PREDIKBgUSTKM LANDBOUWBERICHTEN. GEMENGDE BERICHTEN. Eeo GoedRoope Tractaiie. Verguld zilveren medaille Burgerwacht te Hoek; medaille voor hoogste korps- schutter J. Rouw te Hoek met 88 punten. Klasse B: marga. Maximumtijd 350 sec. Burgerwacht te Axel 381 punten. Verguld zilveren medaille; medaille voor hoogste korpsschutter U. Knieriem met 100 punten. Bekerwedstrijd. Zilveren wisselbeker: Burgerwacht te Ter Neuzen 210 punten; Burgerwacht te Westdorpe 197 punten; Burgerwacht tc Hoek 193 punten; Burgerwacht te Zuid- dorpe 190 punten; Burgerwacht te Axel 188 punten; Burgerwacht te Koewacht 186 punten; Burgerwacht te Zaamslag 175 pun- tern De Ter Neuzensche Burgerwacht blu dus in het bezit van de wisselbeker. Medaille voor hoogste korpsschutter. P. M. Oostdijk te Ter Neuzen met 45 punten. Gemengde wedstrijd. Burgerwacht te Westdorpe 399 punten; Burgerwacht te Ter Neuzen 398 punten; Burgerwacht te Koewacht 377 punten; Bur gerwacht te Zuiddorpe 370 punten; Schiet- vereeniging „Prins Maurits" te Axel 35". punten; Burgerwacht te Axel 264 punten. Medaille voor hoogste korpsschutter A. L. de Jong te Ter Neuzen met 94 punten. Vrije Baan Wedstrijd Scherp. le prijs J. de Haas te Ter Neuzen; 2e pr. J. Rouw te Hoek; 3e pr. A. L. de Jong te Ter Neuzen; 4e pr. Overbeke te Ter Neu zen; 5e pr. J. v. Goor te Ter Neuzen; 6e pr. A. de Feijter te Axel; 7e pr. C. J. van Ves- sem te Zaamslag; 8e pr. P. A. Galle te Ter Neuzen; 9e pr. j. C- de Vos te Zaamslag; lOe pr. P. M. Oostdijk te Ter Neuzen; lie pr. Den Hainer te Axel; 12e pr. Donker te Ter Neuzen. Vrije Baan Wedstrijd Marga. le prijs J. Rouw te Hoek; 2e pr. J. van Goor te Ter Neuzen; 3e pr. C. J. van Ves- sem te Zaamslag; 4e pr. A. de Feijter, Axel; 5e pr. J. de Haas te Ter Neuzen; 6e pr. P. M. Oostdijk te Ter Neuzen; 7epr. J. Riemens te Zaamslag; 8e pr. P. A. Galle te Ter Neuzen; 9e pr. De Groene, Zuiddorpe; lOe or. J. Butler te Axel; lie pr. C Wauman te iVestdorpe; 12e pr. Briede te Ter Neuzen. Personeele Baan Scherp. le prijs J. Rouw te Hoek 48 punten; 2e Dr. C. j. van Vessem te Zaamslag 46 pun ten; 3e pr. J. van Goor te Ter Neuzen 46 punten; 4e pr. L. de Putter te Zaamslag 46 punten; 5e pr. A. de Feijter te Axeli 46 punten, bij loting; 6e pr. J. de Putter te Zaamslag 45 punten. Rozenprijs J. Rouw te Hoek, zilveren medaille met 3 rozen. Eere Baan Scherp. le prijs J. van Goor te Ter Neuzen 48 punten, zilveren medaille; 2e pr. Briede te Ter Neuzen 44 punten (bij loting) bronzen medaille. Rozenprijs j. van Goor te Ter Neuzen met 3 rozen, verguld zilveren medaille. Eere Baan Marga. le prijs verguld zilveren medaille J- van Goor te Ter Neuzen 34 punten; 2e pr. bron zen medaille J. de Haas te Ter Neuzen 3 punten. Vrije Baan Tirailleurwedstrijd. le prijs J. van Goor te Ter Neuzen 64 punten (4 schoten in 16 sec.); 2e pr. j. Rouw te Hoek 68 punten (4 schoten in 17 sec.) SCHAKEN. De dezer dagen beeindigde wedstrijd om het kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaande- ren, had tot uitslag, dat kampioen werd de heer 1. Risseeuw te Zuidzande, die ook het vorig jaar als eerste uit den strijd kwam. EXAMEN TOELAT1NG UN1VERS1TEIT. Deze week slaagde te Utrecht voor het Staatsexamen Diploma A. o.m. de heer D. J. Galle, te Hilversum, oud-leerling van de normaallessen alhier. EEN MA-RKTFEEST TE MIDDELBURG. Men schrijft ons uit Middelburg: Donderdag heeft te Middelburg een tot nu toe haast ongekende drukte geheerscht. Daarvoor waren twee redenen, en wel ten eerste het uitschrijven door den Middel- burgschen Bond van Marktkooplieden „Eendracht maakt Macht" van een recla- medag met etalagewedstijd, en ten tweede het tot nu niet bereikte aantal badgasten uit de Belgische badplaatsen, wier aantal op ruim 1400 kan worden geschat. Maar natuurlijk kwamen daarbij de hon- derden bezoekers uit andere plaatsen op Walcheren en geheel Zeeland, en al deze personen hebben met bewondering gade ge stagen wat de ongeveer 120 deeinemers aan den wedstrijd hadden tot stand ge- bracht; de Markt was dan ook herschapen in een lusthof van bloemen, vlaggen en an dere versiering en de eene etalage was al typischer of mooier dan de andere. De jury die de prijzen had toe te kennen had dan ook geen makkelijk werk. De deeinemers waren verdeeld in Mid- delburgers en niet-Middelburgers. Een eere- kruis, beschikbaar gesteld door de Federa te van Marktbonden werd toegekend aan den heer C. Polderman te Middelburg. Van de Middelburgsche kooplieden wa ren verder winnaars voor de etalage: eerste J. C. Merk; tweede H. Alberge; voor recla me: eerste P. Sanderse; tweede J. Kiebooin; voor versiering: eerste J. C. Hondsmerk; tweede F. de Molenaar. Van de niet-Middelburgers behaalden prijzen: voor etalage A. Porcelein te Amster dam; tweede L. J. Barzilay Co., te Am sterdam; voor reclame: eerste Ph. Stibbem, te Den Bosch; tweede S. Kuijts te Amster dam; voor versiering: eerste wed. Verbaan- dend te Tilburg; tweede S. Korper te Am sterdam. De speciale prijs voor bloemenkooplieden werd toegekend aan J. C. van den Broek te Middelburg. WONINGBOUW. De Minister van Arbeid heeft goedgevon- den, dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw, zullejt worden uitgekeerd aan de gemeenten: Boschkapelle, ten behoeve van F. v. d. Meijden en P. v. d. Veen f 1600. Westdorpe A. A. de Block j 260. ABORTUS. De politie te Middelburg heeft proces- verbaal opgemaakt tegen een 40jarige vrouw, verdacht van het misdrijf bedoeld bij art. 251 bis van het Wetboek van Straf- recht. EEN ZELDZAAM JUBiLEUM. Donderdag herdacht de heer B. Knieriem te Goes den dag waarop hij voor 70 jaar bij de firma T. Fabery de jonge aldaar als loopjongen in dienst trad. De thans 78- j'arige is nog altijd vol ijver aan den arbeid en wil nog niet van rust hooren. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. De Algemeene Synode der Nederlandscn Hervormde Kerk iieeft o.a. de voigenae toelagen verleend uit haar fondsen: Uit hev fonds voor Noodlijdende Kerken en personenf 5000 voor hersteiling van de Groote of St. Maria Magdalenakerk te Goes en f500 voor hersteiling van ae pastorie te Sas van Gent. Uit het fonds ter voorziening in de gees- telijke behoeften f 100 voor lokaaltiuur tot het houden van godsdienstoefemngen te Sluiskil. Uit het fonds ter verbetering der schraai- ste predikantstraktementen: f400 voor Kleverskerke, f 204 voor Tyleliskerke, f 72b voor Vrouwepolder, f 150 voor Gapinge, f 150 voor Grijpskerke, f50 voor Hans- weert, f450 voor Hoofdplaat, en f 300 voor Waterlandkerkje. Uit de generale kas f 400 voor een gods- dienstonderwijzer te Ter Neuzen. WESTDORPE—SAS VAN GENT. Omtrent het gesprokene in de raadsver- gadering jl. te Westdorpe volgens ver- slag in ons nummer 