UlthetPak in het, Bord LANDBOUWBERICHTEN. ~6£(HIEN6DE BER CHTEW WAAROBS ZIJT GIJ MAAGLIJOER? INGEZONT>EN MEDEI)EE LINGFN R1JSTVL0KKEN zun ooK o,ls kindervoedseL vzeer dan te bevelen. vj j^et uuater of melk, f>koud of warm wonder achoken bereid is het volqens doktersadvies - voor elk kind een ^Ltnemende voeding. KV.'HET STEEL- ROERMOND F&brlkante der bekende SOCLAR SJA Hij spreekt de hoop uit, dat het gemeente- bestuur in de verwachtingen die het van deze inrichting koestert voor den invloed op het onderwijs niet in hare verwachtingen zai worden beschaamd. Vervolgens richt hij een woord van dank tot den inspecteur van het lager onderwijs, den heer Pattist, voor de door hem ver- leende medewerking, dat de gemeente hier heeft kunnen stichten eene kopschool, voor het uitgebreid lager onderwijs en daaraan tevens heeft kunnen vastkoppelen een cen- trale inrichting voor het 7e leerjaar, en ook brengt hij een woord van dank aan den schoolopziener, den heer Sterringa, voor zoover deze ook nog door advies en toe- zicht deze stichting heeft kunnen dienen. Als men het gebouw beziet, dat een flin- ken indruk maakt en dat sommigen bijna een monumentaal gebouw durven noemen, past een woord van hulde aan den ont- werper, den gemeentebouwmeester, den heer Doorenbos en voor de zorgen die daaraan door hem met zijn opzichter tijdens den bouw zijn besteed, terwijl spreker in ver- band met den bouw ook een woord van dank brengt aan den wethouder van pu- blieke werken, den heer Van Hasselt, die zich meer in het bijzonder met dezen bouw en wat daarmede samenhing heeft bezig gehouden, maar ook brengt hij een woord van dank aan den gemeente-secretaris den heer Zonnevijlle, want het werk dat deze voor en in verband met de stichting verricl.t heeft, was omvangrijk. En kan men het re- suitaat van het werk der eerst door hem ge- noemde het 1 en sanschouwen in het gebouw dat hier is verrezen en dat men dageliiks kan aansch^uwen, met het werk van den f< :"eem secrctaris is dat niet het geval, aan hem alleen za! de geschiedschrijver een woord van lof brengen, die later de archie- ven der oemeente doorleest en daarin het lijvige dossier betreffende deze stichting zal aantreffen. Spreker gjng vervolgens de geschiedcnis na van het meer uitrebreid laner onderwijs in deze gemeente. dat medio 1905 voor het cerst werd inr-ericht in, school B, in 1912 werd over ebracht naar de gestichte ge- meentelijkc hoogere burgerschool, om, na de om -naming dier inrichting door het rijk weer te worden overgebracht naar school B, in afwachtinp van nadere maatregelen. en hoe de wetswijziging het noodig maakte daarvoor een afzonderlijke inrichting daar te stellen. Spreker stelde in het licht. dat het uit gebreid lager onderwijs een breeden kring der bevolking kan omvatten, voor het b'i- brengen van de noodige kennis en ontwik- "keling voor het volgend leven en hij spreekt de hoop uit, dat de school niet alleen aan kinderen uit de gemeente, doch ook aan leerlingen uit de omgeving zal kunnen ten goede komen, om van hen te vormen goede leden der maatschappij. We leven in een tijd van vijandschappen, doch spreker hoopt, dat de leerlingen ook zullen kunnen worden opgeleid in een geest van vrede en liefde tot den menschen, dat het onderwijs zal zijn behoudend, hetzij de leerlingen worden opgeleid voor ambt of wetenschap en dat dit zal strekken tot be- vordering van den bloei en de welvaart onzer plaats. Hij richtte zich tot het hoofd der school, den heer Mets, en het dezen bijstaand