ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 7368. Woensdag 25 October 1922 70e Jaargang. Be kendmaking. HIHDERWET., HINDERWET. HIT H00DL0TT1D &SH11U. 20.000 K.G MACADAM BINNENLAND. BUITENLAND. FEUILLETON. aankondigingen van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde. van 29 October 1922 tot nadere aan- kondising. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, vragen v6or of op den 6 November 1922, aanbiedingen voor de franco levering van te Sluiskil, soort 1 x 3 c.M. Ter Neuzen, den 25 October 1922. Burgemeester en Wethouders voornoernd, 1. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Aan de orde is de stemming over de moties, ingediend naar aanleiding van de interpellatie van den heer van Braambeek over de exploitatie-tekorten der Nederl. Spoorwegen en de wijze waarop die zullen worden gedekt. De motie vvan den heer van Braambeek wordt verworpen met 61 tegen 17 stem- men. De motie-Oud wordt verworpen met 58 tegen 20 stemmen. De heer Duys (s.-d.) vraagt verlol om te interpelleeren over den/crisis in het tuin- bouwbedrijf. Op dit verzoek zal morgen worden be- slist. Zonder beraadslaging ot stemming wor den aangenomen de intrekking van de wet tot lijdelijke ontginning van brumko- len zonder conccssie, de regulansatie van de kosten der levensmiddelenvoorziemng, en de opheffing van de Kamers van Ar- beid. Aan' d e orde is de regeiing van een bouwverbod op gronden langs de rijks- wegen. De heeren Visser van IJzendoorn (V.-B.) en Sasse van ljsselt (r.-k.) hopen, dat de wet niet te veel zal kosten. Laatstgenoemde wenscht een gelijke bepaling voor de pro vinciate wegen. Minister van Swaay zal dit overwegen. Spr. zal voor ieder geval gelden aanvra- gen bij de Staten Qeneraal. Het ontwerp wordt z. h. st. aangenomen. Aan de orde is de wijbging van de Stoomwet (verhalen van de controle-kosten voor stoomwerktu'gen op de eigenaars.) De heer Staalman (v. b.) zal met mede- werken tot een nieuwe onbillijke bedrijfs- belasting. De heer van Dijk (r.-k.) zal voor stem- men, omdat bezuiniging noodig is. De heer Gerretson (c.-h.) wil alleen voor stemmen als de minister slechts een dcG der kosten zal verhalen. De heer Schaper (s.-d.) zal tegen stem- men, omdat er geen reden is, de kosten voor een maatregel van algemeen belang at te wentelen op Industrie en scheepvaart. Minister Aalberse betoogt, dat het voor- stel slechts een vierde cent per week en per arbeider zal kosten aan de industrie. De stelregel van den heer Schaper betee- kent een veroordeeling van iedere retri- butie. sitie van Nederland en Belgie deze lan- den een zekere beiangen-solidariteit op- legt? Is het niet onbetwistbaar dat deze twee naties, de eene vooral op de industrie de andere meer op handel en landbouw aangewezen, elkaar op velerlei gebied aan- vulien? De heer W. F. Treub had het ;n zijn stuk over de pogingen vroeger, in dien zin, door de Nederlandsc'n-Belgische com- missie, waar ik hem !meer dan eens mocht ontmoeten, in het we,rk gesteld. Hij sprak den wensch uit, dit organisme, onder een anderen vorm te zien herleven, namelijk door de medewerking van zakenmenschen naast de collaborate van politici in te roepen, Toen ik, onmiddellijk na den oor- log met de voorloopige vertegenwoordi- gin'g van de Belgische belangen in Den Haag was belast, kwam dezelfde gedachte bij1 mij op en stelde ik ook dezelfde op- Iossing voor. Maar dan om het even wie ook, uit ik den wensch, dat weldra, in het belang van onze beide zoo gezonde en actieve naties, door het uit den weg ruimen van de moeilijkheden, welke haar politieke be- trekkingen eenigszins hebben belemmerd, een atmosfeer .van oprecht ten vast ver- trouwen worde geschapen, die de met minder gewenschte oeconomische tocna" dering ongetwijfeld in de hand zal werken." ZUINIO HU1S GEHOUDEN. Het bestuur der Chr. school te Goude- rak heeft van haar in Maart geopende school rlekening en verantwoording ge- daan aan de gemeente en heeft ruim 4000 gld. minder in rekenirg gebracht dan door haar toegestane gelden bedroeg. St PENNINGMEESTER GEARRESTEERD. Men meldt uit Leiden: De heer A. Elkerbout, penningmeester van de woningbouwvereeniging „Ons Be lang" en soc.