^jMWBERICHTErr BEMEH6PE BERICHTEN. Handelsberichten. De gedelegeerden van Engeland en Frank- j rijk handkaafden weliswaar hun oppositie tegen den tegenwoordigen vorm van het c nflict. Fisher, de Engelschman, vreesde da' de tusschenkomsc het geschil zou com- pliceerec, terwijl de onderhandelingen te Parjjs gaande ziju. Hij pleitte voor cen getemperde tekst, waarbjj de vergadering van den Yolken bond verklaart de bijeenroeping van de vredeseonferentie over de Levant toe te juichen en den Raad uitooodigt, de gebeur- tenissec gade te slaan en zieh gereed te houden voor het geval er een verzoek tot den Riad gericht mocht worden om tusschen- beide te komen. Franktijk en 1 talie gingen op dezen middenweg mee. Maar Isjii, de Japansche gedelegeerde, pleitte voor een mannelgker redactie, volgens welke de vergadering het vertrouwen zou uitspreken, dat de Raad alle door den toestaud geweltigde maatregelen ziu nernen, om te voldoen aan het algemeena verlangen van de vergadering naar herstel van den vrede in de Levant. Het einde was de benoeming van een commissie uit mannen van de drie ver- schillende richtingen ten eiode zich te verstaan over een defioitieven tekst, die voor alien aaunemelgk is. De drie groote Europvesche geallieerden kunnen ditmaal verhinderen, dat het initiatief voor de vrede- stichting, volgens art. XI van de handv<-st, van den VolkenboDd zelf zal uitgaan. Maar het lofwaardige initiatief van Nansen is met dat al een waarschnwing voor hen, dat de dagen van den steeds meer in oneenigheid modderenden Oppersten Raad gesteld zijn en dat de wereld het heele vredeswerk. met inbegrip van schadevergoeding en schulden van de geallieerden, veiliger acht in handen van den Volkenbond. HET ZEE-VERKEER VAN KONSTAN- TINOPEL GE8TAAKT. Volgens een telegram uit, Konstantioopel aan de Associated Press" te Newyork, is het zeeverkeer tusschen Kor.stantinopel en de havens van de Zwarte Zee en de Zee van Marmora, gestaakt. ENGELSCHE SCHEEPSWERVEN WERKELOOS. De bladen melden dat ruim 60 pat. van de arbeiders op de Engelsehe scheepswerven werkeloos zgn. Als de schepen die nu nog op de helling sfaan, af zpn, zullen er nog maar enkele bestelhngen zjjn voor nienwe schepen. In de eecstvolgeude twee maanden denkt men dat het aantal werkeloozen op de werven tot 80 pet. zal stijgen. Dit is driemaal zooveel als het percentage dat men vroeger in den slechtsten tgd gekend heefr. Als reden geeft men op dat de scheeps- bouw een ernstige knauw heeft gekregen door het aan de markt, brengen van de schepen, die de Duitsehers volgens het vredestractaat hebben inoeten uitleveren. DE AGITATIE IN BRITSCH INDIE. De Mohammedaansche vertegecwoordiger voor Ben gale n in de Wttgevende Vergade ring te Simla, heeft een motie aangekondigd voor verdaging van het Huis, teneinde de Turks he kwestie te bespreken, er op aao- dringend, daj de Indische openbare meening zal eischen, dat geen Indische troepen ge- b uikt zullen worden voor den militairen dienst tegen de Tuiken, alsmede, dat de In dische troepen, die reeds in het oude Turk- sche iijk aanwezig zijn, terstond teruggeroe- pen zullen wordea. Da vreugde der Muzelmannen overdeze- gepraal der Turken is nog niet ten einde, Te Calcutta en Bombay wordt. nog steeds feest g^vierd en godsdienstige plechtigheden wor den verricht. TER NEUZEN, 25 Sept. 1922. DE KERM1SWEEK be'noort weer tot het verledene. De Zater- dag kenmerkte zich, hoewel wat laat in den namiddag, door de gewone drukte. Het werd toen overal vol en men amuseer- de zich ordelijk, vroolijk en opgewekt. Het Lunapark