ALGEMEEN N1EUWS 70e Jaargang. EN ADYERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7355. Maandag 25 September 1932. fTSTlTeTo*!** HIT K00DL0TTIG GBHEIM, 8INNEMLAND. 8UITENLA N 0. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De Donderdag aangevraagde interpel- laties worden toegestaan. Zij zullen wor den gehouden op een nader te bepalen dag. Aan de orde is de tweede lezing van de Grondwetsherziening. Hooftdstujk! 1 (van het rijk en zijn mwo- ners) wordt aangenomen met 69 tegen 2 stemmen; tegen de communisten. Hoofdstuk II (van den Komng) wordt bestreden door den heer van Ravensteijn (comm.) wegens de verdubbeling van het inkomen der Kroon. De heer Van Gijn (v.-b.) zou tegenstem- men, als de verhooging van het inkomen der Kroon niet samengevoegd was met staatkundige kwesties. Het hoofdstuk wordt aangenomen met 74 tegen 4 stem- men; de plattel anders en de communisten tegen. Aan de orde is Hoofdstuk III (van de Staten-Generaal). De heer H. Colijn (a.-r.) verklaart, dat enkele anti-revolutionnairen ondanks het vrouwenkiesrecht en de verhooging van de vergoeding der Kamerleden in dit sta dium van behandeling voor zullen stem- men, vooral omdat de stemplicht anders in de Grondwet zou blijven. De heer Kersten (Staatsk- Geref. Parti]) zal tegenstemmen om het vrouwenkiesrecht en de verhooging van de schadeloosstel- j ling der Kamerleden. Mej. van Dorp (lib.) zal eveneens tegen stemmen om de verhooging van de schade- loosstelling, al spijt haar dit om het vrou- wen kiesrecht en de opheffing van den i stemplicht. j De heer Schokking (c.-h.) deelt mcde. dat de christelijk-historischen voor zullen stemmen, ondanks de bezwaren van vele hunner tegen het vrouwenkiesrecht en de verhooging van de schadeloosstelling. De heer Troelstra (s.-d.) verdedigt de verhooging van de schadeloosstelling, die gelegenheid zal geven de volksvertegen- woordigers te kiezen uit alle klassen. Minister Ruys de Beerenbrouck beveelt aanneming van het hoofdstuk aan. Het wordt aangenomen met 73 tegen 12 stem- men. Hoofdstuk IV (Provincial Staten en ge- meente-bestuur) wordt aangenomen met 84 tegen 1 st. (Kersten). Hoofdstuk V. j (justitie), Hoofdstuk VII (Financien) en Hoofdstuk VIII (defensie) worden alle aan genomen met algemeene stemmen. Hoofdstuk IX (waterstaat) wordt aange- nomen met 83—1 st. (tegen mej. Van Dorp, die bezwaar heeft tegen de mogelijkheid van nieuwe publiekrechterlijke lichamen). Hoofdstuk XI (van de veranderingen in de Grondwet) en de additioneele artikelen worden aangenomen met 83 tegen 2 st. (tegen de communisten). De vergadering wordt gesloten, JUBILEUM Mr. P. TROELSTRA. De soc -dem. Tweede Kamer-fractie heeft, zoo meldt het Volk, in haar huis- houdelijke vergadering van Donderdag het 25-jarige jubileum van mr. P. J. Troelstra als Kamerlid herdacht. De heeren Schaper en Sannes spraken Troelstra toe, wien na- mens de fractie een gouden zegelring werd eengeboden. U1TVOERING DER VOGELWE t Verscherpte bepalingen. In het verschenen Staatsbl. 412 is opge- nomen het K. B., "noudende bepalingen in zake de uitvoering der Vogelwet. Gewijzigd is art. 6 van het K. B. van 18 November 1913, waarbij een 60-tal vogels met name genoemd werden, welke, vol- gen art. 19 der Vogelwet tot die be- schermde vogels gerekend worden te be- hooren, waartoe vergunning gegeven kon worden, ze voor de kooi of voor de jacht te vangen, ten verkoop voorhanden te hebben, te koop aan te bieden, te verkoo- pen, af te leveren of in het veld, buiten openbare wegen en voetpaden te vervoe- ren. Voornoemde 60 vogelsoorten zijn thans ingekrompen tot 23, te weten: de zwarte lijster, leeuwerik, pestvogel, kauw, vinK, kneu, fratertje, barmsijsje, kleine barm- sijsje, putter, sijsje, Europeesche kanarie, groote goudvink, goudvink, groenling. geelgors, rietgors, havik, giervalk, witte giervalk, slechtvalk, boomvalk, en klapek- art. 9 van het K. B. van 