-democratisch raadslid, om- trent wien eenigen tijd geruchten liepen dat hij ten nadeele van de vereemging een bedrag van 7200 gld. had verduisterd, is thans op aanklacht van het bestuur der vereeniging in arrest genomen. kan voortzetten en dande scroom van aan vragen van particulieren, ouden van dagen, weduwen, invaliden, die met hun j karige toelage of pensioen zich het alier- j noodzakelijkste niet meer kunnen ver- schaffen. Er zijn geheele categorieen van perso- nen uit den middenstand, die in de on- mogelijkheid verkeeren, zich ook maar de aliernoodigste bovenkleeding, ondergoed of schoene aan te schaffen. Vleesch, vet, alles ontbreekt hun. Wat men voor eenige jaren niet als mogelijk beschouwd zou hebben is thans waarheid geworden. Een groot deel van den middenstand in Duitschland hongert. De meer gegoeden doen veel voor de minder bedeelden, maar zij kunnen met afdoende helpen. Het buitenland moet hier te nulp ko- men. Het Roode Kruis heeft veel gevraagd en heeft ook steeds veel ontvangen. De kas voor hulpverleemng aan noodlijdenden in Duitschlarid is echter ledig. Er moet voor deze klasse van noodlijdenden weder een fonds bijcengcbracht worden, opdat van Holland uit geholpen kan worden. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis, Princessegracht 27, te >s Gravenhage, Postgiro No. 22120, neemt gaarne gelden onder de aanduiding Nood lijdenden in Duitschland" in ontvangst. Ieder bedrag is welkom. Een Hollandsche gulden vertegenwoordigt de waarde van elfhonderd mark. NEDERLAND EN BELGIE. Het Octobernummer van het Bulletin de la Societe belgo d'etudes et d'expansion bevat een oeconomische bijdrage van graat Henri Carton de Wiart, oud-gezant van Belgie te 's-Gravenhage, die, na de nood- zakelijkhe'd van het totstandkomen van een cremeenschapplijk oeconomisch front te hebben betoogd, waarbij, behalve Belgie en Luxemburg, ook andere West Europee- sche staten zich zouden kunnen aansluit- ten met groote voldoening aan een ander, in dezelfde Bulletin verschenen artikel van den Nederlandschen oud-Minister mr. NX< F. Treub hennnert. Is het niet duidelijk," aldus de heer Carton de Wiart, „ldat de geografische po- spoedig moet dat geheim het mijne zijn! Ik pail hat Uspntwringen Zou het ongeluk brengen over den be- zitter, zoo als de Italiaan Arendshoofd in zijn doodstrijd toeriep? vervolgde Julio zijn gedachten. Ik alleen heb ge'noord, wat die grijsaard zeide tot den hoofdrnan, toen deze den stervende de portefeuille ontruk- te.... Ik alleen heb genoord: Neem( u in acht, Lucien l>e Villers, dit geheim brengt ongeluk aan den bezit- ter! Het heeft al het leven gekost aan al ien, idie den schat bezaten De bandiet snelde weer naar buiten, in de vrije lucht, want mij dacht te zullen stikken in dat roovershol. Hij was verval- len in een periode van zelfverwijt, dat zijn leven vergiftigde, dat hem allerlei. schrikbeelden voortooverde. Zonder de ge dachte aan de lieve Jeanne, zijn ouschul- dig kind, zou hij zichzelf gedood hebben. Dat kind was echter op zijn weg ge- plaatst als een rots, die hem, den drenke- ling op de levenszee, ten heil zou worden en met alle kracht, die in hem was, kamp- te hij den inwendigen strijd tegen zijn on- dergang. Kom, zei hij tot zichzelf, toen hi] weer de reine boschlucht inademde, laat ik niet ,aan het ijlen gaan. Die grijsaard die Italiaan bazelde met zijn geheim, dat ongeluk brengt. ,En al was het zoo, dan nog liever den