ALGEMEEN NIEUWS EN ADVERTENTiEBLAD YOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7371. Woensdag 1 November 1922. 70e Jaargang. HET HQQDLOTTIB BEHEIM BINNENLAWD. FEPIILETOS. BUITEN LAND. KONINKL1JK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Het wegens het overlijden der moeder van Prins Hendrik uitgesteld bezoek der Ko- ninklijke Familie aan de hoofdstad, werd deze week gebracht. Maandag arriveerde de Koningin met Prins Hendrik en Prinses Juliana, hartelijk door eene groote volksmenigte verwel- komd. Des namiddags werd de traditioneele rijtoer door de stad gemaakt, waarna de Stat.ea xatL-Noaxd-Hollarid ten Paieize wer- den ontvangen. In antwoord op de begroetingsrede van den burgemeester van Amsterdam, zei de Koningin, dat ook zij met groote zorg, de toekomst van land en volk tegemoet zag. De tijden zijn zwaar, niet het minst voor de hoofdstad des lands. Doch bij die groote bezorgdheid liet zij toch den moed niet zak- ken. Ons volk heeft meer voor zeer moei- lijke omstandigheden gestaan; met kracht en energie, hetzelve eigen, door niet te ver- sagen, zijn ten slotte die zware tijden door- geworsteld. H. M. sprak den wensch uit, dat het geheele Nederlandsche volk dit zal gedenken, dat het de hoop op de toekomst niet zal verliezen en het ons alien, Vorsten- huis en volk gegeven moge zijn, met Gods hulp, deze zwarigheden te boven te komen. Prinses Juliana heeft des namiddags, vergezeld van haar vader, Prins Hendrik, een gedeelte van de namiddag-bioscoop- voorstelling bij Tusehinsky bijgewoond. De groote theaterzaal wag. tot den nok toe* gevuld. Toen de Prins en de Prinses b!n- nentradert' en in de voor hen gereserveerde loge plaatsnamen, stond het publjek op, en onmiddellijk daarna werden de lichten ge- doofd en het program vCrder afgedraaid. Vertoond zijn eenige films van leerzamen aard, betrekking hebbende op ontginnin- gen van groote waterwerken in de Far West, en een kleine komedie, waarin de iongste film-actrice ter wereld, een drie- jarige, de harten van alle toeschouwers stormenderhand veroverde; daarop volgde de1 intocht van de Koningin en Prins Hen drik in Stockholm en Kristiania bij het oficieele bezoek, aan beide Skandinavische hoven gebracht; de plechtige onthulling door de Koningin van het marine-monu ment, in Den Helder opgericht- en eindelijk de intocht van de Koninklijke Familie in de hoofdstad op Maandagmorgen. PENSFOENEN PER GIRO. Naar de Res.-bode verneemt, is de re- geering voornemens, voortaan de pensioe- nen per giro uit te betaJen. VISSCHERIJ. In het afd. verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Fin. wordt mee- gedeeld, dat de uitgaven voor het bestuur- der visscherijen op de Zeeuwsche wa- teren, in totaal 234,485 gld., door verschei- dene leden veel te hoog geacht werden. TOEPASSING VAN HET MEERLIJSTEN STELSEL. Naar ,,de Nederlander" meldt heeft een i vergadering van de besturen van de Ka mer- en Statenkringvereenigingen der Chr. j Hist. Unie in de provincie Zuid-Holland j voorloopig besloten voor deze Statenver- kiezang het meerlijstenstelsel toe te pag- sen en dit zoover door te voeren, dat iedere Statenkring met een eigen lijst uit- komen. Algemeen was men van gevoelen, dat bij de keuze tusschen diet een ot j meerlijstenstelsel, voor de Statenverkiezin- j gen andere overwegingen gelden dan voor de Kamerverkiezing, doch dat er eenig overleg noodig zal zijn orm dfe< personen, wier verkiezing, met