£enheer]ijkelekkernij:flj.P'sKerstpnddii»f Handelsberichten. BURGERLIJKEN STAND. AANGEHOUDEN. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. EEN GEVAARLIJKE ROOVER. Uit Bangoen Poerba verneemt de Sum. Post Zaterdagavond had de sergeant van de gewapende politie Germanus opdracht ge- kregen om den ontsnapten gevangene Oemar, veroordeeld wegens het stelen van een revolver, en die leefde van diefstal en roof, op te sporen. Bekend was den sergeant, dat Oemar des nachts in een pondok van Soekaloe- wei sliep, welke onderneming 6 kilome ter van Bangoen Poerba verwijderd ligt. Met vijf man trok men op de vangst van Oemar uit, de sergeant, een mantri-politie, twee man en een spion. Voor de bewuste pondok aangekoinen, werd een spion, die onder de koelies elk- een kende en ook van Oemars aoen ar- wist, erop af gezonden, om te zien of hij aanwezig was. Toen zulks het geval bleek, gingen ae mannen er op af, en oe mantri politie klopte aan 'de kamer, waar Oemar en twee koelies zich bevonden aan. Wie is daar? werd gevraagd en toen hij antwoordde: Saja, boeka sadja, werd de deur geopend. Twee koelies stonden voor Oemar, die neergehurkt zat, achter hen schu'lgaand. In zijn hand had hij een groot piso blatti. Een gewapend politie- dienaar ging naar binnen en stelae zich links in het vertrek op en sergeant Ger manus trad tot achtenn het vertre'k dat slecht verlicht was. Plotseling sprong Oemar op en stak den sergea it .n den buik en reet dien open zoodat een 25 centimeter lange wonde ontstond, die de maagholte geheel doorboorde, zoo diep ging de steek. De sergeant rep om hulp, waarop alien, die buiten, beneden aan de op palen ge- bouwde pondok waren blijven staan, de voorgalerij opvlogen. Daar ontwikkelde zich een gevecht, waarbijl een der gewa pende politiedienaren een steeK in zijn rechter zijde opliep van betrekkelijke diepte. De twee koelies namen inmiddels de vlucht. De vechtenden, die zich op Oemar geworpen hadden, rolden op den grond, nog een der politiemannen kreeg daarop een steek in den ,armi Bij den va! was echter een klewang terecht gekomen met het scherp op Oemgrs hals, zoodat hij hoewel nog steken kon, weldra overmand werd. De intusschen toegeloopen administra tes van de onderneming verbond den sergeant, die per auto naar het hospitaal te Bangoen Poerba werd overgebracht. Daar is hij 's nachts om een uur over- leden. Het gebeurde had in den avond tusschen half negen en negen uur plaats. De dader Oemar werd naar de gevange- nis te Loebccq Pakam vervoerd, alsmede de hem schuil gehouden hebbende koelies. Oemar was in het bezit van twee djimats, een kleine Koran, een Roskophorloge, gou- den ponden, enz. De sergeant Germanus laat een vrouw met vier jonge kinderen achter, voor wie gecollecteerd wordt onder de gewapende politie. Reeds kwamen ook van buiten- staanders 200 gld. bijeen, terwijl er ook onder de burgerij een steunbeweging voor de nagelaten betrekkingen wordt op touw gezet. VROUWELIjKE BANDIETEN. Een brutale bankdiefstal. Te Kilrush, West Clare, in Engeland heeft dezer dagen een brutale bankroof plaats gevonden. Op het oogenblik. dat de bedienden van de National Bank aldaar de deuren openden en hun werkzaamheden wilden aanvangen, traden drie vrouwen naar binnen, hielden den geschrokken kler- ken revolvers voor en bevalen hen, zich naar de kluis te begeven. Daar werden zij teen opgesloten. De vrouwen konden nu op haar gemak al het aanwezige geld uit de kas nemen, hetwelk op 1600 pond wordt ge- schat. Vervolgens verlieten zij het kantoor. Toen men den diefstal ontdekte was het geen gemakkelijke taak om de opgesloten klerken uit hun gei'mproviseerde gevangenis te verlossen. De dieveggen hadden namelijk de sleutels van de kluis medegenomen en om een duplicaat-sleutel te halen, moest men een afstand van 18 kilometers afleg- gen. Onmiddellijk begaf men zich met een auto op weg om den verlossenden sleutel te halen. Omdat hiertoe echter eenige tijd nuodig was, werd iniddelerwij! aan eenige arbeiders opgedragen, wat