ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEREN. No. 7369. 70e Jaargnng. Vrijdag 27 October 1922. Landbouwberichten. lEMENSDE BEBiCHTENT :E]]Ej.R;S T?£3 BILA.3D. De Gemeenteraad van TER NEUZEN, BESLUIT: Bakkersnachtarbeid. BINNENLAND. PKEBIRBETJ RTES DE AANKLACHT TEGEN MR. P. J. TROELSTRA. Naar de Tel. verneemt, is rechtsingang verleend en is de instructie geopend in de zaak tegen Mr. P. J. Troelstra in verband met het incident ten kantore van een verzekeringsmaatschappij te Amster dam. waarbij Mr. Troelstra een polisaf- schrift, omtrent welks inhoud meenings- verschil was gerezen, ter inzage vroeg en plotseling verscheurde. DE CLASSIFICATIE DER GEMEENTEN Naar men aan de 's Hertogenbossche Courant van betrouwbare zi|de meedeelt. is een voorloopige indeeiing der gemeen- ten in klassen ontworpen, welk ontwerp z»u dienen als leidraad bij de door de classificatie-commissie ter hand genomen herziening. Volgens dat ontwerp zouden er van de ruim 1100 gemeenten worden ingedeeld in de le klasse 4, 2e klasse 15,, 3e klasse 65, 4e klasse 208, en 5e klasse 821 gemeen ten. De aftrek wordt volgens het ontwerp bepaald op resp. 5,10, v15 en 20 pet. BEZUINIGING. De Tijd meldt, dat'de Verzekeringsraden in opdracht van den Minister van Arbeid, aan d e Raden van Arbeid hebben bericht, dat op prijs zou worden gesteld het niet meer verleenen van vacantiebijslagen, een en ander uit bezuinigingsoverwegingen. Deze wensch zou vrijwel op algemeen verzet uit de Raden van Arbeid stuiten. ZOMERTIJD. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een voorstel van wet van de heeren Braat en de Boer, tot intrekking van de wet van 23 Maart 1918 tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Jul! 1908 tot invoering van een wettelijken tijd. De voorstellers wijzen in hun memorie van toelichting op de groote bezwaren, die de zomertijd medebrengt voor de Ian- delijke bevolking. Zij ontkennen niet, dat daartegenover aan den zomertijd voor en- kele bevolkingsgroepjes voordeelen zijn verbonden, maar deze wegen h.i. geenszins op tegen de nadeelen, welke eerstgenoemd deel der bevolking ondervindt. Voor den landbouwer beteekent de zomertijd verlies van een werkuur in den ochtend, omdat verschillende werkzaamheden niet vroeger dan met zonnetijd kunnen worden verricht in verband met de vochtigheid van bodem en gewas; voor de veehouderij geeft hij dit groote bezwaar, dat het melken voor een goed deel zoo vroeg moet gebeuren, dat het onder ongunstige omstandigheden vooral voor de gezondheid, moet plaats hebben. Waar de „zomertijd" slechts aan een deel der natie gering eoonomisch en hy- gienisch voordeel, maar voor de geheele landelijke bevolking, die ruim de helft van ons zielental uitmaakt, belangrijk econo- misch en ook hygienisch nadeel mede brengt, achten de voorstellers een voorstel tot intrekking van de wet betleffende de zomertijd gemotiveerd. CHR. KADERSCHOOL? Ds heer Tilanus heeft aan den minister van Oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat aan het Departe- ment van Oorlog een samenspreking is gehouden met een tweetal onderofficiers- vereenigingen inzake Jiet herzien van de eischen voor toefeting tot den onderoffi- ciersrang en dat deze besprekingen in verband staan met het voomemen van den minister om te komen tot oprichting Christelijke kaderscholen? 