18 Nov. 9) IV. De grafschenners. We laten den zonderlingen onbekende zijn weg vervolgen naar de Champs Ely- sees en keeren terug tot het tijdstip, waar- op voor de oogen van de gebroeders Ceri- solles het geheimzinnig slachtoffer van de misdaad in het bosch van Fontainebleap werd ter aarde besteld op het kleine dorps- kerkhof. Het was middernacht na de droeve plec'h- tigheid die een zoo geheimzinnig drama verborg en alles was in rust in het dorp. Het weer was verschrikkelijk; uit lood- zwarte lucht schoten felle bliksemschich- ten, de donder rolde, de wind huilde en de regen sloeg bij stroomen neer. Het hoofd gebogen voor den neerstrie- menden regen, gingen twee mannen op het dorp toe. Onder hun regelmantels droegen zij ieder een schop, terwijl een van hen bovendien een dievenlantaarn bij zich had en de ander een leeren zak droeg zooals de slotenmakers veel hebben om hun gereedschap in te dragen. Beide mannen stapten snel voort, zeker van hun weg. Wat een verschrikkelijk weer, zeide een der mannen, zich schuddend als een natte poedel om zich wat te bevrijden van het water, dat langzamerhand zijn klee- ren begon te doorweeken. Prachtig weer, wilt ge zeggen, ant- In 1913 was bepaald, dat op verzoek van de eigenaren of gebruikers van gronden of wateren, door der. burgemeester van de gemeente, waarin die gronden of wateren gelegen zijn, aan hen of hun lasthebbers vergunning kan worden verleend, om bij het vangen of dooden van de, in de wet als schadelijk aangeduide vogels, gebruik te maken van een of meer der nader ge- noemde verboden middelen. Hiervan werd echter uitgezonderd het gebruik van kunst- licht, hetgeen in ieder geval verboden zou ,Z1*Blijkens het thans verschenen K. B. wordt aan het kunstlicht, als verboden middel van vangen, toegevoegd: „lokvo- gels, die geblind of verminkt zijn." Ook art. 12 van eerstgenoemd K. B., hetwelk voorschreef, dat het aan ieder, behalve aan hen die een vergunning had- den verkregen als vorenbedoeld, verbo den was, zich met een der in de wet nader penoemde verboden vangmiddelen in het veld buiten openbare wegen en voetpaden te bevinden, is gewijzigd en wel in dier voege, dat het voortaan aan ieder verboden zal zijn, zich in het veld buiten openbare wegen en voetpaden te bevinden met kunstlicht of met lokvogels, die geblind of verminkt zijn. HOUDERS VAN DUITSCHE POLISSEN EN NEDERL. GELD. Op de te 's-Gravenhage door een oomite bijeen geroepen en zeer druk bezochte ver gadering van houders van Duitsche polis sen in Nederlandsch geld, is besloten tot oprichten van een vereeniging. De voorzitter, de heer Snoeck Henke- mans zette uiteen, dat Duitsche levensvei- zekernigmaatschappijen hebben geweigeu! in elk geval heDOen nagelaten, polissen in Nederlandsch geld vervallende, uit te betalen, zulks mef een beroep op hun on- macht. Het is niet inogelijk voor houders v.an polissen zich zonder meer bij die hou- ding neer te leggen. Bovendien wordt straks op Duitsche polissen premiebetaling verlangd; men zal zich behoorlijk reken- schap moeten geven of die premies nog betaald moeten worden en ,wat de gevol- gen zullen zijn wanneer men weigert. Men heeft hier te maken niet slechts met de vraag of de Duitsche maatschappijen rech- tens tot betaling verplicht zijn en hoe zij tot betalen kunnen worden gedwongen, j maar ook met deze vraag, of die dwang practische resultaten kan opleveren en vooral of geen maatregelen te duchteri staan van de regeeringen van Duitschland en zijn bondsstaten, waarbij de maatschap pijen tegen de Nederlandsche houders wor den in bescherming genomen. Het comite heeft als rechtskundig ad- viseur bereid gevonden mr. J. H. ["elders, en op het gebied van verzekering Mr. J. Kist. Na het zoo spoedig mogebjik verzamelen van gegevens, zullen beiden i naar Berlijn gaan dm zich volkomen ze- kerheid te verschaffen. Het adres van den secretaris der ver- eeniging is