algemeen nieuws- enadvertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 7347. Woensdag 6 September 1922. 70e Jaargang. HET HOOSLOTTIB MHBIM. Bin tYn laTd7~~ 8INNEKLAND. FEUIILETON, DE RE1S VAN DE KONINGIN NAAR SKANDIN AVIE. Maandagmiddag 4 uur 48 min. zi]n de Koningin en Prins Hendrik met den Mi nister van Buitenlandsche Zaken en ge- volg per trein van het Paleis-perron Het Loo vertrokken. Zij werden uitgeleide ge- daan door de Koningin-Moeder en Prin- ses Juliana. De Deensche draadloctee dienst meldt: Dinsdagmiddag wordt de Koningin der Nederlanden te Kopenhagen verwacht. De voornaamste straten der stad zijn getooid met bloemen, Deensche en Nederlandsche vlaggen. De Kopenhaagsche bladen drukken van- daag in de Nederlandsche taal hoofdarti- kelen af, die den nadruk leggen op de vriendschappelijke betrekkingen tusschen en de gemeenschappelijke belangen van de twee volken. DE KABINETSCRIS1S. In een Maandag aan het Departement van Binnenlandsche Zaken gehouden bij- eenkomst is tusschen den kabinetsformal- teur jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck en de vertegenwoordigers van de anti-revo- lutionaire, christel.-historische en roomsch- katholieke Tweede Kamerfracties, de hee- ren Colijn, Schokking en Nolens, voorzit- ters van die fracties, overeenstemming ver- kregen op het regeeringsprogram van den kabinetsformateur. MINISTER DE V1SSER IN DE EVANGELISATIETENT. Minister De Visser heeft in de Evange- lisatietent, staande 2e Calandstraat in Den Haag het woord gevoerd. Dr. De Visser legde er den nadruk op, dat hij zich hier tneer voelde als broer onder de broeders en als zondaar onder medezondaars, dan in de kwaliteit, waar- in zijn inleider hem goed bedoeld had voorgesteld. Dr. De Visser ging bij zijn toespraak uit van Gen. 41:54: „En er was honger in al de landen, maar in Egypteland was brood". Een parallel trekkende tusschen den hon- gersnood in Egypteland en den geestelij- ken honger, die ook nu nog geleden wordt, wees spreker op Jezus Christus die den laatst bedoelden honger kan stillen, even- als Jozef eenmaal den honger in Egvpte. Dat geestelijke voedsel wordt in deze tent- samenkomst den hongerigen zielen aan- geboden. Spreker stelde zijn hoorders voor de ern- stige vraag of er een levend contact is tus schen hun ziel en Jezus, zooals de Schrift die teekent. Met eenvoudige doch welsprekende taal en toegelicht met pakkende voorbeelden, bracht de redenaar het Evangelie aan de aandachtig luisterende schare, die de tent Bijna geheel vulde. Spreker drong er bij zijn gehoor op aan zich ernstig te stellen voor deze vraag: „Ben ik Paulus gelijk in dezen zin, dat Christus in mij leeft, en dat ik met Hem ben gestorven, begraven en opgewekt en aanvankelijk gezet in de hemel!" En als ge daarop, zoo eindigde hij, een bevesti- gend antwoord al is het ook onder tra- nen kunt geven zalig zijt gij, arme van geest, hier en in de hemelenNed. DE BEZUINIG1NG EN DE AMBTENA- RENSALARISSEN. Naar ,,de Maasbode" verneemt, zal het streven van het gereconstrueerde kabinet- Ruys aangenomen wat mag verwacht worden, dat de formateur zijin pogingen met succes bekroond ziet er op gericht zijn, op de begrooting van elk der Mini- sterieele departementen circa 20 procent te bezuinigen. Het zal daartoe onvermijdelijk blijken, dat de pensioen-korting, die eenigen tijd EERSTE DEEL. I. Dus ge komt heusch, mijnheer Pierre? Ik beloof het u. Maar het is laat en wij wonen een heel eind uit de buurt. Verontrust u daarover maar niet, mijn broeder zal mij vergezellen en dan wordt het een wandeling voor ons. Het is zoo schoon in het bosch in dezen tijd van het jaar. Mijnheer Pierre, ge zijt een goed mensch. Mijn arme vader zal gelukkig zijn als hij u ziet; hij lijdt zoo vreeselijk. Ga dan maar gauw naar hem toe en zeg, dat ik spoedig volg. Tot straks dan, mijnheer Pierre. Dag mijnheer Remain Tot straks meisje. Loop niet te hard, hoor In het bosch moet men oppassen, met