HoogwatergetijteTerNeuzen. BURGERLIJKEN STAND. Laatste Berichten. Handelsberschte^. EEN F0RTU1NLIJKE VAL. Aan boord van het Engelsche stoomschip ,/Grelrant" le Rotterdam viel de 17 jarig<- stuurmansleerliDg J. C. Joms uit Cardiff bij het sluiten der luiken in het tien meter diepe rnim. Hg bekwam echter in het ge- heel geen letsel en kon zonder hulp wede- naar boven klimmen, tot verbaz ng van de twee geneesheeren, die al ter hulp geroepen waren M1SDAD1G OPZET Bij de eartonfabriek „De Dollard" te N.- Schans werden in pakken stroo va i een landbouwer uit Finsterwolde pakken persdraad verstopt gevomAjn, waardoor, wanneer zulks niet was bemerkf, veel schade aau de papiermachines zou zijn ver- oorzaakt. Een onderzoek wordt ingesteld. INGESTORT. Zaterdagmorgen is de steiger ingestorl van de in den aanbouw zjjnde Meisjesschool te Maastricht, One werklieden vielen van 7 M. hoogte. Een kreeg een dubbele been- fractuur en ernstige inwendige kneuzingen. Ook de beide andere arbeiders bekwamen min of meer ernstige verwondingen. De oorzaak van het ongeval is het breken van een ketting van den steiger. ER VAN DOOR GEGAAN. Aan het Duitsche consulaat (passenbureau) te Maastricht is een Duitsche bediende, die er nog maar eenige weken in dienst was, met f 2000, die hg naar de post moesc brengen, er van door gegaan. LU1K DICHTGEWORPEN. Te Haaften wilde een juffrouw den kelder van haar woning, waarin zjj eenige werk- zaambeden had verricht, verlaten. Boven aan de trap gekomen werd het kelderluik plotseling door een harer kleinkinderen dicht geworpen. De juffrouw sloeg achter- over en werd bewusteloos opgenomen. Eenige uren later is zij overleden. ERNSTIGE MISHANDELING OP EEN KERMIS. Op de Horssensche kermis heeft men den ongehuwden van der Linde aldaar een diepe messteek toegebracht in de linker- zijde van de borst. In bedenkelijken toe- stand is de man naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. Hij weigert den dader te noemen. DIEFSTAL VAN 5000 GULDEN. Het filiaal Emmerik van de 's Heeren- bergsche bank is Donderdag bestolen voor circa 5000 gld. Vermist wordenT 4 biljet- ten van 1000 gld. en voor circa 1000 gld. aan Engelsche ponden en Zwitsersche francs. Het is nog niet opgehelderd, hoe de diefstal is geschied. EEN TAK DOOR DE RUITEN VAN EEN TRAMRIJTUIG. Toen Woensdagmiddag bij het snoeien van boomen op den Wijnbergschenweg te Doetinchem de tram passeerde, kwam door het dreunen. een zware, half door- gezaagde tak naar beneden, met het ge- volg, dat van het personenrijtuig alle rui- ten werden ingedrukt. Door de glasscner- ven en indringende takken liepen eenige passagiers verwondingen op, terwijl van andere de kleeren gescheurd werden. De gemeente, die hier liet snoeien, zal voor de schade aansprakelijk worden gesteld. EEN MERKWAARDIGE KLOK. Misschien zullen velen zich nog de we- reldklok van den uurwerker-mechanicus Aug. Noll uit Villingen (Schwarzwald) her- inneren uit den tijd, toen hij daarmee een rondreis door ons land deed. Dat was n.l. in 1004. Thans is deze klokkenmaker met zijn merkwaardige uurwerk, waaraan hij zeven jaren heeft gewerkt, te Rotterdam terugge- komen, waar hij het heeft geexposeerd. Ziehier een korte beschrijving van de we- reldklok", zooals de vervaardiger haar noemt. Het uitwendige van dit merkwaardige uurwerk, dat met minder dan 4.5 meter hoog, 4 meter breed en 1.5 meter diep is, en de talrijke uit hout gesneden figuren zijn vervaardigd door een altaarbeeldhou- wer. Het geheele ingewikkelde en kunstige mekaniek heeft de heer Noll zelf bedaent, uitgewerkt en tot stand gebracht. Er is op deze klok van allies te vinden. Zij wijst de uren en minuten