ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Maandag 23 October 1922. 70e J&argang, ""Tepilieton" HET H0QD10TTI& GEHEIM. No. 7867. 3INWEWLAWD. BUITENLAN D~ De ramp van de „Cornelis DE NIEUWE KATH. PAR 1IJ. Naar het Eindhovens Dagblad verneemt is in de gehouden bijeenkomst van leiders der N. K. P. besloten omi niet in te gaan op het verzoek van het bestuur van den Algemeenen Bond om individueel tot de oude Staatspartij terug te keeren. De mogelijkheid tot plaatselijke overeen- komsten blijtt voor eike atdeeling der N. K. P. openstaan. Het blad merkt hierbij op dat de een- heid in de Katholieke poiitiek voorloopig niet hersteld zal worden. De schuld hier- van berust bij de R. K. Staatspartij en wel bijzonder bij haar vocrzitter, baron van Wijnbergen, die, zich stellend op een for- malistisch stanupunt, elke samenwerking met de N. K. P. heeft afgewezen o.m. door te weigeren om leden dezer partij opte nemen in de reorganisatie-ccmmissie, die het hoofdbestuur van den Bond wan R. K. Kiesvereenigingen heeft samen gesteld. Ware dit niet gebeurd, aldus het blad, dan zou het anders geloopen zijn. De N. K. P. gaat thans werken aan den uitbouw van haar organisatie en zal ook aan de a.s. Staten- en Raadsverkiezingen deelnemen. Op weike wijze dit zal geschie- den, wordt aan het inzicht der afdeelingen overgelaten. Sommige afdeelingen der R. K. Staats partij blijken bereid om met de N. K. P. samen te werken. Men zal trachten een oplossing te vinden door indiening van een samengestelde lijjst Otf 2 gecolmbineerde lijsten. In een ander geval zullen eigen candid aten of enkele candidaten van de R. K. Staatspartij worden gesteund. DE ONDERTROUW VAN DEN EX-KE1ZER. In het kleine eenvoudige kastje naast den hoofdingang van het Doomsche Ge- meentehuis, waarin gewoonlijk de huwe- lijksafkondiging van ue Doornsche trouw- lustige jongelingschap officieel worden af- gekondigd, prijkt de volgende Huwelijksafkondiging De ambtenaar van den ourgerlijken stand in de gem. Doorn verklaart dat op heden, Zaterdag den 21sten Oct. 1922 des middags te 12 uur door aanplakking van dit door hern opgemaakt geschrift aan het huis der gemeente afkondiging ge- schiedt van het voorgenomen huwelijk van: Wilhelm Friedrich Victor Albert, Kei- zer en Koning Wilhelm II, oud 63 jaren, zonder beroep, wonende te Doorn, weduw- naar van Hare Majesteit Keizerin en Ko- ningin Auguste Victoria, Prinses van Slees- wijk-Holstein, zoon van Zijne Majesteit Friedrich 'Wilhelm Nikolaus Karl, Duitsch Keizer en Koning van Pruisen Friedrich III en Hare Majesteit Victoria Adelaide Marie Louise, Duitsch Keizerin en Konin- gin van Pruisen, geb. Princes royal van Groot-Brittannie en Ierland, beiden over- leden en Hare Hoogvorstelijke Doorluchtigheid Prinses Hermine Reuss, Oudere linie, oud 34 jaar, zonder beroep, rwonende te Grun- berg, weduwe van Prins Johan George Ludwig Ferdinand August zu Schoneig Carolath, dochter van Heinrich XXII, Sou- verein vorst van Reuss, Oudere linie en Ida Prinses zu Schaumburg Lippe, beiden overleden. HET VOORSTEL TOT INVOER1NG VAN EEN MINIUM-INVOERRECHT OP S1GAREN VAN 15 GLD. PER 1000 STUKS. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer op het wetsontwerp tot wijziging van het invoerrecht op sigaren, beschouwen de belanghebbenden deze ver- hooging, naar de meeningivan vele leden, zeer terecht uitsluitend en alleen als een middel van verweer tegen de concurrents Eveille dronk zijn derden beker brande- wijn en de anderen volgden zijn voor- beeld met uitzondering van Julio, die in nadenken verzonken voor zijn voile kroes zat, het hoofd met de hand steunend. Zie, Julio is in overpeinzingen over zijn verleden .verdiept, spotte Eveille. Kom, oude, houd u maar niet met her- inneringen op. Ze zullen wel niet van de aangenaamste zijn en daarom moet ge ze maar op den bodem van uw