ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7349 Maandag 11 September 1922. 70e Jaar gang. HIT S0ODLOTTIB GIHEIM. ~"li7iLLET0i: BINNENLAND. BUITENLAND. DE RE1S VAN DE KONINGIN NAAR SCANDIN AVIe. De draadlooze dienst te Stockholm j meldt: De Zweedsche pers verwelkomt Konin gin Wilhelmina met geestdrift en herinnert aan de oude vriendschapsbetrekkingen tus- schen Nederland en Zweden. Welhaast geen land heeft, zoo wordt er gezegd, zooveel invloed op Zweden geoefend als Nederland in de eerste heift van de 17e eeuw. De betrekkingen zijn thans niet zoo veelzijdig meer als toen, doch niet siechts de hermnering aan oude tijden, doch ook de huidige toestanden in de wereld ma- ken het gewenscht, een vernieuwing van die betrekkingen met alle kracht te bevor- deren. Van Karnebeek, schrijft een blad, is een staatsman van Europeesche vermaardheid, die de positie van de kleine mogendheden in den Volkenbond schitterend heeft ge- handhaafd en bevestigd. Laten wij hopen, dat de wederopbouw van Europa op zijn gewichtige medewerking zal mogen re- kenen. De minister van buitenlandsche Zaken, jhr. Van Karnebeek, heeft aan een verslag- gever van Berlingske Tidende een inter view toegestaan, waarvan thans in dit blad een verslag gepubliceerd wordt. Het interview heeft betrekking op het bezoek van de Koningin en den Prins der Neder- landen aan Kopenhagen. De minister sprak over de buitengewoon vriendschappelijke betrekkingen, die altijd hebben bestaan tusschen de beide landen, welke betrek kingen door het bezoek van de Koningin i en den Prins nog waren versterkt. De verwantschap tusschen de beide landen is zoo innig, de wijze, waarop men in beide landen, zaken en dingen beoordeelt, is zoozeer dezelfde, dat <jiet zeer gemakt- ketijk is de (wederzijdsche vriendschapl- pelijke gevoelens te begrijpen. Bovendien wordt een band tusschen Ne derland en Denemarken geschapen, door de waardeering van de Nederlanders, voor de schitterende diensten, door Deensche J ingenieurs en doktoren in Ned.-Indie be- wezen, in welke kolonie de Denen wier waarde men beseft steeds welkom worden geheeten. Het bezoek van Koningin Wilhelmina aan Denemarken heeft de vriendschap tus schen de beide landen bekrachtigd en ver- hoogd. H.M. was zeer verheugd geweest over de hartelijke ontvangst, die Haar was bereid; en in het bijzonder was Zij er- kentelijk gestemd bij Haar bezoek aan Amagar, en Zij was ten zeerste getroffen geweest door de hartelijkheid, Haar be- wezen als vertegenwoordigster van het oude vaderland van de inwoners van Ama gar, bij wie zij de belangstelling had op- gemerkt, waarmee dezen hun oude Hol- landsche tradities in eere hielden. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Stock holm, d.d. Vrijdag: Het Oranjezonnetje zwicht, il pleut sur la ville, op troostelooze wijze. Tusschen het Centraalstation en het Koninklijk slo< zien wij de blauwgeverfde vlaggenstokken met sla pneerhangende Nederlandsche en Zweedsche vlaggen. Bij het slot Backen is een versieringi aangebracht van groen, bloemen en wapenschilden. Voor het sta tion staan de escadrons garde-huzaren en blauw, wit en zilver. Op het perron com- pagnieen van de Goeta lijfgarde, hooge beerenmutsen met witte, rechtopstaande pluimen. Als de Koningin aankomt, speelt de muziek het Wien Neerlandsche Bloed. H.M. is geheel in het wit. Koning Gustaaf Wij hebben een kreet gehoord, ver- moedelijk van iemand, die aangevallen is door het geheimzinnige drietal, zei Ro- main. Laten wij naar dat slachtoffer zoeken en J wij hebben meteen de oplossing van het 1 raadsel. I De drie mannen keerden op hun schre- i den terug en het viel hun niet mpeilijk de j plaats te vinden, waar de vluchtelingen uit het struikgewas waren gekomen. Het paard van den gendarme, xlat ach- tergelaten was bij de vervolging, hinnik- te