7337„De veldwach- ters van Sas van Gent zijn daar namens den Burgemeester dier gerneente aan het werken om de menschen over te halen, eene lijst te teekenen, waarin zij verkla- ren, dad zij gaarne zouden worden onder- gebracht bij Sas van Gent''. Zoomede bet bericht onder den voet van datzelfde verslag: „Zoo juist verne- men we dat de veldwachters van Sas van Gent den moed niet opgeven. De men schen worden op bedriegelijke wijze voor- gelicht omtrent de te Westdorpe te beta- len belasting en worden meermalen las- tig gevallen om hunne handteekeningen neer te zetten"; is bij onze redactie volstrekte tegenspraak ingekomen. Tevens is te verwachten, dat de Burgemeester van Sas van Gent in de eerstkomende raadsvergadering verklarin- gen zal verstrekken, welke een helder licht werpen op de zaak, rakende de mo- gelijkheid van voorstellen eener e.v. grens- wijziging. GRAAUW. Het bewijs van voorgeoefendheid, recht- gevende op vier maanden verkorting van eerste oefentijd, is behaald geworden door J. L. de Kort en J. P. F. Buijsrogge. HULST. Het bewijs van voorgeoefendheid, recht- gevende op vier maanden verkorting van eerste-oefentijd is behaald geworden door A. P. Adam, F J. Schauwaert, Cj L. A. van de Walle. Het examen voor de afdee- lingen Hulst en Graauw, werd te Hulst gehouden. Van de zeven deeinemers be haalden er vijf het brevet. KOEWACHT. Zondagnamliddag maakten de leden der H. Famjlie met hun directeur een bede- vaartstocht naar Zuiddorpe. Voorafgegaan door de misdienaars in roode toga en be- geleid door tal van vaandeldragers, trok de stoet al zingende en biddende naar de Grot van Zuiddorpe. Daar werden zij toe- gesproken door den WelEerw. Heer W. Loos, kapelaan alhier. Ook de processie van Overslag was aanwezig. Daarna wer den de prachtige, nieuvve staties van de Rozenkrans bezocht. Het bezoek aan de Grot van Zuiddorpe is dezen zomer zeer groot. 20 Augustus komt de Mariavereeni- ging van Sluiskil en 17 September gaan de schoolkinderen van Koewacht. Alhier is opgericht een afdeeling van „Herwonnen Levenskracht", R. K. vereeniging tot bestrijding van tuberculo- se, hoofdzetel Utrecht. De afdeeling telt voorloopig 20 leden. Tot bestuursleden zijn gekozen de heer H. F. van der Goose, voorzitter, de heer C. Poppe, onder-voor- zitter, mej. Emma Boddaert, secretaresse, mej. Adrienne de Jong en de heer Edm. Hisman. Zij stelt zich ten doel, de ge- vreesde ziekte te bestrijden, door het hou den van voordrachten, het verspreiden van vlugschriften, huisbezoek en den verkoop van speldjesbloempjes. Zondag 19 Aug. 1922. (Vlooswijkstraat) UITVOER VAN eeNHOEVlGE DIEREN. De minister van Landbouvv heeft be- i paald dat, behoudens de voor uitvoer naar Engeland bestemde eenhoevige dieren, zon- j der veeartsenijkundig onderzoek langs al- le laatste kantoren op de dagen en uren, j gedurende welke deze zijn opengesteld, mogen worden uitgevoerd a. eenhoevige dieren, welke hebben deelgenomen aan hier te lande gehou- den rennen, harddraverijen, ooncoursen hippiques of behoorende bij circussen, ten aanzien waarvan eene vergunning is ver- J strekt als aangegeven in model A van laatstgenoemde beschikking (vergunning tot inyoer, verstrekt door den directeur van den Veeartsenijkundigen Dienst); b. eenhoevige dieren, bestemd orn na uitvoer weder hier te lande te worden in- j gevoerd, ten aanzien waarvan