hart be- graven. De aangesprokene antwoordde niet, doch een verachtelijke trek plooide zijn mond. Eveille gaf het niet op en hernam: Kom, oude kameraad, drink eens. Waarheid is waarheid, maar vroeger waart ge een andere vent, toen praattefi ge honderd uit en nu zit ge den heelen dag maar te mokken. Hebtge soms een meisj e gezien, dat Wilt ge zwijgen, leelijke flapuit, schreeuwde Julio verontwaardigd. Wij kennen allemaal uw geschiede- nis, oude en het hindert u als we er op wijzen. Nu, ik zal er geen woord meer over spreken. Een glas om den vrede te herstellen? Schenk in dan, bromde Julio, terwijl hiji een der voor hem staande leege kroe- j zen greep, omdat de zijhe al door een ander was leeggedronken. van buitenlandsche, in het bijzonder Duit- sche fabriekanten, die daartoe door de valuta-verhoudingen in staat worden ge steld. Deze leden vermochten in de voorge- stelde regeling niets anders fte zien dan een protectionistischen maalregel, en zij meenden, dat het geen overdreven eisch kan women geacht, dat een zoo ingrijpende wijziging van onze economische poiitiek in den breede worde toegelicht. Deze leden verklaarden dan ook aan het ontwerp hun stem niet te kunnen ge- ven wijl het in styrijd is met het vrijhandelbe- ginsel, dat zij^hans meer dan ooit ongerept gehandhaafd wilden zien. Eveneens werd betwijfeld of het beoogde doel wel zal worden bereikt. Een ander bezwaar van deze leden was, dat, volgens de nieuwe re geling, de goedkoopste sigaar percentsge- gewijze het zwaarst zal worden belast. Sommige leden wenschten zich hun stem over het ontwerf) voorloopig nog voor te behouden. jEenige dezer leden, die er prijs op stelden te verkh ren, dat zij aan het vrij- handelsverkeer -de voorkeur gaven, wilden niet ontkennen, dat de abnormale omstan- digheden v.an dezen tijd afwijking van dit beginsel kunnen rechtvaardigen. Zij ware echter bevreesd, dat regelingen als de onderhavige, tot maatregelen van weer- wraak zullen leiden, weike voor een land als het onze, dat grootendeels op uitvoer is aangewezen, hoogst bedenkelijk zouden zijn. Enkele andere leden verklaarden het wetsontwerp zeer toe te juichen. De hou- ding van de Regeering, die na de invoering van den tabaksaccijns heeft ingezien dat zij daartegen over eenige verplichting op zich had geladen had^dezen zeer verheugd, mede cnidat bij een spoedigen steun groote belangen zijn betrokken. DE TABAKSWET. De Minister van Financien brengt in de ,„St.-Ct." ter kennis van belanghebbenden en van de ambtenaren der accijnzen, dat sigaren en sigaretten nog tott 1 Febr. 1923 in het vrije verkeer niet voorzien van ze- gels zullen mogen worden verkocht, te koop aangeboden, afgeleverd of ten ver- koop in voorraad gehouden, voor zoo- ver aannemelijk kan worden gemaakt, het- zij dat daarvan, volgens art. 83 der T a- bakswet, aangifte bij den Ontvanger is' ge- daan, hetzijj dat daarvan na het in werking treden der wet de accijns is betaald. De i nspecteurs der accijnzen zijn tot dien datum bevoegd maatregelen te treffen, waardoor het vervoer van de hiervoren bedoelde tabaksfabrikaten met een door de ontvangers der accijlnzen'af te geven ge- leibiljet mogelijk wordt gemaakt. Binnen den hiervoren genoemden termijn blijft de losse verkoop van sigaren ook uit van zegel voorziene verpakkingen van 25, 50 en 100 stuks, en voor zoover wet- telijk toegelaten in verpakkingen van 250 stuks, algemeen geoorloofd, mits het op de verpakking voorkomende belastingze- gel, dadelijk nadat die verpakking ledig is, wordt vernietigd door verwijdering van het zegel of althans van dat gedeelje, waarop de kleinhandelsprijs voorkomt. De hier bedoelde sigaren mogen echter niet door kleinhandelaren buiten de van zegel voorziene verpakkingen in voorraad wor den gehouden. Het vorenstaande geldt ook voor ver koop op markten, enz. en door