Al RFMFFN NIFIIWS- EN ADVERTENTSEBLAB VOOR ZEEUWSGH-VLAANBEREN No. 7332. Woensdag 2 Augustus 1922. 70e Jaargang. HERHALIHGSOEFEIilKGEH. Dienstpficht. O p roepin g. Onderwijzeres Gemeente-Rekening. BEKENDMAKING. 31NNENLAND. BUI TEN L AND." Het is noodig, zich ten minste een half unr voor het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het sta tion of de aanlegplaats te bevinden. Uitspraken in zake vrijstelling. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen op sollicitanten naar de betrekking van in de nuttige handwerken bij hetver- volgonderwijs aan school A. Stukken inzenden v66r 14 Augustas a.s. bij den Burgemeester. In diensttreding op 1 September a.s. Ter Neuzen, 1 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. GEELHOEDT, Loc. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. FEUILLETON. De Patient van dokter Vincent, door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) Guyse zat met het gezicht naar de deur en Stella had de deur aan haar rechter- kant, en toen ze de soep op hadden, werd Stella's aandacht getrokken door een on- bedachte beweging van haar gastheer. Zonder haar hoofd om te draaien kon zij het tooneeltje gadeslaan, dat zijn aandacht had getrokken en waarop hij de oogen strak had gericht. De acteurs in dit kleine drama waren de gerant en een heer, dien hij met buitenge- woon veel plichtplegingen in de eetkamer binnen liet. De Signor ging den vreemde- ling voor, maar hij draaide zich zoo dik- wijls naar hem om, dat hij den indruk maakte van een hoveling, die achterwaarts met het gezicht naar zijn souverein ge- keerd, een vorst binnenleidt. De andere een forsche, oude heer met Wit haar en een grijze snor, was een inposante ver- schijning, waar een horrelvoet zelfs geen afbreuk aan deed. Hij ging daardoor na- tuurlijk eenigszlns mank, maar accepteerde de onderdanigheid van Biffa met een kalmte, die deed vermoeden dat hij ge- wend was te heerschen. Hooghartige aris- tocraat, dat was de juiste omschrijving van zijn persoonlijkheid. Met koelen blik nam hij het gezelschap even op en ging toen rustig aan het ^afeltje zitt'en, dal voor hem gereserveerd was. „Wie kan dat zijn?" mompelde Stella achter haar hand, terwijl zij den vreemde- ling die het menu bestudeerde, oplettfend gade sloeg. „Een prins van den bloede, of een, die nooit gedeugd heeft en van- avond die dikke laars uitgooit en het hoilei eens doorzoekt naar juweelen en andere bagatellen, terwijl de andere gastoi hun diner genieten. Maar Otto zou niel zoo kruiperig doen, als hij niet meer van hem wist. Vroegere kennissen hebben gemaakt, dat Otto nogal een fijnen neus heeil ge- kregen, wat jij Walter?" Guyse keek Stella eens aan. „lk heb hem nooit eerder gezien," zeide hij kortaf. Maar, als had hij spijt van zijn bitsheid, wenkte hij den gerant, die zich juist met een laatste diepe buiging wilde verwijde- ren, na een kellner opgedragen te hebben de uiterste zorg aan den nieuwen gast te besteden. Ofto Biffa boog opmeuw, toen hij aan den wenk gehoor gaf en zijn hoofd over de wijnkaart boog, die de ka- pitein quasi bestudeerde. „Wie is die oude kerel?" fluisterde Guy se, terwijl hij met zijn vinger langs de kaart gleed. De Signor sloeg zijn oogen neer en zeide licht verwijtend: „Dat is een van de vier rijkste mannen in de heele wereld, kapi- tein Wilbur C. Cronin uit Pittsburg. Ik heb hem, wat je noemt nageslagen in „Who is Who", en ik zie„ dat hij goud van ijzer maakt in enorme gieterijen. Maar die arme heer heeft een constitute, die geen cent waard is. Hij wil nu die prachtige lucht hier eens probeeren, maar hij zal 1 een harden dobber hebben. In den goeden EEN MILL1ARDENREKEN1NG VOOR VIjF DAGEN LOGIES. Dr. Kurt Rosenfeldt toonde bij zijn be- zoek aan Rotterdam de rekening, die hem en znn collega's in de villa buiten Moskou voor de eerste vijf dagen van hun verb'njf aldaar werd gepresenteerd, schrijft ,,De Voorwaarts". De rekening werd uitgeschreven door ,.het Volkscommissariaat voor Gezond- heidswezen" en