AL&EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7365 Woensdag 18 October 1922. 70e Jaargang. 1ST NQ0ULOTTIS GEHEIM. Bekendmaking. BINNENLAND. FEUILLETON. BUITENL AND. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat de jongens en meisjes, die voor lager onderwijs niet meer leer- plichtig zijn en wenschen deel te nemen, aan het op I November 1922 aan te vangen VERVOLGONDERWIJS zich daartoe v66r 20 October 1922 bij het Hoofd der Openbare Lagere School kunnen aanmelden. Hoek, 3 October 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. LID VAN DE EERSTE KAMER. De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben vandaag in de vacature-Van Swaay tot lid van de Eerste Kamer gekozen prof, dr. A. Stegers (r.-k.), met 42 van de 79 uit- gebrachte stemmen. Voorts verkregen de heeren Van Kol 18, Mr. Rink 16, Prof. Van Vollenhoven 3, en Dr. Th. Stoop 2 stemmen; een briefje was in bianco uitgebracht. GEEN GOUDCLAUSULE IN NOTARIEELE ACTEN. Het hoofdbestuur van de Broederschap der Notarissen in Nederland, heeft zich In zijn vergadering jongstleden Zaterdag ge- houden, eenstemmig uitgesproken tegen het opnemen der z.g. goudclausule in nota- rieele acten. Het hoofdbestuur besloot verder, nu een- maal het valuta-vraagstuk in ons land ter sprake is gekomen, het belang van het no- tariaat bij deze zaak op 2 December in een algemeene ledenvergadering te bespreken. DE DIRECTEUR-GENERAAL P. EN T. Uit zeer betrouwbare bron verneemt de „Avp.", dat het ambt van directeur-gene- raal der Post en Telegrafie voorloopig slechts door een ambtenaar zal worden waargenomen. De tegenwoordige Minister van Marine moet nl., gelet op het precaire bestaan eens Marine-ministers, als voor- waarde bedongen hebben, dat de betrekking van chef der Posterijen voor hem zou wor den opengehouden. DE ACHTURIGEN WERKDAG EN AANBESTEDINGEN. Naar de N. Arnh. Crt. meent te weten, is Zaterdag j.l. ten stadhuize te Arnhem een ministerieel schrijven ontvangen, waar- in aan het gemeentebestuur wordt medege- deeld, dat geen subsidies zullen worden gegeven indien in aanbestedingsvoorwaar- den bepalingen omtrent het handhaven van den achturigen werkdag worden opgenomen. Een .onlangs daar gehouden aanbeste- ding, waarover het een en ander te doen is geweest, zou in verband hiermede, zoo spoe- dig mogelijk ongedaan gemaakt moeten j worden. KNOEIERIJEN MET BANDEROLLES. Naar aanleiding van de berichten in de pers over 't verhandelen en om de sigaren plakken van reeds gebruikte banderolles teneinde aldus de tabaksbelasting te ont- duiken, heeft een medewerker van de „Msb." te bevoegder plaatse gei'nformeerd, welke maatregelen tegen deze knoeierij zullen worden genomen. Men wees er op, dat de Tabakswet reeds hierin voorziet. Artikel 64 dier wet bepaalt, dat hij, die opzettelijk gebruikte zegels (banderolles) te koop aanbiedt, aflevert of verkoopt, gestraft zal worden met 3 jaar gevangenisstraf. De overtreder kan er dus niet met een enkele boete afkomen. Verder bepaalt artikel 45 van de Tabakswet, dat Neen, mijn vriend, het is de waar- heid, de zuivere waarheid. Mijn vader houdt niet van mij en niet alleen dat ik voor hem niet de minste achting kan ge- voelen, neen, erger, ik ben bang van hem Heel zijn persoon en heel zijn bestaan is een groot geheim, dat ik niet kan ont- cijferen en dat mij vrees inboezemt. O, als idlat geheim eens plotseling1 onthuld werd en een drama van bloed en misdaad werd Kindriep de scheikundige uit, nu werkelijk ontzet ever de wending, die haar woorden namen. En door mij, vervolgde Lenore, zich meer en meer opwindend, zult ge in een of andere verschrikkelijke gebeurtenis ge- mengd worden, tenminste, zoo ik de kwade genius van uw leven zou wordenDan, o, ik voel het, ik zie het! (dan zou het ongeluk uw huis binnentreden Zwijg, zwijg! riep Romain ontsteld uit, ge zijt ongesteldNeen, Lenore, het