HoogwatergetijteTerNeuzen. BURGERLIJKEN STAND. Voorts werden op enkele meters afstand op circa 1 M. diepte, twee urnen ontdekt, die echter in scherven vielen, toen ze aan de buitenlucht werden blootgesteld. Naast deze urnen werd een gedeeltelijk verkalk- te tang in een haard gevonden. De urnen waren verborgen onder een keienbevloe- ring, die vrij intact was gebleven. Zij bie- ken afkomstig uit de 7de of 8ste eeuw. Nadere opgravingen werden niet noodig geoordeeld. Toch is uit een en ander ge- bleken, dat men zich hier op historischen gronu bevindt en dat het niet onmogelijk is, dat de grond in_ deze omgeving nog veel merkwaardigs "bevat. ONGELUKKEN BIJ HET BADEN IN ZEE Zcndagmiddag omstreeks 5 uur is de 26-jarige C. van O., uit de Warmoezier- straat te Rotterdam, tie Scheveningen bij het baden in zee verdronken. Van O. was met zijn broer en een dame ongeveer 50 M. Noordelijk van strandpaal 98 "ter hoogte van het batterijhuisje in zee gegaan, niettegenstaande de agent van politie Luursen hen kort te voren hier- voor had gewaarschuwd. Spoedig verxeer- de de dame, die niet kon zwemmen in le- vensgevaar. De broer van C. van O. redde haar° tegelijkertijd hoorde hij zijn broer om hulp roepen. Hij kon evenwel de dame niet loslaten. De agent Luursen, die op zijn route daar weer passeerde, ging onmiddellijk te water en na drie kvvartier gezocht te hebben, kon hij C. van O. aan het strand brengen. Nadat eerst nog was getracht de levens- geesten op te wekken, werd het lijk per brancard naar een politiebureau vervoerd. Zondagmiddag waren te Noordwijk 8 leden van een gymnastiekvereeniging uit Den Haag aan het baden. Een hunner ging te ver in zee; door elkaar bij de hand vast te hoyden en zoo een keten te vormen trachtten zijn kameraden hem te redden, wat is gelukt, doch een hunner, de ISjarige A. Mik uit Den Haag, is daar- bij, vermoedelijk doordat hij in een kuil terecht kwam, verdronken. Een der ge- broeders Admiraal uit Noordwijk begaf zich vrij spoedig na het ongeval te water, hij heeft den drenkeling opgehaald, maar diens levensgeesten waren toen reeds ge- weken. Zondag heeft zich te Zandvoort een ein- stig drama afgespeeld, waarbij een twee- tai menschen om het leven is gekomen. #Twee Amsterdammers, nl. de heeren Bree der en Cornelisse begaven zich aan het stille strand te water om te baden. Door den sterken Oostenwind werden beiden van het strand afgedreven, en of- schoon een hunner nog traciitte te zwem men, kon deze geen grond meer berei- ken. Op hun geroep snelden o.m. twee Zwitsers toe en begaven zfch met een zwemgordel aan een lijn te water. Toen zij zich reeds circa een kilometer van het strand bevonden, en op eenige tientallen meters de drenkelingen genaderd waren, verdwenen deze plotseling in de diepte en kwamen niet meer boven. Op het strand, waar zich onder het publiek zoowel de echtgenooten als de kinderen der beide slachtoft'ers bevonden, speelden zich, naar de Courant meldt, hartverscheurende tooneelen af. Dit was te tragischer, daar het der politie niet mo- gel ijk was het opdringende publiek op een afstand te houden. Terzelfder tijd werd ook een dame die zich te water bevond, door den stroom gegrepen en zou ongetwijfeld hetzelfde lot hebben onder- gaan als niet een visscher, die zich ter plaatse bevond, zich te water begeven had en haar in bewusteloozen toestand op het strand wist te brengen, waarna zij per auto naar Haarlem werd 'getransporteerd. De lijken der beide slachtoffers waren Zondag nog niet aangespoeld. De heer Broeder laat een vrouw en .drie kinderen en de heer Cornelisse een vrouw en twee kinderen achter. D1ELSTAL VAN f 34.000. Omtrent den diefstal van 34,000 ten nadeele van de Cooperatieve groothandels- vereeniging De Handelskamer aan den Ruigeplaatweg alhier meldt de N. R. Crt. dat er al geruimen