ALGEMEEN NIEUW8- El ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7373 Maandag 6 November 192 70e .laarfc> ant Paarden- en Veemarkt. a. 30.000 K.G. Grenailles. HET H00BI0TTIG 6IEEIM. Paarden- en Veemarkt Burgemeester en Wethouders der gemeente b. 30.000 KG. Macadam 2/3. BINNENLAND. FEUILLETOH. BUITENLAND. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat in die gemeente zal worden gehouden op WOENSDAG den 15 NOVEMBER 1922, zooals nader in de aan- plakbiljetten is omschreven. Ter Neuzen, den 6 November 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLF, Secretans. ZAAMSLAG wachten voor of op Dinsda£ 21 November a.s. des voormiddags 91/2 ure A. Prljsopgave met monster in voor de leverantie van U, Het Vervoer met uitspreiding volgens aanwijzing van bovengemelde. Zaamslag, 3 November 1922. Burgemeester, en Wethouders voornoemd, Burgemeester, J. DE FEIJTER. ris, J. ST Secretaris, JTOLK Lzn. NEDERLAND EN BEJ.GIE. Beklaogd en benijd door de Soir. Een medewerker van de „Soir" schrijft uit Rotterdam aan dat blad over een on- derzoek, dat hij ter pfaatse instelde over den algemeenen toestand in Nederland. Hij laat echter zijn zegsman aan het wocrd, een Belg sedert langen tijd in Nederland gevestigd en op de hoogte van de toestan- den. Deze vangt aan met de verklaring, dat de Nederlanders de hervatting van de onderhandelingen met Belgie niet wen- schen daar zij er geen belang bij hebben en daar zij bovendien andere quaesties aan het hoofd hebben. De voornaamste van deze brandende quaesties is wat men in Nederland aldus de zegsman „de malaise" heet. Van die malaise geeft men zich in Belgie geen rekenschap, vooreerst omdat men zich laat verblinden door den hoogen koers van den gulden in vergelij- king met den franc, maar ook omdat de uitnemend gedisciplineerde Nederlandsche pers van alle gezindheid geen uitvoerar- tikel maakt van pessimistische overwegin- gen. De malaise is nochthans zoo intens, dat de groote Nederlandsche banken, reeds tweemaal door de regeering bijge- sprongen, zich weer op een duimbreedte van de ramp bevinden. Ondanks den kwij- nenden toestand in handel en nijverheid heerscht vertrouwen, doet men althans vocsr de oogen van vreemdelingen alsof dit heerscht. Boven alles rneent de zegs man echter zijn bewondering te moeten uitdrukken voor de heerlijke instelling „Nederland in den Vreemde", waarvan de meest beteekenende financiers, nijve- raars en handelaars deel van uitmaken. De afdeeling NederlandAmerika, nauwe- lijks opgericht, zou reeds merkwaardige uitslagen te boeken "hebben. Wijzend op de verwaarloozing door Belgie van propaganda als gevoerd door „Nederland in den Vreemde" verklaart de zegsman dat het te laat is om den Ne derlanders uit het hoofd te praten dat de Belgische verwoeste strekeri niet zoo- zeer werden geteisterd of dat de Belgen wel twistziek moeten zijn om van Duitsch- De notaris, in den grond een braaf man. die de moeder van de beide Cerisoijes goed gekend had, werd bewogen door die- pe smart en zeide: Hoor eens, mijnheer, ik zaT een laatste poging wagen om uitstel te krijgen. Ver- lies den moed niet en stel alle pogin- gen in het werk onr er door te komen. Schrijf aan uw broeder en zeg hem de voile waarheid. Mijnheer Pierre houdt zoo- veel van u, dat hijj u tzeker zal helpen. O, daar twijifel ik niet aan Welnu, dan kan alles terecht ko men, geef mij twintig duizend francs en ik neem op mij uw voornaalnste schuld- eischers te vreden te stellen. Vrij treurig gestemd ging Romain naar huis terug. Evenwel, Lenore mocht ner- gens van weten en daarom toonde hij een opgewekt gelaat, zoodra hij het hek van het park gepasseerd was. Hij nam zich voor den raad van den no taris op te volgen en zijn broeder te schrij- ven. Hij vroeg zich echter af, of die brief wel ooit terecht zou