Goedkoop Vleesch., CONCERT, een mooi Danso?gel, Rentezegels PALIMG. BAZARWEEK Ch. P. Serrarens Rolhammetjes BUR6ERLIJKEN STAND. Hoog watergetij teTer Neuzen j 0 VERTENTIEN Na afloop SAL. Registrars™ Notariaat VERKRIJGBAAR: Firma P. J. VAN DE SANDE. General Steam Navigation Coy Ltd. JAM B0HZE AKz E. A. IJSEBAERT. Voorhanden Dames-enHeerenSchrijfportefenilles Firma P. J. VAN DE SANDE. PROGRAMMA 11-10 September a. s. in hei lokaa! „BETHEL". Najaars Zaaigranen Verbeterde Wiihelminatarwe Petkiiser Rouge Buhlendorfer Royge Zeewwsche Wiotergerst VULPENHO JDEKS. H.H. Landbouwers! Nog Aardbezlsplanten noodig? - Ja? ACT1EF VERTEGENWOORDIGER Ter Neuzen. F. VAN DE REE. \LLES WIL OELeERD WORDEN. Geen van de honderden gasten in het reusachtlge Picadilly Hotel te Londen zal in den frisschen jongen kellner, die in de groote zaal hielp bedienen, den 19-jarigen zoon en erfgenaam van den eigenaar mr. JR. E. joi.es, \ermoei hebb n. H.j he ft e n goede school achter den rug, en daciit naar Cambridge te gaan, doch zijn vader vond, dat „business" beter voor hem paste. Daar- voor deed hij hem een jaar geleden bij een bekenden kok in de leer, in de midoaguren stond het jonge mensch voor de meest in- gewikkelde schotels, en des avonds werd hem .-die's bijgebracht wat een portier van een groot hotel moet kennen. Eenige dagen geleden was hij zoover gevorderd dat hij als „leerling-kellner" in zijn vaders hotel kon optreden. A lie begin is moeilijk, en reeds den eersten dag maak- te de jonge man een paar fiksche fouten, die het hotel een nieuvve japon en voor 10 pond aan gtaswerk kostten. Zondagavond ging ik na "afloop van mijn werk een oogenblik de balzaal binnen, ver- telt de jonge Jones. Ik werd daar door een en danste een wals met haar. Ik hetk u eerder gezien, maar ik kan mij niet herin- neren, waar, zeide mijn partner. Ik zei maar niets terug, doch ik herinnerde mij zeer wel, dat ik haar des middags aan het diner bediend had. Ook beginnen mijn gedachten vvel eens af te dwalen, als de muziek een goed stuk speelt, en ik bezig ben, te bedienen, een fikschen stomp in mijn rug van den dber, brengt mij dan echter terstond tot de wer- lijklieid terug. EEN RARA AVIS IN DE LONDENSCHE STRATEN. Een zonderlinge jacht werd dezer dagen in een Londensche voorstad gehouden. Men zag daar in een drukke straat op- eens een sierlijk diertje verschijnen, dat veel weg had van een ree. Natuurlijk zette het publiek het arme dier achterna. In zijn angst sprong de ree door een winkelven- ster doch bezeerde zich gelukkig met. Het ging daarna dwars door-den winkelvoor- raad, en belandde ten slotte op een plaatsje achter den winkel, waar het opgevangen werd De eigenaar maakte veel drukte over de schade die hem was toegebracht, en belde ten slotte de „Zoo" op, waar hij be- taling dacht te krijgen. De directie deelde hem echter mede, dat er geen exemplaar alfe omsclneven in de telefonische mede- deellng, uit den dierentuin was on'tsnapt, en het gevangen dier dus waarschijniijk eenreebok uit het een of ander park of uit Epping Forest zou zijn. Men zou de gevangene echter laten halen. Bij aankomst te bevoegder plaatse bleek echter, dat men hier met een muntjac hert te doen had. Deze varieteit komt uitsluitend in Indie en in enkele andere Oostersche landen voor, en men kan zich dus niet begrijpen hoe dit diertie in een Londensche straat kon komen. Waarschijniijk is het ,,huis- dier" geweest bij den een of anderen ex- centrischen Londenaar. MODERNE BESIRATING. Het nieuwste snufje op het gebied van moderne bestrating zal waarschijniijk binnen afzienbaren tijd in Londen woi\- den toegepast. Men gaat daar namelijk binnenkort proeven nemen met rubberbe- strating. Evenals uit houtbestrating