A! rfmffn NIFIIWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. het raDEonm geheim. 7364 Maandag 16 October 1922. 70e Jaargang. BINNENLAND. FEPlLLt-TOK BUITENLA N D. rmwam TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp tot regeling van net le- vensverzekeringsbedrijf. De beer Van Gijn (Vrijheidsb.) trekt zijn amendement in dat inhield schrapping van het verbod, het levensverzekeringsbe- drijf te combineeren met een ander bedrijf. De heer Dekkers (r.-k.) licht een amen dement toe, bedoelende te voorkomen, dat slechts enkele personen een levensverze- keringsmaatschappij kunnen stichten, door de bepaling, dat niet meer dan 1/30 van het kapitaal ten name van een persoon gesteld mag zijn. Minister Heemskerk laat de beslissing hierover aan de Kamer. De heer Visser van IJzendoorn (Vr.b.) meent, dat de bepaling van het amende ment gemakkelijk zal zijn te ontduiken. De heer Van Braambeek (s.-d.) is het hiermede eens, doch zal toch voor stem- men. Het amendement wordt vervvorpen met 49 tegen 29 stemmen. DE VERSTERKTE LOODSD1ENST IN DE WIELINGEN. Onder het opschrift: „De invLoed van het materiaal", schrijft de Hoefijzercorr. van het Handbl.: Sedert 15 Augustus is er, zooals men weet, 'ongeveer gelijkheid van materiaal in de Wielingen tusschen den Nederland- schen en den Belgischcn loodsdienst. En onmiddelliik toonen de cijfers de verbe- tering in de Ned. positie aan. De aandee- len in de beloodsing der binnenkomen- de schepen (de ,,Zeeland''-booten niet meegerekend) was voor de beide landen in Juli Nederland 111, Belgie 291, Augs. 120, 274 Sept. 162, 218 Men moet daarbij nog in aanmerking nemen, dat er juist door de Wjelingen veel schepen binnenkomen, die de Bel- gen, door onderhandsch gekonkel met vreemde reederijen, in strijd met het Schelde-tractaat tot „lijnbooten" hebben geproclameerd, waarop de gezagvoerders alleen hun loodsen mogen nemen. Dden- tengevolge is onze positie in de Wielingen nog niet zoo gunstig als in het Oostgat, waar we, bij gelijk materiaal, haast al- tijd meer binnen loodsen dan de Belgen. Maar we laten ons nu ten minste als gelij^en gelden. In ons eigen water. Inmiddels meldt de Brusselsche corres pondent van de Msb. het volgende: De „Soir" had er over geklaagd, dat de schepen van de Lloyd Royal Beige uitsluitend door Hollandsche loodsen naar Antwerpen worden gebracht. De Lloyd beantwoordde die klacht met te verklaren, dat het de schuld is van de Belgische loodsen, dat zulks inoest ge- beuren. Immers, zoo zegt de Lloyd, de Hollandsche loodsbooten komen ons te- gemoet gevaren tot aan het uiterste puntje van Engeland. Zij zijn de Belgische loodsen dus aanmerkelijk vooruit. Boven- dien voorziet het reglement, dat de naar Antwerpen varende kapiteins verplicht zijn den eersten loods, dien zij ontmoeten, aan boord te nemen, vooral wanneer de loodsboot een roeiboot in zee heeft gela- ten. Als men nu wil, zegt de Lloyd, dat onze schepen door Belgische loodsen naar Antwerpen worden gebracht, moet eerst het Belgische loodswezen ernstig gere- organiseerd en van een vlugge loodsboot voorzien worden, die ons zoover zou tegemoet varen als thans de Hollandsche loodsen het doen. 18) Eenige oogenblikken later lag Lenore De Villandry op dezelfde canape in dezelf- de kamer, waar eenige maanden tevoren Julio had gelegen, net slachtoffer van Arendshoofd. Lenore was inderdaad een beeld van een vrouw en noch Romain noch de vrou- wen van Cerisolles hadden overdreven toen zij de schoonheid van het meisje verkon- digden. Slank van gestalte, kenmerkte de schoon heid van het meisje, zich vooral door haar wonderlijke oogen, die groot, amandel- vormig en van diep blauw waren, terwijl zij overwelfd werden door pracht van wenkbrauwen. De matte, aristocratische teint van het gelaat was in goede harmonie met het overvloedige, donkerblonde haar. Wat onmiddellijk trof in het meisje was de