pa H p m$ ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-YLA ANDEREH. No. 7840. Maandag 21 Augustus 1923. 70s J a&rg&ng Bekertdmaking. BlltKENLAND, FEU1LLETON. De Patient van dokter Vincent. BUITENLAND. DE TABAKSWET. De minister van Financier! brengt ter kennis van belanghetobenden en van de ambtenaren der accijnzen, dat tot ver- bruik bereide tabak nog tot 1 November 1922 in het vrije verkeer niet voorzien van zegels zal mogen worden verkocht, te koop aangeboden, afgeleverd of ten verkoop in vocrraad gehouden, voor zoover aanneme- lijk kan gemaakt worden, hetzij dat daar- van volgens art. 83 dier wet aangifte bij den ontvanger is gedaan, hetzij dat daar van na het in werking treden der wet de accijns is betaald. De inspecteurs der accijnzen zijn tot dien datum bevoegd maatregelen te treffen, waardoor het ver- voer van de hiervorentbedoelde tabaksfabri- katen met een door de ontvangers der accijnzen af te geven geleidebiljet inogelijk wordt gemaakt. Binnen den hiervoren genoemden termijn blijft de losse verkoop van sigaren ook uit van zegel voorziene verpakkingen van 25, 50 en 100 stuks en voor zoover wettelijk toegelaten in verpakkingen van 250 stuks, algemeen geoorloofd, mits het op de ver- pakking voorkomende belastingzegel, da- delijk nadat die verpakking ledig is wordt vernietigd door verwijdering van het zegei of althans van dat gedeelte, waarop de kleinhandelsprijs voorkomt. De hierbedoel- de sigaren mogen echter niet door klein- handelaren buiten de van zegel voorziene verpakkingen in voorraad Worden gehou den J Het vorenstaande geldt ook voor ver koop op markten, enz. door fabrikanten, winkeliers die ontheffing hebben gevraagd of verkregen van het bepaalde bij1 art. 23 tweede lid en art. 40 der Tabakswet, ook al mocht hun in de beschikking, waarbij ontheffing is verleend, de verplichting zijn opgelegd om sigaren niet anders dan stuks- gewijs gezegeld te verkoopen of in voor raad te hebben. De bestaande regeling be- treffende voorraden van marktventers en vervoer van ongezegelde tabaksfabrikaten naar en van de markt blijft tot 1 Novem ber 1922 gehandhaafd. Zij die van deze gunstige bepalingen misbruik zouden maken, zullen daarvan worden uitgesloten, onverminderd de ver- der tegen hen te nemen maatregelen. DOORVOER VAN VEE. De minister van Landbouw, Nijverheid en handel heeft afwijking van het verbod van doorvoer van vee toegestaan voor vee, op in Nederland langs de daarvoor in aanmerking komende kantoren binnen- komende schepen aanwezig, mits de die- ren tijdens het verblijf hier te lande afge- zonderd blijven van ander vee en niet ge- lost worden. Ingeval een der dieren tijdens het verblijf hier te lande sterft of in nood wordt ge- slacht, is de eigenaar of houder verplicht hiervan onmiddellijk aan den betrokken inspecteur van den veeartsenkundigen dienst kennis te geven en moet ailes, wat tot het gestorven of geslachte dier behoort aan boord blijven, totdat dienaangaande genoemde inspecteur zal hebben beslist. SAMENWERK1NG ORGANISATIES SPOORWEGPERSONEEL. Op uitnoodiging van den Bond van ambtenaren in dienst bij de Ned. Spoorwe- gen, zijn vertegenwoordigers van de Ned door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 56) Maar Signor Biffa had zich blijkbaar vergist. Het was niet de heer Wilbur C. Cronin, die naar de maan was gaan kijken en nu van deze excursie terugkwam, inaar mejuffrouw Stella Sleath, die een hooge kleur had en wier oogen gevaarlijk schit- terden. Toch had de Signor tot op zekere hoogte gelijk gehad, want Stella bracht een gedeelte van den heer Cronin mede. In de eene hand had ze namelijk de laars met de dikke zool en in de andere de witte pruik, die mijnheer Cronin zoo veranderd hadden, toen hij een anderhalf uur geleden het hotei verliet. Als aangetrokken door deze verschijning, rees Guyse langzaam op en Biffa, die het zaakje niet vertrouwde, sloop ongemerkt naar de telephoon. Hij was nu op alles voorbereid. Stella