per- soneel, hen wijzende op de eervolle, doch zware taak die hen in dit welingerichte ge bouw wacht, en deed ook een beroep op de ouders, om de onderwijzers bij te staan en in dezen niet steeds te zien als het ware de vijanden der kinderen, en dat zij moeten bedenken, dat de taak die de kinderen somtijds door hen zal worden opgelegd, strekt tot bevordering van het toekomstig welzijn der kinderen. Hij eindigt met de hoop uit te spreken, dat het alhier gegeven onderwijs onder Gods zegen moge gedijen en rijke vruchten afwerpen. De heer Pattist, inspecteur voor het lager onderwijs, wenschte de gemeente geluk met de tot standkoming van deze onderwijs- inrichting, welke is gevestigd in zoo niet het mooiste, dan toch in een der vijf mooiste in zijn district. Het gebouw is een waar sie- raad voor de gemeente. Hij die het heeft ontworpen en zij die het hebben neergezet verdienen een woord van hulde voor hun werk. Hij wijdde vervolgens een woord aan het uitgebreid lager onderwijs, dat volgens de nieuwe wet het meer uitgebreid lager on derwijs heeft vervangen. Dit onderwijs is ingericht, omdat men heeft gezien, dat het onderwijs op de hoogere burgerscholen voor zeer velen in de maatschappij niet voldoet, d. w. z„ dat niet alien dit geheel kunnen volgen, maar bovenclien, dat het voor tal van betrekkingen ook te veel geeft en zij met minder kunnen volstaan, om het voor- gestelde doel te bereiken, o.m. voor de be trekkingen bij de posterijen en de spoorweg- maatschappijen. Hij actit het echter noodig, dat aan de school een examen zal worden ingesteld, voor het behalen van de diplo ma's A en B. Hij stelde voorts in het licht, dat het H. B. S. onderwijs voor de leerlingen die van de lagere school komen, waar zij aan het klassikaal onderwijs gewoon zijn een te grooten overgang is, dat velen de betrekke- lijke vriiheid, die het doceerend onderwijs van vakleeraren hen schenkt niet kunnen dragen. En daarom is de U. L. 0. school een gewenschten overhang tusschen de la gere school en de H. B. S. Spreker kan op tal van voorbeelden wiizen, dat leerlingen der derde klasse van U. L. O. school met vrucht het onderwijs in de derde klasse der H. B. S. konden volgen, zoodat zij, die later besluiten een verdere studie te volgen, met gerustheid dit kunnen doen. Deze inrichting is gesticht ten behoeve van de kinderen der ouders die voor hunne kinderen openbaar onderwijs wenschen. Zij zal in deze gemeente bestaan naast andere inrichtingen van bijzonder onderwijs. in ons land met zijn bevolking van verschillende godsdiensten en richtingen heeft men het bestaan van die verschillende scholen nu eenmaal te aanvaarden. Waar die verschil lende inrichtingen eenmaal bestaan, hoopt spreker, dat zij niet zullen kweeken verwij- dering en vijandschap, doch dat zal wed- ijveren om de inrichtingen te doen bloeien door het geven van het beste onderwijs, dat men de kinderen geven kan, en de verschillende inrichtingen zich aldus vreed- zaam zullen kunnen ontwikkelen, en alle krachten die daarvoor werkzaam zijn onder Gods blauwen hemel tot hun voile kracht zullen mogen komen. En waar de heer Mets en zijne helpers aangewezen zijn om dit aan deze school te doen, wijst hij hen op de zware taak die hen wacht, er zal hard moeten worden ge- werkt. Doch hen wacht een schoone taak: het vormen van menschen. Hij eindigt met den wensch, dat de school moge strekken tot heil van de Ter Neuzensche jeugd. Vervolgens paarde de heer Sterringa, schoolopziener alhier, zijn woorden van lof over