het oog op hun be- kwaamheden, in de eerste plaats ge- wenscht is, een goede plaats op de lijsten te geven. De vier mannen hadden iets gehoord, want zij lichtten het hoofd, op om echter dadelijk hun onderhoud te hervatteu. Het dreigement van den markies had Lenore de kracht teruggegeven om zich voort te sleepen en toen zij eenmaal bui- ten was, niet verzuimend het deurtfje weer te sluiten, ijilde zij zoo snel haar voe- ten haar dragen konden, naar het kasteel terug. Buiten adem bereikte zij haar huis en wierp zich in de armen ,van haar onge- duldig wachtenden echtgenoot, als om bij hem bescherming te zoeken. Verschrikt vroeg Roinain wat er aan de hand was, maar Lenore zou voor geen geld ter wereld nu at hebben willen zeg- gen, wat ze gezien en gehoord had. Daar- om zeide ze dat ze! zich erg verlaat had bij Jeanne en dat ze hard geloopen had en zach een beetje pnwel en 'overspannen gevoelde. Rust zou haar wel goed doen en zij zeide Romain, dat ze daaraan ge- volg zou geven. De scheikundige was nu gerustgesteld en begaf zich weer naar zijin laboratoriutn daar hij zijn oven niet te lang alfeen mocht laten dien avond. Manon, die erg ongtrust was over het bleeke en verschrikte gelaat van haar meesteres, werd weldra door Lenore, weg- gezonden en eindelijk bevond de jonge vrouw zich alleen in haar kamer en kon PREDIKANTEN EN F1NANCIEELE ONDERNEMINGEN. „De Heraut" waarschuwt er tegen, clai - predikanten zich verbinden aan financieele ondernemingen, als commissaris. „Zulk een onderneming krijgt daardoor een bijzonder cachet van solidariteit. Maar het spreekt evenzeer van zelf, dat wan- neer zulk een financieele onderneming fout gaat en de menschen, die hun spaarpen- ningen daaraan toewrtrouwden, hun geld kwift zijn, dit aan den naam van deze pre dikanten geen goed doet. Reeds eenige jaren gtleden bleek dit, toen bij een geruchtmaketrd failiissement van een bekende firma den naam van een onzer predikanten was betrokken. Thans is dit weer het geval bij het faillis- sement van het christelijk dagblad „De Amsterdammer". Nu denken wij er n et aan, deze predikanten persoonlijk hiervoor verantwccrdelijk te willen stellen. We ge- looven, dat zij volkomen Ac goeder trouw waren en niets afwisten van den werkelij- ken stand der zaken. Maar dit neeint niet weg, dat daardoor erg'enis wordt gege ven, niet alleen aan de booze werel^ maar ook aan degenen, die aldus schade hebben geleden. En er blijkt uit, dat onze predikanten, welke uitnemende mannen zij overigens zijn, niet in staat zijn over zulke financieele ondernemingen te oordeelen of daarop toezicht te houden. EEN KWARTEEUW PARLEMENTAI- RISME. In de met doeken, palmen en bloem- stukken getooide groove zaal van Park Tivoli te Utrecht vicrde de S. D. A. P. Zondagmiddag het feit, dat zij voor 25 jaar aanving, zich in het parlement te doen vertegenwoordigen. Meer dan levensgroote portretten van P.. Tak, H. Spiekman en den ouden heer Helsdingen, vormden een deccr van het luisterrijk versierde podium. Tegenwoordig waren de afgevaardigden van het I. V. V., het N. V. V., de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcohol- houderide dranken, leden van de Soc. Vrouwenclub en andere genoodigden. Voorts leden van het partijbestuur en de leden en oud-leden der Kamerfractie. Na- dat de partijvoorzitjer, de heer Vliegen de feestelijke bijeenkomst had geopend, voerde de heer Troelstra het woord. Door tal van sprekers werd