ALGEMEEN nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. Onze Statenvertaling. Vrijdag 8 September 1922, 70e Jaargang. No 7348 BINNENLANP. LANDBOUWBERICHTEN. yETlBIKB ITJ B T E 1 GEMENGOE BERICHTEN, BIElIR.SX'Hi BXj-A-D BEKENDMAKING. IV. Als 'n donderslag uit een tydderen hemel kwam den 13den van Herfstmaand 1633 het bericht uit Deventer, dat Revius ,,thuis" moest komen. Hij gaf de vergadering ,,ken- nisse, dat hij, bij letteren van zijn Kerken- raed, geroepen wierd, om tegen het begin van Slagtmaand te Devepter te wezen, om- dat dan, bij het gewone werk, de avond- gebeden kwamen, een last, te zwaer, om door de drie overige predikanten alleen, ge- dragen te worden". ,,Ook was daerin eene beschuldigirtge tegen Revius van zich in zijn vertrek, ten opzigte van den Magistraet en Kerkenraed, zoo niet gedragen te hebben, als behoorde." Hij was om 't nu maar kort te zeggen er eenvoudig van door gegaan, ofschoon tot zijn eer moet gezegd worden, dat hij de zaken met zijne ambt- genooten had geschikt, die hem „zonder ergens zwarigheid in te maken, zegen op het werk gewenscht" hadden. ,,Dan, nadat de overzieners door de penne van Teckman- nius aan den Kerkeraed, en Revius aen den Magistraet en Kerkenraed van Deventer ge- schreven, en de gevaren en de losheid der gronden, waerop dit schrijven van den Kerkeraed steunden, aengewezen hadden. verdween de zwaerigheid, en Revius bleef te Leyden." Na acht maanden werks, moesten zi] nog aan de Profeten beginnen. Zij vermoedden nog drie maanden noodig te hebben. Wij geven hierbij een afdruk van den brief dien de revisoren ontvingen van de Staten (te vinden bij Hinlopen in de bijlagen, no. 57). No. XVIII, Brief van de Hoog Mog. Heeren Staten Generael aan de Eerw. Hee- ren Reviseurs des O. T. 21 April 1634. De Staten Generael der Vereenigde Nederlanden. Weerdige, Erentfeste, hoochgeleerde, Vrome, seer discrete, lieve besondere, Al- soo vele ende verscheyden Ingesetenen deser Landen doende professie van de ge- reformeerde religie oft deselven ten hooch- sten toegedaen wesende, met groot verlan- gen te gemoet sien de translatie van het Oude Testament, soo hebben wy amptshal- ven niet cunnen nochte mogen ledich staen U. L. mits desen te versoecken ende ver- manen, dat deselve enbeswaert willen syn, ons te berichten tegens wat tyt dat U. L. staet maken dat de b^soignies van de re- visie sullen syn voltrocken, waertoe ons verlatende, bevelen U. L. in de protectie des Almogenden. In den Hage, den 21 Aprilis, 1634. Bernard Conders van Helpen. Vt Ter ordonnancie van de hoochgemelfe Heeren Staten Generael. Corn. Musch. Het antwoord luidde: „Men dacht „noch dry maanden nodich te sullen zijn." Maar men had ook nu weer verkeerd gerekend. Vooreerst moest men den arbeid van Fulle- nius missen, die naar Leeuwarden terug werd geroepen, en geen brief hielp hier. „Op straffe van hem van zijnen dienst te ver- laten, en een ander in zijn plaetse te stellen, werd hij ontboden om tegen den 25den van Oogstmaend, cudenstyls, te Leeuwarden te rugge te keeren, waaraen hij gehoorsaemde, den 14den van Oogstmaend, latende zijne aenteekeningen in de vergaderinge, om daerop te letten." De drie maanden gingen intusschen weg aan de „groote" Profeten, en dus werd bericht, dat zij nog een maand noodig zouden hebben. „Ook besloten zij, om het werk te bespoedigen, noch een uer des daags meer daaraen te besteden. En gevolglijk wierd de gansche overzieninge van het Oude Testament, met het begin van Herfstmaend, en dus in veertien maenden, gesloten". De vergadering machtigde Bogermannus, Polyander, Gomarius en Revius om aan H. H. M. hiervan kennis te geven, „hen te danken voor derzelven gods- dienstigen iever en milddadigheid, met het verzoek daerin te willen voordgaan, en te bezorgen, dat het werk ten eersten gedrukt en in de handen der gemeente van Christus gebracht wierde; ook voor te dragen, dat de overzieners aen hunne bijzondere over zieninge, den tijd van vier jaren besteed