ALGEMEEN NiEUWS- EBADVERTEMTfEBLAD V0OB ZEEUWSGH-VLAAMBERE?!. No 7346 Maandag 4 September 1923. 70e Jaargaag. iM i®5 Bekendmaking. Straatverlichting. MTYITiTh n. het Mm brands tmoader- hofiden van acbt Straatiantaartss aan den Biandijfe. BlKKtHLANO. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen vo6r oi op 11 September 1922, eene prijsopgave voor De voorwaarden liggen op de Secretarie ter inzage. Ter Neuzen, 4 September 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVljLLE, Secretaris. HET BEZOEK DER KONING1N AAN SKAND1NAV1E. Geen poLitieke doeteinden. Naar aanleiuing van de rets van de Ko- ningin naar ae noven van L.enemarken, Zweuen en Noorwegen kan tie „Maasoo- de" thans net volgende nietieaeeien: Het oezoek aan net Deenscne nol strekt ter beantwooruing van her officieele oe zoek, dat het Deensclte komngspaar in 1914 aan de Komngin neen georacnt. tijdsonistandigheden hadden ae Komngin zeer tot haar leedwezen belet, dix oezoek te beantvvooruen. Beide koningsiiuizen zijn aan tikaar ver- want: de koiung van Lfenemarken is de kleinzoon van pnnses Louise der Nederian- den, koningin van Zweden, en de koningin van Denemarken is een Mecklenburgscne prinses, dochter van den oudsten oroeder van prins Hendrik. De koning van Zweden had in April van dit jaar den wenscn te kennen gegeven, aan de Koningin een bezoek te Drengen, Alles was voor dat bezoek geregeld, toen het overlijden ten paleize Eihier van de groot-hertogin Marie van Mecklenburg den koning deed besluiten, aan de Koningin te verzoeken het bezoek tot een meer ge- legen tijdstip te mogen uirsteilen. Het lag voor de hand, dat de Konin gin, een oezoek brengende aan het Deen- sche en aan het Noorsche hof van de gelegenheid gebruik maakte, om in ant- woord op den hoffelijken stap dcor den koning van Zweden gedaan, aan hem een bezoek te gaan brengen. Door zijn moeder, een prinses van Nas sau, is de koning na verwant aan de Ko ningin. Ook het bezoek aan den koning van Noorwegen teho.ft wel geen uitdrukkelijke verklaring. Na twee jaar achtereen in streng incognito zonder eenige aanraking met het Noorsche hof, Noorwegen te heb- ben bezocht, wenschte de Koningin den koning die een broeder is van den koning van Denemarken, thans een officieel be zoek te brengen, en uiting "te geven aan haar waardeering voor de in de Noorsche wateren genoten ontspanning. Bestond dus voor elk der drie bezoeken een bijzondere aanleiding, er mag boven- dien aan herinnerd worden, dat de ge- beurtenissen der laatste jaren er veel toe hebben bijgedragen, om Nederland en de Skandinavische landen, met welke het reeds door zoovele historische herinnerin- gen was verbonden, nader tot elkander te brengen. A1 waren de omstandigheden in de genoemde landen gedurende den oorlog niet overal dezelfde, als kleine on- zijdige staten hadden zij toch alle te lij- den van de maatregelen der oorlogvoeren- de mogendheden. De daaruit geboren aan leiding, om meer dan voorheen voefing met elkander te zoeken, is ook nadat de oor log beeindigd was, blijven bestaan en bij herhaling hebben de zorgen voor gelijke belangen er toe geleid, 'dat daaromtrent tusschen de Nederlandsche Regeering en die van de Skandinavische rijken overleg werd gepleegd. De betrekkingen zijn dien- tengevolge merilgvuidiger geworden. Dat dit niet uitsluitend geldt voor de betrekkingen tusschen de regeeringen, mo- ge blijken uit de oprichting van Zweedsch Nederlandsche en Deensch—Nederland sche vereenigingeii, terwijl ook de ten- toonstelling te Kopenhagen er het hare toe bij brengt, Om de volken, die op menig punt verwante eigenschappen hebben, na der tot elkander te brengen en de handels- betrekkingen te bevorderen. Uit een en ander worde intusschen niet afgeleid, dat de reis van de Koningin met politicke doeleinden wordt ondernomen. Dit is niet geval en het feit, dat onze Mi nister van Buitenlandsche