tijd groote tekorten in de kas waren, zonder dat ontdekt kon wor- den, waar de fout school. Uit een, door een accountantsbureau ingesteld onderzoek bleek, dat van 1919 af drie bedienden, on der wie een chef de bureau, regelmatig kwi- tanties dubbel haden laten uitbetalen door reeds door den kassier ten kantore van de firma betaalde kwitanties weer betaalbaar te laten stellen bij den bankier van de fir ma. Hiervoor werden de kwitanties tus- schen andere nog te betalen wissels inge- schreven en zoo afgeteekend. Toen dit goed ging, was men nog verder gegaan, er wer den gefungeerde kwitanties vervaardigd, die eveneens betaald werden. Einde 1920 zijn twee der bedienden naar Amerika ver- trokken; de achtergeblevene had het kuurtje nog eenmaal uitgehaald en zich toen 6000 laten uitbetalen. Verleden week Woensdag is C. J. H. aangehouden; bij zijn verhoor zeide hij, nadat bwezen was, dat hij eenige kwitanties geschreven had, dat hij deze op order van den chef de bureau vervaardigd had, De bewijsstukken waren zoo goed als allc ver- nietigd, slechts 3 kaarten van het kaart- systeem, waarin de overboekingen plaats moesten hebben, waren vergeten, zoodat de fraude ondekt kon worden. MOTORONGELUK. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de Nieuwe Parklaan in Den Haag een motorongeluk plaats gehad. Ongeveer 2 uur reed de 43jarige F. W. T., schoor- steenveger, wonende aan de Toussaint- kade, op een motorfiets van Scheveningen naar Den Haag; op de duo was gezeten de 45jarige J. G. R., uit de Poeldijkstraat in Den Haag. De motorfiets kwam met de treeplank tegen een lantaarnpaal, met het gevolg, dat de beide personen van de fiets werden geslingerd en de lantaarnpaal uit den grond werd gerukt. De motorfiets werd ernstig beschadigd. T. was ernstig verwond aan hoofd, beenen en armen en werd bewusteloos naar het Gem. Zieken- huis overgebracht, waar men voor zijn le ven vreesde. Zondagochtend was hij nog buiten kennis, zoodat hij nog niet door de politie gehoord kon worden. Zijn toestand was Maandagochtend echter iest beter. j De duo-rijder R. kwam er vrij goed af en kon, na verbonden te zijn in den centralen post, naar zijn huis worden gebracht. NOG STEEDS MIJNEN. Altijd nog brengt de zee dit oorlogstuig aan ons strand. Een uur zuidwaarts van Zandvoort is weer een mijn aangespoeld. 's Morgens aangedreven, was zij 's mid- dags reeds gedemonteerd. Maar een zusje van haar was in gezelschap en deze zit heel wat gevaarlijker, daar zij half in 't zand bedolven is. Ook deze zal worden gedemonteerd, maar om alle gevaar bij onvoorzichtigheid te voorkomen, is zij onder politie-bewaking gesteld. IN HET OOR GEBETEN. Een Rotterdamsche brievenbesteller, die 't met zijn meisje te kwaad had gehad, was in den nacht van 16 op 17 April naar het huis >zijner aanstaande gegaan om er ver- haal op te halen. Het heele huishouden stond in een oogwenk overeind, de broer van het meisje ging naar beneden om den druktemaker te verwijderen. Daaruit ont- stond een vechtpartij. Toen de moeder ten slotte naar beneden kwam om de vechters- bazen te scheiden, werd ze door den boo- zen vrijer beetgepakt en zoo in 't oor ge- beten, dat ze een dag of veertien cinder ge- neeskundige behandeling moest blijven. Het O. M. eischte f 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. De president vond 't beestachtig zijn aanstaande schoonmoeder zoo te mis- handelen. AFGEBRAND. Zaterdag is de boerderij van den heer Nooten, gelegen onder Notsel (Ulvenhout) en bewoond door J. v. d. Broek, geheel afgebrand. Zeven varkens kwamen in de vlammen om, en het meubilair is grooten- deels verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. GESTOKEN. Zondagoiiddag is te Delft bij een dron- kemansrelletje de agent van politie H. door de G. met een mes in de borst en buik ge- stoken en