hadden, en in de noodzake geweest waren, om verscheyden daertoe noodige boeken te koopen, die zij anders hadden kunnen onf- beren, en dat daerdoor het werk der open- bare overzieninge veel minder tijd gekost hadde: verzoekende, dat H. H. M. daerop geliefden te letten; ook op de dagen van de loopende maend, en de onkosten van de terugreize dergenen, die van elders ge- komen waren; laetstelijk, op den bijzon- deren en zwaren arbeid, dien de voorzitter Bogerman en de penvoerder Revius ver- richt hadden." „En het schijnt zegt Hinlopen dat Hun Hoog Mog. hierop gunstiglijk besloten hebben." Den 18den van Herfstmaand 1634 vertrok „ieder naar zijne standplaetse". Daarop kwamen de revisoren voor het N. T. te Leiden. Present waren: Ds. v. d. Linden (Delft); Guiielmus Nieuhusius, be- stierder van de Lat. Schole te Haerlem; Carolus Dematius, toen pred. te Middel- burg, later Prof, te Utrecht; Lud. Gez. a Renesse van ivtaarssen, later Prof, te Breda; en Kasparius Sibelius (van Deven ter). Nog ontbraken: Sebastiaen Darnman (van Zutfen), die door de Spanjaarden gevangen werd gehouden; Fullenius (van Leeuwarden)en Henr. Alting, de Groning- sche Proiessor, die op 'n terugreis uit Duitschland was. Den 16den van Slacht- maand had de eerste samenkomst plaats ten huize van Walaeus, die voorzitter was, terwijl Arnoldi zijn secundus was, en Hom- mius de pen zou voeren. O.m. werd afge- sproken, op welke wijze men zou voor- komen, dat deze vertaling niet gelijk de vorige „door menigvuldig drukken en her- drukken, van drukfouten wegkrielde!" Ook hun werd geviaagd, hoe lang zij dachten noodig te hebben, en het antwoord luidde ook nu: acht maanden. ,,Bij de Evan- gelien droegen zij zorg, om dezelfde woor- den en spreekwijzen altijd op dezelfde wijze te vertalen". Intusschen verscheen Fulle nius wel, maar na 5 maanden moest hij weer terug „met een ernstigen, zoo geen scherpen brief ontboden zTjnde". Ook nu hebben zij echter „de overziening der Apocriefen met lichte hand gedaan", om en aan het besluit der Nat. Synode en aan de begeerte van H. H. M. te voldoen, die ook hen gedurig „tot het afdoen aanpor- den" als omdat toen de pest op een qller- vreeselijkste wijze te Leiden woedde (van 7 Jan. tot 10 Nov. stierven er meer dan 12000 menschen aan die ziekte), „van welke echter niemand der overzetteren of overzie- neren besmet is geworden." Voor de terugreis kregen zij f 100, ieder voor vroeger verricht werk nog f 300 en de voorzitter en de penvoerder ieder nog f 150. Later kregen de overzetters ieder nog f 500 voor de moeite tusschen den tijd van de Synode en den aanvang van de vertaling gedaan, en aan Bogerman en Baudartius werd voor het opbreken van hun huishou- ding en de terugreis ieder 50 en ieder nog f 150 toegestaan voor boeken ,,bij hen aan- gekocht of door sterk gebruik verslegt." „Zijnde daarenboven zegt Hinlopen aan Bogermannus noch toegelegd geweest, zonder dat mij voorgekomen is om welke reden, vijfhonderd gulden." HET NIEUWE REGEERINGSPROGRAM Is het Centrum wil ingelicht dan zal het nieuwe Regeeringsprogram staan in het teeken van bezuiniging. De bezuiniging is voor alle Departemen- ten gelijkelijk voorgeschreven en zal per Departement 17 pet. bedragen. Waar de salarieering van ambtenaren een groot deel van de uitgaven van een Departement uitmaakt, zal het waarschijn- lijk niet kunnen uitblijven, dat, waar 17 pet. bezuinigd moet worden, dit ook voor een deei zal moeten gevonden worden in de sa- larissen. Naar het blad verder ter eere kwam, zal de quaestie van het processieverbod in het Regeeringsprogram buiten geding blijven. Zeker is, dat het Departement van Han del, Landbouw en Nijverheid verdwijnt; Nijverheid wordt ondergebracht bij Minis- tei Aalberse, terwijl het zoo goed als zeker is, dat Landbouw bij Binnenlandsche Za ken komt. Het Ministerie van Financien blijft onder Minister De Geer. NEDERLANDERS TE SMYRNA. Naar de N. R. Crt. verneemt, komen uit Smyrna ernstige berichten. De vrij tat- rijke