fabrikan- ten-winkeliers die ontheffing hebben ge- vraagd of jverkregen van 'het bepaakie bij art. 23, tweede lid,, en art. 40 der Tabakswet, ook al mocht hun in de be- schikking, waarbij ontheffing is verleend, de verplichting zijn opgelegd om sigaren niet anders dan stuksgewij's gezegeld te verkoopen t<T in voorraad te hebben. De bestaande regeling betreffende voorraden van marktventers en vervoer van ongeze- gelde tabaksfabrikaten naar en van de markt blijft voor zooveel sigaren en siga- Met een teug wierp de roover den prikkelenden drank naar binnen. Lekker he? vroeg Eveille. Als ik het drir.k, krijg ik een gevoel alsof ik de heele wereld zou widen omhelzen en Een geruisch, dat uit de richting van de put kwam, deed den spreker verstom- men. Daar is de hoofdman, zeiden de anderen tegeiijkertijd. Werkelijk verscheen een seconde later een man van hooge gestalte met harde, en wreede gelaatstrekken, in de omlijs- ting van de deur. Het was Arendshoofd. Zijt ge daar alien? vroeg hij, terwijl hij zijn scherpen blik over de aanwezigen liet gaan. Niet alien, hoofdman, Martin en Francois en Dat weet ik, stommeling. Ik vraag natuurlijk of alien hier zijn, die ik hier ont.- boden heb Na het bevestigend antwoord, nam Arendshoofd zijn gewone plaats ;n aan het hoofdeinde der tafel. Toen hij gezeten was, ktreeldc hij zijn langen baard en streek toen zijn hand door de overvloedige al grijzende haren. Dus, kinderen, ge zijt ontevreden over uw hoofdman, begon hij na een pauze met spottende stem. Toen een der mannen daarop wat wilde zeggen, vervolgde hij: Ja, stil maar, ik weet wat er aan ha- pert. Ook begrijp ik uw ontstemming, de kas is weer ledig. Zoo is het, klonk het in koor. 123 ge- retten betreft mede tot 1 Febr. 'nandhaafd. Zij, die van deze gunstige bepalingen misbruik zouden maken, zulien diarvan worden uitgesioten, onvermuiderd de ver- der tegen hen te nemen maatregeley. BROEKHUYS ALS WELDOENER! Nadat een mspecteur der recherche zich tot in al.e bijzonaerneden op ae hoogie had gesteld van U«e werking en de inrichting aer Simplex-machine, die voor de uitlo- tingen van de „jHandel- en Landbouwbank" werd gebezigd, werd naar het „HbId." meldt, te Rotterdam in den Circus-Schouw- burg de trekking gehouden. De eerste premie, een extra, was voor Jan C. de Vos, die rnede op -hqt tooneel had plaats genomen. Nadat hem de villa „Maria" te Apel- doorn met een toelage van 100 gld. per week was toegewezen, kwam Jan C. de Vos naar voren om te getuigen van zijn dankbaarheid voor-meneer Broekhuys. Hij vertelde, dat hij zoo van Rotterdam hield, daar geboren was en den Tivoli-schouw- burg had gesticht. Kneppelhout noemde hij even, die had hem laten studeeren. Om dan te vertellen ivan zijn kennismaking met Pomarius— Broekhuys. Ziek had hij van het itooneel af&cheid moeten nemen, maar Pomarius hadTde tobberij van hem afgenomen. Daarna volgde de gewone trekking. Het „Vad." meldt, dat de heer Broek huys het volgende aanbod aan de regeering heeft gedaan: „Ik ben bereid de Staats- loterij zoodanig te reorganiseeren, dat 50 percent der gelteele begrooting door de :winsten worden gedekt. Ik ben genegen 1.000.000 gld. te storten bij de Nederland- sche Bank, wanneer mijn plannen worden uitgevoerd en niet bedoelde winsten in de schatkist werpen.'' Hierbij teekent het blad het volgende aan: Wij weten op grond van een onder- houd met den Minister van Financien, dat de regeering uit moreele overweging niet op het plan kan ingaan, omdat zij terugschrikt voor 't odium, dat zij ons volk tot gokken zou verleiden. Geheel af- gezien van den moreelen kant, kunnen wij echter voorloopig niet gelooven, dat het plan practisch uitvoerbaar is. Met 50 pro- cent der begrooting zijn Ttoch een 250 tot 300 millioen guljden g inoeid. En dit zou de netto-Opbrerfggl der Ictterij moeten zijn. WIJZIGING STOOMWET. De