ernstig verwond. De agent is naar het gasthuis vervoerd ter verbinding, en de dader is opgesloten. De politie der spoorwegen, die een on- derzoek instelde, vernam alsdan zonder- linge dingen. De V. had als makelaar van drie diamant- kooplieden onzer stad belangrijke partijen diainanten gekregen. De V. was Maandag naar Brussel gegaan, om deze diamanten te plaatsen, aan den man te brengen. Wat er nu met hem is gebeurd, zal het verdere onderzoek moeten uitwijzen, want voor het oogenblik weet De V. niets meer te vertellen, dan dat hij Dinsdagmorgen in het Ter Kamerenbosch (bij Brussel) is wak- ker geworden en dat tot zijn groote ontstel- tenis al de diamanten verdwenen waren. Dit is dus een herhaling van wat een paar maanden geleden plaats had, ook in het Ter Kamerenbosch. Het mag echter zon- derling heeten, dat de booswichten, die zich van de diamanten hebben meester gemaakt, de juweelen van De V., alsook zijn petsoon- lijke zakgeld, zijnde een 3000tal franken, hebben gelaten. Het juiste bedrag der toevertrouwde dia manten is nog niet bekend; alleen weet men, dat een der kooplieden er in betrokken is voor 40.000 fr. diamanten. IN WERKEL1JK GEVAAR. In een film, waarin de Fransche 'ookser Georges Carpentier de hoofdrol speelt, stelt een der tooneelen voor, hoe twee ac- trices in een rijtuig een gezwolien stroom doortrekken. Deze scene werd gemaakt door de sluisdeur plotseling te openen. De kracht van het water was echter grooter dan men vermoed had, j zoodat het rijtuig en de twee actrices in werkelijk gevaar kwam. Carpentier dit ziende, sprong te water en redde een der vrouwen, terwijl de andere eveneens werd gered. MESSENGEVECHT. Zondagnacht heeft onder de gemeenten Berkel tusschen een achttal personen uit Tilburg, die van de Moergestelsche kermis afkwamen, een ernstig messengevecht plaats gehad, waarbij zekere W. H. en de gebrs. Van R. ernstig gewond werden. ANTI-MILITAIRISTISCHE RELLETJES. Te Delft zijn Zaterdag en Zondag anti- militairistische relletjes geweest. Zaterdag- avond moest de politie handelend optreden om eenige vurige propagandisten tegen het publiek te beschermen. Zondagmiddag heeft de politie op de Brabantsche Turf- markt een optocht van anti-militairisten verstrooid- Onder ernstig verzet werden eenige betoogers, die niet naar het bevel van de politie, uiteen te gaan, wilden ge- hoorzamen, naar het bureau gebracht. GEARRESTEERD. Te Loosduinen aan het strand is een als heer gekleed persoon uit Den Haag, die zich aan niet nader aan te duiden hande- lingen met jongens schuldig maakte, ge- arre^teerd. Hij is in de kazerne opgesloten. VALSCHE GEBOORTE-AANGIFTE. Tegen een ingezetene van Tietjerkstera- deel is proces-verbaal opgemaakt we- gens valsche aangifte van de geboorte van een kind. EEN ARM AFGESLAGEN. In de bierbrouwerij „De Oranjeboom" in de Oranjeboomstraat te Rotterdam was de 40jarige arbeider A. Thijssen bezig een ac- cyteleen lasapparaat schoon te maken. Hij hield daartoe een gloeiend stuk ijzer bij den hevel van het apparaat, toen plotseling de carbidgassen een ontploffing veroorzaak- ten. De linker onderarm werd den onge- lukkige afgeslagen. Dit lichaamsdeel werd later teruggevonden in de Roentgenstraat. T. werd naar het Ziekenhuis aan de Coolsingel gebracht. ZWEMMEN OVER HET KANAAL. Meer dan vijftig zwemmers, onder wie twaalf vrouwen, zijn zich thans aan het trainen voor het overzwemmen van het Kanaal. Daarvan zijn er 41 Engelschen, 4 Amerikanen, 2 Franschen, 2 Canadeezen, 1 Nederlander, 1 Italiaan en 1 Australier. De Nederlandsche zwemmer Ooms wordt beschouwd als een der ernstigste mededin- gers. Nog nooit is er zulk een aandrang ge weest van gegadigden om het Kanaal over te zwemmen. Vermoedelijk is daaraan de prijs van duizend pond, uitgeloofd voor dengene, die het eerst er in slaagt den tocht te