Nederlandsche kolonie verkeert zeer in onrust over den loop der dingen. Er worden reeds allerlei maatregelen van eva- cuatie genomen. De Nederlandsche onder- danen verkeeren in vrees, eveneens in de ncodzakelijkheid te komen, Smyrna te ver- laten, en er is geen Nederlandsch oorlogs- schip in de nabijheid, om hen op te nemen. Deze toestand is te moeilijker, omdat er inderdaad geen oorlogsschip op het oogen- blik voor dit doel beschikbaar is. In ge- val van nood zal onze regeering dus tot andere maatregelen haar toevlucht moeten nemen. VACANTIEKAARTEN. Door het Interprovinciaal Spoorwegoo- mite, vertegenwoordigende een groot aan- tal vereenigingen, in de provincien Gronin- gen, Friesland, Drente, Limburg en Zee- land is een adres gericht aan de Directie der Nederl. Spoorwegen te Utrecht, met het verzoek, de vacantiekaarten niet met 15 September op te heffen, doch daaraan in den huidigen of in een eexiigszins gewijzigden vorm een permament ka- rakter te geven. Het comite is overtuigd, dat een opzet- telijk onderzoek zal leeren, dat dit zou zijn in finantieel belang der spoorwegen en dus van den staat, terwijl door dezen maat- regel althans voor een belangrijk deel zou worden goedgemaakt het nadeel, aan spoorwegen, staat en de betrokken streken toegebracht door de opheffing der kilo- meterkaarten, waarover het comite de di rectie al eerder heeft onderhouden. ROOKVERBOD IN AUTO- GARAGES. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft door tusschenkomst van Gedep. Staten tot de gemeentebesiiuren een cir- culaire gericht van den volgenden inhoud: De Minister van Arbeid vestigt mijn aandacht op de gevaren, welke kunnen ont- staan bij niet behoorlijke handhaving of bij gebreke van voorschriften, die ten doel hebben het rooken in auto-garages te ver- bieden. Dit geeft mij aanleiding u te verzoeken, het noodige te willen verrichten om deze gevaren zooveel mogelijk tegen te gaan. Voor zoover een rookverbod in een ge- meenteverordening is vastgesteld of als voorwaarde aan een hinderwetvergunning is verbonden. welke voor de oprichting van autogarages in verband met de berging van benzine is vereischt, ware een strenge handhaving van dat verbod te bevorderen. Voor zoover een dergelijk verbod ontbreekt, zou het naar mijn oordeel aanbeveling ver- dienen om bij aanwezigheid van der- gelijke brandgevaarlijke inrichtingen in uw gemeente bepalingen tot beperking van de vorenaangeduide gevaren in het I even te roepen. EEN HISTORISCHE MAST. In de Groote Kerk te Rotterdam is een mast gevonden, afkomstig van de „Amelia" het admiraalschip van Maarten Harperts- zoon Tromp. Bij een storm was deze mast cverboord geslagen en te, Rotterdam aangespoeld. Men heeft den nr st :n tweeen gezaagd en deze deelen aange- wend als steun voor het orgel in de Groote Kerk, dat in 1642 geplaatst werd. Toen er in 1788 een nieuw orgel kwam werden deze steunen boven in de kerktoren be- waard. Ze worden thans, ter gelegenheid van de gedenkdagen „Voor hen die vielen" voor den dag gehaald en geplaatst bij het graf van Tromp's weduwe in de Groo te Kerk. 1922. TER NEUZEN, 8 SEPT. BLINDENHULP. Wij vestigen hierbij de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie, be- treffende de jaarlijksche collecte ten be- hoeve van de werkverschaffing aan hulp- behoevende blinden. Het zal wel overbodig zijn, deze collecte in de belangstelling der lezers aan te bevelen. De gedachte aan het- geen de blinden toCh reeds missen, zal zeker tot weldadigheid stemmen om het lot van de blinden die bovendien nog in financieel moeilijke omstandigheden verkeeren te hel pen verzachten. RIJKS H. B. S. Aan de Rijks hoogere burgerschool al hier zijn na het afleggen der her-examens alsnog toegelaten tot klasse I: J. Bom van Axel en W. J. van Kerkvoort van Ter Neu zen; bevorderd tot klasse II: J. de Kleijn van Ter Neuzen en J. Scheele van Axel, en tot klasse IV: M. L. Remery van West- dorpe. EEN DANKBETUIG1NG. In antwoord op een Haar ter gelegen heid van