komen. Want sedert Pierre het kasteel bad verlaten, was niets anders door hem bericht, dan zijn vertrek naar Madagascar. Maanden en maanden waren verloopen en niets hatf men meer van hem gehoord. t Door de lanen van het park op zijn huis toeschrijdend, verweet Romain zich nu zijn onverschilligheid tegenover Pierre, en *nij schaamde zich diens hulp in te roepen. land met zijn lagen markkoers betaling te eischen. Doch wel kan in Nederland de overtuiging werden aangekweekt, dat de Belgische nijverheid zich herstelJ heeft. Waarom, oesluit de zegsman, wcrdt in dezen zin geen propaganda gevoerd door middel van de film, waarom wordt in de Belgische pers niet meer belang gesteld in Nederlandsche kwesties? Want in Neder land zijn voor de Belgische nijverheid ongetwijfeld zaken te doen. Doch de Bel gen moeten zich daartoe in Nederland bekend maken. Daar worden zij nu als naar den afgrond rcllend beschouwd, of- schoon zij er niet 't slechtste aan toe zijn. Op de Nederlanders moet indruk worden gemaakt met cijfcrs, documenten en fotografie. Duitschland begrijpt dit best. DE ZOMERTIJD. Het rapport van de Landbouw-commissit uit de Christelijk Historische Unie, om- trent den vvettelifken zomtrtijd luidt als volgt Evenals andere crisismaatregelen is de wet op den zomertijd onnatuurlijk en word dientengevolge door een groot deel der bevolking niet nageleefd. Waar zij boven dien voor een groot deel der bevolking ernstige bezwaren oplevert, behoort zij te verdwijnen. Deze bezwaren zijn de vol- gende: a. Deze wet voert op het platteland een tweeslachtige tijdsverdeeling in. De officieele personen en lichamen houden zich aan de wettelijke regeling, doch vele anderen, als melkslijters, winkeliers, sme- den enz. moeten zich aanpassen aan den landbouw, die nu eenmaal met den stand der zon rekening moet houden. Ook in het gezinsleven van den boer werkt de wet storend, vooral met het oog op de schooltijden der kinderen. Gewoon- lijk kunnen dezen de maaltijden, niet ge- lijktijdig gebraiken met de overige leden van het gezin. b. Ook met het oog op de gezondheid van het kind, dat door dezen zomertijd nachtrust tekort komt, is het van belang dat deze regeling verdwijn. Immers wan- neer het klokje van ter ruste gaan voor de kinderen slaat en de zon nog betrekke- lijk hoog aan den hemel staat, gaat men er niet zoo gemakkelijk toe over de kinde ren te bed te brengen, doch regelt men zich naar den stand der zon; des morgans ech ter slaat de schoolklok op het officieele uur, zoodat het schoolkind een uur nacht rust te kort koml. Heeren doctoren dringen steeds op veel nachtrust voor kinderen aan, doch dit wordt door den zomertijd tegen- gewerkt. Dit bezwaar geldt feitelijk voor den landbouwenden stand ook op ouderen leef- tijd. Ook de volwassen landbouwer, die blijft werken zoolang bet dag is, geniet door den zomertijd een .te korte nacht rust. c. Nadeelig is ook de zomertijd voor de gezondheid van arbeiders, werkzaam bii den land- en tuinbouw. Het wieden, snijden en phikken der gewassen, terwijl deze nog vochtig zijn van den dauw, moet op den duur schadelijk woken op de ge zondheid der arbeiders. d. Het verzamelen van de vruchten, terwijl zij nog vochtig Zijn, werkt ook scha delijk op de kwaliteit, omdat zij daardooT spoedig beginnen te broeien en tot be- derf overgaan. e. Tengevolge van den zomertijd moet gedurende een groot deel van het jaar het melken bij duisternis plaats vinden, het- geen belet, dat de bereiding van de melk zoo hygienisch geschiedt als gewenscht is en bij voldoende licht mogeWjk is. f. Doordat de ve'fingen en ook de ver- voernrddelen zich aan den zomertijd aan passen, moet men zich bij) den tuinbouw een uur vervroegen. Als het niet voor Lenore en mijn doch- ter was, dacht hij, dam zou ik niet schrij- ven en de zaken op haar beloop laten. Verdiept in dergelijke gedachten, merkte hij niet op, hoe Manon met snelle schre- den naderde en hij sehrikte op uit zijn overpeinzingen, 'toen de irouwe zief hein toeriep: Kom, mijnheer, gauw! Er is icmand die op u wacht en die brandt van verlan- gen u te begroeten Hemel, wat is er nu weer.