FEEDIKBEUB. TeUT" SEMENGDE 8ER1CHTEN. Ik heb over hun verblijf aldaar in deze oourant reeds bericht de medeueehngen, die hun tamiliebetrekkingen van hen ont- vingen, doch dat hun toestand zoo erg was, had niemand vermoed, waarlijk, ieacr had compassie, er waren erbij met geleen- de kleeren. Bij de halfjaarlijksche controle der kas van den varkensoond bleek, dat in dat tijdsbestek aan contributie en d.gl. was ontvangen f 287.75, daarentegen was er eene uitgaven van onteigende en ge- storven varkens eene som van f 344.66. De Kas, die op 1 Jan. f 1254.165 sterk was, liep derhalve terug met f 56.91. 't Is opvallend, dat er hier in een half jaar tijds zoo'n bedrag is uitgekeerd en dit liep over elf varkens. Ooedkcop vee Goedkoop vleesch? Hier kocht een koopman en nog wel uit de tweede hand een flinke jonge koe, benevens een veulen, voor den prijs van 12U gulden. De vraag rijst derhalve: wat heeft de boer er voor gemaakt? Maar, komt zoo iets ter slachtbank, is de vraag: wat betaalt de particulier per kilogram BRESKENS. Met de St. Crt. van 25 Juli zijn verzon- den de gewijzigde statuten der Vereeni- ging „Breskens Vooruit" alhier. Zonday 30 Juli 1«22. KECHTZAKEIS. Arnndissements-Rechtbank to Middelburj. Ter civiele terechtzitting der rechtbank van Woensdag j.l. werd de heer J. Huizin- ga, ourgemeester van Ter Neuzen, be- eedigd als kantonrechter-plaatsvervanger aldaar. KW ATT A-BONS. De directie der Kwattafabrieken is heden door het kantongerecht te Breda voor beide bekende zaken, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 2 maal 3000 gulden boete of 6 maanden hechtenis. VAN DE MOEILJJKHEDEN OM TOT EEN JUISTE TOEPASSING VAN DE K1ESWET TE GERAJ<EN. Het volgende gebeurde op stemdag, schrijft de „Stand.". Plaats van handeling: een stembureau op een welvarend dorp in Utrecht; voor- zitter van het stembureau is een welvaren- de boer, t evens lid van den raad van een uitgestrekte gemeente. Voorzitter is chris- telijk-historisch, een lid 00k christelijk-hisr torisch, evenzoo de drie plaatsvervangers en dt; gemeenteveldwachter. Van A.-R. en «C.-H. zijde zijn personen van den voorlichtingsdienst aanwezig. Sommige eenv-oudige zielen en gezichts- zwakken vragen assistentie. De A.-R. „voorlichter", zijn inenschen kennende, vraagt meermalen verlof. Dc voorzitter echter, anders 'n gemoedelijk mensch, doch nu zich een beetje voelend, wijst pertinent elke voorlichting af en draagi den gemeenteveldwachter op te helpen. Dit geschiedt meermalen, tot niet weinig ergerms van den A.-R. man. In den mid- dag betreedt een veehouder met den bij hem inwonenden knecht het stembureau. De laatste is reeds een man op jaren, doch eenigszins onnoozel, zoodat hij ge- heel onder protectie van z'n boer staat. De man vraagt hulp aan zijn baas. De voorzitter weigert en wijst opnieuw den politiernan aan, die het hokje voor Schokking rood teekent. Dit was echter buiten den waard (in dit geval buiten den kriegelen A.