luidde: Sovjet-huishouding. Rekening voor de vacantie-reizigers Vanaervelde, Rosenfeldt en Liebknecht, voor vijf dagen: Woning 875.000.000 Roebel. Verpleging 3.500.000.000 Auto's 10.080.000.000 Bediening 535.000.000 Totaal 14.990.000.000 Roebel. P.S. Men wordt verzocht de rekening spoedig te vereffenen, daar de administra- teur bijna door zijn geld is en de arbeiders op spoeaige betaling aandringen. De verdedigers, die deze rekening van bijna 15 milliard toch wel wat al te gepe- perd vcinden (zij bedroeg toch altijd nog 'n 75.000 gulden) antwoordden: le. dat zij zooveel geld niet bij zich hadden; 2e. dat de arbeiders, die zooveel mil- lioenen bijeengebracht hadden voor het hongerend Rusland, het niet zouden dul- den; 3e. dat men in de fijnste hotels van Europa bij lange na niet zulke prijzen durf- de te berekenen. Hierop volgde een antwoord met het op- schrift: ..Waarde Gasten", dat inhield, dat de verdedigers het veel beter hadden dan eenig beambte van de Sovjetregeering en dus maar moesten betalen. Waarop het bescheid der verdedigers kwam, dat, zij indien zij als „gasten" be- schouwd werden, nog meer verrast waren ouoen tijd, toen ik nog maar heel gewoon- tjes „Otto" heevfte, ging ik wel eens een weddenschap aan en dat zou ik nu i weer wilier, doen dat de beroemde lucht hier er den heer Wilbur C. Cronin al heeli i gauw uit helpt, met hulp van onze keu- i ken." Ouyse en Stella lachten eens, alsof zij i een grapje maakten over den wijn, dien ze besteld hadden, en Biffa drentelde weer 1 weg. Het tweetal ging nu weer verder.met! de lunch en lette in het geheel niet} op j dfcn Pittsburger millionnair, die hun met gelijke munt betaalde. Aan het einde van den maaltijd kwijnde het gesprek wat; hun j wederzijdsche nieuwsgierigheid toch was reeds bevredigd door hun onderhoud op de veranda. En de invitatie was niet ge daan en ook niet aangenomen, alleen om het genoegen van de nieuwtjes uit deze vierde rangs badplaats te bespreken. Toen zij dus eindelijk hun servetten neerlegden en opstonden, voelden beiden zich zeer verlicht, en deden geen poging om dit voor elkaar te verbergen. Toen ze naar de deur gingenv moesten ze vlak langs Wilbur C. Cronin gaan, en Stella keek den vreemdeling eens scherp aan. Guyse daarentegen gunde hem geen blik, maar volgde Stella met een paar banale opmerkingen over het weer. De millionnair zelf scheen het opvallend mooie paar, dat zoo dicht langs hem heen streek, niet eens op te merken. „Zul!en we hier nog wat gaan zitten?" opperde Guyse, toen zij in de vestib-ule kwam en. „Wat denk je van een cigaret?" „Voor mij niet, dank jev" antwoordde Stella haar handschoenen aanschuivend. over het gevraagde bedrag en dat hun al- les, woning, bediening enz. eenvoudig aan gewezen was geworden. Het sloteffect was toen het antwoord de Sovjetoverheid, dat ze dan maar moes ten betalen, wat ze wenschten. EEN DOUCHEURTJE. Naar het Corr. Bureau verneemt, is uit een ingesteld onderzoek gebleken, dat een j aannemer bij een levering aan het Rijk aan een ambtenaar, die met de controle over j die levering was belast een gift heeft aan- j geboden. De regeering wenscht zich ten sterkste tegen dergelijke praktijken te keeren en heeft bedoelden aannemer voor goed van levering aan Rijksinstellingen uitgesloten. j NOOIT MEER OORLOG. In elf landen werden Zondag meetings gehouden, die uitgingen van de ,JNooit meer Oorlog"Jbeweging. Voor het eerst j deed men in ons land aan die beweging mede. Hiertoe waren toegetreden het; P.A.S., de Fed. van Soc. Anarchisten, de i Comm. partij, de Soc. Partij, de I.A.M.V. i en de Bond van ambtenaren in openbaren dienst. I De leden van deze vereenigingen en bon- I den waren uit tal van plaatsen als Ro:fter- j dam, Den Haag, Utrecht en Zaandam Zon dag naar Afmsterdam gekomen en verza- melden zich tegen f uur op en rond het Parkschouwburgterrein. Bij de opening van de meeting deelde de heer Lansing Sr. mede, dat ongeveer 500 afgevaardigden van vereenigingen en af- deelingen aanwezig waren. Ondanks