ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7327. Vrijdag 21 Juli 1922. 70e Jaargang Stremming Verkeer. Buigemeester en Wethouders van Westdorpe B INNENLAND. BUITENLAND. TWBEJDB BLAD. H. Hv Brievengaar- ders enz., worden verzocht de abonne- mentsgelden van de Ter Neuzensche Courant oveV het 2de kwartaal 1922, op onze postrekening 38200 te doen overschrijven v66r 1 Aug. a, s. Firma P. J. VAN DE SANDE, Uitg. Ter Neuzen. Overwegende. dat de brug in den verkeers- weg van Driekwart naar Philippine, voor- komende op den ligger der wegen en voetpaden dezer gemeente onder volgnummer 6 aa moet worden hersteld, en de brug daartoe tijdelijk voor het verkeer moet worden g e s 1 o t e n, dat zij ingevolge het bepaalde bij art. 90 van het reglement op de wegen en voet paden in spoedeischend geval tot sluiting bevoegd zijn en zich hier dat geval voordoet, BESLUITEN: a. de vorenvermeldebrugwordtingaande 24 Juli en uiterlijk tot en met 26 Augustus e.k. afgesloten voor alle verkeer, be- halve voor voetgangers en kruiwagens, la, gedurende genoemden tijd zal het verkeer kunnen worden onderhouden in Zuidelijke richting van af de Zand- straat beoosten den overweg over den spoorweg langs den dijk van den kleinen Sint Albert en den Eugeniapolder over brug 6 langs het kanaal Gent— Terneuzen, en in Noordelijke richting van hetzelfde punt af door den Nieuw Vogelschor- polder langs den Oostelijken hoek van den Oud Vogelschorpolder over Stroo- dorpe, c. de onderhoudsplichtige van de brug zal als waarschuwingsmaatregel ter weerszijden van de brug eene afsluiting plaatsen die van zonsonder- tot zons- opgang van een helder brandende lantaarn is te voorzien en zal ter waarschuwing daar stellen een bord bij de Zandstraat voor het verkeer komende van Philippine en een bord bij brug 6 en bij Stroodorpe voor het verkeer naar Philippine. Westdorpe, 18 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN WAES. De Secretaris, R. K1EBOOM. HAAGSCHE COOPERATIEVE VOORSCHOTVEREENIGING. Naar het Vaderland meldt, heeft het Bestuur der Haagsche Gooperatieve Voor- schotvereeniging en Spa&rbank (de naam in het Vaderland Iuidt eenigszins anders, doch blijkbaar wordt deze in 1874 opge- richte en in de Anna Tkmlownastraat ge- vestigde instelling bedoeld) een cdrculaire gericht tot de leden, waarin het mededeelt, dat het plannen tot reorganisatie heeft overwogen, doch dat er geen mogelijkheid bestaat om tot een goede oplossing te geraken en dat het daarom heeft ge- meend te moeten besluiten het faillisse- ment der vereeniging aan te vragen. FEUT.LLETON. De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 43) „U mag gerust zeggen, dat het een vreemde plaats is", waren de eerste woor- den, die Clarice en Cosmo vernamen. „lk kan het weten, want ik ben hier geboren, en mijn moeder heeft hier ook haar heele leven gewoond. Ik heb hooren vertellen, dat hier vroeger smokkelaars hebben ge woond. Dat soort menschen bestaat nou niet meer." Stella scheen veel belapg in het verhaal te stellen en vroeg naar bijzonderheden. die de patiente ook gaf en zoo smakelijk beschreef, dat Cosmo haar er sterk van verdacht, dat ze haar verbeelding vrijspel liet. Clarice wendde zich weer tot Zebby. die verlegen naar haar toekwam, toen ze hem bij zich wenkte. Het jongetje was nu niet meer zoo vertrouwelijk als de eerste keeren en scheen in gedachten met heel lets anders bezig te zijn. Hij gaf verstrooi- de antwoorden o p Clarice's vragen en een fijn opmerker zou hebben gezien, dat hij op iets scheen te wachten. Plotseling werd de onaangename stem van juffrouw Pilcher weer duidelijker en Stella, die blijkbaar gereed was met haar taak ging