-R. boer) gerekend. Deze gaat naar den voorzitter van de kiesvereeniging. De kasten worden nagesnuffeld om een exemplaar van de Kieswet. Niet te vinden. Doch geen nood. Spoedig is een van de vrienden op de motorfiets er op uit om een wet op te sporen. Terug, en dan gezamenlijk naar het stembureau. Met de wet in de hand wordt den voor zitter de les gelezen over zijn onjuiste houding. Duidelijk toch verbiedt de wet dat een politieagent assistentie aan een kiezer(es) verleent. Voorzitter, leden van het stembureau en plaatsvervangers komen er 'bij te pas. Zij verdedigen zich met het argument, dat de man, voor wie is gestemd, kerkelijk tot de Herv. Gemeente behoorde en dus christelijk-historisch moest stemmen. Natuurlijk wordt dit argument niet aan- vaard en wordt gedreigd die stemming ongeldig te zullen laten verklaren. De Anti's af en de leden stembureau in minder rustige gemoedjjstemming achter de tafel. Naarmate de uren klimmen, wordt de onrust bij de heeren grooter. Zelfs de goed besmcerde boterham laat zich niet meer smaken. Te 4 uur wordt een kloek besluit geno- men. De politieagent trekt er op uit naar de woning van onzen landbouwer en vindt den niet gemakkelijken boer achter in het ho oil and. Na heel wat soebatten wordt deze be- wogen weer mee naar het dorp te gaan. Knecht volgt. Voorzitter kiesvereeniging en meerderen trekken mee op naar het stembureau. En gezamenlijk besluit men den vrede te herstellen en de wetsverkrachting met een nieuwe ,,schending" ongedaan te ma- ken. Ziehier het verloop: Een biljet met een stem voor Schokking wordt uit de bus gehaald. De knecht, ge- heel bezaaid met graszaad, ontvangt op nieuw een stembiljet. Hij vraagt vervolgens assistentie aan zijn boer en vertelt dezen op wien hij wil stemmen. Deze maakt daarop het hokje rood. "Aldus in den jare 1922, onder de auspi- cieen van het algemeen kiesrecht. EEN AANVARING IN HET KANAAL. De mailboot „Remuera", ruim 11.000 ton root en toebehoorende aan de New Sea- land Shipping Company, die Donderdag met 444 passagiers en 166 man scheepsvolk aan boord van Southampton naar Nieuw- Zeeland vertrok, kwam kort na middernacht in een hevigen mist, 60 mijl van Portland in aanvaring met de Britsche mailboot Ma rengo", die van New-York naar Hull terug- keerde. Laatstgenoemde boot, die met den voorsteven dwars op de „Remuera" in voer, kon onbeschadigd haar reis vervolgen, maar de „Remuera" liep ernstige schade op, o.a. een lek onder water aan stuurboordzijde. Het sehip seinde om hulp en ontving die van enkele sleepbooten, maar kon met eigen kracht langzaam opstoomen naar de haven van Portland, waar alle passagiers aan wal werden gezet. Ruim no. 1 stond vol water en in het ruim no. 3 stond het water eenige voeten hoog, maar de scheepspom- pen hielden het schip boven water. TRAG1SCH. Een vreeselijk schouwspel moest dezer dagen een conducteur op een trein van de P. L. M. in Frankrijk aanzien, toen hij zijn eigen zoon voor zijn oogen zag overriden. De twee zoontjes van den conducteur, 7 en 9 jaar oud, hadden namelijk de gewoonte om hun vader goedendag te wuiven als zijn trein passeerde. Na 00k dit keer op den weg te hebben gewuifd met hun petten, lie- pen zij vlug naar een hooge brug over den spoorweg, vanwaar zij hun vader nog eens konden zien. Op den noodlottigen dag zag de vader hoe op zeker oogenblik plotseling een auto in snelle vaart verscheen en zijn jongste zoontje overreed. Het knaapje was op slag dood. De ongelukkige vader was gedwongen met den trein mede te rijden tot aan het eerstvolgend station, waar de trein stopte. Eerst vandaar kon hij weer naar huis terugkeeren. DRAMA VAN EEN OORLOGSBLINDE. Een blinde ex-soldaat, Richard Meader, te Londen, heeft in een toesliand van wan- hoop en ellende zijn vrouw gewurgd en daarna gepoogd zichzelf den hals af te snijden. Het drama was het gevolg van een ongelukkig huwelijksleven. De man, 26 jaar, die voor den oorlog mijnwerker was, ging naar het front en