melancholie, die uit het heele lieve ge- zichtje sprak en allerminst in overeenstem- ming was met haar twintig jaren. Lenore lachte slechts zelden en als een glimlach eens haar lippen plooide, dan was het een glimlach, die de uitdrukking van haar gelaat bijna nog smartelijker maalcte. Zij was een levend raadsel voor ieder, die haar naderde en onwillekeurig vroeg men zicn af welk geheim verdriet aan dat jonge hartje zou knagen. Romain met zijn voor indrukken zoo vat(- bare natuur was dadelijk in vereering ont- brand voor het treurende wezentje en juist die lijdenstrek op haar gelaat maakte haar nog zooveel aantrekkelijker in zijn oog. Een paar maal had hij Lenore terloops DEPARTEMENT VAN LANDBOUW, NIJVERHE1D EN HANDEL. Het ligt thans in de bedoeling van de regeering. bij de voorgenomen opheffing van het departement van Landbouw, Nijver- heid en Handel de onder dit departement ressorteerende werkzaamlieden aldus te ver- deelen, dat landbouw en visscherij worden ondergebracht bij het departement van Bin- nenlandsche zaken; nijverheid en handel bij het departement van Arbeid, en mijnwezen en scheepvaart bij het departement van Waterstaat. DE AFVLOEIING. De „Tel." verneemt, dat de Minister van Oorlog een regeling zal invoeren, waarbij tot de gedwongen afvloeii'ng zal worden overgegaan, indien binnen een tijdsverloop van 2 maanden, te rekenen van den datum van invoering van de wachtgeldregeling af, geen voldoend aantal vrijwillig het leger zal hebben verlaten. FINANCIEELE VERHOUD1NG RIJK EN GEMEENTEN. De staatscommissie tot voorbereiding eener herziening van de financieele verhou- ding tusschen rijk en gemeenten wenscht te beschikken over een opgave van: a. het bedrag dat blijkens de gemeente- rekeningen over 1921 in dat jaar na aftrek van subsidien en andere baten zuiver ten laste van elke gemeente is gebleven wegens kosten van krankzinnigenverpleging; b. de jaarwedde van den burgemeester en van den secretaris van elke gemeente. Ged. Statcn der provincien zijn door de regeering uitgenoodigd deze gegevens bij de gemeentebesturen zoo spoedig mogeliik in te winnen, aangezien het rapport, waar- voor deze gegevens benoodigd zijn, door de staatscommissie binnen den kortst mogelii- ken tijd aan de regeering moet worden in- i gediend. INVALIDITEITS- EN OUDERDOMSWET. Op 1 September werden 1538 weduwen- renten en 3275 weezenrenten krachtens de lnvaliditeitswet genoten, terwijl op genoem- den datum krachtens artikel 373 dier wet 21.468 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge- regeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 50.526 personen in het genot van een dergelijke ouderdoms rente. N.V. VERKOOPKANTOOR VAN CACAO- PRODUCTEN. De stoomchocolade- en cacaofabriek „Kwatta" te Breda en de cacao- en choco- lade-fabrieken Gebr. Sickesz te Amsterdam, zijn gezamenlijk overgegaan tot oprichting van de naamlooze vennootschap Verkoop- kantoor van Cacaoproducten. DE HALVE CENT. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan verschillende besturen geschre- ven: Ik heb de eer u uit te noodigen, van nuaf voor zoover wettelijke regelingen zich daartegen niet verzetten, tot weglating van den halven cent in uw administratie over te gaan. Aan het Departement van Finan- cien wordt een regeling voorbereid, die de wettelijke bezwaren tegen het verwaarloo- zen van den halven cent zal opheffen. In geval er wettelijke bezwaren zijn te gen verwaarloozing van den halven cent, noodig ik u uit, sommen naar boven tot een cent af te ronden. Op deze wijtze wordt verkregen, dat, in afwachting van bedoel- de wettelijke regeling, welke verwaarloo zing beoogt, de halve cent aanstonds ge- heel uit de administratie vervalt. D1RECTEUR-GENERAAL DER POSTERIJEN. De Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor 's Hertogenbosch en omstreken heeft een adres gericht tot den Minister van Waterstaat, waarin