weer rechtop staan. „Dank u. Dat zal me goed doen. Ik voel me al veel' beter. Maar net zooals ik u zeg, d'r zou wel een boek over deze hut kunnen worden geschreven, als er maar iemand was, die goed met de pen terecht Naar "het blad verneemt, bedragen de activa circa 250.000 gid., de passiva circa 850.000 gld., waarvan 650.000 gid. aan spaargelden en 200.000 gld. van een be- kend bankierskantoor te 's Gravenhage. Donderdagavond 4 uur werd in het Gou- den Hoofd te 's Gravenhage een spoed- vergadering gehouden van leden en spaar- ders, waarin de heer P. J. F. Kloppen- burg, van den Prov. Bond van Etfecten- bezitters de reorganisatieplannen zou uit- eenzetten, waardoor faillissement zal kun nen worden voorkomen benevens de tai- rijke faillissementen van leden en spaar- ders, welke van het faillissement der ver eeniging het gevolg zouden zijn. DE STAKING IN HET SLEEPVAARTBEDR1JF. Woensdag heeft te Rotterdam een be- spreking plaats gehad tusschen een gtvol- machtigden vertegenwoordiger van het Deutscner Transportarbeiter Verband en het Zentral Verband der Maschinisten und Heizer en het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders, over de sta king in het sleepvaartbedrijf. In en tengevolge van deze"bespreking zijn de volgende beslissingen genomen: le. Met ingang van Donderdag is de staking geproclameerd voor alle Rijnsehe- pen, te weten sleepbooten, vrachtbooten en sleepschepen. 2e. Aan de Duitsche organisaties wordt toestemming verleend, de Duitsche sleep schepen, die in Nederland beladen liggen, of uiterlijk op 18 dezer in lading zijn ge- gaan, zoo mede op 20 dezer die onbeladen zijn, met Duitsche sleepbooten naar boven te steepen. Daartegenover zijn de Duitsche organi saties verplicht zorg te dragen, dat: le. Zoolang de staking duurt, ""er geen schepen naar Nederland zullen afvaren. 2e. Nederlandsche riviervaartuigen in Duitschland niet zullen worden gelost of beladen, noch van kolen zullen worden voorzien of gesleept zullen worden. 3e. Geen andere schepen door Duitsche sleepbooten naar boven zullen worden ge sleept, dan waarover overeenstemminj. is bereikt. DE FOESTAND. Gelijk te verwachten was, heeft de Duit sche Rijksdag het wetsontwerp tot be- scherming van de republiek kunnen afdoen. De meerderheid van 303 stemmen bestond uit de regeeringspartijen plus het meeren- deel van de onafhankelijke socialiste'n en van de Duitsche volkspartij (nationale libe- ralen, waartegenover slechts een mmder- heid van goed honderd stemmen stond, gevormd door de uiterste rechten en de uiterste linkerzijdeDuitsch-nationalen (con servatieven) en communisten. De vereischte meerderheid van tweederden was daardoor ruimschoots voorhanden. Een ander belangrijk wetsontwerp, dat nog afgedaan is, was dat op de gedwongeti leening, waarvan het bedrag voorgoed werd bepaald op 70 milliard papieren mar- ken. Oorspronkelijk was het vastgesteld op 100 milliard en de oonservatieven hadden het nog meer willen verminderen, terwijl de sociaal-democraten het hooger wilden inaken. Maar op een bedrag van 70 milliard was ten slotte overeenstemming mogelijk. Men weet, dat deze gedwongen leening geheven wordt op verlangen van dfe com- missie van hersteb Het is echter eenigszins duister geworden wat er met het geld zal gebeuren, indien Duitschland een mo ratorium krijgt. Stijgt de mark ten gevolge van dit moratorium, dan wordt de last van het Duitsche volk (nu al meer dan 1000 kon en net zooveel van alles af wist als ik. Ik kan niet lezen of schrijven, want ik ben nooit naar school geweeSt." Cosmo luisterde even, want het trof hem nu voor het eerst, dat er zoo'n grooK on- derscheid bestond tusschen Zebby's