Haren verjaardag toegezonden ge- lukwensch, door onzen stadgenoot, den heer W. Rouw, tuinier alhier, heeft deze een schrijven ontvangen van Haren particulieren secretaris Van Geen, die daarin in opdracht van H. M. Hoogst derzelven dank betuigt, voor de gelukwenschen Hare Majesteit aan- geboden, met betuiging dat de daarbij uit- gesproken gevoelens door Hare Majesteit zeer op prijs worden gesteld. JUBILEUM. Woensdag j.l. was het voor de Chr. school te Driewegen een gewichtige dag. Dien dag j herdacht de school, dat zij voor 25 jaren j werd opgericht, en de heer J. C. Jansen, j dat hij 25 jaar lang als hoofd dier school werkzaam is. Des morgens had het kinderfeest plaats, waarbij o.a. eenige luchtballons werden op- j gelaten, wat voor de kleinen een bijzonder pretje was. Des middags werd de jubilaris gehuldigd. n de kwistig met groen en vlaggen vc sierde school werd hij het eerst toegesproken namens den heer PattisI, Inspecteur bij het Onderwijs, welke was verhindert over te komen, door den heer Sterringa, schoolop- ziener in dit district. Vervolgens feliciteerde hem de burgemeester van Ter Neuzen, de heer Huizinga. Verschillende sprekers namen nog het woord namens de leerlingen, oud-leerlingen, afgevaardigden van scholen uit den omtrek. Ds- Groeneveld van Ter Neuzen en Ds. van Dis van Zaamslag, het oud-hoofd, den heer Koelmans, enz. enz. Namens het bestuur werd den jubilaris aangeboden een keurig eikenhouten schrijf- bureau, de leerlingen schonken een wandel- stok met zilveren knop en inktstel met klokje, de oud-leerlingen vereerden hem een rookstel met ingelegd rooktafeltje, het per- soneel een paar schilderijen, de leerlingen en personeel der Chr. Normaalschool schon ken hun directeur een bureaustoel, terwijl verschillende particuliere cadeaux en bloem- Stukken getuigden van gehechtheid aan ,.Meester Jansen". Het was en voor de school en voor den jubilaris een onvergetelijke dag. VERKOOPING VAN EEN" WOONHUTS. j Gisteren werd alhier door den notaris Caltenfels ten verzoeke van de Zeeuwsch j Vlaamsche Tramwegmaatschappij in het openbaar geveild het huis met bergplaats .J en erf aan de Zandstraat te Ter Neuzen, j vroeger bewoond door den heer Retel, groot 1 are 77 c.A. Kooper hiervan werd de heer F. C. Herre- j bout voor 5800. GEREFORMEERDE KERK. Naar we vernemen is door het bestuur van de Geref. kerk alhier aangekocht het heerenhuis aan de Heerengracht, van den heer Rottier, met den tuin, het daarachter gelegen deel van den Molenberg met daarop staande woning en nog 2 woonhuisjes aan de De Jongestraat. Het heerenhuis is bestenid voor pastorie, terwijl het overige terrein in beginsel is bestemd voor eventueelen bouw eener nieuwe kerk. In verband daarmede zijn de plannen tot het bouwen eener nieuwe kerk op het terrein van het voormalige kogelpark aan de Nieuwstraat verva'llen. WONINGBOUW. De Minister van Arbeid heeft goedge- vonden, dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten: Breskens, ten behoeve van C. L. Daansen 1824; Westdorpe, ten behoeve van F. Dhaene f 530; IJzendijke,. ten behoeve van G. J. v. d. Bulck; J. v. d. Sande; J. Tellier—Crom- beecke en bestuur der schoolvereeniging Herv. Kerk, resp. /975; /800; J800 en f 1200; Zaamslag, ten behoeve van J. C. Kaijser f 1800. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Over de week van 27 Aug. tot en met 2 Sept. werd in de prov. Zeeland een geval van besmettelijke ziekte, febris typhoi'dea (buiktyphus), geconstateerd n.l. te Ter Neuzen. MOORD TE KOEWACHT. Daaromtrent deelt het Hbl. van Antw. mede: Zaterdagavond, ongeveer 12 uur, bevond het slachtoffer zich in een danstent te Koe- wacht. Verschillende lieden zochten met het slachtoffer ruzie. De baas van de danstent deed de rustverstoorders buiten zetten. Daar ontstond een vechtpartlj in regel. Lahau nam de vlucht in de richting van Holland, doch werd ingehaald en door 7 man laffe- lijk afgeslagen. Al de aanvallers waren met messen ge- wapend en over gansch zijn lichaam