SPORT. LANDBOUWBERICHTEN. titMtNaUt KtKiGHTEN. nen van voorschotten tegen onderpand, j meet een ruimheid van opvatting aan Jen dag warden gelegd. Het valuta-bureau meet v ;orts goud-schatkistwissels uitge- vc-n onder garait'e van de Rijksbank en met een looptijid vacr l a 2 iaar. Air. Vissering n Dubois iiebben Don- derdag ook nun rapport uitgcbracht, dat niet A' el afwijkt van het rapper i der andere deskundigen. De houding van den Russi- schen deskundige, Kamenka staat nog niet vast, maar men v.nvacht, dat hij zich wel zal kunnen vereenigen met de rapporten der andere deskundigen. Vrijdag zou het rapper, van mr. Vissering en Dubois wor- den gepubliceerd. Naar verluidt, dringen zij in hun rapper, aan op de stichting van een internationaal financieel syndicaat. Eeh bijeenkomst van bankiers z u te zame.i met de Duitsche regeering en de Rijks bank de mogelijkheid hier van moeten onderzoeken. Donderiag heeft het Duitsche [cabinet den gcheelen dag vergaderd cm aari de hand van de beide rapporten de Duitsche voerstelDn gereed te maken. Donderdag- avond nog zouden die voorstellen waar- schijnlijk aan de Commissie van Herstel v order. o\ .rhandigd. IAPANSCHE WEDUWVROUWjJES. In het Land \an de Rijzende Zon be- staat van ouds de opvatting, dat een vrouw haar man voor eeuwig trouw moet blij- ven, ook nadfens Jood. Dat wil dus zeg- igen, d at ze mmmer meer mag hertrouwen en steeds de nagedachtenis moet eeren van hem, die eens haar echtvriend was, zijn graf verzorgen, zijn sterfdag herden- ken, enz. Nu echter in Japan de Westersche be- schavmg steeds meer ingang gaat vinden, is, schrijft de oorr. van de Tel.,. ook de vraag overwogen, of deze oude opvatting nog langer gehandhaafd moet blijven. Een van de graote bladen in Tokio heeft de moeite genomen, om na te gaan, Iioe- veel weduwen er alleen in Tokio aanwe- zig zijn. Het zijn er 115.749, waaronder 413 van nog geen 20 jaar oud, 7512 van on- der de dertig en 23.358 van nog geen veer- tig. Het blad betoogt voorts, dat het( ver- standiger is voor Jonge weeuwtjes, om iveer te trouwen dan alleen te blijven. Deze propaganda is wel eenigszins in Vtrijd met de eveneens steeds meer veld- ivinnende beweging, om de geboorten te beperken, teneinde Japans overbevolking tegen te gaan. „Er worden nu al meer kinderen geboren, dan Japan behoorlijk groot kan brengen", zeggen de voorstan- ders en voorstandsters van deze Iaatste beweging. Moeten nu, in strijd met het eeuwenoude gebruik, de weduwen nog weer hertrouwen oo"k? Dan we ten we heelemaal met meer, waar we de rijst vandaan moeten halen." Aldus bekampen de voorstanders van beide bewegingen elkander in levendige polemieken, waahiit weer blijkt, dat het heel moeilijk is, om het een ieder naar den zin te maken. DE FRANSCFIE BEVOLKINCiS- STAT1ST1EK. In de wandelgangen van den Franscheu Senaat zijn Woensdag vlugschriftjes ver- spreid omtrent tie voor Frankrijk zoo zorgwekkende bevo'.kingskwestie. Daar.n werd er op gewezen dat in Frankrijki in 1920 slechts 834.000 kinderen werden ge boren, ti.r»vijl er 674.000 personen stierven. Tegenover dit geboorte-overschot van 160.000 stonden de cijfers van Groot- Br ttannie waar in dat iaar het aantal ge- b^arten dat d.r sterfgevallen met 600.000 overtrof, _n van Du.tschland, waar het o\ erschot 700.000 bedroeg. Ter vergelij- king geeft de Times hierbij de volgende gegevens: In 1700 was de bevolking van Frankrijk 20 millioen zielen, die der Brit- sche edanden slechts 9 millioen. Vorig jaar had Frankrijk 39 millioen inwoners, de Britsche eilanden 47 millioen. Wan- neer de huidige verhoudingen voortduren, zal het overschot in Frankrijk binnen 25 jaar tot de helft verminderd zijn. DE POKKEN-EP1DEMIE TE LONDEN. In Poplar zijn weer twee personen aan pokken gestorven, waardoor de doodenlijst in dat district, op een totaal van 45 geval- len, thans veertien namen bevat. DE VLUCHT VOOR HET DRANKVERBOD. Uit Washington wordt gemeld, dat de scheepvaartraad aan de „Harrison United American Line" toestond haar stoom- schepen „Relance" en „Resolute" te doen inschrijven onder de vlag van Panama. De reden is Daugherty's voorschrift, waarbij sterke drank van Amerikaansche schepen wordt gebannen. De „Resolute" vertrekt de volgende week voor een reis rond de wereld, terwijl de Reliance" in Februari een rond- vaart onderneemt, naar West-Indie en de Zuid-Amerikaansche havens. TER NEUZEN, 13 NOV. 1922. BRAND TE SLUISKIL. J.l. Vrijdagavond omstreeks 7 uur kreeg de brandweer alhier bericht, dat brand was uitgebroken in de vlasfabriek van mej. de wed. Van Osselaer te Sluiskil. Te kwart voo 8 kwam de opperbrandmeester met de motorspuit en het personeel ter plaatse. Het bleek, dat het middengedeelte der fabriek, waar de machines zijn geplaarst en de z.g. klodden waren geborgen, brandde. Spoedig na het ontdekken van den brand was de brandweer van Sluiskil met de hand- spuit ter plaatse en wist door haar ingrijpen het gevaar voor de belendende womngen spoedig te keeren. Toen met de motorspuit werd ingegrepen en de lichtbrandbare massa bij gedeelte uit elkaar werd getrokken en gebluscht, was de brand spoedig tot staan gebracht. Te half 11 uur kon het personeel inrukken, met uit- zondering van een wacht, die voor mogelijke gebeurtenissen werd achtergelaten. In het achtergedeelte der fabriek, dat gespaard is gebleven, waren varkens enz. gehuisvest, die bij het uitbreken van den brand er uit gehaald werden, doch later weer aldaar konden worden ondergebiacht. In het voorste gedeelte zijn aardappelen geborgen. Dat fabrieksgedeelte heeft even- mi n als de daar geborgen aardappeis van den brand te lijden gehad. WONINGBOUW. De Minister van Arbeid heeft goedgevon- den, dat vroeger toege'kende bijdragen voor den woningbouw zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten: Breskens, ten behoeve van J. C. Leen- houts, f 900, Groede, ten behoeve van W. de Smidt, f 4800,—. Hulst, ten behoeve van L. Freijser. 600,en ten behoeve van P. F. de Waal te Kuitaart, 4990, Oostburg, ten behoeve van P. Daansen, Wz„ f 867,—, en Ter Neuzen, ten behoeve van J. Scheele, f 760,—. Zaamslag, 2080, voor vier woningen van C. H. H. Wisse. NED. BOND VAN GEMEENTE- AMBTENAREN. De afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren in verga- dering bijeen, kennis genomen hebbende van de voorstellen van Ged. Staten der provincie Zeeland aan de raden der ge meenten in die provincie tot verslechlering van de salarissen van burgemeesters en ontvangers; overwegende, dat deze voorstellen het levenspeil der betrokken functionarissen op onverantwoordelijke wijze zullen drukken en indruischen tegen elk begrip van recht en billijkheid; draagt aan het afdeelingsbestuur op bij Ged. Staten krachtig tegen deze voor