Zaken haar op de reis vergezelt, mag niet worden rhis- duid. Hoewel men het geen vasten regel kan noemen, zijn toch bij officieele ont- moetingen van staatshoofden in den laat- sten tijd de Ministers van Buitenlandsche Zaken veelal tegenwoordig, bij den .pre sident der Fransche republiek is zulks zelfs regel. Toen in 1914 de koning van Dene marken aan de Koningin zijn officieel be zoek bracht, was hij ook door zijn Minis ter van Buitenlandsche Zaken vergezeid gn er bestond dus alle aanleiding voor, dat bij j het contra-bezoek hetzelfde geschiedde. i Ter eere van het bezoek van Koningin j Wilhelmina aan Cliristiania zal in het pa- i ieis aldaar op 15 September een-gaiamaal- j tijd worden gegeven, waaraan ongeveer honderd personen zulien deelnemen. HET WEER IN AUGUSTUS. Het meteorologisch Instituut te De Sildt deelt tnede: Gemiddeld over de geheele maand was de dagelijksche maximum' 1 a 2 gr., en het minimum ruim 1 gr. C. beneden normaal. Temperaturen boven 25 gr. C. kwamen nagenoeg niet voor. De hoeveelheid neerslag gemiddekl over het geheele land bedroeg slechts 62 M. tegen 80 normaal. In het N.-Oosten was de regenval het grootst, in Zeeland het geringst. De Bildt had 159 uur met zonnesqhijn, tegen riiim 177 normaal. PASSAGE OP OOST-INDIe. r Verlaging der reizigerstarieven. De maatschappij „Nederland" en de Rotterdamsche Liovd deelen mede, dat in- gaande met de na 1 October a.s. van Am sterdam of Rotterdam vertrekkertde stooni- schepen de passage-tarieven van Neder land naar Batavia. verlaagd worden: le klasse van 1600 gld. op 1400 gld, 2e kiasse van 1100 gld. op 950 gld. en 3e klasse van 650 gld. op 600 gld. (Voor den oorlog waren deze bedragen resp. 860 gld., 530 gld. en 300 gld.) BEZUINIGING EN AMBTENAREN- SALARISSEN. Naar de Msb. verneemt, zal het streven van het gereconstrueerde kabinet-Ruys aangenomen, wat mag verwacht worden, dat de formateur zijn pogingen met suc- ces bekroond ziet er op gericht zijn, op de begrooting van elk der ministerieele departementen circa 20 procent bezuini- gen. Het zal daartoe onvermijdelijk biijken, dat de pensioenkorting, 'die eenigen tijd geleden voor rekening van het Rijk ge nomen werd, weder ten laste van de sa- larissen der ambienaren wordt gebracht. Het Volk verneemt nog, dat zich een sterk streven gelden doet, om te .geraken tot opheffing van den dienst der werk- loosheidsverzekering en arbeidsbemidde- ling door verdeeling daarvan over ver,- schillende departementen. Vast staat, dat de Nijverheidsraad en de Middenstandsraad zulien worden opgehe- ven. Zeer waarschijnlijk zulien zij onder- afdeelingen worden van den Hoogen Raad van Arbeid. DE HERTOGIN VAN ALBANY OVERLEDEN. De Koningin-Moeder heeft de tijding ontvangen van het overlijden van haar zuster, de hertogin van Albany, in Tirol, alwaar de hertogin tijdelijk vertoefde. Helena, prinses van Waldeck en Pyr- mont, den 17en Februari 1861 geboren, wasiflen 27sten Aoril 1882 te Windsor gehuwd met prins Leopold, hertog van Albany, een zoon van koningin Victoria van Engeland. De hertog van Albany over- leed den 28sten Maart 1884. Uit het hu- welijk waren twee kinderen geboriht, prin ses Alice, gehuwd met prins Alexander van Teck, graaf van Athlone, en prins Charles Edward, hertog van Saksen-Co- burg-Gotha, te wiens huize in Innsbruck de hertogin is overleden. EEN GESCHENK DER NEDERLANDSCHE REGEERING AAN DENEMARKEN. De Nederlandsche Regeering "heeft aan het Deensch historisch museum te Frede- riksborg een schilderij geschonken, voor- stellende Sophie van Mecklenburg, gema- lin van koning Frederik den Tweede van Denemarken en moeder van Christiaan IV. De schilderij is in 1626 geschilderd door den Hollandschen kunstenaar Jacob van Doordt en was ondergebracht in het Mau- ritshuis te dezer stede. In rail daarvoor heeft het Deensche mu seum aan het Mauritshuis een schilderiv ge schonken, voorstellende