~bu*tenTa¥d; BeRendmaking'. 8EMEN6DE BERICHTEN. de algemeene loonsverlaging zal worden afgewend. Volgens het „Volk" heeft de Regeering maatregelen getroffen tot een organisatie van automobielenvervoer bij een eventueele staking van spoorwegpersoneel. In ver- schillende districten zou al een soort proef- mobilisatie van alle beschikbare particu- liere automobielen, met de daarbij behoo- rende chauffeurs, hebben plaats gehad. Een en ander staat, aldus het blad, onder militaire leiding. EEN GESCHIL IN DE PARTIJ-BRAAT. De heer A. van den Hoven, die No. 1 stond op de rechtsche lijst van den Platte- landersbond, heeft een voorstel bij het hoofdbestuur ingediend om te besluiten, dat niet de heer R. F. de Boer, maar hij lid van de Tweede Kamer zal zijn. Daartoe zouden achtereenvolgens alle linksche can didates behalve de heer Braat moeten be- danken, te beginnen met den heer De Boer, die zijn benoeming intusschen reeds heeft aangenomen. Mocht dit voorstel niet worden aange nomen, dan wenscht de heer Van den Ho ven den zittingstijd tusschen hem en den heer De Boer te verdeelen, ieder de helft, dus 11/2 jaar. Het schijnt, dat dit voorstel niet zal wor den aangenomen, omdat de uitspraak der kiezers hierrnede in strijd is en ook omdat de uitvoering van het voorstel practisch tamelijk wel onmogelijk is. En nu verwacht men, dat de rechtsche boeren uit den Plattelandersbond zullen treden. (N. v. d. D.). fEGELWET. De Minister van Financien heeft inwis- seling of overstempeling toegestaan van zegels, gebruikt voor onderteekende stuk- ken genoemd in artt. 40 a en 40 f der zegel- wet (ceelen en cognossementen), als daar- op geen andere handteekening voorkomt dan die van den onderteekenaar en deze binnen 6 maanden na de dagteekening der stukkep schriftelijk inwisseling vraagt on der verklaring dat de stukken niet hebben gediend. SCHERPE DALING DER TURFPRIJZEN. Dezelfde turf, le soort baggelaar, die tot voor korten tijd in de veenderijen te Steen- wijk en oinliggende gemeenten voor /11a 12 per 1000 stuks aan de schippers werd geleverd. wordt thans door laatstgenoem- den voor /7 per 1000 stuks geladen. Niettegenstaande deze prijsvermindering is de prijs toch nog ongeveer tweemaal zoo hoog als in normale tijden. DE TOESTAND. Alvorens uiteen te gaan hebben de niet- Rusnsche vertegenvoordigers der Haagsehe conferentie, e.euparig het besluit genomen, hua onderscheidenen regeeringen aan te beveien, huu onderdanen niet te steuneu bij het verkrijgen van ejgendommen in Rusland, die aan vreemdelingen toebehooren zoDder toestemming van de oude eigenairs. Zij willen dus schrijft de N. R. Crt. een ffbesmet"-verklaring »an de genatio- naliseerde g lederen van vreemdelingen, om te verhindereu, dat de Sowjet-regeering nu in hare dringende behoefte aan geld gaat voorzien door andermans bezit in den vorm van concessies aan vreemde ondememeif te versjacheren. De Vereenigde Staten, die geheel buiten de Haagsehe conferentie stonden, hebben in d t opzieht van ten loffelija:-) solidariteit met de andere beschaafde mogendheden bljjk gegevon door een officieele verklaring te doen, die datgene wat de Haagsehe ge- delegeerden nog maar aan hun regeeringen aanbevelen, lot een punt van de Ameri- kaansehe politiek te maken. Het Amerikaansch ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft nameljjk, volgens het Reuter-teiegram uit Washington, het volgende btkend gemaakt//In antwoord op verzoeken is aan den Amerikaanschen zaakgeiastigde in den Haag' op 15 Juli opgedragen te zeggen, dat de regeering van de Vereenigde Staten geen enkele rege- ling van huu burgers metdeSowjet autori- teiten zullen bevorderen, w^lke de gevestigde rechten in Rusland van burgers van ar.dere Ianden in gevaar