oleef een groote aantrek- kiugskracht uitoefenen, niettegenstaande dit aan een bezoeker een ontvleeschden vinger, aan een ander een gebroken enkel en aan meerderen blauwe knieen e.d. had bezorgd. Tegen middernacht kwam een kort re- genbuitje reeds waarschuwen voor vveers- verandering. Het sluiten 'der kermis had zonder eenige stoornis plaats en spoedig was alles tot de gewone rust weergekeerd. Enkele uren nadien brak een lang aan- houdende regenbui los, met zwaren water- val, die, hoewel de riolen bij laagwater op natuurlijke wijze konden loozen, toch de lage stadsgedeelten blank zette,_omdat de riolen die groote watermassa met tij- dig kon afvoeren. BLOEMENWINKEL. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende adver- tentie der N.V. J. Smallegange, die in de Axelsche straat e'en winkel heeft geopend die in haren omvang en combinatie iets nieuws is voor onze stad, en die door hare uitstalling van een keur van bloemen en planten en uitlokkende vruchten een sieraad is voor de straat waar zij is ge- vestigd. HERSTELL1NG LOSKADE Op de staatsbegrooting voor 1923 is uit- getrokken 10.000 gld. ten behoeve van de herstelling der loskaden aan het spoor- wegstation alhier. Voorts zal naar we vernemen binnenkort worden aangevangen met het leggen van rails voor spoor en kranen aan ten minst^ een der nieuwe kanaalhavens. POL1TIED1PLOMA. Geslaagd voor het ex amen politiediploma de heeren A. M. Verpoorte en G. W. Ver- biezen beiden te Ter Neuzen en J. v. d. Veede te Hontenisse. ZETTERS. Door den Commissaris dei Koningin zijn benoemd tot zetter voor's Rijks directe be- lastingen te Ter Neuzen de heeren G. Ver- linde Az. en L. Moes; en te Hulst de heeren Ch. J.. Burm en C. K. van de Walle. WON1NGBOUW. Door den Minisiter van Arbeid is ten be hoeve van womingbouw toegekend aan de gemeenten Hontenisse f 600 voor een woning van J. Boogaert 545 voor idem van J. v. d. Poel; ten belhoeve van J. A. de Bruijn f 1750 en van Th. E. de Vlieger f 1200. Ter Neuzen /510 voor een woning van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat- schappij. Biervliet, ten behoeve van F. Dieleman f 1050. Hoek ten behoeve van J. van 'tHoff f 1064. 25-jARlGE AMBTSBEDIENING. Vrijdag herdacht Ds. J. R. van Oordt, pred. bij de Geref. gemeente te Ridder- kerk zijn 25jarige ambtsbediening. Zijn standplaatsen gedurende dden tijd waren de gemeenten Charlods, Ter Neuzen, Middel- burg en sinds 1918 te Ridderkerk. RIJKSBELASTINGEN. Het plan bestaat om het kantoor der directe belastingen Aardenburg over te brengen naar Eede en aldaar te vereenigen met het grenskantoor. N. V. WERF ZEELAND TE HANSWEERT In de Vrijdag te Middelburg gehouden vergadering van aandeelihouders van de N. V. werf Zeeland te Hansweert werd be- sloten tot iiquidatie der Vennootschap over te gaan. ERNST1G ONGELUK. "Donderdagmiddag heeft op den Nieuwen Vlissiugschen weg oii,.c!e IJsbaan te Mid- delburg een ernstig ongeluk plaats gehad. De ongeliuwde kantonnier van den Rijks- waterstaat B., wonende te Souburg, beg,if zich per tram naar Middelburg voor dienst. De man leunde tegen den ketting waarme- de het balkon van den wagen wordt af- gesloten als het hek niet gesloten is. Op- eens schoot de ketting los en viel B. uit de tram, de volgende wagen ging hem over een der beenen en om hulp roepende bleef nij aan de zijde van den watergang liggen. Spoedig schoot hulp toe en bleek het been een eind onder de knie te zijn afgereden. Door de ter hulp gekomen personen werd het been afgebonden, ter wijl het in de jas van den gevvonde werd gedraaid. Zoo werd B. die steeds goed bij kennis bleef, in de tram gelegd en me- degevoerd naar het Hospitaal, van waar de ongelukkige naar het Gasthuis werd overgebracht. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 10 tot en met 16 Sept. in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Wemeldinge 1. Diphtiheritis: Hontenisse 1. VR1JSTELLING VAN DEN DIENST - PLICHT WEGENS BROEDER- D1ENST. In een circulaire aan de burgemeesters deelt de minister van Oorlog mee, dat on der de door hem ontvangen verzoekschrif- ten, houdende beroep tegen uitspraken van Gedeputeerde Staten, waarbij vrijstel- ling van den dienstplicht wegens broeder- dienst is geweigerd, er een niet onbelang- rijk aantal voorkomen, waarvan het, naar zijn meening, te voorzien is, dat ze onge- grond zullen worden verklaard, omdat niet is \oldaan aan de eischen, welke de Dienst- plichtwet en het Dienstplichtbesluit stellen voor het kunnen verkrijgen van zoodanige vrijstelling. De minister heeft hier het oog op ge vallen, waarin de vrijstelling is geweigerd, omdat de dienstplichtige of vrijwillig die- nende broeder nog niet of nog niet lang genoeg in werkelijken dienst is geweest Het komt den minister voor, dat in vele dier gevallen de indiening ^an het beroep rnoet worden toegeschreven aan onvoldoende bekendheid van belangheb- benden met de ter zake van broederdienst geldende wettelijke bepalingen. Ter voorkoming van den omvangrijken arbeid, welken de behandeling van der- gelijke bezwaarschriften, waarvan mag worden aangenomen, dat ze toch niet zui- len leiden tot het door belanghebbenden gewenschte gevolg, vordert, verzocht_ de minister den burgemeesters, indien "hen beroepschrlften als hier bedoeld bereiken, belanghebbenden op de wettelijke bepa lingen te wijzen. Het kan voorkomen, dat de aanvankelijk gevraagde vrijstelling terecht is geweigerd, doch dat tusschen den dag, waarop door Ged. Staten uitspra.ik werd gedaan, en dien, waarop het beroep tegen die uit- spraak werd gedaan in 's burgemeesters handen wordt gesteld, alsnog recht op vrijstelling is ontstaan, doordien b.v. de broeder inmiddels vijf en een halve maand werkelijken dienst "heeft vervuld. In die gevallen lijkt het den minister in het be- lang van den ingeschrevene, wanneer reeds dadelijk opnieuw de stukken tot het ver krijgen van vrijstelling opgemaakt en aan Gedeputeerde Staten toegezonden worden. ZEEUWSCHE WATERSTAATSPOSTEN Op de staatsbegrooting van Waterstaat komen o.a. de volgende posten voor: Haven te Breskens. De Zuid-Westelijke scheepvaart in de le havenkom van Bres kens, is tekort. De kosten van verbetering, welke zeer gewenscht is, worden op 20.000 gld. geraamd. Vluchthaven aan het Zijpe. De voort- zetting van de werken tot aanleg van een nieuwen vluchthaven aan het Zijpe zal om redenen van bezuiniging niet met die kracht kunnen worden voortgezet als aan vankelijk bedoeld was. Thans wordt 200.000 gld. uitgetrokken, zijnde hetzelfde bedrag ms in 1922. Derde sluis Wemeldinge. In 1923 moet voor dit doel over een bedrag van 800.000 gld. kunnen worden beschikt. Verbetering van de haven te Vlissingen Er wordt naar gestreeld een deel van de havenuitbreiding zoo spoedig mogelijk zoo- ver gereed te maken, dat een deel van de haven als aanloophaven in gebruik ge- nomen kan worden, zoo eenigszins moge lijk in 1924. Voor 1923 wordt thans een bedrag van 1.200.000 gld. aangevraagd. Wegen in Zeeland. In het aangevraagde bedrag is begrepen 50.000 gld. tot voort- zetting van de verbetering van den Rijks- weg op Walcheren en Zuid Beveland tus schen Middelburg en 's