volbrengen, niet vreemd. Het wachten is slechts op het gunstige weer, dat maar niet wil komen. Wanneer de omstandigheden gunstig zijn, gaan de zwemmers te water bij Kaap Gris Nez tus schen 11 uur en 1 uur 's middags, in de hoop de Engelsche kust den volgenden mid- dag te bereiken bij wassend tij. EEN GEHEIMZINNIGE ZAAK. Onder dit hoofd stond dezer dagen het volgende in de Belgische pers: Dinsdag bij de aankomst van den trein uit Brussel, te 11 uur 19, werd de Midden- statie te Antwerpen in opschudding ge bracht door een ongewoon geval. Toen bijna een ieder den trein verlaten had, werd plots een schot gehoord. Een reiziger van een tweede klasrijtuig had gepoogd zelfmoord te plegen, door zich met een revolver in het lichaam te schieten. De wanhopige werd met de grootste om- zichtigheid naar de verpleegkamer ge bracht, waar hem de eerste zorgen werden toegediend, waarna men hem naar het Stuyvenberggasthuis overbracht. De wanhopige was zekere De V., een Hollander, makelaar in diamanten. Op hem werd een schrijven gevonden, gericht aan zijn familie, waarin hij mededeelde, dat hij de schande, die hij zijn familie had aan gedaan, niet wilde overleven. TERUGGEVONDEN. In het jaar 1913 verloor een dame uit Glasgow, mevr. Clarke, op een reis door Zwitserland, bij een bestijging van den Pilatus, haar gouden beursje, dat twee ringen met grooten brillanten en twaalf pond sterling in goud bevatte. Zij was on- troostbaar over haar verlies, en hoe zij ook zocht, zij kon het beursje maar niet terug- vinden. Het volgend jaar wilde zij weer naar Zwitserland, maar de oorlog stuurde al haar reisplannen in de war en mevrouw Clarke had alle hoop op het terugvinden van den verloren schat opgegeven. Maar dit jaar kreeg zij opeens een ingeving om het nog eens te probeeren. In gezelschap van haar dochter keerde zij terug naar de plek waar zij 9 jaar geleden het fameuze beursje had verloren. Het lag er nogNiemand, had het ontdekt onder den denneboom, waar de reizigster negen jaar geleden uitgerust had en waar het onder sneeuw en dennennaal- den al dien tijd veilig had gelegen. EEN DANKBARE ARRESTANT. Een handelsreiziger werd dezer dagen te Brighton, de bekende Engelsche bad- plaats om de een of andere reden door de politie opgepakt en voor een nacht in de eel gestopt. Den volgenden morgen bij het weggaan, terwijl hij de hem opgelegde boete van 50 shilling betaalde, zeide hij: „lk dank de politie ten zeerste voor haar welwillendheid om mij dezen nacht op te bergen. Ik had veel geld bij me, dat ik anders misschien kwijtgaraakt zou zijn. HET GOUD VAN DE ,„LAURENTIC." Hilton Young, heeft verklaard, dat dit jaar reeds voor 1.600.000 p. st. waarde aan goud uit het wrak van den White Star-liner „Laurentic" is opgehaald, en dat er krachtige maatregelen worden ge- troffen om nog meer gdud te bergen. De „oogst" van het vorig jaar bedroef 5 a 6 millioen p. st. De ,,Laurentic" is het groote schip, dat in 1917 voor de Westkust van Ierland zonk met een zending goud aan boord, voor voor welks berging het bergingsvaartuig Racer" door de admiraliteit werd aange- wezen. DE TREINRAMP TE SULPUR-SPRINGS. Uit St. Louis in den Staat Missouri wordt gemeld, dat in de buurt van Sulpur Springs een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad. Een sneltrein en een locaaltrein liepen er op elkaar. Volgens de eerste berichten zijn er 60 dooden en circa honderd gekwetsten. Velen zijn levend ver- brand in den stoom, ontwikkeld door den ketel van de locomotief van den sneltrein. Latere berichten over de spoorwegramp stellen gelukkig het aantal slachtoffers iets lager, al blijft het een afgrijselijke ramp. Het aantal dooden zou blijkens die latere opgaaf 35 tot 40 zijn, het aantal gewonden zestig. Naar gisteren uit Sulpur Springs werd gemeld bleek het tooneel van de treinramp