klaaglijk, toen zijn meester terugkwam. O, weeCoco ruikt den doodriep Fovel ontsteld uit. Hier ligt een zakdoek, riep Romain uit; nu zijn wij toch zeker waar we wezen moeten. Pierre bezag onder het toorstlicht van den gendarme den doek. Hij was van fijn batist, maar niet gemerkt. Hij had op de knieen gelegen bij het be- zien van den doek, die op den grond lag en toen "hij opstond, bemerkte Romain dat zijn broeders broek met bloed bedekt was. Bloed? vroeg "Pierre ontsteld, dan moet er een misdaad plaats gehad heb ben: Maar waar is het slachtoffer? Misschien hebben ze het wel meege- sleept, opperde de gendarme. Neen, dat kan niet, dan hadden ze niet zoo hard kunnen loopen. Romain had den fakkel uit Fovel's hand genomen en opmerkzaam den grond on- derzocht. begroet Haar. Er worden geen bloemen aangeboden. De ontvangst is deftig, cere- monieel. Op het perron zijn ook aanwe- zig Koningin Victoria, Prins Eugen, Prins Wilhelm, Prinses ingeborg| en Prins Ber- nadotte, en minister Branting, in civiel, met wien Koningin Wilhelmina zich on- derhoudt. Onder een stortregen rijdt het Konink lijk gezelschap in open rijtuigen naar het slot. Ondanks den regen is er een groote menschenmassa op de been, die het hooge gezelschap toejuicht. Vanavond is "de zangerhulde, Maandag is er receptie op de Zeeland, bij welke gelegenheid de Zweedsch-Nederlandsche Vereeniging een mooi gecalligrafeerde oor- konde in verguld leeren band, in 18de eeuwschen stijl, zal aanfcieden. Zondag zal de Koningin de godsdienst- oefening in de Gereformeerde Fransche kerk bijwonen en daarna zal een bezoek worden gebracht aan het kasteel Droth- ningholm. Bij den Kroonprins wordt ge- dineerd. Maandag wordt bij Prins Eugen geluncht en 's avonds is er galamaaltijd ten hove. Dinsdag vertrckt de Koningin vermoede- lijjk naar Prins Karel's buitengoed Fred- hem. Moge het weer omslaan. HET BEZOEK- VAN DE KONINGIN AAN DE ELF HOOFDSTEDEN. In aansluiting aan het bericht, dat de Koningin in 1923 na de officieele her- denking van haar 25jarig regeeringsju- bileum de hoofdsteden der elf provincies van ons land officieel zal bezoeken, ver- neemt het Handbl. dat bij deze bezoeken aan de hoofdsteden de overige gemeen- ten der onderscheidene provincien des- verlangd ff n de gelegenheid zullen wor den gesteld Hare Majesteit in de hoofd steden te complimenteeren. MINISTER VAN IJSSELSTEIJN. Volgens de Tel. gaat minister Van ijssel- steijn 15 dezer op reis naar Zuid-Afrika en Ned. Indie. HET MIDDENSTANDSCONGRES. Betreffende de behandeling op het Mid- denstandscongres te Zwolle van het prae- advies van den heer Koopmeiners over het marktwezen, dient nog te worden vermeld, dat op voorstel van het hoofdbestuur werd besloten, deze kwestie aan de Kamers van Koophandel voor te leggen. De afd. Den Haag heeft haar conclusies daarop inge- trokken. De heer Liebald uit Brunswijk voerde nog het woord' over de positie van den middenstand. Hij constateerde, dat de Hol- landsche middenstand onder dezelf de moeilijkheden lijdt als de Duit- sche. Op den Duitschen middenstand heeft de Hollandsche zijn credietbanken voor; een belangrijke zaak omdat de credietvraag een voorname vraag is voor den midden stand. Spreker schetste; den toestand tus schen kapitaal en arbeid. Wanneer de mid denstand zich niet handhaven kan, wordt de weg voor het bolsjewisme geopend. Al- leen door den middenstand kan de mensch tot verantwoordelijkheid en plichtsbetrach- ting gebracht worden. Spreker uitte den wensch, dat de Ne derlandsche Middenstandsbond de leiding vafi den Europeeschen ^middenstand op zich zal nemen en hij verzocht het congres het bestuur op te dragen de voorbereidin- gen te treffen voor een internationaal con gres in Den Haag. De voorzitter meende, dat ons land als vanzelf is aangewezen om de verbroken in- ternationale banden weer