Myurits, graaf van Oranje, naar Wien het M'auritshuis ge- noemd is. Deze schilderij is van historisch belang, doch heeft weinig kunstwaarde. Zij is niet gelijkwaardig aan van Doordt's schilderi J De Deensche bladen ^beschoui- wen deze schenking als een uiting van de Hollandsche sympathie voor 'dene marken. INVOERVERBODEN ALS MIDDEL TEGEN VERDERE MARKEN E0ERSDAL1NG. De Rflksminiater van economie heett op last der regeeriDg, den tot nu toe bestaan- den vrgen invoer v»d ruwe tabak opgeheven. Ook zal van een reeks van andere ont- beerljjke, reeds formeel onder invoerverbod staande waren voorloopig de fnvoer niet meer toegestaan worden, totdat voldoende donane gelden verzekerd zjjn, door verhoo- ging der rechten. De regeering heeft tot dezen maatregel besloten om verdere daling der mark tegen te gaan. DE VERWERPING VAN HET DUITSCHE MORATORIUM Het besluit, genomen door de commissie van herstel is o.m. aldus geformuleerd Daar Duitschlsnd zoowel zijn binnen- als buitenlandscb crediet verloren heeft stelt de commissie van herstel haar beslissicg over bet Duitsche verzoek uit,, totdat een radi- caal plan tot hervorming der Duitsche finan- cien gereed gem&akt is, welk plan beoogteen evenwicht in de begrootingen, eventueele vermindering van den Duitschen buiten- landschen schuldenlast, al naar gelarig dit voor het herstel van het crediet wenscheljjk geacht wordt (tndien de biertoe vergaderen- de regeeringen vooraf haar toestemmiDg geven), een bervorming der valuta en de opneming van buiter en binnenlandsche. leeningen ter consoiideering van den finan- cieelen toestand. Oodertusscben verlaagt de commissie ter betalir.g van da Duitsche schulden schat- kistbiljetten met een looptijd vau zesmaanden betaalbaar in goud, tegen waarborgen waarmee de Duitsche en de Belgische regeering rich accoord zulien moeten ver- klaren en iudien deze goedkeuring niet wordt verkregen, gouddepots bij daartoe gescbikte Be:g:sche banken. In het begeleidend 6chrijven bij dit act- woord aan de Duitsche oorlogslasteneom- missie verblaart de commissie van herstel, er voorloopig van af te zien, zich uit te spreken over bet Duitsche voorstel noperss collectieve waarborgen voor hout- en kolen- leveranties, totdat de commissie het van kracht worden der besluiten bij niet genoeg- zame uitvoering der leveranties noodig acht. TER NEUZEN, 4 Sept. 1922. SERENADES. Het was Vtijdag voor het muziekgezel- schap jDe Vereenigde V7erklieden een drukke avond, daar zij hun, die op 31 Augustfts een Koninklijke onderscheiding was ten deel gevallen, een muzikale hulde- betuiging wilde brengen. Allereerst werd met den trein naar Sluiskil gereden om den heer E. E. E. Lammens, stationschef aldaar, wien de gouden me- daille in de Orde van Oranje-Nassau was toegekend, te huldigen. i oen het muziekgezelschap te Sluiskil arriveerde, was reeds eer vrij talrijk publiek aanwezig, en werd de heer Lamm'ens het eerst door den heer J. Huizinga, burge meester, toegesproken, waarna, namens het muziekgezelschap, het woord werd gevoerd door den heer J. J. van der Peijl. De heer Lammens beantwoordde beide sprekers en dankte het muziekgezelschap voor de hem gebrachte serenade. Hierop werd wederom met den trein teruggekeerd en, daar de duisternis begon te vallen, de fakkels ontstoken voor de wandeling door de stad. Allereerst werd nu stil gehouden bij de woning van den Weleerwaarden heer Ds. A. Timmerman. Nadat de heer j. J. van der Peijl den heer Timmerman had gelukgewenscht met diens benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, antwoordde deze in een uitvoerige rede Onder een vroolijke march werd nu de wandeling vervolgd en den heer G. Kaan, arbeider bij de zee- en havenwerken alhier, wien de bronzen medaille in de Orde van Oranje-Nassau was verleend, een muzikale huldebetuiging gebracht. Na toespraak van den heer Van der Peijl dankte de heer Kaan vour de gebrachte attentie. Tot slot werd den heer W. M. Donker, opperwachtmeester van de eerste divisie Kun. mareehaussee, gehuldigd met diens verleening van de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau. Op de hem toegesproken woorden ant woordde de heer Donker en zeide het ge- zelschap dank voor de hem gebrachte sere nade. Het was ondertusschen vrij laat gewor den toen het muziekgezelschap naar haar vergaderlokaal terugkeerde. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag 7 September, des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. om den heer W. C. Reuter te Amsterdam te benoemen tot onderwijzer aan de kopschool. 4. Voorstel van Burg, en Weth. om mej. J. T. de Kraker over te plaats^n van school B naar de kopschool. 5. Voorstel tot vaststelling verordening en instructies ingevolge de Vleesch- keuringswet. 6. Voorstel tot opnieuw vaststellen der heffings- en invorderingsverordening voor schoolgeld. 7. Voorstel om gunstig te beschikken op de verzoeken van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. onderwijs in de Jozinastraat en het R. K. Kerk- bestuur, beiden alhier, om vergun- ning respectievelijk voor het leggen van een riool in gemeentegrond en tevens aansluiting op het gemeente- riool en voor aansluiting op het ge- meenteriool. 8. TreKken der afdeelingen voor de be grooting 1923. 9. Voorstel Burg, en Weth. ontheffin- gen te verleenen wegens honden- belasting. EENE HULDIGING. Gistervoormiddag na afloop der gods- dienstoefening in de Ned. Herv. Kerk al hier, werd de predikant Ds. A. Timmerman, door den heer H. J. van den Ouden, namens den Kerkeraad en de gemeente op hartelijke wijze geluk gewenscht met zijne benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Spreker noemde deze onderscheiding een waardige bekroning op het werk van dezen echten Oranje-klant, waar deze bij voort- during de gemeente heeft gewezen op het voorrecht te mogen leven onder de regee ringen der Oranjevorsten en hoeveel darik ons vaderland deze vorsten verschuldigd is. Hij hoopte dat het steeds moge blijven: „God, Oranje en Nederland, een drievoudig snoer, dat niet verbroken wordt" en ver- zocht de gemeente zijne huldiging te ver- tolken door het zingen van Ps. 134 3. waaraan de gemeente staande voldeed. Ds. Timmerman dankte den Kerkeraad en de gemeente voor deze huldiging en zag hierin een bewijs, dat er niet alleen maat- schappelijke en stoffelijke belangstelling is, maar ook geestelijke verwantschap tusschen leeraar en gemeente bestond. De gemeente verliet hierna onder de plechtige tonen van het Wilhelmus het kerk- gebouw. REG1STRATIE EN DOMEINEN. Bij Kon. besluit van 19 dezer is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Hulst J. H. Bremmers, thans ontvanger der registratie en domeinen te Schagen; EEN NOODLOTTIGE AANVARING. Zaterdagmorgen, omstreeks vijf uur heeft in het Oostgat bij Kaapduinen, ter hoogte van Dishoek, een aanvaring plaats gehad tusschen het Engelsche stoomsehip „Ezar- dian" uit Goole, geladen met ijzer en staal, komende van Antwerpen en bestemd naar Stockton en 't opvarende Nederlandsche stoomsehip „Zuiderdijk", van de Holland Amerika-lijn, komende van Hamburg en be stemd naar Antwerpen. (De „Zuiderdijk" van de HollandAme rika-lijn is 5208 bruto en 3257 tons groot, in 1912 te West-Hartl.epool gebouwd en vaart in den dienst Rotterdam-Hamburg- Antwerpen-Buenos Ayres. De „Ezardian" is een klein Engelsch stoomsehip, 875 bruto en 426 netto tons groot en in 1909 gebouwd. Het voer in den dienst Antwerpen-Leith-Stockton). De oorzaak van de aanvaring is ons niet bekend. Het begon reeds te dagen toen de noodlottige botsing plaats had. De. „Ezar- dian" werd met zulk een hevige kracht aan bakboord aangevaren, dat het schip binnen enkele minuten zonk. De uit ijzer en staal bestaande lading verhaastte het zinken van het sc'nip niet