heer Fruijtier c.s. heeft eenige amen- dementen ingediend op het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Stoom- wet, weike naast redactiewifziging het mo gelijk zullen maken, dat het voldoen van het bedrag, schuldig bij het eerste onder- zoel<, alsmede de betaling der retributie, ook over den postcheque- en girodienst kan plaats hebben. EEN NIEUWE MOORDCAMPAGNE IN DUITSCH LAND? Toen Vrijdag in de Rgksdagzitting de ruolie tot verlenging van den ambtsduur van Ebert's presidentscbap werd bespro- ken, stond tijders de debatten de Rjjksdag voorzitter Lobe op, om een der Duitsch- nationale afgevaardigdeD, die zich op belee- digenden toon uitte tegenover den Rijks- kanselier tot de orde te roepen. •Tegelijkertjjd verklaarde hp, dat de be- schermende msatregelen tot bescherming van het leven van den Rjjkfukacselier in deu Rpksdag moesten worden uitgebreid. De Rjjkskan seli-er wordt door een aanslag bedreigd. Onder deze omstandigheden verzocht de Rpksdagvoorzitter den Duitsch-nationalen, de besprekingen zakelijk te voeren en vooial Zonder er aan ,te denken, dat ik al zoo dikwijls uw z.ikken met gaud gevuld heb, dat ik u in em paar jaar meer heb gegeven, dan met een menschenleven van arbeid kan verdiend worden, vevwijt ge mij nu mijn tekortkomingen. O, ge overdraft, Arendshoofd, zeide Bouffetout. Zwijg, schreeuwde de hoofdman hem op eens toe. Wat kan mij uw erkente- lijkheid of uw veraehting of ontevreden- heidIk veracht de heele menschheid en dus ook' u [alien. De mensch -s een zelfzuchtig en ondanlc- baar wezenDit wil zeggen om u te toonen, Bat ik maling heb aan uw haat of sympathieMaar ik ben uw aanvoer- der en ik stel er prijs op te bewijzen, dat ik waardig ben hoofdman der Apachen van het Woud te zijn, dat ik Arendshoofd ben, of met andere woorden dat ik het ben, die voor jelui combineert. Na deze woorden met voortdurende stemverheffiing te hebben gesproken, ging de hoofdman weer zitten en de bandieten luisterden verder in stilte toe, want zTj begrepen, dat hetgeen nu zou volgen, hun aller belang betrof. Met kalme stem vervolgde Arendshoofd Waax ik u Lder bijeen heb geroepen, is het niet in 't bijzonder om u eens te zeggen hoe ik over eqn mensch denk, maar omi u een goede tijding aan te kon- digen. We zitten met open ooren, hoofd man, riep Eveille uit. Welnu, vrienden, we zullen rijk zijn, rijker dan ooit en rijker dan ge ooit hebt geen pecsooclijke kwesties aan te roeren. Dr. Wirth besprak daarna de poging om hem van het leven te berooven. Hij had den voorzrtbr niet verzocht, de verklariDg af te leggen. De Duitsch-nationale afge- vaardigde moest echter den emst van den toestand duide'pk i "grijpen. Mededeelingen, weike de regeering heeft ontvangen, toonen aan, dat men voorloopig nog niet behoeft te rekenen op het einde der politieke moordcampagne in Duitschland. Een der samenzweerders h«^ft dit trouwens openlijk toegegeven. Met grocte verrassing n-amen de leden van d^n Rjjksdag kennis van de verklaringen van den Rijkskat seliei en den Rpksdag- voorzittar. Opgeworden groepen vormden zich in de zaal en men maakte uit de geheimzinnige woorden van Wirth op, dat de personen, die den aanslag op zjjn leven hadden voor- bereid reeds waren gearresteerd. Men over- stelpte den rijkskanselii r en de Ministers met allerfei vrageD, maar zij verklaarden in het belang van het onderzonk voorloopig nog een streng stilzwjjgen te moeten be- waren. flet Wolff-Bureau deelt nog mede, dat de laatate dagen door de regeeriDg allerlei mededeelingen waren o tvangen over een voorgenomen aanslag op het leven van Dr. Wirth. Dat de aanslag is verjjdeld, is te danken aan de onmiddelljjk getroffen uitge- breide maatregelen. Een der bp den aan- Dr. Oberretchsanwalt is in verband met een en ander uit Leipzig naar Berlijn vertrokken EEN MINUUT STILTE IN FRANKR1JK. Naar uit Parps