te hechten. Spre ker vroeg de machtiging der vergadering om een internationaal congres voor te be- reiden. (Applaus). Bij de discussie over het praeadvies van Hier zijn nog meer bloeddruppels, zei- de hij. Als wij het spoor volgen, zullen wij wel komen, waar wij moeten zijn. Mogelijk heeft de gewonde zich een eindweegs voortgesleept nadat hij door zijn beiagers getroffen is. Geen tien meters verder ontwaarden de drie mannen inderdaad een menschelijk lichaam, dat roerloos op den met heri'st- bladeren bedekten grond lag. Het was een man, gekleed in een broek, van donkerblauw fluweel, terwijil zijn jas van bruine stof was. De dokter bukte zich over het roerlooze lichaam, terwijl de gendarme de toorts- licht bij het wasbleeke gelaat van den ge wonde hield. De onbekende kon een veertigtal jaren tellen. Een lange, grijzende baard viel op de borst en overvloedig krullend haar hing over het voorhoofd en verzachtte de uit- drukking van het energieke gelaat. Een groote, nog warme bloedvlek ver- toonde zich op het witte, linnen hemd, dat onder het vest zichtbaar werd. Het was geen bekende, want noch de beide Cerisolles, noch de gendarme, kon- den hem thuisbrengen, zoodat het zeer waarschijnlijk een vreemde was, die door een toeval in de buurt verdwaald geraakt en in handen gevallen was van zwervende roovers. i Geruimen tijd bleef Pierre over de borst van den onbekende gebogen en toen hij zich oprichtte, zeide hij: De man is nog niet dood; wel is hij een heel eind op weg. Dus misschien is hij nog te redden, om te kunnen vernemen, wat er gebeurd is? vroeg Romain. Pierre haalde de schouders op. Hij kon den heer Koppius in zake vliegende win- kels, sprak de heer De Booy (Den Haag) den wensch uit, dat de conclusies van mr. Koppius niet zouden worden aangenomen. Op voorstel van den voorzitter werd in p\aats van deze conclusies de volgende motie aanvaard: De vergadering, gehoord de discussies en replieken, draagt het hoofdbestuur van den Middenstandsbond op, in overleg met belanghebbende organisaties, besprekingen te voeren, die leiden kunnen tot het weg- nemen van het euvel: de vliegende winkel. Hierna werd het cqngres gesloten. HET VERLOFSTRAKTEMENT VOOR KAMERLEDEN. Naar de Res.-bode v-erneemt, 'is bij de regeering in voorbereiding een regeling, houdende voorzieningen ten aanzien van het verleenen van wachtgeld of verlofa- tractement aan bezoldigde landdienaren, die het lidmaatschap van een der beide Kamers der Staten-Generaal waarnemen. Deze nieuwe regeling beoogt een aan- merkelijke bezuiniging, en bepaalt, dat het verlofstractement of wachtgeld niet meer mag bedragen dan het verschil tusschen het genoten salaris en de schadeloosstelling als Kamerlid. De Tweede Kamerleden, wier tractement op den dag van hun verkiezing minder was* dan 5000 gld., ontvangen na de af- kondiging van de nieuwe Grondwetsherzie- ning geen wachtgeld of verlofstractement meer, terwijl zij, die toen 6000 gld. verdien- den, thans siechts 1000 gld. als wachtgeld of verlofstractement ontvangen. Voor de leden der Eerste Kamer wordt bepaald, dat verlofstractement of wacht geld ten hoogste de helft mag zijn van hun laatst genoten salaris. Ten slotte vernamen wij dat deze nieu we regeling in verband staat met een ge sloten compromis ten aanzien van de aan- vaarding van het artikel 89a, le lid, der Grondwet, waarin de schadeloosstelling van de Tweede Kamerleden wordt ge bracht van 3000 gld. op 5000 gld.. Indien deze nieuwe regeling tot stand komt, is aanvaarding van het nieuwe Grondwetsar- tikel zoo goed als zeker. WERING VAN PLUIMVEEZIEKTEN Ingediend is een wetsontwerp houdende bepalingen tot wering van besmettelijke pluimveeziekten. Blijkens de memorie van toeTichting is, ten einde het binnendrin- gen van besmettelijke pluimveeziekten als de hoendercholera waarvan zich in den