*m mil f% 0% 11 ijy AL8EMEEN N1EUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VBOR ZEEUWSEH-VLAANDEREN. sisase isssas Levert de fijnste soorten HONIMKOfiK, No. 7333 ^p.fe I Vrijdag 4 Augustus 1923. s ii# w «i 70e Jaargang. Uit het hooge Noorden. ft y MEBHUUWGSOEFElllWfiEHi Siaom-j K«tek- Beschaliffflfcriek „ST,. ANTOIME" HINDERWET. tm pi ill s§§®nn ii Opslagplaats voor Ter Neuzen en Om&trekenFtrma Wed. A. M. DUHZE, BtNHENLAKD. mm&MM WM^i urn—nr irmascurmxx" ass HI H3 jE& 3 T Hi B L A 13'. Het, in noodig, »ich ten miuste een half uur voor het vertrek van drsi trein, de tram of de stoomboot aan het sta tion of de aaiilegplasits ie beviuden. aan hun kinderen later een positie in de maatschappij te verschaffen, hun kinderen verder leeren laten, hebben het dan ook dikwijls heel wat moeilijker en moeten meer verrichten en tegelijk zuiniger zijn dan de vaders, die hun kinderen spoedig naar een ambacht zenden en mede laten erdienen. In den regel is het leven voor den middenstand veel zwaarder dan dat an den arbeider. Men kan er dan ook wel van op aan, dat het overgroote deel der middenstanders heel wat meer arbeidt dan acht uren daags, maar hun vrouwen werken van den vroe- gen morgen tot den laten avond. De moe- ders hebben in den regel een dagtaak, die nooit gereed komt. Nu wil ik het over de vaders hebben, omdat zij gewoonlijk vergeten worden, want er worden ontelbare preeken gehou- den over de nroeders, wier toewijding en zelfopoffering worden geprezen en dan worden de kinderen opgewekt hun moeders te blijven eeren, aan haar geluk te denken en als zij oud geworden is voor haar te zorgen. Dat is uitstekend, want de heilig- heid van het moederschap kan nooit te hoog worden aangeslagen, maar de vaders moeten niet geheel worden veronacht- zaamd. immers, hun verantwoordelijkheid voor het grootbrengen en opvoeden van hun kinderen is ook grqot. Want al wijst na- tuur en maatschappij aan de moeder een grooter deel van die taak toe, vooral in de eerste jaren, het is de vader, die tegenover God en de maatschappij zich verantwoor- delijk gevoelt, dat zijn kinderen brave bur gers in de samenleving zullen worden en die dan ook gewoonlijk een groot deel draagt der „geestelijke" zorg voor het welzijn van het kind. Wanneer hij de ma- teriegle zorg voor kleeding en voedsel aan zijn vrouw overlaat, het is het onderling overleg van beide ouders (waarbij hij veel- al leiding geeft), waaruit de eigenlijke op- voeding tot godsvrucht en deugdsbetrach- ting voortspruit. De velerlei zorgen, die de vaders voor hun kinderen hebben, gaan dikwijls onge- merkt door de kinderen voorbij, juist om dat die zorgen gewoonlijk meer van gees- teliiken aard zijn dan van stoffelijken aard. Het zijn vooral de stoffelijke zorgen, die het eerst worden opgemerkt. Maar ieder vader neemt de belawgen van zijn gezin ter harte en heeft daarvoor zich een me- nigte van beslommeringen te getroosten, die minder in 't oog vallen, maar die dan toch besteed worden tot het geluk zijner kinderen. ja ongetwijfeld is het zoo, dat toen het kind nog in de wieg lag, vader de zorg voor dat kleine kind vrijwel geheei aan moeder overiiet, ook al zal hij dikwijls het kind in zijn armen hebben genomen en 's nachts als het schreide het hebben ge- sust, terwijl moeder sliep. En in de prille eugd lijken de bemoeii'ngen van den vader oppervlakkig weinig meer dan af en toe een spelletje, een wandeling, een nacht- kus, en als het kind stout is geweest: uit- oefening van het vaderlijk gezag. Maar juist in dit laatste schuilt, als dat goed wordt gedaan, de beteekenis, die de op- voeding van den vader heeft. Want zijn deel in de opvoeding is vooral: de leiding van den kinderwil, de vorming van het karakter, het aanbrengen van be- grip van goed en kwaad, het inprenten van eerbied voor heiiige dingen en daarnaast: in die gezinnen, waar een religieuze geest heerscht, het leeren staan voor het aange- zicht Gods. Het is menige vader, die tegenover zijn kind de les leert uit het schoolliedje: E, B C L A M EL JOH. d. SAMDE-w. d. H E