eene ver- j gunning kan worden getoond, als aange geven in model C van laatstgenoemde be schikking (vergunning tot wederinvoer, verstrekt door den directeur van den Vee artsenijkundigen Dienst). WEER CHOLERA ONDER DE KIPPEN. De Rijkspluimveeteelt-consuient vestigt er onze aandacht op, dat er in Nederland weer cholera onder de kippen is uitgebroken. Gezien de groote verwoestingen, welke de epidemien te Rolde en Landsmeer hebben aan- gericht 'hetgeen velen onzer nog wel versch in het geheugen zal liggen meenen we, dat het zijn nut kan hebben het volgende onder de aandacht der kippenhouders te brengen: Vermoedelijk worden de laatste dagen via Belgie uit Italie kippen ingevoerd, die in het Zuiden des lands voor lage prijzen aan den man worden gebracht. Blijkbaar zijn de er- varingen, die men voor den oorlog met den invoer van hoenders uit Italie opgedaan heeft, van weinig nut geweest, en ziet de kippen- houder, om een direct klein geldelijk voordeel te behalen, het groote gevaar voor besmetting met cholera nog steeds over het hoofd. Zoodra evenwel bekend was, dat kooplieden huis aan huis deze Italiaansche kippen een gewone raslooze bonte kip verkochten, werd door den RijkSvoorlichtingsdienst voor pluimvee- teelt poolshoogte genomen, en werd al spoedig door den Hoofdassistent Rijkspluimveeteelt- consuient voor Brabant en Limburg, in't dorp Horst cholera geconstateerd. Onmiddellijk werden maatregelen genomen, De Rijksserum- inrichting verschafte serum en entstof, zoodat de besmette hoenderstapels konden worden ingespoten, terwijl getracht werd, zooveel mo- gelijk alle gezonde hoenders van omliggende boerderijen te enten. Uitgebreide telegrafische rapporten werden verzonden teneinde in breeden kring bekendheid aan het uitbreken van deze ziekte te geven, zoodat gegronde hoop bestaat, dat de ziekte tot staan zal wor den gebracht. Nadere bijzonderheden daar- omtrent ontbreken vooralsnog, doch men zij nu gewaarschuwd, geen hoenders te koopen van kooplieden, die men niet kent. Het ge vaar is niet denkbeeldig, dat men zal trach- ten, de gei'mporteerde dieren, die blijkbaar in flink aantal zijn aangevoerd, elders te plaat sen en dat zij over het geheele land zullen worden verzonden. Zoodra iets naders bekend is, zullen direct mededeelingen worden ver- spreid. Het eenige afdoende bestrijdingsmiddel te gen het uitbreken van hoendercholera is, het sluiten der grenzen voor dieren van een be- paald en bekende herkomst, die gevaar voor besmetting opleveren. In verband zij nog eens speciaal de aan dacht gevestigd op de zeer lezenswaardige brochure van Dr. Te Hennepe „Bestrijding van Besmettelijke Pluimveeziekte, uitgegeven door de Nederl. Pluimvee Federatie, Secreta- riaat, Landbouwhuis, Arnhem. Deze brochure diende in het bezit te zijn van alle kippen- en pluimveehouders. DE STAKING IN HET SLEEPVAART- BEDRIJF. De Rotterdamsche rivierpolitie heeft Dinsdag op de Nieuwe Maas aangehouden de Dij ue stakers in het Rijnsleepvaartbe- drijf m georuik zijnde sleepboot Chris tian, aan boord waarvan zich bevonden ue 23jarige oiieman W. van b., de 23jarige stoker J. O., de 37jarige machinist F. B., ue z-rjange stoker ri. n., de 23jarige sto ker A. K., de 24jarige rriachinist A. A. P., de 26jarige machinist S. A. P., de 33ja- rige stoker W. M. S., de 21jarige stoker M. O. en de lSjarige matroos