ALGEMEEN NIEUWS- EK ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAAWDEREM. No. 7353. Woensdag 20 September 1932 70e J aargang. -$LM Bekendmaking. BRANDSTOFFEN. -^PILLiTo R." SIT IQOOLQTTIIGIHEIM. ANTHRACIET. BINNENLAND. BUITEN LAND. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, vragen v6or of op 26 Sep tember 1922, eene prijsopgave met monster per 1000 K.G. voor het leveren van de benoodigde Leveren Gemeentehuis, Openbare Lagere- school Dorp, idem Grooten Huissens- polder en idem Othene. Zaamslag, 19 September 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK LZN., Secretaris. DE TROONREDE. Gistermididag is door Minister Ruys de Beerenbrouok de zitting der Staten-Gene- raal geopend met de volgende rede: H. M. de Koningin heeft ons opgedragen in Haren naam de gewone zitting der Staten j Generaal te openen. Sedert Hare Majesteit persoonlijk de laatste maal in uw midden verscheen, zijn de wetsontwerpen ingediend, welke vereischt worden om aan het aangevangen werk der Grondwetsherziening de laatste hand te leggen. Allereerst zal daarvoor Uwe aan- dacht gevraagd worden. De crisis weiLke een groot deel der wereld teistert, doet haar droeve gevolgen ook hier in breeden krinig gevoeleiji. Het evenwicht tusschen 's lands inkom- sten en uitgaven is zoowel in het moeder- land a Is in de overzeesche deelen van den staat versitoord. lngrijpende beperking van publieke uit gaven mede, te bereiken door wettelijke voorziemngen, is onvermijdelijk. Vermindering van het aantal departemen- ten van algemeen bestuur wordt noodig ge- acht. Het departement van Landbouw. Nij- verlheid en Handel zal met dat van Arbeid worden samengesmolten, terwijl de beharti- ging van de landbouwaangelegenheden voorshands zal worden toevertrouwd aan den Minister van Binnenlandsche Zaken. Ertkele versohikkingen zullen bovendien plaats vinden. De bedrijven van den staat, en de zoo- danige welke daarmee op een lijn zijn te stellen, zullen aldus zijn te beheeren, dat nadeelige sloten worden vermeden. Een wetsontwerp tot regeling van de rechtspositie van de kerkgenootschappen en een nieuw wetboek van burgerlijke rechts- vordering, aan de hand van de voorstellen der daartoe benoeimde staatscommissieji, zijn in voorbereiding. Overwogen wordt een regeling van de arbeidsovereenlkomst welke zoowel het bur- gerrechtelijke als het publiekrechtelijke ele ment in zich bevat. Eene wijziging van de kieswet ten einde ook de leden van de Eerste Kamer langs den weg van het evenredig kiesrecht aan te wijzen, zal u zoo spoedig mogelijk bereiken. Ingediend zal worden eene herziening van de Gemeentewet, waarbij tot leiddraad die- nen de door de staatscommissie aangeboden voorstellen. Onderscheidene voorstellen ter vereen- voudiging van de onderwijs- en de verze- keringswetgeving zullen u bereiken. Geleidelijke afschaffing van de huurwet- ten is evenals ee.ne herziening van de drank- wet in voorbereiding. Eene wijziging van de wet op de be- smettelijke ziekten wordt overwogen, waar bij tevens zal getracht worden om, zonder de algemeene volksgezondheid te schaden, tegemoet te komen aan de gewetensbezwa- ren tegen de vaccinatie. Wei, wel, mijnheer Pierre, wat moet dat toch worden? Het ongeluk is in huis gekomen, sedert die vreemdeling is ver- moord. Mijn voorgevoelens bedriegen mij nooit en ik kan u verzekeren, dat wij groote rampen kunnen verwachten. Kalm, Manon, kalm. Romain is ver- moedelijk ongesteld door overmatigen ar beid, maar als de crisis voorbij is, Tcomt bet weer in orde. O, ik ben er van overtuigd, dat die vreemdeling ons noodlot is geworden. Arme, oude Manon, wat zijt ge nog een kind, om zoo te spreken. Neen, neen, ik weet wat ik zeg, Een man, dien ik zelf, met mijn eigen oogen in de kist heb zien leggen, een kist, die ik onder den grond heb zien stoppen en dan4 