S J D E N, Tilburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerie Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Gandij - Reclame Ontbijt. wiiskracht, die voortgaat met den arbeid en die soms met strattende hand opvoedt, van niet minder waarde. Terwijl de moeder als huisvrouw het huislijk leven verzorgd, is het de vader, die door zijn beroep of ambt haar in staat stel- de dat te doen. Hij verdiende het geld, waarvoor voedsel, kleeding en genot kon worden gekocht. Een kind kan nooit besef- fen, voordat hij zelf vader is, hoeveel zijn vader aan zichzelf ontzegt, opdat zijn kind geen gebrek zou hebben, of hoeveel extra- arbeid hij verricht om aan zijn kind de weelde van mooie kleeren te schenken of het in staat te stellen zich te bekwamen voor een gewenscht beroep. Vele vaders spannen zichzelf zwaar in en werken dub- bel, opdat hun kinderen het gemakkelijk zullen hebben en met hun kameraden aan alle genoegens deel kunnen hebben. Daarom rust op ieder kind tegenover zijn vader een plicht ook na zijn dood, nl. dat kind draagt den naam van zijn vader. Dat kind erft behalve zijn eigendom ook zijns vaders naam. En dan heeft dat kind de plicht om dien naam zijns vaders tegen over de wereld onbesmet te bewaren, ge- lijk hij voor God ook rekenschap af te leg- gen heeft van de mate van zijn kinder- liefde jegens de moeder en de vader. Elkeen heeft veel aan zijn vader te dan- I „enoemd worden. DE TABAKSBELAST1NG. Gelei-biljetten voor in bewaring gehouden sigaren. De Minister van Financien maaid bekend, dat de inspecteurs der accijnzen gernach- zijn, tot 16 September e.k. geleibiljetren kosteloos te .doen afgeven voor de afleve- ring en het vervoer van voorraden sigaren, waarvan kleinhandelaren kunnen aantoo- nen, dat zij op 1 Juni 1922 door hen in be waring werden gehouden voor klanten, die deze vroeger hadden verkocht. Na dien datum zal een kleinhandelaar, die sigaren wenscht af te leveren en te vervoeren, die hij reeds voor 1 juni 1922 had verkocht, zich ter bekoming eener hiertoe strekkende vergunning bij geze- geld adres moeten wenden tot den Minis ter. KOLENLAAG AANGEBOORD. De Rijks-geologische dienst heeft in de gemeente Voerendaal(L.) een ontginbare kolenlaag aangeboord, ter dikte van circa 0.66 M. Op den boortoren der Rijksopspormg van delfstoffen te Corle bij Winterswijk heeft men op ca. 700 M. diepte het steen- kolengebergte aangeboord. Voor der, acn- terhoek mag dit zeker een geringe diepte XXVIII. Onze vorige brief was aan de moeders gewijd. Er is een woord in den Talmud: „God kon niet overal zijn en daarom schiep Hij de moeders". Hoe voortreffelijk ook dit woord is, er schuilt toch m. i. een onbillijke beoordeeling in Van de vaders. Zeker het is ongetwijfeld zoo, dat het kind veel meer de zorgen geniet van de moeder. En dit ligt voor de hand, niet alleen omdat haar natuur haar erop heeft aangewezen om voor het kind in de wieg te zorgen, maar ook omdat onze maatschappij onder God- delijk bestel zoo ingericht is, dat de vrouw de huiselijke taak op zich neemt, terwijl de man werkzaam is voor het dagelijkscn brood en gewoonlijk buitenshuis voor den arbeid vertoeft. Zoo heeft de dichter Ten Kate het vertolkt: Maar indien wij uitsluitend zouden han- delen over de liefde van de moeder tot het kind en wij zouden niets zeggen over de vaders, dan zouden wij eenigszins ondank- baar zijn jegens de trouw, waarmede die vaders onafgebroken werkzaam zijn om Maar hoe leert hij zijnen kinderen die les? Ongetwijfeld ook: door tusschenbei- den te vermanen en door dikwijls hun het goede voor te houden, maar in den regel het meeste: door het voorbeeld van ijver en plichtsbetrachting, dat eigen leven is. Want er is niets, dat zoo. .leerzaam is als het voorbeeld en de goede eigenschappen, die de vader in zijn levensgedrag en omgang met de huisgenooten vertoont, de bescha- ving, die zijn deel is, het plichts'besef, dat hem doet arbeiden in deze wereld, en het vroom geloof, dat hem tot God in eerbied doet opzien, dat alles wordt door zijn kin deren baast ongemerkt