Heer-Arendskerke en tusschen 's Heer-Arendskerke en Kloe- tinge, welke verbetering zeer "geleidelijk zal worden voortgezet en waarvoor op de begrooting van 1922 125.000 gld. werd uitgetrokken. Voorts wordt op de begrooting voor 1923 gerekend: het maken van een reservedeur voor de Oostsluis te Hansweert; het voortgaan met 'de verbetering der remmingwerken van het kanaal door Wal cheren en wordt voor het remmingwerk bij de Keersluis te Vlissingen 50.000 gld. ge- vraagd. ZAAMSLAG. Op 14 November zal Ds. G. van Dis. predikant bij de Ned. Herv. gemeente te /aamslag zijn 25jarig. am'btsfeest herden- ken. Op 14 November 1877 werd Ds. Van Dis als predikant te Zuidzande bevestigd en 1 September 1901 deed hij zijn intrede te Zaamslag. HULST. Zondag concertreerde de Nieuwe Har- monie Vlijt en Volharding", directeur de heer Aug. Eeekhout op de markt alnie'r. Een flink programma werd ten gehoore georacht. Het lioofdnummer was „Episode Mil it aire" (herinnering aan den stag bij Waterloo), gecomponeerd door M. j. H. Kesseis, waarvan de verkiaring luidt als volgt: De soldaten liggen in bivak in afwachting van den veldslag. Ze zijn in vroolijke stemming. Daar wordt de Taptoe ge- blazen, het sein om zich ter ruste te be- geven. De vermoeiclheid van den dag, doet de krijgers al ras insiapen. Zij droo- men van nun verre geliefd tenuis. Men hoort den Hollander zijn „Aan den oever van een Snellen Vliet" den Engelschman „Home sweet Home" den Duitscher het ge- liefde „Morgenrot", den Franschman „Marchons, Marchons" uit de Marseillaise zingen, terwijl een ander van „Maibou- raugh's en va-t-en guerre" droomt. Van de gezamenlijke geallieerden hoort men Vrij- heid die ik minne". Daar wordt opeens de nachtrust verstoord door het signaal de Reveille. Fluks springen de soldaten vaq hun leger op. Ze zijn dadelijk weer in lus- tige beweging. Men hoort hun morgen- gabed „Wil heden nu treden voor God". Daar klinkt opeens het signaal Alarm, leder loopt opgewonden te wapen. In de verte hoort men de Fransohen na- deren die tot den aanval opmarcheeren. De geallieerden begeven zich ook in ge- vechtsorde. Men lioort de Engelschen met hun marsch „Rule Britannia", daarna vol- gen de Hollanders met hunne Hoornmu^iek „Wiie gaat mee" spelend. Nu volgen de Pruisen. Nauwelijks zijn ze in opmarsch of Napoleon brengt zijne Artillerie in stel- ling. Weldra klinkt het eerste kanonschot, en het geveoht is in vollen gang. De slag wordt steeds verwoeder, de Franschen stor- men met kracht vooruit daar valt de Prins van Oranje. Jammerend en zuchtend staat zijn staf om hem heen, treurig klinkt het Oude Wilhelmus. De Hollanders zijn woedend en wraak roepend stormen zij op de Franschen in. Napoleon zendt de cavalerie aan zijne troepen te hulp, daar verschijnen de Pruisen en vereenigd met de Engelschen vallen zij de Franschen aan, onder hun zang „God save the King", „Hei! dir im Siegeskranz. De strijd wordt ihevig; daar stormt de oude Garde in het gevecht. Hoe hevdg de aanval ook is, de Franschen moeten wijken, de slag is voor hen verloren. Zij vluchten. Men hoort nog het geklaag en gesteun der gewonden. De laatste oogenblikken van een stervend jong Grenadier, hij gedenkt zijne moeder en in zijne laatste oogenblikken wil hij nog een deel der Marseillaise zingen. Het stuk eindigt met triomfmuziek der geallieer den. Frappart waren vooral de oogenblikken die voorstellen ,,Het morgengebed" en het vallen van den Prins van Oranje. Een oogenblik daarna hoorde men een fragment uit de Marseillaise: het oprukken der oude Garde. Ook trof het moment „Het sterven van een jong grenadier", een solo voor Hobo. Over het algemeen valt deze uitvoering. die door circa 1000 toehoorders werd bij- gewoond, te roernen. Wij wenschen den directeur en de vereeniging er geluk mede en hopen, dat de vereeniging op den in- geslagen weg moge voortgaan. De heer A. van Putte, thans onder- wijzer aan een bijzondere R. K. Jongens- school te Roosendaal (N.