al die kuilen en boomstronken. O, mijnheer Pierre, ik ken den weg op mijn duimpje en hoe gauwer ik bij va der terug ben, hoe beter, hij is zoo hulpbe- hoevend na dien vreeselijken val. Vlug als een hinde verwijderde het meisje zich, na de beide heeren nog eens vriendelijk toegeknikt te hebben. Degene, dien de boerin Romain had ge- noemd, vroeg: Is de man \verkelijk zoo ernstig ge- geleden voor rekening van het rijk geno- men werd, weder ten laste van de saia- rissen der ambtenaren wordt gebracht. OFrlCIEEL BEZOEK AAN Dc. PROVINCIeN. Naar het „Huisgezin" verneemt moet het in het voornemen liggen van H.M. de Ko ningin, om het voigend jaar, na de ol'fi- cieele vlering van Haar zilveren regeermgs- jubileum een ofiicieei bezoek te brengen aan alle hoofdsteden der elf provmcien van ons land. GEEN HALVE CENTEN MEER1 Aan rekening-courantiiouders bij de Ne- derl. Bank is een circuiaire gericm, waar.n wordt gemeld, dat het in de bedoeiing der Bank ligt, met ingang van 1 October i922, den halven cent geleideiijk uit haar admi nistrate te doen verdwijnen. In verbano hiermede verzoekt zij bij stortingen in rekening-courant, dispositien per cheque, bij het domicilieeren van stuk- ken bij de Nederl. Bank, alsmede bij g.- ro-opdrachten, geen bedragen op een hal ven cent te laten eindigen. indien na 1 October a.s. een bedrag ge- stort wordt, eindigende op een halven cent dan zal die halve cent niet worden aange nomen en mitsdien ook niet verantwoord. Wanneer na dien datum stukken ter m- casso mochten worden ontvangen, waar- van het bedrag op een halven cent eindigt, zal die halve cent door haar van betrokke- nen niet geincasseerd worden en aan haar rekeninghouders dus ook niet verantwoord. Voorts zal bij de depositie per cheque of bij de betaling van bij de Nederlandsche Bank gedemicilieerde stukken een even- tueel voorkomende halve cent niet wor den uitbetaald. Wanneer na 1 October a.s. een giro- opdracht binnenkomt, eindigende met een halven cent, dan zal die halve cent door de Bank worden verwaarloosd, zoodat noch aan den opdrachtgever, noch aan dengene te wiens behoeve de giro wordt gevraagd, de halve cent in rekening zal worden ge bracht. WERKVERSCHAFFING EN DRANKBESTRIJDING. Te Purmerend wordt een ondergrond- sche kabel gelegd voor de electriciteitsr voorziening. Hieraan werden werklooze ai- beiders in ploegen van 25 om beurten aan het werk gesteld. De bepaling was ech- ter door B. en W. gemaakt, dat person en die misbruik van alooholh. drank maken, niet aan het werk zouden komen. De Purmerender Bestuurdersbond vond deze bepaling echter wel wat te erg, daar dan in sommige gevallen ook vrouwen en kinderen werden getroffen. Aan B. en W. werd daarom gevraagd, in dergelijke gevallen het loon aan de vrouw uit te keeren. B. en W. meenden echter, dat dan toch het geld in handen van den man zou kunnen komen. Daarna is over- eengekomen, dat de Bestuurdersbond het weekloon in den vorm van levensmiddeien aan de betrokken gezinnen zou verstrekr ken. Hiervoor is noodig, dat de betrokken arbeider schriftelijk verklaart met deze re- geling genoegen te nemen. Eenige arbei- ders die aanvankelijk waren buitengeslc- ten hebben dit gedaan en zijn nu aan het werk gesteld. EEN R.K. UNIVERS1TEIT. In alle R. K. kerken des lands is Zon- dag een brief van het Ned. Episcopaat aan de geloovigen bekend gemaakt, waar- in dank wordt gebracht voor den tot dus- ver verleenden steun bij de voorbereiding van de oprichting van de Roomsch-Katho lieke universiteit. Het Episcopaat maakt voorts daarin eenige regelingen openbaar, welke ten aanzien van de verdere actie zijn genomen. Deze actie zal voortaan hoofdzakelijk uitgaan van de St. Bavo- bouwstichting, die comite's in alle bisdom- men en parochies heeft gevonnd. kwetst Niet zoo ernstig en voor het oogen- blik tenminste is er geen gevaar bij. Mi- chu heeft zijn been gebroken bij het hout- kappen. Hij was heel goed aan het herstel- len, toen