daaina nog gesproken. Medewerking werd verleend door het Utrechtsch Stedelijk Orkest, on- der leiding van den heert Evert Cornells, en door de zangvereeniging „de Stem des Volks". DE BEZUINIGING. Door den Minister van Landbouw a.i. is een circulaire aan de burgemeester ge- richt, waarin hij er op wijst, dat gebleken is, dat ten aanzien van maatregelen krach- tens de Veewet niet steeds de noodige zui- ningheid wordt betracht. Voor de ontsmettingsmiddelen en de leveringen bij verbranding en begraving worden veelal zeer hooge prijzen betaald, en de ontsmettingen vorderen dikwijls on- noodig veel tijd, waardoor de kosten, wor den to pgedreven. In verband met; het vo- renstaande wordt medegedeeld, dat op een en ander in den vervolge streng zal worden gelet en dat declaration, die tie hoog zijn opgevoerd niet zullen worden betaalbaar gesteld. DE MALAISE IN DE INDUSTRIE. Met het oog op de vergadering der Sta- ten-Generaal zullen de conferenties op het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel van den Minister van Arbeid, be- treffende den toestand der industrie niet meer des Woensdags, doch des Maandags- middags worden gehouden. Maandagmiddag heeft de Minister van Arbeid geconfereerd met vertegenwoor- zij zich overtuigen of niet alies zinsbegoo- cheling was geweest en of de diamant in derdaad verdwenen was. Dus werkelijik, lieve Jeanne, houdt ge even veel van mij als ik van u? Wat zullen wij gelukkig zijn, mijn engel. De kantwerkster schudde bestraffend het hoofd en zeide: George, het is niet goed van ons geluk te spreken, bij het bed van mijn armen vader die zoo lijdt. Maar dien zullen wij redden, Jeanne, daarvoor sta ik nu in. Weet ge het wel zeker, Georges? Ja, Jeanne, want het zou wreed zijin, u valsclie verwachtingen te doen koes- teren. Zoo er Zich geen onverwachte hin- derpalen voordoen, is uw vader buiten gevaar. O, Georges, uw verzekering ver- schaft mij innige vreugde en ik zal niet nalaten mijn zorgen vocr den zieke nu te verdubbelen. Ik zou zoo gaarne een eerlijk man van hem maken, want hij houdt zoo innig veel van mij. Op dat oogenblik klonk uit de alkoof een zucht en Jeanne en Georges snelden op de legerstede toe, waarop sedert twee weken Julio met den dood streed. Hebt ge pijn, vader? vroeg het meisje met fluisterende stem. Neen, dat niet, maar ik heb dorst, een grooten dorst. Het brandt daarbinnen in mijn borst, als vuur. En Julio bracht bij die wocrden de hand aan de wond, verocrzaakt door den "dolk van Arendshoofd. De ongelukkige scheikundige was wel veranderd sedert den dag, waarop hij ge- digers van de glas-, beton-, dakpan-, kalk- zandsteen- en de acfdewerkindustrie. DE WIJZIG1NG JER RADENWET. Dezer dagen is de indiening te verwach- ten van een wetsontwerp tot wijziging van de Radenwet met het oog op bezuiniging. SALARISSEN GEMEENTEPERSONEEL Onder het opschrift „Geen verhooging" meldt de 's-Hert. Crt.", dat in het begin van 1922 Ged. Stafen van Noord-Brabant, een nieuwe salarisregeli::g voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers in die provincie hebben aangeboden .om advies aan de ge- meenteraden. De ad dezen van de gemeente- raden hebben echter niet aan de verwach tingen beantwoord. in verband hiermee en lettende op den algemeenen toestand in den lande, kunnen Ged. Staten thans geen vrij- heid vinden om de regeling aan de Kroon aan te bieden, en trekken daarom het ont- werp in. HET A.S. HUWELIJK VAN WlLHELM 