daar wel op een slagveld. Een sneltrein, bestaande uit twaalf stalen wagens, ver- brijzelde een locaaltrein van zeven houten wagens, die in duizend stukken werd ge- broken. Een paar wagens van den lokalen trein werd den spoordijk "afgeslingerd en kwam in de rivier terecht. Passagiers wer den door bokstukken van den trein onder- water vastgeklemd en verdronken. Ande- ren kwamen op gruwelijke wijze om door dat zij bloot gesteld werden aan den stoom van den gekantelden locomotief. Een troep padvinders bood op heldhaftige wijze hulp. Zij werkten mee aan het geruststellen van de beangstigde overlevenden. Ongedeerde passagiers organiseerden hulpbrigades en verlosten met behulp van bijlen en houweelen de vastgeklemden en gewonden. Van de reizigers in den sneltrein was er slechts een gedood, de overigen waren en- kel doorelkaar geschud. Van vele dooden bleek het onmogelijk de identiteit vast te stellen, zoo waren de lijken verminkt. Een trein tot hulpverleening werd be mand door stakend spoorwegpersoneel. ARSENICUMVERGIFT1G1NG OP GROOTE SCHAAL. Tengevolge van de vermenging van groo te hoeveelheden arsenicum in de spijzen, die werden opgedischt in een volksrestau- rant te New-York, zijn zes personen over- leden en meer dan honderd ziek. Nadat de kok was gearresteerd beschuldigd van moord, in de meening, dat hij een wrok op den eigenaar van het restaurant had willen koelen door vergiftiging van de spijzen, kwam aan het licht, dat een firma> wier hulp was ingenjepen ter verdrijving van kakkerlakken uit de keuken, daarvoor arsenicum had gebruikt, dat ook in het eten was terecht gekomen. EEN ONGELUK BIJ DE COWES- REGATTA. Bij den aanvang der Regatta te Cowes heeft een eigenaardig ongeluk plaats ge had. juist toen men het schot voor den start ging lossen hetgeen natuurlijk met los kruit geschiedde sprong een 13jarig jongetje precies voor den mond van een der kleine kanonnen, die daartoe gebruikt wer den. De jongen viel bewusteloos neer, met een diepe, hevig bloedende wonde aan de slaap. In het hospitaal kwam hij evenwel spoedig bij, en thans is hij buiten gevaar. EEN MOORDENAAR GEARRESTEERD. Te Dresden is de bookmaker Wilhelm Blume gearresteerd, terwijl hij bezig was in de woning van een oude vrouw een hin- derlaag te leggen voor een postbode, die daar geld moest brengen. Tijdens zijn verhoor bekende Blume, dat hij in September 1918 te Berlijn een post- bode en een vrouw vermoord had, terwijl hij in Januari 1919 den postbode Lange in het Berlijnsche hotel Adlon heeft vermoord en beroofd. Vingerafdrukken, die men destijds op de plaats van de misdaden nam, pasten voi- komen op de vingerafdrukken van Blume. De politie vermoedt, dat Blume nog ver- schillende andere moorden op zijn gewe- ten heeft. TEVEEL MEISJES EN VROUWEN. Uit een volkstelling te Washington is ge~ bleken, dat er (de datum en het jaartal worden er niet bij vermeld) in die stad 99.864 ongetrouwde vrouwen en meisjes waren tegen 70.316 vrijgezellen. Voor ca. 30.000 vrouwen in Washington zijn dus hu- welijkskansen niet aanwezig. Dit groote „teveel" der meisjes en vrou wen te Washington schijnt te moeten wor den verklaard uit het feit, dat er in die stad, waar zoo talrijke departementen en regeeringsbureau's zijn gevestigd, een zeer uitgebreid arbeidsveld bestaat voor vrou- welijke stenografen en typisten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY in lossing te Rotterdam, s.s. HELENA in lading te Blyth voor Stettin. s.s. TERNEUZEN passeerde gisteren- avond 7 uur Holtenau, op reis van Uleaborg naar Ter Neuzen. s.s. CORNELIS in lading te Uleaborg voor Velsen. s.s MAGDALENA in lading te Blyth voor Stettin, s.s. ELISABETH in lading te Blyth voor Stettin. SCHEEPVAARTBEWEGING. 