hij het in zijn hoofd kreeg op te staan. De bijna genezen wond is weer open gegaan en de man lijdt nu hevige pijn; infectie is er gelukkig niet bijgekomen, zoodat het een kwestie is van tijd. Ik moet den man van tijd tot tijd zien, om hem tot kalmte te brengen en gerust te stellen. Laten wij dan voortmaken met eten. Ja, en wij zullen door het bosch gaan dat verkort den weg een stuk. Op de groote eiken tafel, bedekt met een oud kostbaar servies, een familiestuk, zette een oude dienstbode een prachtige omelette met een kleur als van goud en aangenaam naar vanille riekend. Bravo, Manon, in de Parijsche restau rants maakt men ze niet beter, dat verze- ker ik u. Is het werkelijk waar, mijnheer Pier re? vroeg de ouwe getrouwe met stralen- den blik. Volkomen waar! bevestigde Romain. Nadat Manon dessertschaaltjes en klei- ne lepels op tafel had gezet, begaf zij zich naar de deur, toen Pierre haar terugriep. Manon, zeide hij, wij moeten nog uit. Zet alles klaar wat ik noodig heb voor een bezoek bij een zieke. Moet ge ver zijn? vroeg de oude op r.ngerusten toon. Neen, niet zoo ver. Ik moet bij Michu zijn; de arme man lijdt veel van pijn. Ja, ik weet het, zijn dochter heeft het mij verteld. Maar mijnheer, ge zult in den Ten bate der universiteit zal voortaan jaarlijks in de maand September een spe- ciale collecte in alle parochies.plaats heb ben. LICHAMELIJKE OEFENING. Naar de Tel. verneemt, is op het depar tement van onderwijs een meuwe rege- ling in behandeling van de lichamelijke oefemng der rijpere, zoowel mannelijke als vrouwelijke, niet schoolgaande jeugd. Hier- in zullen worden opgenomen alle tlians geldende, voorschriften en bepalingen, daarbij inbegrepen die betreffende de sulsioieering van sport- en speelterreinen. Een ontwerp daartoe is samengesteld in overleg met het algemeen college van ad- vies voor de lichamelijke opvoeding en met de inspectie. Het ontwerp gaat uit van de volgende hoofdregels. a. De zorg voor lokalen en terreinen woidt in beginsel gelegd op particuiieren en gemeenten, die evenwel vrij, blijven ten aanzien van de vraag of zij tot de oprich ting al of niet wenschen over te gaan. Sub>- sidie voor terreinen en lokalen wordt van rijkswege a'lleen in uitzonderingsgevallen verleend. b. Van de gewone kosten der cursussen draagt het Rijk slechts 60 percent. c. De inrichting van de cursussen wordt geheel gedecentraliseerd. d. Deze z. g. rijkscursussen worden in dc cursussen opgelost. e. Voor de inrichting van cursussen is het initiatief van particuiieren ter plaatse (door den minister tot deze inrichting toe- gelaten vereenigingen of gemeentelijke commissies) noodzakelijk. Deze dragen de verantwoordelijkheid voor de leiding der cursussen. Zij moeten bereid en in staat blijken naast de zorg voor terreinen en lokalen een belangrijk deel van de ge wone kosten (40 pet.) op zich te nemen. DE BESLISSING DER COMMISS1E VAN HERSTEL. Commentaren, daarvan staan de Entente- j bladen vol, nu er eenbeslissing gevali- len is in ae Commissie van Herstel. De beste samenvatting geeft de Daily Chra- nicle: De Entente blijft gehandhaafd. Frank,- Irijk veriiest niets. En Duitschland krijgt het uitstel, dat Engeland voor dat land noodig achtte. Er zijn nog meer gevolgen: Belgie krijgt de kans om met Duitschland afzonderlijke onderhandelingen te voeren, Frankrijk zal zulks gaarne zien, om er te geiegener tijd ook gebruik van te maken. i Tot jslovember schijnt dus een toestand geschapen te zijn, waarvan nien veronder- stelt, dat Europa er gebruik van zal maken om op adem te komen. Het omniddellijke gevaar voor een oogenblikkelijke Euro.