zal het plaveisel uit blokjes bestaan, maar deze rubberbiokjes moeten tweemaal zoo duur- zaam zijn als de houten blokjes en wel 15 jaar kunnen meegaan. Een groot voordeel van de rubberbe- strating is voorts, dat het geluid van voer- tuigen, voetgangers enz. bijna geheel ge- dempt wordt. Een nadeel is echter, dat de kosten van dit moderne plaveisel zoo veel hooger zullen zijn Wat de gladheid van de rubberbestra- ting betreft, deze zal, blijkens genomen proeven, niet grooter zijn dan die van houtbestrating. In de eerstvolgende zes weken zal de proefneming beginnen, terwijl men na ver- loop van urie maanden zal kunnen zeg- gen of rubberbestrating op den duur prac tise!! verwezenlijkbaar zal zijn. RJiCHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Door Ch. H. L., oud 39 j., schip- perte Ter Neuzen, is hooger beroep aau- geteekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 22 Aug. jl., waarbij hij ter zake van poging tot oplichting is veroordeeld tot 6 maanden gevang. Door J. B., oud 22 j., veldarbeider te Koewacht,- is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der rechtbank van 30 Aug. jl., waarbij hij ter zake van mls- handeling is veroordeeid tot 1 maand ge vang. De officier van Justitie kwam eveneens in hooger beroep. Nadruk verboden). A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 22 Aug. van New-Castle on Tyne naar Boston, s.s. HELENA in lading te Uleaborg voor Velsen. s.s. CORNEL1S vertrok dezer van Blyth naar Stettin, s.s. TERNEUZEN in lossing te Stettin, s.s. MAGDALENA in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. s.s. ELISABETH van Uleaborg naar Ter Neuzen, passeerde 7 dezer Hol- tenau. INGEZONDEN ME DEI) EE LING EN. WEERBER1CHT VAN 8 SEPT. 1922. Het weerbericht van het meteorologTsch ipstituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand: 778.0 Seydis- fjord. Laagstebarometerstand: 761.5 Haparanda. Verwachting tot den avond van 9 Sept.: Meest matige wind uit Noordelijke rich- tingen, zwaar bewolkt of betrokken, wel- lieht eenige regen, iets koeler. SCHEEPVAARTBEWEGING. 6 September. Eng. s.s. Colder, 2008 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. West Quaster, 4380 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Spanker, 5307 \'13., ledig, van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. Berville, 3013 M3.*, ledig, van Trouvilte voor Gent. Eng. s.s. River Deben, 542 M3., ledig, van Londen voor Gent- Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 1421 M3„ stukgoed, van Gent naar Hull. Duitsch s.s. Kellersee, 3044 M3., cokes, van Ter Neuzen naar Kopenhagen. Noorsch s.s. Granit, 1387 M3„ fosfaat, van Gent naar Randers. 7 September. Eng. s.s. Dryburgh, 3584 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Ehg. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Gwynwood, 3067 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Nitrogen, 221 M3., ledig, van Southampton voor Selzaete. Eng. s.s. Fox, 393 M3., ledig, van Brus- sel voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3„ stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Olive May, 305 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s>. River Deben, 542 M3., cement, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Bamburgh, 1835 M3., stukgoed, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3„ stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Van 6 tot en met 7 September werden langs de Middensluis alhier 59 binnenvaar- tuigen op- en 57 afgescHut; langs de West- sluis 6 op- en 2 afgeschut. D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 9 Sept. 3.16 3.30 Zoadag 10 n 3.45 3.59 Maandag 11 n 4.15 4.30 Dinsdag 12 n 4.27 5.05 Woansdag 13 a 5.24 