verloor daar het gezichtsvermogen. Zooals honderden lotgenooten werd hij opgenomen in het St. DunstUnsgestichf, in Regent's park te Londen, waar blinde soldaten ambachten geleerd worden. Meader leerde stoelen matten. Zes jaar geleden was hij gehuwd en het echtpaar had een dochtert^e van 4 jaar. Maar zijn vrouw liet hem en naar kind in den steek. Dit gebeurde eenige maanden geleden. De reden daarvan werd niet bekend, maar de blinde zei, wanneer zij terug wilde komen, hij weer gelukkig zou zijn. Meader was door het geval ver- pletterd en medelijdende zielen hielpen hem het kind een onderkomen te bezorgen. De blinde bleefthuis stoelen matten en voor - zag zoo goed en kwaad als 't ging in zijn eigen nooden. Zelfs zou hij er in geslaagd zijn voedsel voor zich te kooken. De vorige week vertelde hij aan zijn bu- ren, dat hij zijn vrouw verzocht had bij hem terug te komen, om een nieuw leven te beginnen en op ;.euw het huiselijk ge- luk te vinden met hun kind. Wanneer zij slechts terug wilde komen, dan, zoo be- loofde de blinde, zou hij zelf wel koken. Verleden Maanaag ontving Meader een brief van zijn vrouw, waarin zij om geid roeg en meededeelde, dat zij het den vol- beidersklasse afkomstig die in het 7e arrondissement zou moeten wonen, tusschen 18 en 23 jaar oud zijn, en zich verbond bin- nen twee jaar in het huwelijk te treden. Dit laatste was een onverbiddelijke voor- waarde. MerkwaarHigerwijs blijken nu de meis- jes, die in de jaren 1915, 1917 en 1919 voor dezen pr'ijs in aanmerking wilden komen, niet binnen den vastgestelden tijd te zijn getrouwd, zoodat de sommen, voor die dames uitgetrokken, aan het fonds zijn teruggevallen. Dit jaar zijn er vier „beurzen" te plaat- sen, maar "de beheerders van het fonds hebben het nu moeten beleven, dat slechts twee meisjes zich als candidaten hebben aangemeld. Twee „beurzen" biijven dus vacant. En dan kan het natuurlijk nog gebeuren dat de twee candidates opk weer afvallen, doordien geen man ze oinnen twee jaar begeerlijk genoeg vindt! OP ZOEK NAAR DE SCHATTEN DER „LUSIT AN1A." Uit New York is een bergings-expeditit onder weg, welke wil probeeren om de 6 millioen dollar aan goud en juweelen, wel ke met de door de Duitschers getorpe- deerde „Lusitania" zijn gezonken, boven te brengen. Leider van de expeditie is ze kere Leavitt, die een maatschappij heeft opgericht om het groote plan te financie- ren. Hij heeft te voren drukproeven laten nemen, waarna hij verklaarde, dat een duiker 90 meter onder water kan werken. Op die diepte ligt, naar men meent, 00k de „Lusitania", nabij de Iersche kust. M1SLUKTE SCHOONHEIDSOPERATIE. Miss Isabel Bracco, te New York, heeft een aanklacht ingediend tegen haar dokter. Hij zou haar van traanzakjes onder haar oogen opereeren, en de operatie is mislukt, en zij durft niet meer onder de oogen van menschen komen. Zij eischt 15.000 dollar schadevergoeding wegens schoonheidsbe- rooving. domme gans," schrijft zij van zichzelf „ik zag er heusch niet leelijk uit, maar nu ben ik ontoonbaar geworden! DE ENGELSCHEN zijn de beste p'ijpenrookers ter vvereld. Zij schrijven zelfs handieidingen ,oor het rooken eener pijp. Aan die van John Eliot ontleenen wij: lo. neem een pJijp met een dikken kop; 2o. Stop ze eerst zacht, daarna stevig; 3o. steek ze langzaam aan en met 1 lucifer; 4o. maak er geen fornuis van enz. Maar het duurt toch een jaar voor men het kan. DE UltVINDER DER 1JSMACH1NE. Dezer dagen heeft in Duitschland een