steenwerk weg te breken, opdat de gevangenen niet zouden stikken. Toen men de kantoorbedienden ten slotte kon bevrijden uit hun netelige positie, verkeerden zij in uitgeputten toestand. DE MOORD VAN DEN CHAUFFEUR OP ZIJN MEESTERES. De Grieksche chauffeur Nicolas Vlachos, beschuldigd van moord op mevrouw Dray- cott, echtgenoote van zijn meester, gepleegd den 31sten December van het vorige jaar heeft terechtgestaan voor het assizenhof te Parijs. De heer Draycott was niet aanwezig. Hij bevindt zich in Engeland en is ziek. De Dravootts woonden i n een villa te Boulogne-sur-Seine. Op den avond van den moord. had Vlachos gegeten met den concierge. Tijdens den maaltijd verliet hij den concierge eenige minuter, en kwam terug voor het kopje koffie na. Bij zijn inhechtenisneming bekende hij aan mevrouw Draycott de misdaad ge pleegd te hebben, maar verontschuldigde zich met de bewering, dat mevrouw Dray cott zijn zinnen geprikkeld had. Toen hij acn zijn driften had willen toegeven. had zij weerstand geboden, zoodat hij haar ge- dood had in een vlaag van hartstocht; hij had haar de hersens ingeslagen. Voor de rechtbank ontkende hij alles, en betuigde met klem zijn volkomen on- schuld. Hij zeide, dat zijn vorige belcente- is hem afgedwongen was door de pontic. Hij voegde eraan toe, dat hij zich aan de voeten van Dr. Paul had geworpen, om uiens voorspraak in te roepen, maar Dr. Paul, de beroemde deskundige, gaf als zijn meening te kennen, dat Vlachos' verklaring een-en-al-verzinse) is. DE VLUCHTELING GEGREPeN. Uit Newport wordt gemeld, dat men Donderdag den man, die verleden week /.ondag u't de gevangenis op wight wist te ontvluchten. weer "heeft ^egrepen. Hij begaf zich naar een boerderij en vroeg daar om een beetje melk. De boer, die hem her- kende, zei dat !hij zich beter weer gevangen kon geven. De vluchteling antwoordde: „Dat wil ik ook. Ik ben erg moe, koud en hongerig." De boer gaf hem wat warme melk te drinken, liet hern wat eten, leen- de hem een pet en jas, want de man liep nog steeds rond in het geestelijk gewaad dat hij van den gevangenis-aal- moezenier had gestolen en reed hem in zijn wagen naar het politiebureau. De vrouw van den politiesergeant gaf hem daar een portie warm eten. Hij vertelde aan een verslaggever dat hij met een mes het slot van zijn eel had opengepeuterd, met behulp van een omge- bogen eind gaspijp was hij over den muur geklauterd. Zoolang hij nog van de in de domineeswoning buitgemaakte whisky en rum had gehad, had hij geen last van de koude gehad, maar hij had sedert zijn vlucht geen ander eten of drinken gehad en de nachten waren zoo bar en bar koud geweest. Bovendien had hij erg moeilijk kunnen lobpen, omdat hij geen schoeisel aan had, hij droe|g sji.l. nog steeds zijn gevangenispantoffels. HET FOOIENVRAAGSTUK. Het fooienvraagstuk, dat wel niminer zal worden opgelost, is intemationaal. Vooral in China weet men er van mee te praten. Wie daar de eer te beurt valt, te dineeren te worden gevraagd, is er in den regel al heeli slecht aan toe. Bedan- ken, gaat niet, tenzij men werkelijk ziek is. Is men niet zoo gelukkig, dan moet men vooral zijn portemonnaie niet verge- ten, want de gastheer deelt o! "op uiterst kiesche wijze mee hoeveel het diner hem heeft gekost. Het is dan een klein kunstje voor den gast, te becijferen, op hoeveel de portie komt en na het des sert moet hij zich haasten, ten ininste het dlubbele van den inkoopprijs bij wijze van fooi ter hand te stellen aan het personeel. Men zoiu zoo zeggen, dat het wel zoo aangenaam en wel zoo goedkoop is, dan maar in een restaurant te gaan eten. Men kan dan uitkiezen hetgeen men wil en zelf den prijs bepalen. EIGENAARDIGE FAMILIE- j VERWANTSCHAP. Dat door een huwelijk soms eigenaar- dige familieverwantschap kan ontstaan, bleek ook te Barradeel dezer dagen. Er trouwde een jong paartje, waarvan de vader der bruid onlangs in den echt was getreden met een zuster van den bruidegom. De jonge man moet nu dus te- gen zijn eigen zuster moeder zeggen