C. M. Nap, Frankenslag 73, Den Haag. HULP AAN RUSLAND. Het Nederlandsche Roode Kruis en het I Nederlandsche Nansen-comite zullen 2 Oc- tober met het stoomschip Vechtstroom woordde de ander op hoogen toon, een weertje voor ons als geknipt. Geen verra- derlijk maanlicht, een regen, die ieder bin- nen houdt, wat willen we meer verlangen? Alles goed en wel, maar ik word doorweekt, Mijn tanden beginnen waar- achtig te klapperen van de kou. weer een hoeveelheid levensmiddelen en kleeding naar Petrograd zenden voor de Hollandsche districten bij Samara. BELEEDIGEND KARAKTER EENER medaille. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de commissarissen der Koningin medegedeeld, dat op betrekkelijk ruime schaal een medaille zou worden verspreid, welke een beleedigend karakter draagt 1 voor de Fransche bezettingstroepen in het Duitsche gebied. Bovendien geeft zij een onzedelijke vocrstellitjg van een aan een i paal gebonden vrouw De Minister zal het ten zeerste waardee- j ren, indien de verspreiding van deze me daille zoovee! mogelijk wordt tegengegaan. RANTSOENEER1NG AAN DE DEPARTEMENTEN. In de millioenen-nota komt de volgende zinsnede voor: „Daar de aanvar.kelijk door de departe- menten ingediende begrootingen, hoewel ook deze blijk gaven van ernstige pogingen tot besnoeii'ng, een totaalcijfer van ge- wone uitgaven aanwezen, dat zeer ver te boven ging het totaal van de voor 1923 geraamde ontvangsten, werd beslo ten ,den weg van rantsoeneering in te sl3an Hieruit is de gevolgtrekking gemaakt, dat de ministers niet door eigen overtui- ging, maar door het partij-conclave der recht'erzijde gedwongen zijn, den weg der rantsoeneering in te slaan. Naar van de meest bevoegde zijde wordt medegedeeld, is dit zoozeer met de feiten in strijd, dat in den eersten brief van den formateur aan de fracties, welke de on- derhandelingen opende en het voorgeno- men beleid uiteenzette, bovenstaande zin snede reeds woordelijk voorkwam, even- als een groot deel van wat daarop in de millioenen-nota volgt, waaronder de ont wikkeling van het 17 pct.-systeem. VOORKOM1NG VAN DUBBELE BELAST1NG. De Minister van Financien heeft bepaald, dat de regeling ter voorkoming van dubbele belasting, vervat in een beschikking van 7 juli 1920, te rekenen van 1 Mei 1920 mede van toepassing zal zijn op binnen het Rijk wonende vreemdelingen, die onderdanen zijn van een Staat, die in zijn gebied wonende N'ederlanders onder gdijke of gelijksoortige voorwaarden van dubbele belasting vrij- stelt. Dit zal ter kennis worden gebracht van de ambtenaren der directe belastingen en van die der registratie en domeinen, onder mededeeling, dat op grond van deze regeling vrijstelling van dubbele belasting behoort te worden verleend aan binnen het Rijk wonende Canadeezen. INVOERVERBODEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en Omstreken wijst in een adres aan de Tweede Kamer op de sterke stijging van den invoer van nijverheids- producten, vooral uit Duitschland, en vei- zoekt aan de Tweede Kamer, het wetsvoor- stel-Fleskens c.s. tot instelling van invoer- verboden onmiddellijk op haar agenda te plaatsen en de daarin bedoelde bevoegd- heid aan de regeering te verleenen. DE VERLOVING VAN DEN EX-KE1ZER. Men meldt uit Doom: De felicitatieregisters zijn Woensdag op het poortgebouw ter teekening neergelegd. De eerste verlovings-speech werd Dins- dagavond uitgesproken door Baron Van Tuvll van Serooskefken, den burgemeester van Zeist, bij wien de Keizer en de kroon- prins, reeds eenige dagen geleden, te dinee- ren waren gevraagd. De publicatie der ver- loving was zeer onverwacht geschiedt, anders was de Keizer zeker niet op den avond van dezen dag de gast van een ander geweest. Den laatsten tijd komen de Keizer en de kroonprins nogal vaak te Zeist, o.a. bij de familie Blanckenhagen, die over een fraaie tennisban beschikt. Het heet, dat deze fa milie gedurende een paar