den dikwijls felien regen bleven de honderden luisteren naar de toespraken der verschil- lende sprekers. Tegen half drie werd een optocht ge- formeerd. Voorop liep een groot aantal kinderen. Voor hen uit werd een groot rood doek gedragen, waarop te lezen stond: „De jeugd eischt afschaffing van het militairisme". Daarachter volgden de rr.eetinggangers met hun banieren en doe- ken. In den stoet reden een vijftal wa- gens mede, welke voorstelden: de oorzaak van den oorlog, de gevolgen van den oor log, de ellende van den oorlog, het mate- riaal van den oorlog en den dageraad. Door de politie waren uitgebreide orde- maatregelen genomen. Voorafgegaan door bereden politie en geescorteerd door agen- i ten te voet, zefte de stoet zich ongeveer half drie in beweging, Van het Park schouwburgterrein werd getrokken naar het Muiderpoortkwartier, om door heti Oosterpark de Ceintuurbaan te bereiken. Vandaar ging het door de Ferd. Bolstraat langs Stadhouderskade en Nassaukade naar de Elandsgracht, waar hij werd ontbon- den. De optocht trok met zijn tal van vaan- dels en doeken heel wat bel^ngstelling. Hij was ongeveer een half uur lang. DE AMSTERDiAMSCHE REKENING 1921. De laatste weken werden de Haagsche en Rotterdamsche belastingbetalers ver- blijd met de mededeelingen, dat in Den Haag de gemeente-rekening over 1921 een batig saldo aanwijst van f 1.606.993.14 en j in Rotterdam de rekening over 1921 een surplus aanwijst van ongeveer 8% millioen gulden. Naar wij thans yernemen bestaat er ook voor de Amsterdammers reden tot verheu- I genis. De gemeenterekening over i921 van Am sterdam toch zal een overschot aanwijzen van 101/2 millioen gulden. (Tel.) DE TOESTAND. Lloyd George's behoefte aan rust, die had geleid tot uitstel van de beraamde bijeenkomst met Poincare, heeft, schrijft „We hebben onze ondervindingen van gisieren nu vergeleken, en dat was waar- schijnlijk wel het eenige doel van ons sa- mentreffen. Ik heb me laten overtuigen door jouw verhaal en jij gelooft mijn lezing van deze geschiedenis. Verder bied ik je nu mijn beste wensehen aan voor het welslagen van je nieuwe campagne. Maar ik moet je eerlijk zeggen, dat ik met het oog op de dingen, die komen zullen, liever niet meer met je samen word gezien. Ik had het er voor over om als medeplich- tige te worden beschouwd, toen ik er nog iets mee winnen kon, maar nu blijf ik voor het vervolg^ liever toeschouwster en zou zelfs niet als getuige willen optreden, als je nu den boel weer in de war stuurt. Ik wil er liever niets meer over hooren, en als we nu gaan rooken, worden we licht te vertrouwelijk." ,,Zooals je wilt," zeide Guyse. „Het is misschien ook beter, want die gele rekel zitons van uit zijn bureautje ti bespieden. Maar laat ik je nog eens zeggen, hoe het mij verheugt, dat je er gisteren zoo goed bent afgekomen. Ik zou het mijzelf nooit vergeven hebben, als „Natuurlijk niet, beste jongen. Jij ver- geeft immers nooit iemand. Verspil nu verder geen woorden en vermoei je hoofd er niet meer mee, maar wen er nu maar aan, dat ik in het vervolg niets meer met je te maken wil hebben." En Stell'a onderbrak de tegenwerpingen van haar gastheer door naar de voordeur te gaan. Nadat Guyse zijn gast naar het hot(el- hek, aan het eind van de oprijlaan had begeieid, keerde hij weer naar liet hotel terug en viel neer op een rieten stoel on- de N. R. Crt., moeten wijken voor de noodzakelijkheid om de bespreking der schadevergoeding zooveel mogelijk te ver- haasten. Reeds a.s. Maandag zullen -de twee eerste ministers in tegenwoordigheid van een Italiaansch en een Belgisch ver tegenwoordiger voor dit steeds neteliger wordend vraagstuk een oplossing zoeken, die Duitschland tijd laat om op adem te komen en tevens de Ententelanden, die daaraan 't meest behoefte hebben, aan contanten helpt. Naar dat doel leidt slechtis de weg, enkele maanden geleden door de bankiersoonrerentie gewezen, doch toen niet ingeslagen, omdat Frankrijk zich ver- zette tegen de voorwaarden, die de geld- wereld