en zijn schoonvader werd tevens zijn zwa- ger. De stiefmoeder van de bruid werd haar schoonzuster. SIGARETTEN IN BESLAG GENOMEN. Belastingambtenaren hebben Maandag op het Amstelveld bij een koopman 20.000 sigaretten in belag genomsen, waarvoor geen accijns betaald was. De koopman en zijn vakgenooten keerden zich tegen de ambtenaren en wilden hun beletten hun werk te doen. E'jerst toen de politie er aan te pas gekomen was en het publiek met de sabel was uiteengedreven, konden de ambtenaren hun gang gaan. EEN VLUCHTELING. De bijna 20jar<ge Hans Br., bediende aan het Duitsche consulaat te Maastricht was eenige weken geleden met een be- drag van 2000 gulden naar een Bank ge zonden, doch had zich daarmede uit die voeten gemaakt. Later bleek, dat hij naar Amerika was overgestoken, waar hij ech ter wegens gemis van papieren niet werd toegelaten. Op de terugreis naar Engeland werd hij aan boord herkend en zal bij aankomst in Engeland aan de politie wor den O vergeleverd en later naar Maastricht worden gebracht. Rotterdam, 13 November 1922. VEEMARKT. AuDgevoerd werden vette runderen, vette- eo graskalveren, 1975 schapen en lammeren en 867 varkens. De noteering was als volgt Schapen le kw. f 0,80 tot 0,90 2e kw. 0,70 tot 0,60 3e kw. 0,50 tot fLammeren 0,90 tot 1,05 Varkens le kw. f 1,— tot/l,04; 2e kw. f 0,98 tot. 0,94 3e kw. 0,90 tot /0.86 lieht soort 0,84 tot 0,92. Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer was de markt voor runderen en kalveren gesloten. De haudel in schapen was redelgk, terwijl voor goede kwalitsit varkens de prjj^en stationair waren. F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 20,— tot 21, Iruin Mosterdzaad 45,— tot 47, Geel Mosterdzaad 30,tot f 33, Karwpzaad 106, tot 108 Kanarie- zaad J8,— tot 19,—Koolzaad tot Zaailjjnzaad /25,— 28,Blauwmaanzaad f 54,tot 55,Boekweit VLAS. AangevoerdBlauw 2500 K.G. /1,55 tot /1,85 Groningsch 22100 K.G. /1,35 tot 2,Hollandsch Geel 5000 K.G. 1,35 tot 1,75. Wit 850 K.G. 1,25 tot 1,35 Dauwroot 1300 K.G. 1,25 tot 1,35, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,60 toe 2,90 Zeeuwsche Bonte 2,70 tot 3, 'oters f 1,tot /1,40; Zeeuwsche Eigen- heimers /1.50 tot 1.70 Blauwe Eigen- lieimers tot Brielsche Eigenheimers /1,70 tot 2,Bravo's /2,40 tot 2,80 Red Star 1.60 tot f 2.per H.L. E1EREN. Geen noteering. INGEZGNDEN STUKKEN. tl'uiieu veramvonrrjeiijkneid der kedacOe CONFERENTIES VOOR NIET- KATHOLIEKEN. Wat reeds in verscheidene plaatsen van het land door ons ondernomen werd, zal ook te Ter Neuzen plaats vinden. Vanaf 16 Novem ber zal gedurende zes weken elken Donderdag- avond om 8 uur in de R. K. Kerk, uitsluitend voor niet-Katholieken een reeks van conferen ces gegeven worden over godsdienstige on- derwerpen, meer bepaaldelijk betrekking heb bende op de Katholieke Kerk en hare leer er hare gebruiken. Daar de steeds toenemende belangstelling in godsdienstige vraagstukken ons overal elders een welwillend gehoor deed vinden, twijfelen wij er niet aan, of ook te dezer stede zal worden op prijs gesteld, van Katholieke zijde over Roomsche leer en Roomsch leven te worden ingelicht. Ter voor- koming van elk misverstand en tot behoucl van eendracht en godsdienstige verdraagzaamheid, die onder burgers van eenzelfde vaderland en allermeest in dezen woeligen tijd onontbeerlijk is, veikaren wij onzerzijds, dat aan ons op treden elke agressieve bedoeling vreemd is en dat zonder krenking van een ieders overtui- ging, slechts naar een zakelijke een berede- neerde uiteenzetting zal getracht worden van wat den buitenstaander bet meest aangaande de Katholieke Kerk interesseeren kan. Op Uwe welwillendheid, Mijnheer de Redacteur, doen wij een boroep, om het bovenstaar.de ter ken- nis Uwei' lezers te brengen. U beleefd dar.kend voor de plaatsing, DE DOMINICANEN TE ZWOLLE. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 3 Oct. Alphonsus van Weezepoel, oud 22 j., jm. en Malvina Sophia Buijs, oud 21 j., jd. 27 Oct. Gustavus Aloy- sius van Damme, oud 29 j., jm. en Maria Lu- dovica van de Velde, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Oct. Werner Polydoor Theodiru! Mathilde Marie de Kesel, oud 28 j., jm. en Josephina Maria Staal, oud 26 j., jd. 27 Oct. Alphonsus van Weezepoel, oud 22 j., jm. en Malvina Sophia Buijs, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Oct. Margaretha Apolonia, d. van Petrus Josephus Totte en van Anna Maria Laffeber. 5 Oct. Gijsbertus Marie, z. van Wil- nelmus Strijdonk en van Johanna Waelpoel. 6 Oct. Maria, d. van Andries de Bilde en van Martha Durinck. 8 Oct. Ludovicus, z. van Joseph Wagenaer en van Dina de Rubber. 14 Oct. Elphrida Maria, d. van Richard Nicolaas Lafarre en van Wilhelmina Elphrida Lauwers. Overlijden. 31 Oct. Jan Francies Waelpoel, oud 76 j., z. van Jan Francies en van Cornelia Maas. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Oct. Camile Bemardus De Nijs (van Overslag), oud 35 j., jm. en Maria Theresia Boon, oud 21 j., jd. 20 Oct. Aloijsius Antonius Danckaert, oud 20 j., jm. en Louisa Maria Verschelden, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Andre Joseph, z. van Josephus van Gremberghe en van Sijlvia Maria van Goeije. 4 Oct. Jan, z. van Jan Comelis den Hamer en van Maria de Feijter. 7 Oct. Leonie Marie Louise, d. van August Joseph Elegeert en van Maria Mathilda Beaurain. 17 Oct. Anna Josephina, d. van Henri Elegeert en van Maria Mathilda Kouijzer. 21 Oct. Aloij sius Petrus Florentina, z. van Joseph Martens en van Maria Louisa Wagenaer. 23 Oct. Maria Leontina, d. van Ludovicus. Victor Hamerlinck en van Josephina Joanna Maria Herwegh. 30 Oct. Adrienne Maria, d. van Prudent Cle ment Gijsel en van Mathilde Martens. 31 Oct. Clara Josephina Cornelia, d. van Joseph Gijsel en van Paulina Mathilda Danckaert. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Oct. Prudentus Hubertus Geimaerdt, oud 34 j., jm. en Julma Augusta de Bock, oud 30 j., jd. 18 Oct. Emerie Arthur Theodule Marie Coene, oud 38 j., jm. en Emiliana van Vooren, oud 29 j., jd. Geboorten. 15 Oct. Edmundus Florentinus, z. van Charles Franciscus Jacobus Constan- tinus Bogaert en van Pietemella Kolijn. 22 Oct. Jose Marie, d. van Florent Hippolite Vermoet en van Rachel Marguerite Hillaert. Overlijden. 9 Oct. Jacobus Bemardus van den Hemel, oud 69 j., echtg. van Emilie Dusar- duijn. Vergadering van Vrijdag 27- October 1922, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter .de heer Job. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A. de Feijter, W. Scheele, C. A. Wisse, S. van Hoeve, D. G. Koopman, A. de Koeijer, J. Vinke, C. de Jonge en M. Kaijser, benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heer P. Faas. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Aan de orde komt: 2. Notulen. De notulen der vergadering van 28 Augustus worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 3. Medcdeelingen. a. dat op 15 September 11. zijn opgenomen de boeken en kas van den gemeente-ontvanger en een en ander in orde is bevonden; b. dat op dienzelfderi datum zijn opgenomen de boeken en kas van den administrateur van het Eleetrisch Bedrijf welke eveneens in orde zijn bevonden; c. dat de leening ad 4000 is geplaatst tegen 514 Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende mededeeling besluit van de gemeen- teraad van Hulst tot afschaffing veemarkt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van de Algemeene Neder- landsche vereeniging „Groene Kruis", luidende: Sinds enkele jaren heeft de Algemeene Nederlandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" te Utrecht haar Centraal Bureau, ge- vestigd Oude Gracht 35. Dit Bureau is natuurlijk in de eerste plaats te beschouwen als het levenwekkende bonds- centrum der wijdvertakte Groene en Witte Kruis Vereenigingen hier te lande. Maar het is meer dan dat, Het wil niets liever dan de steeds bereidvaardige vraagbaak zijn van al ien, die in ons land de belangen der huiselijke ziekenverpleging en der volksgezondheid in het algemeen behartigen. Daarom stelt