j. C. S. Dit tiental zou op de Nieuwe Maas ter hoogte van Boines, tegenover de Noord, het Rijnschip Maasstroom 32, dat gesleept werd door de sleepboot Wihern Maria, omgegooid hebben, waardoor het in aan- varing is gekomen met het, door dezelfde sleepDoot gesleept wordende Rijnsehip Toevalligheid. Door deze aanvaring heb ben 'beiue schepen groote schade gekre- gen. De aangehouden personen zijn opge- sloten. Naar men meldt, willen assuradeuren den Centralen Bond van Transportarbeiders aansprakelijk stellen voor de aangerichte schade. Kapitein J. W. S., van de in de Nassau- haven te Rotterdam liggende Duitsche sleepboot Weddiger heeft bij de politie aangifte gedaan, dat Dinsdagavond, toen hij sliep, zes hem onbekende mannen in de kajuit van zijn sleepboot binnengedron- gen zijn en hem aangevallen en mishan- deld hebben. Een der mannen had helm een messteek In den rug toegebracht. vDe wond is door dr. J. Post verbonden. EEN HOTELDIEF Dinsdagnacht ontdekte een Amster- damsch echtpaar, logeerende in het hotel Het Witte Huis te Deventer, onder hun ledikant iets bewoog. Toen men naar de oorzaak zocht, sprong een man onder het ledikant weg, in wien men onmiddellijk een Duitscher herkende, die ook in het ho tel logeerde. De Duitscher, waarschijnlijk een hoteldief, slaagde er in, uit zijn nabij gelegen kamer zijn schoenen te halen, en daarna sprong hij uit een raam van de eerste verdieping op straat. De politie, die onmiddellijk den vluchteling achter- volgde, heeft den Duitscher niet te pak- ken gekregen. Onder het ledikant werden een geladen revolver en bloedsporen ge- vonden. De Duitscher schijnt zich te heb ben gewond aan de staaldraadmafras van het iedikant. ZEVEN WEKEN LANG REGEN IN POMMEREN. In Pommeren regent het sedert zeven weken dag in dag uit, Door de hevige re- gen en hagelbuien is het graan geheel en al vernield. In Achter-Pommeren staan de velden op verschillende plaatsen onder wa ter, zoodat er ontzaglijke schade is aange- richt. De turfwinning moest bijna volko- j men worden stilgelegd. HOTELRATTEN. Vele rijke gngelsche en Amerikaansche bezoekers zijn, naar de Daily Chronicle I uit Parijs meldt, het slachtoffer geworden j van een dievenbende, die daar deu laatsten tijd in verschillende voorname hotels ope- reert. Het jongste slachtoffer is Mrs- Hart uit Londen. Toen zij in haar hotel in de buurt van de Madeleine terugkeerde, merk- te zij, dat een bedrag van 800 pond, dat zij in een least had opgeborgen, verdwenen was. De kast was met geweld openge- broken. EEN AVONTUUR VAN BRIAND. Bij het dorp Cocherel (Eure) ontmoette Zaterdag j.l. een gendarme, die naar een dief zocht, een man, wiens gedrag hem verdacht voorkwam. Toen de gendarme hem vroeg, waar hij naar toe ging, ant- woordde de laatstgenoemde, dat hij aan het wandelen was. De gendarme verzocht den man, die geen enkel papier bij zich had, om met hem mede te gaan naar de ma're- chaussees. Onderweg verklaarde de onbe kende: „Gij kunt u gelukwenschen een goede Vangst te hebben gedaan. Toen zij aan de gendarmerie waren aangekomen, vroeg hij verlof om met den procureur te mogen telefoneeren, hetgeen hem onmid dellijk werd toegestaan. Tot groote verba- zing der aanwezige gendarmerie, vertelde hij, dat hij Aristide Briand was, afgevaar- digde en oud-premier, terwijl hij verzocht bevel te geven om hem in vrijheid te stel