is. Hij deelde mee, wat hij reeds in eene vorige vergadering en ook in den raad verteld heeft, dat het niet de bedoeling is, dat eenig algtmeen erkend chirurg-specialist den toegang tot het ziekenhuis zou ontzegd zijn, integen- deel. Als voorbeeld noemde hij een oog- operateur, een kanker-operateur enz. Hij wijst er nogmaals op, dat het bestuu*- toch geen maatregel kan invoeren, waarvan het door jarenlange ondervinding weet, dat hij is tegen het belang van het ziekenhuis. Door den heer Huizinga werd voorge- steld een stemming te houden ondcr de leden, of de vergadering de handelingen van het bestuur goedkeurt of niet. En mocht het blijken, dat het bestuur de vergadering achter zich had, dan drong hij nogmaals aan om voorloopig aan te blijven. De heer Doussy stelde voor een schrif- telijk referendum te houden onder de leden over het al of niet goedkeuren van de hou- ding van 't bestuur. Hiertegen werd vanuit de vergadering ten sterkste geprotesteerd. In stemming gebracht werd het voorste! met overgroote meerderheid verworpen. Enkele leden stelden voor eene beslissing aan te houden tot de volgende vergadering. Hiertegen kwam het bestuur op, aangezien, alle leden zeer goed wisten waar het om ging en gelegenheid hadden de vergadering bij te wonen. Alsnu werd het voorstel-Huizinga in stemming gebracht, het al of niet goed keuren der houding van het bestuur. Met overgroote meerderheid werden de hande lingen van 't bestuur goedgekeurd (het be stuur bleef buiten stemming), 't gevolg was, dat het bestuur zijne ontslagneming nog niet heeft doorgezet, en dat het verder zal overwegen. VRIJE- EN ORDEOEFEN1NGEN. Geslaagd te Rotterdam voor het examen vrije- en ordeoefeningen de dames E. R. Lauwers te Zuiddorpe en J. C. v. d. Lubben te Ter Neuzen. AANBESTED1NG. Heden werd te Middelburg aanbesteed het leveren van 31 meerpalen voor het ka- naal door Zuid-Beveland. Minste inschrijver was de firma L. Nolson te Ter Neuzen voor f 1662. SLUISKIL. De tooneeluitvoeringen in dezen winter werden geopend door de meisjes van het Patronaat te Sluiskil met het tooneelstuk: „Kapel in het Bosch". De uitvoering, die uitstekend slaagde, bewees, dat de meisjes hare rollen goed bestudeerd hadden. Ook de kleedingen voldeden. Na het 3e bedrijf zongen de meisjes nog een Kleine Cantate, begeleid door de piano. De zeer ruime zaai was beide avonden goed bezel. De toejuichingen van een dank- baar publiek was een welverdiend loon voor de studie en moeite der jonge actrices. ZAAMSLAG. Vrijdag 1.1. slaagde te Utrecht voor tand- arts onzen dorpsgenoot L. P,. de Rijke. KOEWACHT. De R. K. Tooneelvereeniging: „Tot nut en genoegen", alhier, zal met de a.s. Kerst- dagen een tooneelvoorstelling geven ten voordeele der St. Vincentiusvereeniging. Wegens de lage valuta zijn weer vele genegen in Belgie allerlei koopwaren te halen, die dan meest frauduleus over de grens worden gevoerd. Door ambtenaren wordt echter stipt de wacht gehouden, waar- door nog al eens smokkelwaren worden aangeslagen. Zoo werden dezer dagen een kruiwagen met twee zakken suiker aange slagen. BILJARTEN. Wedstrijd om het kampioenschap voor Zeeuwsch-VIaanderen. Foeljager Donze punten. 200 154 h. serie. 40 26 gem. 6.45 4.96 Foeljager Van Hecke '200 67 31 7 5.13 2.