41 Een medewerker van de Daily Express heeft te Sabar in Siltzie, waar prinses Her- mine van Reuss haar landgoed heeft, de bruid van "Wilhelm II gesproken., die met trots begon te vcrtellen, dat zij veel van haar aanstaande hield en hem den edelmoedigsten en voor- komeosten man vai -de wereld noemde. „Dat is een van dc y.e'e redenen die mij hebben bewogen h m te huwen." Zij weidde verder uit >^er de moeilijkheden die zij te overwinnui heeft gehad, in de eerste plaats met v'ele mededingsteiis en over 't geen aan Je verloving is voorafge- gaan. „Vr:enden uit de omgeving van den keizer, die wisten we in onze jeugd veel met elkaar op r adden, noodigden mij uit naar Docrn, waar op een goeden dag de kroonprins bij een bezoek openhartig met mij sprak. Hij waarschuwde me la- chend: Je kent mijn vader niet. Hij is een goedhartig man, m tar soms is 't lastig met hem op te schieten. Na enkele weken kwam de Kroonprins nog eens op bezoek en erkende, dat zijn waarschuwing onnocdig was geweest. „Je weet met de inenschen en den toes;tand bier uitstekend om te gaan" zeide hij. De prinses vcrkl.yirde zich overtuigd, te Doom rohnaaki gelukkig te zullen zijn. Ze kan zich best in de hoogst eenvoudige levenswijze schikken en heeft bovendien de schriftelijke toestemming van den kei zer, dat zij jaarlijks tweemaal acht weken te Sabon mag doorbrengen, oru er orde op haar zaken te stellen en in aanraking te blijven met haar kinderen, waarvan de oudsten in Duitschland blijven. De financieele kant van het huwelijk is ook tot devredenheid van alle betrok- kenen, van wie sommigen aanvankelijk be- zwaar opwierpen, 'geregeld. Het huwelijk zal in alien eenvoud wor den voltrokken. Alle kinderen van Wil helm zullen er bij tegenwoordig zijn, doch de kroonprins niet. Hindenburg en Luden- dorf bohooren niet tot de, overigens wei- nig talrijke, genoodigden. De „Vorwarts" meldt: De vroegere Duitsche Keizer heeft voor zijn bruid een huw.elijksgeschenk uit ju- weelen bestaande, laten vervaardigen, dat van een pracht is, volkomen, in overeen- stemming met de zucht tot verkwisting welke hem tijdens zijn regeering kenmerk- te. Bij de vervaardiging hiervan, zijn ver- schillende 'Berlijnsche juvveliers betrokken. De order is gegeven aan een groote firma in de Friedrichstrasse. Tai van goudsme- den en andere juweliers zijn met het ver vaardigen van dezen schat bezig. Het kost- baarste stuk wordt gevormd door een diadeem, wClke uit 700 brillanten bestaat. De kleinste van deze edelsteenen weegt 0,5 karaat. Het boven- en onderstuk van den vallen was onder den mocrdenden stoot van zijn voormaligen hoofdman. Zijn zwar- te haren wari.n bijna w't geworden en zij omlijstten met hun overvloedige lokken een ingevallen gelaat, w.aarin de donkere oogen als kolen gloeiden van .de koorts. Terwijl Jeanne zich haastte een verkoe- lenden drank voor den zieke te maken, naderde Georges den zieke en zeide-. Het gaat al beter vandaag, de stem klinkt voller en de ademhaling is lichtcr. Ja, dokter, ja, 7k voel mij lang niet zoo ellendig. Alleen die dorst. O, als ik er aan ontsnap, Jan ben ik het leven aan u en aan die lieve kleine verschulidigd. Sti!, vader, stil toch, zeide Jeanne, hem den vertr.sschenden drank toereikend. Gij weet wel dat de dokter u vtrboden heeft veel te spreken. Drink eens, dan zaf ik uw hoofakussen wat opschudden. Julio gehoorzaamde en toen het meisje alles in orde gebracht had, schoof zij de