stellen te protesteeren en het hoofdbestuur te verzoeken al het mogelijke te doen, dat de Koninklijke goedkeuring aan een even- tueel besluit worde onthouden; besluit deze motie ter kennis te brengerr van Ged. Staten en de pers. DE LICHTING 1923. Ten aanzien van de lichting 1923 is, naar de „Avondp." mededeelt, o.m. bepaald: Bij de infanterie en artillerie zal uit de lichting 1923 een door de betrokken inspec- teurs te bepalen aantal dienstpliciitigen worden opgeleid voor den officiers- en den onderofficiersrang. Dit aantal mag be- dragen voor de officiersopleiding niet meer dan 2/2 %van het totaal aan elk wapen toe te wijzen dienstplichtigen, verminderd met het aantal kaderreservisten, dat - rekening houdende met hun leeftijd geacht kan worden tot die lichting te behooren; voor de onderofficiers-opleiding die bij alle wapens zal plaats hebben be- draagt dit aantal, niet meer dan 7V2 van het totaal toegewezen lotelingen bij het betrokken wapen, met uitzondering bij het Hide schoolbataljon van het regiment genie- troepen, waarbij dit aantal niet meer dan 10 mag bedragen. Dienstplichtigen, die voor hun iniijving aan hun toekomstigen korps-commandant kennis geven, dat zij in aanmerking wen- schen te komen voor de officiers-ople.ding, worden indien zij daarvoor worden be- stemd door dien commandant namens den Minister van Oorlog in het geno* van uitstel van eerste oefening gesteld, tot het tijdvak, waarin de opleiding zal aanvangen. Niet-voorgeoefende dienstplichtigen, die tijdelijk ongeschikt worden verklaard, wor den toegewezen aan de infanterie en inge- deeld bij de tweede ploeg. Worden zij nader geschikt verklaard, dan kan op hun verzoek in die toewijzing verandering worden ge bracht, indien zij voor een ander wapen geschikt zijn. Voorgeoefenden, die tijdelijk ongeschikt zijn, worden echter op de gewone wijze in- gedeeld gelijk met de geschikten. EEN 40-JARIG JUBILEUM. Ds. L. Bouma, predikant bij de Geref. kerk te Middelburg, herdacht Zondag zijn 40-jarig ambtsjubileum. In 1882 begon Ds. Bouma zijn loopbaan te Driesum, waar hij tot 1889 bleef. Van 1889 tot 1896 te Ter Neuzen en van 1896 tot 1898 te Emlicheim. Sinds 1898 staat Ds. Bouma te Middel burg. De „Zeeuwsche Kerkbode" heeft ter ge- legenheid van dit jubileum een feestnum- mer uitgegeven. Het bevat het goed ge- lijkend portret van den algemeen geachten predikant, terwijl er verschillende zeerwaar- deerende artikelen over den jubilaris in voorkomen. Zondagavond heeft Ds. Bouma een gedachtenisrede uitgesproken in de Noorderkerk te Middelburg, terwijl Maan- dagavond half acht een bijzondere bijeen komst wordt gehouden in hetzelfde kerk- gebouw. DE BEGROOTING DER GEMEENTE STOPPELDIJK. Vraag van mej. Van Dorp aan den Minis ter van Binnenlandsche Zaken: Zou de Minister kunnen mededeelen, waai- om de raad der gemeente Stoppeldijk Zee- land) nog steeds wacht op de Koninklijke beslissing op haar d.d. 20 December 1921 ingesteld beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 2 December 1921. no. 122, waarbij goedkeuring der door den raad der gemeente vastgestelde begrooting voor 't jaar 1922 werd geweigerd? ZAAMSLAG. Dinsdag herdenkt Ds. G. van Dis te Zaamslag zijn 25jarig ambtsjubileum bij de Ned. Herv gemeente. In 1897 werd Ds. Van Dis bevestigd te Zuidzande en bleef daar tot 1 September 1901, toen hij naar zijn tegenwoordige