manier van spreTcen en die van zijn moeder. En hij herinnerde zich toch heel duidelijk, dat de inspecteur van onderwijs bewijzen had gekregen, dat het kind thuis voldoende wertl onderricht. Dit veritje kon toch zijn beschaafde spraak en zijn wonderlijke ken- nis van antiquiteiten niet! van haar hebben. En de heer Zacharius Pilcher maakte even- min den indruk van een vermomden dok ter in de letteren tie zijn. Stella trok haar handschoenen weer aan en keerde zich van het bed af. Ze hijgde een weinig van de ongewone inspanning, die ook haar bleekheid had verdreven. "Ze had een hooge kleur nu en haar oogen schitterden. „Hebt u gehoord, wat juffrouw Pilcher me vertelde," zeide ze. „Vroeger was dit een smokkelaarshol. Dat zou je nu toch bijna niet meer kunnen gelooven. Het lijkt meer op een grappig soort winkeltje, waar antieke meubelen en zulk gesnor verkocht wordt. Alleen zullen ze hier niet veel klan- ten vinden. Scherp en duidelijk klonk nu de stem van het bed: „Ik kan u nog het smokke laarshol laten zien, of liever Zebby kan dat. Het hoi, waar ze de smokkelwaren op- stapelden, totdat.... totdat die weg werden gehaald. Zebby laat de mijnheer en de dames het gewelf hierachter eens zien en bewijs eens, dat je moe geen Ieugens leit te vertellen." „Zoudt u dat interessanfce plekje niet eens willen zien?" vroeg Cosmo. De vraag was tot Clarice gericht, maar mark per hoofd, de zuigelingen inbegre- I pen) natuurlijk evenredig zwaarder. Het I geld zal trouwens vooreerst nog niet bin- nen komen. In elk geval is het een maatre- j gel die aan de koopkracht van het Duitsche 1 volk een geweldigen deuk moet toebrengen en waarvan de oeconomische gevolgen zich j weleens zoo laten gelden, dat de Duitsche nijverheid zich nog meer dan totnutoe gaat inspannen om buitenlandsche markten te veroveren en anderdeels het Duitsche volk nog minder in het buitenland kan koopen. De wijsheid van gedwongen leeningen is elders al sterk in twijfel getrokken of ten eenenmale ontkfend. Het zal ook in Duitschland wel blijken, dat de regeering er aan den eenen kant mee verliest, wat zij er aan den anderen kant mee wint, Plotselinge gewelddadige middelen als deze zijn voor een gezond org&nisme reeds bcdenkelijk (wij herinne- ren aan de heffing van het milliard mark voor de Duitsche verdediging in den tijd voor den oorlog), voor een reeds ziek ge- stel kunnen zij stellig nog veel nadeeliger gevolgen hebben. DE MOORDENAARS VAN RATHENAU. Inzake de aanhouding van Fischer en Kern meldt men nog uit Leipzig, dat de eigenaar van den burcht Saaleck, de schrij- ver Stein, hoewel hij elke hulp aan de moordenaars ontkent, door de politie in hechtenis wordt gehouden. Toen de politie de eerste deur, die toegang geeft tot den toren door een slotentnaker had laten ope- nen, verschenen op den omgang twee wel- gekleede jongelieden met receivers gewa- I pend, in wie men dadelijk de moordenaars herkende. De politie riep: „handen om- j hoog, kom naar beneden", waarop de moordenaars met honend geroep ant- woordden. Zij bleven op den omgang en j riepen herhaaldelijk de menigte toe, welke j zich onder den toren verzameld had en waarbij zich verscheidene Leipziger stu- denten bevonden. Zoo riepen zij bijvoor- beeld: „Wij zijn Kieler studenten, laat de vrouwen weggaan, want wij zullen met scherp schieten." .O p het geroep uit de j menigte: „Als jelui bent voor wie wij je 1 houden, weet je wat je te doen staat," ant- i woordden zij: „Wij zullen sterven voor onze idealen, leve kapitein Ehrhardt." Toen de 20 politieagenten uit Naumburg j verschenen en met bijlslagen de deur op de derde yerdieping begonnen open te hakken, verdwenen zij. Men