5.47 Donderdag 14 n 6.11 6.41 Vrijdag 15 7.14 7.52 a. VAN LUIK. Slager. De Buiten-Societeit. Verpl. Pfogpamima SO ct. Opleiding aangeboden Te huur voor spotprijs: van Tern&uzen naar Londen iederen Woensdag per s.s. ^Blackcock," F L. RIJNBERG, Terneuzen, De beste Serookte en ist- gelegde Paling verkoopt Noordstraat 15. pracht-collectle C.i. m V. (1BSDT EN WERKT8' GEOPEN D: SVSaarctfaca El September* Toegangsprijs 15 cents, Kinderen, mits onder geleide, 10 cts. THEETENT - GRABBELTON. ZMQHANDEL, GOES op stamen partij gekeuvd Bootnkweekers Artikelen. eene lading Tevens verkrijgbaar: BRUINKOLENBRIKETTEN, EIER- KOLEN, groote en kleine ANTHRACIET, COKES. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 29 Augustus 1922, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn. J. Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Dieleman, J. de Feijter en M. Koster, beneven; de Secretaris. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 27 Juli en 18 Juli 1922 warden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. De heer VAN DIXHOORN vraagt het woord, naar aanleiding van de notulen. Hij wijst er op, dat men in den aanvang leest: afwezig de heer Van Dixhoorn, zonder meer. Het komt voor, dat spreker wel eens een ver gadering moet verzuimen, doch-indien zulks geschiedt, dan is dit, omdat andere, meer drin- gende belangen hem naar elders roepen en dan heeft hij daarvan behoorlijk kennis. Dat heeft hij ook gedaan ten opzichte der verga dering van 18 Juni 1.1. Hij zou gaame zien, dat in het vervolg van dife kennisgeving van af- wezigheid in de notulen ook melding gemaakt werd. De VOORZITTER merkt den heer Van Dixhoorn op, dat, indien hij in de notulen 3 regels verder gelezen had, had kunnen zien, dat de Voorzitter, na de opening der vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier, mededeelde, dat de heer Van Dixhoorn bericht had gezonden niet tegenwoordig te kunnen zijn wegens de Statenvergaderingdat heeft hij zeker over het hoofd gezien? De heer VAN DIXHOORN erkent zu'.ks en is na deze toelichting voTdaan. 2. Ingekomen stukken. a. De verordening op de heffing van een plaatselijke inkomstenbelasting, voorzien van de Koninklijke goedkeuring, d.d. 16 Me: 1922. Aangenomen voor kennisgeving. b. De verordening op de heffing van een belasting op de honden, voorzien van de Koninklijke goedkeuring, d.d. 11 April 1922. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een uittreksel uit Hr. Ms. besluit van 9 Augustus 1922, no 35, waarbij aan de ge- meente Axel tot wederopzegging vrij stalling is verleend voor het keuren van huisslach- gen, voor wat betreft varkens, schapen en geiten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het raadsbesluit d.d. 18 Juli 1922, tot verkoop van gemeentegrond aan den heer J. de Kraker, voorzien van het bewijs der goed keuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Proces-verbaal van de op 3 Augustus 1922 door Burgemeester en Wethouders ten kantore van den gemeente-ontvanger gehou den opneming der boeken en kas, waarbij is gebleken, dat over het jaar 1922 is ontvangen 55.258,26% en uitgegeven f 53.114,35%, zoo- dat meer ontvangen is dan uitgegeven 2143,91. Het goed slot der rekening over 1920, dat nog niet op de loopende begrooting is gebracht be- draagt f 5402.99; het vermoedelijk batig slot der rekening over 1921, hetwelk niet op de loopende begrooting in uitgaaf is gebracht bedraagt f 13.727.98%, zoodat in kas moest zijn f 21.274,88%, hetgeen overeenkwam met de vertoonde gelden en geldswaardige pa- pieren. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Verzoek om subsidie voor de Chr. Land- bouwschool te Axel. Naar aanleiding van het adres der afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, gevestigd te Axel, om subsidie voor de Chr. Lagere Land- bouwschool te Axel, (waarvoor wij verwijzen naar het verslag der jongste raadszitting van Ter Neuzen en Zaamslag) welke school wordt bezocht door 17 leerlingen uit Axel, stellen Burgemeester en Wethouders voor tot weder- opzeggens een subsidie te verleenen van f 200 's jaars. De heer DIELEMAN begint met op den voorgrond te stellen, dat hem de Bond en ook de Chr. Landbouwschool sympathiek zijn, maar dat hij tot zijn spijt om een tweetal redenen niet voor het voorstel van Burgemeester en Wethouders kan stemmen. Ten eerste met het oog op den financieelen toestand. We moeten t— zegt spreker be- zuinigen, en als we nu in iedere raadsverga- dering verzoeken om subsidie voor een of ander doel toe te kennen gaan inwilligen, komen we niet tot bezuinigen, maar gaan we in tegendeel steeds verder achteruit. We moe ten terug op dat pad. In de tweede plaats heb ik bij de stukken opgemerkt een begrooting der inrichting, waaruit blijkt, dat het sehoolgeld slechts ge- raamd wordt op 350 per jaar, dit is voor de 39 leerlingen een laag bedrag, want daaruit valt af te leiden, dat er maar f 9 per leerling en per jaar betaald wordt. Dat is voor de cate- gorie menschen, door wie die leerlingen ge zonden worden, veel te weinig, die menschen kunnen veel meer betalen. Dit dcet mij de vraag stellen, of het be- stuur, alvorens haar verzoek om subsidie tot den gemeenteraad te richten, wel beproefd heeft om het geraamde tekort te dekken door het op peil brengen van het sehoolgeld. De VOORZITTER bespreekt Hetgeen door den heer Dieleman in de tweede plaats is aan- gevoerd, n.l., dat het sehoolgeld nog niet op hei peil is gebracht, waarop het zou kunnen komen. Hij wijst hem op de bewoordingen van het adres, waarin ook gezegd wordt, dat de leerlingen een matig sehoolgeld betalen, en zij wier ouders min- of onvermogend zijn ook gedeeltelijk of geheel van de betaling van sehoolgeld kunnen worden vriigesteld. Spreker weet niet, in hoe voire door de laatste cate- gorie van de school gebruik gemaakt wordt, doch de heer De Feijter, bestuurslid der school, zal vermoedelijk wel nadere inlichtingen kun nen geven. De heer DE FEIJTER drukt er zijn spijc over uit, dat Je heer Dieleman zijne opmer- kingen heeft gemaakt, hij had gehoopt, 'dat dit voorstel van Burgemeester en Wethouders zonder bespreking onder den hamer door zou gegaan zijn. Hij kan meedeelen, dat er 39 leerlingen schoolgaan, alien kinderen van min of meer vermogende ouders, zoodat er dus geen tegen lager of zonder betaling van sehoolgeld zijn aangenomen, al is de bepalmg gemaakt, dat deze er ook gebruik van kunnen maken. De vereeniging verkeert in dit opzicht wel in eene gunstige conditie, maar men moet ook niet uit het oog verliezen, dat de leerlingen voor een beduidend bedrag boeken moeten koopen en dat het sehoolgeld in verband daarmede nu juist niet zoo laag kan genoemd worden. Spreker meent evenwel, dat dit nog geen reden zou mogen zijn, om aan deze school sub sidie te onthouden. Zeker, de categorie waar- toe de leerlingen behooren, kan als het moet, meer betalen, maar nu heeft men him- ein-de- lijk ook eens een school, en wel een christelijke landbouwschool en waar deze gemeente voor het grootste deel bestaat uit een landbouwende bevolking, meent spreker dat er, waar andere vakscholen subsidie krijgen, geen bezwaar kan zijn, dat de gemeenteraad nu ook aan deze school subsidie toekent. Deze school kan ook allerminst als luxe beschouwd worden, zij voor- ziet in eene bestaande behoefte en hij had ver- wacht, dat de raad van Axel het als een eer zou beschouwen daaraan subsidie te kumlm geven. Deze school kan door