ging de vestibule door en bleef vlak voor den kapitein staan, hem de vormelooze laars en de pruik spot- tend aanbiedend ze lachte, niet luid. maar bitter, en er blonk iets triomfantelijks in haar oogen dat de Italiaan deed sidde- ren van ongekende vrees. Behalve hij, waren Guyse en Stella alleen in de vesti bule. De gasten waren al ter ruste gegaan en het personeel was aan het souper. „Zie zoo, nu is het uit", zeide Stella eindelijk. „Hier is alles, wat je ooit van Vereen., den R. K. Bond St. Raphael, den Neutraien Bond, den Prof. Christ. Bond, en den Bond van 'Ambtenaren, bijeen- gekomen ter bespreking van eventuee! ge- meenschappelijk te nemen maatregeieri te gen de voor het personeel dreigende ver- slechtering in loon en arbeidsvoorwaarden. De samenwerking kwam tot stand op den volgenden grondslag: De hocfdbesturen der vijf orgamsaties van spoorwegpersoneel ontkennen, dat de ongunstige bedrijfsuitkomsten der spoor- wegmaatschappijen een redelijk motief op- leveren voor' de verslechteringen, zoo als die lo. door loor.sverlaging voor het werk- plaatspersoneel, 2o. door in den brief van den raad van commissarissen der Ne- derlandsche Spoorwegen aangekondigde vermindering van de wedden, 3o. door het voorgenomen uitstel der pensioen- regeling, 4o. door de poging tot aan- zienlijke uitbreiding van de arbeidstij- den van elke groep van het personeel, tot uiting komen. Die verslechteringen kun nen door het personeel dus niet aanvaard worden. Zij besluiten daarom, in gemeen over- leg, gezamenlijk den strijd tegen de aan gekondigde terugduwing van het perso neel te zullen voeren en -zijn bereid, het verzet van haar leden daartegen, indien zulks te zijner tijd noodzake'lijk mocht blijken, daadwerkelijk tot uiting te brengen. INVOER VAN POSTZEGELS IN RUSLAND. Blijkens mededeeling van de Russische Postadministratie mogen gebruikte en on- gebruikte postzegels in Rusland alleen wor- ingevoerd in zendingen, welke zijn ge- adresseerd aan het Volkscommissariaat voor buitenlandschen handel te "Moskou, of daartoe behoorende inrichtingen. Ongebruikte postzegels, bestemd om voor frankeering te dier.en, mogen echter aan particuliere personen en inrichtingen daar te lande worden gezonden, mits de zegels op briefomslagen zijn geplakt. De waarde van de opgeplakte zegels mag met hooger zijn dan voor de frankeering van de betreffende stukken noodig is. HET SCHOEN- EN LEDERBEDR1JF. De gezamenlijke werkgevers en werkne- mers in de schoen- en leder-industrie te Licntevoorde hebben aan den Minister van Binnenlandsche Zaken geschreven: dat het schoen- en lederbedrijf te Lich- tenvoorde in een jammerlijken noodtoe- stand verkeert; dat deze toestand zich afteekent in he< bijna geheel stilliggen van de fabrieken, en als gevolg daarvan in een sinds maan- den heerschende en steeds grooter wor- dende werkloosheid; dat deze toestand veroorzaakt 'is en vocrtduurt door de abnormale concurrentie van het buitenland, redenen waarom adres- santen zoo spoedig mogelijk een invoerbe- lemmering van leder en schoenen verzoe- ken. De Schoenindustrie deelt mede, dat de Nederlandsche R. K. Bond van schoenfa- brikanten den volgenden brief van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft ontvangen: In antwoord o pden brief d.d. 20 Juli, door u en vier andere vereenigingen tot mij gericht, behelzende het verzoek te bevorderen, dat ten spoedigste een verbod tot invoer van schoenen en leder wordt uitgevaardigd, behoudens de door u ge noemde uitzonderingen, heb ik de eer u te berichten, dat de regeering niet over middelen beschikt, om de industrie door het nemen van door u bedoelde tijdelijke maatregelen te beschermen tegen de con currentie, tengevolge van den invoer van producten, welke in verband met lageren kostprijs tegen aanzienlijk lagere prijzen worden aangeboden dan waarvoor deze in ons land kunnen worden vervaardigd en verkocht. Sir Vincent Carnac zult terug zien, eer hij naast je in de