zou brergen en Amerika heeft het volste vertrouwen, dat de andere betrokken regeering aan dezelfde gedrsgs- lijn vast zullen houden. Er blijfc misschien bjj nauwkeurige tekst- uitlegging nog een kiein verschil over, in zoo ver de Vereenigde Staten geen enkele regeling ten aanzieu van andermans goed tusschen hun burgers en Sowjet autoriteiten willen bevorderen, terwijl aan de andere regeeringen wordt aanbevolen, een zoodanige regeling niet te steunen, maar in de praktjjk zal het in beide gevallen wel hierop neer- komen, dat het risico voor vreemde specu- lanten bjj de verwerving van Russische concessies buitengewoon groot wordt, als zij niet op steun van hun regeering kunnen rekenen. Het is natauriijk niet uitgesloten, dat er vreemde speculanten zijn, die dit risico toch nog op zieh nemen (misschien reeds afspra- ken in dien zin met de Russen gemaakt hebben), maar over het algemeen kan men zeggen, dat een der vrucbten van de Haagsehe conferentie vermoedelijk zalzjjn. dat er een barriere is opgericht in het belaDg van de eerbiediging van het oude eigendomsrecht en dat die barriere een bijzonderen weerstand heeft gekregen door- dat de Vereenigde Staten aan haar opricb- ting meewerken. De eenig concessionarissen. die zich er niets van behoefde aan te trekken, zouden Duitschers zijn, die door hun tractaat van Rappalo de lei met de Sovjets schoonge- maakt hebben. Het zou echter voor Duitsch- land's moreele positie tegenover de overige wereld een bedenkelijke gedragsljjn kunnen bljjken, indien het zieh alleen op een stand- punt plaatste, geheel tegenovergesteld aan dat hetwelk de overige wereld zou aan- vaarden. Duitschland heeft voor de rege ling van de schadevergoeding den goeden wil van andere mogendheden te zeer nojdig. Van die schadevergoeding gesprnken de memorie van Poincare aan den Fianschen gedelegeerde in de commissie van berstel waarin hij pleit voor een moratorium aan Duitschland, zoo dat wordt toegestaan, vau met langer dan vijf of zes weken, bjhoeft niet de ongerustheid te wekken, dat nu a'les dreigt spaak te loopen, aangezien vijf of zes weken respijt tegenover Duiischland's insolventie geen factor van beteekenis kan zjjn. Men moet nameljjk niet vergeten, dat binnen dien termjjn de onderhandelingen te Londen van de Engelsche, Fiansche en Italiaansche ministers vallen en ook het besluit dat met betrekking tot het verslag van de waarborg-commissie moet genomen worden. In afwachting van die belangrijke beraad-laging en het verdere o?erleg met de Duitsche regeering kan de wereld rustig haren gang gaan in het vertrouwen, dat vele noodzakelijkbeden tot een beslissing dringen, die een verlenging van het thans door Frai krijk in beginsel geedgekeurds embryonale moratorium van zes weken tot wie weet hoe lang nog tengavolge zou hebben. BELG1E Jan Lampens, Kameriid en wethouder te Gent, is aldaar overleden. Hi) was geboren te Gent in 1850 en meubelmaker van beroep en behoorde tot de eerste militaoten voor het sociahsme in Belgie. Met uud-minister Auseele stichtte hij de model-cooperatie Vooruit, waarvan h(j administrates werd. In 1908 werd hij gekozen tot lid der Tweede Kamer. De Duitsche militaire recbtbank heeft hem in 1915 wegeDs spionnage tot deportatie veroordeeld en naar Holzminden gestuurd. Aanvang 1917 werd hij naar het front te Kamerijk overgebracht. Nadat het Zaterdag den geheeien dag drukkend warm was geweest, is er omstreeks half zes een ge.weldig onweer boven Brussel losgebarsten, gepaard met hagelslag. Er vielen hagelsteenen als duiveaeieren. In de omstreken van Brussel moet de schade aanzienlijk zijn. Vooral de kassen der tuinders hebben veel te verduren gehad. DE BURGERS1RIJD IN IERLAND. In telegrammen uit Limerick wordt de val