deze schoone inrichting en zijn geluk- wensch met de tot standkoming daarvan aan die van den vorigen spreker. Hij wees op het in den gevel aangebrachte stads- wapen, dat evenals het Zeeuwsche wapen wijst op worstelen, maar ook ontzwemmen, vroeger. De uitvoering der verschillende muziekstukken was veel beschaafder, gaf niet zoo als anders den indruk, dat men zich in een amusementslokaal bevond, doch dat gestreefd werd naar het brengen van kunst van den dirigeerstaf zij't op elegante wijze gehanteerd, bleek 'n kracht ten goede uit te gaan, zoodat een bevredigend resul- taat werd verkregen. Indien de leden, onder deze leiding ijverig werken, zullen zeker mooie resultaten voor ons muziekleven wor den verkregen en volgt daarop den wensch, dat ook jongeren zullen aangespoord worden en zich geroepen gevoelen het be- spelen van een muziekinstument aan te leeren, opdat zij in de toekomst de ge- lederen dezer vereeniging zullen kunnen versterken. Voor afwisseling werden eenige liederen "ezonnen door mej. Beatrix Noljora, die haar hier reeds vroeger behaald succes be- vestigde en overgrooten bijval genoot. Zij vnnd in de directrice der vereeniging een uitmuntende begeleidster harer zangen op de piano. Ten slotte, men wenscht hier nevens kunst toch ook nog wat anders, volgde een bal, een nummer, dat de opgekomenen zelf moeten uitvoeren, doch dat zeer geanimeerd was. GRENSVERKEER MET BELGIe Naar het Limb. Dagbl. verneemt, is het klein grensverkeer met Belgie aan- zienlijk vergemakkelijkt. Nederlanders, die zich in het z.g. klein grensverkeer naar Belgie wenschen te be- geven, hebben voortaan geen groot pas- poort meer noodig en geen visum. Zij! be- hoeven zich slechts te wenden tot den commandant der gendarmerie van den dichtsbijgelegen Belgischen grenspost De ze kan hun een bewijs geven, dat zij de grens mogen passeeren in het klein grens- verfkeei AXEL. In den nacht van 18 op 19 dezer, zijn door de rooverbende, welke onze streek voortdurend onveilig maakt, bij den heer IJsebaart binnenshuis eenige voorwerpen van waarde ontvreemd, en enkele kleeding- stukken, terwijl zij voor hun vertrek zich hebben te goed gedaan aan de eetwaren uit de kast en heeft men zijn geburen wed. Zegers en L. van de Castele van hunne kippen en konijnen beroofd. Allen wonen in de kom der gemeente. Eveneens zijn in de buurt „Het Plaatje", bij verschillende bewoners soortgelijke voorwerpen wegge- haald. Opgemerkt is, dat een automobiel dien nacht door de straten reed. KOEWACHT. Donderdag slaagde te Breda voor akte vrije- en ordeoefeningen, de heer J. Gee- rards, leerling der R„ K. kweekschcol te Oudenbosch. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. un imv terwijl tie sleutel in den klauw van den leeuw een zinnebeeld kan zijn voor de kennis die hier in de hoofden en harten der leerlingen kan worden ontsloten. De heer Mets, hoofd der school, bracht cen woord van dank, voor het vertrouwen, in hem geschonken, om hem aan het noofd dezer school te stellen. Hij hoopt dat ver trouwen te verdienen en met vrucht te kun nen werkzaam zijn. De burgemeester sprak vervolgens een slotwoord. De leerlingen kregen vacantie en aan de verdere aanwezigen werd een verversching gepresenteerd, waarna de ge- legenheid werd geopend tot het bezichtigen van het gebouw. De indruk die dit van buiten maakt, is van binnen niet minder. Het maakt een degelijken indruk, zoowel de twee ruime gymnastieklokalen op de eerste verdieping, als de drie klassen voor het LJ. L. 0. als die voor