4 Aug. Eng. s.s. May Scott, 4145 M3., kolen, van Immingham voor Gent. Eng. s.s. Abaris, 8184 M3., ledig, van Bordeaux voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3„ stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Nederl. s.s. Folmina, 3293 M3., kolen, van Dunston voor Sluiskil. Zweed. s.s. Dalaskar, 978 M3., fosfaat, van Gent naar Aalborg. Eng. s.s. Landpark, 1708-M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Nyroca, 3665 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Belg. s.s. Pervyse, 2814 M3., ledig, van Gent naar Boston. Duitsch s.s. Laura 2706 M3., hout, van Trangsund voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Garth, 5455 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., macadam, van Gent naar Felixtowe. Eng. s.s. Coaster, 762 M3., fosfaat, van Gent naar Southampton. 5 Aug. Nederl. s.s. Folmina, 3292 M3., ledig, van Sluiskil naar Dunston. Duitsch s.s. Kronos, 2631 M3., hout, van Rafso voor Gent. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3„ stuk goed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Wenning, 2227 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Sheaf Garth, 5455 M3., ledig, van Sluiskil naar Methil. Eng. s.s. Arkleside, 1835 M3., stukgoed, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Jelo, 1853 M3„ papierpap, van Arendal voor Gent. Fransch S:S. Raymond Poincare, 6428 M3., kolen, van Gent naar Brest. Fransch s.s. Hebe, 4658 M3„ kolen, van Gent naar Caen. 6 Aug. Eng. s.s. Saint Enogat, 6365 M3., kolen, van Gent naar La Pallice. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Achroite, 3384 M3., kolen, van Boston voor Gent. Noorsch s.s. Biscaya, 4179 M3„ erts, van Bordeaux voor Gent. Amerik. s.s. Coldbrook, 14444 M3., stuk goed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Gala, 2826 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. 7 Augustus. Nederl. s.s. Sint-Jansland, 6239 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil. Eng. s.s. Alt, 2840 M3„ stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Ligthfoot, 5361 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Belg. Loodsboof No. 7, 793 M3., ledig, van Vlissingen voor Gent. Noorsch s.s. Trane, 2959 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Fransch s.s. Toulouse, 5655 M3., kolen, van Gent naar St. Nazaire. 8 Augustus. Eng. s.s. Mayscott, 4145 M3., ledig, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Aire, 1794 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Lettisch s.s. Krimulda, 5579 M3., ge- mengd, van Riga voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Noorsch s.s. Trane, 2959 M3„ ledig, van Sluiskil naar Swansea. Nederl. s.s. Sint-Jansland, 6239 M3., ledig, van Sluiskil naar Newcastle. Deensch s.s. I. D. S. Adolph, 5000 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Burnt Island. Eng s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Belg. Loodsboot No. 7, 793 M3., ledig, van Gent naar Vlissingen. Van 4 tot en met 8 Augustus werden langs de Middensluis 92 binnenvaartuigen op- en 87 afgeschut; langs de Westsluis 0 op- en 3 afgeschut. WEERBER1CHT VAN 9 AUGUSTUS. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 766.6 Sey- disfjord. Laagste barometerstand: 748.0 Sylt. Verwachting tot den avond van 10 Aug.: Meest matige Zuidwestelijke tot Noord- westelijke wind, zwaar bewolkt met opkla- ring, waarschijnlijk nog enkele regenbuien, zelfde temperatuur. DAGEN. Voorm Nam Donderdag 10 Aug. Vrgdag 11 Zaterdag 12 Zodnag 13 n Maandag 14 B Dinsdag 15 n Woensdag 16 3.12 3.44 4.15 4.48 5.23 6.03 6.54 3.28 3.59 4 31 5 05 5.42 6.27 7.23 Alle jeukende huidkwalen als eczema, uitslag, netelroos, acne, winter- handen enz., en ook lichte kwalen als zadelpijn, insecten'oeten, kloven enz. worden geheeld door aanwending van Foster's Zalf. Prijs 1.75 per doos, atom verkrijgbaar. 