— Foeljager De Rauw 200 155 26 15 4.54 3.60 Foeljager Spinhof 200 136 27 20 6.06 4.10 Donze 200 15 3.63 Eggermont 199 15 3.68 Krijger 200 18 3.27 Eggermont 198 20 3.24 Standaert 200 22 4.65 Eggermont 156 22 3.62 HET VERZUIM VAN DE ZUIDERDiJK. In verband met de aanvaring tusschen het s.s. ,,Zuiderdijk" en het Engel sche s.s. „Ezardian" heeft de Raad voor de Scheepvaart den gezagvoerder van het Ne- derlandsche stoomschip voor drie maanden de bevoegdheid ontnomen om als schip- per op een schip op te treden. Naar we vernemen is de Nederl. loods, die de Zuiderdijk begeleidde voor 6 maanden in rang teruggesteld tot loods- kweekeling 2e klasse. DOOR DEN STROOM GEDOODf De 18-jarige electricien E. j. Botje te Hengelo, die Zaterdagnacht eenige her- stellingen deed in een condensor van het ketelhuis der electrische centrale te Hen gelo en om te kunnen zien een electri sche lamp had meegenomen, is waar- schijnlijk door den stroom gedood. Men vond hem dood in den condensor. MISDAAD? De just'tie heeft schouwing gelast van het lijk van d||e verdronken vrouw te Drach- ten, 'die ongetveer 4 weken vermist werd. Op het lijk was een wonde aan het hoofd ontdekt, wat de Justice deed ingrijpen. DYNAM1ET IN DE KOLEN. Een brandstoffenhandeiaar te Zandvoort heeft bij de politie aldaar een dynamietpa- troon gedeponeerd, door hem in een la ding Beigische antliraciet gevonden. Het ding is onschadelijk gemaakt en vernie- tigu. EEN MOED1GE VROUW. Te Barneveld is een hollend paard door de groote spiegelruit van den manufactu- rier Kranenboirg gerend. Aanstonds ve.- volgde het dier zijn ren en zou juist zijn r uitentikkerij herhalen bij den boek- handelaar Mulder, toen diens echtgenoo- te d e buitengewone legenwoordigheid van geest en tevens durf had, het hollend beest te grijpen en tot staan te brengen. GEeLECTRlSEERD DR1NKWATER. Bij den veehouder J. Osingo te IJpe- oolsga was het drink water voor het vee geelectriseerd, vermoedelijk door een de tect aan de Iichtleiding. Een koe werd door den electrischen stroom gedood, verscheidene werden te gen den grond gesmakt. EEN SLACHTOFFER VAN AANRANDERS. De arbeider Jan Derksen te Oud Ze- venaar die dezer dagen door Duitsche aanranders werd mishandeld, is thans aan zijn wonden bezweken. De man was ge- huwd en vader van twee kinderen. Wij vernemen daaromtrent dat Derk sen onlangs met vier Duitschers overeen- kwam om cognac te smokkelen. Het schijnt dat daarbij financieele onregelmatigheden plaats hadden, die leidden tot wraakplan- nen der Duitschers. Toen Derksen dezer dagen naar huis reed, sprongen zijn belagers eensklaps te voorschijn en sfoegen hem op een stille plek bont en blauw. Hij werd later en wusteloos gevonden en is thans overla den. Vier inannen te Elten zijn deswege gearresteerd. TEGEN DE STRAAT GESLAGEN. Vrijdagmiddag is te Apeldoorn een mo- torfiets, waarop twee jongelui, N. en L.t gezeten waren, tegen een wagen gere- den, waardoor de berijders tegen de straat zijn gestagen. Beiden zijn naar het zie kenhuis gebracht, de een heeft een her- senschudding en de ander is zwaar ge wond en was 's avonds nog buiten be- wustzijn. Waarom dool" blijven wanneer kunt hooren iedcrcen; ffaat u overtuig-en van de bekomen uilslagen met een bezoek te brengen aan den uilstekenden spe- rialisl van l*arijs, IVI. PAULIAT- COURTOIS, die u zijn methode zal be\Mj/.en. waar van de uitslagen gewaar- deerd werden door duizenden personen zoo in Belgieals in Frankrijk. M. Pauliat zal ontvangen van 9 tot 4 ure- bij zijn aanstaande komst, t^! ■■■hi hi—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2