zij zegt, dat het haar is opgevallen, dat het in de laatste jaren gewoonte is geworden tot het ambt van directeur generaal der posterijen te benoemen personen, die nimmer in eenige functie bij id en id ienst der posterijen en telegrafie zijn werkizaain geweest en dus ook niet kunnen worden geacht voldoende met de eischen van dien tak van dienst op de hoogte te zijn, om de aan die be- trekking verbonden verantwoordelijkheid naar behooren te dragen; dat de uitkomsten van genoemd staatsbe- drijf vooral in de laatste jaren zeer slec'nt zijn te noemen en de tarieven voor de door de posterijen en telegrafie bewezen dien- sten reeds zoodanig zijn opgevoerd, dat van eene verhooging daarvan geen sprake kan zijn, terwijl juist die hoog opgevoerde tarieven een belemmering zijn voor het veelvuldig gebruik maken van dien dienst, waardoor naar onze meening de exploi- tatie van dat bedrijf toch alleen loonend kan worden gemaakt; dat verder het zich-izelf-bedruipen of met andere woorden het sluitend maken van de begrooting van dit bedrijf alleen kan worden verkregen door de grootst mo- gelijke bezuiniging te betrachten, hetgeen naar de meening van de Kamer slechts kan geschieden door een algeheele en grondige reorganisatie van het post- en telegraafbedrijf. dat deze fundie alleen kan worden op- gedragen aan eene krachtige persoonlijk- heid, die volkomen op de hoogte is van de dienstprestaties van het personee! en van den verderen inwendigen dienst van het bedrijf; reden waarom adressant dringend ver- zoekt bij de benoeming van een nieuwen directeur-generaal der posterijen en tele grafie te willen benoemen een bekwaam en kundig vakman, die in alle opzichten met het bedrijf der posterijen en telegra- fie bekend is. DE ON T HULLING VAN HET MARINE- MONUMENT TE DEN HELDER. Zaterdagmiddag is te Den Helder door de Koningin onthuld het Monument dat is opge- richt ter nagedaehtenis aan de 58 officieren, onderofficieren en minderen der Nederlandsche marine die tijdens den grooten oorlog als slachtoffer van hun plicht in de mobilisatie- jaren het leven lieten. Het door den heer A. G. van Lorn, beeldhouwer te 's-Gravenhage ontworpen monument heeft de volgende symboliek: De vrouwenfiguur stelt voor het Neder landsche volk, hulde brengend aan de om- gekomenen door zegenend de rechterhand uit te strekken boven het slachtoffer. De linkerhand steunt op het onklare anker, het vertrouwen op de Marine voorstellende. Het slachtoffer, aangespoeld op de kust is gedekt door de Nederlandsche vlag, welker plooien worden vastgehouden door het kind, symbool van het komende geslacht, dat hul de brengt, aan de onverschrokken mannen hunner plicht. Op den eere-zuil zjjn de namen van alle slachtoffers gegrift. Daarboven zjjn ge- beiteld de wapens van Nederland en Neder- landsch Oost-Indie. Ook Inlandsche schepe- lingen hebben hun leven gelaten vocrr ons Vaderland. Om ruim halfeen kwam de Koningin aan het station aan, waar verschillende autori- teiten ter begroeting aanwezig waren. Een eerewacht werd gevormd door het corps adelborsten. Door dames en heeren leden van verschil lende zangvereeeigingen werd onder leidiug van den heer A. J. Leeuwens en met bege- leiding ven het stafmuziekcorps der Kon. Marine de Koningin een welkomstgroet toegezongen. Na deze ontvangst begaf H.M. zich naar het stadhuis; op het Stationsplein en in de Prins Hendnklaan stonden de plaatBeljjke sportvereenigingen met hare vaandels en benieren opgestetd ter begroeting van de Koningin. Ten stadhuize werd de Koningin toe- gesproken door den burgemeester de heer W. Houwing. Hierna begaf de Koningin zich naar het Havenplein, waar het monument door de Koningin werd onthuld na een rede van Prof. Dr. P. J. Blok, die daarin herinnerde aan hetgeen ons leger met de Marine heb ben gedaan voor de bewaking van Neder- lands neutraliteit. In het bijzonder schetste spr. daarbjj