het plaatsen der 7e leerjaren van de lagere scholen. Het U. L. 0. wordt gevolgd door 46 leerlingen, verdeeld over 3 klassen. CONCERT VAN „DE V0LHARD1NG". Gisteravond gaf de muziekvereeniging ,,De Volharding" alhier in het „HoteI de Pays-Bas" het aangekondigde concert. Of- schoon er nog ledige plaatsen bleven, zal de opkomst het bestuur en leden zeker tot tevredenheid hebben gestemd. De zaal was gezellig bezet en het was alsof cr een geest van bijzondere verwachting door de zaal waarde, die ook gul hetgeen door het orkest zcu worden ten beste gegeven wilde ontvangen. Dat men bij deze vereeniging, die haar zilveren jubileum reeds achter den rug heeft en op vele succesrijke uitvoeringen kan bogen iets bijzonders scheen te verwachten. vloeit wel voort uit de verandering van direetie, waar het voor de belangstellenden j geen geheim is, dat de dirigeerstok sedert een zestal maanden gehanteerd wordt door een deskundige hand, die men gevonden heeft in mevr. Doussy-Slingemeijer. En hetgeen ingewijden omtrent de repitities vertelden, door mededeeling in de kringen van huisgenooten der werkende leden, aan familie en kennissen, werd verspreid, deed de verwachting ook hooger spannen. Of die verwachtingen zijn beschaamd? We zouden, meenen wij, der vereeniging geen dienst bewijzen, met te zeggen, dat de uitvoering de volmaaktheid nabij streefde. want als die indruk gevestigd werd, zou zulks tot een indommelen aanleiding kunnen geven. We zijn van oordeel: integendeel er moet nog hard worden gewerkt, om het goede te bereiken, want het spreekt wel van zelf, dat men op een half jaar tijd nog geen volmaaktheid bereiken kan. Maar toch was onze algemeene indruk geheel anders dan Naar wij vernemen bestaat het voor- nemen om met 1 Januari a.s. de R. K. Jon- gensschool op den O.uden Molen te openen en de openbare school aldaar op te heffen. FBEBIEBEURTEJf. Zondag 22 October 1922. RIJKSLANDBODWCONSULENT. Naar wij vernemen ligt het in het voor- nemen der regeering om den Rijksland- bouwconsulent voor Zeeland den heer Const. Stevens te Goes, binnenkort over te plaatsen naar Roermond. M. Crt. INVOERRECHT VAN AARDAPPELEN IN ZWITSERLAN'D. De directeur-generaal van den land- bouw "brengt ter kennis van belangheb- benden, dat blijkens ontvangen berichten ihet op 5 dezer ingestelde extra invoerrecht op aardappelen in Zwitserland met ingang van 23 dezer met 50 centimes per :100 zal worden verlaagd, zoodat derhalve het totaal dier inkomende rechten van ge,- noemden datum af zal bedragen 3 francs per 100 K.G. DE AARDAPPEL-WRATZ1EKTE. Krachtige maatregelen. Te Nieuw Buinen en Gasselte zijn 24 akkers aardappelen in beslag genomen om dat zij lijdende zijn aan wratziekte. De ziekte is zoo hevig, dat de knollen er totaal door misvermd zijn. Van regeeringswege ste'.t men een uitgebreid onderzoek in en houdt verschillende streken in observatie. Daar, waar de vertegenwoordigers der plantenziektei tcundigen dienst te Wage- ningen verschijnselen van wratziekte ont- dekken, wordt door bemiddeling van den betrokken burgemeester beslag op de aardappelen gelegd, waarna zij zullen wor den vernietigd. Enkele gedeelten worden afzonderlijk gemalen, om het zch er in bevindende aarJappelmeel nog voor vernietigmg u vrijwaren. Tel. DOOD GRAS. In de weilanden in Friesland vond men dezen zomer tal van kale plekken, waar het gras dood bleek te zijn. De wortels van het gras blijken even beneden den grond te zijn doorgekn.iagd. Hier en daar oordeelde men, dat een en ander het gevolg was