dood, dan verder dat leven van schande. ginnenT'dacht "hij telkens. Kalrn leven met ^^^e/ofmaar hf konden slaap zijn geliefd kind, haar gelukkig maken n wanf zQcht naar het mid- omringen met weelde, dat zou te veel BRIEFKAARTEN NAAR DUITSCHLAND. Volgens mededeeling van de Duitsche postaaministratie worden briefkaarten, welke op tS. e idresz't te over de geheele breed te zijn voorzien van een strook, be- drukt met vermelding betreffende den af- zender en zijn ambi, beroep of bedrijf. bij ontvangst daar te lande algemeen als brieven behandeld. BROEKHUYS EN DE ST A ATSLOTER1J De heer Broekhuys telegrafeert uit Nice aan „het Vad.": Lezend uw aanteekening, de^l ik u mee, dat mij1 het eindcijfe-r der Staatsbegrooting natuurlijk volkomen bekend was, terwijl mijn begrooting geenszins is overdreven, zoodat ik mijn aanbod handhaaf en gaarne de waarborgsom verdubbel en breng op f 2.000.000. Terugschrikken voor het door u uedoeld odium inoet de regeering niet, daar zij niets aanwakkert, doch alleen de door niets te beteugelen zucht zoowel in Indie ais in Holland leidt in vaste banen naar de schatkist. Persoonlijke belooning wenscii ik met, daar ik financieel volkomen onafhankelijk ben. Ik beoog slechts het belang van den Staat. DE DALENDE MARK. Het hoofdbescaur van het Nederland- sche Roode Kruis schrijft: Groot is het aantal jammerklachten uit Duitschland, dat dagelijks inkomt Heden is het een ziekenhuis, dat in moeilijkheden verkeert, morgen is het een weesinrichting, een zuigelingentehuis of wijkverpleging, die haar werk niet meer 22) - Deze gedachten schoten als een bliksem- straal door Julio's hoofd en hij nam zicli voor het plan ten uitvoer te brengen. Nu, vroeg Arendshoofd zijn mannen, zult ge nog spottend lachen over hetgeen uw hoofd man u\ zegt? Neen, neen, ge zijt onze aanvoerder, onze koning en we erkennen in u het ge- nie HoucLt u idan kalm en wacht den dag af, waarop de schitterende edelgesteenten uit den oven te voorsc'nijn zullen komen, dien ik op een verborgen plek, misschien wel hier, zal installeeren. Op dien dag, een tijdstip, dat niet ver meer zal af zijn, zult ge alien rijk zijn en kunt ge in de we- reld terugkeeren met het kleed van een eerlijk man Met deze woorden had de hoofdrnan der Apachen afscheid genomen van zijn ben- de, alle bandieten met uitzondering van Julio in uitbundige vreugde achterlatend. Julio kon dien nacht den slaap niet vat- ten en meermalen moest hij het onderaard- sche verblijf verlaten om frissche lucht in te ademen en het koortsig kloppen van zijn hoofd wat tot bedaren te brengen. O, rijk zijn en een nieuw leven be- voor hem zijn. Maar ik wil, ik moet den slag wagenpeinsde hij1 voort op zijn nachtleger. J a, Arendshoofd, spoedig, heel niet vatten, want hij zocht naar del om zich meester te kunnen maken van die portefeuille, die Arendshoofd geen oogenblik uit zijn bezit gaf. Hij vond niets, maar het toeval, die groote helper, was Julio ten dienste. Den volgenden morgen ontving de roo- ver een boodschap-om. onverwijld bij zijn hoofdrnan te komen. Hij presenteerde zich aan het hotel in de Ghamps-Llysees, waar wij Eveille al hebben zien aankloppen. Arendshoofd was in zijn bibliotheek ge- zeten, een vertrek, dat uitmunde door Ge gelijke doch sobere aankleeding en welks boekenvoorraad deoogen van de bezoekers bewonderend en veriaugend Langs de wan- den deden gaan. Voor dit bezoek liad Julio zijn gewone werkmanspak afgelegd en het verwisseid voor een eenvoudig cosluum, dat htm, oeu man van opvoeding uiistekend kleedde. Hij was nu niet meer de bandiet, die met een teug een beker brandewijn in zijn keel goot maar hij was nu een gentleman, op wien niets aan te merken viel. De hoofdrnan der Apachen scheen ern- stig verdiept in zijn werk. Hij zat achter een stapcl Taoeken en bladerde koortsach- tig