aan, den dag, de maand en het jaar, den New-Vorkschen tijd en dien in Calcutta. Zij slaat iedere minuut, ieder kwartier, ieder uur. leder kwartier gaan boven links deuren open en treedt het eerste kwartier een kind, het tweede een jongeling, het derde een man en het vierde een grijsaard te voor- schijn. Zij schrijden langs den dood, die bij den laatste driemaal waarschuwend de zeis opheft. Als het uur slaat, komen de twaalf apostelen te voorschijn. Zij gaan langs Jezus, naar wien zij zich toekeeren en voor wien zij hat hoofd neigen en die hen alien zegent, alleen den laatste, Judas niet, Driemaal per dag luidt een monnik.de gebedsklok en gaan biddende monniken naar de kapel. Het orgel, dat zich in de klok bevindt, speelt een koraal, driemaal per dag, als de deuren van het groote mid- denportaal zich openen en het interieur van een kerk laten zien, waarin zich een aantal personen in volkskleederdrachten be- weegt. Er zijn nog andere merkwaardigheden aan dit kunstwerk, o.m. een trompetter, die bij het begin van een nieuw jaar een solo speelt, een nachtwacht, die net aan tal uren blaast. De Christelijke feestdagen worden aangekondigd en boven het kerk- portaal bevinden Zich veranderlijke schil- derstukken betreffende den Kerstnacht, de kruisiging, enz. Bovendien is aan den voet nog een tel lurium opgesteld, met aarde, maan en zon, die van het hoofdwerk uit in beweging worden gebracht. EEN ROYALE FOOL Een Fransch blad vertelt de volgende aardigheid over Pasteur, wiens honderd- sten geboortedag men gaat herdenken de- zen winter. Duruy en Pasteur waren zoo goed als buren, de een woonde in de rue de Medids en de andere in de rue d'UIm. Op zekeren dag begaven beiden zich naar het Instituut en, ontmoeften el- kaar aan de standplaats van rijtuigen bij de Luxembourg; wederzijdsche begroetin- gen, waarna natuurlijk beslolen" word, sa rneri te gaan. Op de piaais vanibestemming aangekomen, waar betaald rnoest worden, steeg Duruy het eerst uit, haalde gauw zijn beurs voor den dag en stopte den koetsier een vijffrancstuk in de hand, zeg- gende: „Ziedaar, vriend, neem dit ter ge- aachtenis aan dezen rit, want ge hebt den grootsten geleerde van onze eeuw gereden". Waarop Pasteur, verrast en overrompeld, zijn dank niet beter wist te betuigen dan door op zijn beurt den ver- bluften voerman een vijffrancstuk te schen- ken, zeggende: „Als dat zoo is, koetsier, neem dan ook dit, want vandaag hebt ge den grootsten minister van het Keizerrijk gereden." Glimlachend traden beide mannen daar- op het gebouw binnen. EEN NIEUW BEROEP VOOR VROUWEN. In Engeland is kort geleden de eerste vrouw gekozen als „Associate of the Auc tioneers Institute". Een Engelsch blad ves- tigt de aandacht op dit beroep voor de vrouw. Een vrouwelijk lid van een be- kende Engelsche makelaarsfirma zeide over dit beroep: „£en vrouw, die dagelijks verkeert onder voorwerpen van kunst krijgt onbewust kennis van de waarde dezer voorwerpen en de ontwik- kelde vrouw zal zich hier zeer thuis ge- voelen. Tijd, intellegentie en ervaringen tezamen met een zeker flair zijn noodig om goed te kunnen schatten en een vrouw, die expert is in porcelein, schilde- rijen, kant en juweelen, zal dit een prettig werk vinden. Dit gedeelte van het werk is meer geschikt voor de vrouw dan bijv. de schatting van gronden enz. De erva- ring komt met het doen, maar de echte makelaar wordt geboren en kan niet wor den gevormd. Tegen woordigheid van geest vlugheid, nauwgezetheid, die noodig zijn om succes 'ie hebben, kan men bij teen vrouw evengoed vinden als bij een man. Van haar, die deze gaven bezitten, en die het werk aantrekt, wordt wel is waar hard