aan de Times" wordt gemeld, zal ook in Frankrijk thans. even- als reeds eenige jaren in Engeland geschiedt, op den wapenstilstandsdag, 11 November, een minuut lang een volkomen stilzwpgen bewaard worden. DE MOBAMMEDAANSCHE MOSKEE TE PARIJS. Vrpdag is te Parps de eerste steen gelegd van de Mohammedaansche moskee, weike 1 op de Place-de I'Ermite zal verrpzen. Maar- schalk Lyautey hield een rede waarin hp i wees op de verdraagzaamheid van Frankrijk jegens de Mohammedanen, en den Dadruk legde op de hooge eigenschappen der Mohammedanen. TER NEUZEN, 23 Oct. 1922. Sedert ons laatste bericht is bij de reederij nog bericht ingekomen, dat aangespoeld is het lijk van den matroos G. van de Vrede. Uit een bericht voorkomende in verschil- lende avondbladen van j.l. Vrijdag scheen het, dat althans een der opvarenden er het leven had afgebracht, daar volgens dat be richt de stoker Walbrecht, aan zijn familie te Haarlem bericht had gezonden van zijn slag betrqkken personen is reeds gearres- I behoud, onder mededeeling, dat hij nog teerd. Men moet het complot als zeer I „bijtijds" het stoomschip had kunnen ver- ernstig beschouwen. Met de voorbereidingen 1 laten. was men reeds tot aan de uitvoering ge- naderd. De aanslag moet op touw zjjn gezet door rechtsch radicale lezingen. Ter bevoegder plaatse te Berlpn wordt nog steeds niets medegedeeld omtrent de feitelijke gegevens van den Rjjkskanselier over de eergister in den Rpksdag door hem gedane mededeelingen dat een moord- aanslag op hem voorbereid was, weike groote verrassing en opwinding veroorzaakt hebben. Half-officieel wordt evenwel bevestigd, dat de Rijksregeerirg de laatste dagen concrete mededeelingen over een dergeljjken aanslag ontving en dat omvangrijke maatre gelen ter baveiliging van den Rpkskanselier zjjn genomen. Alle bladen, tot de uiterste rechterzjjde keuren het waanzinnige plan ten sterkste af. De ,/Vorwarts" wijst het vermoeden, dat het een daad van een krankzinnige zou zjjn, ran de hand. De autoriteiten hebben de overtuiging dat het hier een cieuw moordcomplot betreft. De mededeeling van den Rjjkskanselier in den rjjksdag dat men met nieuwe poli tieke moorden in Duitschland rekening moet houden en dat de Duitsehe Nationalen zich van den ernst van den toestand bewust moesten zpD, werd beantwoord door den Duitsch-Nationalen afgevaardigde Hergt, die op de mededeeling van den Rpksdag- president omtrent het ernstige gevaar voor den rjjkskanselier namens zijn partjj ver- klaarde, dat zulke waanzinnige daden door de Duitsch Natioralen Diet gcedgekeurd worden. Naar de bladen in verband met het com plot tegen den rjjkskanselier vernemen, komt de jongeman, die zich bij de politie aanmelde uit Hagen in West-falen. Hp zal nog heden door de Berljjnsche politie in verhoor worden genomen. Er is reeds vastgesteld, dat er twee aanslagen tegen het leven van dr. Wirth beraamd waren, weike een op Zondag j.l. en de andere op heden ten uitvoer zon worden gebracht durven droomen. Hebt ge soms een ander slachtoffer ontdekt met geld? vroeg Julio spottend, doeiend op den moord van den ouden Ita- liaan, bij wien zoo vveinig contanten waren gevonden. We zullen langs eerlijken weg rijk worden, merkte Arendshoofd kaim op. Met uitzondering van Julio trokken dp bandieteq hun gelaat in een grijnslach. Dajt is een slecht begin, dacht Eveille, maar ik ben er wel benieuwd naar hoe de patroon hem dat wil leveren. Arendshoofd maakte zijn vest los en haalde uit een binnenzak een leeren porte- feuilie 'te voorschijn. Hier is onze Schat, ons fortuin, zeide de hoofdman. Een ongeloovige giimlach plooide de lip- pen van de Wakkere Jongens. Ge denkt natuurlijk dat ik kranto- zinnig geworden ben, hernam Arends hoofd, wacht met uw cordeel toldat uw makker Julio, die indertijd een bekend scheikundige was, kennis genomen heeft van dit snippertje