in een ervan. Zoo, zijt ge daar? vroeg de hoofd rnan. Ik wachttje u met ongeduld. Zie eens, die boeken,. ik houd mij bezig met ons geheim. Ik heb mij alle mogelijjke werken aangeschaft, die handelen over de vervaardiging van diamant, maar de for- mules, die ik gevonden heb, lijken niet naar die van onstenminste zoo komt het mij voor. Ik moet Cr echter onmiddel lijk bijvoegen, dat ik geen scheikundige ben en maar een heel oppervlakkige ken nis bezit van scheikunde, terwijl gij een diepere studie gemaakt hebt van die we- tenschap. Ik heb er de overtuiging van, HET NABIJE OOSTEN. De toestand te Konstantinopel bli.ift ver- ward. Er gaan hardnekkige geruchten over eoncentratie van Joego-Slavische troepen aan de Grieksch-Bulgaarsch grens, in ver- band met een plan om Saloniki te bezetten als Kemal Pasja na de ontruimirg van Oost-Thracie door de Grieken over de Ma- ritza zou willen vooruitdringen. Ook gaan er allerlei geruchten over het optreden van ongeregelde benden aan de Thracisch- Bulgaarsche grens. Voorts heet het, dat een belangrijk wapendepot in een Grieksch grensdorp is gevonden en dat die wapens door Bulgaren daarheen waren gebracht in verband met plannen voor een onafhan- kelijkverklaring van Macedonie. Wat de hoogere politiek betreft, houdt men zich bezig met de crisis in Engeland, waarbij men het aftreden van Lloyd George beschouwd als een soort overwinning voor de Kemalisten. Deze indruk is zoo sterk, dat Turksehe bladen tegen hun gewoonte zelfs speciale edities hebben uitgegeven. Algemeen is men van opinie, dat men Lloyd George reeds sedert geruimen tijd, wat zijn Oostersche politiek betreft, niet mocht vereenzelvigen met Engeland en juist deze overtuiging, dat de Britsche premier het land niet achter zich had, heeft den Turken aanleiding gegeven, tot hun stand- vasttge houding ten opzichte van Tsjanak en de neutrale gebieden. Sedert jaren heeft men Lloyd George als den ergsten vijand der Turken beschouwd en het betreurd, dat zijn persoonlijke opvattingen in Engeland den doorslag gaven. Het is bekend, dat Turkije zelfs tijdens den oorlog, doch zeker onmiddellijk na den wapenstilstand, sterk pro-Engelsch was, wat o.a. bleek uit de behandeling van En- gelsche krijgsgevangenen. Men heeft zeirs gehoopt op Engelsche liulp tegen den stij- genden invloed van Moskou, doch de voort- durende anti-Turksche politiek heeft daar- aan een einde gemaakt. De Fransch-Turk- sche overeenkomst zou nooit tot stand zijn gekomen, als er een redelijke kans had be staan op toenadering tot Engeland. Door den val van Lloyd George zal wellicht een algeheeel wijziging in heit Nabije Oosten ontstaan. Naar het schijnt, ziet men dit in Angora ook in en beschouwt men de con- omdat ik juist een werk van u onder- handen heb over het zoeken naar dien bifzonderen steen der wijzen. Daarom oude jongen, heb ik naar u gezonden. Julio verbleekte en kneep zijn handen zoo samen, dat de nagels in de tiuid dron- gen. Daar ik er idus niet goed wijs uit kon worden en ook voor de samenstelling der iormules van het recept niet de practische kennis bezit om zoo maar diainanten te gaan maken, Imoet gij diet mij eens ophelde- ren. Julio sloeg de oogen neer, om niet te later merkeri, hoe ziji sch tter Jen van vreug de over die onverwachte gelegenheid, die zich voor hem aanbood. Krijg ik geen antwoord? vroeg Arendshoofd op hoogen toon. Ja, ik denk er over na, gaf Julio gevat ten aintwoord, zijn hoofdrnan nu scherp aanziend, om vooral geen verlegen- heid te laten merken. Ik heb gisteren zoo grif gezegd, dat het geheim de juiste for- mule was, maar daarover kan men eigen- lijk zelfs als geleerde moeilijk op staanden voet cordeelen. In mijn enthousiasme meende ik bij't eerste gezicht, dajt het Ge oplossing was van het lang gezoctite raad- sel, maar het is toch