zijn de liefde en geluk, die hunpntrede zul len doen in het kasteel mijner vaderen, als gij de mijne wilt worden Voor de tweede maal weerklonjc't kliaag- Ii$< geschreeuw van den uil op den toren en Lenore, verschrikt als een kind, dat van spoken heeft hooren vertellen door de kin- dermeid, sloeg haar armen om den hals van Romain en verborg haar hoofdje aan zijin borst. Welnu, lieveling, zeide Romain, in- reeds het in den winkel voorhanden hebben van geDruikte zegels strafbaar is. De boete daarvoor bedraagt ten minste f 100 tot ten hoogste f 1000. Wanneer de koopers en verhandelaars van gebruikte banderolles zich deze straf- bepalingen herinneren, zullen ze zich wel tweemaal bedenken, voordat zij voor een in verhouding kleine winst zulk een groot ri- sico willen beloopen. Toen de Tabakswet pas in werking was, heeft men wegens onbekendheid der betrok- kenen met deze nieuwe wet, het toezicht op de nalcving er van niet zoo heel scherp uit- geoefend. Thans is hieriil echter verandering ge- bracht; de ambtenaren hebben opdracht ge- kregen nauwlettend op de naleving der Ta bakswet toe te zien en bij overtreding pro- ces-verbaal op te maken. Zoo zijn reeds eenige processen-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen en afleveren van ge bruikte banderolles. Ook zal er tegen het verhandelen van gebruikte banderolles op het Waterlooplein te Amsterdam krachtig worden opgetreden. Men verwacht dan ook, dat de gesignaleerde knoeierij spoedig uit de wereld zal zijn. GEESTELIJKE UITWISSELING MET DE VER. STATEN. In een Zaterdag j.l. te 's Gravenhage onder voorzitterschap van den heer W. Festerman gehouden vergadering werd be- sloten tot oprichting van de Ned. Ameri- kaansche fundatie. Deze vereeniging stelt zich ten doel zooveel mogelijk in samen- werking met de Netherland-Americanfoun- dation te New-York, hetgeen op weten- schappelijk, letterkundig en artistiek gebied in Nederland en zijn overzeesche gebieden of in de Ver. Staten van Amerika wordt of is tot stand gebracht. In het andere dier beide landen te doen kennen en waardeeren. VERKEERSVRIJHEID. Naar „De Strijd" van het N. V. V. ver neemt, is de regeering bezig te trachten bij i de regeeringen der verschillende landen, j welke invoer-belemmerende bepalingen trof- fen gedaan te krijgen, dat die bepalingen niet voor Nederlandsche waren gelden. Zulks wordt dan geeischt, omdat ook Ne- i derland den uitvoer uit die landen geen be- lemmeringen in den weg legt. VEREENVOUD1GING VAN DE SOCIALE VERZEKERINGSWETTEN. Naar de Haagsche tedacteur van de Msb. verneemt, overweegt Minister Aalberse het doorvoeren van een stelsel voor de soc. verzekeringswetten. Het zegeltjesplakken zou vervallen door voor de premiebetaling voor de invalidi- teitswet en ook voor de ziektewet de methode van de ongevallenwet te nemen, n.l. betaling volgens loonstaten. Het zou de bedoeling zijn al deze wetten in een sociaal wetboek sarnen te vatten. De voorbereiding zou drie jaar vorderen. EEN PRINCIPIEEL PROCES. Gelijk men weet, is indertijd de dienst- weigeraar Groenendaal verdedigd door zijn geestverwant, Mr. P. Tideman. Voor zijn arbeid om zijn principe in den strijd te doen zegevieren en daarmee tevens zijn anti-militairistischen geestverwant te hel- pen, heeft Mr. P. Tideman een rekening j ingediend van een duizend negen honderd vijf en zeventig gulden zeven en dertig en een halven cent 1.975.37y2). Volgens het jaarverslag van het steun- j fonds voor slachtoffers van principieel en daadwerkelijk anti-militairisme, opgenomen in ,,De Wapens Neder", heeft echter zoowel de Steunfondscommissie als de Raad van Toezicht afwijzend beschikt op het verzoek om betaling dezer proceskosten van „onzen geestverwant". nig het meisje omhelzend, nu ge u van uw geheim ontlast hebt, nu ge een deel- genoot van dat geheim bezit, mag nu die deelgenoot u vragen zijn