van die stad beschreven. Er wordt in gezegd, dat de» overwinnig te danke.n whs aan den geweldigen artillerieaanval, die lei ti de tot de volledigt- overgave. Een afdeeling der opstaodelingen werd onmiddelljjk na de bestorming gevaDgengenomen, en de rest moest haar versterkte posities verlaten en erugtrekken naar het land buiten de stad, waarbij nog dertig man gevangen werden genomen. Het begin van het einde was aangebroken toen de artillerie der re^eeringstroepen Donderdagmorgen aankwam. De artiilerie nam stellingen in, die de kazernes langs de kust bestreken, alwaar zich een sterk garni- zoen opstaodelingen bevund. Er viel een granaat op de kazernes en het garnizoen word gesommeerd zich over te geven. Het weigerde echter. Toen kwamen 19 grana- ten op het voorgedeelte der gebeuwen neer en 14 op het achtergedeelte. Vervolgens bestormden de nationale troepen de positie. De opstaodelingen legden mijnen aan in de aaDgrenzende straat en buizen, maar de stormaanval verraste heD in de mijnm werden onschadeljjk gemaakt alvorens ze konden ontploffen. De rebellen vochten wanhopig tot het einde toe er had een hevg gevecht plaats in de kazernes. De val van Limerick is van groot gewicht daar de stad een krachtige bescherming verleende aan de flank van het leger der opstaodelingen. EEN MORATORIUM AAN DUITSCH LAND. Volgens de //Chicago Tribune" besloot de commissie van herstel Duitschland een moratorium van 3 a 6 maanden toe te staan voor de contante betalingen voor scbade- loosstelling. Aangaande den juisten duur werd men het riet eens. Frankrijk stelde 3 en Engeland 6 maanden voor. EEN A AN VAL OP EEN LiJKKOETS. In ierland is groote sensatie gewekt door een misdadigen aanslag in het graafschap Galway, gepleegd op de lijkstatie. Het stoffelijk overschoi van een vrijvvilliger in het nationale leger werd, begeleid door familie en officieren zijner afdeeling naar de begraafplaats overgebracht, teen ei plot- seling uit een hinderlaag schoten vielen. De bataljonschef werd op slag gedood. De lijkwagen en het rijtuig met de familie reed in voile vaart door de hinderlaag', terwijl een derde rijtuig in een stoet omsloeg. Deze daad heeft ook bij republikeinen zooveel weerzin gewekt, dat een groot aantal de wapens neerlegde. HET EINDE DER MOORDENAARS VAN RATHENAU. Ointrent het drama in de burchtruine van Saaleck bij Halle, wordt nog geineld, dat het einde der moordenaars eenigszins an- ders was, dan aanvankelijk werd gemeld. Toen de poiltie de slaapkamer binnen- trad, lag Korn te bed, tot de borst toege- dekt, de handen over de borst gevouvven; Fischer lag er naast; beiden waren reeds dood en bloedden uit een hoofdwonde. Bij een nader onderzoek bleek, dat een ruit der slaapkamer was stukgeschoten en dat zich aan der. rand bloedsporen bevon- den. Men maakte daaruit op, dat het schot, hetwelk een ambtenaar der recherche uit Halle op het venster had gelost Korn in het hoofd getroffen en gedood had. Fi scher, die zich op dat oogenblik in dezelfde kamer bevond, heeft waarschijnlijk den doodelijk gewonde te bed gelegd en ge- tracht het bloed te stelpen met vvatten, die men op den vloer vond. Toen hij even- wel bemerkte, dat zijn medeplichtige reeds dood was, pleegde hij zelfmoord. Later is ook gebleken, dat Korn niet is gedood door een schot uit een revolver, maar door een schot uit een karabijn. In den slottoren werden 2 browningpisto- len gevonden, elk met ongeveer 10 patro- nen. DE „ONGEKROONDE KONING VAN ARAB1E". Kolonel Lawrence, de bekende speciali sed in Arabische zaken, die door zijn werk in Arabie gedurende de oorlogsjaren de „ongekroonde koning van Arabie" werd genoemd, heeft verzocht van zijn functie in het departement voor het midden-Oosten. in het ministerie