de taak van de Marine. Een eeresaluut bracht Prof. Blok aan degenen die bierbjj zijn omgekomen. Na de onthulling van het monument vuurde een der oorlogsschepen vjjf saluut- schoten af, gevolgd door een stilte van een minuut. Het einde dezer minuut werd aan- gekondigd door een kanonschot. Na het zingen van een cantate en krans- leggingen aan den voet van het monument door verschillende vereenigingen en bonden werd het monument aan de gemeente Den Helder overgedragen. De burgemeester der gemeente aanvaardde het monument met een rede waarin hp de verzekering gaf dat het gemeentebestuur zoowel het monument als het gemeenschappelijk graf der slachtoffers te Huisduinen met de noodige pieteit zal onderhouden. De plechtigheid werd door de reeds in ons blad genoemde autoriteiten waaronder de ministers Van Dijk en Westerveld, alsmede door Prins Hendrik bpgewoond. In de morgenuren waren door het comite op deze graven kransen gelegd, waarbij het woord werd gevoeid door den vlootpredi- kant Ds. C. J. Warners. ontmoet, eens in het dorp en twee \keer in de buurt van haar huis en die on(, moetingen hadden hem al meer getroffen dan hij zich wilde bekennen. De onverwachte gebeurtenis, die het meisje in zijn huis bracht, zou den geheim- zinnigen invloed, dien haar schoonheid op hem u'toefende, nog meer versterken. Den morgen, nadat het ongeval met het rijtuig van De Villandry gebeurd was en Lenore buiten kennis het kasteel was bin- nengedragen, ontwaakte Romain verliefd. Cte liefde was bij hem ingeslagen, zooals men dat noemt en hij was verliefd tot gekwordens toe. Het bewijs hiervan was, dat hij van dat oogenblik af zijn laboratorium en het zoe- ken naar kunstmatige diamanten opgaf en buiten dwaalde in de hoop, het elegante figuurtje van Lenore te mogen zien. Een oneindig geluk straalde uit zijn oogen als hij haar gezien had en een vriendelijk knikje zijn groet beantwoordde. Over dien bijna veertigjarige kwam een glans van jeugd en zijn hart, dat nimmer ontvankelijk was voor vrouwelijk schoon zong nu zijn hoogste liefdelied. Arme Romain, in zijn groote vreugde zag hij niet hoe zijn breeder Pierre leed, want die broeder had ook een meer dan gewone genegenheid voor het lieve meisje in zich voelen ontluiken. Maar Pierre, die heel goed zag hoe Romain over Lenore dacht, repte met geen woord van zijn sym- pathie, want en als broeder en als genees- heer wist hij, hoe zwaar de slag voor den ander zou zijtn als het uitkwam. Eindelijk trok Romain de stoute schoe- nen aan, toen hij wist dat Lenore's vader niet thuis was, zond hij haar een briefje met de bede haar in den vooravond (te mo gen ontmoeten op een bepaalde plaats. Tot dat oogenblik was hij in hoogst opgewonden toestand en de vraag: Komt zij of komt zij niet? lag hem den heelen middag op de lippen. Hoe werd zijn hart met blijdschap ver- vuld, toen het lieve meisje hem op den af- gesproken plaats al tegemoet trad. Hij maakte een diepe buiging en greep toen een der handen van Lenore om er >een gloeiende kus op te drukken. Het meisje beefde bij de aanraking zij ner lippen en werd doodsbleek. Mijn engel, r'iep Romain uit, wor- stel niet tegen uzelf, want ik zie het, gij bemint mij Ja, ik bemin u, fluisterde Lenore maar voordat ik mijn hand in de -uwe leg, moet ik spreken, Ik heb aan uw verzoek voldaan hier te komen, omdat ik u iets te zeggen heb, dat sommige ooren niet mogen hooren, Het is niet goed van mij hier te komen, maar thuis, in het Groene Huis, kan ik geen woord zeggen, geen handeling verrichten of mijn vader of Mar- tine zijn in de nabijheid. Zij volgen mij als mijn schaduw. Ik heb spoedig begre- pen, d at ik uw aandacht trok en... Op dit oogenblik weerklonk het gerekte geschreeuw van een nachtuil door de avondstilte. Het kwam uit de richting van den ouden toren van de ruine. Lenore ontstelde hevig en drukte zich beangst tegen Romain aan. Hoort ge