- peesche crisis, acnt men geweken. Hetgeen dus zeggen wil, dat er heel veel gevaar overblijft. Over het verloop van de zitting, waarin de beslissing viel, nog dit: Eerst stelde Bradbury voor, dit jaar van Duitschland geen betalingen in baar te verlangen. Frankrijk en Belgie stemden tegen, italic onthield zich. Daarop deden Belgie en Italic gezamen- lijk een voorstel, om geen betaling in con- tanten te eischen, maar genoegen te nemen met een voldoening in 3-maandeiijksehe schat'kistpromessen, gedekt door waarbor- gen en betaalbaar in goud. Men meent, dat het Duitsche crediet geen schade zal on- dervinden van dit besluit, dat met alge- meene stemmen aangenomen werd. Ook Bradbury kon aan dit voorstel zijn stem geven, "daar hij vond, dat er een Europeesche crisis mee kon worden voor- komen. „Maar verklaarde, hij Maandag aan een correspondent van de Times, „we zijn er natuurlijk nog lang niet. Al zeer spoe dig zullen wij na te denken hebben over nacht teruggekomen en de weg is niet van de veiligste, vooral als ge den kortsten neemt en door het bosch gaat, Ja zeker, Manon, wij gaan door het bosch, want dat scheelt ons een heel stuk. Voorbij de ruine? vroeg de oude dienstbode verschrikt. Voorbij de rui'ne, goede Manon. Ge- looft ge ook de sprockjes, die anderen ver- tellen, dat men in de ruine schimmen heeft gezien en geluiden hoort? Stil, mijnheer Romain, wek de kwa- de geesten niet op. O, wat ongelukkig dat het meisje nu juist den dokter moest ha- len, tegen donker. Ga morgen, mijnheer Pierre; al heeft Michu wat pijn, hij zal er waarlijk niet van sterven vanavond. Een nacht is gauw voorbij. Niet als men pijn lijdt, Manon. Kom maak u maar niet ongerust hoor. De oude dienstbode verwijderde zich zuchtend en de oudste broeder stak een le- pel in de omelette om het baksel van de getrouwe huisgenoote eer te bewijzen. Romain en Pierre De Cerisolles hadden hun ieven lang het kasteel bewoond, welks naam ook hun familienaam was. Het was een oud gebo'uw met klimop tegen de bui- tenmuren en grenzend aan het bosch van Fontainebleau. Het groote park iwas van dat bosch gescheiden door een lagen, dik met mos begroeiden muur, zoodat men, in het park staande, de illusie kreeg of het bosch een voortzetting er van was en tot het kasteel behoorde. De beide mannen waren opgegroeid on der de hoede van een uitstekende moeder. Hun vader hadden zij nauwelijks gekend, daar deze kort na de geboorte van Romain net probleem der betalingen-in-baar en in-natura voor 1923. Het werk, dat nu voor de deur ligt, moet niet opgeruimd worden door dc Commis sie van Hersiel, maar door Berlijn en Brus- sel. Belgie en Duitschland moeten nu maar zien, hoe zij buiten de Commissie van Her stel om, uitmaken hoe de schatkistpromes- sen gewaarborgd kunnen worden. Eenmaal gewaarborgd, is het zoo goed als een uit stel van betaling wat er aan Duitschland vcrzekerd is. Hopelijk worden de goudr reserves niet al te zwaar aangesproken. En is zulks toch noodig, dan dienen de ge- allicerden zich te verzekeren van de toe- stemming van de thans autonoom gewor- dtn Rijksbank. Maar als nu eens binnenkort blijkt, dat Duitschland de groote goudbedragen niet kan opbrengen? En als de groote banken dan het rijk evenmin kunnen bijspringen? Dan staat de wereld voor dezelfde proble- men als nu. Op de Londensche beurs dacht men Maandag nog al gunstig over de genomen beslissing, want de markenkoers sprong met zenuwachtige schokken omlaag van bij de 7000 tot onder de 6000. In ieder geval zullen de eerstkomende weken hebben te bewijzen in hoeverre er een blijvende ver- beteiing kan worden verwacht. Bedenke- lijk is voor de heele wereld de krapheid aan geld. Nog een weerslag van het genomen be sluit kan men waarnemen aan de verschil- lende Ministerraden der betrokken landen. De Fransche legt er zich bij neer, met de aanmaning om zoo spoedig mogelijk een conferentie te Londen te beleggen, om de kluif der intergeallieerde schulden en die der schadevergoedingsvraagstukken op- meuw aan te snijden. Wij hebben dus nog heel wat voor den boeg. DE EERSTE VROUWELIJKE DUIKER. De vrouw, die bij de werkzaamheden tot berging van het eeuwenoude gezonken Spaansche schatschip in de Tabermorybaai duikerwerk verricht, missa Margaret Nay- lor, dalalt