van den drogen zomer in 1921 en de daarop volgende strenge vorst. Nu de wortel doorgeknaagd blijkt te zijn, hebben sommige boeren een onder zoek in den grond ingesteld. Zij vonden op die kale plekken, eenige centimeters in den grond, witgekleurde larven, met bruine kop. De larven zijn pl.m. li m.M. lang en 3 m.M. dik. Ook vond men er witte poppen. Op plaatsen, waar het gras flink ge- groeid >w as, vond men deze larven en poppen niet, zoodat vrijzeker deze larven de oorzaak van de kale plekken zijn. Aan den Plantenziektenkuridigen Dienst te Wageningen zijn larven toegezonden. Voorloopig kan men daar geen afdoende informaties geven, een nader onderzoek is toegezegd. Bejaarde veehouders in Friesland heb ben van deze schadelijke larven nooit iets gemerkt. Sommige weilanden zijn er zoo door bedorven, dat de eigenaren ze gaat ompioegen voor bouwland. VOORDEEL VAN HET KIPPENHOUDEN. Dc Veldpost schrijft over de voordeeien van het kippenhouden. Wij ontleenen daaraan het volgende: Zeker is het, "dat den laatsten tijd de hoenderteelt heel wat meer kan opbrengen dan vroeger, afgescheiden van de hooge eierprijzen. Dat komt, doordat zij ratio- neeler wordt gedreven. Verschillende fac- toren worden thans in acht genomen, wel ke op de uitkomsten van invloed zijn. Men let op het ras (gaandeweg ook op den legstam), tijd en wijze van uitbroeden (broedmachine), vo derwijze, cuderdom der kippen, huisvesting, reinheid. Kennis is noodig en zorgvuldige verpleging. Wat dan een kip kan opbrengen, zegt ons het volgende vocrbeeid, dat men geen mis- schien ongelooflijk zal voorkomen. In „Rust Roest" lazen we een sciirijven van iemand, die zijn inkomsier. en uitgaven noteerd: van September '21 tot Septem ber '22 van 55 jonge hennen, 45 van het jaar 1920 en 15 van 1919, alzoo van 115 stuks. Zij'n zuivere winst bedroeg f 634.58, zegge zeshonderd vier en dertig gulden 58 ct. Dat is ruim f 5.50 per kip. In dat bed rag is niet begrepen het voor- deel van eigen gebruik van eieren (naa; scbaiting 4 per dag), de jonge hanen, wel ke worden cpgegeten, en een enkele soap- kip. Dit er bij, brengt het winsicijfer op ongeve r 16. Een 5ial kippen moest wor den afgemaakt. Aan het e-nd van het jaar (met Septbestond ,le 'oo.nr uit 37 jonge hennen, 50 van een jaar, en 45 van twee jaar, tot ial 132 stuks, Jus 17 meer da i een jaar te voren, waarbij echter eenige oude (van den 2en leg) meer dan in 1921. Dit mooie resultaat zai menigeen wellicht jaloersch maken of ongeloovig de schouders doen ophalen. JACHTONGELUK. In de jiabijiheid van Duiven heeft een ernscig jachtongeluk plaats gehad. Toen drie jagers uit Veip een aangeschotlen haas wilden opsporen in ihet bouwland kregen zij ruzie met den eigenaar van het land. Wat er toenprec.es geoeur J is, staat niet vast, doch plotseling ging het geweer van een der jagers, zekeren V., uit Velp, af en de boer W., 52 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen, ,kreeg de voile lading op een afstand van eenige meters in het hoofd. Spoedig daarop is hij over- leden. V. heeft zichzelf bij dejpolitie aange- meld; hij is op Oast van de justitie, die Dinsdagmiddag een onderzoek instelde, in voorloopige hechtenis gehouden. EEN STEUR. Aan den Rijksvischafslag te IJmuiden heeft de stoomtreiler M. 