ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7376 Maandag 13 November 1922. 70e Jaarg-ang. Bekendmaking. ~~bTn m e nl a n~5T~ BET HOODLOTTlfi TuTTEin^rNDT FETJILLETON. TWEEDE KAMER. Vergadsring van Vrijdag. De heer Schokking (c.-h.) zet zijn rede vocrt. Met opheffing van het departement van Landbouw kan hij zich vereenigen. Aan de pensioenkorting voor ambtenaren zal niet zijn te ontkomen. Ook wil spreker inedewerken tot de meest mogelijke be- zuiniging op de defensie. De verklaringen van den heer Colijn dienaangaande heb- ben hem echter verrast. Die verklaringen toch beteekenen een geheel gewijzigde houding der anti-revolutionairen. Spr. dr ngt verder aan op voortzetting van de Zu'derzeewerken. De christelijk- h'storischen zullen met betioud van hun zelfstand'gheid de regeering gaarne zoo- veel mogelijk steunen bij de vervulkng van haar zware taak. De heer Bongaerts (r.-k.) meent dat de werkloosheid niet meer moet worden be- streden door subsidieering van productieve werken, doch door het waarborgen van rente en aflossing van de werken. Spr. dr-ngt aan op maatregelen tot het weren van vreemde werkkrachten. NIJVERHEIDSRAAD. In zijn laatste vergadering heeft de Nij- verheidsraad in verband met de moeilijk- heden, die de Nederlandsche inddstrie heeft door te maken, nogmaals de wen- schelijkheid besproken, dat openbare li- chamen bij het doen van bestellingen zoo- veel mogelijk voorkeur dienen te verlee- nen aan de producten van Nederlandsch fabrikaat. De Raad besloot den Minister van Landbouw a. i. zijn erkentelijklieid te betuigen voor de maatregelen, welke de Regeering heeft getroFen, >m in de ze der Nederlandsche industrie steun te verleenen, doch hem tevens te verzoeken om na te willen gaan, Of de door haar in deze gegeven voor- schriften wel op voldoende wij- ze worden nageleefd en om spedaal nog maals uitdrukkelijk de aandacht der be- sturen van onafhankelijke lichamen, als provincies, gemeenten, waterschappen enz. op het groote belang dezer aangelegenheid te vestigen. Voorts heeft de Raad naar aanleiding van geruchten, die hem ter oore zijn ge- komen, dat de regeling tot toelatjing van buitenlandsche arbeiders in Nederland we- der zou worden verscherpt, een adres tot dienzelfden Minister gericht om er bij zijn ambtgenoot van Arbeid op aan te dringen niet alleen om een eventueele verscher- ping der genoemde regeling te voorko- men, doch ook om het daarheen te leiden, dat de formaliteiten welke buitenlandsche arbeiders bij hun komst in Nederland thans nog hebben te vervullen, zoo spoedig mo gelijk, zij het ook geleidelijk, worden af- geschaft. Naar het oordeel van den Raad zal afschaffing der onder abnorniale om- standigheden in het leven geroepen maat regelen zeer zeker behooren te worden gerekend, er toe bijdragen, om weder tot normale toestanden terug te keeren. Dit Aandachtig had Narjac toegeluisterd. Toen Romain geeindigd had, zeide hij op beslisten toon: Dan kan ik u maar een raad geven, beste vriend en wel dadelijk het land te verlaten. Cerisolles verlaten, het huis mijner voorvaderen? Waar denkt ge aan? Ik blijf bij hetgeen ik zeg, beste Romain. A1 dat geheimzinnige heeft een dieperen grond en ik zou u met aandrang willen verzoeken weg te gaan. Dat zou voorzichtig handelen zijn. Het komt mij alles zeer zonder ling voor, wat ge mij verhaald hebt. Die halfdood gevonden man, die u, stervende,(. de formuie geeft, waarnaar eeuwen en eeuwen gezoCht is en waarmede gij uw doel kondet bereiken. Dan diezelfde man, die verdwijnt zonder een enkel spoor achter te laten. De ruine met haar geheimzinnige geliuiden en schadu- wenDat alles speelt zich om uw huis af, terwijl telkens uw persoon er in wordt be- trokken. Romain, Romain* pas tocli op4 dat de geheimzinnige woorden van den stervenden vreemdeling niet in vervulling gaan en dat de kostbare formuie, u geen onheil brengt Maar ge maakt mij angstig! Wat moet ik