2. Indien deze vraag bevestigend word! beantwoord, is dan de Minister bereid reeds thans mcde te deelen, op hoedanige wijze hij zich vooorstelt daaraan uitvoe- ring te geven? DALING DER MISDADiGHElD. Blijkens de jusutieeie statistiek over 1921 werden in cerscen aanleg bij de recht- banken aangeDracnt 21.104 strarzaken (v. j 27.095); de daling, welke hiervoor na de oorlogsjaren intrad, heeft zicn ook in 1921 voongezet, ofschoon niet in die ma te als in het vorige jaar. Het aantal ge- wezen vonnissen bedraagt 21.133, terwijl in totaal 24.844 beklaaguen terecht ston- den. Vergelijking van deze cijfers met die over de jaren 1912 en 1913 doet zien, dat we juet ver meer van het peil van voor den oorlog verwijderd zijn. De groote stijging vac aantal strat- zaken, bij den kantonrechter aange- bracht, jin de jaren 1919 en ly20, welke voornamelijk veroorzaakt werd door gnoote toeneming van de overtredingen van de Drankwel, Motor- en Rijwielwet en van de plaatselijke verordeningen, is In 1921 door een afneming gevolgd (238.626 za- ken in 1921 tegen 245.2132 in 1920). Het aantal vonnissen geeft voor 1921 het getal 238.015, terwijl 252.318 beklaag- den bij; de kantongerechten moesten te recht staan. Veroordeeld zijn (hiervan 241.022 be- klaagden of bijna 97 pet., vrijgesproken 1445 of bijrta 2 pet. VERHOOGD INVOERRECHT OP SIGAREN. Bij een gemengde stemming is door de Tweede Kamer aangenomen net wetsont- werp, waaibij sigaren van minder dan f 50 per 1000 zullen belast worden met een mvoerrecht van f 15. Het ontwerp werd bestreden, als zijnde protecbonistisch, terwijl he't anderzijds verdedigd werd om de 'binnenlandsche in- dustrie te beschennen tegen den invoer uit Duitschland. Bestrijders meenden, Sat het verwachte resultaat zal uitplijven, want dat de verhooging van den prijs juist der goedkoope sigaren aanleiding zal ge ven tot een verininderd gebruik. De (Minister De Geer verdedigde het ont werp, teneinde de industrie, zooals bij de invoering van uen accijns beloofd was, schadeloos te stellen tegenover den bui- tenlandschen invoer. Het toen vastgestjeld recht vokioet niet meer, wegens de groote daling van den mark. Het wetsontwerp werd aangenomen met 57 tegen 23 stemmen. Voor stemde de rechterzijde, behalve het christelijk-historische lid de heer Weit- kamp, en van de soc.-democraten, mevr. De Vries-Bruijns en de heer Troelstra, v. d. Tempel, Schaper, Brautigam, Kleere- koper, Van Braambeek en Hiemstra; tegen de vrijzir.nig democraten, de Vrijheidsbond en van de sociaal-democraten, de heeren Duys, Van Zadelhof, J. en tC ter Laan, Hugenholtz, Van der Waerden, Sannes en IJzerman, .adsmede het christelijk-histori sche lid de heer Weitkamp. TER NEUZEN, 27 Oct. 1922. VLAAMSCHE KUNSTAVOND. De jl. Maandag door den heer Rene de Clercq, met medewerking van mej. Ma ria Vervoort, piano, en den kunstzanger Geert Dils gegeven kunstavond, in het „Hotel des Pays Bas" was zieer matig be- zocht. De heer De Clercq declameerde veischillende 'zijner gedichten en schetste de oms.andigheden waaronder die zangen zijn ontstaan, verhaalde voorts ook hoe1 hij er toe gekomen is zijne liederen waarop door anderen goede, minder goede of slechte melodien gemaakt zijn zelf op mu- ziek te zetten, waarna deze door den heer Dds werden gezongen met begeleiding van mej. Vervoort. Zoowel dichter, zangtr, als pianiste, ondervonden den bijval van de bezoekers. BOUWTERREIN. Bij beschikking van de minister van Ar beid en Financien is diet aan de gtemeente Ter Neuzen toegekende voorschot uit 's Rijks kas van 7487,05 gld. ten behoeve van het verkrij'glen van bouwterrein door de vereeniging „Werkmansbelang", al- daar, ingetrokken en is 'de toegekende bijdrage verhoogd tot ten hoogste f 153. STUWADOORS-VEILIGHEIDS- BESLUIT Bij min. beschikking is bepaald, dat het register, bedoeld in het /eerste lid van art. 16 van het Stuwadoors-Veiligheids- besluit. moet zijn ingericht volgens het model dat is opgenomen in St.ct. no. 208. Tot het houden van aanteekeningen in dit register mag gebruik worden gemaakt van inlegveilen, welke van hetzelfde model moeten zijn als de binnenzijde van de bijlage van deze beschikking. GEREF. KERK. Bedankt voor Axel ds. P. Deddens te Den Briel VR1JE- EN ORDEOEFENINGEN. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor de vrije en ordeoefeningen der gym- nastiek is o.m. geslaagd de heer P. de Smidt te Sas van Gent. ZAAMSLAG. In een der jorl^stverloopen nachten zijn bij den landbouwer F. de J., zijn geheele en belangrijke partij jonge kippen ont- vreemd. De oudere kippen liet men zitten. Weer is een automcibiel in die richting in actie geweest. Ook Wj de laatste diefstallen gepleegd bij de j£ed. F. Dees en K. de Kraker, deed een auto zich hooren, en dit zijn feiten, die niet kunnen worden weg- geredeneerd. KOEWACHT. Andere jaren omtrent dezen tijd kwamen uit Belgie tal van landbouwers om hier bietenkoppen te kogpen. Verleden jaar kwyrnen er tot uit de provincies Antwer- pen en West Vlaanderen, die zelfs be- vroren en "half verrolte bietenkoppen kwa men opladen. Thans ziet men er geene en zulien de iandbouwerts genoodzaakt zijn hunne bietenkoppen in te kuilen. Door de landbouwers uit deze ge meente zijn 12.00 kdogr. aarda5ppelen ge- schonken aan de nocdlijdende inwoners van Weenen. Dezer dagen zullen zij door toedoen van het Zeeuwsch-Vlaamsche Kringbestuur „Hulp voor Weenen" van de tramstations Axel en Hulst verzonden worden. NACHTVORSTEN EN B1ETENOOGST In kringen van landbouw en nijverheid, geinteresseerd bij den bietenoogst, maakt men zich ernstig ongerust over die tarne- lijk strenge nachtvorsten van de laatsfle nachten. Meer dan 60 pet. van de bieten bevindt zich nog in den gjond, en bij het doorzelten van de koude wordt gevreesd dat een groot percentage zoodanig door de vorst zal leiden, dat verwerking van de bieten pnmogelijk zal blijken. De er- varing van de beide voorgaande campag- nes, toen, door een veel latere vorst- periode, reeds millioenen K.G. bieten ver- loren ging, doet het ergste vreezen. OOSTBURG. Eind October of begin Nov. zal te Oost- burg een toondag gehouden worden van eenige koudbloedhengsten voor een re- geeringscommissie uit Tsecho-Slowakije, die in Nederland hengsten wil koopen. Zondag 29 October 1922. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbanlf heeft in hare zitting van 27 October de volgende vonnissen uitge- sproken A. J. B., oud 44 j., visscher te Clinge, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. P. M. C. B., huisvrouw van W. F. de Koning, oud 33 j., werkvrouw te Oostburg, is wegens alsvoren veroordeeld tot 5 gld. Iboete of 5 Idagen hecht. Fh. Tr. B., oud 36 jaar, schipper te Ter- hagen (B.), is weg-nspvertreding oer rijks- belasting veroordeeld tot 200 gld. boete of 3 maanden hecht. D. D., oud 42 j., werkman te Westdorpe, is wegens alsvoren veroordeeld tot 50' gld. boete of 50 dagen hecht. J. B. D., oud.33 j., werkman te Assenede, (B.), is wegens alsvoren veroordeeld tot 25 gld. boete of 25 dagen "hech^. N. M., oyd 52 j., schipper te Gent (B.), is wegens alsvoren veroordeeld tot 250 gld. boete of 4 Imaanden hecht E. P. H. C., oud 75 j., schipper te Ant- werpen (B.), is wegens alsvoren veroor deeld tot 194,20 gld. of 3 maanden hecht. L. M., oud 34 j., schipper te Hingene (B.), is wegens alsvoren veroordeeld tot 30 gld. boete of 30 dagen hecht. B. H., oud 18 j., fabrieksmeisje te Clinge, (B.), is wegens alsvoren veroordeeld tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. D. A. D., oud "45 j., schipper te Gent (B.), is wegens alsvoren veroordeeld tot 238,40 gld. boete of 4 maanden hecht. H. O., oud 55 j., handelaar te Beveren (B.), is wegens alsvoren veroordeeld tot 73,50 gld. boete of 2 maanden hecht. G;. v. S., oud'23 j., schipper te Harlingen, is wegens alsvoren veroordeeld tot 5 gld. boete of 5 flagen hecht. M. de B., oud 29 j.,. schippersknecht te Ter Neuzen, "is wegens