-B.), is als zoo- dantg benoemd aan een zelfde inrichting alhier. (N. Z. Ct.) GROEDE. Donderdagavond j.l., omstreeks half acht, toen het personeel der plaatselijke eleotrische centrale alhier, bezig was gas te draaien sloeg de vlam in en had een ex- plosie plaats, welke een 'hevige knal ver- oorzaakte, met het gevolg, dat een buis van den gaszuiveraar sprong. De burgemeester, de heer Wagtho, die zich op dat moment ter plaatse bevond, en op een luik stond waaronder die buis was aangelegd, werd ruim een meter opgewor- pen en viel neer in de opening waaronder dat luik had gelegen. Hij bezeerde daarbij zijn rectiter'been eenigszins. Gelukkiig, dat de hoofddeur van de ge- noemde centrale openstond, waardoor de gassen zich konden verwijderen. Een raam is gesprongen. Als van zelf sprekend hadden de aange- slotenen dien avond geen electrisch licht. Alles werd dadelijk in het werk gesteld om deze stoornis te herstellen. (M. Crt.). RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 22 September 1922. Heden werden de volgende zaken be- nandeld: A. A. L„ oud 27 j., en B. J. L., oud 25 j., arbeiders te Biervliet. werden ten laste ge legd, dat zij in den nacht van 24 op 25 Jul! 1922 te Biervliet Alberts Aerts opzet- telijk hebben geslagen, waardoor deze pijn ondervond. Deze zaak is geschorst. De getuige J. de V., landbouwersknecht te Biervliet, als verdacht van meineed werd gevangen genomen. R. G., landbouwer te Biervliet, werd ibeklaagd, dat hij op 23 Juli 1922 te Biervliet Clement Dusardeijn heeft gesla gen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. D., oud 24 j., landbouwer te Schoon- dijke, werd ten laste gelegd, dat hij op 27 Mei te Schoondijke 4 paarden en 2 wagens waarop ingevolge beschikking van den President der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg pandbeslag was gelegd, naar Watervliet in Belgie heeft doen brengen en ze aldaar heeft verkocht. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. F. D., oud 19 j., timmermansknecht, D. M., oud 19 j., voermansknecht, J. B„ oud 21 j., landibouvversknecht alien te Hoek, werden ten laste gelegd, dat zij op 5 Aug. j.l., te zamen en in vereeniging J. Moes gewelddadig op den grond hebben gegooid en verschillende slagen toegebracht. Eisch ieder f 25 boete of 25 dagen hecht. P. F. P., oud 37 j., koopman te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 12 Juli 1922 te Clinge een hoeveelheid erwten- stroo, toebehoorende aan Fr. de Deckere, heeft weggenomen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. A. D., oud 50 j., koopman'te Clinge (B.) werd een zelfde feit ten laste gelegd. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Th. D., oud 45 j., slager te Graauw, werd beklaagd, dat hij op 24 Juli 1922 des avonds 12'4 uur te Hulst, zonder licht reed per fiets, niet aan de vorderi'ng van de veld- wachters Cortvriendt en Wijnacker om halt te houden, heeft voldaan. Eisch 1 maand gevangenisstraf. A. V., oud 33 j., arbeider te Biervliet, werd beklaagd, dat hij op 9 Aug. j.l. te Biervliet J. C. Synnesael op den grond heeft gegooid en geslagen. Eisch 15 iboete of 15 dagen hechtenis DE DIKKE MAN MOET BETALEN. De kantonrechter