werken verlangd, maar werk, dat zeer in- teressant is. 105 JAAR OUD. In Wales heeft de oudste daar levende persoon, vrouw Margaret Beere, haar 105den verjaardag gevierd ten huize van haar dochter, die een herberg houdt in de vallei van "Glamorgan. Zij houdt zich nog best, al is zij wat slecht van gehoor. Zij heeft nooit een bril gedragen, heeft nooit een ziekte van eenige beteekenis gehad, en heeft nog geen speciale verzor- ging noodig. Vrouw Beere schrijft haar langen levensduur toe aan regelmatige le- vensgewoonten en stagen harden arbeid. Zij is nooit verder van huis geweest dan naar Rhondda Valley, een kilometer of 30 van de herberg. Hoewel zij geen'geheel- onthoudster is, heeft vrouw „Peggy" groote minachting voor een man die te veel drinkt. HANDIGE OPLICHTERS. De Fransche spoorwegpolitie is erin ge- slaagd de hand te leggen op een uitmun- tend georganiseerde bende oplichters, welke geheel 'bestond uit personeel van de Fransche staatsspoorwegen. De bende bestond uit drie categorien beambten, namelijk klerken, die kaartjes aan het publiek verkochten, controleurs, die deze kaartjes moesten knippen, en con troleurs, die de biljetten bij1 den uitgang van het station in ontvangst namen. De bende werkte als volgt: „Een rei- ziger vroeg b.v. aan het loket een kaartje eerste klasse naar Brest. Wanneer de klerk deel uitmaakte van de bende, stempel- de hij het kaartje zeer onduidelijk. On- derweg werd het kaartje gecontroleerd door een eveneens in het complot zijnden controleur, die dan „vergat" het te knip pen. Te Brest aangekomen, overhandigde de reiziger het kaartje aan den beambte bij den uitgang. Deze zocht dan zorg- vuldig de kaartjes uit welke niet geknipt waren en een vierde medeplichtige nam deze biljetten mee terug naar Parijs, waar dezelfde klerk ze nogmaals verkocht. Het complot is tenslotte uitgekomen, doordat een controleur te Parijs bemerk- te, dat er twee data voorkwamen op een ingeleverd kaartje. Elf beambten zijn reeds in hechtenis genomen, doch er zullen nog meer arrestaties volgen. Sommige medeplichtigen hebben reeds bekend. Zij verklaarden, van hun „ver- diensten" aardige landhuisjes te hebben gekocht. AANVAL OP EEN BANK. De „DaiIy Chron." vermeldt een wel zeer sensationeelen aanval op een der ban- ken te Eureka Springs (Arkansas.) Bin nen vier minuten na het alarmsignaal la gen vijf der aanvallers in de straat neerge- schoten!, trerwiji de zesde was gearresteerd, Het was negen uur in den morgen, toen eet) automobiel voor de First National Bank te Eureka Springs stilhield. Terwijl een man bij den auto post vatte, gingen vijf andere personen het bankgebouw bin nen. Elkeen met hun revolvers bedreigend, wisten de aanvallers voor een bedrag van bijna 250 duizend dollars aan geld en effecten te bemachtigen. Dan weerklonk echter een alarmsignaal, door middel van een geheim toestel gegeven. Onmiddellijk gingen ramen en deuren van de woningen rondom het bankgebouw open, terwijl van alle kanten personen, met geweren en re volvers gewapend, kwamen toegesneld. De aanvallers renden het gebouw. uit, de straat op, in alle richtingen vluchtend. Binnen enkele minuten lagen de vijf bank- dieven, "die geen gelegenheid hadden, om in hun auto te springen, door kogels ge- troffen op de straat. Drie van hen waren terstond dood, terwijl de twee andere doo- delijke schotwonden bekomen hadden. De zesde medeplichtige werd bij zijn auto door burgers gevangen genomen. WAAR DE ZONSVERDUISTERING. MISLUKTE. Spencer Jones seint aan de Daily Mail over de mislukte expeditie naar de Kerst mis-eilanden, waarvocr hij een afstand van 14.700 mijlen afiegde: „De echps is vo^rbij, en op de