eigenlijk dwaas en gij zult het moeten toestemmen, om zon der het recept te toetsen aan nader theo- retisch onderzoek, maar grifweg te zeggeir. Ziezoo, nu zijn we klaar. Arendshoofd kon een beweging van te- leurstelling niet onderdrukken en zijn wenkbrauwen trokken zich onheilspeilenG centratie van Russische troepen in dc:. Kau- kasus als een soort poging om druk uit te oefenen op Kemal Pasja, zoodat hij f.e af- spraak doorzet om Rusland op de iedes- conferentie vertegenwoordigd te zien. Definitief is de conjerentie voor het Nabije Oosten thans vastgesteld op 13 November. Het ligt in de bedoeling op de agenda voor deze conference, welke te Lausanne zal bijeenkomen, de kwestie der zeestraten afzonderlijk te behandelen en tot dat deel der conferentie ook Rusland, Georgie, de Oekraine en Bulgarije uit te noodigen. Aan de geheele conferentie zou den dan deelnemen: Engeland, Frankriik, Japan, Italie, Roemenie, Joego-Slavic, Grie- kenland en Turkije. Het gemeentebestuur van Konstanhnope. heeft het voorstel van jeugdige scholieren overgenomen, om op het plein voor iiet paleis een monument op te richten ter eere van Moestafa Kemal Pasja. EEN BOMAANSLAG. De politie te Barcelona'die op de hoogte was gehouden van een voorgenomen aan slag op den dvielen gouverneur, heeft in verband hiermede de bewaking verscherpt. Maandagavond bemerkten agenten van po litie in de straten waar de auto van den gouverneur, komende van het theater, moest passeeren, twee individuen, die op de vlucht sloegen. De individuen ihadden een bom in de woning van den minister geworpen. De agenten trokken hun revolvers. Een agent en de beide overvallen personen werden gedood. De politie ontdekte vervolgens een mo- torrijwiel met zijspan, waarvan zij den be- stuurder kon arresteeren. De inzittende kon ontvluchten. DE „VADER DER BRITSCHE VLOOT" Draadloos wordt het overlijden gemeld, 96 jaar oud, van Sir Algernon de Horsey, bekend als de „vader aer Britsche vloot" De overledene was in 1892 gepensionneerd. HET MOORDCOMPLOT TEGEN RIJKSKANSELIER WIRTH. Ober-reichsanwalt Ebermayer heeft al ien takken van dienst de meest strenge discretie opgelegd inzake den tegen den rijkskanselier beraamden aanslag. blechts kan worden gezegd dat geheel onafhan kelijk van de zelfbeschuldiging van uen jeugdigen koopman uit Hagen nog ge heel andere feiten ter kennis van den Oberreichsanwalt en de politieke politie zijn gekomen, ril. het duidelijk bewijs dat inderdaad een nieuwe samenzwering heeft bestaan, welke ten doel had rijkskanselier Wirth te vermoorden. EEN GLIJVLUCHT VAN 3 UUR, 21 MIN. De door de Daily Mail uitgeloofde prijs voor de langste glijvlucht is gewonnen door den Franschman Maneyraiie, die i uur en 21 minuten in de lucht bleef. De Franschman heeft hiermede het oude Duuitsche record met 15 minuten gestagen. DE DUITSCHE STEENKOOL- ZEND1NGEN OVER BELGIe. Antwerpen en Gent liggen overhoop Het gaat om het broodje. Dc zaak' zit zoo i De kolen, die Duitschland aan Frank- rijk uit te leveren heeft worden tegen- woordig verscheept over Antwerpen en Gent. In beide havens had Frankrijk een doorvoerkantoor. De zendingen worden in den laatsten tijd zoo klein, dat Frankrijk zich genoodzaakt ziet, een der twee kan- toren op te heffen. Nu gaat het er om, welk. Noch Antwer pen, noch Gent verlangt er naar, de dupe te worden, daar beide er niet op gesteld zijn, een belangrijke bron van inkomsten verloren te zien gaan. Al de betrokken autoriteiten hebben vergaderd op het Bel- uw fameuze onderzoekuigen ncooig te heb- ben? Als ge spot, antwoordde Julio ern- stig, bemoei ik mij ncrgens mee en kunt gv iiet alleen klaarspelen. Nu, dan alle gekheid ter zijde. Ant woord nnj :n vollen ernst. Ik heb minnstens twee dagen studie noodig, waarbij ik niei gestoord mag wor den. In orde, Ik zal een vertrek