beklaagdebank staat. Dank zij mijn waarschuwing, was Lynne op zijn aanval voorbereid en hij is er nu vandoor gegaan. Misschien was hij hier nog wel terug gekomen, om zich wat gemakkelijker uit de voeten te maken, als ik deze twee kleinigheden niet stilletjes had weggenc- men, terwijl hij bij Lynne was. Zie je, ik had hem al dadelijk bij de lunch her- kend. Het was een pracht-vermomming maar niet goed genoeg om iemand, die Sir Vincent eenmaal gezien had, te mislei- den en vooral niei, als men wist, dat hij hier in Rockhaven „zaken" had." Guvse keek de spreekster aan met een blik die Biffa de hand aan de telephoon deed slaan. Toch klonk zijn stem heel kalm, toen hij zeide: Waarom heb je je tegen mij gekeerd, Stella? Toen wij van elkaar gingen, waren we toch overeengekomen om elkaar niet ineer in den weg te zullen staan." Stella liet een kort, vreugdeloos lachje hooren. ,,In den weg staan," herhaalde ze. „Dat is een aardige uitdrukking voor wat je mij hebt aangedaan. Hoe heb jij je aan het contract gehouden? Een alleraangenaamste manier van iemand in den weg te staan haar in de val te lokken, die jij hadt gezet mij endokter Lynne, nadat je mij verzekerd hadt, dat hem niets zou deren. Als dat kereltje geen berouw had j gekregen en het teeken niet even te %'roeg had gegeven, 'dan zou je mij, dunkt mij. wel „in den weg hebben gestaan". Zco- als de zaken nu staan, ben ik jpu te slim af geweest en heb gemaakt, dat Lynne jou in de gevangenis kan helpen, wreede, Zooals u schrijft, heeft het Kamerlid Fles'kens c.s. een wetsvoorstel ingediend, dat ten doel heeft, aan de regeering de noodige macht te geven om maatregelen te treffen als door u gewenscht worden. Men zal moeten afwachten, welk resultaat de behandeling van dit wetsvoorstel in de Tweede Kamer zal Tiebben. REORGANTSATIE QU1TANT1EDIENST. Volgens het Adm. en Technisch Maand- I blad voor P. en T. komt de in overweging zijnde reorganisatie van den quitantiedienst i op het volgende neer: Voor de quitantien, in te vorderen door tusschenkomst van de post, zal een formu- lier -quitantie ingevoerd worden, voorzien van een geperforeerde strook ter grootte van een briefkaart waarop het bedrag, de plaats van herkomst en de naam van den schuldeischer zijn vermeld. Deze briefkaar- ten worden in de gewone briefpostbestel- ling opgenomen, terwijl 8 dagen daarna de eiger.lijke quitantie wordt gepresenteerd. die dan kan worden betaald of geweigerd. De leidende gedachte bij het ontwerpen van deze regeling is geweest, dat ongeveer 80 pCt. van de quitantien bij eerste aanbie- ding niet worden voldaan. De sorteering en bestelling der vorenbe- doelde briefkaarten zal geen noemenswaar- dige vertraging in de bestelling veroorza- ken; immers bij hen, voor wie de quit; tien bestemd zijn, worden ook meestal an dere stukken bezorgd. Door nu op deze wijze de eerste aanbieding door de quitan- tiebestellers te laten vervallen, zal ongeveer de helft van het quitantie-bestellend perso neel bespaard kunnen worden. EEN GIFT UIT DANKBAARHE1D. De hooge commissaris voor Nieuw Zee- land heeft meegedeeld, dat de wolboeren in dat gewest hem, uit erkentelijkheid voor wat zij zijn verschukjigd aan de Britsche marine en koopvaardijvloot in den oorlog, een kwart miliioen pond* sterling ter hand hebben gesteld om te verdeelen onder de be- hoeftige nagelaten betrekkingen van offi- cieren en matrozen, die in den oorlog ter zee gesneuveld zijn. De commissaris voegde er aan toe, dat de ^Jiapenhouders in Nieuw Zeeldnd beseffen, dat hun voorspoed moge lijk is gemaakt, doordat de Engelsche zee- lieden de zee voor hen open hebben gehou den. DE RE1S OM DE WERELD PER VL1EGTU1G. Majoor Blake is ernstig ziek geworden. Hij is in het hospitaal te Calcutta opgeno men om voor appendicitis te worden ge- opereerd. De poging om den vliegtocht om de we- reld te volbrengen zal worden voortgezet door zijn makkers, onder leiding van kapi tein Mc. Millan. Majoor Blake wil het