overgenomen en in de meeste gevallen zal een zeer groot deel van zijn karakter overgeerfd worden door de kinderen. Maar zult gij zeggen: elk vader heeft ook wel eigenschappen, die minder mooi zijn. Doch ik geloof, dat wanneer een verkeerde eigenschap duidelijk in het oog springt, het gevolg daarvan dikwijls juist is, dat het voorbeeld een waarschuwende les bevat. ken, al was het slechts hierom: omdat wij onzen vader steeds voor ons hebben gezien als een man, die de waarheid sprak en rechtvaardig handelde, die ijverig en ge- trouw zijn persoonlijke plicht volbracht en die zijn godsdienstige overtuiging en zijn zedelijke beginselen hoog hield als het kostbaarste bezit van zijn hart. Er zijn strenge en harde vaders, wier rechtschapen karakter voor de opvoeding der kinderen van grooter waarde is dan de teedere moe ders, die al te toegevend kunnen zijn. Soms gebeurt het, dat het groot geworden kind, als het de zwaarte en moeilijkheden van het voile leven heeft ervaren, met dankbaar- heid terugziet naar het ouderlijk huis, om dat de gestrengheid der vaderlijke tucht nil door hem wordt gewaardeerd als nood- zakelijk geweest om het karakter te vor- men en den wil te stalen. Dat woord uit den Talmud zouden wij gevoegelijk iets kunnen veranderen en lezen: „God kon niet overal zijn en daar om schiep Hij de vaders." En moge door ieder worden ingestemd met de bede van Hugenholtz: De beste der vorige boringen toch toon- den pas bij 1150 M. diepte Het steenkolen- gebergte aan. Het resultaat van deze bo ring is dus, dat het 450 M. hooger werd aangetroffen, hetwelk uit praktisch oog- punt bezien een beblangrijk feit is. De werkzaamheden worden voortgezet. daar het noodzakelijk is, den aard van het gebergte nader te onderzoeken. In deze boring is ook een dikke laag van steenzout aangeboord. Het onderzoek van deze monsters is nog niet afgesloten. voor vrouw en kinderen het noodige le- j De gevallen zijn niet zoo gering in getal, vensonderhoud te verdienen. De man, die niet huwt en aan zich zelf niet de zorg voor het gezin oplegt, kan in den regel heel wat gemakkelijker door het leven gaan. Hij be hoeft zich niet zoo in te spannen, als hij slechts voor zich zelf arbeidt, dan hij zich inspannen moet wanneer hij een gezin ge- vormd heeft en met het opgroeien der kin deren de opvoeding hoe langer hoe grooter eischen aan de beurs stelt. En in dit opzicht moeten wij niet verge- ten, dat de zwaarste zorg rust op de vaders uit den middenstand, die aan hun kinderen een opvoeding geven, waardoor na het ver- laten der lagere school eenige jaren, die groote uitgaven vereischen, moeten door- leefd, waarin het kind geld kost en de vader zijn inkomsten door bijverdiensten vergrooten moet. Die vaders, welke om dat een zoon, ate hij zelf vader geworden is, tegenover zijn kind zich in acht neemt voor een zwakheid, die hij indertijd bij zijn vader had opgemerkt. De kleine vrouwe- lijke ondeugdtn erven gemakkelijker over, dan de kleine manhelijke. Wanneer wij met eerbied denken aan de teederheid, die in het moederhart schuilt, aan haar onuitputtelijk geduld, haar zorg- zaamheid, vooral haar vertroostingen in droefheid, pijn, of ziekte; daartegenover staat de taaie kracht van den vader, de kracht die zwoegt voor zijn gezin, die ver- dedigt tegen ruwe stormen, die stand houdt een heel menschenleven lang. Even eerbiedwaardig als de moederlijke teederheid is de vaderlijke kracht, die dan wel is waar minder sentimenteel is, maar voor de levenspraktijk is de onverzettelijke GEEN STEUN AAN DE ONGEHUWDE WERKLOOZEN. In Staatsblad no. 449 is opgenomen het Kon. besiuit ter vernietiging van het be- sluit van den gemeenteraad te Utrecht, strekkende tot het verleenen van steun aan ongehuwde werklooze arbeiders, die b: hun ouders inwonen. Bij het nemen van dit besiuit heeft de overweging gegolden, dat de plicht tot onderhoud van personen als voren be doeld, in de eerste plaats rust op de ouders en niet op de overheid en dat het daarom in het algemeen niet in overeenstemming kan worden geacht met de beginselen