doen? Vertrekken, ver van hier. Een paar jaar desnoods. En dan vooral die oude steenen laten onderzoeken, geen steen op den anderen laten van die rui'ne! laatste acht hij vocr de opleving en ontwik- keling der Nederlandsche industrie beslist noodzakeli/k. ELECTR1FICAT1E VAN SPOORWEGEN. Naar het „Vad." weet te melden za' bin- nenkort een proef worden genomen met electrificatie van het baanvak LeidenDen Haag, als onderdeel van de voorgenomen electrificatie van de tusschen Amsterdam en Rotterdam liggende spoorlijn. De tech- nische dienst in Utrecht is druk bezig het plan uit te werken. In de afgeloopen week zijn op het wegvak reeds opmetingen ge- daan en in het vroege voorjaar hoopt men met het werk te beginncn. Nieuw materiaal moet aangekocht worden en verschillende bestellingen daarvoor ziin reeds gedaan. De verwachting is dat einde 1923 of be gin 1924 de proeflijn gereed zal zijn. DE UITVOERING VAN DE WARENWET. Bij de uitvoering van de Warenwet wordt zooveel mogelijk naar zuinigheid gestreefd. Nieuwe laboratoria blijven, waar dit eenigs- zins mogelijk is, achterwege. Nu alle dien- sten in werking zijn en de begrootingen door Ged. Staten zijn goedgekeurd, wordt een vergelijkend onderzoek ingesteld met het doel, zooveel mogelijk op de jaarlijksche uitgaven te bezuinigen. Bovendien is een wetsontwerp in voor- bereiding, aldus de Memorie van Antwoord in zake de Arbeidsbegrooting 1923, dat de strekkir.g heeft, personen, in wier inrichting toestanden bestaan, die leiden tot bemer- kingen, in de kosten van den dienst mede te laten dragen, gelijk dit o.a. ook in Zwit- serland geschiedt. NEDERLANDSCH—BELGISCHE OVEREENKOMST. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel meldt: Twee functionarissen van het Belgi- sche departement van marine hebben zich naar Den Haag begeven om met de Ne derlandsche regeering te onderhandelien over een Belgisch-Nederlandsche cvereen- komst betreffende de wet van 25 Augustus 1920 op de veiligheid der schepen en de controle-formahteiten van vreemde sche pen in Belgische"havens. SMOKKELEN VAN VEE. Het schijnt den laatsten tijd veelvuldig voor te komen, dat van uit Duitsch'and jonge biggen naar ons land worden ge- smokkeld. Teneinde daarbij de waakzaamheid der grensbeainbten te ontgaan, past men op de dieren een inspuiting toe, die hen tijde- lijfc buiten staatt stell te schreeuwer,. Opmerkelijk is het nu, dat in enkele Gel- dersche grensgemeenten den laatsten tijd veel jonge varkens, na een korte ziekte sterven. Daar men niet precies weet, wat de oorzaak is, Vordt verondersteld, dat de hiervoren gesignaleerde inspuiting daaraan niet vreemd is. Voor den landbouw is het niet van be lang ontbloot om op deze valuta-misere de aandacht te vestigen. Het smokkelen van Duitsch rundvee naar Nederland, waartegen van Duitsche zijde den laatsten tijd met kracht wordt opgetreden, houdt in den Geldtrschen Ach- terhoek nog steeds aan. Eigenaardig genoeg kan een deskundige dit vee op die Hollandsche veemarkten terstond kennen. Nu hier te lande plotseling in sommige streken het mond- en klauwzeer is uit- gebroken, loopt hier langs de grens het hardnekkig gerucht, dat die ziekte door het Duitsche vee is overgebracht. In hoeverre voor deze geruchten grond bestaat, zal nog moeten blijken, doch ze ker is het, dat thans getrachil wordt! de De ruine is docrzocht, maar het on derzoek heeft niets aan het licht gebracht! En ge verzekert mij, dat sedert dat on derzoek ge opnieuw spokea of wat het was hebt gezien? Gezien zooals ik u zie Romain, ik bezweer u, ga dan hier vandaan, want er dreigt ongeiuk. Kom, Alexandre, hoe kunt gij zoo spreken, een ernstig man? Goede vriend, ik Weet het niet, maar het is mij als ben ik 'een stuk wild, dat in het woud het gebrul van een verscheu- rend dier hoort. Het is instinctief, dat ik u waarschuw, ik zou haast zeggen, dat ik het gevaar ruik. Opeens zag Narjac verschrikt achter zich om