standplaats 'oeroepen was, en dit beroep had aangenomen. Des middags zal er een gemeente-ver- gadering plaats hebben, terwijl de jubilaris des avonds in de kerk een gedachtenisrede zal uitspreken. HOOFDPLAAT. Voor de akte lager onderwijs is te 's-Gra- venhage geslaagd de heer J. P. Plasschaert, alhier. VLISSINGEN. Zaterdagavond had een vechtpartij plaats tusschen werklieden behoorende tot den federatieven bond en anderen behoorende in den modernen bond waren georganiseerd. Een zekere Van P. werd zeer ernstig aan het gelaat gewond, o.a. is een wang geheel gescheurd, waardoor de getroffene in het Gasthuis moest worden opgenomen. In verband hiermee werden twee personen ge- arresteerd, die na onderzoek weder op vriie voeten werden gesteld. WESTKAPELLE. Zondag is het Engelsche stoomschip ,,Crichtown" van Leeds naar Antwerpen tijdens den mist aan den grond gevaien. Met behulp van sleepbooten is het scliip vlot gekomen. MIDDELBURG. Op last van de justitie alhier is aange- houden en naar het huis van bewaring over- gebracht de steenhouwer G. H„ alhier, die kort geleden in staat van faillissement is verklaard. VOETBAL. BEKERWEDSTRIJDEN. Gister had alhUr de eindwedstrijd plaats om den Teles Nolson-bek(|r, tusschen „Rust Roest" van Brugge en T. S. C. I van Ter Neuzen. Deze wedstrijd werd opgeluisterd door het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden". Er was zeer veel volk op het terrein aanwezig. Reeds van het begin af bleek dat „Rust Roest" ver in de meerderheid was. De thuisclub had tegen hun vlug en prachtig samenspel niets in te brengen. Tot doel- punten konden zij het echter niet bren gen, dank zij het goede werk van den Ter Neuzenschen doelverdediger. De rust ging in met 0—0. Kort voor het einde werd „Rust Roest" een strafschop toegekend, welke echter „te hoog" genomen werd. Reeds werd algemeen gerekend op een puntloos spel; doch hierin kwam echter verandering. Toen er nog vijf minuten te spelen was, w;st „Rust Roest" bij een schermutseling voor het doel van T.S.C., te doelpunten. Nu was de moed bij T.S.C. er geheel uit, wat duidelijk Ibleek, daar de Bruggenaren direct daarop weer een doel- punt wisten te maken, 'alzoo hun wel'ver- diende overwinning brengend op 20. „;Roest Rust" is dus in het beziti van den beker, terwijl aan T.S.Q. I den twee- den ptijs, een zilveren medaille, is te beur.t ge\ alien. Lthjp der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Th. A. E. Merkaert, paswerker, O 193g, van St. Nicolaas. F. W. Harms, bankwerker, Klaassenstr. 4, van Hoek. A. Faas, dienstbode, Zevenaarpolder, van Axel. E. A. Scheele, opzichter, Lange Kerkstr. 66, van Utrecht. C. M. de Rijcke, dienstbode, Dijkstraat 8, van Assenede. M. J. W. Paltzer, stuwadoor, Stationsweg 8a, van Gent. Vertrokken: M. C. P. Rademakers, zonder beroep, Nieuwediep 106, naar Ossenisse. D. L. Caljouw, bouwkundig-opzichter, Van Steenbergenlaan 1, naar Axel. H. A. Prevo, marechaussee, Nieuwstraat 37/39 naar Woudrichem. A. H. Notte, fabrieksarbeider, O 193s, naar Oud- en Nieuw Gastel. uucfiTzaken. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 10 November 1922. Heden werden de volgende zaken be- handeld: J. J. V., oud 21 j., voerman te-Cadzand werd beklaagd, dat hij op 28 Sept. jl. te Waterlandkerkje toen hij in overtreding was en de veldwachter Serle hem wilde vastgrij- pen om hem voor een hulp-officier van Ju stitie te geleiden, zich met geweld daar tegen heeft verzet, door met een schop naar hem te slaan. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. J. Fr. B., oud 20 j., arbeider te Hulst, werd beklaagd, dat hij op 22 Sept. 1922 te Hulst opzettelijk met een geopend mes op A. H. Smit is toegeloopen onder het uiten van de woorden: dat schot moet gemaakt worden of ik snij jelui allemaal aan stukken. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. M. C. d. K., oud 47 j., zonder beroep te Hulst, werd beklaagd, dat zij op 22 Sept. jl. te Hulst, terwijl zij op de openbare straat bevond voor de woning van A. M. Smit dezen opzettelijk heeft beleedigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. J. C. H., oud 28 j., landbouwersknecht te Hoek, werd ten laste gelegd, dat hij op 27 April j'l. als bestuurder van een wagen be- spannen met 2 paarden in draf zoo dicht Jan de Smit is gepasseerd, dat een wiel over diens voet is gegaan, waardoor deze 14 dagen zijn beroepsbezigheden niet kor ver- richten, terwijl de weg daar breed genoeg was om te passeeren. Eisch 14 dagen hecht. voorwaarddijk 1 jaar proeftijd. M. v. P., oud 60 j., te Breskens, werd be klaagd, dat hij als kapitein van de motor- boot „Gideon" op 28 Juli jl. bij het varen door de brug bij O. cn W.-Souburg niet heeft voldaan aan de aanwijzingen van het brugpersoneel waardoor het schip in aan- raking kwam met een ander scheepje waar- op zich Mr. Th. A. Wagtho bevond, die ten- gevolge van die aanvaring is gevallen en kneuzingen heeft bekomen, waardoor hij 3 dagen zijn werkzaamheden als advocaat niet kon waarnemen. Eisch 14 dagen hechtenis. DE AANVARING OP DE SCHELDE. Vrijdag heeft de Raad voor de Scheep- vaart u.tspraak gedaan inzake: a. de aan varing msschen liet'Nederlandsche stoom schip „Zuiderdijk" en het Engelsche s.s. „Ezardian"; b. een klacht, ingediend door den Hoofdinspecteur voor de Scheep- vaart tegen den kapitein P. C. van den Ent. De Raad acht het nuttig om bij de sa- menvatting van zijn oordeel in deze zaak drie onderdeelen afzonderlijk te behan- delen en wel: I. de toedracht der aanvaring; II. de afwezigheid van den kapitein op de brug tot kort voor de aanvaring; III. het gebeurde na de aanvaring. Wat het eerste punt betreft, moet de Raad beginnen met de constateeren, dat de toedracht der aanvaring uil het voor- handen bewijsmateriaal niet volledig kan worden gekend. De verklaringen der beide gehoorde Ioodsen zijn voikomon .net elkander on- vereenigbaar. De vraag is nu, of uit hetgeen wel als vaststaande mag worden aangenomen, reeds eenige conclusie be.reffende de schuld aan de aanvaring kan worden ge- trekken. De Raad meent dat dit werkelijk het geval is. Vast staat naar zijn ocrdeel, dat aan boord van ie „Zuiderdijk" onbe- kwaam en onvcorz;chtig is gonavigeerd en dat bij een bekwame en voorzichtige navigatie de aanvaring waren voorkomen, zelfs al zou de „Ezardian" zoo hebben ge- varen als volgens de getuiger. van de „Zui- derdijk" het geval is. Nadat de Raad de zaak in de: breede had nagegaan, kwam hij tot de volgende conclusie: Hoewel de voile schuld niet ten laste van den kapitein kan worden gebracht, is de Raad nieitemin van oordeel, dat den ka pitein van het niet verleenen van hulp een verwijt moet worden gemaakt. De Raad is tevens op grond van de plaafeelijke gesteldheid en de zeer gunstige