jaar buitenslands zal gaan wonen en gedurende dien tijd haar buitenplaats „Kersbergen", tengenover de kerk aan den Utrechtschen straatweg aan den kroonprins ten gebruike aanbieden. Het gebrek aan een behoorlijke ruimte voor de nieuwe bewoners van het Huis Doom baart blijkbaar reeds veel zorg; de hofmaarschalk confereert tenminste druk met bouwers en huizenverhuurders. HET NEDERLANDSCH NANSEN- COMITe. Het Nederlandsch Nansen-Comite heeft een nieuw propaganida-boekje uitgegeven. Daarin wordt uitvoerig uiteengezeit wat men met de gelden, door het Nansen-comite bijeengebracht, heeft gedaan. Dit propaganda-boekje heeft ten doel krachtig op te wekken tot verdere hulpver- leening ter bestrijding van den hongersnood in Rusland. UIT DE GLASINDUSTRIE. Reeds sedert begin 1921 achtte de direc- tie van de glasfabriek „De Schie" te Schie dam, gelet op de arbeidstijden in de om- ringende concurreerende landen, wederin- voering van den nachtarbeid in dit, haars inziens bij uitstek continue-bedrijf nood- zakelijk, meldt de N. R. Crt. Men ging niet verder dan een verlenging van den arbeidstijd tot 51 uren per week, welke wijziging bovendien eerst Augustus 1921 tot stand kwam. Den laatsten tijd verkreeg deze fabriek gedurende een achttal weken, als proef- neming, toestemming tot het werken in drie ploegen, dag en nacht. De bereikte resultaten hebben bewezen, dat het in de Arbeidswet vastgelegde verbod van nacht arbeid leidt tot een je oneconomische pro- ductie en een aanzienlijke verkwisting van brandstoffen. In afwachting of aan haar sedert 1921 gedaan verzoek tot wederinvoering van nachtarbeid zal worden voldaan, Tietgeen mogelijk zou zijn door wijziging van het thans bij den Hoogen Raad van Arbeid in revisie zijnde werktijdenbesluit, heeft de directie van de glasfabriek „De Schie" uitvoering gegeven aan haar voornemen tot verdere inkrimping van haar bedrijf. Zij heeft 325 man van het personeel ont- slagen. De volgende maand volgt het ont slag van nog 150 man. EEN „BABY-SHOW" TE AMSTERDAM Tijdens de Jaarbeurs op huishoudelijk gebied, welke onder bescherming van de afd. Amsterdam der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen in het Paleis voor Volks- vlijt aldaar zal worden gehouden, wordt ook een baby-show georganiseerd op Woensdagmiddag 27 September voor kin- deren van 3 tot 10 maanden en op Vrijdag 29 September voor kinderen van 10 maan den tot 2 jaar. Door de Corn Products Co., die lmpor- trice van de Duryea Maizena, zijn ver- schillende prijzen beschikbaar gesteld. Zoo ontvangt iedere ingeschreven baby als aandenken een Gero-zilveren paplepel, verder is voor iederen dag een prijs uit- geloofd van 200 gld. voor de door de jury best beoordeelde baby, benevens een troostprijs van 50 glcL DE TOESTAND. Te Pavijs vecht Engeland nog met groote hardnekkigheid voor de vrjjheid van de Zeeengten, die eehter in de toekomst ai of niet zal bestaan naar het goeddunken van de Turken. Het tractaat van Sevres is schrijft de N. R Crt., opgesteld in de onderstelling, dat niemand den geallieerden hun overwinning meer zou kunnen ontruk- ken. De Engelschen namen toen Konstan- tinopel machteloos in de handen van de geallieerden was alleen de voorzorg, groote vaart te zetten achter bet slechten van alle verdedigingswerken en forten aan weers- zyden van Dardanellen en Bosporus. Intu8schen heeft Kemal toch nog de overwinniDg aan de geallieerden ontrukt, wat uit het ongergmde te bewjjzen valt, aangezien een overwonnen partij aan de overwinnaars geen eischen kan stellen voor het sluiten van wapenstilstand en vrede. Frankrjjk en ltalie zgn ten voile geneigd dien toestand stilzwjjgend te erkennen en stellen goede toekomstige hetrekkingen met Europeesch en Aziatisch Turkije boven het behartigen van Grieksche en Brilsche be- langen. Het eenige wat Eogeland kan doen is of zich bjj het onloochenbare neerleggen den sedert het tractaat