Pierre liet het hoofd in de handen zin- ken en dit gaf Manon aanleiding te ver- volgen. O, ik zie wel, dat ge er evengoed door getroffen zijt. Wat jammer toch, dat die Janine u dien avond is komen roepen Zoodra de grondwettelijke voorschriften het zullen gedoogen, zal het noodige worden verricht om bestuur en wetgeving van de overzeesche deelen van den staat te regelen in den geest, welke de herziening van de deSbetreffende bepalinigen der grondwet be- heerscht. Tevens zal het belastingwezen aan eene ingrijipende verandering zijn te on- derwerpen, ten einde rekening te houden met de economische eischen welke de tijds- omstandigheden stellen. Aan de geestelijke en stoffelijke belangen van de bevolking, ook der overzeesche ge- bieds deelen, zal de onverdeelde aandacht der overheid worden gewijd. Moge God in deze moeitevolle iijden Zun zegen schenken aan de vervulling van de zware taalk welke u wacht. In naam der Koningin, en daartoe door Haar gemaditigd, verklaren wij de gewone zitting der Staten Generaal te zijn geopend. DE BENOEMING VAN Dr. P. TACK. Op vragen van den heer Gerretson be- treffende het niet verleenen van de Kon. goedkeuring aan Dr. P. Tack, (een hier te lande vertoevend Betgische activist) tot het geven van onderwijs als leeraar aan het lyceum te Enschede, heeft de Minister van 0., K. en W. het volgende geantwoord: Het is juist, dat de Minister bezwaar heeft gemaakt te bevorderen, dat San Dr. P. Tack de koninklijke vergunning wordt ver- leend, welke hij, om hier te lande onderwijs te kunnen geven, als vreemdeling behoeft. j De redenen, waarom de Minister gemeend heeft de inwilliging van het verzoek niet te j moeten bevorderen, hebben niet betreikking op Dr. Tack's meerdere of mindere ge- sohiktheid of bekwaambeid als docent, doch zijn van staatkundigen aard. VOORZORGSMAATREGELEN DER REGEERING BIJ EEN EVENTUEELE STAKING. Het weekblad van de Nederl. vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel zegt bij- J zonderheden te kunnen geven van de maat- j regelen, die de negeering alreeds met het oog op een mogelijke staking van het j spoorwegpersoneel genomen heeft. Voigens 't blad kunnen, zoodra een i spoorwegstaiking zal zijn uitgebroken, alle plaatselijke commandanten op vertoon van een legimitatiekaart ter bestrijding van de i voorioopige kosten, beschikken over een bedrag van f 2000. Een ander voorschrift is, dat onmiddel- lij tot het vordieren van auto's kan worden overgegaan. De plaatselijke commandan ten kunnen zelfstandig de bedragen vast- stellen, die als vergoeding zullen worden gegeven. Deze bedragen zijn 10, 15, f 20 en zefs meer per dag, naarmate de grootte van de auto. De chauffeur ontvangt f 10 per dag. Alle slijtage komt voor reke ning van de regeering. De verrekening ge- schiedt met het minlsterie van Oorlog, dat de gelden voorschiet om ze later op de reke ning van andere departementen te brengen. Aan de militairen, die in het geweer komen, zullen de volgende vergoedimgen toegekend worden: een majoor ontvangt f 13,39 per dag als tractement plus een bij- slag van f6 en, indien hij gehuwd is, nog eens 2; een gewone soldaat f 3,56 tracte ment, f4 bij slag en, zoo gehuwd, ook f2 per dag. Zoo noodig kan administratieve hulp tegen een vergoeding van f 10 daags aangenomen worden. De geheele organisatie treedt in werking na ontvangst van een telegram, luidende: „Verwacht vervoer". DE BRAND TE SMYRNA. De directie van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. deelt mede: Voigens via Griekenland ontvangen be- riohten, valt af te leiden, dat de Nederland- sche stoomschapen „Deucalion" en „Stella" op 14 dezer van Smyrna zijn vertrokken. De toestand in de stad is buitengewoon schrikwekkend. i Bij de directie van de Maatschappij is be- richt ingekomen, dat die leden van de firma die haar te Smyrna