'A. Klein een steur van buitengewone afmetingen en ge- wichc aangevoerd. De visch 'had een lengte Vari 3\meter en iwoog 470 pond. De koop- prijs bedroeg 200 gld. fDe visch werd naar Belgie uitgevoerd. EEN TJALK GEZONKEN. Dinsdagmorgen omstreeks 11 uur is in de Zuiderzee, iter hoogte van „de kuil van Marken", de ijzeren \tjalk „Neerlan- dia", geladen met pulp,(komende van Har- lingen en bestemd voor Amsterdam, ge- zonken. De opvarenden, de schipper, zijn vrouw en zijn 3 kinderen, benevens een loods, zijn door de bemanning van de V. D. 244 gered en te Volendam aan wal ge- bracht. Men vermoedt, dat een hooge zee door een openstaand luik naar binnen is geko- men, waardoor de tjalk gezonkrn is. Het schip was verzekerd. EEN EIGENAARDIGE VERGISSING. De „Msb." vertelt de 'volgende eigen- aardige vergissing: De vorige week werd op een der poli- tiebureaux te Rotterdam aangifte gedaan namens een op den Sftoorsingel wonende familie, dat een bontmantel ter waarde van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. HET IS ZOO GEMAKKELIJK EENE GOEDE SPIJSVERTERING TE BEZITTEN. tweeduizend gulden door een daartoe niet gerechtigde was afgehaald. In het begin van de week had men een firma telepho- nisch verzocht den mantel ter reparatie te doen afhalen; men sprak af op Woens- dagmorgen. De mantel werd zooals af- gesproken gehaald, maar in den loop van den dag belde de ftirma op, dat ze nog niet in de gelegenheid was iemand om het kostbare stuk te zenden. Of het Donder dag' ook goed was, vroeg men. De familie begreep echter viiets van <jde zaak. De mantel was toch gehaald. Men dacht aan het ergste en deed bij de politie aangifte van het geval. Men tastte idaar in het duister tot dezer dagen de familie mededeelde, dat de man tel terecht was. Men was op de gelukkige gedachte gekomen bij een andere bontfir- ma te informeeren, of 'de mantel daar misschien terecht gekomen was. Dit bleek zoo te zijn. Deze firma had eveneens om streeks denzelfden tijd van een familie op denzelfden singel wonend als de eerst- bedoelde, het verzoek ontvangen, )een bont mantel te laten halen. De knecht, die di rect werd gestuurd, vergiste zich echter in het huisnummer en belde bij; de eerste familie, waar hij zonder bezwaar den man tel medekreeg! AANGEREDEN. Zondagmiddag werd W. J. op den Bos- schenweg te Tilburg door een motorrij- wiel, bestuurd door v. H.K aangereden,, waardoor hij aan het hoofd verwond werd. Ofschoon de toestand zich aanvankelijk niet ernstig1 liet aanzien, is hij Dinsdag middag in het ziekenhuis overleden. EEN BARON ALS OPL1CHTER. De Haagsche politic heeft, naar „Het Vad.'' verneemt, den 38-jarigen baron van P. aangehouden, daar hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan oplichting van twee winkeliers voor een bedrag van een paar honderd gulden. Verder wordt hij verdacht van verduiste- ring van ongeveer 1000 gld. ten nadeele van een ge werkgevers. De verdachte was namelijk in dienst van den Raad van Arbe'd. Gemakzuchiige en daardoor on- voorzichtig geworden patroons, gaven hem het geld om daarvoor voor hen zegels te plakken, maar .de bereidwillige meneer plakte geen einkel zegeltje en heeft, naar men vermoedt, het geld er door gebrac'nt. EEN BOERDERIJ EN ZES ARBeIDERS- WON1NGEN VERWOEST. Maandagmiddag 12 uur ontstond brand in de koemelkerij van S. van den Schuit te Almenum, onmiddellijk over *de grens van Harlingen. In een minimum van tijd sloegen de vlammen hoog boven het dak uit. Een klein deel van het huisraad kon worden gered. Hoewel de brandweer van Harlingen spoedig ter piaatse was met twee motorspuiten, brandde het geheele huis en de stal met een voorraad hooi af. Zes arbeiderswoningen die onmiddellijk naast de koemelkerij staan, zijn eveneens geheel