het onderwijs strekken tot een ruimere productie van den bodem en als zoodanig dient zij een algemeen belang. Er is ook subsidie gevraagd aan de provineie. doch die zal alleen gegeven worden, indien de bij de school betrolclcen gemeenten door het toekennen eener subsidie blijk geven van be langstelling. Het offer dat van deze gemeente gevraagd wordt is gering, in vergelijking met de bedra- gen die in andere gemeenten gevraagd worden voor aldaar gestichte onderwijsinrichtingen. De landbouwers hebben dit schoolgehouw zelf gekocht en verbouwd en hij acht het volstrekt geen overbodige weelde, indien de gemeente Axel deze in haar gebied gevestigde onderwijs- inrichting met f 200 's jaars steunt en daar- door hare belangstelling voor den belangrijken tak van haar bestaan toont. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en V/ethouders zich on hetzelfde standpunt hebben gesteld, zij achten het ge- vraagde bedrag zeer matig. De heer Dieleman beweert wel dat de belastingschroef zoo hoog is aangezet, dat er niets meer bij kan, maar daarover zou nog wel eens te praten va'len. De heer DIELEMAN kan het zich best be grijpen, dat de heer De Feijter. als secretaris der vereeniging die zaak hier goed verdedigt, dat is zijn recht, en zelfs zijn plicht. Spreker staat echter op een ander standpunt. Zeker, er staat in het reglement, dat on- en minver- mogende de school zelfs gratis kunnen bezoe- ken, maar dat bestaat alleen in theorie en in de practijk beteekent dat niets, want de jongdfts uit de arbeidersgezinnen maken er geen ge bruik van. Zelfs wanneer men nog de gelegen- heid zou zoeken om die jongens de school te laten bezoeken. wat hebben ze er dan aan, dat hun hoofd vol theorien zit, terwijl ze later toch geen duim grond hebben om te bewerken 7 Men sluit geen arbeidersjongens uit, maar die zullen zich ook niet aanmelden. Daaromgblijft spreker nog van meening dat de ouders der leerlingen te weinig betalen. Het onderwijs dat ze hier genieten, komt hen in het bijzon- der ten goede. De heer DE KRAKER heeft met genoegen gezien, dat Burgemeester en Wethouders de school willen steunen. Er is lang behoefte aan geweest en of het nu een neutrale of wel een christelijke landbouwschool is, maakt voor hem geen onderscheid, er is nu gelegenheid voor lanclbouwonderwijs. En waar de raad niet ach ter gebleven is; om subsidie te verleenen aan elders gevestigde ambachtsscholen, zal deze ook wel niet in den steek blijven deze vak- school te steunen. Hij zal met genoegen aan het voorstel zijn stem geven. De heer VAN DIXHOORN merkt op, dat. aangezien men nu toch leeft in een tijd van sehoolgeld betalen, het voor deze inrichting ge- stelde sehoolgeld veel te laag is. Ook wordt hier geen rekening gehouden met de gegoedheid der ouders. zooals bij andere schoolgeldrege- lingen wel het geval is, en waaruit dan voort- vloeit, dat de meergegoeden zwaarder worden getroffen, de mlndergegoeden ontlast. Dat hier subsidie wordt gevraagd voor een zoogenaamde christelijke landbouwschoo' noemt spreker dlep treurig, aangezien hier meerdere pogingen zijn aangewend om een landbouwschool te stichten geschikf voor a 1 1 e Nederlanders en niet eene voor een enkele groep of fractie, hetgeen echter werd tegjen- gewerkt. Het spijt spreker meer dan hij zeg- gen kan, dat de splijtzwam in dit opzicht zoo diep is doorgedrongen, daar de stichting dezer school is beinvloed door z.g. christelijke poli tick en hij zal dan ook alles doen wat in zijn vermogen is, om alles te bestrljden, wat leiden kan tot een verdere separatTe van de Neder- landsche bevolking, waar, onder aanvoering van schoone leuzen door zoogenaamde christenen, naar wordt gestreefd. Hij legt nadruk op het woord „zoogenaamdechristenen, want zij die dat najagen, zijn absoluut niet christelijker dan andere menschen die zij bestry'den. Het ge- weten van spreker laat hem in dat opzicht vol- komen gerust. De heer DIELEMAN wil er even op wijzen, dat hij op een ander standpunt staat dan de heer Van Dixhoorn, hij juicht de school toe, maar is op de door hem aangevoerde gronden tegen het verleenen van subsidie. De heer OGGEL wijst er, ter verdediging van het voorstel van Burgemeester en Wethou ders op, dat aan andere vakscholen buiten de gemeente gemiddeld f 15 per leerling subsidie wordt toegekend. Hier wordt voor een inrich ting binnen de gemeente 200 voorgesteld, terwijl er 17 leerlingen schoolgaan. Indien aan hetzelfde bedrag werd gehouden, zou men dus komen tot een bedrag van f 285". Daarom hobben Burgemeester en Wethouders geen oogenblik geschroomd het bedrag dat gevraagd wordt ten voile toe te slaan. He, is voor Axei van groot beiang dat de school hier staat. Nu kan er verschil zijn omtrent de richting der school en het onderwijs dat daar gegeven wordt, maar spreker acht het van beteekenis, dat de school er is. Door den heer Van Dix hoorn is herinnerd aan de pogingen die hier zijn aangewend voor het stichten eener neu trale school, doch indien die er gekomen was, zou dat aan de gemeente zeker een 1000 meer hebben gekost. Nu is er een christelijke school gesticht en hebben de heeren die dit deden voor zichzelf willen zorgen. Er is beweerd, dat de heeren de subsidie met noodig hebben en zichzelf kunnen bedruipen, dit is misschien ook het geval, maar spreker meent, dat er wel aanleiding is, om door net verleenen der sutbsidie te toonen, dat men den landbouw een goed hart toedraagt. De heer WEIJNS betuigt ziin spijt, dat de heer Van Dixhoorn zich zoo scherp uitgelaten heeft, maar daarom deed het hem genoegen van de linkerzijde ook een stem te hebben ge- hoord. die blijk geeft de school te willen steunen. De heer VAN DIXHOORN: De heer Ogge! zegt, dat een neutrale school aan de gemeente f 1000 meer zou hebben gekost, maar daar tegenover wensch ik er dan op te wijzen, dat dit dan ook een voiksschool zou geweest zijn, waar ieder zijn kinderen aan kon toevertrou- wen. Deze school is geheel ontstaan uit drijvenj van zoogenaamde christenen, en dat men den landbouw zoo goed gezind zou zijn moet be schouwd wofden als een valsche leuze. De heer OGGEL merkt op, dat men van meening kan verschillen over de inrichting die men als voiksschool beschouwt. Spreker kan een neutrale school niet als de voiksschool be schouwen. Er is op dat punt nu eenmaal een verschil van beschouwing, dat niet weg te redeneeren is. In elk geval hebben de voor- standers der bijzondere school jaren lang dui- zenden guldens geofferd, voor het onderhoud hunner scholen, juist omdat zij met de door den heer Van Dixhoorn als voiksschool be- sehouwde neutrale scholen geen genoegen kon- den nemen en die werden uit de opbrengst der belastingen betaald, waaraan de voorstanders van het bij zonder onderwijs dus ook nog mee- betaalden. Doch al wenscht spreker voor zich het bij zonder christelijk onderwijs, waar de kinderen worden onderwezen naar Gods Woord, zoo beschouwt hij die school toch ook niet als de voiksschool, omdat hij rekening houdt met de verschillende stroomingen in ons land. De heer VAN DIXHOORN noemt het een bespotting van het Christendom. De VOORZITTER acht het aan de orde zij'n- de punt voldoende besproken en brengt,het voorstel van Burgemeester en Wethouders in stemming, dat wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, Koster. BaeH, Weijns, De Kraker, Dekker, Oggel, Van de Bilt en Kruijsse: tegen stemmen de heeren Van Dixhoorn en Dieleman. (Wordt vervolgd). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Cornells Ge- rardus Meijer, oud 27 j., jm. en Kommerina Levina Oostdijk, oud 21 j., jd. Geboorten. 28 Aug. Andries Nicolaas, z. van Klaas Pieter van der Molen en van Neeltje Maria de Feijter. 31 Aug. Abraham Elias, z. van Joris Jozias Bliek en van Jeltje de Vries. 2 Sept. Alouisaus Camillus Petrus, z. van Clement Johannes Schelstraete en van Bertha Augusta *vsn Aerde. Overlijden. 29 Aug. Jacob de Bruijne, oud 74 j., weduwu. van Sara, Catharina Ramondt. GOEDE GEWQONTEN, uOEDE GEZONDHEID. Een minder goede gezondneid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veel eten, zich overvverken, tc veel rooken, te veel al cohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen liohaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in gezondheid achteruit gaan, Hun leefwijze is te taken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters; als zij gezond zijn, filtreeien zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij ver- zwakken bij overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvolkomen en blijft he.t schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinek-walen, duize- iigheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht. ontstekingr van de nieren of blaas, rheumatische pijnen en zeuwachtigheid. Goede gewoonten verschaffen een goede gezondheid door afvoer var. bet urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Last Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bij- staan; zij versterken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde geval! en van nierwater- zucht, rheumatiek, steen en dergelijke urine- zuur-kwaien. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Piilen, indien noodig, is op zichzelf een goede gewoonte; gij kunt geen verstandiger begin maken dan met dit speciaie niergenees- middel. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. van OverbeekeLeunis, a f 1.75 per doos. 38 (ZONNETIJD). M Ds A. TIMMERMAN, be tuigt zijnen hartelijken dank, voor de ondervonden belangstelling en de ontvangen gelukwenschen met de Koninklijke onderscheiding, die hem is te beurt gevallen, waar het HareMajesteit de Koningin heeft behaagd hem te be- noemen tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Ter Neuzen, 8 September 1922. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, betuigen wij door dezen onzen hartelijken dank. Namens de Familie, JAN DIELEMAN Zaamslag, 8 Sept. 1922 Prima kwalitelt te geven door het Muziekgezelschap „Oe Yereenigde Werklieden", op Zondag lO Sept., nam. 6 uur. door nieuw benoemd Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore te Hulst. voor de Kermisdagen. AdresD U PONT, Carrousselh., Boschkapelle, daarna Ter Neuzen. Geregelde atvaarten Voor nadere inlichtingen zich te wenden tot den Agent, Telefoon no. 76. Vanaf 2 pond. Extra mager. Van eigen geslachte varkens. VOOR DE TE HOUDEN DOOR DE VAN 's avonds 7—10 uur- OinstEag 12 September* 's avonds 5—10 uur. Woensdag 13 September 's middags 2 uur tot 's avonds 10 uur. Oonderdag 14 September1 era vJr*tjdag 15 September1 's avonds 5—10 uur. Zaterdag IS September* 's middags 26 uur. uitgezonderd Maandagsavonds 25 cts. Verkoop van voorwerpen van Kunst en Smaak, Hulshoudelijke Artlkelen, Fijne Handwerken, enz Firma P. J. VAN DE SANDE Ter Neuzen. Denkt dan s. v. p. aan ons adres, alsmede voor de levering van allerhande DOIMIIVICUS Co., WEMELDINGE. Boomkweekerijen. Voor: Zeeuwsch-Vlaanderenzoekt eene combinatie van Weekbladen om advert, afd. en colportage te behartigen tegen nader overeen te komen conditign. Br. No. IS>3, Adv. Bur. BARG Zn., Amsterdam Grove Kachelkolen en Nootjes.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3