len. Briand, die zeer veel schik in het geval scheen te hebben, tracteerde vervolgens den gendarme op een glas bier. EEN DUBBEL LEVEN. Dezer dagen moest voor de rechtbank te Salisbury in Engeland een vrouw terecht- staan wegens bigamie. De vrouw, Nora Lane geheeten, was moeder van 14 kinde- ren. Zij zou zich tegenover zekeren Albert Palmer echter als ongehuwd zijnde hebben voorgedaan, ofschoon haar wettige echt- genoot nog in leven was. Naar voor den rechter werd getuigd, ver- liet zij vaak haar woning om het week-end elders door te brengen, om, zooals zij voorgaf, een en ander te koopen en te ver- koopen. Laatstleden November trad zij evenwel te Salisbury met den chauffeur Palmer in het huwelijk. Aan den ambtenaar van den burgerlijken stand had zij gezegd, de doch- ter van een majoor en kamenier bij een voorname dame te zijn. Gedurende de week ends woonde zij dan met Palmer samen en hij geloofde, dat dit de eenige tijd van de week was, dat zij vrij was. Dit dubbele leven hield zij maandenlang vol, zonder dat een van haar beide echtgenooten het be- staan van den ander vermoedde. EEN ZILVERSCHIP. Een gezonken Spaansch galjoen, ver moedelijk de „Almirante de Fiorencia", het zilverschip van de beroemde „Armada", de groote vloot, die in 1588 door Koning Phi lips II van Spanje tegen Engeland werd uitgezonden, wordt nu, nadat het werk een tijdlang gerust heeft opnieuw door duikers doorzocht. Het galjoen met 30 millioen zilver-- ,,realen" (een „reaal was ongeveer 30 cent waard) aan boord hebben. Met stukjes en beetjes is er sinds 1661 aan het bergings- werk gearbeid, maar telkens verloor men het schip weer uit het oog. In 1910 werd het wrak in 60 voet water en met 27 voet slijk bedekt, teruggevonden. Later werd het in zooverre „vrij gemaakt, dat duikers op sommige plaatsen op het dek er van konden loopen, terwijl het op andere plaatsen slechts met ongeveer 3 voet modder bedekt was. Muntstukken, kanonnen, zwaarden en een groote hoeveelheid bijzonder hard eikenhout zijn bij verschillende gelegen- heden reeds door duikers bovengebracht. Dezer dagen zijn weer nieuwe belangrijke vondsten gedaan door de duikers, waar- onder de vrouwelijke duiker miss Margaret Naylor. Het bergingswerk staat onder leiding van kolonel Foss, die van meening is, dat het zal gelukken, de overblijfselen van het schip, zij het in gedeelten, boven water te brengen. EEN EZEL IN DE KERK. Groote ontsteltenis en ontstemming werd er Vrijdag gewekt te Cave, een plaatsje van 4000 inwoners, nabij Rome, doordat er onder de mis een boer op z'n ezel de kerk kwam binnenrijden. Toen de boer gearresteerd werd, zei hij stomverbaasd te zijn, daar hij zich niet be- wust was iets gedaan te hebben, dat niet in den haak was. Hij dacht de kerk met zijn ezel evengoed te mogen binnenkomen als zijn eigen huis, want zijn ezel was zijn beste vriend. Maar de geestelijkheid dacht er anders over en sleepte den boer voor de rechtbank wegens beleediging van het al- lerhoogste en allerheiligste. De rechters zeiden, dat het allerheiligste waren de kelk, het crusifix enz., allemaal dingen die niet door den boer waren be- leedigd, dus sprak hem vrij. DE WERELD, WAARIN MEN ZICH VERMAAKT. Deauville is thans de meest gezochte badplaats. Het wemelt er niet alleen van schatrijke Amerikanen, „werkelijke" mil- lionairs, er zijn ook Oostersche