vertegenwoordigt, in veiligheid zijn. Daar het voorshands on- mogelijk is in de ha-ven van Smyrna te laden en te lossen, zal de K. N. S. M. voorloopig geen sohetpen voor laden of lossen daar- heen zenden- Alsnog beriaht ons het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, dat het stoomschip .Deucalion" naar Mytilene is vertrokken, terwijl de destinatie van het stoomschip „Stella" onbekend is. Waarschijnlijk zijn de consul met de Hollandsche vluchtelingen aan boord. BEZUINIGING OF STAATSBANKROET. Onder dezen titel zijn, bij M. M. Couvee in Den Haag, de redevoeringen versche- nen, die de heeren prof. mrr. H. W. C. Bordewijk, mr. L. J. A. Trip en Walrave Boissevain op de jon^ste vergadering van de Nederlandsche nraatschappij voor nij- verheid en handel hebben gehouden. Aan het slot 'heeft de heer W. B. Rey- nen (Paviljoen, Haarlem) de secretaris van de bezuinigingscommissie der maatschap pij, den volgenden oproep geplaatst: Qij, die deze brochure leest leg haar niet ter zijde alsof zij voor een ander be- stemd is. Zij is tot u persoonlijk gericht. Helpt ons ffiede bezuinigen. Het gaat ook om uw belastingpenningen. Weet gij een geval van geldverspilling? Meldt het ons heden. I Morgen is het misschien te laat. Prof. Dr. C. A. PEKELHARING. t i Maandagnacht is t3 Utrecht Dr. C. A. Pekelharing, oud-hoogleeraar te Utrecht in den ouderdom van 74 jaar overleden. Cornelis Adrianus Pekelharing werd 19 Juli 1848 te Zaandam geboren. Hi] stu- deerde aan de universiteit te Leiden, waar hij in 1874 tot doctor in de geneeskunde promoveerde na verdediging van een proef schrift: „Over uriumbepaling in bloed- weefsels". Tot 1878 oefende hij te Leiden de ge- neeskundige practijk uit. In dit jaar be- gon zijn wetenschappelijke loopbaan met zijn benoeming tot docent aan's Rijks Vee- artsenijschool te Utrecht om onderwijs te geven in de physiologie en lie ziektekun- dige ontleedkundein 1881 werd hij be- noemd tot hoogleeraar eerst in ziekte- kundige ontleedkunde en algemeene ziek- tekunde, later, sedert 1888, in de weefsel- leer en physiologische scTieikunde. Ook door zijn met grooten zaakkennis en toch in onderhoudenden stijl geschreven leer- boek der weefselleer was hij in ruimen kring bekend. In 1886 maakte prof. Pekelharing een wetenschappelijke reis naar Ned.-Indie ter bestudeering van de Beri-beri. Den 14den Juli 1918 hield hi} zijn af- scheidsrede als hoogleeraar wegens het bereiken van den 70jarigen Ieeftijd. Bij gelegenheid van zijn 25jarige ambts- vervulling in 1906 heeft Dr. C. Winkler in het Ned. Tijdschrift voor Qeneesk. een overzicht van zijn werk gegeven en de beteekenis daarvan voor de medische we- tenschap geschetst. Hij besluit zijn opstel aldus: „Uit Pekelharing's omvangrijken ar beid heb ik enkele grepen gedaan. Ik heb getracht te doen uitkomen, dat hem door zijn peptob-studies, zijn studies over fibrinefermenten en pepsine een blijvende plaats in zijn wetenschap is verzekerd." Als lid en bestuurder van den Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst heeft Pe kelharing ontzaglijk veel gedaan ter ont- wikkeling van het vereenigingsleven onder de artsen en ter bevordering van de be langen van den geneeskundigen stand in Nederland. In 1906 werd hij benoemd tot eerelid van bovengenoemde vereeniging. TAPVERBODEN. Voor een naar jaren besloten bijna alle gejneenteracien in P'riejlaiicf top invqering van een tapverbod, om daar door het drankmisbruik, vooral op Zatcrdagmiddag en Zondag tegen te gaan. Het eene verbod werd strenger gemaakt dan het andere, in sommige gemeenten werd zeifs hetdappen van bier en likeurtjes verboden. A1 die verboden gaven aanleiding tot processen, die in hoogste instantie door den Hoogen Raad zijn uitgemaakt en waar bij werd uitgesproken, dat de gemeentera- den op grond van de Gemeentewet en Drankwet