ech ter niet opgeven en hoopt zich te Vancou ver weer bij de anderen aan te sluiten. REDEVOERINGEN PER DRAADLOOZE TELEFOON. Zaterdagmorgen te half tien is te Berlijn in het Rijksdaggebouw het internationale telegrafische congres geopend. De bij deze gelegenheid uitgesproken redevoeringen werden in de zaal van het Rijksdaggebouw opgevangen in een microfoon en werden van daar geleid naar het draadloos station te Konigswiisterhauzen nabij Berlijn, waar de gehouden toespraken door de verzend- inrichting van de draadlooze telefonie wer den uitgezonden. Zij hadden op een af- stand van vele honderden mijlen veel mede- luisterenden, die ze wel konden volgen, S maar het was niet mogelijk het gesprokene op te schrijven wegens de storing van an dere stations. DE VLASOOGST IN LETLAND. Blijkens eene mededeeling van den Ne- derlandschen consul te Riga kan de vlas- oogst in Letland dit jaar worden begroot op 15 a 16.000 ton. De overvloedige neer- slag van den laatsten tijd heeft belangrijke schade aangericht. De tegenwoordige voorraad van vlas in Letland is voldoende, maar vergeleken bij dien van het vorige jaar, is die hoeveelheid gering. Er is nog geen beslissing genomen in zake de opheffing van het vlasmonopolie en ook niet nopens eene wijziging van de hefting op den uitvoer van vlas. Tegen- woordig komt die heffing ten laste van het Ministerie van Financien zelf. DE RAMP TE PUTZIG. Naar aanleiding van het ongeluk te Put- zig wordt nog gemeld, dat de uitwerking der ontploffing verschrikkelijk was. Het was feitelijk de bedoeling van de vliegers ge weest, den bom in het water te laten vallen, doch zij hadden den afstand verkeerd ge- schat, waardoor de bom juist te midden van de toeschouwers viel, hetgeen tevens 't bij- zonder groot aantal dooden en gewonden verklaart. Uit Danzig zijn doktoren te hulp gekomen, om de talrijk zwaar gewonden te verplegen. Het tooneel van de ramp bood een verschrikkelijken aanblik. Eenige zwaar gewonden zijn reeds overleden. TER NEUZEN, 21 AUGUSTUS 1922. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag 24 Augustus, j des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. lngekomen stukken. 3. Voorstei van Burgemeester en Wet- houders om aan de Kroon onthef fing te vragen van de voorgeschreven keuring voor huisslachtingen. 4. Voorstei van Burgemeester en Wet- houders tot het aangaan van eene geldleening groot f 2600 voor den aankoop van schoolmeubelen. 5. Benoeming leden der diverse com- missies. 6. Aanvulling opgaaf van zetters. 7. Voorloopige vaststelling gemeente- 1 rekening 1921. 8. Wijziging begrooting dienst 1922. 9. Aanbieding gemeentebegrooting, dienst 1923. CONCERT IN DE BUITEN-SOC1ETE1T, Gisteren gaf het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirres, het aangekondigde concert in „De Buiten-Societeit". Het weer werkte uitnemend mede, om, onder het aanhooren van de uitvoering van het programma, van een aangenaam zitje in den tuin te genieten. De opkomst was redelijk, maar toch was deze, het mooie weer in aanmerking genomen, drukker ver- wacht.. Het balchampetre, dat na het concert volgde, was zeer geanimeerd. Naar we vernemen is de vereeniging voprnemens de tweede week van Septem ber in den tuin nog een concert te gevem maar stomme Walter. Als hij vanavond niet dadelijk om de politie telephoneert, dan zullen ze je in ieder geval morgen op de hielen zitten en dan ben je er bij ook." Biffa spande zich in om nog meer te hooren. Als alles waar was, dan kon het niet mooier. De jacht zou afgeloopen zijn, 1 eer zij nog goed begonnen was, als de buit nu al zou worden ingepikt, en dat meende Stella toch. „Wat heb ik te duchten", hoonde Guvse. „Niemand heeft eenig letsel ge kregen. Het eenige is, dat we het Uve- dalezaakje moeten laten schieten. Maar ze kunnen me niet veroordeelen, aileen omdat een doktertje in dit gat vermoeden heeft, dat ik kwaad wilde". j „Neen," gaf Stella terug. „Maar wel om misdaden, die je vroeger