het zich ook onvoorwaardelijk ten dienste van ieder gemeentebestuur, alsmede van iederen gemeentelijke geneeskundigen of gezondheids- dienst, die eenige voorlichting op het genoemde gebied wenscht of verzoekt, dat ten behoeve van de vervulling van zijn taak bepaalde ge- gevens verzameld zullen worden. Daardoor kan eventueel ons Bureau er toe medewerken, dat genoemde diensten spoedig over de door hen gewenschte gegevens beschikken en dienten- gevolge eerder en met minder onkosten aan hunnen opdrachten kunnen voldoen. Bovendien wordt aan ons bureau tweemaal 's jaars een geregelde halfjaarlijksche cursus gegeven tot opleiding van wijkverpleegsters en van docenten voor rnoeder- en bakercursus- sen, is er een museum van verplegingsmidde- len aan verbonden, exploiteert het een rond- reizend hygienisch museum, een hygienische bibliotheek, een openbare leeszaal, een leen- bureau voor lichtbeelden ten dienste van hy gienische volkslezingen in het gansche land, een ontsmettingsdienst voor schoolboeken, zendt het op aanvrage portefeuilles ter raac- pleging, b.v. met ontwerpen voor kleine zie- kenhuizen, enz. enz. Bij a! deze zaken heeft feitelijk iedere ge- meente rechtstreeksch belang. Zal ons bureau intusschen zijn adviseeren- de en instrueerende taak naar behooren en ten voile kunnen vervullen, dan heeft het dringend behoefte aan meer personeel en meer gelde- lijke ondersteuning. Daarom veroorlooven wij ons, U Edachtb. be leefd te verzoeken, er een jaarlijksche subsi- die van minstens f 10 aan te verleenen, waar- tegenover wij ons dan verplichten, alle aan- vragen op ons terrein, welke tot ons bureau of door een diensttak uwer gemeente mocht worden gericht, te alien tijde kosteloos en naar beste vermogen te behandelen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, vermits reeds aan de plaatselijke vereeniging het Groene Kruis" eene belangrijke subsidie wordt gegeven, op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer SCHEELE verklaart, dat het hem split, dat de financien het niet toelaten, maar had voor deze vereeniging een kleine bij lrage wel op zijn plaats geacht, haar nut vail niet te miskennen. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met algemeene stem- men. c. Een adres van het Bestuur der Zeeuw sche Politiehonden Dressuur-vereeniging ge- vestigd te Goes, luidende als volgt: Dat den 12 Mei 1922 te Goes is opgericht bovengenoemde vereeniging alwaar zij ook zetelt, thans teliende 50 leden, ten doel stel- lend: Ais politiemannen onder elkaar ver- eenigd, te trachten, goed bruikbare politie honden af te richten teneinde deze ten alge- meenen nutte in de praktijk te gebruiken waarvoor op verschillende plaatsen in Zee- land, dresseerclubs zullen noodig zijn, en reeds enkele zijn opgericht, welke onder lei- ding van bovengenoemde vereeniging zullen werken. Dat zoodra een of meer honden voor het gebruik in de praktijk geschikt blijken te zijn daarmede getracht zai worden „Certificaat" van geschiktheid te verkrijgen om dan met vergunning van Zijn Excellence den Minis ter van Justitie, deze te mogen gebruiken ten diensce der Justitie en Politie, waardoor wordt voorkomen, dat minderwaardige of onafge- richte honden voor dergelijk doel worden ge- bruikt. Dat voor genoemd doel veel wordt gevergd van den politieman die zich daarmede belast om een hond af te richten. Dat daarvoor noodig is veel dresseermate- riaal, hetwelk veel geld kost en dat wij als politiemannen onderling vereenigd van de jaarlfjksche contributie niet kunnen aan- schaffen. Dat de honden niet worden afgericht tot verkoop aan een particulier maar werkt ten dienst van het algemeen belang en bij even tueel geval ten dienste uwer gemeente be- schikbaar zijn. Dat nu reeds tien honden in dresseer zijn en wij er gaarne nog tien zouden aankoopen, waarvoor dit jaar voor aankoop, onderhoud en dresseermiddelen ongeveer f 1000 zou noo dig zijn. Redenen waarom wij ons met deze tot uwen edelachtbaren raad wenden met het beleefd verzoek onze