gordijnen dicht en begaf zich met den ge- neesheer in de andere kamer terug. En nu Georges, moet ge vertrekken, zeide Jeanne. Ge zijt doodmoe en de zieke zal een kalmen nacht hebben. Maar gij dan beveling? Ge zult ziek worden voordat uw vader hersteld is en dan schieten we niet hard op. O, ik ben sterk. Arm kind, ge kunt u nauwelijks staande houden en zooeven sloten zich uw oogen, in weerwil van uw poging om u goed te houden. Kom, wees, verstandig, Jeanne, en neem den raad aan van moeder Michu, die u nachtverblijf aanbiedt, ter wijl ik bij uw vader blijf waken. Jeanne wilde nog protesteeren, toen aan de deur geklopt werd en moeder Michu diadeem bcstaan uit p'.atina. Bovendien be- hooren tot het geschenk nog een collier en twee oorknoppen, eveneens met kost- bare steenen bezet. De waarde van den diadeem alleen, wordt doer vakkundigen reeds op 800 millioen mark geschat. Het blad vraagt voorts, of er nog veel kans bestaat, dat men in het buitenland zal willen gelooven, dat Duitschland niet kan betalen, als dit iana zijn gevaflen vorsten in staat kan stellen, aan hun mil- liardairsgrillen toe te geven. In verband met het feit, dat de bruid naar Nederland zal gaan, vraagt het blad, of een d usdanige uitvoer van juweelen wel in overeenstemming is te brengen met de wet tegen de kapitaalsvlucht. 1TALIE. Benito Mussolini, de fascisten-hoofdman, heeft zijn staatsgreep in Italie handig vol- bracht. De fascisten komen aan het be- wind. Waar hun streven naar rechts is georienteerd en zij zich aanhangers van de monarchic toonen zal er uiterlijk aan den toestand weinig veranderen. Af te wach- ten blijft of de fascisten bij het aanvoeren van hun hervormingen het niet ernstig aan den stok zullen krijgen met de linker- partijen. De fascisten zijn een volkspartij, die na den oorlog is ontstaan en in en kele jaren een geweldigen omvang en di vided verkreeg. Evenals Garibaldi is Mus solini, die een athletische figuur heeft, een volksheld. Zijn ;deaal, het „fascisme" vereenigt in ziel, naar hiji op het congres te Napels verklaarde, „alle nooden, alje verwachtingen en alle hartstochten der nieuwe Italiaansche ziel". Mussolini's vriendschap met d'Annunzio wijst crop, dat ook de fascistenhoofdman hoogge- stemde idealen heeft, vvaarmee hij, zijn warmbloedige landgenooten in vervoering heeft gebracht. De praktijk heeft den dich- ter-dictator d'Annunzio te Fiume ook heel wat ontnuchtering gebracht. Wat zal Mus- solini erven terechtbrengen Hij is Maan dag door den konmg tot kabinetsformateur benoemd en onmiddellijk begonnen de nieuwe regeering in elkaar te timmeren. De staat van beleg, die aanstonds werd afgekondigd toen Mussolini zijn opmarsch naar Rome begon, werd even spoedig' afgelast toen men zag, dat de beweging veel te omvangrijk was omi te onderdruk- ken. De koning weigerde het decreet op den staat van beleg te bekrachligen en werd 2 uur, nadat die maatregel door het demissionnaire kabinet was afgekondigd, alweer ingetrokken. De fascisten hebben den koning daarvooor hulde gebracht door een groote betooging voor het Quirinaal. De nieuwe machthebbers treden over- al met veel militair vertoon op. Behalve te Cremona, waar bij een botsing verschei- dene dooden zijn gevallen, verloopt de revolutie der „zwarthemden" onbloedig. Het is een omwenteling van nationalisti- sche en loyale onderdanen van koning Victor Emanuel, die van oordeel zijn, dat de regeermg futloos is en dat zij