van Sevres zoo zeer gewijzigden toestand ock erkennen of zonder anderen steun dan die van de Grieken een nieuwe vechtmanche met Turkije begmnen om te probeeren of het de overwiunmg weer aan Kemal ontrukken kan. Een Engelsche regeering die dit zou aandurven, zou" buitengewoon vermetel, om met te zeggen roekeloos zign, want zij kan bg vooroaat zeker zgn, dat een groot deei van de openbare meening in het rijk tegen haar is. De toekomst, bevat in geval van een ge- wapende botsing tusschen Engeland en Kemalisdan allerlei onzekerheden in verband met den terugslag dien het conflict op den Balkan, op de houding van Sowjet-Rusland en op den Islam kan hebbeD. Na den grooten oorlog had men gedacht, dat het niet meer zou voorkomen, dat enkele man nen de beslissing in handen zouden kunnen hebben over het wel en wee van de halve wereld en toch ziet men nu dat, zonder aat hel parlement of de openbare meening in haar geheel zich beeft kunnen uiten, enkele Britsche ministers Engeland te Tsjanak reeds in een positie hebben gebracht, waarin de kanonnen van zelf kunnen afgaan Men denkt onwillekeurig terug aan president Harding's woorden bjj de opening van de WashingroDSche conferenceDe honderden millioenen, die in vredestijd be talen en in oorlogstpd sterven willen de uitgaven voor vernieling veranderd zien m middelen voor opbouw". Waar big ft de stem van de millioenen, om te begirmen in het Britsche rijk (het protest van de Engel sche arbeiderspartij achter de gesloten deuren van Downing street 10 is er de eenige manifestatie totdusver), nu ae ad- miraliteit uit een slecht gevulde schatkist de kosien van het charteren van transport- schepen bestrjjdt en de hertog van Connaugt den grenadiers van de garde, voor hun verscheping naar Konstantinopel op het hart drukt hun plicht te doen fop de wgze waarvan wij in den grooten oorlog schitterende voorbeelden hebben gezien Gelukkig maar dat een man althans. Dr. Nansen, het geweten van de wereld heeft wakker geschud door haar in de tegen- woordige crisis aan het bestaan van den Volkenbond en diens vanzelf sprekende taak daarin te herinneren. Gist^ren heeft hp te Gereve een ovatie gekregep, toen bekend werd gemaakt. dat door zgn toedoen en werkzaamheid als hooge commissaris den Yolkenbond 427,386 knjgsge- vangenen. behoorende tot 26 verschillende nationaliteiten, naar hun haardsteden terug zgn gezonden. met de hulp van het inter- nationale Roode Kruis. De dag van gisteren bracht hem nog een andere voldoening zgn voorstel betreffende de tusscbenkomst van den Yolkenoond in de crisis in het naburige Oosten kwam in de zesde eommissie van dien bond ter sprake. Zou het niet van vrees zijn? vroeg de ander met bijtende spot. Vrees? Dat is niet netjes om mij dat te zeggen! Ge weet wel, Arendshoofd, dat Eveille nooit terugdeinst, wanneer het om zijn huid gaat. Ik ben het altijd, die mijn diensten aanbied. Zwijg, kletsmeier, daar komt iemand. Een geluid van naderende voetstappen klonk in de nabijheid en als bij afspraak hurkten beide mannen achter een tuin- hek neer, tot een boer, die zeker naar een zieke koe moest gaan kijken, voorbij was. Toen vervolgden de. mannen uiterst om- zichtig hun weg, want ze naderden het dorp en moesten nu vooral oppassen. Bij de eerste huizen gekomen, hoorden zij een hond aanslaan en dit gaf Arends hoofd reden tot zijn metgezel te zeggen: Laten we ons van onze schoenen ontdoen, dat maakt minder leven! Wat, wilt ge op uw kousen door dit weer en langs die wegen loopen? Vooruit, ik gelast het! Zonder te aritwoorden trok Eveille zijn schoeisel uit en hing de schoenen aan de veters over zijn schouder. Arendshoofd deed evenzoo. In het midden van de dorpsstraat ge komen, sloegen zij links af, een steegje in, om spoedig het bosch te bereiken. Een Iminuut of tien hadden zij den bosch- weg gevolgd, toen ze bij een stuk grond kwamen, omsloten door een witgekalkten muur. Eenige