eener goede steunverleening, wanneer aan dergelijke personen van overheidswege rechtstreeks steun wordt verleend. DE STAKING IN HET R1JNSLEEP- VAARTBEDRIJF. Het Bestuur van den Duitschen trans- portarbeidersbond deelde aan de Rotter- jJU I'UdalANb. De wisseling van nota's tusschen Berlijn en Parijs over de betaling der particuhere schuldvorderingen heeft geen ontspanmng gebracht, schrijft de N. K. Crt. De Duu- sche regeering blijft bij haar verklaring van onmacht, Poincare oij zijn „una bist du mcnt wiliig, so braucn ich Gewalt Van twee kanten, uit Berlijn en Parijs, komen overeenstemmende oerichten over de Fransche plannen om zich schadeloos te stellen. Beslag op de staatsinKonisten in "het bezette gebied, verbeurdverklaring van de goederen der 80.000 Duitschers die verlot heoben in Elzas Lotiiaringen te wonen en van de goederen van lOuu der rijkste ingezetenen in het bezette gebied zouden de Dronneii zijn, waaruit Poincare wenscht te putten. Or nij ook uitvoering zal geven aan dien wensch is een andere vraag. Frankrijk neemt wel de allure aan, dat net op eigen houtje kan en zal nanae- len, maar kan toch moeilijk blind zijn voor het feit, dat de andere Ententestiaten, En- geland, Belgie en italie de Kwestie der particuliere vorderingen beschouwen als een onderdeel van de schadevergoeding, dat met afzonderlijk kan worden geregeid. In den drang van Franschen kant om dat wel te doen zien zij een poging om vorde ringen, waarbij voorai Franxrijk belang heeft, onderdak te brengen, voor het mora torium aan de orde komt. De willekeur die in de te Parijs overwogen dwangmaatrege- len ligt, kan nun de zaak niet sympathie- ker maken, zoodat Poincare zich, voor hij tot daden overgaat, wel eens ntag afvrageu of het stoffelijk voordeei daarvan wel op- weegt tegen het moreele nadeel. De Duitsche regeering zal in dezen stel- lig niet toegeven. Door te zwichten voor iamsche stakingsleiding mede, dat de bij- j dtn franschen druk zou zij haar morato- zonder ernstige economische toestand in rium-verzoek verzwakken en de andere En- Duitschland en de bedreiging met verbre- tente-staten tegen zich Innemen. king van de tarieven door de werkgevers, j de gedeeltelijke opheffing van de solidari- teitsstaking noodzakelijk maken. Dientengevolge zal het Duitsche Rijn- sleepvaartpersoneel weder Duitsche sche- pen van en naar Nederland sleepen. NEDERLAND EN SPANJE. Naar aanleiding van het bericht, om- trent een uitnoodiging van de Spaansche regeering tot het zenden van een Neder- landsch oorlogsschip naar Guetaria, ter bijwoning van het 4de eeuwfeest van de eerste reis om de aarde, meldt men ons, dat voor het bijwonen van dit feest geen oorlogsschip beschikbaar is. (N. R. Crt.). GRENSKOMM1EZEN. De Ambtenaar meldt, dat de grenskom- miezen eerlang betere bewapemng zullen krijgen; aan een wapenmagazijn is op- dracht gegeven tot het leveren van revol vers. Het oordeel der Fransche pers over de nota van Balfour loopt vrij sterk uiteen. Terwijl de Matin het zonder voorbehoud prijst als een poging om Europa weer op de been te helpen, vindt de Echo de Paris slechts woorden van lof voor de vrijmoe- digheid waarmee Engeland zijn schuldena- ren aan hun verplichtingen herinnert. Het blad speelt het zelfs klaar er een aanspio- ring in te lezen om Duitschland nu maar flink aan te pakken. De Temps, wiens artikel officieus aan- doet, betuigt daarentegen ontevreden'neid over de nota, maar komt toch tot dezelfde conclusie als de Echo de Paris, dat Frank rijk maatregeien moet nemen om de En- gelsche vorderingen van Duitschland te- rug te krijgen. Ate volstrekte miskenning van den geest der nota bewijst deze slot- som eens te meer hoe moeilijk de onder- handelingen te Londen zullen worden. j^iiSBB^RLKMSfchZflSBCSBiaaEKaCilBKSi® -■1 *¥?/2 4 '4^ jjiawaa— i ■Minwmara—waa> ffirnffi BK& 3S3P 4tfGK De Burgemeester van TER NEUZEN roept d« in het -erlofgangersregister dezer g^eente tog* i werk«!ijken iliensf komen. LICH TINGEN. 1. KORPSEN PN ONDERDEELEN. 