werd de ongelukkigc als doorkeven met mes- steken. De onmenschen waren over hun helden- daad nog niet voldaan, zij zouden de kroon op hun lafaard-werk zetten. Een hunner nam een zwaren steen en met woest geweld sloeg hij dezen op het hoofd van den onge- lukkigen man, zoodat deze met gebroken schedel en bij gulpen bloed verliezend, ten gronde zeeg. De bandieten lieten hun slachtoffer voor Sood liggen, gingen terug naar de danszaal en zij verhaalden daar, als hadden zij een heldendaad gepleegd, ,,dat zij Lahau wat gegeven hadden, dat er aan hun mes nog van zijn bloed hing en dat hij ginder lag te huilen van de pijn en om hulp te roepen!" Het parket van Middelburg heeft de lijk- schouwing bevolen en de geneesheeren kon- den bevestigen, dat het slachtoffer over gansch het lichaam messteken bekomen had, die bijna alien levensgevaarlijk waren. De dood moet nochtans toegeschreven worden aan de schedelbreuk, teweeggebracht door den slag met den steen. Het gansche. lichaam zag zwart en blauw van de bekomen stompen. De daders moe ten met een onmenschelijke wreedheid te werk zijn gegaan. Vijf der daders zitten in de gevangenis te Middelburg opgesloten. Naar het schijnt moeten zij ireeds volledige bekentenissen hebben afgelegd en verschillende mannen van Stekene (Mierdorp) als medeplichtigen hebben vernoemd. Het Nederlandsch gerecht heeft zich in verbinding gesteld met het parket van Dendermonde en Dinsdag reeds werden de medeplichtigen te Stekene aangehouden er naar de gevangenis te Dendermonde ove1"- gebracht. De politie heeft de onmenschen tegen de woede der bevolking moeten beschermen. De politie van Koewacht en Moerbeke wordt algemeen geprezen om haar onver- poosd zoeken naar de daders. Woensdag kwamen de vertegenwoor- digers van het gerecht van Dendermonde en Middelburg aan de grens samen om met de politie het onderzoek voort te zetten. De verslagene Lahau heeft geruimen tijd aan den Baandijk alhier gewoond. VLISSINGEN. De kapitein van de ,,Zuiderdijk", welke boot met de „Ezardian" in aanvaring is geweest, heeft te Antwerpen een verklaring afgelegd, volgens waarin hij o.a. zeide, dat het niet mogelijk was zijn schip op de plaats van het ongeluk te doen keeren, wel werd een boot uitgezet; de kapitein waarschuwde een passeerende boot en spoedde zich met de „Zuiderdijk" naar Vlissingen om het loodswezen met het gebeurde in kennis te stellen. ZAAMSLAG. Woensdagmiddag schrok een paard van den landbouwer F. Dieleman te Axel van een in de kom der gemeente alhier aan- rijdenden tram. Het dier liep met de kar waarvoor het gespannen was achteruit, kwam met de locomotief in aanraking. Een dissel van den wagen, die op het voertuig lag, verbrijzelde een ruit van de locomotief en daarmede liep alles boven wonder af. De voerman kwqm met den schrik vrij. Landbouwcomite 53 leden-veree..i0.nstn telUe. Gedurenue het jaar craaeu o c. eenigingen uit het cornuc, 2 vereciu^.j,^.- weruen nd. Op 1 jci.uur. tvZz wj..i uas 4< crganisaiies oij nee conntc adng.sioten met samtri 23o.oi4 leuen. De begrooting over 1923 werd zonder stemming aangenomen. De contribute per 100 leden werd voor het jaar 1923, even- als voor 1922, vastgesteld op 15 giti. Tot lid van de financieeie commissie werd (in de vacature B. W. ter Kuile) gekozen de heer Breebaart, en tot lid van de commissie voor het tentoonstellings- wezen de heer 1 j. B. E. Kielstra. Daarna hield dr. Remmelts een inlei- ding over: De taal van den georganiseer- den landbouw in den strijd tegen de vee- ziekten. Na een uitvoerige inleiding kwam spr. tot de volgende conclusien- lo. de reg. onthoude zich van maatrege len ter bestr. van veeziekten, daar de landbouwer zich zelf kan redden en zijn bestrijding geen ander schaadtl; 2o. de georganiseerde landbouwer be- vordere de bestrijding van besmettelijke xeeziekten door de landbouwers zelf; 3o. het is wenschelijk, ten aanzien van maatregelen met betrekking tot veezieken en desbetreffende wenschen van den ge- organiseerderi