man zijn tachtigsten geboortedag gevierd, wiens naam verdient bekend te zijn. Het was Karl Linde, de uitvinder van de ijs- machine en van de geheele hedendaagsche koeltechniek. De oude man, die ongetwij- feld een van de grootste technici van dezen tijd is en wiens werk zich niet bepaald heeft tot de uitvinding en de verbetering van de koeltechniek, woont te Hochwald aan den Isar. Vele jaren geleden weerklonk zijn naam door de geheele wereld, vooral toen hij de methode vond om lucht en andere gassen van geringe dichtheid vloeibaar te maken. Doch de menSchheid heeft zich zoo snel aan de practische toepassing van Lin- des uitvinding gewend en wij leven zoo snel, dat zijn naam reeds bijna in vergetel- heid is geraakt. In 1842 werd Karl Linde te Berndorf geboren. Zijn geringe belang- stelling voor de studie op het gymnasium bereidde zijn ouders veel zorg. Toen hij overgelukkig het gymnasium verliet, wijdde hij zich te Zurich aan den machinebouw, waarna hij in dienst trad van de groote machinefabrieken van Borsig en later van Kraus. In deze fabrieken hield Linde zich vooral bezig met de verbetering van loco- motieven en hij hield- bovendien aan de Technische Hoogeschool voorlezingen om trent locomotiefbouw en omtrent de mecha nische warmteleer. In 1868 werd Linde bui- tengewoon hoogleeraar aan de pas geopen- de Technische Hoogeschool te Mtinchen, terwijl hij reeds in 1872 tot gewoon profes sor was benoemd. In die dagen verscheen in de couranten een prijsvraag voor de constructie van een koelinrichting voor het kristalliseeren van parafine en op deze wijze kwam prof. Linde er toe het probleem te bestudeeren, met het gevolg, dat hij de thans overbekende ijs- machine construeerde, die nog steeds in de meest uiteenloopende bedrijven wordt ge- bruikt. Het probleem van de kunstmatige koude liet hem echter niet los en voortdu- rend was hij bezig met de constructie van machines, die nog lagere temperaturen kon den voortbrengen dan de gewone ijsmachi- ne. In het jaar 1891 opende hij zijn proef- station voor koelmacbines en in deze in- richting voltooide hij in 1895 zijn inrichting voor het vloeibaar maken van lucht en an dere atmosferische gassen. Wanneer men van het gebruik van deze uitvinding voor het vervaardigen van projectielen, mijnen genden dag zou komen halen. Woensdag- en andere moordtuigen afziet, moet men middag beloofde Meader het geld te lzul- erkennen, dat Linde's uitvindingen in vele !en hebben. De vrouw kwam 's middags en ging in de zitkamer. Wat daar gebeurd is, is niet bekend. Het is mogelijk, zoo zegt de Daily Mail", die dit schokkend drainc meedeelt, dat zij den blinde uittarte en dat twist ontstond. Spoedig daarna Ucd dc blinde de straat op, waar hij zich met behulp van een stok, alleen kon bewegen. Hij liep een herberg binnen en toen hij gedronken had, poogde hij zich den hals af te snijden. Omstanders beletfen hem zijn voornemeft uit te voeren en haaiden de politie erbij. t oen men de woning binnen- ging, vond men de vrouw dood. le oor- deelen naar de warboel in de kamer had er een verschrikkelijke worsteling plaats gehad. Meader werd in het ziekenhuis opgenomen. De verwondingen die hij zich zelf toebracht, zouden niet levensgevaar- lijk zijn. HET IS BL1JKBAAR HEEL MOEIL1JK. Een nieuw bewijs, hoe moeilijk het thans vaak voor jonge meisjes is, oiti hun natuur- lijke bestemming, het huwelijk, te volgen, levert volgens het Journal "ties Debats het volgende geval: Een