zelf de landszaken beter kunnen drijven. De fascisten hebben op hun program: Ontbinding der Kamer, beperking van het kiesrecht, financieele hervormingen, en den spedaal nationalistischen eisch van niet-ontroiming van 't stuk van Dalmatie, dat aan Zuid-Slavie zal komen. Te verwachten is, dat Italie onder het fasdstenregime allesbehalve een rustigen tijd tegemoet gaat. In het binnenland een strijd tusschen linker- en rechterpartijen, in het buitenland nieuwe conflicten met' Zuid-Slavie. De fascisten willen alle ver- dragen betreffende afstand van Dalma- tijnsch gebied aan Zuid-Slavie ongedaan maken. Voorts eischen zij wijziging van het Washingtonsche verdrag, omdat zij de Italiaansche oorlogsvloot willen ver- sterken. Ook eischen de fascisten een grooter aandeel in de Duitsche schade- loosstelling binnentrad. Wel, wel„ riep de goede -vrouw uit, dat is een schoon bewijs van vriendsctiap voor een vrouw als ik ben. Ikprotesteerde Jeanne. Ja, ja, viel moeder Michu haar in de rede, beken maar schuld. Ge zijt stijf- hoofdig juffertje, en als het zoo doorgaat dan wordt ge zoo zeker ziek als tweemaal twee vier is. Ik wil ook, da4 mipiheer Georges hocrt, dat ge vanmorgen midden in de kamer lag, bewusteloos gewoon van vermoeidheid. Ja, dokter, daar vend ik haar. Wat zegt gij er van? O, moeder Michu, smeekte Jeanne, gij hebt mij zoo beloofd Van niets te zeggen? Ja, maar ook gij hadt mij iets beloofd* dat ge niet na- gekomen zijt en wel om1 rust te nemen. Daar, heb ik gelijk? Lieve Jeanne, Iuister toch naar den raad van moeder Michu. Ze zal er wel naar luisteren, mijo- heer Georges, laat dat maar aan mij over. Om te beginnen zult ge mij beiden een groot pleizier doen met u aan tafel te zetten. Maar ik heb niets klaargemaakt, zei de Jeanne ongerust. Daar heb ik nu eens voor gezorgd, gaf moeder Michu met een glimlach ten antwoord. Zonder den jongelieden tijd te laten iets te zeggen, duwde zij ze zachtjes naar de deur, zoodat ze op het portaal kwa- men. Toen de deur naast de woning van Jeanne openend, riep ze vroolijk uit: Komt binnen, kinderen. Deze lea rners zijn op het oogenblik niet bezet. Aristo zal mij helpen een taftft en de Het nationalisme viert in Italie hoogtij en waar onder de „fascisti" veel oorlogs- veteranen zijn, lean men ook spreken van een socrt militaire dictatuur. ENGELAND. Lloyd George heeft in zijn rede te Glasgow Zaterdag „verzamelen" geblazen voor alle gematigden. Na eenige critiek op Bonar Law, prees de ex-premier als eenig redmiddel voor Engeland aan* een- heid onder de gematigden. „Houdt den middenkoers, zoo zei hij, ontwijkt de af- gronden aan beide zijden en wij zullen ons doel bereiken. Het is van belang, dat de breuk, welke is ontstaan, niet on- herstelbaar is. Anders zult ge gevaarlijke elementen ontmoeten, weiker doel vernie- tiging is. Het is thans niet de tijd voor de gematigden om underling te twisten. Er is een bedreiging links, aan de rech- terzijde en van voren. Indien de verkie- zingen leidden tot een p cutij-overwinning, zou dit niet 't einde zijn. De socialistische partij is een nieuwe partij en een waarmee rekening moet worden gehouden. Het ma nifest der Labour Partij is een geweldige uitd aging". Inplaats van bestrijding van het nieuwe kabinet, reikt Lloyd George zijn opvolger vriendschappelijk de hand tot samenwer- king om aile burgerfijke partijen tegen de arfoeidcrs te mobiliseeren. Deze rede van Lloyd George drukt den