van kolonien te worden ontheven. Men zal zich wellicht den naam van kolonel Lawrence herinneren, een van de meest romantische figuren uit den oorlog. Bij het uitbreken van den oorlog, in 1914, was hij 25 jaar oud en student aan de universiteic van Oxford. Hij bevond zich op dat tijdstip in het dal van de Euphraat om er oudheidkundige onderzoekingen te doen. Reeds toen werd hij een groot ken- ner van Arabie en Mesopotamia geacht, en aanstonds werd zijn advies ingewonnen in aangelegenheden betreffende het Naburige Oosten. Hij oefende een sterken invloed op de. Arabieren uit en wist dezen te or- ganiseeren in hun opstand tegen de Tur- ken; ook trad hij verzoenend op bij de versclullende stammen, die door eeuwen- oude veeten waren gescheiden. Hij vocht mede in de Arabische carnpagne onder Emir Feisoel, en vormde zich een grooten aanhang. Vele maanden lang leefdc hij het leven uer inlandsche bevolking mede zoo- als nooit te voren een Europeaan had gedaan. Zijn prestige was zoo groot dat zijn volgelingen hem bovennatuurlijke krachten toeschreven en Koning Hoessein hem tot Prins van Mekka verhief. In die dagen droeg hij het Arabische veldtenue. De Turken hadden een hoogen prijs op zijn gevangeneming gesteld. EEN ZONDERLING GEKOZEN OEMEENTERAAD. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen te Metz was verzuimd om aan meer dan duizend kiezers een stembiljet uit te reiken, terwijl op de ljjsten verschillende namen stonden van militairen in den oorlog ge- sneuveld. Verder waren 1500 biljetten niet gedistribueerd, omdat de adressen ver- keerd waren. Tegen de geldigheid van deze verkiezin- gen was geprotesteerd bij de administratie- ve rechtbank te Straatsburg, die de onre- gelmatigheden constateerde en de uiet-gel- diglieid uitsprak. De regeeringsoommissar s meeude echter dat door onwetendlieid deze fouten begaan waren en vond daarom geen reden om de gekozen raad ongeldig te verklaren. TER NEUZEN, 24 Juli 1922. LEVERING VAN KOLEN. Bij de op 21 dezer gehouden aanbeste- ding te Willemsoord, voor de levering van 3000 ton Cardiff-kolen, ten behoeve van de Rijkswerf te Willemsoord (Helder), was laagste inschrijver de firma L. Nolson te Ter Neuzen voor 18,65 per 1000 kilo. ONTSLAG GEVRAAGD. Door den heer j. Cornelissen, opziener le klasse der visscherijpoiitie op de Zeeuw- scshe stroomen, is tegen 1 November a.s. eervol ontslag uit die betrekking aange- vraagd. GEITENFOKKERIJ, Jl. Vrijdag werd van wege de geiten- fokkersvereemgmg „Weest Welkom" te Driewegen, op de weide van den voorzitter, den neer A. ae Bruijne aldaar eene tentoon- stelling van geiten en lammeren gehouden waarrneoe gepaard ging eene siamboek- keuring. Er werden aangevoerd 41 geiten. De keuring zou geschieden door de heeren Zwagerman en Versluijs, doch, daar eerst- genoemde verhinderd was, werden de die- ren gekeurd door den iieer Versluijs, ge- assisteerd door den voorzitter. De uitgelooide premies werden toege- kend als volgt: 1. Voor geiten die 3 of meermalen ge- lammcrd hebben. Aanvoer 12 stuks. le pr. R. van Aerde te Sluiskil, 2e pr. M. de Fes ter, 3e pr. J. riamelink, 4e pr. K. Dees, 5e pr. Jac. van Drongelen te Spui en 6e pr. P. Sol. 2. Voor geiten die 2 maal gelammerd hebben. Aanvoer 10 stuks. le pr. A. de Kraker, 2e pr. D. de Bruijne, 3e pr. Jac. Rinkhout, 4e pr. J«ac. Jansen. 3. Voor geiten die 1 maal gelammerd hebben. Aanvoer 8 stuks. le pr. j. Ris- seeuw te Spui, 2e pr. R. van Aerde te Sluis kil en 3e pr. J. Schoonakker. 4. Voor lammeren, geboren na 31 Maart 1.1. Aanvoer 11 stuks. le pr. L. Herfebout, 2e pr. L. de Kraker, 3e pr. A. Scheele en 4e pr. Jac. Jansen. 