alsvoren veroor deeld tot 35 gld. boete of 35 dagen hecht. M. de B., oud "29 j., schippersknecht te Ter Neuzen, is wegens alsvoren veroor deeld tot 30 gld. boete of 30 dagen hecht. A. C. de B., oud 35 j., schipper te Sas van Gent, is wegens alsvoren veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. D. G., oud 36'j., visscher te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. A. v. A., oud 26 j., en A. R. v.A., arbei- ders te Koewacht, zijn wegens alsvoren veroordeeld tot ieder 14 dagen gevange- nisstraf. A. v. O., oud 46 j., kloddenkoopman te Koewachf, is wegens alsvoren veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. E'. v. O., oud 24 i., vfasbewerker te Koe wacht, is wegens alsvoren veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. A. v. O., oud 46 j., kloddenkoopman te Koewacht, is wegens beleediging veroor deeld tot 3 Kveken gevangenisstraf. Th. P., oud 35 j., koopman te Hulst, is wegens alsvoren veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. P. de R., oud 21 i., vlasbewerker te Clinge, is wegens alsvoren veroordeeld tot 25 gld. boete of '25 dagen hecht. L v. D., oud 36 i., landbouwer te Axel, heklaagd van mishandeling, is vrijgespro ken. M. M. T. B., oud 17 j., fabrieksmeisje te Clinge (B.), is wegens overtreding der Rijksbelas+ingen veroordeeld tot 15 gld. boete of 3 fcveken tuchtschool. J. D., oud 37 j., werkman te Rotterdam, gedeteneerd te Middelburg, is wegens dief- stal in vereeniging en bij herhaling veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf zonder aftrek der preventieve hechtenis. J. D., oud 20 j., kellner te Rotterdam, is wegens alsvoren veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. DE 's GRAVENHAAGSCHE BOEFJES. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de I jongeheden van goe- aen huize, die terechtstonden wegens ver- nieiing, het aoen ontstaan van gevaar voor het stoomtramverkeer, dietstal enz. in het Statenkwartier te 's Hage en Scnevenin- gen gepleegd. De rechtoank veroordeelde den 18jari- gen schoher J. H. ttotf 2 jaar gevangenis straf, uen lbjangen scholier D. b. tot 1 jaar tuchtscnooi, den 19jarigen marconist J. V. V. tot 1 jaar gevangenisstraf en den 19jarigen reiziger A. N. tot 2 jaar ge vangenisstraf. De 19jarige C. R. werd veroordeeld tot 3 maanuen en 22 dagen en tot 8 maanden wegens afzonderlijken rijwieldiefstal, van welken diefstal J. H. vrijgesproken werd. De 20jarige J. S. werd wegens ver- nieling (van ruiten te Warinond veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De ^ljarige, J. N. werd vrijgesproken van heling van fietsen. DE 100.000. Een cafehouder had in November van het vorige jiaar een foterijclub in zijn zaak, waarvan hij penningmeester was. De club telde acht leden, die elke week een dubbelije mlegden. Op een der loten van de club viel de 100.000. De heeren beza- ten een Lentje, dat de penningmeester niet in acht, maar in negen gelijke porties verdeelde. Elk kreeg 944 gld., immers vol gens den kastelein-schatbewaarder had zijn zwager ook een aandeel in de zaak. Daar kwamen de andere leden tegen op. Ze zochten hun recht, unet het gevolg, dat de penningmeester Dinsdag voor de Rotterd. Rechtoank wegens verduistering van 944 gld. moest terecht staan. De als getuigen gedagvaarde leden van de loterij- club hielden vol, dat ze maar met hun, achten waren geweest. Er hadden ook maar 8 (naimen in het boekje van den pen ningmeester gestaan. Dat boekje was ec'n- ter helaas bij een verhuizing zoek geraakt. Bij de uitbetaling was de flesch royaal aangesproken, daarom had men rTet ge- proiesteerd tegen de wijze van verdeeling, maar later was men beter gaan nadenken. De officier eischte vier maanden; de verdediger, mr. Van Dantzig, wraakte de getuigen. DaaR ZAT VISCH. Door de Vereeniging tot Veredeling van den Nederl. Vischstand werd met een ze- gen in de rivier de Eem; in een dag 2000 pond visch bemachtigd. De 8 zvv larste snoeken wogen samen 76 pond. WIE HET ONDERSTE UIT DE KAN BEGEERT.... 