gegoede dame de vveduwe Delan- oon, had aan de stad Parijs een som vermaakt, elk jaar 670 francs aan rente op- leverend, die besteed zouden moeten wor den als jaarlijksche uitkeering aan een bloemenmaakster, mits werkelijk uit de ar- opzichten tot zegen van de menschheid hebben gestrekt. Reeds om het feit, dat het door Linde's uitvinding mogelijk is gewor den ontzaglijke hoeveelheden levensmidde- len, die anders stellig zouden bederven, te conserveeren en over de geheele wereld te vervoeren, mag deze man het recht op- eischen te verwachten, dat zijn naam in het jachten van onze eeuw niet verloren gaat. 'n KRUfSTOCHT TEGEN DE COCAINE. De Fransche doktoren vinden (zeer te- recht) dat er een einde moet komen aan de voortwoekering van de cocaine-ellende in Frankrijk. De smokkelhandel en het geheim gebruik schijnt onrustbarende afmetingen te hebben aangenomen. Dr. Courtois-Suf- fit en dr. Rene De Roux hebben verleden week in de Academie De Medecine een voordracht gehouden, waarin zij ontstei- lende onthullingen deden over het cocaine- kwaad, zooals het zich verbreid heeft in heel Frankrijk. In verschillende lagen van de bevolking schijnt het een manie gewor den te zijn, zich ongevoelig te maken met dat langzaam-sloopende vergif. Het kwaad begon, zooals alle kwaad, bij mannen en vrouwen, die men gevoegelijk gedegene- geerd mag noemen. Maar van lieverlede schijnt het kwaad op gekropen te zijn naar de gewone kringen der nette werkende en gegoede kringen. Het Fransche familie- leven is nu zwaar aangetast. De morphine is ouderwetsch: 't is co caine wat de klok slaat. Het effect is het- zeime, en het innemen is gemakkelijker, want de pijnlijke onderhuidsche inspuitin- ^en kunnen achterwege biijven. Ook schijnt het veiliger versmokkeld te kunnen worden; twee a drie gram is best te bergen in een armband, poederdoosje met een dubbelen bodem, kunstbloemen, enz. De smokkelaars zelf houden zich zoo- veel mogelijk buiten schot, maar laten de „bedwelmingsneeuw" door domme krach- ten bezorgen, die daarmee per keer 50 a 60 francs verdienen. Verder deelden tot verbazing hunner medeleden de doktoren het een en ander mede over de gewoonten en handelwijzen van een bestaande cocaine-beurs, waar de prijzen gelijken tred houden met de vraag en het aanbod. Op het oogenblik kan men voor het civiele prijsje van 700 gulden een kilo cocaine krijgen. De gewone rnan slaat ze per gram in en betaalt dan zooveel, dat de smokkelaar 2000 francs per 1000 gram wint. Verder in hun rede drongen de doktoren aan op een zestal drastische maatregelen ter bestrijding van het euvel: lo. verban- ning voor minstens 5 jaar van iederen co- caine-smokkelaar en dito voor iederen he- ler; 2o. gevangenisstraffen van 5 tot 10 jaar en verbeurdverklaring van de winsten die behaald zijn met het smokkelen; 3o. sluiting en opheffing van alle zaken, waar cocaine verhandeld werd; 4o. verscherpt douane-toezicht 'en grensbewaking; 5o. in stelling van een internationaal lichaam ter wering van de cocaine en een internationaie wetgeving op dit punt; 60. wat Frankrijk aangaat, een even scherp politie-toezicht als er uitgeoefend wordt tegen valsche munters. Op elk uur van den dag moet de politie het recht hebben huiszoeking te doen, niet alleen bij de smokkelaars, maar ook bij. de verbruikers van het git. De Academie de Medecine .besloot de rapporten der beide doktoren nauwkeurig te onderzoeken alvorens hun voorstellen aan de Kamer voor te