onmiddellijk daarop zenuwachtig te Iachen. Het was alsof ik op de droge blaren daarachter ons de stap van 'n mensch hoorde, maar ik geloof,, dat ik nu hersen- schimmen ga zien. Kom, laten wij naar huis terugkeeren, want het gezelschap van uw lieve vrouw zal ons zeker aangenamer zijn dan de schrikbeelden, die wij nu te voorschijn hebben gehaald. Om van de ruine terug te keeren naar het kasteel, nam Romain den grooten weg die langs het Groene Huis lie p. Het( ge- bouw aanwijzend, waar achter de herine- tisch gesloten blinden, alles scheen te sla- pen, zeide hij: Zie, dat is de woning van markies De Villandry, den vader van Lenore. Hij bewoont maar zelden dat huis en sedert ons huwelijk moet hij er nog niet geweest zijn. Het is geen schoonvaider van wien men veel last heeft, dat verzeker ik u, Wat voert hij dan uit? Hij reist; op het oogenblik zit hij in Italic, want van Florence heb ik kort ge- leden een schrijven van hem gehad. smokkeiaars of de handelaars-importeurs van dit vee t\p te sporen, om aldus aan den vee-sluikhandel officieel paal pn perk te stel'pen. AANMUNTING VAN GELDSTUKKEN. Blijkens een Nota van Wijziging be treffende het wetsontwerp tot regeling van de inkomsten en uitgaven van het Staalls- muntbedrijf ov.r 1923 bestaat het plan om in 1922 behalve f 100.000 aan een-cent- stukken, bovendien f 10.000.000 aan een- guldenstukken en f 500.000 aan vijf-cent- stukken voor Nederland aan te munten. De exploitatieuitg-a - i stijgen daardoor met f 10.000 (tot f 405.000), de exploi- tatie-ontvangsten met f 192.000 (tiot f 328.265). Het verlies is te ramen op f 76.736. MALARIA IN ZEELAND. Bij het afdeelingsondprzoek in de Eer- ste Kamer van de suppletoire begrooting van arbeid, verk'laarde men het op prijs te zullen stellen van den minister te ver- nem-en, hoeveel de kosten der malariabe- strijding in Zeeland hebben bedragen, welke maatregelen zijn genomen, waar die zijn toegepast en hoe het oordeel over de verkregen resultaten luidt. NOG GEEN INVOERING DER ZIEKTEWET. In de Memorie van Antwoord inzake de Arbeidsbegrooting 1923 wordt gezegd, dat aan 's ministers departement thans plan- nen in bewerking zijn betreffende eene al- geheele herziening der arbeidersverzeke- ring, welke herziening zal zijn gericht op het verkrijgen van vereenvoudiging en be- zuiniging. De minister hoopt blnnen zeer korten tijd een uitgewerkt schema van die plannen ten advieze aan den Hoogen Raad van Arbeid te kunnen doen toeko- men. In verband daarmede schijnt het, mede gelet op de moeLlijke tijdsomstan- digheden voor het bedrijfsleven, welke verzwaring der Iasten, voortvioeiende uit de arbeidersverzekering, onraadzaam doen voorkomen, gewenscht vocrafsnog niet tot invoering der Ziektewet over te gaan, doch de beslissing omtrent de invoering dier wet te doen samenvallen met de be slissing nopens de herziening der arbei dersverzekering in haar geheel. Daarom meent de minister in afwachting van die laatste bestowing voofsIaukIs niet Lot eene stelselmatige vermindering van het aantal Radfen van Arbeid te moeten ovtrgaan. Aangezien vele Raden van Arbeid reeds het secretariaat door een ambtenaar laten waarnemen, meeht de minister zich op dit oogenblik te moeten onthouden van het doen van een vcorstel tot opheffing van bedoelde betrekking. De plannien betreffende de herziening van de arbeidersverzekering sluiten mede in eene ingrijpende wijziging van de be- taling der ingevoige de Invaliditeitswet verschuldigde premien. DE STRIJD IN IERLAND. Hevige gevechten te Dublin. Aan de Zuidzijde van Dublin werden de inwoners Woensdagmorgen opgeschrikt door een hevigen aanval op de Welling- tonkazerne, het hoofdkwartier van het na- tionalistische leger, dat in den laatsten tijd herhaaldelijke door verborgen schut- ters werd beschoten. Woensdag deden de repubhkeinen een aanval bp groote sdiaal, terwijl op het voorplem der kazerne een inspectie van nationalistische