lief vrouwtje te worden, om u tegen gevaren te bescher- men? Wilt ge mij dan nog hebben, in weerwii van mijn sombere voorgevoelens? Twijfelt ge er nog aan, liefste? Mag ik mij uw verloofde noemen, Lenore? Ja, Romain, uw verloofde, die er trotsch op is haar hand in de uwe te mogen leggen en die zich verbindt u (ge- lukkig te maken zooveel het in haar macht staat. Toen strekte zij haar rechterhand omhoog en zeide met geheel veranderde stem Ik zweer, dat ik, om Romain De Cerolles voor leed te sparen, gereed ben te worstelen tegen ieder, wie het ook zij, die zijn geluk wil verstoren Lieveling! riep Romain uit en zijn lippen drukten op de hare den eersten verlovingskus. Arm in arm namen zijj den terugweg aan. Lenore had den sleutel van een klei ne tuindeur, met welken sleutel zij on- bemerkt het huis kon verlaten, wanneer Martine uit was en De Villandry zich op reis begeven had. Een dergelijk geval had zij ook nu benut en Martine, die de voor- deur dubbel afsloot bij haar vertrek, ver- moedde in 't minst niet, hoe zij misleid werd. Op het oogenblik van scheiden omhelsde Romain zijln pas verworven schat innig en zeide: Liefste, morgen als de markies te- ruggekeerd is van de reis, zal ik mij haas- HET AANSTAANDE HUWELIJK VAN DEN EX-KEIZER. Het aanstaand huwelijk van ex-Keizer Wilhelm blijft een dankbaar onderwerp voor de correspondenten der buitenlandsche bladen. De Parijsche editie van de New-York Herald" weet nu zijn lezers te vertellen, dat er onder de bevolking te Doom 'n heele consternatie heerscht over een groote zen- ding zware koffers uit Berlijn, die naar men veronderstelt, de vroegere uniformen en de gala hofkleedij van den onttroonden Keizer zouden bevatten en yermoedelijk ook de kroon voor de njf.'we „Koningin van Pruisen". De aankomst van deze bagage heeft nieuw voedsel gegeven aan de geruchten, dat het huwelijk van den ex-Keizer gepaard zal gaan rnet een soort van particuliere kroningsplechtigheid, bij welke gelegenheid de Pruisische koninklijke titel zou worden verleend aan Prinses Hermine von Reuss. De correpondent van de „Daily Mail" heeft ook een nieuwtje. Hij heeft vernomen, dat de gewezen Keizer die zooals hij er bij voegt zoo dikwijls in Engeland in effigie, in den vorm van een strooien pop verbrand is, de huwelijksplechtigheid be- paald zou hebben op 9 November, den dag waarop hij zijn leger verliet en over de grens vluchtte. Men zal er goed aan doen deze geruch ten voor rekening van de buitenlandsche correspondenten te laten, maar we meenen toch, dat ze ongelijk hebben wanneer ze melden, dat er door al deze geruchten con sternatie onder de Doornsche bevolking zou heerschen. Daarvoor zijn de Neder- landers te nuchter. Ze denken, dat, wan neer de ex-Keizer er plczier in heeft op zijn landgoed particuliere kroningsplechtig- heden te houden, men hem dat genoegen gerust kan gunnen. HET NABIJE OOSTEN. Het wapenstilstandswerk is begonnen, tenminste aan de Europeesche oevers van de zeeengten. De geallieerde missies zijn te Rodosto met den Griekschen opperbevel- hebber in onderhandeljng getreden, en de geleidelijke ontruiming van Oost-Thracie is begonnen. Voor zoover mogelijk, houden de geallieerde troepen toezicht: de Franschen te Adrianopel, Kirk Kilesse en Loeloe Boer- gas. De Engelschen hebben Meshan, Oesoen en Koeproele voor hun rekening ge nomen, terwijl de Italianen zich slechts met Tsjorloe zullen bemoeien. Overal, waar de Grieken heengaan, komen geallieerde be- zettingen voor hen in de plaats, en, voor- zoover overzichtelijk verloopt alles tot nu toe vredig. Alleen het derde Grieksche legercorps geeft teekenen van muiterij, maar over alle andere troepen schijnt de nieuw benoemde generaal Nieder werkelijk baas te kunnen blijven. De bevolking trekt met de troepen mee, behalve de Grieken op Gallipoli. Die mogen blijven tot na de onderteekening van den