Christ- mas-eilanden lubben wij voor gek geize- ten. Het weer was de laatste zes maanden goed geweest, l et ons op de allerlaatste minuut in den stcek. Aanvankelij'k dach- ten wij, dat de wolken van zoo weinig belang zouden biijken te zijn, dat in ieder geval een reeks opnamen zou siagen, en wij hadden een programma van werkzaam- heden vastgeste;d, waarvan iedere secon- de zijn profijten zou afwerpen. Van de nederzethng waren ons drie Europeanen te hulp gekomen, zoodat wij geheel onzen aandacht konden bepalen bij het verwis- selen van de fotografische platen en het stellen der telescopen. Op den morgen van de eclips dreven lage wolken langs den horizon, en om 9 uur 's morgens regende het lichtelijk. On ze verwachtingen bekoelden enorm, toen wij dat zagen, maar na een uur een be kend meteorulog'sch verschijnsel in de tro- pen was er geen vuiltje meer raan de lucht en scheen tie zon zoo helder als ooit. Als toen de eclips had willen komen Toen de maanschijf den zonnerand be- gon te bedekken, konden wij dat nog net goed zien. Wij waren druk bezig met kie- ken en waarnemen, toen plofselinge zware wolken ons alle vreugde benainen. Op dat oogenblik kwam er een menigte Europeanen en Maleiers aan, die nieuws gierig kwamen meekijken naar de zonsver- duistering. De Chineesche koeiies waren zelfs zoo welwillend om voetzoekers af te steken, om de goden te bezweren ons toch maar goedgunstig te zijn. De goden terg- den ons echter, want twintig minuten voor de totaliteit van de eclips trokken de wol ken even weg, lieten een gat vrij,fdabgroot genoeg was, om pracht-waarnemingen te doen, en ziedaar: het gat sloot zich weer en we zaten tegen een zwaren regenhemei aan te koekeloeren Het eenige wat ons.gte- gund werd, is, dat wij enkele minuten lang de stralenkrans hebben mogen aanschou- wen. Men denke zich onze teleursteiling in Zes'' maanden voorbereidingen getroffen te hebben en dan zoo bekaaid naar huis te moetenWij zaten als een troep treurige landverhuizers op een hoopje, na afloop van dien 21 en September, onzen grooten zonsverduisteringsdag. De magere resultaten? Wel, van de co rona hebben wij eenige oogenblikken kun nen genieten. De duisternis was minder erg dan wij hadden vermoed, toch waren de roode j rotuberarsm van de zon g e l zich;- baar. Tijdens de totaliteit vlogen de vo- gels naar het nest terug en de geiten staak- ten het grazen. Maar wetenschappelijk ge- sproken hebben wij de theorieen van Ein stein niets verder kunnen brengen en dat fs zeer te betreuren. Laat ons hopen, dat de andere expedi- ties, die van Wollal en Goondiwindi, meer succes hebben gehad." HET MYSTERIE VAN HET PAASCH- E1LAND. Het middelpunt van een vroeger rijk in de Stille Zuidzee? Volgens de Daily Mail is de heer ;Mac- millan Brown, professor in de ethnologie aan de universiteit van Nieuw-Zeeland, te- ruggekeerd van het Paascheiland, in Ocea- nie, waar hij vijf maanden heeft doorge- bracht en nauwkeurig onderzoekingswerk heeft verricht. Het resultaat van deze studie heeft hem er toe gebracht aan te nemen dat het Paascheiland op zijn hoogst vier of vijf eeuwen geleden het middelpunt was van een rijk in de Stille Zuidzee, waarvan de bevolking leefde in een serie archipels die verzonken zijn ten gevolge van een groote ramp. De eilanden waren gelegen opi een af stand van meer dan 40 uur varen van de kust van Chili, zoodat de ramp zeer goed plaats heeft kunnen vinden zonder door de rest van de wereld te worden opge- merkt. Men weet dat zich op het Paascheiland grafheuvels en reusachtige ruwbewerkte standbeelden uit een steen gehouwen, be vinden, waarvan sommige 22 M. hoog zijn. Gereedschappen welke bij