* vroeg Romain ontsteld. Nu, nu, mijnheer, eet me ma2r met op! Hij is in goed gezelschap, want een vrouw als me vrouw Lenore kan iemand best onderhouden met het gesprek Met mijn vrouw? viel Romain onge- duldig uit. Maar eeuwige babbelkous, zult ge nu toch eindelijk eens zeggen, wie op het kasteel is gekomen Nu mijnheer raadt maar eens! riep de oude Manon plagerig uit. Kom, kom vervolgde ze, toen ze zag, hoe Romain's gelaat betrok, wind u maar niet op, het is een vriend, een heel goed vriend, dien ge in geen tijd gezien hebt. Verheugd riep Romain int: Het is Pierre, nietwaar, onze goede Pierre Neen. mijnheer Pierre is het niet, zeide de oude nu op emstigen toon, maar het is toch een goede vriend, het is mijn heer Narjac. Narjac? O, het is de hemel, die hem mij zendt! riep Romain uit en hij snelde naar het kasteel. IV. De vergiffenis van de doode. Sedert een week was de oude bandiet g. Vooral bij den hooi- en. korenoogst gaat er voor de bewerking van de ge wassen een uur verloren. Het hooi en graan is niet droog voor 's morgens onge- veer 8 uur zonnetijd, zoodat. men met de bewerking pas 9 uur zomertijd kan be ginnen, wefk uur dus als werktijd ver loren gaat, tenzij het des avonds wordt ingehaald. h. In den landbouvy wcrdt 's avonds reeds langer gewerkt (ongeveer tat 6 a 7 uur zonnetijd) dan bij1 de industrie en handel (5 of 6 uur zomertijd), zoodat door den zomertijd het verschil tusschen de arbeidstijden in den landbouw en in de industrie verscherpt wordt ten nadeele van de arbeiders in den landbouw. i. In den landbouw moet men zich nu eenmaal noodgedwongen aan den zonne tijd houden en wordt men daardoor be- lemmerd bij het gewone maatschappelijk verkeer zich aan te sluiten, omdat men steeds een uur later komt (bijwonen van vergaderingen, bezoeken afleggen enz.), tenzij men zijn werkzaamheden een uur vroeger beeindigt, wat niet altijd moge- lijk is. j. Ook de bewering, dat kunstlicht be- spaard wordt, gaat slechts voor een ge- ring deel op. Die besparing is eenzijdig, zij bestaat hoofdzakelijk voor de stedelin- gen en spoorwegen. Daar staat echter nog verlies tegenover, want gedurende het voorjaar en het najaar moeten velen, die vroeg moeten beginnen, des mcrgens hun werk bij kunstlicht verrichten. Samenvattend, komt de commissie op grond van voomoemde. overw^egingen, tot de slotsom, al moge de wet op den zo mertijd voor de stedelijke bevolking eenig vpordeel brengen, dat dit voordeel niet kan opwegen tegen de onaangenaamheden en nadeelen, die voor den land- en tuin bouw van haar het gevolg1 zijn. De com missie dringt er daarom ten ernstigste op aan, het mogelijke te doen, opdat be- doelde wet ten spoedt'gste worde inge- trokken. (Ned.) DE WON1NGVOORZIENING. Stopzetting der bijdragen en premies in 1923 Ten opzichte van de woningvoorziening, zegt de regeering in de momorie van ant- woord inzake hoofdstuk I der Staatsbe- grooting, vooreerst van oordeel te zijn dat het geven van bijdragen en premies voor den woningbouw in den loop van 1923 moet beeindigd worden. Ook zal bin- nen den kortst mogelijken tijd moeten teruggekeerd worden tot het standpunt, dat de Staat ten aanzien van de woning voorziening slechts aanvullend en verbe- terend zal optreden. Het plotseling stop- zetten van alle toezeggingen zou tot groote moeilijkheden leiden. Maar wel heeft de regeering besloten, dat het bedrag van 80 millioen gulden, hetwelk van 1922 het maximum vormde der toezeggingen van voorschotten en premies, van 1923 ten minste