gesteld- heid van weer, wind en zee, tot de in artikel 48, 2e lid, der Scheplenwet gevor- derde overtuiging gekomen, dat, indien van de zijde der „Zuiderdijk", zoo spoedig als doenlijk was, hulp ware geboden, meerdere personen zouden zijn gered dan thans het geval is geweest, zoodat het me- de aan des kapiteins nalatigheid is te wij- ten, dat de omvang van de scheepsrianp greater is ge word en dan het geval ge weest ware, indien te kapitein zijn zee- mansplichten t:n voile ware nagekomen. Ten aanzien van beide verzuimen de afwezigheid op de brug en de onvoldoende zorg voor de redding is, naar 's Raads oordeel, schorsing van de bevoegdheid de juiste disciplinaire strat. Rekening houdende met alle verzach- tende factorens telt de Raad den duur der schorsing vast op drie maanden. KANTONBERECHT TE TER NEUZEN. AANKOOP VAN TREKPAARD- DEKHENGSTEN. Een regeeringscommissie uit Tsjecho— Slowakije bezocht van 28 tot 30 October ons land voor aankoop van trekpaard-dek- hengsten. Vergezeid van den secretaris van het Nederlandsch Trekpaarden-stain- boek, heeft de commissie te Maastricht, Roermand, Venlo, Zevenbergen, Zierikzee, Goes, Oostburg en Axel monsteringen ge houden en een twintigtal twee- en drie- jarige hengsten aangekocht. DE AARDAPPELWRATZ1EKTE. In een vergadering van het hoofdbe stuur van de Groninger Maatschappij van Landbouw heeft de heer dr. J. Oortwijn Botjes een lezing gehouden over de aard- appelwratziekte. Hij schetste het beelld van de ziekte, het optreden daarvan in enkele gemeenten in het Noord-Oosten van het land, de wijze van verbreiding en de maatregelen, die in het buitenland genomen worden om invoer van ziekte- kiemen te voorkomen. De wratziekte moet als een ernstige ziekte worden beschouwd, tegen weiker voortwoekering de regeering terecht zeer waakzaam is, doch spr. meent, dat de schrik, dien men in sommige krin- gen in het buitenland voor wratziekte heeft, nog dateert uit een periode, waarin het middel tot bestrijding van de ziekte nog niet bekend was. Dit middel, dat bestaat in de teelt van immune of zeer resistente rassen, heeft tbt resuhjaat ge had, dat men in de vvratziekte-districi'en van Engeland volstrekt geen mindere op- brengsten kUjgt dan in districten, die vrij van ziekte gebleven zijn. In ons land schuilt de moeilijkheid hierin, dat men zich nog niet voldoende op den verbouw van immune rassen heeft kunnen toeleggen. Thans wordt door het aardappellabora- torium van prof. Qanger te Wagemngen, waarvan het bedrijt van spreker te Oost- wold deel uitinaakt, met voile medewer- king van de plantenziektekundigen dienst zoo krachtig mogelijk ter hand genomen het onderzoek op de bruikbaarneid van bekende bmtenlandsche en Nederiandsche immune rassen, het onderzoek ten opzich- te van resistente van rassen, die nog niet onderzocht zijn, en het telen van immune rassen. Voor het Iaatste zal spr. zich, in veroinding steHen met de kweekers van nieuwe rassen met het verzoek, hun veel belovende zaailingen aan,hem te zenden voor het onderzoek op het wratziekte- proefveld te Oostwold. Ook zullen kwee kers in de gelegenheid gesteld worden, immune soorten van hem te betrekken om als onderpiant voor kruisingen te gebrui ken. Spr. vertrouwt, dat men binnen korten tijd over aardappelrassen zal beschikken, die immuuin zijn ten opzichte van de ziekte en die tevens geschikt zijn voor den