voor u eereedheid laten brengen, mijn perso- m samen. Het zij zoo, zeide hij na eenigen tijd nadenken, Hoeveel uren denkt ge voor neef staat te uwer beschikking, maar ik ver la at u net zoo min ais uw schaduw. Julio nam die voorwaarde onmiddellijk aan, vast besloten al het mogeiijke te doen om in het bezit van het geheim te komen, want voor zichzelf was hij er volkomen van overtu'gJ, dat tot ae goede formule was. En hij had het zoo liandig mgepikt, dat Arendshoofd, ae hoofdrnan der Apachen, zijn bewaker, dien avond sliep als een mar mot, dank zij de slimtne tnanier, waarop Julio gemanoeuvreerd had. Een puar droppels van een sterk werkend narco- tisch middel, dat hij altijd bij zich drocg, waren onmerkbaar door hem in een kop thee van zijn bewaker gemengd, en de ge- vangene had gelegenheid te ontsnappen, in zijn bezit het kostbaar document, dat hem rijk en gelukkig moest maken, be- \rijd van een knohenden band der mis- daad. Helaas, ook 'Julio moest het geheim nooulo.tig worden, zooals de Italiaan voor- spekl had. (Wordt vervolgd.) CO U RANT De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belangliebbende, dat het door den Directeur der Directe Belastingen enz. te Brelda den 21 October 1922 invorderbaar verklaard kohier van de Personeele belasting dezer gemeente, over het 3e kwartaal 1922. No. 25 en 27, heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter inverdering is ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag. op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Ter Neuzen, den 25 October 1922. De Burgemeester voornoernd, J HoftraGA: De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van logement-, koffle- - en bierhuishouders en verdere onder- nemers van voor het publiek toegankelijke bedrijven. dat van af heden op het Gemeentehuis op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn Ter Neuzen, 25 October 1922. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. "Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente- secretarie ter inzage ligt een verzoek met biilagen van KR1JN LOOF te Ter Neuzen, om VERGTJNNING tot het plaatsen en in werking brengen van een motor in zijne Wagenmakery, staande op het perceel, kadastraal bekend in seetie C, no. 4608 en 4678. Op Maandag den 6Nov.a.s., des namiddags half 4 uur.zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en sehriftelyk toe te lichten. c Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie d a g e n voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretane der Gemeente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomen schrifturen De aandacht van belanghebbenden wordt er op cevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudents met tot beroep gerechtigd zijn, zij, die met overeen- komstie art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestmir zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten Ter Neuzen, den 23 October 1922. Burgemeester en Wethouders voornoernd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders van I Eh NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente- seeretarie ter inzage ligt een verzoek met bylagen van GERARD RUIJSAARD te Ter Neuzen, om VERGXJNNING tot het vernieuwen van zijn bakkersoven, staande op het perceel kadastraal be kend in sectie M, no. 259. Op Maandag den 6 Nov. a.s.. des namiddags drie our, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en sehriftelyk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovenge- melde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudents niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeen- komstig art 7. der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten Ter Neuzen, den 23 October 1922. Burgemeester en Wethouders voornoernd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1