tot de helft zal worden terugee- bracht. NED. RIDDERORQEN. De versierselen niet meer op's Rijkskosten. Verschenen is een ontwerp van wet tot wijziging der wet van 4 April 1892 (Stbl. 55) tot instelling der Onde van Oranje Nassau. In de toelichting herinnert de minis ter van Binnenlandsche Zaken dat aan benoemden in de Nederlandsche orden de versierselen dier orden op Rijkskosten worden uitgereikt. De regeering acht het wenschelijk, met deze praktijk te breken, evenals reeds in Belgie geschied is, en het aankoopen van die versierselen aan de benoemden zelf over te laten. Hier- door zullen het karakter en de beteeke- nis van de onderscheiding niet worden Julio van de bende der Wakkere Jongens op weg naar volkomen beterschap. Met de beterschap van het lichaam sfcheen er ook beterschap van de ziel te zijn ingetreden, want op een dag, dat hij voor het eerst op mocht zitien, zeiue hij tot zijn dochter: Lieve Jeanne, ik ben een ellendeling en ik schaam mij over mijzelf. Ik ben bang, dat ik in uw bestaan een sta-in- den-weg zal zijn. O, kind, waarom hebt ge me met dien goeden dokter Letoret toen verzorgd op die wijze? Zwijg, vader, zwijg! zeide Jeanne. Ik wil niets weten van hetgeen ge uzelf te verwrijten hebt. Ik weet maar een 4<ng en dat is dat ik^ u teruggekregen heb en dat ge mij niet meer zult verlaten. J a, lieve vader, ge blijft bij mij en voortaan zullen we een vreedzaam getukkig be staan leiden. Arm kind, als ge eens wist hoe ik in het slijk gewenteld heb en hoe diep ik gevallen ben. Als ge dat wist, lieveling. Vader, het verleden is dood en we moeten het "niet terugroepen. Laat ons nu slechts aan de toekomst denken. Alles zal terecht komen als ge wilt en er zullen nog dagen van gemk voor ons, aanbreken. Als mijn arme moeder hier nog was, zou ze zeker blij zijn met dezen loop der din- gen. Julio verbieekte. j Arme heilige martel^res, zeTde hij, ik heb u gedood door mijn slecht gedrag. Jeanne kon met antwoorden en begon te weenen. De scheikundige liet het hoofd op de borst zinken onder den last van tieftig zelf- verw ijt. De kantwerkster werd diep bewogen aangetast; deze zijn gelegen in de be- noeming zelf. Door die benoeming wordt tevens het recht geschapen de versier selen te dragen. Ten aanzien van vreemde lingen zal in zooverre de bestaande prak tijk zijn te handhaven met de te dezer zake gevolgde internationale gelbruiken. De in de wet neergelegde bepalingen ten aanzien van de Nederlandsche orden ver- zetten zich in het adgemeen niet hierte- gen. Slechts art. 13 der wet tot instelling der Orde van Oranje Nassau, schrijft de uitreiking- van het versiersel aan den be- noemde voor. Daarom is het wensche lijk dit voorschrift op te heffen en te bepalen, dat de voorschriften, welke ter uitvoering van de zooeven' genoemde wet wenschelijk mochten geacht worden, door de Kroon zullen vastgesteld worden. In dit uitvoerings(besluit zal dan het thans mede in art. 13 gegeven voorschrift kun nen opgenomen worden, dat de van Rijks- wege uitgereikte versierselen bij bevor- dering tot hoogeren rang of overlijden aan den kanselier moeten teruggezondeu worden. Onder art. 40 van hoofdstuk II voor 1923 is 6800 uitgetrokken voor aankoop en herstelling van decoratien. Dit zal, bij het volgen van de nieuwe gedragslijn, voor een deel worden bespaard. Het vorenstaande heeft geen betrekking op de Militaire Willemsorde en op me- dailles, zoodat deze ook in de toekomst op 's Rijks kosten zullen verstrekt worden. DE HU1SINDUSTR1E. De noodzakelijkheid om zoo min mo- gelijk nieuwe uitgaven ten laste van het Rijk te brengen, heeft de indiening van een wetsontwerp op de huisindustrie te gengehouden. Zoodra zulks mogelijk blijkt zal een voor-ontwerp van wet betreffende deze aangelegenheid bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt worden. De ontvangst, die is te beurt gevallen aan het wetsontwerp tot vaststplling van bepalingen met betrekking tot de Bin- nenvaart, moedigt niet aan tot ver strek- kende maatregelen op dit gebied. DE OPHEFFING VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW. Volgens de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer op hoofdstuk 1 der Staatsbegrooting voor 1923, valt aan een afzonderlijk departement van landbouw, hoe gewichtig de daarbij betrokken belangen ook zijn, in de tegen- woordige tijdsomstandigheden niet te den ken. DE DIENST DER POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIF De Ministerraad heeft besloten, aldus weet het „Volk" mede te deelen, dat de werktijden voor het post-, telegraaf- en telefoonpersoneel met een half uur per dag zullen worden verlengd. DE VESTIGING VAN NOG EEN GEWEZEN KONING IN DOORN? Uit Doom wordt aan de N. R. Crt. ge meld: Zaterdagochtend werd ons hier met groot aplomb meegedeeld, dat binnenkort nog een andere ex-Konink zijn intrek zal nemen in de gemeente Doorn, n.l. Konstantijn, de ge- wezen Koning van Griekenland. Deze zou het huis JVloosbergen, een groote bezitting onder Doorn, gekocht hebben, aan welks inrichting reeds wordt gewerkt. De oorsprong van dit bericht schijnt te zijn, dat de gewezen Koningin van Grieken land, die onlangs bij haar broer, den ge wezen Duitschen Keizer, op den Huize Doorn te gast is geweest, dit huis heeft be- zichtigd, en dat men het, nadat het gerui- men tijd leeg gestaan heeft, nu bezig is in te richten. door die smart, die zij wist dat echt was en zij naderde zachtjes den man die haar en haar moeder zooveel had' doen lijden. Zij sloeg haar armen om zijn hals en fluis- terde hem een paar woorden in het oor, waardoor hij verschrikt opzag. Bedrieg mij niet, Jeanne, riep hij op eens met veranderde stem uit. Neen liet hij er zachter op volgen, het is uit medelijden dat ge zoo spreekt. Vader, ik zeg de waarheid. Voor- dat moeder stierf, sprak ze mij' over u en ik hoor haar woorden nog in mijn ooren klinken. Jeanne, zeide ze, met ae laatste krachten, die haar waren overgeblevenj Jeanne, ik vergeef hem al het kwaad, dat hij mij berokkend heeft en ik denk alleen aan de jaren van geluk) met hem doorge- bracht. We hebben innig veel van elkander gehouden, ja, innig veel en alleen de her- mnering aan dien tijd blijft in mijn ge- heugen gegrift. Julio had de handen gevouwen, terwijl zijn dochter sprak en over zijn bleeke ver- magerde wangen liepen overvloedig de tranen van oprecht berouw, tranen, die zijn zondig Ieven uitwischten. Toen Jeanne die tranen zag, achtte zij het gescnikte oogenblik gekomen om een laatsten Svil van haar moeder te volbren- gen. Zij ging naar een klein mooi van ebben- hout bewerkt kastje, een geschenk van den verloofden Jules Auclerc aan zijn meisje en waarvan de beide vrouwen zich nimmer hadden willen ontdoen. Met een gouden sleuteltje opende zij het kostbare stuk en haalde er toen heel voorzichtig een kleine enveloppe uit, omwonden mel een verbleekt lint. Dit is voor u, vader, zeide zij met ARBEID IN DE BANKETBAKKER1 JEN. De Minister van Arbeid heeft vergund, dat van 8 November tot 5 December in banketbakkerijen door jongens van 16 tot 17 jaar 55 uur per week mag gewerkt worden; mannelijke arbeiders van 18 jaar en ouder mogen van 8 tot 28 November 61 (4 uur per week werken. ACTIE TEGEN DE PREMIELEENINGEN. Naar het oordeel van den Minister van Justitie dient tegen de excessen van door particulieren georganiseerde premie-leenin- gen met kracht te worden opgetreden. Door den Minister wordt onderzocht of wellicht een nadere wettelijke voorziening in dezen noodig is. DE EX-KEIZER BELASTINGVRIJ. Naar het Hsgz. verneemt is de Nederland sche regeering niet van plqn den Duitschen ex-Keizer aan te slaan in de