laatsten tijd gevallen hebben voorgedaan te weren, een regeling ontworpen op het voetspoor vam de artikelen 12 tot en met 14 der Veewet. De met de uitvoering der wet belaste minister zal tot wering de zer ziekten den, in- en doorvoer van be paald aangewezen soorten van pluimvee kunnen verbieden Of niet dan voorwaar- delijk toestaan. In het laatste geval zal de in- en doorvoer rechtstreeks moeten geschieden langs de door den minister van Landbouw enz. aan te wijzen kan- toren, terwijl, indien voorafgaand onder- zoek als voornoemd is geschied, vergoe- ding van kosten kan worden gegeven. DE PENSIOENSTORTING. De afdeeling Amsterdam van den Cen- tralert Post-, Telegraaf- en Telefoonbond nam de volgende motie aan: „De afdeeling enz., verontrust door de persberichten, dat <de regeering van plan zou zijn de pensioenpremie van het rijks- personeel te heffen; overwegende dat de regeering tendinde onverdiende achterstelling op te heffen, de technische herziening der salarisrege- ling desondanks nu reeds meer dan een jaar op de lange baan heeft geschoven; den reeds onbillijken standplaatsaftrek wil verergeren; de werktijden wil verlengen; er geen zekerheid van geven; nochtans wilde hij alles doen wat in zijn macht was. Een straal zwart bloed spoot uit een kleine wond, die echter diep moest zijn. Het was een wond, waarschijnlijk toege- bracht met sen kleinen dolk of met een schoenmakersels. Het bloed, dat plotseling uit de wond gutste, schsen den gekwetste goed te doen want eensklaps begon de onbekende diep te ademen. Hierdoor wat meer gerustgesteld, open- de de dokter zijn verbandtasch en legde snel een stevig verband, om verder bloed verlies zooveel mogelijk te voorkomen. De gendarme vroeg nu: Wat moeten wij met dien man begin- nen? Het is niet mogelijlk hem ver te ver- voeren. Wij zullen hem naar het kasteel bren- gen, zeide Romain. Het is hier maar een paar stappen vandaan en het meest in de buurt zijnde huis. Pierre keurde het dadelijk goed en met de noodige voorzorgen werd de zwaarge- wonde overgebracht naar Cerisolles. Daar toe improviseerde men een baar van tak- ken, bedekt met de paardedeken van Coco en op die baar droegen de beide broeders, voorafgegaan door Fovel met de toorts, den gewonde naar huis. Manbh, die al met ongeduld wachtte op de terugkomst van haar meesters, dacht het te zullen besterven van schrik, toen zij dien zonderlingen stoet zag naderen. De oude getrouwe bedwong evenweT spoedig haar schrik, om een ligplaats in de verloven verslechterenallerlei na moei- zamen strijd duur bevochten gunstiger ar- beidsvoorwaarden terugneemt; overwegende, dat de regeering doof blijft voor de door de vakbeweging bepleite be- zuinigingsmaatregelen als pensionneering of op wachtgeld stelling van de talrijke dure overcomplete "hoogere ambtenaren; protesteerd met klem tegen de dreigende loonsverlaging en roept het rijkspersoneel op, met terzijdestelling van politieke en godsdienstigs inzichten tot vorming van een algemeen eenheidsfront om door machtsformatie het gevaar te keeren."— DE 7 (MILLIOEN OVERSCHREDEN. Het bevolkingscijfer van Nederland be- droeg op 1 Juni 7.002.697 zielen, tegen 6.879.129 een jaar te voren, gevende een vermeerdering met 123.568 zielen in een jaar tijds of 1.80 percent. EENHEIDSUNIFORM VOOR DE PADVINDERS. Door het hoofdbestuur der vereeniging de Ned. Padvinders te Amsterdam is aan- gevraagd, de padvinders-uniformi te be- schermen, zoodat het dragen ervan door niet-padvinders strafbaar zou kunnen wor den gesteld. De regeering had daar geen bezwaar tegen, doch stelde de voorwaarde dat dan ook alle uniformen gelijk zouden zijn en dat er niet zooals tegenwoordig velerlei varieteiten zouden voorkomen. Het hoofdbestuur besloot daarop den verkoop van de uniformen in eigen beheer te ne men. De nieuwe uniform zal 2ijn