troepen werd gehouden. Toen de trcepen gingen inrukken, wer- Zoo sprekende, naderde Romain het hek, dat toegang tot den tuin verleende. Tofl zijn groote verbazing was een der beide hekken ten deele open. Dat i s vreemd, mompelde hij, want gisteren waren de hiekken beide terdege gesloten. Nieuwsgierig stiet hij het hek verder open en trad dan den tuin binneh, waar het gras welig de paden begroeide. Wat zie ik nu? riep Romain plotse ling uit. Zie ik daar geen licht? Zie eens Alexandre J a, ik zie een lichtstraal, die uit den kelder oi uit het sousterrrain komt. Maar dan zijn er dieven in huis. Mijn schoonvader is ver weg! Laten wij binnen gaan. Hoor eens, beste vriend, laten wij dat niet doen. Wij zijn niet gewapend en wij kunnen nooit weten tegenover welk soort lieden wij komen te staan. Het beste zal zijn, geloof mij, kalm naar huis terug te keeren. Morgen kunnen wij de gendar mes waarschuwen. Ik den!k voor het naast, dat wij te doen hebben met een bende, die aan de verschijningen op de ruine ook niet vreemd zal zijn. En dan, uw schoonva der is niet thuis en het huis is schaarsch gemeubeld, zooals ge zegt. Groot is dus de slag niet, dien ze kunnen slaan. Als de gendarmes zich in hinderlaag legg'en, morgen of zoo, kunnen it misschien de heele bende snappen, want waar ze veilig is, keert ze terug. Zouden wij niet slachtoffers zijn van gezichtsbedrog Ik hoop het, maar ik geloof het niet. Neen, beste vriend, er komt ongeiuk over u, over mij of over bn^ beiden, want ik voel de nadering er van. Weg nu met die zwartgallige ge- dachten, Alexandre. Hoe dom toch van mij den zij van verschillende zijden hevig be schoten, zelfs met machinegeweren. Een soldaat werd op slag gedood en veer- tien anderen gewond, sommigen zeer ern stig. Een slagersknecht, die op zijn wa- gen voorbijreed, werd eveneens getroffen. Het vuur der aanvallers kwam van over het kanaal en van de daken van verschil lende omliggende huizen. Twee nationalistische generaals, die zich in de kazerne bevonden, namen ter stond het bevel voor een tegenaanval op zich. Een uur lang weergalmde de lucht van schoten. De belegerde troepen deden tenslotte een uitva! en onisingelden de geheele wijk, vanwaar zij Werden be schoten. Alle burgers, die binnen die wijk werden aangetroffen, werden gefouilleerd; velen hunner werden gevangen gehouden. De meeste aanvallers, die hun aftocht dekten door het vuur van een macnine- geweer, ontkwamen over een kerkhof en voerden, volgens de verklaringen van oog- getuigcn, hun gewonden mede. DE VERKIEZINGEN IN AMERIKA. Sprekende nederlaag der repubhkeinen. De repubhkeinen zijn hun macht in het Huis van Afgevaardigden kwijt. De nieu we tariefwetten en de dranlcwetten zijn de voornaamste oorzaak ervan, dat de verkiezingen voor hen zoo slecht zijn af geloopen. Hun meerderheid van 150 stem- men is er teruggebracht tot een mirider- heid Van' 9 stemmen en voorloopig tot een sterk verkleinde meerderheid in den se- naat, Vrijwel overal hebben de demo- craten gezegevierd, ook over de vrouwe- lijke candidaten. President Harding's po- sitie is eenzaam geworden daar af zijn vertrouwensmannen gewipt zijn; daaron- der bevinden zich de gouverneurs der staten New York, New Yersey, Indiana* Ohio en Michigan. Dat er druk gestemd zou zijn door het volk is niet waar. De helft was maar stem- gerechtigd verklaard en daarvan is nog de helft thuis gebleven. Drievierde van het Amerikaansche volk is er onverschillig o.nder gebleven, hoe de partijbelangen dit- maal worstelden om de macht. Vroeger ging het wel eens om een persoon, zooals voor enkele jaren, toen het er om ging of men nog van Woodrow Wilson gediend was. Voor Europa hebben de verkiezingen d:t belang, dat men er duidelijk is uitge- sproken z;et een baatzuchtige onverschil- hgheid voor de oude wereld en voor de Volkenbonds:dealen. De Amerikanen wil len wel geld aan Europa verd:enen, maar verder Iaat hun