vrede, een speciale gunst, die Venizelos voor hen heeft weten af te smeeken in Londen. Aan den Aziatischen oever van de zee engten gaan de Kemalisten hun onverschil- ligen gang. Uit de neutrale zone van Is- mid trekken zij nog steeds niet de „bij ver- gissing vooruitgedrongen" troepen terug, terwijl verder de ophoopingen bij Tsjanak steeds grooter afmetingen aannemen. Angora heeft reeds al de nieuwe waardig- heidsbekleeders voor de herwonnen Euro peesche gebieden aangewezen en benoemd. Naar bekend geworden is, ^ullen de Ke malisten op de a.s. vredesconferentie af- schaffing eischen van al de voorrechten, die ten officieel uw hand te komen vragen. Ik geloof niet, dat hij tegenwer- pingen zal maken, antwoordde Lenore, in- tegendeel, ik meen te moeten zeggen, dat hij onze toenadgring d>espoedigd heeft, want meermalen als hij u om het (huis zag dwalen zeide hiji tot mij: Een uitstekende partij, die Cerisol- les, Lenore en sympathieke menschen. Ge zult het vreemd vinden, Romain, maar die woorden juist van mijn vader hebben mij aanvankelijk doen aarzelen aan uw ver zoek gevolg te geven. Maar, Leveling, dat is toch overdre- ven! Hebt ge zoo'n haat tegen den mar kies? Neen, het is de vrees, die mij deed aarzelen Meer dan hij had doen blijken, had het uilengeroep op den toren Romain getrof- fen. De diamantzoeker was niet,een van de vreesachtigen en bovendien was hij gewa- pend met een uitstekende revolver, daarom besloot hij den weg naar de ruine in ie slaan, om te zien of daar nu inderdaad een uil zat, die het die dat spektakel maakte. Na het afscheid van Lenore sloeg hij daarom regelrecht den weg naar de ver vallen muren van het middeleeuwsche slot in, nadenkend over hetgeen het meisje hem verteld had. Vreemd vond hij het, maar hij kon de gedachte niet van zich afwerpen, dat de uilengeschiedenis en het yerhaal van Le nore met elkaar verband hielden en toen hij eenmaal aan het combineeren was, schoot hem het geheimzinnige geval van den vermoorden en uit zijn graf opgesta- nen vreemdeling ook weer in de gedachte. Toen hij de ruine naderde, meende hij de vreemdelingen tot dusver te Konstanti- nopel genoten; dus dat ze zich aan de Turksche jurisdictie zullen moeten gaan onderwerpen enz. Onlangs is er melding gedaan van een Amerikaansche journalist, die met allerlei gevaren het heeft weten klaar te spelen van Scoetari uit naar Kartal te komen en van- daar met een motorboot naar Moedania. Het had een haar gescheeld of de Griek die hem aan boord had, leverde hem uit aan twee Grieksche torpedojagers te San Ste- fano. Diezelfde journalist, Clayton van de Chi cago Tribune is nu door de Engelsche auto- riteiten Konstantinopel uitgezet. Niet omdat hij foute berichten heeft gezonden aan zijn blad, en ook niet, omdat hij een conflict zou hebben uitgelokt te Moedania, maar, omdat hij generaal Harington gedwongen zou heb ben den anderen journalisten eveneens toe- gang te verleenen tot de conferentie. Kan de Engelsche politiek soms het dag- licht niet zien? vraagt de Tribune nijdig en venijnig. Het schijnt, dat de Engelschen een gewel- dige censuur hebben uitgeoefend over alle berichtgeving van hun manoeuvres te land en ter zee rondom de zee van Marmora. Herhaaldelijke protesten, ook van den Ame- rikaanschen Hoogen Commissaris en van Fransche autoriteiten hebben hieraan een einde gemaakt. WAT EEN DAG VACANTIE KOST. Er is sprake van om in Frankrijk den lien November, den wapenstilstandsdag, tot een wettelijken feest dag te proclamee- ren, hetgeen vooral in handelskringen, waar men wat beu begint te worden van de vele nationale feesteneering verzet uitlokt. Een blijkbaar rekenkundig aangelegd man, de heer Georges Maus, voorzitter van de Fe deration des Detaillants, is aan het uitre- kenen gegaan, wat zulk een nieuwe feest- dag den Staat wel zou kosten. Allereerst zou hij ongeveer 7.010.952 francs