2. TIJDVAKKEN. PLAATS VAN OPKOM-T. 1919 1919 1919 1919 1919 A. B. .C. 1). E. 14de Regiment Infant,etie. De Compagnien Wielrijders. Het Regiment Genietroepen I Bat. Het Regiment Genietroepen II Bat. 8ste Regiment Infanterie. |g_30 September 1922. 4Hi September 1922. 1880 September 1922. 4tfi September 1922. 4lo September 1922. Bergen op Zoom, 's Hertogenboscb. Utrecht. Utrecht Arnhem. WIE WEL EN WIE NIET MOETEN OPKOMEN. Voor zoover de te volbrengen herhalingsoefeningen betreft, worden tot de opgeroepen lichtingen geacht ook te behooren de verlofgangers van oudere Itch tingen, die tegelijk met de opgeroepen lichtingen de eerste oefening hebben volbracht. De dienstplichtigen der opgeroepen lichtingen, die hun eerste oefening niet hebben volbracht te geyjK met een der ploegen hunner lichting, worden met betrekking tot de herhalingsoefeningen geacht te behooren tot de lichting, waarbij zij de eerste oefe- ning hebben volbracht; zij behoeven alzoo ait ,jaar niet voor de herhalingsoefeningen op te komen. Voorts behoeven niet op te komen de verlof gangers, die tot de administratietroepen van de bier- boven genoemde korpsen behooren en wier eerste oefening langer dan 84 maand heeft geduurd. VR1.IDOM VAN OPKOMST. De dienstplichtigen, die elders wonen dan in Nederland, Belgie, Hannover, Oldenburg, Westfalen en de Rijnprovincie, behoeven dit jaar niet aan de herhalingsoefeningen deel te nemen. WIJZE EN UUR VAN OPKOMST. De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, ieder op den voor hem voorgeschreven dag, in uniform gekleed en voorzien van hun zakboekje en verdere tot hun verlofsuitrusting behoorenie voorwerpen van kleeding en uitrusting op de plaats van be- stemming aanmelden a. zoo zij verblijf houden in de plaats van op- komst, uiterlijk te 8 uur voormiddags; A. zoo zij verblijf houden binnen 20 Kilometer van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voormiddags t. de overige verlofgangers voor zooveel zij binnen het. Rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van op- kornsi, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van vervoer lange de opde vervoer- hewiizen aangegeven route moeten begeven voor zooveel zij buiten het Rijk verblijf houden voor 4 uur namiddags. VERVOER. De verlofgangers die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt ingevulde vervoerbewijzen en passagebiljetten, behoeven zich voor hun vertrek naar het korps niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn dat hun het zakboekje wordt terug- gegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagehiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten werkdag voor hun vertrek, naar het korps des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. ter gemeente-secretarie aanmelden, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte be- scheiden. Verlofgangers, die in het buitenland verblijf houden, hebben recht op vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk en dient om zich recht streeks naar de plaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in hun zakboekje geen vervoerbewijs, ingericht om daarop te kunnen worden vervoerd van af de Nederlandsche gemeer.te, vanwaar zij de reis voor Rijksrekening wenschen aan te vangen, dan wordt hun, op hun verzoek, het vereischte ver- Ter Neuzen, 4 Augustus 1922. voerbewijs toegezonden door den burgemeester fie. gemeente, waar zij in het verlofgangersregister zijn ingeschreven. De verlofgangers, die zich vier ol meer ureu vdoi het tijdstip van aanmeiding op reis moeten begeven, genieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van f OA5, ongeacht den rang, dien zij bekleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wenschen te ontvangen, moeten het in ont- vangst nemen ter Gemeente-secretarie. den laatsten werkdag voor het vertrek naar het korps. VERHINDERING. De dienstplichtigen, die weger.