treurwilligen staken hun dunne, door den wind sterk bewogen tak- ken boven den muur uit. Het was het dorpskerkhof. De beide mannen hielden voor den muur stil. We zijn er, zeide Eveille. Aan welken kant ligt hij begraven? In den rechterhoek. Vergissen is niet mogelijk, want hij ligt er heelemaal al leen. Al sprekende was Eveille den ander voorgegaan naar een plaats, waar halver- wege den muur een steen uitstak. Kijk, zeide hij, we hebben geen lad der of geen poort noodig om binnen te komen. Door dien uitstekenden steen kun nen we op den muur komen en aan de andere zijde laten we ons er afglijden. Eveille voegde de daad bij het woord en bevond zich spoedig aan de andere zijde gevolgd door Arendshoofd. Daarna liepen zij tusschen de graven door waaruit spookachtig opstaken de ar- men van de verschillende kruisen, tot Eveil le stilhield en zeide: We zijn aan het doel. Uit de lantaarn viel een zwakke licht- straal op een verschen hoop aarde. Het was de plek, waar men den morgen tevo- ren den vreemdeling had begraven. De regen had opgehouden, terwijl de wind door de boomen van het woud floot en de lucht nog roetzwaft was. Aan het werk! zeide op bevelende toon de hoofdman. Zij grepen ieder hun schop en begonnen de aarde te verwerken, waaronder de doodkist was bedolven. Arendshoofd, wiens fijne blanke handen bewezen, dat hij niet dikwijls ruw werk deed, veegde zich herhaaldelijk het be- zweete voorhoofd af. Wat heeft me die doodgraver de aarde opgestapeld, het lijkt wel een berg, zeide Eveille, die niet minder warm werd van het vermoeiende werkje. Vooruit, ik voel het hcut van de kist al, zeide Arendshoofd, die intusschen niet stilstond. De doodkist van pijnhout werd na eem- gen tijd nog van ingespannen arbeid zicht- baar en weldra was het dekse! bijna ge heel ontdaan van de aardevracht. Arendshoofd opende nu den leeren zak en haalde er een van Duyl's sleutel, een paar schroevendraaiers en een breekijzer uit. Het Trout van de kist was door de voch- tige aarde gezwollen en de schroeven za- ten daardoor muurvast. De gewone schroeven kon Arendshoofd daardoor ei met geen mogelijkheid uit knjgen. De kop- schroeven echter moesten wijken voor het geweld van Van Duyl's sleutel, doch hier- mede was het deksel er nog niet af. Na kort beraad met Eveille besloot de chef het breekijzer onder het dekse! te zetten. Met vereende krachten drukten bei den op den hefboOm en het duurde niet Iang of een deel van een plank vloog er gesplinterd af. Nu was het ontstane gat vrij gemakke- lijk te vergrooten en 't licht uit de dieven lantaarn viel nu op het in een laken ge- wikkelde lijk van den vreemdeling. zgn van Hij moet er uit, zeide Arendshoofd, zoo gaat het niet. Dat is niet moeilijk, zeide de ander, en meteen volvoerden zij hun gruwzamen arbeid. v Arendshoofd boog zich over het doode lichaam, "naalde een dolk uit zijn_ ceintuur te voorschifn en opende met een snede van het vlijmscherpe wapen het doodsla- ken van onder tot boven. Eveille liet het licht van de lantaarn op het gelaat van den doode vallen. Het was riiet of men daar een lijk zag leggen doch een slapende, zoo "kalm was de uitdrukking van het gelaat, driets van dat afstootende, dat dooden soms hebben. De handen van den vertnoorden onbe kende waren over een houten kruis gevou- wen, waarvoor Manon zorg had gedragen, terwijl de zorgzame vrouw ook de haren van den doode netjes gekamd had, waar- door het uiterlijk van den vreemdeling heel wat sympathieker was geworden. De bebloede kleeren waren vervangen 'door oude, doch zindelijke kleederen van de kasteelbewoners. Arendshoofd sprak woest: Wij zijn be- stolen. Hoezoo? vroeg Eveille. Hoezoo, uilskuiken Ziet ge dan met stomme eend, dat (lie Cerisolles de klee- ren van Julio hebben weggenomen en er hun vodden voor in de plaats hebben gedaan. (Wordt vervolgd). elif ster.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1