leggen. SMOKKELEN. De politie heeft te Noord-Eschmarke, gem. Lonneker, twee Duitschers aangehou- den, die 25 liter cognac per rijwiel onge- dekt vervoerden. De smokkelwaar en het voertuig zijn in beslag genomen. BOOT-ONGELUK. Bij Gelsenkirchen is op het kanaal een boot omgeslagen, waarin 20 schoolkinderen zaten. Vier jongens en drie meisjes zijn verdronken. TUBERCULOSE-BESTRIJD1NG. Dr. Neander, een der venegenwoordi^ers van Zweden op de tuoercuiose-conierentie, die van 11 tot 13 Juli te Brussel is gehou-. den, zegt in een Jesoetreffend bericnt dat, naar geolesen is, Zweden in vele opzicli- teri aan het hoctd der andere landen staat in den strijd tegen de tuoerculose en dat het eenige lanci, waarvan Zweden nog iets te leeren heeft, de Vereenigde Staten van Amerika zijn. Dr. Neander sprak de verwachting uit dat, voor de volgende conferentie ceza- men komt de wereld zoodanigen vooruit- gang zal hebben gemaakt dat men de ziekte zonder eenige uitzondering zal kun nen bestrijden. EEN M1JNWERKER-MUSICUS. Een zekere Joseph Bowen, die zijn car- riere op 13-jarigen leeftijd begon als „schachtjongen" in een mijn van Zuid Wales, en tnans aldaar wersziam is als we- ger, Is, zoo vertelt de „Daily Chronicle" oezer dagen geproinoveerd tot „doctor ol music". Reeds in zijn jeugd toonde hij aanleg te hebben voor muziek, op lo-jarigen leei tijd zwaaide hij reeds den dirigeerstok over een muziekkorps; later maakte hij naam als koordirigent, als hoedamg hij ook optrad op de groote Welsche nationale feesten. Toen kreeg hij een bears voor het Tonic Solfa College", waar hij den prijs van uitneinendheid verwierf. De laatste 29 jaar is hij steeds werkzaam ais weger bij ae Alboion-mijn te Cilfynydd. Hij is oovendien nog bestuurslid van den Zuid-Waalschen mijnwerkersbond. DE „MAUD" IN HET IJS. Uit Seattle in Alaska komt de ophelde- rende tijding, waardoor de „Maud" nog niet te barrow aangekomen is. De „Maua is het N'uordpoolscnip van Amundsen. Aan boort bevond zicli de vliegmachine, waar- niede A|.nundsen naar de Pool denkt te vliegen. Nu de „Maud"vertraging heeft, wordt ook de vlucht uitgesteld, want Amundsen had willen opstijgen bij Kaap Barrow. Den 18en Juli, blijkt nu uit een draad- loos bericht heeft zich zooveel pakijs rond- om de „Maud" opgestapeld, in de nabij- heid van kaap Bonne Esperance, in de Behringstraat, dat er geen denken aan is, dat zij spoedig Barrow zal bereiken. DE OPGRAVINGEN TE POMPEJI. Gedurende de laatste vier jaren heeft men in Pompei opgravingen gedaan, die veel licht verspreid hebben over de con structie en inrichting van het woonhuis- De veronderstelling, dat in geen der huizen licht of lucht kon dringen, doordat er te weinig openingen of ramen waren, bleek onjuist te zijn, integendeel waren de huizen njk voorzien van ramen, in groepen van 2, 3 en 4 gerangschikt, evenals dat in de Gothische woonhuizen het geval was. Met het oog op zon en regen waren boven de deur, vooral bij winkels zonneschermen aangebracht, gesteund door houten balken. De totaal-indruk moet niet zoo heel ver- schillend zijn met het aspect van een mo- derne, vroolijke stad. Aan het optreden van prof. Spinarzola, directeur van het Natio- naal Museum in Napels, danken wij de meer wetenschappelijke methode, thans bij de opgravingen van Pompei toegepast. Men tracht nu alles zooveel mogelijk in den gevonden staat vast te houden, restau- ratie daar, waar het noodzakelijk blijkt, echter geen overbrenging meer naar