't Was hem al onderscheidene malen goed „afgegaan" en i n den oorlog had hij veel geld verdiend met „leege?" kisten en bussen naar Duitschland te zenden, maar nu zou hij, een der gTOotste piano- magazijnhouders uit het Noordeu van ons land, nog eens „een slag" slaan. Daai- toe kocht hij een wagon piano's in Duitsch land en had deze aoor allerlei bedriege- lijke handelingen tot de grensplaats Wee- ner weten te krijlgen, toen.... 't mis ging. De „baas" zit nu al geruimen tijd ge- vangeri, op de piano's is beslag gelegd en voor boete wordt maar eventjes f 45.000 gevraagd. Niemand kan dit betalen. Als iii\ er nu nog niet genoeg van heeft Ieert hij 't nooit. WAT JE VER HAALT Een ingezetene van Heiloo bestelde in het buitenland, een centrifuge. Bij het ont- pakken van de kist, vond mentwee groote keisteenen. EEN STEV1GE DRONK. Dinsdagmorgen werden nabij de gracht van het Huis Bergh te 's Heerenberg een heerenfiets en een volledig stel mans onder- en bovenkleeren gevonden. In de zakken vond men een beurs met vrij veel geld, be- nevens een pas van iemand uit Rafelder, gem. Gendringen. Men vermoedde een on- geluk en den geheelen morgen werd de gracht afgedregd, doch zonder resultaat. Inmiddefs werd het gemeentebestuur van Gendringen verwittigd en verzocht de fa- milie voor te bereiden. De politie begaf zich naar de woning van den aangeduide en vond hem te bed. De gezochte was den vorigen avond naar zijn zwager te 's Hee renberg geweest, en op den terugweg de kermis te Lengel passeerend, kon hij de verleiding niet weerstaan en deed zich te goed aan Duitschen cognac. Te midder- nacht was hij in zoodanigen staat, dat hij den slottuin van 't Huis Bergh voor zijn slaapkamer aanzag. Eenmaal uigekleed schijnt hij de uitgezochte plek wel wat al te frisch te hebben gevonden. Hij ging nu op stap en kwam na ruim twee uur loopen in Adams-costuum aan zijn woning. TREURIG ONGELUK. in de duinen bij Koudekerke heeft een treurig ongeluk plaats gehad. Een 15jarige jongen uit deze gemeente was met een anderen jongen in de duinen aan het spelen en wilde in een konijnenhol graven. Hier- door geraakte de jongen onder het zand bedolven. Toen men hem bevrijdde waren de levensgeesten reeds geweken. DE LAATSTE ZEILSCHEPEN. Eenige tientallen jaren geleden verging het grootste zeilschip der wereld, de „Preussen" bij Dover. Wijze koppen be- weerden toen dat de tijd der zeilschepen voorbij was. En deze voorspelling schijnt te worden bevestigd door het verlies van het grootste zeilschip dat onze tijd kende, de „France". Volgens ooggetuigen was dit scliip, met voile zeilen, een der mooiste dingen die op de zeven zeeen waren te zien. Maar het vergaan van dit schip bewijst, dat de tijd der groote zeilschepen wer- kelijk voorbij is. De Urukte en het ge- jacht der moderne tijden is te veel voor haar. De zeilschepen die nog over zijn, varen voor onbekende doeleinden in vreemde zeeen, of dienen den nederigen kusthandel op de rivieren. De Daily Mail wijdt een weemoedige herinnering aan de groote zeilschepen die indertijd door Engeland werden vervaar- digd. Daar waren de Oost-lndievaarders, de schepen met landverhuizers naar Austra- lie, wa.ar de goudkoorts in de aderen der menschen woedde; de slanke, snclle kip pers die van China naar huis snelden, on- bezorgd vocr hun zeilen, alleen gedreven door hei streven voor hun tegenstanders aan te komen m t den eersten theeoogst van het seizoen. Door deze zeilschepen werd ook een aanzienlijke snelheid behaald. Van de „Ja- rnes Baines" wordt verteld, dat zij op den 18den Juni 1856 21 knoopen per uur liep, en dien dag 438 knoopen aflegde. De „Lightning" liep 420 knoopen in een dag, terwijl de „Sovereighn of the Sea" op denzelfden dag 411 knoopen aTSegde. Weinig stoomschepen, behalve de groo te Oceaanstoomers, zouden 'deze snelheid kunnen evenaren. De bemanning van deze booten bestond uit de ruwste en stoutmoedigste pekbroe- ken ter wereld. Een schipper, Bully For bes, genoot zelfs een wereldfaam. Op een van zijn reizen naar Australie zonden de passagiers, verschrikt door zijn roeke- looze wijze van varen, een deputatie naai Forbes om hem te vragen zeil in te wil'en nemen. Forbes antwoord was kort maar krach- tig: „De hei of Melbourne." SSCHE Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare tennis het volgend ruadsbesliiit Gezien het verzoek der vereeniging voor Christelijk Volksondervvijs te Ter Neuzen, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 8 Juli 1922, no. 32, om gelden beschikbaar te stellen voor de stichting eener school, Overwegende dat aan de voorschriften der Lager- Onderwijswet 1920 is voldaan, Overwegende verder dat tengevolge der stichting de schoolbevolking der openbare lagere scholen in de kom zoodanig is verininderd dat slechts 2 scholen voldoende bevolkt kunnen worden, dat het dus in het financieel belang der gSmeente zoude zijn, wanneer een school geheerofgedeeltelijkt ter beschikking van de vereeniging werd gesteld,. dat in verband met de schoolbevolking de nieuwaj school hoogstens vijf lokalen noodig zal hebben voor het onderwijs, Gelet op artikel 72 e. v. der Lager-Onderwijswet 1920, Gehoord een voorstel van Bnrgemeester en Wet houders. met afwijking van het bepaalde in artikel 75, tweede lid der Eager-Onderwijswet 1920, krachtens artikel 77, tweede lid dier wet, vijf lokalen van school A, gelegen aan het schoolplein, kadustraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie L no. 116, beginnende met het lokaal het meest westwaarts gelegen, be schikbaar te stellen aan de Vereeniging voor Chris telijk Volksonderwijs in de gemeente Ter Neuzen en zulks met ingang van l Mei 1923. Ter Neuzen, 24 October 1922. De Gemeenteraad voornoemd, J. HUIZJNGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een aan- vraag van FRANCOIS GERRIT BUTER, om ver- gunning tot het verrichten van bakkersnacht arbeid tusschen 8 uur de? namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel Wijk 0 176. Op Maandag 27 November a.s., des voormiddags 10 uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die beawaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich ■aar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbren gen, kunnen gedurende acht dagen vodr het bovengemeld tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen k e n n i s •men. Ter Neuzen, denJ27 October 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9i u., Ds A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timraerraao, Bediening van den H. Doop. Sluiskil. 9J u. en 2 u., dhr. I.. Dek. Hoek. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. E. Raams, Bediening van den H. Doop. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van bis. Axel. 94 u.. leeskerk en 2 u, Ds. H. Aker- sloot van Houten Roos. Sas van Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van ttouten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 94 u., Ds. E. Raams. Hoek. Gereformeerde Kerk. 94 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. cn 54 u.f Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswljkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 54 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur s Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1