landbouw onder de oogen te zien, zoo mogelijk overleg met den ge- organiseerden landbouw te plegen. Voor dit laatste, het overleg, rijst de vraag> wie moet de landbouw vertegen- woordigen? De landbouw moet daar zelf het antwoord op geven. Spr. heeft wel eens gedacht aan een commissie, zooals men in Frankrijk kent, het comite des epizootics of in Duitschland de Techni- sche Deputation fiir das Veterinaiwesen, waarin dan ook de landbouw vertegen- woordigd zou moeten zijn, maar hoe het ook zij,, men moet daarvoor geen menschen hebben, die er in de eerste plaats aan den- ken, hoe bij de boeren in het gevlei te ge- raken of welke lasten en kosten met mo- gelijkheid van den boer op de Staat zijn af te wentelen, maar mannen die zich in het waarachtig belang van de veehouders eerst afvragen; wat kunnen wij veehouders zelf doen, en die alleen dan Staatshulp noodig achten, wanneer zij het zelf niet af kunnen en dan de Staat en zijn amb tenaren in het uitvoeren niet alleen laten staan, maar zich mede inspannen om hun arbeid te doen slagen. KON. NED. LANDBOUWCOMITe. Dinsdagmiddag is te 's Gravenhage de algemeene vergadering van het Kon. Ned. Landbouwcomite begonnen, onder voor- zitterschap van den heer V. R. IJ. Croe- sen, die de openingsrede hield. Ffet jaar verslag werd uitgebracht. Daaruit bleek, dat op 1 Januari 1921 het Kon. Ned. Zondag 10 September 1922. DORDTSCHE INBREKERS AANGEHOUDEN. De Dordtsche politie heeft Woensdag- nacht een mooie vangst gedaan. Omstreeks 3 uur ontdekte de inspecteur van politie Brukker licht in de villa van den heer Kie- vits, aan den Burgemeester de Raadtsiu- gel, die een paar dagen tevoren aan het hoofdbureau kennis had gegeven, voor eenigen tijd op reis te gaan. Bij onderzoek bleek, dat aan de achterzijde een ruit was ingeslagen. Toen men aanbelde ging het licht uit. De insplecteur liet de villa af- zetten en zond om den sleutel, waarna de villa werd doorzocht. In verschillende kamers vond men sporen van .nbraak en van vernieling. De kasten waren leegge- haald en de inhoud was over Jen vrond verspreid, clubfauteuils waren stukgesnc- den, enz. Een Lips-brandkast hadden de heeren niet open kunnen krijgen. Op een aan de kast bevestigd papier vroegen zij waar de sleutel was. 'Het bleek voorts, dait vzij ich te goed hadden gedaan aan whisky, ienz. Na het geheele huis doorzocht te heb ben vond men eindelifk in een dieiistoo- denkamer op den zolder, onder een bed verborgen^ den 24jarigen revolverdraaier W. J. M., den 23jarigen varensgezel H. A. v. d. H. en den 19jarigen loopknecht C. J. A. v. d. R, alien te Dordrecht, Op hen werd voor ongeveer 500 gulden aan geld gevonden; een van hen had een paar gouden manchetknoopen van den heer K. TER UZENSCHE CO U RANT Burgemeester en Wethooders der gemeente TER NEUZEN maken, ingevolge het bepaalde bij artike, 6, sub 2, laatste alinea der Warenwet, bekend, dat j bij vonnis van het Kantongerecht. alhier, is veroor- deeld JACOBUS PIETER VERCOUTEREN, melk- slijter, wonende te Ter Neuzen, tot HONDERD GUL- i DEN boete, subs. HONDERD DAGEN hechtenis, wegens watertoevoeging aan de melk. Ter Neuzen, 6 September 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. B. I. ZONNEV1JLLE, Secretaris. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 91 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 91 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9J u. en 2i u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 91 u. en 21 u., Ds. G. var. Dis. Axel. 91 u. en 21 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 91 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hoek. Gereformeerde Kerk. 91 u. en 21 u. (nieuwe tijd), candi- daat H. H. van Kapel, van's Graven hage. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., (oude tijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u. (oude tijd). Ds. Van de Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 81 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1