ver bouw op de arbeidersperoeeien, waar de ziekte in hoofdzaak voorkomt. Hij acht het noodzakelijk, dat de arbeiders aard appelen blijven telen op dezelfde percee- len, waar zij tot nu toe aar.tappelen ge- teeid hebben. Belet men hun d't, door op dit cogenblik den eisch te ste(len, dat zij siechts immune soorten op hun besmet verkiaarde veldjes verbouwen, dan gaan zij nieuwe perctelen huren, die in een of twee jaar evenerg besmet zijn, als de afgekeurde. Op dit oogenblik schijnt het wenschelijker, dat slechts de eisch gesteld wordt, dat aardappelsoorten ge- teeld worden, die geuurende een jaar op het aardappelwratziekte-proefveld te Oost- wolde onaangetast gebleven zijn, of die vroeger geen resistent zijn gebleken. La ter kan de verbouw van volkomen immu- niteit worden geeischt. Schadevergoeuingen behoeven de ge- bruikers van besmet verkiaarde percee- ien niet te ontvangen, indien de gemeen- tebesturen er voor zorgen, dat aan de betrokkenen pootaardappelen van bruik- bare soorten tegen zeer matige prijzen worden verstrekt. De inbesfagneming van wratziekte-aard- appelen heeft in gemeenten, waar de wrat ziekte vasten voet gekregen heeft, niet het gewenschte sueces. Deze maatregei kan in de toekomst niet worden doorgevoerd. Welke maatregelen hier voor in plaats moe ten komen, wenscht spreker op dit oogen blik niet te beoordeelen. Hij is overtuigd dat men bij de directie van den landbouw, bij de phytopatologischen dienst en bij het aardappellaboratorium van prof. Raan- jer alle aandacht aan deze ziekte vvijdt, en dat het niet noodig is, dat deze ver gadering zich tot de regeering met be- paalde voorstellen wendt. Ze is daartoe 09k met geheel bevoegd. Nadat verschillende sprekers hun mee- ning hadden te kennen gegeven, welke grootendeeis overeenstemden met die van den inleider, werd besloten, voorloopig af te wachten, welke wijzigingen de regee ring in haar regenwoordig beleid ten op zichte van de bestrijding van de wratziekte zal aanbrengen. VERDUfSTERINO. Naar aanleiding van de inhechtenisne- ming van den advocaat te Maastricht wordt nader gemeld: Mr. GuAedvueg was curator in het fail lissement van de oooperatie Limburgia. Hij ging zelt failliet en werd alsi curator vervangen door mr. Charlens Vrijens. Hij had ais curator 100 leden van die coope- ratie in rechten aangesproken tot volsior- ting van hun aandeel. Hij had aan mr. Vrijens gevraagd hem als procureur die zaak te laten behandelen, wat hem toege- staan werd. De Recntbank had de 100 vordtnttgen toegewezen. (Hij (als procureur) had die (menschen geexecuteerd, die in zijn han- aen Dctaala hadden 39.000 gulden. In plaats d.t geld af te dragen, neei't hij dit verspeeld in Spa en t'arijs. Het geheele bedrag, dat hij v^rduisteru heett,. bedraagt 55.000 gulden. Hij heett zich zelf aan- gegeven. Van heden af is hij door den Raad van Toezicht en Dispipiine als procureur van 1 het tableau gesctirapt. MODERNE W1LDSTROOPERS. Op moderne wijze hebben een viertai vreemde ^lldstroopers in de gemeente Barneveld hun slag geslagen. Tegen den avond, toen het wild zijn schuilplaats had verlaten om voedsel te zoeken, reden de onbekenden, idie althans van een geweer waren voorzien, per auto door een wild- rijk jachtveld. Kregen zij een latigoor onder scliot, (dan werd even halt gehouden, fluks een schot gelost en daarna de buit in de auto geladen, die