een aantal standbeelden werden gevonden, schijnen te wijzen op een plotselinge stoornis in den arbeid. OLIFANTENPLAAG. De correspondent van de Deli Courant uit Padang seint d.d. 13 September: Uit Taloe wordt gemeld, dat olifanten het in de omgeving van Soekamenantie erg Iastig maakten. Daarna trok de kop- pel naar het gebergte en vernielde olie- palmen op de onderneming Ampoegadang. De bevolking spoot papajas met een var- kensvergift in. De olifanten vraten de vruchten, zij vertrokken, drie dooden ach- terlatende. De schedels worden door tus- schenkomst van den heer Juocbsdn naar het museum te Leiden gezonden. EEN „RIJKE" WEDUWE. Volgens de New York World vond men Maandagavond op een der banken in het Centraal Park te New-York een vrouw zitten, die in deerniswekkenden toestand verkeerde. Zij was uit een pensibn ver- jaagd, omdat zij haar rekening ifiet kon betalen, en bezat thans nog slechts drie „dimes", ongeveer vijf en zeventig cent. Het bleek mevrouw Hammerstein te zijn, de weduwe van den bekenden theater- directeur Oscar Hammerstein, die een for- tuin had gemaakt met het Manhattan'Ope- ra House. Na zijn dood in Augustus 1919 was zijn weduwe met bij machte, zijn za- ken voort te zetten. Omtrent de erfenis ontstond een geschil tusschen haar zij was Hammerstein's tweede vrouw en de kinderen uit het eerste huwelijk, met het gevolg, dat zij van de nalatenschap van haar rijken echtgenoot, die Ineer dan een millioen dollar bedraagt, nog niets heeft ontvangen. DUITSCHE DIENSTBODEN. Blijkens de jongste statistiek zijn alleen te Bussem 427 Duitsche dienstboden in betrekking. En er komen er overal nog meer.wat, gezien het nog altijd geringe aanbod en de mentaliteit van het gros der Hollandsche dienstboden maar gelukkig is In verband hiermede de volgende, histo- rische „verzuchting" door een inwoner van het Utrechtsche Stadhouderskwartier aan- gehoord Groentenvrouwtje tegen Mevrouw: „Hebbie ook nog geen Duitsche meid? 't Is hier anders bar. Haos huis an huis. En ik heb er maor de las van, want ik verstao niks van ze. Ze spreke ook zoo gek. Teuge aardappels zegge ze pantoffels. Misschien noeme ze temee 'n koolraop wel 'n waoter- leers." HET GEVAAR VAN TE VEEL SIGARETTEN ROOKEN. Bij het onderzoek naar de doodsoorzaak van een vrouw Eleanor Catherine Mea ly, die dood op haar bed was gevonden, verklaarde dr. Greenwood voor de recht- bank te Marylebone, dat zij te veel siga- retten had gerookt, hetgeen een bijzonder slechten invloed had gehad op haar ge- stel. Het slachtoffer, dat 60 jaar oud was, woonde in een pension te St. John's Wood en haar mede-pensiongasten ver klaarden, haar zelden zonder een sigaret te hebben gezien, wanneer zij thuis was. Zij gaf niet zoo zeer om dure merken, maar rookte steeds een der goedkoopste soorten. De dokter verklaarde, dat zij blijkbaar een te zware maaltijd had gehad en haar hart, dat door nicotine verzwakt was, dit niet heeft kunnen verdragen. De dokter voegde er aan toe, dat goedkoope siga- retten zeer schadelijk zijn wegens de groote hoeveelheid papier bij de vervaar- diging ervan gebruikt. EEN GEVAARLIJK JONGMENSCH. Een zeventienjarig jongmensch, Harris Gold, heeft Woensdag jl. voor een po- litierechter te New York bekend, dat hij Dinsdagmorgen te Brooklyn niet minder den zevenmaal brand heeft gesticht. De totale schade welke door de vlammen is aangericht, beloopt 100 duizend dollar. Nadat de jongen de branded had aan- gestoken, alarmeerde hij zelf den brand- weer en hielp hij de. brandweerlieden bij het blusschen. Een der in brand gestoken huizen werd bewoond door vijf tien ge- zinnen. AARUBE VTNG IN N00RD-1TAL1E. Te Ancona is eergisteren