kcud, hoe Europa ottert en m'sschien ten gronde gaat. De droog- Iegg;ng heeft hun meer geinterresseerd dan iets anders ter wereld. De ontwerper van de drankwet ;s verslagen. niet door •emand, die tegen de clrooglegging was, maar door 'emand, die voor nog sterker doorvoering van droogleggingen verklaar- de te zijn: knoop daar nu maar eens een touw a an vast DE ELLENDE IN DUITSCHLAND De ook (hier te lande zeer bekende Deen- sche geleerde, specialist op het gebied der Romaansche talen en jgroot vriend van Frankrijk, prof. Kristoffer Nyrop, heeft in Pohtiken een artikel gepubliceerd aan- gaande d'en nood in Duitschland. Nyrop haalt in zijn artikel een uitvoerigen brief aan, welken hij heeft ontvangen van zijn collega dr. Eugen Lersch, hoogleeraar aan de Munchener umversiteit. Na in dezen brief in schrilljp kleuren de nood in Duitschland te hebben geschilderd, schrijft prof. Lersch: „Hoe kan men nu onder dergelijke om- standigheden zeggen, dat onze ellende om u met die griezelige verhalen aan board te komen. De beide vrienden keerden naar Ceri solles terug, waar zij door Lenore en niet minder door Manon met ongeduld verbeid werden, want ze waren zoo lang wegge- weest, dat het weer tijd was geworden voor het diner. Romain zoowel als Alexandre spanden zich in Lenore niets te laten bespeuren van den angst, il.'e hen bezielde en het maal verhep onder vroolijk gesprek, al gleed van tijd tot tijd een schaduw over het gelaat van den reiziger. Tegen elf uur gaf Narjac zijn wensch te kennen ter ruste te gaan. Onmiddeifijk gaf Lenore de betreffende orders en weldra werd de gast naar zijn kamers geleid. Deze lagen i|n den rechtervleugel van het kasteel, in de benedenve'rdieping en bestonden ud twee kamers, een slaapka- mer met een daaraan grenzenden kleinen salon. De kamemer, die doer de vrouw ues huizes gewantrouwd werd, stond in de gang gereed om Narjac naar zijn vertrek ken voor te lichten, Stoch Romain zeide, dat hij zijn gast wel zou geleiden. Dit deed hij niet zonder doel, want dien avond had Alexandre hem een wenk gegeven dat hij hem nog moest spreken. Toen de beide vrienden dan ook in den kleinen salon waren aanbeland, zeide Nar jac: Beste vriend, "het is noodzakelijk. dat ge hoe eer hoe beter werk,1 er van maakt uw schuldeischers tevreden te stel len. Ik zou u aanraden rnorgen bijtijds naar Parijs te gaan, want ik ben bang, dat uw vrouw er anders iets van zou beiner- ken. Ge hebt m'n gedachten geraden, Alexandre. slechts camouflage ;s en dat wij c-pzettelijk de waardedahng van de mark in de hand hebben gewerkt? Wij \ragen geen medelij- den, maar de waarheid. Wanneer men ons in het tuchthuis wil zetten, dan kun nen we begrijpen, dat men zegt „Ja, wij hebben u m het tuchthuis gezet, want dat; hebt ge verdiend". Maar men kan niet zeg gen „Ge beweert dat ge in het tuchthuis feeft, maar in werkelijkheid leeft ge in een paradijs". Wanneer iemand is genood- zaakt, zijn kamer met drie of vier an deren te deelen, omdat hij geen woning kan vinden, wanneer er 'tn deze kamer met wordt gestookt, omdat men de dure kolen onmogelijk kan betalen, wanneer men met genoeg te eten krijgt, wanneer men zich niet op straat kan vertoonen, om dat de kleeren in een toestand verkee- ren, welke dit onmogelijk maakt, dan kan men toch werkelijk veeleer van eer. tucht huis dan van een paradijs spreken. En on- telbaar veel menscnen in Duitschland ver- keeren in een toestand als boven om- schreven." Prof. Nyrop eindigt zijn artikel met de verklanng dat zijn collega hem niet slechts had toegestaan, de mededeelingen in zijn brief te gebruiken om de openbare mee- mng nog eens goed voor te lichten inzake den grooten nood in Duitschland, maar dat hij het hem zelfs dnngend had ge- vraagd zulks te doen. HET HERSTELVRAAGSTUK. De rapporten der Internationale deskpndigen. Het rapport der vier naar Berlijn ge- haalde internationale deskundigen op het gebied der valuta's