voor het verstrekken van een scha- devergoedingsleening meende te moeten stellen. De dating van den markkoers, na- dien in onrustbarend tempo voortgegaan, heeft sedert bewezen hoe juist de bankiers den toestand hadden ingezien. Of Frank rijk, welks valuta de daling van de 'mark volgt, thans te Londen een houding zal aannemen, die een hervatting van de ban- kiers-conferentie mogelijk maakt, is echter de vraag. De nota, die Poincare dezer da gen aan Duitschland heeft gericht over de maandelijksche betalingen van 2 mil lioen pond sterling, gecft in dit opzlcht niet veel hoop. Het Duitsche antwoord op die pota, 't welk te Parijs is overhandigd, heeft de strekking die we reeds hebben gemeld. Het herhaalt, dat Duitschland niet in staat is tot betaling van het voile be drag en vraagt nogmaals de vermindering ervan tot een half millioen pond (10 mil lioen goudmark). Men mag verwachten dat ook deze kwes- tie de volgende week te Londen ter sprake zal komen, tenzij de Italiaansche regee- fingskrisis zoolang blijft sleepen dat uit stel van de conference onvermijdelijk wordt. Nu Orlando zijn plannen, om socialisten en fascisten te verzoenen door ze beiden in de regeering op te nemen, als onuit- voerbaar heeft moeten laten schieten en de opdracht tot kabinetsformatie heef* neergelegd, heeft de kroon zich nogmaals tot Facta gewend. Naar verluidt heeft deze bedenktijd gevraagd om de socialisten te porsen over cfeelneming aan een mfnisterie, dat alle groote partijen omvat. Veel kans op een gunstig onthaal heeft hij niet, dat bewijzen de dreigementen der socialisten met een algemeene staking en die der fascisten met geweld tegen zulk een sla king. Het is dus nog volstrekt niet zeker, dat de krisis deze week tot gen einde komt. De mededeeling van Lloyd George in het Lagerhuis over den toestand in het naburige Oosten is vrij geruststellend ge weest. De Orieksche regeering heeft ver- klaard, dat haar troepen in geen geval zonder toestemming der geallieerden te gen Konstantinopel zullen oprukken. ''Nu die toestemming niet is verkregen, zullen ze dus in Thracie blijven als een waarschuwing aan de Entente, dat de re- 'gehng van de Oostersche kwestie spoed- efschend is. De Engelsche regeering heeft het in- voerrecht van 33 1/2 pet. op geweven Duitsche handschoenen er door gekregen. Het zal strekken tot bescherming van een kleine tak van nijverheid, maar tot nadeel van de garenspinnerijen van Lancashire, welks afgevaardigden er zich zonder on- derscheid van partij ook met klem tegen hebben verzet. Zij vonden steun bij de on-, afhankelijke liberalen, namens ^vie As- quith den maatregel bestreed als een klein- zielige en noodlottige beperking van bet vrije ruilverkeer, en bij de arbeiders- partij. Niettemin heeft de regeering met de vrij groote meerderheid van 277 tegen 113 stemmen haar zin gekregen. "Een der whips van de coalitie-liberal'en, sir William Edge, afgevaardigde voor Lan cashire, heeft na de stemming verklaard te zullen aftreden. dpr de veranda. Hij was alleen, want de meeste gasten waren naar de golf-links. Hij stak een sigaar op en had die al bijna opgerookt, toen door de deur, die naar de eetkamer ieidde, de heer met den hor- reivoet strompelde. Even stond Wilbur C. Cronin, zonder op den anderen gast te letten,het prachtige uitzicht te bewonde- ren en merkte toen pldtseling op, datl Sig nor Biffa hem naar buiten gevolgd was en bescheiden achter hem wachtte. „Nu", vroejg hij bits. „Ik kwam alleen vragen, of u nog iets te zeggen hebt, mijnheer, of dat ik u mis- schien inlichtingen zou kunnen geven over de oezienswaar-digheden van Rockhaven," waagde Biffa eerbiedig. „Ik leg er mij op toe, een goede gids te zijn ten pleiziere van mijn gasten." „En je bent even vervelend," antwoord de de plutocraat. „Neen, dank je, ik hoef niets te weten, maar in ieder geval zou ik mi] dan nog altijd tot een blanke wenden. Wie is dat daar?" De vraag werd op luiden, gebiedenden toon gpdaan en werd vergezeld door een wijzen naar den bedoelden persoon, in dit geval Guyse, die met bestudeerde arge- loosheid het tweetal gadesloeg meti sla- perige oogen. „Capitano Ouyse, mijnheer, vroeger of- ficier van de cavalerie bij een regiment, waarvan ik mij het numrner niet meer herinner," was Biffa's antwoord. „Logeert hij ook hier." „Ja, mijnheer, de kapitein doet mij die eer aan." (Wordt vervolgd.) Do Burcemeester van TER NEUZEN roept de in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven j (...IMlrun tP> LtimPII. GESLACHTS- en VOORNAMEN. 