tegen midder- nacht een aardbeving, voorafgegaan door he»ig gerommel, gevoeld, die door andere aardschokken werd gevolad. De bevolking werd door de aardbeving gewekt en vluehtte uit de huizen. Er is sleehts materieele schade. ALLE ERFGENAMEN. Te Montreal is zekere mevrouw James Johnston bonderd jaar geworden, en bij deze gelegenheid wordt vermeld dat zg alle erfgenamen en personen die in haar testa ment genoemd waren, overleefd heeft. Haar zoon en dochter. die elk 20,000 dollars zouden gekregen hebben, zgn dood, haar man die hare ODroerende goederen geerfd zou hebben, is dood, de executeurs zijn dood, en ook de notarissen, die het testament hadden opgemaakt. STAKING TE AMSTERDAM. In een vergadering der stakende haven- arbeiders te Amsterdam werd een motie aangenomen, waarin den wensch werd te kennen gegeven om met de Scheepvaart- vereeniging over de bestaande grieven te onderhandelen. Rotterdam, 16 October 1922. VEEMARKT. Aangevoerd werden 370 vette runderen, 231 vette- en graskalveren, 2417 schapen en lammeren en 868 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. f 1,325 tot f 1,40 2e kw. /1,30 tot 1,20 3e kw. 1,10 tot 1,— Ossen le kw. 1,30 tot 1,40; 2e kw. 1,20 tot f 1,103e kw. 1,00 tot /0,90; Kalveren le kw. J 1,40 tot /1,60; 2e kw. 1,20 tot 1,— 3e kw. 0,90 tot /0,80Schapen le kw. 0,85 tot 0,95 2e kw. 0,75 tot 0,65 3ekw. 0,55 tot Lammeren 0,87 tot 1,Varkens le kw. 1,03 tot /1,06; 2e kw. 1,tot 0,963e kw. 0,92 tot /0,88 licht soort 0,84 to» 0,94. In vet vee en vette kalveren was de handel in alle kwaliteiten redelijk terwijl de prgzen iets vaster waren dan de vorige week. De handel in schapen en lammeren was redelgk evenals de aanvoer, voor prima kwaliteiten waren de prgzen iets vaster. Voor varkens was de handel redelgk en bij den aanvang van de markt waren de prijzen jets hooger doch waren later teruggaande. FIJNE ZADEN. Lgnzaadvoer 18,tot 19, Bruin Mosterdzaad 46,tot 50, Geel Mosterdzaad 38,tot 32, Karwgzaad 100, tot 102 Kanarie- zaad 17,— tot 18,— Koolzaad tot Zaailgnziad/21, 24,Blauwmaanzaad 45, tot 46, VLAS. AangevoerdBiauw 3840 K.G. /1,60 tot /2.Groningsch 15U00 K.G. /1,45 tot f 2,Hollandsch Geel 4900 K.G. 1,55 tot 2,— Wit 200 KG. 1,25 tot 1,35 Dauwroot 1600 K.G. 1,25 tot 1,45, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2 50 tot 2,80; Zeeuwsche Bonte 2,50 tot J 2,90 Blauwpitten tot Zeeuwsche Eigenheimers 1.50 tot 1.70 Blauwe Eigenheimers 1.70 tot f 2.Poters /0,90 tot /1,40; Brielsche Kralen 1,75 tot 2,10, per H.L. EiEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 11.tot 13.per 100 stuks. WEERBER1CHT VAN 16 OCT. 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste baromerstand 772,4 Valdersund. Laagste barometerstand 753,5 Bearritz. Verwachting tot den avond van 17 Oct.: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Noord- oostelijke wind, nevelig tot licht of half be- wolkt, waarschijnlijk droog weer, iets kouder. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 13 October. Duitsch s.s. Gross Herzog Fr. Frans IV, 2702 M3., erts, van Antwerpen voor Qent. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Jacinth, 1421 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent Eng. s.s. Grangewood, 4454 M3., kolen, van Methil voor Gent. Belg. s.s. Sierra Negra, 6491 M3., kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Horsham, 1136 M3., ledig, van Brussel voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. 