8 BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 13 Juli. Petrus Au- gustinus de Maat, oud 43 j., jm. en Rosalie Dobbelaar, oud 27 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Petrus Johannes, z. van Hendricus van Dijk en van Melania Maria Stallaart. 7 Juli. Florentina Maria, d. van Constantinus Vaal en van Maria van Acker. 9 Juli. Maria Gerarda, d. van Petrus van Re- morie en van Rozalia de Schepper. 11 Juli. Maria Johanna, d. van Daniel Haak en van Neeltje Bakker. 16 Juli. Cornelia Emerencia, d van Leo Ferdinandus Hermans en van Florentina Pieters. 19 Juli. Germania Maria Louisa, d. van Eduardus Jacobus Heijens en van Ludovica Maria Warrens. 30 Juli. Catha- rina, d. van Nicolaas Buijze en van Suzanna Hamelink. Overlijden. 9 Juli. Een als levenloos aange- geven kind van het vrouwelijk geslacht van Petrus van Trappen en van Aafje Koster. Jan Francies Roovers, oud 60 j., z. van Pieter en van Judoca Annaart (beiden overleden). 11 Juli. Leonardus Josephus Schuren, oud 2 m., z. van Jan Francies en van Rosalia Spon- selee. 23 Juli. Theophile van Vlieberghe, oud 56 j., echtg. van Cornelia Kurfmaker. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 14 Juli. Gustavus Franciscus Holvoet, oud 21 j., jm. en Magda- lena Augusta de Block, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Marcel Marie Rene Laniel, oud 24 j., jm. en Lydia Jacoba Theri, oud 22 j., jd. 12 Juli. Richard Stofferis, oud 24 j., jm. en Johanna Aleida Apelonia Acda, oud 25 j., jd. 29 Juli. Gu stavus Franciscus Holvoet, oud 21 j., _jui. en Magdalena Augusta de Block, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Elonie Melanie, d. van Henri Philemon van den Steen en van Maria Margaretha Piers. 11 Juli. Paul Victor, z. van Jules Gregorie Valette en van Juliette Anna Evrard. 13 Juli. Janneke, d. van Jo hannes Comelis Jonkman en van Janneke Ma- chielsen. 21 Juli. Maria Anna, d. van Ludo vica Harvent (woonplaats Middelhamis). 29 Juli. IreiTa Maria, d. van Angelus Vemaeve en van Josephina Maria Goedemont. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 20 Juli. Arthur Au- gustinus de Smet, oud 28 j., jm.enLimaFrun- cisca Josephina Kerckhaert, oud 26 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Martha Maria, d. van Johannes Franciscus Soethaert en van Mag dalena Maria Kindt. 23 Juli. Irena Maria, d. van Pieter Janssens en van Julma Scholasti- ca Goethals. 31 Juli. Gustaaf, z. van Hermina Celesia van Laere. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 6 Juli. Marinus Pieter Witte (van Axel), oud 34 j., jm. en Aaltje Catharina van der Hooft, oud 19 j., jd. Pieter Marinus van de Voorde (van Axel), oud 24 j., jm. en Janna Jozina Herrebout, oud 21 j., jd. 20 Juli. Jacobus Oppe (van Amsterdam), oud 26 j., jm. en Mechelina Poulina van de Velde, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juli. Marinus Pieter Witte (van Axel), oud 34 j., jm. en Aaltje Catharina van der Hooft, oud 19 j., jd. Pieter Marinus van de Voorde (van Axel), oud 26 j., jm. en Janna Jozina Herrebout, oud 25 j.» jd. Geboorten. 7 Juli. Francois Jan, z. van Jan de Ridder en van Cornelia Simons. 8 Juli. Anna Cornelia, d. van Jacobus van Alten en van Cornelia den Hamer. 10 Juli. Willem, z. van Daniel Hamelink en van Adriana de Feij- ter. 12 Juli. Elizabeth Maria, d. van Daniel Egbert de Kraker en van Neeltje van Hoeve. 13 Juli. Hendrik, z. van Pieter de Bokx en van Adriana Maria Cornelissen. 16 Juli. Cor- nelis Jozias, z. van Cornelis Hamelink en van Anthonina Romeijnsen. 24 Juli. Abraham Jan, z. van Comelis Nicolaas den Hamer en van Cornelia Jacomina Dieleman. 29 Juli. Dirk Leendert en Willem, zonen van Leendert Wil lem de Regt en van Jacomina Cornelia Dekker. 31 Juli. Janna Clasina, d. van Jan de Pooter en van Catharina Hamelink. (ZONNETIJD). i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3