met een uitrustingj wegende 170 pond, in het water af tot een diepte van meer dan 45 voet. Aan een man van de „Westminster Ga zette" vertelde zij de gewaarwordingen bij haar eerste duik-experiment ondervon- den. Nauwelijks toen ze onder water was, kreeg ze het gevoel van uiterste veriaten- heid. Ook overviel haar een soort duize- ligheid en zij kon haast geen ademhalen. Daarna had zij een angstig avontuur. Zij stond zich te orienteeren en keek in het rond naar de visschen en andere water- dierer., toen men, zonder waarschuwing harerzijds, aan de luchtleiding en reddings- lijn begon te trekken. Het gevolg was, dat de helm met de telefoon buiten haar bereik geraakte. Ten slotte kon ze de luchtleiding en reddingslijn grijpen en werd zij omhoog gehaald. Kolonel Foss, de leider van het werk verbood haar weer in het water te gaan, maar zij drong er op aan, dat zij weer mocht afdalen, daar zij dadelijk haar zelf- vertrouwen wilde herwinnen. Sindsdien is zij nog menigmaal in het water afgedaald. Een zekeren keer gebeur- de het, dat zij geen vasten grond meer on der haar voeten voelde en op haar rug ge- worpen werd. Dit is voor een duiker een moeilijke positie, vertelde zij. Door den op- waartschen druk van het water worden uw voeten omhoog gelicht en ge licht ho- peloos te spartelen als een krab. Met vee! moeite kon ze toen weer overeind komen. Miss Naylor is van plan een school voor vrouwelijke duikers op te richten. TER NEUZEN. 6 September 1922. NOODLOTT1G ONGELUK. Het gezin van den heer P. de Vos te Othene werd j.I. Maandag door een droevig verlies getroffen. Een half met graan be- overleden was, maar hun moeder hadden zij aangebeden. Deze groote liefde voor hun moeder was de oorzaak, dat geen van beiden er aan dacht de Vermaken na te jagen, die het groote stadsleven in zoo ruime mate biedt, doch dat zij zich, nadat zij hun studien voltooid hadden, opsloten in het kasteel, om hun moeder toch maar niet alleen te laten. Romain, de jongste van de beide broe ders, had scheikunde gestudeerd. Verre van de studie er aan te geven, nadat hij zijn examens gedaan had, bleef hij zich in een der torens van het groote gebouw wij- den aan zijn lievelingsvak. Zijn broeder Pierre had medicijnen ge studeerd, maar daar de De Cerisolles vrij vermogend waren, had hij zijn intrek weer genomen in het kasteel bij de ge- liefde moeder en was hij de geneesheer geworden van de armen uit de buurt. Met haar beide zoons vereenigd, smaakte Diane De Cerisolles een vol- maakt geluk, nu haar ideaal verwezen- lijkt was en de l>eide kinderen opge groeid waren tot degelijke mannen, met een wetenschappelijke opleiding. Toen de moeder stierf, liet zij een groote leegte achter in de harten der beide zoons, maar zij dachten er niet aan het kasteel den rug toe te keeren, zij wilden leven, waar hun afgod geleefd had. Toen Diane De Cerisolles het huis uit- gedragen was, wierpen de beide mannen zich met vernieuwde woede op de studie, nu om te vergeten, om te onderdrukken de smart, die hun deel was en ftagen lang zat Romain in zijn laboratorium en laden wagen reed j.I. Maandag door den Othenepoider. De bestuurder had er meer- dere kinderen op laten plaats nemen. Ook het 5jarig dochtertje van den heer De V was op het land aanwezig en volgde den wagen, vermoedelijk om ook mee te mogen rijden. Wegens een niet waargenomen en tot nu toe raadselachtige oorzaak bleef het kind achter het voertuig liggen. Toen dit ontdekt werd, werd het opgenomen en in huis gebracht. Een harer heentjes vertoon- de een gezwel, waaruit men kon constatee- ren, dat zij met den wagen ii. aanraking is geweest. Enkele uren nadien is het kind overleden. STOOMBOOTDIENST TER NEUZEN— LONDEN. Met genoegen vernamen wij dat door de „General Steam Navigation Coy Ltd." waarvan alhier vertegenwoordiger is de heer F. L. Rijnberg, een wekelijksche ge- regelde dienst is ingesteld tusschen Ter Neuzen en Londen, per s.s. „Blackcock". Toen door