derven aan inkomsten uit de belasting op den om- zet, daar het gemiddelde maandelijksche cijfer 189 millioen 286.000 francs bedraagt. Bovendien zouden 2.210.000 francs minder worden ontvangen aan belasting op de in- dustrieele en commercieele winstcijfers, die voor het geheele jaar op 663 millioen wor den geschat. Hierbij komen nog de inkom sten aan belastingen op de beursoperaties, de zegels en registratiekosten. Wat de verliezen der industrieelen en handelslieden betreft, deze zijn bezwaarlijk vast te stellen. Schat men de vermindering aan ontvangsten van belasting op de winst cijfers op de hierboven genoemde 2.210.000 francs, die acht percent vertegenwoordigen dan zouden de verliezen 27.625.000 francs bedragen. Een nieuwe feestdag zou dus aan den staat ongeveer 9 millioen, aan de industrieelen en zakenlieden 27 millioen kosten. Deze verliezen worden niet goedgemaakt door de belastingen op de publieke vermakeliik- heden. Daarom wordt door de tegenstan- ders van een nieuwen nationalen dag voor- gesteld om dezen, wanneer hij op een Zon- dag valt op dien dag zelf, anders den daar- op volgenden Zondag te vieren. EEN NIENW DU1TSCH GOUD- DEPOS1TO BIJ DE NED. BANK. In groot-industrieele kringen te Essen meent men te weten, dat de Duitsche regee ring voornemens is, opnieuw 100 millioen goudmarken door de Rijksbank bij de Ned. Bank te doen deponeeren, die als waarborg voor aankoopen zouden moeten dienen. De groot-industrie neemt scherp stelling tegen dit eventueel voornemen der Regee ring omdat verdere vermindering van den goud-voorraad den Rijksbank noodwendig moet leiden tot benadeeling van het crediet der Duitsche nijverheid door verdere koers- verlaging van de mark. een steen te hooren wegrollen. Onmiddellijk wierp hij zich terzijde van den weg in het kreupelhoui plat op den buik en het was maar heel goed dat hij het gedaan had, want nauwelijks lag hij verborgen of weer doorifilde dat uilenge- schreeuw de lucht en tegelijkertijd ver- schenen er twee mannen, die als het ware uit een rots te voorschijn kwamen in de nabijheid van den ouden toren. Romain zag met verbaasde oogen die twee gestalten, die zich als schaduwen ver- toonden in het liachtelijk duister aan, maar zijn verbazing verminderde er niet op, toen hij beide figuren als bij tooverslag zag verdwijnen, net ais dien avond toen\de vreemdeling vermoord werd. Romain vroeg zich af of hij waakte of droomde, toen een derde persoon zich als van den muur losmaakte. Ditmaal vreesde Romain, dat hij krank- zinnig was geworden. Maar hij is het! zeide de scheikun dige bij zichzelf, ik heb zijn gestalte goed herkend, het is de markies De Villan dry! O, daar moet ik het mijne van heb ben Zijn schuilplaats verlatend, snelde hij op de muurbnokken toe, maar, evenals vroeger, bij de jacht, op de drie moorde- naars, staarde hij ook nu tegen muren en rotsblokken, zonder iets meer van de. ver- schijningen te zien, terwijl geen stukje mos van de oude steenen afgerukt of be- schadigd was. Romain stond als .erstomd. Hij monr- pelde: Zou Lenore de waarheid gesproken hebben, zou ze helderziend geweest zijn, toen ze zeide, dat achter den persoon van BELGIe. Het Italiaansche koningspaar heeft Vrij- dag een bezoek gebracht aan Antwerpen. De stad was geheel versierd en de bevol king heeft de hooge bezoekers hartelijk ont vangen. De souvereinen hebben een tochtje door de havens gemaakt en werden op hun daarop volgenden tocht door de stad aller- wege enthousiast toegejuicht door een dui- zendkoppige menigte. In het stadhuis ver- welkomde de burgemeester Van Cauwelaert de hooge gasten en bood hun en hun ge volg exemplaren aan van de beschrijving van Antwerpen door den Italiaan Giuccar- dini, die in de 16e eeuw een werk over de Nederlanden heeft geschreven. VLAAMSCHE L1BERALEN. De Vlaamsche liberalen, leden van het Liberaal Vlaamsch Verbond kwamen