papier. Arendshoofd haalde daarop uit den lee ren omslag een dun velletje papier te voorschijn, bedekt met fijne letters. Hier, Julio, loop dat eens door. Hemel, riep de bandiet uit, zoodra hij zijn lectuur begonnen was, het geheim van de vervaardiging van diamanten Ja, jadat is h'et.,. dat moet de lang gezochte formule voor diamant zijn, voor kunstmatigen diamant.... Met den electri- schen ovenJa, dat geeft de voldoende warmte om1 die bestanddeelen te smelten. Eensklaps geheel in het onderwerp ver- Uit een door de reederij aanstonds te Haarlem ingesteld onderzoek bleek echter nader, dat Walbrecht niet meer met het stoomschip van Uleaborg is vertrokken en hij dus bij de stranding van het stoomschip niet tegenwoordig was. Gistermorgen ontving de reederij bericht, dat er nog twee lijken waren aangespoeld en dat de namen der verongelukten zoo spoedig mogelijk zouden worden geseind. Heden echter ontving de reederij een tele gram, waaruit blijkt, dat deze twee lijken niet waren van de bemanning van de „Cor- nelis", doch waren van de bemanning van het verongelukte Zweedsche zeilschiy ,,Karin". Gistervoormidaag was de godsdienst- oefening in de Herv. kerk alhier bijna geheel gewijd aan de vreeselijke ramp die onze gemeente getroffen heeft door het vergaan van het s.s. „Cornelis", waar Ds. A. Timmerman sprak naar aanleiding van Ps. 90 9 en hartelijke woorden van dee!- neming en troost met de slachtoffers en de verwanten deed hooren, maar tevens wees op de ernstige roepstem die hierin voor de geheele gemeente ligt opgesloten. De kapitein van de Duitsehe houtboot „Elbing VIII", de heer Preusehoft, die de vorige week dezelfde route maakte, weike ook de ..Cornells" had moeten afleggen, varende van Kemi in Finland naar Amster dam, heeft aan de redactie van het Handels- blad aldaar verteld, wat naar zijn meening de oorzaak is van de ramp aan dit schip overkomen. Kapitein Preusehoft bevond zich Zondag- inorgen van 15 dezer ter hoogte van de Alandseilanden. De schepen, die naar of van het Noorden van Finland varen moeten daar het vaar- water passeeren, dat zich bevindt tusschen de Zweedsche kust en de Alandseilanden. Zij richten bij nacht hun koers naar de seinen van de lichtschepen van Grundhallen en Storbrotten. Het eerste is het lichtschip op de Zweedsche kust, het tweede het Fin- sche lichtschip aan de zijde van de Alands eilanden. diept en zonder te denken in welk gezel- schap hij vertoefde, gaf de voormaiige ge- leerde een volledig college over kunstma- tige diamanten en de pogingen, die al ge daan waren om den zoo kostbaren eud- steen te verkrijgen. In het midden van zijn uitvoerige inljch- tingen viel Arendshoofd hem echter'Tn de rede met de vraag: Dus ge denkt, dat men met behulp van dit recept diamant zou kunnen ver- vaardigen Niet alleen denken, ik ben er volko men zeker van. Het vlamde op dat antwoord in de oogen van Arendshoofd heel zonderling, met een groenachtigen glans en Julio begreep in- eens dien blik. Haha, ducht de bandiet, ge wilt ons met uw yertrouwen in slaap wiegen om ons des le beter te kunnen bedr egen. Maar ik doorgrond u. Ge zult niet vluchten met dezen schat, want ik zal er mij van mees- ter maken. Ge hebt zelf gezegd, dat ik een bekend scheikundige geweest ben, welnu, door uw voorlichtingen en uw leiding ben ik op het slechte pad geraakt. Nu hebt ge gesproken van de mogelijkheid cim een eer- lijk mensch [te worden, om met eerlijken arbeid rijk 'te worden. Ja, Arendshoofdj met dit vodje papier kan men onmetelijk rijk worden. De droom is te verleideli|k om niet naar verwezenlijking te trachten. Mijn Jeanne, mijn geliefd kind, zal rijk, zeer rijk zijn en we zullen samen ver van hier gaan, een nieuw leven beginnen, maar vooral een eerlijk leven, om de oude zonden uit te wisschen. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1