14 October. Eng. s.s. Simonside, 2334 M3., ledig, van Gent naar Goole. Noorsch s.s. Trane, 2959 M3., kolen, van Swansea voor Sluiskil. Ned. s.s. Folmina, 3293 M3., kolen, van Dunston voor Sluiskil. Fransch s.s. Saverne, 5658 M3., gemengd, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Nitrogen, 221 M3., creosootolie, van Selzaete naar Cean. Zweedsch s.s. Rosso, 1302 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Brilliant, 1868 M3., kolen, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Mayria, 2077 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Delston, 4329 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. fe.s. Clydeburn, 1565 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Gwynwood, 3067 M3., ledig, van Gent naar Goole. Duitsch s.s. Wilbo, 1764 M3., ledig, van Gent naar Kingslynn. Eng. s.s. Tie Sultan, 1828 M3., kolen, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Bamburgh, 1835 M3., stukgoed, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Mersey, 2734 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Ned. s.s. Folmina, 3293 M3„ ledig, van Sluiskil naar Dunston. 15 October. Eng. s.s. Shief Arrow, 5925 M3., kolen, van Newcastle naar Sluiskil. Eng. s.s. Farfield, 1325 M3„ ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3., stuk goed, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. The Empire, 1771 M3., kolen, van Ayr voor Gent. Duitsch s.s. Gross Herzog Fr. Frans IV, 2702 M3., erts, van Rieme naar Oskarsham. Eng. s.s. Trefusis, 922 M3., cokes, van Hartlepool voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Dryburgh, 3825 M3., kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Lantpost, 1797 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Tunesier, 8525 M3., fosfaat, van Sfax voor Gent. Belg. s.s. Jolly Frank, 676 M3., ledig, van Londen voor Gent. Van 13 tot en met 15 Oct. werden langs de Middensluis alhier 85 binnenvaartuigen op- en 88 afgeschut; langs de Westsluis 17 op- en 13 afgeschut. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 13 dezer van Montreal naar Avonmouth. •s.s. HELENA in lading te Newport Mon voor Bermuda, s.s. CORNELIS van Uleaborg naar Ter Neuzen, 15 dezer bij Oeregrund ge- strand. s.s. TERNEUZEN in lading te Port Talbot voor Catania, s.s. MAGDALENA in lossing te Konings- bergen. s.s. ELISABETH in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. D A G E N. Voorm. Nam Dinsdag 17 Oct. 10.50 11.20 Woensdag 18 11.47 Donderdag 19 w 0.12 12.35 Vrijdag 20 0.57 1.18 Zaterdag 21 r 1.40 2.02 Zondag 22 w 2.23 2.43 Maandag 23 ar 3 04 3.26 ZUIDDOEPE. Huwelijks-aangiften. 10 Juli. Caraillus Augustus Aerens, oud 30 j., jm. en Irma Maria Coone, oud 27 j. jd. 3 Aug. Victor de Buck, oud '25 j., jm. en Alberta Maria Winne, oud 22 j., jd. 28 Aug. Mau rice Emerie Danel, oud 21 j., jm. en Palmire Marie Bod- daert, oud 22 j., jd. 29 Sept. .lean Baptiste Gijsel, oud 31 j., jm. en Sidonie Marie Pieters, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 26 Juli. Camillas Augus tus Aerens, oud 30 j., jm. en Irma Maria Coone, oud 27 j., jd. 23 Aug. Victor de Buck, oud 25 j., jm. en Alberta Maria Winne, oud 22 j., jd. 23 Sept. Maurice Emerie Danel, oud 21 j., jm. en Palmire Marie Boddaert, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Oscarina Maria, d. van Aloy- sius de Puyseleire en van Emelie Marie Michiels. 29 Juli. Alloysius, z. van Rend Cornelis Dankaert en van Anna de Moor. 3 Aug. Ephrelina Eugenia Christina, d. van Abraham Ilommei en van Clotilda Maria Coppieters. Overlijden. 29 Aug. Paula Maria Buvck, oud 1 j. d. van Emiel Franciscus en van Leonora Emerentia Plasschaert. 11 Sept. Irma Maria Bellaert, oud 29 j. echt. van Arthur Claeys. 18 Sept. Maria Clotilda Michiels, oud 11 m., d. van Philemon en van Anna Christina Delloite. tr

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3