uitgebrand. Het huisraad uit deze woningen kon in veiligheid worden ge- bracht. De koemelkerij was laag verze kerd. Van de woninginboedels waren som migen geheel niet verzekerd. Omtrent de oorz.aak van den brand i,s nog niets bekend. EEN ERNSTIG ONGELUK NABIJ TRONDHJEM. Een tragisch ongeval had Zondag nabij Trondhjem plaats. Acht jonge menschen die terugkeerden van een boottochtje, ge- raakten te water doordat een plotselinge windvlaag het bootje deed kantelen. Zes van hen verdronken, een jong meisje en vijf jonge mannen. Slechts twee personen konden worden gered. VAN EEN WAG EN GEVALLEN. Maandagmiddag gingen de landbouwer E. te Exlao, met zijn vrouw en zoon per wagen op bezoek naar fanblie, toen even buiten het dorp de p.aarden op hoi sloegen De landbouwer en zijn zoon konden van den wagen spr.'ngen en bleven ongedeerd. De vrouw viel van de wagen en werd be- wus.eloos cpgenomen. D.nsdagmorgen om 6 uur is zij aan de gevolgen overleden. NAAR DEN NOORDPOOL. PER ONDERZEEeR? I>e „Dailv Mail" bevat het bericht, dat een Duitsch geleerde, Dr Anechiitz een plan heeft opgemaakt om den Noordpool te bereiken door onder het ijs door te gaan. In den zomer van het volgende jaar zou hij deze onderneming willen wa gen in een onderzeeer, welke in staat zou zijn vijftien uur achter elkaar onder water te blijven, een bagage van 500 ton en een bemanning van acht personen te dragen. Gedurende de laatste twee jaar heeft Dr. Anechiitz een diepgaande studie ge- maakt van de poolzeeen, waarbij hij de zekerheid verkregen heeft, dat de dikte 5? VRAAGT ZE VW WINKELIER Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. u., i)s A. Tiinmerman en 2 u., dhr. L. Dek. Sluiskil. u dhr. L. Dek. Hoek. 9 u.. leesdienst en 2 u., Ds. G. van Uis van Zaauuslag. Axel. 9} u. leeskerk en 2 u, Ds. A. Tim- merman. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9} u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hontenisse. 9J u.. Ds. Hermanides. Gereformeerde Kerk. Hiek. 9t u., leesdienst en 2 u., Ds. van Dijk van /Zaamslag. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswfjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswfjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5| u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8$ en 10 uur s Namiddags om half drie Lof. Waarom stelt gij U er tevreden mede te lij- den aan slechte spijsvertering, maagpijn en spijsvertering stoomissen, ondanks het feit dat het zoo gemakkelijk is U eene goede, gezonde spijsvertering te verzekeren? Duizenden per- sonen die aan maag-aandoeningen plachten te lijden en die werkelijk bevreesd waren om te eten, nuttigen thans elken maaltijd met ge- noteten alles wat zij lusten. Ook gij kunt hetzelfde doen! Begeeft U nog heden naar Uw Apotheker en schaft U een flacon Gebis- mureerd Magnesium aan. Gebruikt een half theelepeltje in eene kleine hoeveelheid heet, water na elken maaltijd en dan zult gij tever- geefs wachten op de pijnen en ongemakken waaraan gij reeds gewend waart geraakt, of indien de ongemakken reeds ziin aangevangen zal Gebismureerd Magnesium binnen vijf mi- nuten de pijn tot bedaren brengen, anders kunt gij op aanvraag Uw geld terug krijgen. Ver- geet niet aan den naam, Gebismureerd Magne siumde wonderlijke remedie waardoor maag- ongesteldheden voorkomen worden. Gebis mureerd Magnesium Depot, Nassaukade, 314 Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apo- thekers en Drogisten, o.a. bij Firma A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2