Jenks, Keynes, Cassel en Brandt, is Donderdag gepubliceerd. Ook zij wijzen weer op de noodzakelijkheid van een zoo spoedig mogelijke stabilisee- ring van de mark. Dit is eert onmisbare voorwaarde om Duitschland van den on- dergang te redden, terwijl het tevens het beste is voor Duitschlands schuldeischers. De stabiliseering is echter alleen mogelijk wanneer deze crediteuren bepaalde con- cessies doen. In de allereerste plaats ech ter moet de Duitsche regeering een op bouwende politiek voeren en moet er van haar kracht uitgaan. Wanneer de omstandigheden blijven, zooals ze thans zijn, is volgens de onder- teekenaars van het rapport van een sta biliseering geen sprake. Wanneer Duitsch land niet voor eenigen tijd wordt onthe- ven van de Iasten, die voortvloeien uit het Vredesverdrag van Versailles, gaan de deskundigen voort, zal elke poging om de mark op peil te brengen, uitloopen op een mislukking. Het eenige gevol|g zal zijn, dat de laatste Duitsche reserves noo- deloos worden verspild. Duitschlands be- talingen moeten gedurende eenigen tijd worend stopgezet, kan later worden be- paald. Minstens moet de opschorting ech ter twee jaar duren. Het rapport beveelt verder aan het in- stellen van een bijzonder valutabureau bij de Rijksbank, waaraan een deel der goud- reserve van de bank zou moeten worden ter beschikking gesteld voor den aankoop van papieren rnarken in het buitenland tegen een bepaalden koers. Beperking der vlottende schuld, credietverleening door een gefundeerde Ieening, vorming van een internationaal consortium tot or.dersteuning van de Duitsche valuta, vorniuig van een deviezenreserve, koop en verkoop van de- viezen door het valutabureau tegen papie ren rnarken waarbij de Iaatkoers hoog- stens 5 pet. hooger mag zijn dan de bied- koers. Het disconto der Rijksbank moet ver der worden verhoogd totdat de mark in- derdaad is gestabiliseerd. Bij het discon- teeren van handelswissels en het verlee- Ook .k was het voornemens te doen. Ik ga nu dadelijk naar mijn laboratorium, waar :k den boel rustig kan uitzoeken en met den eersten trem morgen vroeg ver- trek ik. Rust wel, oude vriend„ en tot morgen, aan den lunch. Met een krachtigen handdruk scheid- den de vrienden. Alvorens Romain zich naar zijn labo- rator.um begaf, ging hij Lenore waar schuwen, dat hij nog een uurtje te werken had en dat hij denketijk den nacht .zou doorbrengeii op zijn rustbed in zijn werk- piaats. Uck vertelde hij hatr, dat hij 's morgens vroeg naar Parijs moest, om eenige Jringende aangelegeiiheden af te doen. Het verbaasde hem, toen zijn vrouw ten antwoord gat: Foe Romain, stel die reis uit het hoofd. Ik weet niet waarom, maar ik voel mij bevreesd vanavond. Kom, ga met naar uw laboratorium en niet op reis. Het was met Romain's gewoonte een verzoek van Lenore te weigeren, maar de angst voor zijn schuldeischers en meer nog de moreele verphchting, die hij te genover Alexandre op zich had genomen, uwengen hem er toe, het verzoek van de jonge vrouw af te wijzen. Lieveling, zeide hij, het is onmoge lijk voor mij, die reis uit te stellen. Ik heb mijn boschikkingen daaromtrent al ge nomen en moet menschen spreken, die ik met teleur magstellen. Ga maar gerust naar onze "kleine Diane. Lenore hield niet aan, maar zij klem- de haar echtgenoot in haar armen, aSof zij hem nooit weer terug zou zien, waarna zij, geheel onder den indruk van haar sombere gedachten, zich in haar slaap- vertrek terugtrok. (Wordt vervolgd). ZENSCHE CO U RANT De Burgemeester van TEfi NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belangbebbenden, dat het door den Directeur der Directe Belastingen enz. te Breda den 7 November 1922 invorderbaar veTklaarde kohieren van de Personeele belasting dezer gemeente, over het jaar 1922, No. 30 en 31, op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Ter Neuzen, den II November 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1