5. Lammeren, geboren voor 1 April 11. Aanvoer 2 stuks. le pr. Joris Kolijn, 2e pr. A. de Jonge. De bekroonden bij wier naam geen woonpiaats is vermeld wonen te Drie wegen. De heer Versluijs uitte zijn tevredenheid over de collectie schoone dieren, die bijeen- gebracht was. Doch zoowel hij als de voor zitter wezen erop, dat het aan de geiten- fokkerij ten goede zou komen, als de leden der vereeniging de tentoonstelling en keu ring drukker bezochten, daar zij uit het daar medegedeelde leering kunnen trekken. SPOORV7EG GENT—TER NEUZEN. Reuter seint uit Gent d.d. 22 dezer: Het handelsgerechtshof heeft failliet ver- klaard de Societe Gand-Ter Neuzen, en wel in verband met het feit, dat de ge- noemde maatschappij aansprakelijk is voor de uitgifte van meer dan frs. 20 millioen obligation, die gecreeerd werden, ten tijde dat Nestor Wilmart gedelegeerd admini- strateur was gn met thans buiten staat is, de schuld af te lossen. MISSIEFEESTEN. Door een comite van vooraanstaande Ka- tholieken in Oostelijk Zeeuwsch Vlaande- ren zijn missiefeesten georganiseerd te Hulst, Hontenisse, en zooals ook reeds uit een ^dvertentie in ons blad bleek, te Ter Neuzen. Blijkens de verschillende berichten be- ijverd men zich in genoemde plaatsen, die feesten zoo schitterend mogelijk te doen slageti. Omtrent Ter Neuzen schrijft men aan Zel.: De alhier te houden Missiefeesten schij- nen een allerschitterendste verloop te zul len hebben. Groot en klein, jong en oud spannen zich in om medewerken aan het doen slagen der Missiefeesten, welke Vrij dag 4 Aug. aanvangen en Woensdag 9 Aug. gesloten worden. Het comite belast met de regeling der feesten schijnt er in te zullen slagen geheel in loepassing te kunnen brengen, het „utile dulie" om het aangename aan net nuttige te paren. Als eerste en voornaamste Taak stelt het comite zich ten doel de belangstelling voor de Missien op te wekken en den misiste- geest te doen ontwaken. Daartoe worden dagelijks lezingen ge houden over de Missielanden opgeluisterd door lichtbeelden. Alle vergaderingen worden opgeluisterd door muzikale en vocale uitvoeringen. De tentoonstelling belooft schitterend te zullen zijn. A4en zal een begrip krijgen van het leven en de levensgewoonten, zeden en gebrui- ken der arme heidenen, voor wie het licht van het Evangelie nog niet ontstoken is. Ook aan pret wordt gedacht. Er zullen volksspelen en sportwedstrijden worden gehouden. Getracht wordt te zorgen dat de feesten alhier niet de minste zullen zijn in de rei der Missiefeesten in Zeeuwsch-Vlaanderen. BRAND TE MIDDELBURG. Terwijl het stedelijk muziekkorps een concert gaf op het Molenwater te Middel- burg, klonk plotseling het brandsignaal. Ei bleek brand te zijn uitgebroken in het perceel op den hoek der kade en de Bel- iingstraat. Met behulp van enkeKe slan- gen op de waterleiding wist men den brand tot het benedenhuis te "beperken. Vermoedelijk ontstond brand door smeu- lende houtskool. INDIJKING HELLEGAT. Sinds eenige jaren in de bedijking van het Hellegat, de steeds meer en meer op- slibberide inham in de Zeeuwsch-Vlaam- sche kust, benoorden Boschkapelle ter sprake gekomen. De deskundigen van het Domeinbestuur verwachtten dat de buitengronden daar- voor in 1923 rijp zouden zijn. Naar thans uit Boschkapelle aan Zek wordt gemeld zal het volgend jaar met de inpoldering worden begonnen. PHILIPPINE. Woensdag j.l. had Th. Dumoleijn van hier tusschen Eecloo en Brugge het on- geluk met zijn motorrijwiel zoodantg met een boom in aanraking te komen dat hij gekwetsl aan been en aangezicht bewusteloos in het ziekenhuis te Eecloo is binnen gedragen. Naar we vernemen is zijn toestand thans veel beteri Binnen enkele dagen wordt hij thuis verwacht. (Zel.) BIERVLIET. De heer W. P. Borm alhier heeft bedankt voor de benoeming tot hoofd der R.K. jongensschool te St. Jansteen. SLU1S. Donderdag