de oorlogsomstandigheden de bestaande Londenlijn werd gestaakt, en sedert het vorig jaar de vooruitzichten op een hervatting door de e^ploiteerende fir- ma was opgeheven, vervield daarmede de rechtstreeksche verbinding tusschen Ter Neuzen en Londen, die jaren en jaren be- staan had en die van groote beteekenis was voor onze exporteurs van landbouw- voortbrengselen naar Engeland. Deze kon- den nu niet anders vervoeren dan via een andere havenplaats, hetgeen duurder ver- voer, wegens de overladingskosten, betee- kende en daardoor moeilijker concurrentie. Door deze wekelijksche dienst komen zij weer in gunstiger conditie. Wij hopen dat deze riieuwe dienst levensvatbaarheid moge blijken te bezitten en zal strekken tot een vernieuwd bedrijvig leven in onze haven. De stoomboot zal, naar wij verne- men, een vaste ligplaats krijgen aan de kade van de vroegere Tondenlijn. RIJKS H. B. S. Bij kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leerares aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen, mej. S. P. van Houte, thans tijdelijk lee rares aan die school. A ANBESTEDING. Heden werd aan het gebouw van het prov. bestuur te Middelburg aanbesteed het vernieuwen van den lichtopstand op den havendam en het plaatsen van een afrastering op den gedempten weg aan de spuiboezem te Breskens. Raming 2500 gld. Ingeschreven werd door de heeren: J. van 't Hoff te Hoek voor 2390 gld., P. J. van de Sande te Breskens voor 2290 gld. en Th. Cam'bier te Breskens voor 2267 gld. EEN ERNSTIG ONGELUK. Dinsdagmorgen had ten huize van de fa- milie W. aan den Nieuwen Vlissingschen weg te Koudekerke een droevig ongeluk plaats. De 16-jarige zoon, leading van de R.H.B.S., was bezig uit een kas zijn leer- boeken bijeen te zoeken, toen een daar liggende r evolver zijn aandacht schijnt ge- trokken te hebben. Wat verder is gebenrd staat niet vast, maar plotseling werd een schot gehoord en vond men den jongen met een schot in het hoofd. Op medisch advies werd de jongen naar het gast- huis vervoerd, alwaar hij kort na aan» komst is overleden. HET SCHEEPSONGELUK BII DE WALCHERSCHE KUST. Betreffende de aanvaring bij Dishoek verneemt de M. crt. nog het volgende: De „Zuiderdijk" is Zaterdagmiddag te Antwerpen aangekoman en moest Zon,- dagmorgen naar Montevideo en Beanos Ayres vertrekken. Te Antwerpen is beslag geleg.i op het stoomschip. Aan den voorsteven vertoont het schip een paar kleine gaten, verscheidene na- Pierre over de boeken en tijdschriften. Manon zwaaide nu den huishoud- scepter op het kasteel en het was haar wel toevertrouwd, want zij "beschouu de de beide Cerisolles, die zij op de armen gedragen had als aan haar door de doode afgestane panden, voor wie zij haar leven moest offeren, als het vereischt werd. Manon, eigenlijk geheeten Therese Ba- landier, beheerde dan ook de huishoui- ding met een toewijding, die het gemis van de moederzorg niet zoo deed voelen en 3e dokter zoowel als de chemist waren er de oude hartelijk dankbaar voor; zij hadden 'n kinderlijken eerbied en kinderlijke liefde voor Manon behouden. Elf uur sloeg het van de klok van Ceri solles, toen Pierre en Romain de ruine in- het bosch passeerden, op weg naar huis. De zieke Michu had den dokter langer opgehouden dan vermoed was en zoodoen- de was het laat gewrorden eer men er aan dacht den terugweg dioor het bosch te aan- vaarden. Een buurman van den zieke had aange- boden den dokter en diens broeder met paard en wagen naar huis te brengen, maar de broeders hadden geweigerd, om- dat het een avond was uiterst geschikt voor een stevige wandeling. Weliswaar fce- dekten zware wolken de maan, maar het weer was koel en de weg was goed. Bo- vendien waren beide mannen gewapend met revolvers. Al loopende voerden zij; een opgewekt gesprek. Romain deed zijn broeder ver- slag van zijn proeven tot vervaardiging van diamant. (Wordt vervolgd.) De tragische nacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1