te Rotterdam heeft uit- spraak gedaan in de zaak van den dikken man, die geweigerd had een ameublement te betalen, omdat de stoelen niet op zijn gewicht van over de 100 K.G. berekend waren. Het vonnis overwoog, dat gedaagde een buitengewone lichaamszwaarte heeft, wat ter terechtzitting is gebleken waar de tafel onder zijn gewicht bezweek en dat zijn verweer ongemotiveerd werd ge- acht. De vordering werd dus toegewezen. Over de in de rechtszaal aangerichte scha- de, spreekt het vonnis niet. EEN ONTROUW PENN1NGMEESTER. Te Winschoten heeft terechtgestaan Willem Moling, 35 jaar, arbeider te Onst- weddertange, thans gedetineerd te Win schoten. Hij heeft volgens de dagvaarding in de maanden Mei tot en met Sept. als penningmeester der afdeeling Onstwedde contributiestaten van den Ned. Chr. Land- arbeidersibond vervalscht. Beklaagde heeft van verschillende leden vermeld, op de sta ten, dat ze werkloos waren op tijden, dat zuiks niet het geval was. Beklaagde heeft in de instructie steeds ontkend, doch legt ter terechtzitting een volledige bekentenis af. Het O. M. eischte tegen beklaagde, die eerst de schuld op den Lode wierp, zes maanden gevangenisstraf- Mr. P. de Groot pleitte clementie. PLOEGWEDSTRIJD. Dit najaar zal er in den kring O. Zuid- Beveland der Z. L. M. wederom een ploeg- wedstrijd worden gehouden. Het aantal deelnemers bedraagt te We meldinge 5, Biezelinge 9, Kruiningen 9, Waarde 4 en te Rilland Bath 15. BOER EN CONSUMENT. Een aantal Zeeuwsche boeren heeft voor gezamenlijke rekening een schuit met aard- appelen naar Den Haag gezonden ten einde deze te brengen van producent di rect aan consument in verband met de huns inziens te groote winsten, die de tusschen- handel maakt. Het is de bedoeling deze wijze van handel voort te zetten. Een 100- tal waggons worden nog verwacht (Hbl.) Lamp der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: R. C. Bourgois, zonder, Steenkamplaan 112, van Ostende. F. H. Ureel, zonder, Van Steenbergen- laan 57, van Antwerpen. A. de Caluwe, vlasbewerker, Q 196g, van Axel. E. C. M. Buch, leerling-verpleegsters 8 N, van Breda. G. Zapf, maohinale houtbewerker Grenu- laan 27, van Bamberg. Ca. Pa. Ma. Emmaneel, dienstbode, Nieuv/straat 13, van Hulst. Vertrokken: A. A. Leenhouts, teekenaar bouwbedrijf, De Jongestraat 7, naar Hilversum. J. Jansen, veldartbeider, O 62, naar Schoondijke. P. van Strien, student, Brouwerijstraat 7, naar Kampen. H. F. H. Molema, schipper, aan boord, naar Sas van Gent. P. M. Savoij, dlensttoode, Westkolkstraat 10, naar Vlissingen. Pa. M. Schaalje, zonder, Noordstraat 61, naar Amsterdam. HET HOOFD VERPLETTERD. Een vierjanig jongetje van den heer v. D. te Wormerveer, dat met eenige arbei ders in een schuit meevoer, is bij het door- varen eener brug met het hoofd tusschen de schuit en het bruggehoofd gekomen en terstond gedood. GEHEEL UITGEBRAND. Vrgdag om twaalf uur ontsSond een be gin van brand in de riefmeubeltabriek van den heer Hulst te Lift. Het vuur was spoedig gebluschtom vjjf uur 's middags brak de brand echter opnieuw uit, en wei in heviger vorm. Ook ditmaal was men het vuur spoedig meester. Gisternacht ruim twee uur sloegen de vlammen ten derden male uit het porceel, m--t het gevolg dat dit geheel uitbrandde en het aangrenzeude gebouw, waarin het filiaal Lilt van de Hanzebank gevestigd is, mede een prooi der vlammen werd. De geldswaardige papieren der bank zgn gespaard gebleven De oorzaak van den brand is niet bekend. GASONTPLOFFING. In de rgwielfabriek van de heer Bulten te Doetinchem heeft Zaterdagmiddag^een