- ziekte. verblijf op zee of een andere reder. in de volstrekte onmogelijkheid verkeeren om op den be- paalden datum in werkelijken dienst te komen, zullen zich naar hun korps of compagnie moeten begeven zoodra de reden van verhindering heeft opgehouden te bestaan. Bestaat de reden van verhindering in de aanwezigheid van ziekte of gebreken. dan dient de verlofganger hieivan zoodra mogelijk door over- legging van een gelegaliseerde geneeskundige ver klaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. BIJZONDERE BEPALINGEN. Hij, die zonder gel- dige reden niet voldoet aan deze oproeping, kan o. a. door een ambtenaar van de rijks- ofgemeente- politie, door de marechaussee of de militaire politie aangehouden en naar de plaats van bestemming ge- bracht worden; ook kan hij als deserteur worden behandeld. v Hij, die zonder geldige reden zich te laat bij zijn korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig. VRIJSTELLING. Geheele of gedeeltelijke vrijstel- ling van de herhalingsoefeningen kan worden ver- leend aan dienstplichtigen a. die gedurende zoodanigen tyd vrjjwillig in werkelijken dienst zijn geweest, dat op grond van de door hen in dien tijd verkregen geoefendheid de herhalingsoefeningen voor hen met of niet vooi den vollen duur noodig worden geacht; b. die tijdens den duur der herhalingsoefeningen onmisbaar zijn voor hun ambt, betrekking of bedrijl c. die kostwinner zijn voor 1. hun echtgenoote; 2. hun bloed- en aanverwanten m de rechte lime en aanverwanten in den onderhoud zij ingevolge 3. hun andere bloed tweed en graau 4. hun pleegouders; 5. degenen, in wier rechterlijk vonnis moeten voorzien d die onmisbaar zijn voor de instandhouding van de middelen van bestaan van de onder c bedoelde personen^ Qp een van deze gronden voor vrijstelling in aanmerking te komen, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoekschnit tot den Minister van Oorlog wenden. Dit verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn en kan ongefrankeerd worden toegezonden. Het kan ook by den burge meester worden ingediend, die alsdan voor de op- zending zorg draagt. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of komen te ontbreken aan de personen, hiervoren onder c bedoeld, kunnen deze personen m aanmer- king komen voor een geldelijke vergoeding, zoo den verlofganger wegens dienstbelang geen vrijstelling van de herhalingsoefeningen wordt verleend. Verdere inlichtingen hieromtrent kunnen ter gemeente-secre tarie worden gevraagd. De Burgemeester voornoemd, L. TH. VAN HASSELT, L. B. Heb trouw en waarheid lief, mijn zoon, i U/-wA «1/-wrvV*+c hiflfnnr r*mfiat wil Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente- secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van HU1BREGT R1BBENS Czn. te Ter Neuzen, om VERGUNNZJVG tot het opricliten van een be- waarplaats voor petroleum en gasoline op het perceel kadastraal bekend in Sectie K., no. 45. Op Donderdag 17 Augustus a.s., des namiddags drie uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftehjk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagenvoor het bovenge- melde tijdstip, ter secretarie der gemeente ta«K nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudents niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die nietovereen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaaldeu dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 3 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, L. TH. VAN HASSEL1, L. B. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. Meest op d'achtergrond van *t leven is [haar schouwtooneel bereid. In uw liefelijke scheemring, dienende [bescheidenheid, Hem de menschen, haar heur kindren, hem [de wereld, haar het huis; En voor beide liefdes volheid, als Gods [liefde sterk en kuisch, Hij voor alien, zij voor de enklen en toch [beiden voor elkaar, Niet gemengd en toch vereenigd, immer [bier en eeuwig Daai Tot aan uw jongsten snik. En wijk nooit af van Gods geboon, Ook zelfs geen oogenblik. Maak Gij ons huis tot Uwe woning Keer zeegnend tot ons in, o God, Want waar Gij woont, daar zijt Gij Honing En legt Uw gaaf in elk gebod. Te gader buigen voor Uw wil, Dat maakt eerst vrij en sterk en stil. T. g. T.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1