viel aldaar naar aan de M. Crt. gemeld wordt, een 11-jarig jongetje van zekere C. C. vanaf de aanlegplaats der stoomboot in het kanaal, terwijl het stond te kijken naar aldaar zittende visschers. Hij dook tweemaal onder en werd door een der visschers op het droge gebracht. Weldra viel hij in zwijm en eerst na langdurige pogingen gelukte het hem bij te brengen. Waar het zich aanvankelijk deed aanz'en dat de levensgeesten gevveken waren, kan i*nen zich de vreugde de/ ouders voorstellen, toen de pogingen ont hem weer bij te brengen lukten. Loap der bevolking van Tar Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. Klaassen, zonder beroep, Noordstraat 54, van Amsterdam. Th. H. Fromont, rivierloods, Grenulaan 17, van Antwerpen. N. Proost, kellner, Westkol(kstraat 11, van Bergen op Zoom. E. de Kraker, dienstbode, O 62a, van Axel. J. M. v. d. Berg, onderwijzeres, O 185, van Schijndel. A. Hergarten, zonder beroep, Kazerne- straat 19, van Bonn. Vertrokken: H. de Zeeuw, landbouwersknecht, Baan- dijk 33, naar Hoek. J. de Jonge, magazijnknecht, Tliolens- straat 60, naar Tull en 't Waal. S. M. E. L. Obrie, zonder beroep, Q 227, naar Philinpine. M. M. bieleman, zonder beroep, Baan- dijk 63, naar Veere. L. van Osselare, monteur, O 196i, naar Detroit Michigan. UECHTZAKEN. OM EEN ANDER TE REDDEN! De Vacantiekarner van het Gerechtshof te Amsterdam heeft den gewezen cafe- houder uit Amersfoort, die door de Rechl- bank te Utrecht was veroordeeld tot een inaand gevangenisstraf wegens diefstal van een dennebopm, op 23 Dec. 1921 te Amers foort gepleegd, vrijgesproken, op grand dat het ten laste gelegde feit niej wettig en overtuigend is bewezen. De beklaagde had het feit bij de politie, den rechtercom- missaris en ook voor de rechtbank be kend, maar voor het Gerechtshof zeide hij dit alleen te hebben gedaan om een stoker bij de gemeentegasfabriek, die een gezin rn'et negen kinderen heeft en op het punt stond gepensioneerd te worden, niet te verraden en voor ontslag uit zijn betrek king te behoeden. Aanvankelijk had hij gedacht, dat het met een geldboete zou zijn afgeloopen. Nu dit niet het geval is geweest en de stoker toch ter zake van medeplichtigheid aan diefstal is veroor deeld, had hij geen reden meer om de schuld op zich le nemen, dus had hij voor het Hof verklaard. De procureur-generaal had bevesting van het vonnis geeischt. DIEFSTAL VAN ELECTRISCHEN STROOM. De Vacantiekarner van het Gerechtshof te Amsterdam heeft Donderdag een be- woonster der Jacob Catskade, wegens dief stal van aan de gemeente Amsterdam toe- behooiei.den electrisehen stroom, veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche recht bank, welker vonnis, als niet voldoende met redenen omkleed, door het Hof werd vernietigd, had dezelfde strat uitgespro- ken. ONDER ZAND BEOOLVEN. Donderdagavond speelden een zestal kinderen in een zandg'-oere te Kerkrade. Er had een instorting plaats, waardoor alle kinderen bedouen werden onder het zand. Twee hunner werden na een half uur graven levenloos opgehaali. GEDOOD. De arbeider H. B:>s van de gemeente gasfabriek te Oldenzaal is door een stoot var, een buis gedood. Hjj was gehuwd en vader van drie kleine kinderen. ZIJN VERLOOFDE VERMOORD. Te Emden (Oost Friesland) is gearresteerd de smid Linlenbergh, een Hollander, die zijn verloufde uit een bovenverdieping moet hebben geworpen. Het meisje is reeds overleden. DOOR DE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Nabij Roermond is de 70 jarige W. uit Beegden door de tram gegrepeu Ernstig gewund werd hjj naar Roermond vervoerd en na verbonden te zijn in het Louisahuis opgecomen, waar hij aan de gevolgen is overleden. WOLVEN IN OOST-GRONINGEN In Westerwolde (Gr.) duiken weer