het? vroeg ze rillend. O, dat is niets antwoordde Romain geruststellendhet is een uil, die op den toren zit. Misschien zeide Lenore geheim- zinnig, misschien. Zenuwachtig nam zij Romain bij de hand en trok hem mee, een smal voetpad af, VERVOER VAN GOUD. Te Parjjs zjjn dezer dagen, op een aantal vrachtauto's 296 met jjzeren banden be- slagen kisten aangevoerd, bestemd voor de Fransche Bank. Die kisten bevatten goud- staven ter waarde van twee millioen pond sterling (volgtns den huidigen wisselkoers meer dan 110 millioen francs). Die massa goud kwam terug uit Engeland, waar zij gedurende zes jaar bewaard is gebleven Bij de conventie van 25 April 1916 had de Bank van Engeland zich verbonden Fransche Schatkistbons te disconteeren, en wel voor een bedrag van 60 millioen pone sterling, op voorwaarde, dat de Fransche Bank goud zou deponeeren ter waarde van een derde yan het bedrag dier bons. Het Fransche gouvernement heeft 3 en 26 September 1.1. van de Bank van Enge land voor zes millioen pond sterling van die bons teruggeDomen, en als gevolg daarvan werd nu aan Frankrjjk een daarmee overeenstemmend gedeelte van het goud depot teruggegeven. BELGISCHE KRIJGSGEVANGENEN IN DU1TSCHLAND. De correspondent der N. R. Crt. te Brus sel meldt Volgens de bladen uit het Henegouwsche industriegebied is een Belgische gedepor- teerde, Georges Roland, thans 27 jaar, eud aldaar, na meer dan zes jaar afwezighied, uit Duitschland teruggekeerd. Roland werd in November 1916, door de Duitsche auto riteiten naar het Fransche front gestuurd, maar weigerde er te werken en werd dan ook naar Duitschland gevoerd en achtereen- volgens te Munster, Holzminden, Duisburg, enz. gei'nterneerd. Viermaal zou Roland er in geslaagd zijn te ontsnappen, doch telkens, aan de Nederlandsche grens, weer zjjn gevat. Sedert 1918 was hij werkzaam op een andgoed te Balve. in Noord-Prui9en, waar men hem, analphabeet zjjnde, in den waan zou hebben gelatc-n dat de oorlog nog steeds voortduurde Eenigen tjjd geleden liet de zoon van den eigenaar er rich nochtans toe bewegen een briefkaart. aan de onders van Roland, te Quaregnon (Henegouw) testuren. Twee bloedverwanten vertrokken daarop naar Baive, vonden er Roland terug en brachten hem weer naar Belgie. Naar Roland beweert zouden nog andere Belgische gedeporteerden en krijgsgevangenen in Duitschland verbljjven. EEN PASTEUR-FILM. Ter gelegenheid van de Pasteur-herden- king te Parijs zal een film worden ver- toond, waarop men een beeld zal hebben trachten te geven van het leven en \wer- ken van den honderd jaar geleden geboren onderzoeker. Filmopnemingen zullen worden gedaan in verschillende plaatsen, waar Pasteur heeft gewerkt in verband met zijne onder- zoekingen in zake de gisting, de ziekte onder de zijderupsen, den miltvuurbacil en natuurlijk de hondsdolheid. totdat zij kwamen op een plaats, die aan alle zijden, op het pad na, door dicht kreupelhout was afgesloten. Wat een geheimzirinigheid, iiefste, zei de scheikundige, niet weinig verwon- derd. Mijn geheele leven is geheimzinnig antwoordde Lenore op smartelijken toon. Lieve vriend, als ge wist hoeveel ik ge leden heb, voordat ik u leerde kennen. Uw vriendschap is de eerste zonnestraal ge weest in mijn somber bestaan, nadat ik verwijderd was geworden van een vrien- din mijner jeugd. Omdat ge mij wildet na- deren, zooals ik weldra zag, heb ik gretig uw verzoek opgevolgd. Daarom alleen al, omdat ik wist in u leen vriend,!een bescher- mer te hebben, ben ik van u(gaan houden. Lenore, kom, zeg spoedig wat ge mij te zeggen hebt en martel mij niet lan- ger met de onzekerheid over hetgeen ik te hooren krijg. Uw leed zal mijn leed zijn, wees daar verzekerd van. Lenore wierp weer vreeselijke blikken om zich heen, alsof zij verwachtte, dat ieder oogenblik iemand door het dichte kreupelhout zou dringen en vervolgde toen: Ik heb u al gezegd, Romain, dat een