Zon dag te Brussel in jaarlijksche algemeene vergadering bijeen en namen twee moties aan. De eerste tot goedkeuring van het wetsvoorstel-Van Cauwelaert en consorten in zake de vervlaamsching der Fransche universiteit te Gent; de tweede tot waar- schuwing der liberale Kamerleden en Sena- toren voor den toestand, die in Vlaanderen zou worden geschapen, moest het Vlaam sche volk rechtsherstel bekomen tegen den wil der liberale partij in of maar alleen zonder haar medewerking. Het liberaal Vlaamsche verbond spoort dan ook alle li berale mandatarissen in Kamer en Senaat aan het vroegere wetsvoorstel Franckvan CauwelaertAnseele, thans weer door van CauwelaertHuyshauwer en anderen in gediend, goed te keuren. EEN WETENSCHAPPELIJKE MISDAAD TE CHICAGO? De Geneeskundige Vereeniging te Chica go heeft medegedeeld, dat zij alle krachten zal inspannen om een eind te maken aan een nieuw soort wetenschappelijke misdaad, welke onlangs gepleegd schijnt te zijn, nml. het stellen der (verjongings?-) klieren. Jo seph Wogniak, Henry Johnston en nog een derde persoon, wiens naam geheim wordt gehouden, moeten gewelddadig overmees- terd en geopereerd zijn. HET DRANKVERBOD IN DE V. S. Wel alcoholica voor de gezanten. Het verbod van den invoer van spiritua- lien zal thans in zooverre worden beperkt, dat alcoholica, die voor de vreemde ge- zantschappen zijn bestemd, door dit verbod niet zullen worden getroffen. Deze mogen dan onder het diplomatiek zegel worden ingevoerd en zullen precies zoo worden be- handeld als de andere diplomatieke pak- ketten. DE BANKBILJETTEN-OPLAAG STIJGT. Uit Berlijn wordt gemeld: In de eerste week van October had weder een sterke toename der papieren betalingsmiddelen plaats. De rijksbank heeft voor 27.3 mil liard banknoten en muntbiljetten in omloop gebracht. TER NEUZEN, 18 Oct. 1922. HET NED. STOOMSCHIP „CORNELIS". In alle eenvoudigheid bevatte ons vorig nummer onder de mededeelingen van de Ter Neuzensche vloot het bericht ,,het s.s. Cornelis is gestrand" even eenvoudig als het eerste draadlooze bericht, dat de reede- rij alhier van den kapitein ontving en dat volstrekt nog niet deed vermoeden, dat dat stranden aanleiding zou zijn van de span ning die thans in onze stad heerscht, ont- staande uit de onzekerheid over het lot der bemanning, waaronder 12 ingezetenen on- zer stad. Wij vernemen omtrent deze gebeurtenis het volgende: den markies De Villandry een vreeselijk geheim verborgen was? Komdwaasneidhet meisje heeft mij waarachtig door haar wijze van spreken ook al in de war gebracht. Laat ik er niet meer aan denken En dien nacht sliep Romain in met de gedachte aan zijn nieuw verworven geluk. Een maand later al werd het huwelijk tusschen den geleerde en Lenore De Vil landry voltrokken|in de kleine kerk van Ce- risolles. Romain, in zijn groote blijdschap over de vervulling van zijn vurigen wensch, merkte den sm artel ijken trek om Pierre's mond niet op en zag ook niet de roodge- weende oogen des broeders, zcodat hij er niet het minste Desef van had welk offer Pierre hem bracht. Romain dacht, er dan ook niet aan zijn broeder terug te houden toen deze zijn verlangen te kennen gaf een studiereis te willen gaan maken. Lenore vermoedde iets van de beweeg- redenen, die Pierre tot vertrekken noop- ten en zij trachtte den dokter van zijn plan terug te houden. Blijf bij ons, zeide ze, ik zal van u houden als van een broeder, een eigen broeder. De ongelukkige kon een snik niet terug houden en gaf ten antwoord: Neen, dank u, Lenore, ik moet nu weg en... houd mij maar niet tegen! Later, later keer ik terug en dan dan zal ik u liefhebben als een zuster. Pierre vertrok naar Madagascar, om daar de tropische ziekten te gaan bestudee- ren, hopende misschien door een dier ziek ten weggerukt te zullen worden. (Wordt vervolgd). UZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1