Vereeniging zoo mogelijk te hel- pen steunen bij wijze van een kleine gratifi- catie of aankoop van een jonge herdershond voor uv/e gemeente-veldwachter of een der agenten van politie, teneinde ons in staat te stellen om zoo mogelijk in iedere gemeente in Zeeland een dergelijke hond te plaatsen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit adres, als zijnde ongezegeld, ter zijde te leggen. De VOORZITTER deelt mede, dat hij nader in overweging zou willen geven, in verband met de vele diefstallen in de gemeente, nu hedennacht ook weer bij Dres, een politiehond aan te schaffen. Hij heeft acht dagen geleden te Axel een demonstratie met politiehonden bijgewoond en moet verklaren, dat die hem zeer voldeden. Wanneer we een politiehond hadden en de belanghebbenden kwamen aan- stonds aan gift e doen van gepleegde diefstallen, dan gelooft hij, dat succes voor het opsporen der dieven niet zou uitblijven. De heer WISSE wil het nut der politie honden niet ontkennen; hij merkt echter op, dat men goed gedresseerde honden moet heb ben en met het dresseeren houdt de vereeni ging zich bezig, die zou dan behooren te wor den gesteund, want het is in het belang der gemeente, over goed gedresseerde honden te kunnen beschikken. De heer DE FEIJTER merkt op, dat de vereeniging geen honden verkoopt, maar die ten algemeenen nutte beschikbaar houdt. De heer WISSE meent, dat dit wel een goed beginsel is, maar dat het toch te lang zou duren, als men bij aangifte van een misdrjjf, eerst een hond van elders moet laten komen. De VOORZITTER zou er daarom een willen aan schaffen; hij heeft gehoord, dat er ook honden te koop waren, o.m. een uit Nieuw- Namen, die heel goed werk leverde. Bii het aapkoopen van een jongen hond, die nog ge- dresseerd moet worden kan men ook be- drogen uitlcomen, want niet bij alle honden slaagt de dressuur. Misschien maar bii 3 van de 10. De heer VISSER: Als we een hond koopen, is het nog de vraag, of de veldwachter er mee kan werken. De VOORZITTER: Naar mij is medege- deeld, wordt te Axel iederen Vrijdag lea ge geven in de dressuur en het werken met de honden. De heer SCHEELE acht het ook het best het aanschaffen van een afgerichten hond, doch vindt het nu wat te versch, om er al over te beslissen. Men mag daarover wel eens beraden. Waar brengt men den hond thuis en wat zullen de onkosten zijn? De VOORZITTER zegt, reeds een onderzoek naar een en ander te hebben ingesteld. Hij meende, dat de raad het wel gewenscht zou achten er op in te gaan, in verband met de nu reeds voorkomende talrijke diefstallen, die toch wel met eenige beduchtheid den winter moeten doen tegemoet gaan. Indien het be- kend was, dat onze politie ook kan besch;kken over een politiehond, kan dat misschien ook nog wel den schrik brengen onder de onge- noode gasten, want als de politie 's nachts surveilleert met een hond en ergens verdekt is opgesteld, zullen toch eventueele dieven niet onopgemerkt voorbijkomen. De heer WISSE acht het nut ontwijfelbaar, maar zou er toch ook nog wel eens over willen denken. Hfj zou wel genegen zijn om een gratificatie van f 10 aan de vereeniging te geven. De heer KOOPMAN betwist de gunstige resultaten van het werken met politiehonden, men heeft daardoor nog nooit ernstige mis- drijven tot klaarheid gebracht, hij voelt er dus niets voor. met nieuwe rozijntjes en amandelen, 20 cent per pakje. Reel. —0— 6 De heer SCHEELE vindt een bijdrage van 10 te veel, en voelt er ook niet veel voor. Besioten wordt de beslissing omtrent het denkbeeld tot het aankoopen van een politie hond nog eens aan te houden. d. Een verzoek van C. H. H. Wisse, daarin J naar aanleiding van het gesprokene in de vo- I rige vergadering aan hem te willen verkoopen een strook grond ter grootte van 22% bij 50 M. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres aan te houden tot bij de behandeling van punt 17 der agenda. Aldus wordt met algemeene stemmen be- J sloten. f. Een schrijven van den Commissaris der Koningin, houdende bericht van benoeming van de heeren K. Dieleman en D. Dekker tot zetters voor 's Rijks directe belastingen. Aangenomen voor kennisgeving. (Wordt vervolgd). WEERBER1CHT VAN 13 NOV. 