belastingen. Als motiet geldt de overweging, dat de ex-Keizer zijn eigen woonplaats niet heeft kunnen kiezen. ZEEUWSCHE WATERSTAATS- WERKEN. Bij het afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer van de begrooting van Waterstaat, wezen vele leden er in het bijzonder op, dat ten aanzien van de buitengewone nieuwe werken scherp dient onderscheiden tusschen onmiddellijk productieve werken en maat regelen en die, welke gelet op den tegen- woordigen economischen toestand, enkele jaren kunnen worden uitgesteld, b.v. de omlegging van de vaargeul in den Rotter- damschen Waterweg boven en beneden Maassluis, den bouw van een kostbaren kaaimuur te Vlissingen, den aanleg van een rijksweg van Goes naar Bergen op Zoom en den aanleg van een nieuwe groote schut- sluis te Wemeldinge. Voorts is, naar enkele leden opmerkten, bij het aanbrengen van bezuinigingen niet voldoende onderscheid gemaakt tusschen werken die bijna gereed zijn eenerzijds en nieuwe werken of werken die toch in eenige jaren niet klaarkomen, anderzijds. Eerst- genoemde (b.v. de afwerking van de vlucht- havens van het Zijpe) behoorden zoo spoe dig mogelijk te worden voltooid. ZUIVERING VAN PAKHUISRUIMTEN MET BLAUWZUURDAMP. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen schrijft: De Plantenziektenkundige Dienst heeft eenige weken geleden twee belangrijke ont- smettingen uitgevoerd van ruimten, waarin insecten aanwezig waren, schadelijk voor de daarin opgeslagen voorraden. Deze ont- smettingen zijn uitgevoerd met behulo van blauwzuurdamp, welke uitvoering, in ver- band met de groote giftigheid van dezen damp, aan genoemden dienst bij Kon. •besluit is opgedragen. Het betrof hier een ontsmetting van een pakhuisruimte, waarin beschuit was opge slagen geweest, die hevig door de rups van de meelmot was aangetast, en van een mou- terij, waarin een voor de aanwezige mout- en graanvoorraden schadelijke kever (Sy- vanus surinamensis) in zeer groot aantal voorkwam. De pakhuisruimte had een in- houd van ongeveer 2600 kub. meter, en de mouterij was ruim 12,300 kub. meter groot. EEN SLACHTOFFER VAN DE MARKDALING. Een lezer schrijft aan de .N. R. Crt. Bladerende in het adresboek van Hei delberg stuit ik op den naamDr. D., Biir- stenmacher. Dr., de bekende afkorting voor Doctor en borstelmaker„wie reimt sich das zusarnmen Ik neem mij voor, dit vraag- stuk op te lossen en ga naar de Rohrbac- ernstige stem. Een rilling doorliep Julio's lichaam, want hij had het schnfl van zijn overle- den vrouw herkend. Is zij, diestamelde hij.. Ja vader. Moeder heeft mij opge dragen u Jit te geven op den dag, waar- op ge oprecht berouw zoudt toouen en die dag is aangebroken, is 't niet vader? O, kind, lief kind, snikte Julio, twij- tel daar toch niet aan. Ik gevoel heftio' zelfverwijt en heb een drang in mij om anders te worden, beter. Voortaan zal ik wat ook moge gebeuren, mijn plkht doen en alleen mijn ph'cht. Dat beloof ik plech- tig bij de herinnering aan mijn lieve vrouw uw moeder. Onder een vocrwendsel verliet Jeanne het vertrek om haar vader een oogenblik alleen te laten. Zij begreep, dat haar va der van verlangen brandde om de enve loppe te openen, die hij krampachtig tus schen zijn vingers klemde. Het was een brief vol van "Teederheid en van vergeving. Cte arme vrouw had heel haar ziel in dien afscheidbrief gelegd eji alleen de groote liefde laten spreken die zij voor den beminden man gevoeld had in de dagen van geluk. O, heilig slachtoffer, riep Julio uit, terwijl hij het fijne schrift kuste, ondanks mijn misdadig bestaan hebt gijj mij bemind. Ik dank u. Ik dank u. Ik was uwer niet waardig, maar ik zal mijn Ieven volkomen beteren en tegenover Jeanne goedma- ken wat ik aan u misdreven heb. (Wordt vervol'gd.) URANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1