prinsen, die van kop tot teen in de diamanten zit- ten, terwijl de rij van al deze hooge en dure personages waardiglijk wordt gesloten door den Sjah van Perzie en koning Alfon so van Spanje. Het spreekt van zelf, dat er van alles eri nog wat gedaan wordt, om te zorgen, dat iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. deze gasten zich niet vervelen. Een der grootste attracties is het spel; baccarat en Chemin-de-fer zijn van drie uur's middags tot 8 uur in den ochtend gaande, en tot drie rijen diep staan de candidaten om de speeltafels. Er worden natuurlijk fortuinen verloren enook gewonnen. Dezer dagen slond de bank in het Casino „op springen". Drie millioen francs waren in de zakken van de spelers terechtgekomen* het eenige red- middel in zulk een geval is een stel fris- sche croupiers, die met kracht een nieuwen aanval op de spelers kunnen doen. Dit ge- beurde ook thans, en met succes. Men was weldra weer „op peil". Intusschen klaagt niemand over verlies en beroemt niemand zich op winst. Men weet zich in deze wereld van vermaak en geldwegsmijten zeer wel te beheerschen. De koning van Spanje is natuurlijk bij zonder „in trek". Hij wordt vooral gevierd door de Amerikaansche millionairsdoch- ters, die hem letterlijk smeeken om een dans; wie er een van hem krijgt, wordt minstens een geheelen avond door haar vriendinnen benijd. De Sjah van Perzie is een trouw bezoe- ker van de rennen. Hij „verdiende" on- langs een klein fortuin, toen Sao Paulo won. ERNSTIG ONGELUK TE BERLIJN. Woensdagmorgen had een ernstig onge- luk op den Anhalter Bhanhof plaats. In de groote hal van het station wordt op het oogenblik aan het dak gewerkt. Hiervoor was een stellage aangebracht aan de ijzer- constructie van het. dak. Daarop waren Woensdagmorgen 11 uur elf arbeiders aan het werk. Plotseling braken de ladders, waarop de hangende stellage steunde. Alle arbeiders stortten omlaag op het middelste perron. Een van hen kwam op de rails terecht voor een personentrein, die op het punt stond om te vertrekken. Onder het publiek, dat op dezen druksten reisdag van het jaar in grooten getale aanwezig was, ontstond een verschrikkelijke paniek. Spoorwegbeambten snelden toe om hulp te verleenen. Men bemerkte echter spoedig, dat deze hulp voor de meeste slachtoffers te laat kwam, die bij hun val van een hoogte van 35 M. zware in- en uitwendige kneuzingen hadden opgeloopen. De brand- weer zette weldra het station af. De gen darmerie en de brandweer namen de ver- ongelukten op en moest vaststellen, dat vijf van hen onmiddellijk waren gedood. De zes anderen hadden zware been- en armbreuken. Voor het leven van enkele der zwaarge- wonden wordt ernstig gevreesd. Waaraan het ongeluk is te wijten, heeft men tot dus- ver niet kunnen vaststellen. OPGRAVINGEN IN CARTHAGO. Overblijfselen van kinderoffers. Twee Fransche geleerden, Pouissot en Lautier hebben bij hun onderzoek der rui- nes van Carthago den tempel ontdekt waar meer dan twee duizend jaar geleden de bloedige ritueele plechtigheden, welke ver bonden waren aan den eeredienst van de godin Tanit of Astarte, plaats hebben ge- had. Tegenover de vier altaren bevonden zich op een diepte van drie voet in de aarde groote steenen vazen, waarin men de over blijfselen heeft gevonden van pasgeboren en zeer jonge kinderen. De laagste der altaren is afkomstig uit de 7de