stempel op de samenwerking van de conservatieven en de nationaal-libcralen bij de stembus. De nieuwe kanselier van de schatkist, Stanley Baldwin, hield te Worcester een rede, waarin hij zei, dat een der eerste maatregelen zal zijn het streven. naar betere samenwerking met Frankrijk, want komt deze niet tot stand, dan is het ho- peloos te denken aan eenige pracfische overeenkomst inzake schadevergoeding der onderlinge sChulden, die de wortef zijn van alle financieele misere van thans. Zoe- ken naar een oplossing zonder die samen werking j!s bij voorbaat tot mislukking veroordeeld. De zware belastingen ma ken het niet alleen moeilijk voor de nij verheid, doch zij drukken ook indirect op de armen. Vermindering van uitgaven was dringend noodig, doch dit kan niet opeens geschieden en zelfs als die bezui- nigingen tot stand kwamen, zou, toch de hooge belasting nog eenigen tijd moeten voortduren. CHICAGO GEBOMBARDEERD. Tijdens het houden van schietoefeningen in het fort Sheridan werd Lake Forest, de voorstad van Chicago, waar de paleizen van de rijkste buurten van die stad staan, plot- seling gebombardeerd. Het eerste schot ging door het dak en de muren van een dier statige gebouwen en veroorzaakte onder het daar aanwezige personeel doodeliike ontsteltenis. Sommige granaten vielen in de tuinen van andere huizen, waarvan de eigenaars aan levensgevaar bloot stonden. Ook de tuin van Rockefeller werd gebombardeerd. Het doel, waarop de schoten gericht moesten zijn, lag natuurlijk in een geheel andere richting. Het incident heeft veel opzien gebaard, zoowel in militaire kringen als or.der het publiek. Een onderzoek wordt ingesteld, of bij den luitenant, die met het leiden van deze schietoefeningen was belast. misdadige opzet in het spel is geweest of dat hij een onvergeeflijke fout heeft begaan. SNEEUW EN VORST. Uit verschillende deelen van Engeland wordt streng winterweer gemeld. Er is veel sneeuw gevallen bij strenge vorst. POKKEN-GEVALLEN. In een werkhuis in Poplar (Oost-Londen) waar zich 700 menschen bevinden, hebben zich 21 gevallen van kinderpokken voorge- noodige stoelen hier te brengen en Jan zult ge eten als een vorst. Dan breng ik een matras en dekens voor onze zieken- verpleegster en ze zal hier vannacht het ambt van oone'erge waarnemen. O, lieve beste moeder Michu, riep Jeanne uit, zich in de armen van de goe de vrouw werpend. En gij, dokter, gaat naar "huis en slaapt ook, want ge hebt ook te veel van uw krachten gevergd. Ik? vroeg Georges verbaasd. Eti de zieke dan!? Daar zorg ik voor, want Aristo zal vannacht de functie van concierge waar nemen en mag in mijn loge overnachten. Het is een flinke jongen, van wien ik ben gaan houden als van mijn, ejgen kind en ik Verzeker u, dat hij: goed doet wat hij aanpakt. De beide anderen waren ervan over tuigd en moeder Michu ging nu haar gang. Zij had niet te veel gezegd, toen ze beloofd had. (Jat ze goed zou opdisschen, want zij zorgde werkelijk voor een uitste kend maal, besproeid met een flesch goe den Bordeaux. De jongelieden brachten een aileraan- genaamsten avond door en prezen de goe de moeder Michu om beurten het hardst. Voordat Georges afscheid van zijn meis je nam, sprak hij van hun toekomst. Uw vader is nu gered, zeide hij en zijn genezing is maar een kwestie van tijd. Zouden wij nu niet eens een beetje aan ons eigen geluk denken? (Wordt vervolgd.) t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1