gasontploffing plaats gehad. Drie groote spiegelruiten en tal van kleinere ruiten zgn vernield. De arbeider R. werd vrij ernstig aan de hand gewond en kreeg bovendien brandwonden aan het hoofd. RELLETJES TE ROTTERDAM. Zaterdagavond omstreeks zes uur waren eenige opgeschoten jongens, die eenigszins onder den invloed van sterken drank ver- keerdeo, rond een orgel in de Fiorastraat bg den Goudschen rgweg te Rotterdam aan het dansen en herrieschoppen, tot zij door een agent vermaand werden tot doorloopen. De jongens stoordeD zieh hier niet aan, waarna de agent, die inmiddels hulp ge kregen had van twee collega's, zgn sabel trok eD trachtte een paar belhamels te arresteeren. Het publiek verzette zich hier- tegen en drocg zoo sterk op, dat de agenten noodgedwongen hun revolvers trokken en verscheidene schoten losten. Een jongen van 15 jaar werd daardoor zeer ernstig aan het hoofd gewoni en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Een kleine jongen van zes jaar, die minder zwaar gstroffen was, werd eveneeDS naar het ziekenhuis gebracht, maar een man, die daar juist passeerde en wien de pink werd afgeschoten, kon ter plaatse worden verbonden Twee der ergste belhamels werden door de politie ingerekeDd. Het bleef den geheelen avond in de buurt onrustig, zoodat voortdurend door bereden agenten gepatrouilleerd moest worden. VERDRONKEN. Het 8 jarig zoontje van den heer Van M. te IJmuiden is bg het spelen op een zandbak in het Noordzee^anaal te water geraakt en verdroDken. Te Scharnegoutum is een drie jarig doch tertje van J. Veldhuis te Bneek verdronken. GE3T1KT. Te Baarn is gistermiddag een zoontje van den heer J. van D. in een nootje gestikt NACHTVORSTEN. In Wurtemberg hebben nachtvorsten groote schade aan den oogst berokkend. Rotterdam, 25 September 1922. VEEMARKT. Aangevoerd werden 396 vette runderen, 253 vette- en graskalveren, 1342 schapen en lammeren en 821 varkens. De noteermg was als volgt: Koeien le kw. f 1,32 tot f 1,375 2e kw. 1,25 tot /l,20;3ekw. 1,10 cot 1, Ossen le kw. 1,30 tot 1,3752e kw 1,20 tot 1,103e kw. 1,tot /0,90; Kalveren le kw. 1,20 tot /1,40; 2e kw. 1,10 tot 0,95; 3e kw. 0,85 tot fSchapen le kw. f 0,70 tot 0,75 2e kw. 0,65 tot 0,55 3e kw. /*0,45 tot Lammeren 0,75 tot 0,90; Varkens le kw. /1,10 tot /1,06 2e kw. 1,04 tot 1,— 3e kw. 0,96 tot 0,90; licht soort, 0,96 to* I, Vet vee en vette kalveren werden in alle kwaliteiten rcdelgk vprbandeld, enkele prima soorten ieis hooger. Varkens in alle kwa liteiten iets minder vi-rhaudeld dan de vorige week. De handel in schapen en lammeren was zeer matig en daardoor de prjjzen lager dan vorige week. FIJNE ZADEN. Lgnzaadvoer 18,tot j 20, Bruin Mosterdzaad 45,tot 48,— Geel Mosterdzaad 28,tot 31, Karwjjzaad 88,tot 90,Kanarie- zaad 18,— tot 19,—Koolzaad /45,— tot 48,—Zaailgnzaad/20,— f 24,Blauwmaanzaad 40,tot 42,-. VLAS. Aangevoerd Blauw 11550 K.G. /1,50 tot /2Groningsch 10000 K.G. /1,45 tot 1,85, Hollandsch Geel 3750 K.G. 1,45 tot 1,85; Wit 3100 1,15 tot f 1,35 Dauwroot 3000 K.G. 1,15 tot 1,30, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,50 toi f 2,80 Zeeuwsche Bonte f 2,60 tot 2,90 Blauwpitten 1.80 tot 2.50Zeeuwsche Eigenheimers 1.50 tot 1.80 Blauwe Eigenheimers f 1.80 tot j 2.20 Poters /0,90 tot 1,30 Brielsche Eigenheimers 1,80 tot 2,10, per H.L. EiEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen f 9.tot. 12.per 100 stuks. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedaponeerd: een bos sleutels, een ridicule en een portemonnaie met eenig geld. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2