allerlei verhalen op over het gehuil des nachts van wolven, die zich evenals in den zomer 1921 in de bosschen van Vlagtwedde zouden opbouden. Er wordt een ktopjacht ge houden. EEN EIGENAARDIG ONGEVAL. In Ret Tijdschrift voor Electrotechniek lezen wij van een eigenaardig ongeval in een klein dorp in Thuringen, waar een anderhalt-jarig kind de nog in een stop- contact aangesloten toevoerdraden te pak- ken kreeg, die dienden om eeri electrisch kooktoestel aan te siuiten. Het kind had 't eene contact in de hand, en stak het andere in den mond, zich zelf aldus in de 120 Volt wisselstroomleiding schakelende. De moeder en vader hielden het kind voor dood, maar de grootmoeder, die het hef- tig heen en weer bewoog en beklopte en daardoor instinctief hartmassage toepaste, bracht het in 't leven terug. Mond en lip waren intusschen erg verbrand. Het ge val dient verspreid als een voorbeeld, dat aan apparaten voor huiselijk gebruik de grootste veiligheidsvoorzorgen geboden zijn. IN VOLLE VAART ONTSPOORD. De sneltrein CerbereBordeaux is in voile vaart ontspoord tusschen Corneille en Perpignau. De locomotief, kolenwagen en goederenwagen storten van een spoor- (Jijk in een diepte van 5 meter. De machi nist is omgekomen, de stoker ernstig en enkele reizigers licht gewond. Het onder zoek heeft uitgemaakt, dat het ongeluk is toe te schrijven aan kwaadwilligen, die de rails nadden losgeschroefd. TERDOODVEROORDEELING VAN EEN ECHTPAAR. Woensdag zijn te Londen een zekere William Yeldham, een 23jarige landbou- wer en zijn vrouw, Je 22jarige Elsie Flo rence, beschuldigd van moord op den 54- jarigen huisschilder Grimsliaw, ter dood veroordeeld. Blijkens het verslag was de moord gedeeltelijk een moord uit minne- nijd, gedeeltelijk een roofmoord. De vrouw stond in zekere vtrstan Jhouding tot Grims- haw, een getrouwd man. Zij ontmoette hem vaak en wist dat hij steeds veel geld bij zich had. Op zekeren dag ging zij met Grimshaw naar Highams Park en bij deze gelegenheid deed Yeldham met een schroefsleutel een aanval op den rivaal, dien hij doodsioeg en dien hij daarna van een bedrag van vijftien pond beroofde. Dri» dagen na het gebeurde huwde Yeld ham Elsie Florence, die hij vroeger in zeer immoreele omstandigheden had aangetrof- fen en naar zijn woning had medegeno- men, en besteedde het geroofde geld tot dekking van de kosten, enz. EEN BELEEFD INBREKER. Een Fransch schouwburgdirccteur vviide met zijn gezelschap ergens buiten Parijs een bekende operette geven. Hij wendde zich dus tot den plaatselijken impressario, dien hij echter niet thuis trof. Hij liet dus een verzoek achter om hem te telefonee- ren. Toen de directeur des avonds laat thuis kwam, kwam hij tot de onaangename ont- dekking, dat zijn geheele huis door mbre- kers was overhoop gehaald en er nog al het een en ander ontbrak. Onmiddellijk begaf hij zich naar het politiebureau, waar bleek, dat men de dieven reeds had ge- knipt. Toen hij met hen werd geconfron- teerd, sprak plotseling een der boosdoe- ners: „Ik had bijna vergeten u te zeggen, meneer, dat er vannacht getelefoneerd is over een toneelstuk. Voorloopig kan dit stuk daar ter plaatse met women opge- voerd." GOUD VAN DE „LAURENTIC". Een draadlotfe N. T. A. telegram uit Lon den meldt dat het bergingsvaartuig „Ra- cer" er in geslaagd is nog voor een waarde van millioen p.st. op te halen van het goud dat de „Laurentic" van de White Star-lijn naar Amerika vervoerde toen ze in den aanvang van 1917 aan de kust van Donegal op een mijn liep en zonk. ■iMioKsar. -M "T*» •u.&jo"*"'- i)e Buigemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Uonderdag 2? Juli l!)23. des 11a- middags 2 uur. Ter Neuzen, den 24 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2