musea, waardoor zooveel van het karakteristieke verloren gaat, en wijdt nu niet alleen meer aandacht aan menschelijke skeletten, maar de kleinste vondst, ook betreffende huis- houdelijke voorwerpen wordt aan een gron- dige studie onderworpen. Men maakt melding van een' groot patri- cisch huis, waatin zalen gevonden zijn met wandschilderingen afkomstig van een Pompejaansch schilder van ongemeen groote vermaardheid. Ook aan de binnen- plaats en tuin werd veel aandacht 'oesteed en versierd met beelden en sierlijk groeien- de slingerplanten. De laatste opgravingen hebben een ge- deelte van een straat blootgelegd, met o.m. een sanctuarium, waarin men de asch aan- trof van het laatste offer, gebracht voor den 24en Augustus 7'9 A.D., den dag, waarop de noodlottige uitbarsting begon. In hetzelfde huis vond men nog een fresco, voorstellende de 12 huis- of beschermgo- den, aangebracht tegenover het altaar. In hetzelfde kwartier zijn nog twee an dere „heerenhuizen" van groot historisch belang aan het daglicht gebracht. Het eene behoorde aan een zekere Cerialis, koopman in edelgesteenten, van wiens voorraden men nog steenen en daarbij be- hoorende werktuigen gevonden heeft. Aan de muren hangen schilderingen met voor- stellingen uit de legenden „Iphigenia" en „Orestes en Pylades". Het tweede huis is van groot constructief belang. De zolde- ring bleek samengesteld uit duizenden kleine steentjes, die in elkaar sluiten, het bekende moaziekwerk. Op de tafels vond men voorwerpen voor dagelijks gebruik. Nog bleek, dat borden en schalen met een soort lift van de keuken naar de eetzaal werden vervoerd. Vele schilderingen bij de opgravingen gevonden, gaven voorstellingen uit den Trojaanschen oorlog weer, o.a. Priamus en Hecuba, die met angst en spanning, even als de daarbij behoorende Grieksche en Trojaansche krijgers, het gevecht tusschen Hector en Achilles gadeslaan. Men vond op de stadsmuren populaire inschriften, theater-aankondigingen en zelfs werden namen van politieke personen gevonden, propaganda makend om een vooraan- staande positie te bekleeden. EEN VREESELIJKE TOESTAND. Te Burton-on-Trent is, naar de „Dai- ly Chronicle" meldt, Maandag een onge- luk gebeurd met de machine van een graan-verlaadinstallatie, op 10 meter boven den grond. Op een gegeven moment hoorden de beneden staande werklieden gill'en, dat van boven uit het machinehokje kwam. Bij onderzoek bleek, dat een der beenen van den man, die de machine bediende, door de raderen was gegrepen. Drie dok toren beklommen de ladders naar het hok je en vonden daar 'den zwaar gewonde. Na hem verdoofd te hebben zetten zij het ge wonde been af, ofschoon ze daartoe slechts weinig ruimte hadden. De man stierf tij- dens het vervoer naar het ziekenhuis. EEN ERNSTIG TRAMONGELUK BIJ LONDEN. Te Hendon, nabij Londen, heeft Vrij- dag een ernstig tramongeluk plaats gehad. Om ongeveer zes uur's middags kwam bij het afrijden van een heuvel vlak bij Hen don een stampvolle tramwagen in botsing met een vrachtauto van de Schweppe's So da Water Co. De vrachtauto werd door den schok in een greppel langs den weg geslingerd. De tramwagen sloeg om en werd volkomen verbrijzeld. De passagiers, speciaal die van de imperiale, vielen in een kluwen op en over elkaar, terwijl van alle kanten gejammer opklonk. De bestuuider en de conducteur van. den tramwagen hadden het ongeluk zien aan- komen en waren tijdig er van afgespron- gen. Van de passagiers kwam er echter