samen- gesteld uit een donker groene blouse en een bruin manchester broek. Niemand zal verplicht zijn het nieuwe costuum aan fe schaffen, voordat het oude afgedragen is. DE BELGISOH-DUITSCBE ONDERH AN DELINGEN. In officieele kringen te Brussel was men Zaterdag weinig optimistisch gestemd ten aanzien van het verloop der te Berlijn gecoerde onderhandelingen. Bemelmans verklaarde, dat hij den toestand veel minder gunstig inzag dan na den eersten dag der onderhandelingen. De Belgische onder- handelaar beklaagde zich er over, dat de Duitsche regeering in het geheel niet voor den dag is gekomen met concrete voorstellen. Het plan tot vorming van een Duitsch consortium werd met zulke vage waarborgen voorgelegd, dat dit plan zelfs niet in over- weging kon worden genomen. Belgie eischt echter de garantie van 270 millioen goud mark, zeide Bemelmans. De Belgische regeering had verwacht dat de Duitschers Zaterdagmorgen met meer- concrete voorstellen zouden komen en was zeer teleurgesteld over het uitstel der be- sprekiDgen tot Zaterdagavond. De Belgische gedelegeerden hebben tegen dit uitstel ge- protesteerd en medegedeeld, dat ze niet langer dan tot Zondag te Berlijn kunnen bljjven. Daar de onderhandelingen geheim zijn, moet de Duitsche pers zich wel beperken tot het weergeven van allerlei vermoedecs en veronderstellingen. Veel waarde kan men dus niet hechten aan hetgeen de Duitsche bladen schrjjven over de bespre kingen. Hardnekkig doet echter in de Duitsche bladen het gerucht de ronde, dat een Engelsche bankgroep voor een bedrag van 3 millioen pond sterling aan de ga- ranties zal deelnemen. Ook Nederlandsche banken zullen ten minste volgens verschil- lende Duitsche bladen, deelnemen aan de garanties. Deze garanties zouden naast die, orde te maken op de groote, oude canape in de eetzaal. Men kon er namelijk met aan denken den gewonde naar een hoo gere verdieping te brengen, daar het den al gevaarlijken toestand maar zou hebben verergerd. Pierre vernieuwde het verband en daar de onbekende bewusteloos bleef, opende hij met moeite den mond van den gekwetste en goot er een paar druppels in van een elixer, waarvan hij de uitvinder was en dat een gToote, opwekkende kracht had. Het middel hielp bijna onmiddellijk. Een licht rood kleurde de wasbleeke wangen, de lippen bewogen zich en de oogleden werden opgeslagen. Toen lichtte de gekwetste zijn rechier hand op en bracht haar naar het voor hoofd, alsof hij zich wilde herinneren wat er met hem gebeurd was. Maar die beweging met den arm ontlok- te den onbekende een pijnlijken kreet. Da delijk daarop echter krulde een glimlach de bleeke nppen en hij fluist .-»de. Ge hebt het toch niet, bandieten Hij spreekt, mijnheer Pierre! riep Fovel uit. E!n nogal over zijn moordenaars! Ik zal hem or.dervragen De dokter antwoordde met besliste stem Neen, Mathieu, dat zou zijn doodten- gevolge hebben; ik verbied het u! Ik be- schouw hem als verloren in Verband met den toestand van zijn wond, maar men weet niet wat er gebeuren kan. De man is nog niet oud en van een ijzersterk gestel, zoo te oordeelen, dus als er een kans is hem te redden, laten wij die niet verzui- men. De gewonde, die even tot bewustzijn welke de Rjjksbank voor haar rekening zou nemen, het voornaamste deel uitmaken van de Zaterdagmiddag overhandigde Duitsche voorstellen. Het Reichsverband der Duitsche industrie heeft het bericht tegengesproken, dat het ten bedrage van 270 millioen goud mark zou deelnemen aan de garantieverleening. Krachtens zijn samenstelling en bevoegdheid is het Verband niet in staat, een dergeljjke garantie op zich te nemen. Door het Ver band zijn zelfs geen besprekingen dienaan- gaande met wie ook gevoerd. ""DE ,/MOORD" TE OBER-CASSEL. Een vergissing der Beigen. De moord te Ober-Cassel loopt zuur af voor de Beigen. Nu puntje rij