weldra met hazen en fazanten was gevuld. En wanneer de jachtopzieners op de schoten afkwamen, was de auto natuurlijk weer lang verdwenen. TWEE CARGADOORS, IN HECHTENIS GENOMEN. De ifirmanten der bekende cargadoors- firma .Hirschemoller Co. te Rotterdam zijn gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het aanhouden van de beide gebroe- ders, die deze cargadoorsfirma voerden, houdt, naar het „Hbl." verneemt, verband rnet beweerde verduisteringen, waaronder een ilKir vocrnaamste deze zou zijn, dat zij een bedrag van nagenoeg tien auizend pond sterling, haar overgemaakt door eeri groote Engelsche stoomvaartmaatschappij, die zij vertegenwoordigden en dat dienen moest vcor betaling aan de gemeente voor de liuur van Ioodsen en kadeterremen, voor dit doel niet hebben afgedragen, doch ten, eigen bate aangewend. De firma had overigens, met name in assurantien, in den laatsten tijd zeer aanzienlijke verliezen geleden. 1 Uitspraken van 27 October 1922. In dronkenschap veiligheid bedreigen. P. A. P. te Sas van Gent, f 25, subs. 50 dagen. Openbare dronkenschap. P. M. te Ter Neuzen, 14 dagen hechtenis, met proeftijd van 2 jaren, met verbod herbergen te be- zoeken en alcoholhoudende dranken te gebruiken met toezicht van Leger des Heils. P. M. te Ter Neuzen 14 dagen hechtenis, met proeftiju van 2 jaren, met verbodherbergen te bezoeken en alcoholhoudende dranken te gebruiken, met toezicht van Leger des Heils. C. G. A. te Axel, f 5, subs. 10 dagen. A. M.. zwervendM. v. S. te Selzaete; M. v. A. te Zaamslag, ieder f 15, subs. 30 dagen. Onverlichte wagen laten staan. L. v. C. te AxelL. W. d. R. te Zaamslag, ieder f 15, subs. 30 dagen. Onbeheerd trekdier laten staan. G. d. D. te Philippine, 15, subs. 30 dagen. Trekhondenwet. R. C. J. D. te Zuiddorpe, 2 X 15, subs. 2 X 30 dagen. Leerplichtwet. W. d. G. te Axel, f 10, subs. 20 dagen. IJkwet. C. d. F. te Zaamslag, 2 X /5, subs. 2 X 10, dagen, met verbeurdverkl. der gewichten. Strooperij. L. d. G. te Hoek F. Li. te Hoek, ieder f 25 subs. 50 dagen. Warenwet. .1. B. N te Sas van GentL. de S. te Sluiskil A. J. V. te Sas van Gent, alien vrijspraak. Te laat herberg openhouden. F. J. J. li. ,te Sas van Gent, f 7, subs. 14 dagen. Arbeidswet. M, C. v. I.. te Wissekerke. 10, subs. 20 dagen. Maximum-snelheid overschrijden. G. v. O. te Belcele, ontslag van rechtsvervolging. Paardenstal gebruiken zonder vergunning. J. J. D. te Ter Neuzen, 25, subs. 50 dagen. Noordstraat in Zuidelijke richting berijden. P. D te Axel, f 10, subs. 20 dagen. Motor- en Rijwielwet. L. J. D. te Hoek; D. D. te Hoek, beiden ontslag van rechtsvervolging. J. 'tG. te Ter Neuzen; E. d. G. te Assenede; B. E. L). te Ter Neuzen A. 11. L. H. te Ter Neuzen, ieder f 10, subs. 20 dagen. N. d. V. te VlissingenJ. D. te Ter Neuzen G. d. J. te Assenede; A. d. J. te Zaamslag; A. v. H. te Ter Neuzen; A. Ib te Ter Neuzen; E. S. te Selzaete; A. J. O. te Axel, ieder /12, subs. 24 dagen. E. D. te Philippine; .1. K. d. S. te Ter Neuzen P. G. te Axel, ieder 15, subs. 30 dagen. G. d. K. te Hulst C. v. I), te Rijnsburg F. H. te Ter Neuzen; W. S. te Axel; M. d. P. te Axel, ieder f 20, subs. 40 dagen. Uitspraken van 3 November 1922. Vloekverbod. L. J. C. G. te Sas van Gent, /0,50, subs. 1 dag hecht. Melk vervalschen. P. F. M. te Sluiskil, 300, subs. 6 maanden hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2