weinig. Doordat het aange varen schip bijna onmiddellijk naar dd diep- te verdween, konden de opvarenden, helaas niet alle gefed tvorden. De bemanning be stond uit 18 opvarenden en de Belgische zeeloods. De bemanning greep alles wat mogelijk was om daarop drijvende te blijven, terwijl enkele personen in den mast klommen. De „Zuiderdijk" zette een boot uit, ter wijl een visschersvaartuig uit Breskens en een inkomend Duitsch stoomsehip aan het reddingswerk deelnamen. Zij slaagden er in 10 der schipbreukelingen te redden, waarvan 6 door het Breskensch visschers vaartuig en 4 door het Duitsche stoomsehip, die later werden overgenomen door een Nederlandsch loodsvaartuig en ongeveer kwart voor zeven hier aan wal werden ge bracht. Ook de Belgische zeeloods werd gered. Het lijk van een der vermisten is bij Dis hoek aangespoeld. Het werd door een in de nabijheid kruisend Nederlandsch loods- stoomvaartuig aan boord genomen en na Vlissingen aangebracht te zijn door de zor- gem der politie naar de algemeene begraaf- plaats vervoerd. De geredden hebben tijdelijk intrek ge nomen in het hotel „Goes" te Vlissingen, waar zij door tusschenkomst van het Engel sche consulaat van droge kleeren werden voorzien. Er werden 2 leden der equipage gewond, die beiden naar het St. Joseph ziekenhuis werden vervoerd. Een hunner kon na ver bonden te zijn, deze ziekeninrichting weder verlaten. De masten en de schoorsteen van het ge- zonken schip staken Zaterdagmorgen nog boven water, terwijl op het strand veel wrakhout aanspoelde. Een oude geredde man maakte de reis voor zijn plezier met zijn schoonzoon mede. Laatstgenoemde verdronk. De namen der bij de scheepsramp van het Engelsche stoomsehip „Ezardian" op de Wester-Schelde vermiste personen zijn: M. Millan (engineer), J. Irvine (matroos), R. Brown (matroos), I. JohnSbn (matroos), W. Cowan (stoker), G. Goyle (stoker), W. Craig (stoker). Het reeds aangebrachte lijk is vermoedelijk dat van den stoker W. Cowan. Gered zijn: J. Mouat (kapitein), Rosia (le officier), Abarnathy (2e officier), Dun bar (engineer), Malcolmsos, Smith, Robert son, Yurnbull, J. Cowan (steward), Gib son (steward), Mac. Kinsize. De geredden verkeeren nog steeds in zeer overspannen toestand tengevolge van de doorgestane emoties. Door den burgemeester-strandvonder van Koudekerke werden vele voorwerpen, be- hoorende aan de bemanning van de „Ezar- dian" in beslag genomen, waaronder zak- boekje, seinboek, gonden horloge, porte- monnaie met papieren geld, uniformpetten. zuidwesters, kieedingstukken enz., alsmede een reddingsboei. BEPERKING SCHEEPVAART DOOR DE EENDRACHT.. De Minister van Waterstaat brengt in de „St-Ct." ter kennis: dat, in verband met werkzaamheden voor het leggen van een zinker voor drinkwater- voorziening door de rivier de Eendracht op ongeveer 400 M. ten Noorden van het Tho- lensche Veer, de scheepvaart op die rivier gestremd zal zijn van middernacht 15 op 16 Sept. tot middernacht 16 op 17 Sept.; dat voor de uitvoering der werken aan weerszijden van de rivier hulpstijgers zul ien worden geplaatst, waarin aan de Bra- bantsche zijde een doorvaartopening zal gespaard blijven ter breedte van 11,50 M. en welke doorvaartopening gedurende d"e nachten voor ae stremming voor de scheep vaart zal worden aangeduid door een wit licht aan weerszijden dier opening. EEN LASTIG WERK. Een werk dat ongetwijfeld veel belang stelling zal trekken, vooral van teehnici, schrijft het Hbl., zal wel zijn het leggen van den zinker ten behoeve van de Thoolsche Waterleidingmaatschappij. Het is de eerste buis van een water- leiding, die in ons land door een zeearm gelegd wordt, terwijl er tal van moeilijk- heden te overwinnen zijn, daar de 200 meter lange buis in een kwartier tijds op den bodem van de rivier de Eendracht moet zijn gelegd, daar anders het sterk stroomend water het zinken onmogelijk zou maken. Het water staat ongeveer /2 uur stil en het verschil tusschen vloed en eb bedraagt 3\'2 meter, zoodat te begrijpen is, dat er een zware stroom gaat. De aannemer, de heer L. v. d. Valk, past voor het doen zinken een stelsel van lieren toe, waarmedc hij het mogelijk acht het gevaarte tijdig op zijn plaats te krijgen. De voorbereiding zal in haar gehee! 