1. LIGH TING. 2 KORPSEN en ONDERDEELEN. 3. TIJDVAK. 4. PLAATS VAN OPKOMST. 5. Herrebout Andries du Bois Ludovicus Francies Jansen Jan Johannes Cappetti Theodorus 1919 1 1919 1919 1919 Regt. Genietr. II B. 2 C. -) Bat. Wielrijders 3 C. 8 R. I. I B. 1 C 4 Sept. 1922 Utrecht. 's Hertogenbosch. Arnhem. VR1.ID0M VAN OPKOMST. De dienstplichtigen, die elders woiien dan in Nederland, Belgie, Hannover, Oldenburg, Westfalen en de Rijnprovincie, belioeven dit jaar met aan de herhalingsoefeningen deel te nemen. W 1,1 ZE EN UUR VAN OPKOMST. De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen dat zij zich, ieder op den voor hem voorgeschreven dag, in uniform qekleed en voorzien van hun zakboekje en verdere tot hun verlofmitrusting behoorenie voorwerpen van bleeding en uitrusting op de plants van be- stemming aanmelden a. zoo zij verblijf houden m de plaats van op komst. uiterlijk te 8 uur voormiddags t>. zoo zij verblijf houden binnen 20 Kilometer van de plaats van opkomst, utterlijk telOuur voormiddags c. de overige verlofgangers voor zooveel zij binnen het Rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van op komst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van vervoer lange de opde vervoer- bewijzen aangegeven route moeten begeven voor zooveel zij buiten het Rijk verblijt houden, voor 4 uur nainiddags. VERVOER. De verlofgangers die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt ingevulde vervoerbewijzen en passagebiljettenbehoeven zich voor hun vertrek naar het korps niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, dooh begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn dat hun het zakboekje wordt terug- gegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te inaken, moeten zich op den laatsten werkdag voor hun vertrek, naar het korps des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. ter gemeente-secretarie aanmelden, ten einde alda.tr in het bezit te worden gesteld van de vereischte be- scheiden. Verlofgangers, die in het buitenland verblijf houden, hebben recht op vrij vervoer,, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk en dient om zich recht streeks naar de plaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in hun zakboekje geen vervoerbewijs, ingericht om daarop te kunnen worden vervoerd van af de "Nederlandsche gemeente, vanwaar zij de reis voor Rijksrekening wensehen aan te vangen, dan wordt hun, op hun verzoek, het vereischte ver voerbewijs toegezonden door den burgemeester der gemeente, waar zij in het verlofgangersregister zijn ingeschreven. Ter Neuzen, 2 Augustus 1922. ue verioigangei s, uit- mu, u. het tijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, genieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van f 0."25, ongeacht den rang, dien zij bokleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wensehen te ontvangen, moeten het in ont- vangst nemen ter Gemeente-secretarie, den laatsten werkdag voor het vertrek naar het korps. VERHINDERING. De dienstplichtigen, die wegens ziekte, verblijf op zee of een andere r«den in de volstrekte onmogelijkheid verkeeren om op den be- paalden datum in werkelijken dienst te komen, zullen zich naar hun korps of compagnie moeten begeven zoodra de reden van verhindering heeft opgehouden te bestaan. Bestaat de reden van verhindering in de aanwezigheid van ziekte of gebreken. dan dient de verlofganger hieivan zoodra mogelijk door over- legging van een gelegaliseerde geneeskundige