of 6de eeuw voor Christus, terwijl het hoogste altaar dateert uit de laatste onafhankelijkheidsperiode van Carthago. HALF ZES. Te Teddington woont een terrier, die den kost verdient als porder. Elken mor- gen om half zes rent de hond, die in den tuin verblijf houdt, de trap op, en springt enkele malen tegen de deur van de kamer aan, waar zijn meesteres slaapt. Ik heb den hond nog maar een maand of wat en het was louter toeval, dat ik deze eigenschap in hem ontdekte. Wij behoeven nooit op de klok te kijken, verklaarde zij verder, want wij kunnen er zeer van zijn, dat het half zes is, en geen minuut vroeger of later. Er is geen klok in het huis en in de aan- grenzende woningen, die Terry den tijd kan zeggen, zelts al zou hij dat verstaan, en ook is er geen bepaald geluid, dat den hond aan den tijd kan herinneren. DE GEESTEL1JKE EN DE BOOKMAKER. Hoe een geestelijke vier honderd pd. st. won" en daarbij honderd pd. st. verloor, bleek Woensdag j.l. voor de Marylebone politierechtbank. De geestelijke, Ralph W. Doyle, had in den trein naar Brigthon kennis gemaakt met een zekeren John Hawtin, die hem ver telde, dat hij trainer was van de paarden van den prins van Wales in Alberta-en hem allerlei interessante bijzonderheden om trent Canada, mededeelde. t"oen de reis bijna ten einde was, vroeg Hawtin zijn reis- genoot om diens naam en adres. Twee dagen later ontving de geestelijke een telegram, waarin stond „De paarden van Holmes hebben gewonnen". Even later kwam Hawtin in een rijtuig naar hem toe. Hawtin liet hem vier tickets zien, waarop de namen van paarden voorkwa- men en zeide, dat Doyle vierhonderd pd. St. had gewonnen. „Ik antwoordde", aldus de reverend Doyle, dat dit een groot geluk was, nu zoo veel menschen geld noodig hebben. Haw tin zeide toen: ,,Maar u moet mij eerst honderd pd. st. geven, want ik heb viermaal 25 pd. st. gezet om dit geld te kunnen winnen". „Ik had hem nooit gevraagd om iets te zetten", ging Doyle voort, „maar ik ver klaarde hem te gelooven. Toen vroeg hij mij, met hem mede te rijden naar zijn club. Het bleek een club te zijn in Govent-garden, waar bookmakers en spelers bijeen komen". Doyle vertelde vervolgens, dat hij een cheque uitschreef voor honderd pd., en die aan Hawtin gaf. Hawtin verzocht hem, bui- ten te wachten. Hij zou dan wel terug- Ned. Hery. Kerk. Ter Neuzen. 9) u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. u-, Ds. E. Raams en 2£ u., Ds. J. A. Raams, van Rijswijk. Zaamslag. 9$ u- en u., Ds. G. var. bis. Axel. 91 u. en 21 u.. Ds. J. B. Tli. Hugenholtz. Sas van Gent. 91 u., Ds. H. Akersloot van Houten Rcos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., dhr. L. Dek. Gereformeerde Kerk. Hoek 91 u., leesdienst en 6 u., Ds. Hulsteijn van Middelstum (nieuwe tijd). Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gerneente. Vloo sw(j kstr aat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., (oude tijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gerneente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51. u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de II. H. Diensten om 7, 81 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. pudding met den heerlijken Vanille-Roomsmaak ■JO cts per pakje, met A.l"s Frambozen- saus a 71R cts. per pakje. 5

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2