5 weken vorderen. Er is in het snelstroo- mende water over de geheele breedte een geul van ongeveer 2 meter diepte gebag- gerd, waarna over de breedte der rivier een stelling van palen is ingeheid. De Ministers van Waterstaat en van Arbeid, de Commissaris der Koningin in Zeeland en tal van andere autoriteiten zijn uitgenoodigd door de waterleidingmaat schappij om bij het leggen van den zinker tegenwoordig te zijn. Het plan bestaat de buis 15 Sept. te leggen tegen stilst^hnd tij, dat ongeveer tegen 3 uur n.m. zal zijn. DE SCHILDERIJEN TE ST. MAARTENS- EJ1JK. De gemeenteraad van St. Maartensdijk heeft afwijzend beschikt op het verzoek van Ged. Staten van Zeeland, om de bekende schilderijen te laten restaureeren, waarbij het rijk en de provincie ieder, de helft der kosten zal dragen en die schilderijen dan in bruikieen af te staan aan de provincie. De schilderijen zulien dus nu ongerestaureerd in de raadszaal blijven hangen. ZAAMSLAG. Met ingang van 1 dezer is voorloopig be noemd als verpleegster van het Groene Kruis, alhier, mej. V. Huizinga te Ter Neuzen. STOPPELDIJK. Door den raad dezer gemeente is het volgende adres verzonden: Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage. t Geeft met verschuldigden eerbied te i kennen De Raad der gemeente Stoppeidijk (pro vincie Zeeland), dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 2 December 1921 goed keuring werd onthouden aan de door bo- vengenoemden Raad vastgestelde genieeri- te begrooting voor het jaar 1922; dat, nietljegenstaande de Raad reeds op 20 December 1921 tegen deze beslissing in beroep kwam bij de Kroon, op gron- den vermeld in beroepschrift, dat hierbij copielijk wordt overgelegd, en dit beroep op 28 Maart 1922 ter vergadering van den Raad van State is behandeld, 'fen namens den Raad is toegelicht, tibt heden toe op dit beroep nog niet is beslist, hoewe! als vaststaande mag worden aangenomen, dalj de Raad van State reeds lang zijn ad- vies aan de Kroon heeft uitgebrachtj; dat het wel geen bel£>og zal behoeven, dat dit lange uitistel van beslissing stag nate en verwarring brengt in de gemeen- telijke huishouding,aangezien nog steeds niet de begrooting over het reeds voor meer dan d e helft verloopen boekjaar is goedgekeurd, bovendien art. 201 der Ge- meentewet eene beslissing binnen twee maanden na de indiening van het beroep schrift voorschrijft; dat de Raad thans gaat vreezen, dat deze vertraging in de Koninklijke beslissing, welke overigens onverklaarbaar voorkomt, hare oorzaak vindt in den wensch der Re geering om die beslissing uit te stellen tot na aanneming van een wel^voorstel van interpretatjieve strekking, waarin de Re geering grond boopt te vinden voor eene beslissing ten nadeele van het sfandpunt van den Raad der gemeente Stoppeidijk; dat toch het onderhavige geschii, ge- lijlkr blijken mag uit het beroepschrift, tot onderwerp heeft de beteekenis vmi de woorden „in aanbouw", gebezigd in art. 205 der wet op het Lager Onderwijs; dat nu Gedeputeerde Staten deze wo«r- den willen lezen alsof daaronder reeds ware te begrijpen die voorbereidende pha se waarin de teekeningen en bestekken weliswaar zijn goedgekeurd, doch NOG GEEN SPADE IN DEN GROND IS GE- sasiaaBis De Burgemeester der gemeente TER ?iEU/EN mnaakt bekend, dat eene Openbare Vergadering *an den Gemeenteraad zal worden gehouden op Hontleriiai; 3 September 1928, des na- middags 2 unr. Tcr Neuzen, den 2 September 1922. De Burgemeester voornoemd, .1. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1