bevoegd zijn, tapverboden in te voeren. De ondervinding van een paar ja ren heeft nu geleerd, dat het misbruik van sterken drank er niet minder op geworden is, dat op „droge dagen" ook nog beschon- ken menschen worden gezien. Want de tapverboden worden veel over- treden, maar de overtreding te constatee- ren is zoo uiterst moeilijk, dat heeft de ondervinding geleerd. De verboden hebben dan ook niet de sympathie van vele politiebeambten en sommige burgemeesters klagen over "de onmogelijkheid, het door den gemeente raad vastgestelde tapverbod te handhaven, meldt het „Hbl." De burgemeester van Utingeradeei acht de bezwaren, in de praktijk opgedaan, langzamerhand onoverkomelijk. Het ver- lies van kb-den brengt de kasteleins tot overtredingen, die in de meeste gevallen hiette consteteeren zi)i. Hij zou het verbod beperkt willen zien tot feestdagen en avonduitvosringen en vraagt den gemeen teraad daarover eens na te denken. In de gemeente Haskerland, waar vroe- ger met een flinke meerderheid tot invoe- ring van het (tapverbod werd besloten, is nu een voorstel ingediend, het weer in te trekken. Ook daar is dus een kentering te constateeren omtrent het vroeger ver- wachte resultaat dezer drankverkoop-be- perking. DE TROUWPLANNEN VAN DEN EX-KEIZER. Het voor circa tien dagen geleden ver- spreide bericht omtrent de aanstaande ver- loving van den ex-keizer met prinses Her- mine van Reuss, Schonach Carolath wordt thans door goed ingelichte kringen beves- tigd De B. Z. a. M. verklaart te dien aanzien, dat het feit van de aanstaande verloving ook niet meer worden tegen- gesproken door personen, die twee weken geleden dergelijke geruchten nog krach- tig hebben ontkend. Naar het heet is bin- nenkort een actie van de kinderen van den ex-keizer tegen deze verloving te ver wachten. Inmiddels wordt van gezagheb- bende zijde verzekerd, dat de ex-keizei zich reeds persoonlijk gebonden zou heb ben. WIJZIGING POSTWISSEL- FORMUL1EREN. Binnenkort zullen op een groot aantal belangrijke kantoren postwisselstempel-ma- chines in gebruik worden genomen. In ver- band hiermede zal een nieuw model post- wisselformulier voor het binnenlandsch verkeer worden ingevoerd, waarvan de indeeling met de stempelmachine corres- pondeert. Het formulier bestaat uit 3 dee len, n.T. het lichaam, de strook (welken de geadresseerde kan behouden) en het be- wijs van storting. De wissel moet in zijn geheel door den afzender worden ingevuld, dus ook het bewijs van storting, waarop naam en woonplaats van den geadresseer- den voorkomen. Door een enkele handeling worden door rmddel van de machine en de frankeerzegels onbruikbaar gemaakt en de dienstwijzigingen op den wissel aange- bracht. Met de invoering van het nieuwe formu lier worden de thans in gebruik zijnde for- mulieren ingetrokken (vermoedelijk voor het eir.de des jaars). KLE1NIGHEDEN. Men schrijft aan het Hbl. In den loop der jaren heeft men in ,de dagbladen herhaaldelijk humoristisch ge- tinte berichten kunnen lezen over het con- servatisme van de belastingadministratie ten aanzien van de een en twee-cents aan- slagen. Sinds 1921 werden voor de grondbelas- ting aanslagen van minder dan 10 cents niet meer opgelegd. Sedert kort is dit- zelfde nu ook bepaald voor de aanslagen in de personeele belasting, zoodat wat de directe belastingen aangaat de minimale aanslagen nu tot het verleden behooren. HET SCHIETEN MET SCHERP Blf DE ZUID LIMBURGSCHE MA1SPEUVRES. Van deskundige zijde meldt men, dat het niet aan te nemen is, dat biji de^ ma noeuvres in Zuid-Limburg door een nntrail- leur imet scherp is geschoten. Aangenomen dat een band scherpe pa- tronen tusschen de andere banden zouden zijn geraakt, dan zou dit bij het inbrengen dadelijk gemerkt zijn. Bovendien kan met een mitrailleur, ingericht voor het schieten met losse patronen, niet