hebt begaan en die bewezen kunnen worden, en dokter Lynne heeft in minstens vier gevallen vol doende bewijzen tegen je. Na alles," wat er de laatste veertien dagen gebeurd is, zijn er "heusch geen mazen, waar je door- heen kunt kruipen. Het spijt mij alleen maar, dat een getrouwde vrouw niet als getuige tegen haar echtgenoot mag op- treden in een geval als dit." Otto Biffa, die ademloos toezag, be- merkte een zeker iets in de houding van kapitein Guyse, een woeste schittering in zijn wreede oogen, dat hem noodzaakte onmiddellijk de telephoon te gebruiker. en toen stapte hij onbevreesd, in het voile be- wustzijn van zijn waardigheid op het twee- tal toe. „Ik moet u verzoeken u wat kalm te s houden, kapitein", zeide hij rustig. „Ik heb zoo juist de politie gealarmeerd. In- HET VLAAMSE. VOLKSTONEEL. De schelmenstreken van Scapin. Men schrijft uit Sluis aan de N. R. Crt. Grotesk dit spel-van-toeval, zot, ja, zoo overzot, dat, vooral ten opzichte van deze farce Wies Moens' uitspraak „de lach van Moliere is de lach van Chaplin", gerecht- vaardigd zou kunnen lijken. De klucht van Scapin behoort niet tot Mo- liere's zuiverste werken, maar toch lijkt het ons merkwaardig, mee te maken hoe de „schelmenstreken" het doen; merkwaardig dien u die liever niet wilt ontmoeten, dan raad ik u, o m u, wat je noemt, uit de voe- ten te maken." Guyse, die in rok was en geen hoed op had, stond een oogenblik besluiteloos. Hij j was doodsbleek geworden. Toen draaide hij zich snel om, rukte een pet van den j kapstok en verdween in de duisternis. eveneens, hoe de !oneelkunst der Vlamin- gen voor dit spel geschikt is. Daar zijn uit het Zeeuwsch-Vlaamsche publiek daverin- gen van lach opgegaan bij het aanschou- wen der karakteristiek-koddige gebaren en kostelijke zegsels van dien leepen Scapin. Wederom heeft het ons getroffen, welk een kracht het Vlaamse Volkstoneel bezit in zijn leider Dr. J. O. de Gruyter (Scapin). Hij is de spil van het spel; altijd weet hij nevenspelers mede te slepen; iedere leegte vult hij door zijn gebarenspel. Uitnemend vertolkte Maurits Hoste den inept-vrekkigen Geronte. Mooi spel kregen wij te bewonderen van Geert van Bruaene (Silvestre), Staf Bruggen (Argante) en Lieven de Gruyter (Leandre). Door deze openluchtvertooning heeft het Vlaamsche tooneelgezelschap weer getoond de aandacht ook van Noord-Nederland te verdienen. BAZAAR CHR. JONG. VEREENIGING- Naar wij uit goede bron vernemen, hoopt in de maand September de Chr. Jor.geman- nen Vereeniging „Bidt en Werkt" alhier een bazaar te'houden, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn om haar lokaal beter naar de eischen des tijds in te richten. WON1NGBOUW. Door den Minister van Arbeid is ten be- hoeve van woningbouw (premiebouw) toe- gekend aan de gemeenten: Graauw en Langendam /582 voor een woning van A. Bracke. Westdorpe f 530 voor een woning van F. Dhaene. ST. JOZEFS-MEISJESPENSIONAAT. Eene inrichting, waar onze stad fier op kan gaan, aldus schrijft „Zel.", nadert hare i voltooii'ng. Nog voor het einde dezer maand zullen de nieuwe gebouwen van het St. Jozefsmeisjespensionaat te Hulst geheel ge- reed komen en in de volgende maand in gebruik worden genomen. Wij waren in de gelegenheid de nieuwe gebouwen van het St. Jozefspensionaat in oogenschouw te nemen. In een woord moet hiervan worden ge- tuigd, dat de gebouwen zoodanig zijn in- gericht, dat ze kunnen wedijveren met elke andere soortgelijke inrichting. De verschillende localen zijn alle zeer ruim en dit is het voornaamste, zij hebben over- vloed van licht en lucht, dat vooral voor kostscholen eene eerste vereischte is. Alle localen, zoowel die voor het onder- wijs als de eet-, speel- en slaapzalen ziin zoodanig gebouwd, dat zij steeds onmid dellijk met de buitenlucht in gemeenschap komen, wat voor de luchtverversching een groot voordeel is. Eene inrichting voor centrale verwar- ming maakt, dat zelfs bij de strengste koude door het geheele gebouw