ver- klaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. BI.IZONDERE BEI'ALINGEN. Hij, die zonder gel- dige reden niet voldoet aan deze oproeping, kan o. a. door een- ambtenaar van de rijks- of gemeente- politie, door de marechaussee of de militaire politie aangehouden en naar de plaats van bestemmmg ge- bracht worden; ook kan hij als deserteur worden behandeld. Hij, die zonder geldige reden zich te laat bij zijn korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig VRIJSTELLING. Geheele of gedeeltelijke vi ijstel- ling van de herhalingsoefeningen kan worden ver- leend aan dienstplichtigen a. die gedurende zoodanigen tijd vrijwillig n werkelijken dienst zijn geweest, dat op grond van de door hen in dien tijd verkregen geoefendheid de herhalingsoefeningen voor hen niet of niet voor den vollen duur noodig worden geacht b die tijdens den duur der herhalingsoefeningen onmisbaar zijn voor hun ambt, betrekking of bedrijt, c. die kostwinner zijn voor 1. hun echtgenoote 2. hun bloed- en aanverwanten in derechte lime 3. hun andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad 4. hun pleegonders 5. degenen, in wier onderhoud zij ingevolge rechterlijk vonnis moeten voorzien d. die onmisbaar zijn voor de inatandbonding van de middelen van bestaan van de onder c bedoelde personen. Zij, die meenen op een van deze gronden voor vrijstelling in aanmerking te komen, kannen zirl met een daartoe strekkend verzoekschrift tot den Minister van Oorlog wenden. Dit verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn en kan ongefrankeerd worden toegezonden. Het kan ook bij den burge meester worden ingediend, die alsdan voor de op- zending zorg draagt. VERGOEUING. Indien ten gevolge van het verblijl in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of komen te ontbreken aan de personen, hiervoren onder c bedoeld, kunnen deze personen in aanmer king komen voor een geldelijke vergoeding, zoo den verlofganger wegens dienstbelang geen vrijstelling van de herhalingsoefeningen wordt verleend. Verdere inlichtingen hieromtrent kunnen ter gemeente-secre tarie worden gevraagd. De Burgemeester voornoemd, L. J. GEELHOEDT, L. B. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis. dat eenige uitspraken op aan- vragen om vrijstelling van den dienstplicht ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Tegen elke uitspraak kan binnen TIEA dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen i. door den ingeset revene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gencht aan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken, door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beioep komen. Ter Neuzen, 2 Augustus 1922. De Burgemeester, 1. GEELHOEDT, L. B. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bij zijn besluit van heden aan ADRIAAN J ANSEN, broodbakker wonende te Ter Neuzen, Steen- kamplaan No. 2, vergunning is verleend tot het verrichten van bakkersnachtarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, onder voorwaarde dat geen deeg of brood, dat op denzelfden dag is bereid of opgewarmd, het gebouw waarin de broodbakkerij zich bevindt, of andere door den Minister van Arbeid aangewezen ruimten verlaat tusschen 10 uur des namiddags en 9 uur des voormiddags. Zullende deze vergunning gelden voor den tijd van d r i e jaren. Ter Neuzen, den 31 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, L. J. GEELHOEDT, L. B. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Gelet op artikel 219 der gemeentewet, brengen hij deze ter kennis van de ingezetenen dat de rekening van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente over het jaar 1921 aan den Raad is overgelegd en die rekening van den 3den tot den 1 den Augustus a.s., op de secretarie der gemeente voor een ieder ter j inzage zal liggen en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Ter Neuzen, 2 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. GEELHOEDT, Wnd. Burgemeester- B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1