met scherp ge schoten worden zonder dat het wapen reeds bij het eerste schot ernstig bescha- digd zou worden, daar de z.g. losse loop inwendig vernauwd 'is. Was de mitrailleur ingericht voor het schieten met scherp, dan zou er niet met los gevuurd kunnen worden. BESPREKINGEN OVER. SPITSBERGEN. Zaterdag h«bben te Christiania, naar de corr. van de Tel. meldt, besprekingen plaats gehad tusschen onzen minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. van Kar- nebeek en dien van Noorwegen, den heer Mowinckel. Later op den dag heeft de Ko ningin minister Mowinckel in audientie ontvangen. Naar de corr. Zaterdagavond op de soiree die ten hove gegeven werd ter oore kwam, hebben de besprekingen tusschen beide ministers geloopen over de Spitsbergen-kwestie. Van de zijde van het Noorsche ministerie van 'Buitenland sche Zaken werd mij medegedeeld, dat minister Mowinckel over het verloop en resultaat der besprekingen zeer tevre- den is. De besprekingen, waarop in bovenstaand telegram gedoeld worden, kunnen ver- band houden met het tusschen Nederland en Noorwegen gerezen geschil inzake het tusschen laatstgenoemd land en Engeland en Zweden overeengekomen mijnreglement voor Spitsbergen, dat men ook Nederland ter goedkeuring had voorgelegd. (Tel.) NEDERLANDSCHE CONCURRENTIE OP SPITSBERGEN. Uit Kristiania wordt aan Fin. Times gemeld: Een groote opschudding is hier in han- delskringen veroorzaakt door berichten over het succes die de Nederlandsche fir- ma's hebben bij1 de exploitatie van de ko- lenmijnen op Spitsbergen. Nederland wordt thans beschouwd als Noorwegens gevaar- lijkste concurrent op Spitsbergen. Een Ne derlandsche firma, zoo wordt verklaard, heeft meer dan 100.000 ton geproduceerd en treft maatregelen tot uitbreiding van het bedrijf. Er wordt op gewezen, dat de Nederlanders Duitsche mijnwerkers gebrui- ken, wien zij anderhalve kr. per dag be- talen, terwijl aan de Noorsche mijnwer kers kr. 12 wordt betaald. De Noorsche firma's zijn dus zeer in het nadeei. DE MINISTERS EN HET KAMER- LIDMA ATSCHAP. De benoemde ministers Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, Mr. Heemskerk, Jhr. Mr. de Geer en J. J. C. van Dijk hebben thans aan het Centraal Stembureau bericht, dat zij hun ontslag nemen als iid der Twee- de Kamer als hoedanig zij bij de iongste algemeene verkiezingen gekozen waren. Hun namen blijven echter i ngevolge art. 130 eerste lid, der Kieswet, op de candida- tenlijst geplaatst, ten einde bij later open- vallen van een plaats eventueel weer een mandaat te kunnen aanvaarden. voor haar vader, ik zeide wel dat die rui'ne in het bosch niet pluis was. Zoo ratelde de oude door, totdat Pierre j haar verzocht te zeggen hoe zijn broeder j vandaag gestemd was. Slecht, gaf Manon ten antwooi d, zijn voorhoofd is gerimpeld. Op dit oogenhlik kwam Romain het ver- trek binnen en vroeg aan zijn broeder: Wat, Pierre, zijt gij nog niet begon- nen met eten? Ik heb u toch al dikwijls gezegd dat ge maar nooit op mij moet rekenen. Ik zal in het vervolg mijn maaitij- den maar in den toren gebruiken, dan kunt gij op het gewone uur eten. Pierre antwoordde niet, maar lichtte het deksel van de soepterrine af en bediende zijn broeder. Zijn hand beefde daarbij echter zooda- nig, dat de soep over het tafellaken stortte. Romain stond op en wierp zich voor Pierre op de knieen, smeekend: Pierre, Pierre, vergeef mij. Ik ben even dont als onredelijk, maar mogelijk kan tot mijn verontschuldiging dienen, dat ik op het punt sta krankzinnig te worden. Romain, smeekte de oudere broeder, Ja, krankzinnig, stapelgek. Er zijn i oogenblikken, dat ik mijzelf afvraag of ik het ben, die zoo denkt en spreekt. O, die vreemdeling, die op mijn weg geplaatst werd. Op onzen weg, Romain, want ik ook, ik gevoel mij niet als vroeger. Ook ik heb iets onbestemds, iets