dezelfde tempera- tuur heerscht, iets wat in het belang der gezondheid is. Ter bevordering van den algemeenen gezondheidstoestand is alles gedaan wat mogelijk is. Daartoe zijn b.v. voor de kost- leerlingen eenige badkamers beschikbaar, waarin het water, zoowel warm als koud dor een waterleiding wordt aangevoerd. Tegelijk met de ingebruikneming van de nieuwe gebouwen wordt het pensionaat in- gericht als een M. U. L. O. school met negenjarigen cursus, waarop behalve het onderwijs in de moedertaal ook onderwijs wordt gegeven in het Fransch, Duitsch en Engelsch. Aan het Pensionaat is een huishoud- school verbonden. De lichte, ruime en luchtige slaapzalen bieden ruimte aan voor 140 leerlingen. Een ziekenzaal bevindt zich nabij de slaapzalen. Met alle gerustheid kan gezegd worden, dat de inrichting der gebouwen voldoet aan de strengste eischen destijds. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen is de uit- HOOFDSTUK XXXV. Een oude, oude man. Caleb Tyzard, de honderdjarige, die een kustwachter gedood had, toen de wereld nog zooveei jonger was, zat voor het kom- foor in de kamer, die in de rots uitgehou- wen was en warmde zijn pezige "handen. Ongeduldig wachtte hij op Zebby, die hem weer moest komen verzorgen. Den geheelen dag had hij met korte tusscnen- poozen Piic'her hooren graven tusschen de rotsblokken, die de tunnel versperden, maar hij wist, dat er nog heel wat dagen moes- ten verloopen, eer de verbindingsgang weer in gebruik kon worden genomen. Intusschen zou hij alleen door Leeman Tyzard van eten en drinken worden voor zien en zou Zebby worden aangesteld als bode om af en aan te loopen van het huis in de „Hoogstraat" naar het gewelf Leeman had hem dien morgen bezocht en was stugger en angstiger geweest dan ooit te voren, maar had er zelfs niet op ge- doeld, dat de jongen na donker zou ko men om zijn plichten weer te vervulljen. En toch vertelae het groote zilveren hor- loge den kluizenaar, die het nu al mid- dernacht was, en nog was Zebby er niet. Hij was gevi end aan stipte gehoorzaamheid en ergerde zich dus over dit talmen. Leeman Tyzard had dien morgen niet veel werk van hem gemaakt. Hij had zijn ©ud-oont uit zijn kooi geholpen, hem zijn gewone plaatsje gebracht en eten, urinken en tabak onder zijn bereik gezet. Maar in de lange eenzame uren had Caleb hevig veriangd naar een menschelijk wezen, en hij besefte nu eerst, hoe de kleine kabouter hem het leven met duizend kleinigheden veraangenaamde, zoodat hij hem nu niet missen kon. Wel twintigmaal per dag zond hij het kereltje naar buiten om berichten over het weer brengen, al had hij ook drie geslachten lang zon noch maan noch sterren gezien. En de diensten, die de jongen hem voortdurend bewees nog daar- gelaten zoo langzamerhand had hij zich aan het ventje gehecht, den laatste van zijn stam, den laatsten afstammehng van den ouden zeeroover, die dit oude gewelf had gemaakt, dat Caleb nu tot schuilplaats diende. „Brutale rakkerdHij zal toch niet in de duinen verdwaald zijn," mompelde de oude man, terwijl hij weer op zijn horloge keek. „Ik stop nog een pijpje en dan kruijx. ik maar zoo goed als ik kan naar mijn kooi. Gek, ik ben nou toch al zoo oud en mijn armen zijn nog als voorhamers, terwijl mijn beenen niks nut meer zijn. Als ik maar staan kon, dan zou Ik vandaag dien kerel nog even goed over de klip kunnen smijten, als jaren geleden. En zonder dat ik mijn beenen gebruikte, zou ik het ook kunnen, als ik hem net zoo haatte als toen." Hij reikte naar de lucifers en stak zijn doorgerookt pijpje aan, dat Zebby anders voor hem stopte. (Wordt vervolgd). l>e Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maaKt bekend, dat eene Opeubare Vergadering ran den Gemeenteraad zal worden gehouden op nonderilag 24 Auunsms BJJ2S, des na- raiddags 2 uur. Ter Neuzen, den 24 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, i. HUIZINGA. t V t t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1