paaltje komt, bljjkt geen enkele Duitecher zich aan den sergeant en aan den sehilawacht vergrepen te hebben. Juist andersom de sergeant heeft in het cafe de boel „op- geschept", is naar buiten gewerkt of gegaan, vermoordde zijn wapenhroeder en sloeg daarna dronken als bjj was de hand aan zich zelf. De gevonden patroonhulzen die aan den sergeant zelf toebehoorden, hebben het uitgemaakt en bovendien de verklaringen der getuigen. ,/Laten wjj het maar ruiterlijk erkennen", schrijft de Etoile Beige, //hoe de vork aan den steel zit". z/Lam, dat we ons zoo overhaast hebben", meldt de Nation Beige ^ervelend dat minister Jaspar met de vuisten op tafel heeft staan slaan, zoodra hjj hoorde van (/een moord gepleegd op Belgische mili- tairen"oogenblikkeljjk raoest dr. Landsberg komen, en zijn verontschuldigingen aan- bieden En nu moeten wij terugkrabbelen en erkennen, dat wij ons leelijk bebben vergist 1" z/De regeering heeft zich in een lastig en onaangenaam parket gewerkt", vertelt de Libre Belgique, en de Standaard zegt jDe exploitatie van dit luguber drama is voor Belgie al even pjjnlijk als het drama zelf'. Verder verwgten alle bladen de regeering, dat zjj vier voile dagen gewacht heeft met bet publiceeren van den afloop van het onderzoek. Het kan niet anders, of de Duitschers voelen zich opgelucht, en te meer zullen zij ,/de zaak Ober-Cassel" aanvoeren als er sprake komt van de demoralisatie van de'bezettingstroepen aan den Rijn, die den geheelen dag niets anders te doen hebben, dan te luieren, te lanterfanten en ruzie te zoeken in cafe's. DE STRIJD IN KLEIN-AZIE. De Turken voor Smyrna. Het staat thans vrijwel vast, dat de Grieken Klein-Azie zullen moeten ontrui- men. Turksche cavalerie heeft de stad Kassaka bezet. Volgens een telegram uit Angora heeft het Grieksche Noorderleger, dat het Zuiderleger te hulp wilde komen, in de buurt van Koerdad de Turken ont- moet. Het Noorderleger werd geheel ver- nietigd. Een Grieksch generaal werd ge- wond en gevangengenomen. De overbljjf- selen van het leger worden door de Turken krijgsgevangen gemaakt. De Grieken zijn bezig van Broessa op Panderma en Moydania terug te trekken. De Turken zijn ook een krachtigen aanval begonnen tegen het eiland Chios. De Grieksche vloot nam deel aan den tegen* aanval en het resultaat is geweest, dat de Turken teruggeslagen zijn. was, viel dadelijk daarop weer in zwijm. Tot tweemaal toe gaf Pierre den man daarop van het opwekkende elixer en het duurde weer niet lang of de onbekende gaf opnieuw teekenen van leven. Hij opende de oogen en vestigde een nieuws- gierigen blik op de beide broeders, die aan het hoofdeinde stonden. Hij wil spreken, zeide Romain, toen de man met de hand wenkte. De onbekende strekte zijn hand uit naar de flacon, die het medicijn bevatte en duidde zoo uit, dat hij er nog meer van wenschte. t Pierre aarzelde. Het is zeer sterk en kan gevaarlijk worden, zeide hij, als men er een te groote dosis van neemt De dokter had nog niet uitgesproken of de gewonde greep onverwachts de flacon en bracht ze aan zijn lippen, voordat men hem kon beletten er van te drinken. Zeker de dubbele hoeveelheid van het geen de geneesheer hem al gegeven had kreeg de onbekende naar binnen, voordat men zich van de flacon weer meester kon maken en verschrikt riep Pierre uit: Dat kan hem het leven kosten Een rilling ging nu door het lichaam van den gekwetste, het zweet parelde op zijn voorhoofd en een weinig bloederig schuim kwam op zijn lippen. Maar tegelijkertijd kwam er leven in de oogen Van den vreemdeling. Het scheen de laatste opflikkering van het licht, voor dat dat uitgebluscht zou worden voor al tijd. O) -TrntMifcr im inmr Hij maakte daartoe^het hemd van den onbekende los en ohtblootte daarmee de borst van den gekwetste. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1