ongerusts over mij. Ja, ik begrijp het, sedert dien onge- luksdag. Begrijp eens, ik heb nu in handen het papier, het geheim, waar ik jaren en anderen eeuwen naar gezocht hebben en nu is een stuk van dat gewichtige docu ment af, een stuk, dat ik vergeefs tracht te vinden of aan te vullen. Pierre wilde zijn broeder geruststellen met de hoop, dat een of anderen dag het geheim wel zou opgelost worden, maar Romain zeide dat zulks niet zou gebeuren of hij moest de rest van het document ook hebben, een rest, die in de wond moest zitten van den doode, die bovendien ver- dwenen was. Als het lijk nog in zijn kist lag eindigde de scheikundige. Romain, Romain, bedenk wat ge zegt, O, wat is het treurig, dat ge in zoo'n overspannen toestand zijt. Ge moest rust nemen, of reizen, of Zeg mij alles, wat ge wilt, schrijf mij alles voor wat ge wilt, het zal u niet ge- lukken die gedachte van mij weg te nemen, dat ik het geheim van de diamanten moet oplossen. Maar ge zult uw gezondheid er mee verwoesten. Ik wilde dat ik dood was. Ge zult nog krankzinnig worden, Romain, als ge er aan toegeett. Als ik het was, zou ik er mis schien niet meer aan kunnen of behoeven te denken Welnu, Romain, ik ook heb een ge heim, dat mij martelt, mij riiet met rust laat en mij ziet ge toch niet in zoo'n toestand? Er zijn oogenblikken, waarin ik gaarne een d^el van mijn leven zou wil len geven om te weten, waar de doode zich bevindt en hoe het alles is toegegaan in dien nacht na de teraardebestelling van den vreemdeling. Wie weet of hij wel ge- storven was. Romain was nu ook bang geworden voor dieven, die hem zijn kostbaar bezit zouden afhandig maken en hij besloot het goed te verstoppen, zoodat geen vreemde hand hem het geheim, zij het ook een onvolledig geheim, "afhandig kon maken. De vloer van zijn laboratorium was van tegels, een dier tegels werd door hem los gewerkt en' in het aldus ontstane gat werd het document verborgen, waarna de steen weer precies in de voegen werd gelegd. PEST TE SMYRNA. Te Smyrna is pest uitgebroken ten ge- volge van de afwezigheid van sanitaire maatregelen voor de verzorging der vluch telingen. Er zijn reeds een twintig siacht- offers. DUITSCHLAND EN BELGle. Naar uit Brussel gemeld wordt hebben, dank zij de interventie van de Bank van Engeland de Duitschers verklaard in staat te zijn de twee termijnen voor het herstel te betalen. EEN OFFER AAN DE WETENSCHAP. Uit Metz wordt gemeld, dat Dr. Reiss al- daar, stichter van het instituut voor radio logic en radio-therapie, geopereerd moest worden, waarbij de rechterhand afgezet werd. Vooraf had hij echter zorg gedragen het papier op te oergen in een ijzeren kistje en de tegel werd zoodanig in de opening terug gelegd, dat de plaats aileen voor hem was te vinden. De scheikundige vermagerde met den dag, terwijl zijn oogen een dwalende uit- drukking kregen en een kwaadaardige trek meermalen zijn mondhoeken plooide. Pierre begon in ernst bevreesd te wor den voor krankzinnigheid bij zijn broeder, maar hoe verwonderd was hij, toen Ro main een paar dagen later de kamer, waar Pierre werkte, binnentrad met een gelaat stralend van vreugde. Ik heb een gelukkige gedachte ge had, riep hij al uit, voordat zijn broeder iets kon zeggen. Het is een gedachte, waarover ik verwonderd ben dat ze al niet vroeger bij mij is opgekomen. Wat is er dan? Wel, ge weet dat al verscheidene ge- leerden, van de grijze oudheid af, zich hebben bezig ge'houden met het vraag- stuk van de vervaardiging van diamanten? Ja, evenals de alchimisten "met het zoeken naar goud. De Burgemeeuter der gemeente TER NElJZEh maakt bekend. dat eene Openbare Vergadering ran den Gemeenteraad zal worden gehonden op Dondenlas 31 September UI88, des voormidilaj^M lO mar Ter Neuzen, den 16 September 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1