bij na niemand zonder zwaardere of lichtere kwetsuren af. Vier personen beliepen ern stige verwondingen, een dertig snijwon- den door het gebroken glas en voorts schrammen, builen enz. Gelukkig werd nie mand gedood. Spoeaig was de hulpdienst van de tram- centrale ter plaatse, die de noodige hulp bood. De oorzaak schijnt te zijn, dat de be- stuurder van den auto plotseling op de rails ging rijden, waarna de trambestuur- der niet tijdig meer kon remmen om een aanrijding te voorkomen. EEN SMOKKELAFFAIRE. Te Kleef is een smokkelaars-affaire ont- dekt, bedreven door zekeren Otto Frekel uit Den Haag. Deze was met een schip tot daar den Rijn afgezakt. Onder de kiel van het schip had hij een aantal dichtge- soldeerde blik'keu gehangen. De politie was er achter gekomen, vischte de blikken uit het water op en nam alles in beslag. Bij opening bleken de blikken optische, chirur- gische en tandheelkundige instrumental en fotografische toestellen van aanzienlijke waarde te bevatten. Aan de kiel van liet schip was een vernuftig uitgedachte in richting aangebracht, waaraan de blikken bevestigd konden worden zoodat zij dan volkomen onzichtbaar onder water door het schip werden medegesleept. Uit de gevonden papieren is gebleken, dat dit niet ae eerste smokkeltocht van het schip is geweest. Frekel heeft zich door de vlucht evenwel aan een vervolging weten te ont- trekken. DE STRIJD TEGEN DE COCAINE- SMOKKELAR1JEN. Dagelijks worden te Parijs cocaine-smok- kelaars gearresteerd, en zoo nu en dan krijgen enkelen flinke straffen voor hun misdadig bedrijf. Dezer dagen is een ze kere Lardenois tot twee jaar gevangenis- straf en een boete van 5000 francs veroor deeld. Een vrouwelijke medeplichtige werd tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld en een manneiijke tot zes maanden. Vo.orts zijn te Marseille vier personen ge arresteerd,. die door cocaine aan toeristen trachtte te verkoopen. Zij hadden aanzien lijke hoeveelheden bij zich. SAMENWERKIN'G VAN BELGISCHE FINANCIERS? Naar uit Boedapest aan de Times woidt gemeld, zou een groep van Belgi- sche bankiers pogingen in het werk stellen, om de samenwerking te verkrijgen van vooraanstaande financiers te Boedapest, voor het aanleggen van spoorwegen in de Hongaarsche benedenlanden. De Bel- gen zouden bereid zijn leeningen op langen termijn toe te staan, gedeeltelijk terugbe- taalba'ar in tarwe-eonsignementen aan Bel gie. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 94 u., dhr. L. Deli en 2 u., Ds. Hugenholtz. Woensdag 2 Aug., nam. 2»/4 u., Huwelijks- inzegening. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Heek. 94 u. en 24 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 94 u. en 24 u., Ds. G. van Dis. Donderdagmiddag 24 u., Huwelijksinzegening. Axel. 94 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 2 u., Us. Herinanides. Hontenisse. 94 u., Ds. Hermanides. Uoek aamslag. Gereformeerde Kerk. 94 u. en 24 u. (nieuwe tijd>, Ds. Lau rens van Brussel en s avonds 6 u., Evangelisatierede voor Belgie. Chr. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. V tooswij kstraat Ter Nsuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), leeskerk. Ter Neuzen. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Rerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de 11. H. Diensten om 7, 84 en 19 uur 's Namiddags om half dne Lof. 1 Ir/x «-n an Union \Y/ n P n d H(Y -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 6