geheim mijn verleden en mijn heden zelfs omringt, een geheim, dat ik niet kan onthullen. Hier hield het meisje even op en bedek- te haar voorhoofid met de rechterhand, als of zij haar geheugen wilde raadplegen. Toen vervolgde zij: Het lijkt me, als ik aan mijn prille jeugd terugdenk, of heel andere inenschen mij omringd hebben. Het is soms aTslierin- ner ik mij dat over mijn bedje stond een knappe, jonge vrouw en of naast haar TER NEUZEN, 16 Oct. 1922. SCHUTTEN DOOR DE WESTSLUIS. Tot nader order mogen de sleeptreinen, bevattende een of meer schepen ianger dan 50 meter, zich ter schutting aanmelden aan de Westsluis alhier. CONCERT VAN „DE VOLHARD1NG". Blijkens in dit nummer voorkomende annonce, geeft de muziekvereeniging „De Volharding" op Donderdag a.s. haar eerste concert in dit seizoen. Sedert April van dit jaar staat genoemde vereeniging onder lei- ding van mevrouw Doussy, en ligt het in de bedoeling van directie en bestuur om het kunstpeil van deze vereeniging hooger op te voeren. Zij trachten, naar zij ons mededeelen, door de programma's voor de te geven concerten samen te stellen uit nummers van meer klassiek karakter, en deze uit te doen voeren door haar werkende leden, zonder hulp van de beroepsmusicie. Het 20tal dames en heeren, welke deel uitmaken van het orkest, heeft in de repiti- tie's welke dit concert voorafgegaan zijn, grooten ijver en toewijding getoond en de bereikte resultaten zullen thans kunnen blijken. Het programma voor dit concert is samen- gesteld uit nummers van de componist Meyerbeer, Van Suppe, Sullivan, Moretti e.a., terwijl de vereeniging zich de mede- werking Jieeft verzekert van mej. Beatrix Noljora, een zangeres, welke reeds 2 maal ter plaatse is opgetreden, en welke blijkens voor ons liggende persbeoordeelingen met succes is opgetreden in Parijs, Nancy, Neurenberg enz. Uit een en ander blijkt, dat door directie, bestuur, werkende leden, de meest ernstige pogingen in het werk gesteld worden iets goeds naar voren te brengen, en verdienen zij ten voile, dat hun pogingen die alreeds door haar donateurs financieel, door deze en niet-leden, ook met moreelen steun, door druk bezoek aan haar concert, aangemoedigd worden. stond een lange, slanke gestalte, die mij ook dikwijls kuste en liefkoosde. De reeds groote oogen van Lenore wer den nog grooter, zij staarde voor zich uit en scheen ten proo: aan hallucinaties. Ja, ja, nu zie ik ze weerlO, ze druk ken mij beiden aan het hart. Nu zie ik al leen den slanken man; hij is geheel alleen ien im 't zwart en ik ben ook in rouw ge- kleed. Hij klemt me nog vaster in zijn armen, hij snikt en roept: Vaarwel! vaar- wel Hijgend van inspanning hield Lenore op. En nu weet ik niets meer, zei ze na een poosje, bijna angstig aangestaard door Romarn. Mijn geheugen weigert mij een ander visioen te geven, maar wat het vreeselijkste ;s, mijn beste Romain, is dat mijn vader, de markies De Villandry en de slanke man >n 't zwart van mijn verle den niet dezelfde personen zijn. Neen, hij is niet dezelfde, dien ik over mijn bedje gebogen zag en mij later weenend in zijn armen geklemd hield, mij een hartver- scheurend vaarwel loeroepend. Uw vader houdt toch van u, Lenore zeide Romain nu. Het meisje glimlachte droevig en schud- de het hoofd, terwijl zij antwoordde: Ik denk het wel, want ik heb me niet over hem te beklagen, omdat hij mij altijd alles ge,geven heeft wat ik noodig heb, maar nooit is er een sjaoorfvan vader- lijke teederheid in zijn handelingen tegen- over mij geweest. Bijvoorbeeld, als ik mij ter ruste begeef, dan wensch ik hem goe- den nacht, maar de kus^ dien hij dan op mijn voorhoofd drukt, is zoo ijzig koel, dat ik huiver als ik er aan denk. Kom, misschien verbeeldt ge u dat maar, Iiefste. (Wordt vervolgd). UZENSCHE COURANT i iii hi iiii iMiiBiaiiiiwini—i—mr~—nMKaa»w.wBBia 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1