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als valg:: Hoogste barometerstand 777,7 Neufahr- wasser. Laagste barometerstand 747,0 Seydis- fjord. Vervvachting tot den avond van 14 Nov.: Zwakkc wind, mcest uit Oostelijke rich- tingen, mistig of nevelachtig, droog weer, zelfde temperatuur. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAA1 SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 12 dezer van Avon- mouth naar Barry. s.s. HELENA in lossing te Bermuda. s.s. TERNEUZEN in lading te Tunis voor Gent. s.s. iUAGDALENA in lading te Raumo voor Londen. s.s. ELISABETH in het droogdok te South Shields. SCHEEPVAARTBEWEGING. 8 November. Eng;. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Gent naar Ctoole. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Hematite, 2043 M3., ledig, van Gent naar Gooie. Eng. s.s. Tod Head, '413 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Embleton, 1785 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent. Eng. s.s. Crofter, 1779 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Glen Head, 4528 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Noorsch s.s. Trane, 3292 M3.> kole% van Immingham voor Gent. Eng. s.s. Iroline, 2135 M3., koleny van Ayr voor Gent. Eng. s.s. Dilston, 4329 M3., kolen, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Nautilus, *2033 M3., stukgoed* van Gent naar Londen. Eng. s.s. Carronpark, 7444 M3.,. ledig* van Gent naar Hull. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3., stuk goed, van Gent naar Goole. Eng. zeils. Alan, 242 M3.r ledig, van Ipswich voor Gent. Eng. zeils. Mathilde Upton, 247 M3., fosfaat, van Gent naar Maldon. Eng. zeils. Harold, 285 M3., tosfaat, van Gent naar Ipswich. Eng. s.s. West Quarter, 4380 M3., ledigi van Gent naar Newcastle. Belg. s.s. Sierra Grande, 6508 M3.„ le dig, van Gent naar Mvthii. Eng. s.s. Calder, 2005 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoedj van Gent naar Hull. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Horsham, 1136 M3.„ ledig, van Brussel voor 'Gent. Eng. s.s. Spen, 2548 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. 9 November. Eng. s.s. Tod Head, 913 M3„ fosfaat, van Gent naar Kirckaldv. Eng. s.s. Elvier, 2065 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Wearsider, 1054 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Duitsch s.s. Eduard Haubuss, 2084 M3., steenen, van Strostad voor Gent. Ned. s.s. Elisabeth, 5093 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Newcastle. Ned. s.s. Fohnina, 3293 M3., kolen, van Dunston voor Sluiskil. Eng. s.s. Ousel, 4355 M3.,' stukgoed, van Duinkerken voor Gent. Duitsch s.s. Manga Hemsoth, 5642 M3., ledig, van Gent naar Hull. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Avonville, 1933 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3.,- kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Curler, 1777 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5925 M3., ko len, van Newcastle voor Sluiskil. Eng. s.s. Stockforce, 2782 M3., ledig,. van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Phryne, 8189 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Fransch zeils. Marguerite Eimilie, 529 M3., fosfaat, van Gent naar Treq.uier. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stuk goed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Vanellus, 5338 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Ned. s.s. Folmina, 3293 M3., ledig, van Sluiskil naar Dunston, Eng. s.s. Crofter, 1779 M3., ledig, van Gent naar Kingslynn, Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Van 10 tot en met 12 Nov. werden langs de Oostsluis alhier 73 binnenvaartuigen op en 80 afgeschut; langs de Middensluis 37 op- en 11 afgeschut; langs de Westsluis 10 op- en 14 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3