vond hun lij- I ken in de slaapkamer. Naar het schijnt heeft Fischer eerst den jongeren Kern neergeschoten en daarna zelfmoord ge- pleegd. De moordenaars hadden al hun papieren verbrand en kleeren van den eige naar van den burcht aangetrokken.Men vond eenige duizenden marken op hen, j verkregen door den verkoop van hun fiets j welke zij te Naumburg van de hand had- i den gedaan. Of zij sleutels van den toren j jn hun bezit hadden of langs den bliksem- 1 afleider naar den omgang zijn geklommen, zal Ait het onderzoek moeten blijken. ZEEVL1EGTUIO CONTRA OORLOOS- SCHIP. In groote geheimzinnigheid zijn op 7 I juli in het Engelsche Kanaal vlootoefenin- j gen gehouden, waarbij zeevliegtuigen een grooten aanval op oorlogsbodems hebben gedaan. De Daily Express zegt nu een tipje van den sluier te kunnen oplichten. De uitkomsten dan hebben bevestigd wat men vermoedde, namelijk dat een eilandrijk met Ianger veilig is, als het zich niet alleen ter zee, maar ook in de lucht afdoende kan verdedigen. In de Vereenigde Staten *bad men., gelijk bekend is, reeds vroeger met proefnemingen de kwetsbaarheid van linie- schepen voor aanvallen uit de lucht aan- getoond. Over den loop van de oefeningen in het Kanaal, waarbij de Koning op de vloot te- deze aarzelde en Stella antwoordde in haar plaats. „He ja, laten we dat doen", riep ze uit. „Ik ben dol op die oude gewelven, die je nllingen van angst bezorgen. Als ik nu toch ooit had gedacht, dat Rockhaven zo(?n bezienswaardigheid had, dan zou ik niet hebben gerust, eer ik erin was geweest. Kom ventje, laat het ons maar eens dade lijk zien." Zebby klemde zijn sterke witte fcandjes op elkaar, als deed hij zich geweld aan Stn niets te zeggen. Stella meende, dat zii hem alleen begrijpen kon, maar veel later herinnerden zij zich alle drie nog precies hoe het kereltje gekeken had, toen hij naar het gordijn ging. Van uit het bed volgde juffrouw Pilcher het groepje met oogen vol vrees en opgewondenheid en toen al- achter het gordijn waren verdwenen, ver- borg ze haar gelaat in de magere handen en ademde zwaar. ,l De ruimte achter het gordijn was blijk baar de slaapplaats van Zebby's Vader, want er stond maar een smal veldb^d fen Cosmo vroeg zich af, waar de jongen toch wel slapen zou. Hij was op het punt dm het te vragen, maar de buitenmuur van de hut, die niets anders dan de rotSWand bleek te zijn, leidde zijn aandacht af. „Die smokkelaars moeten zich dan wel in lucht hebben kunnen veranderen, als ze daar door heen moesten," zeide hij op den muur wijzend. „Er is nergens een spleetje, waar zelfs een mug doorheen zou kunnen". Een oogenblik verhelderde het ernstige gezichtje van het kind en zijn oogen begon nen ondeugend ,te glinsteren. „Moeder heeft niet gelogen, mijnheer," zeide hij. „De smokkelaars zullen wef net zoo dik zijn geweest als u en ik mis- schien wel dikker ze waren alleen maar genwoordig was, vertelt het bladDe vloot was gewaarschuwd zich gereed te houden voor een aanval uit de lucht. Het was niet presies bekend, wanneer hij los zou komen. Plotseling aanschouwde men een zwerin zeevliegtuigen en de vloot wijzigde toen haren koers om zoo min mogelijk doel- punten aan te bieden en den aanval te mijden. Het was slechts een schijnaanv.al, want dadelijk daarop werd om de vloot heen met groote nauwkeurigheid een rook- gordijn getrokken. Door dit gordijn heen kwam de eigenlijke aanval los uit een on- vtrwackten hcek. Hij werd uitgevcerd door een smaldeel vliegtuigen met torpedo-Ian- ceeri'nrichting. Anderhalve minuut nadat men deze vlieg tuigen voorh'ct eerst in het gezicht had ge kregen, wierpen zij hun torpedo's (die olie bevatten om1 de juiste tret'plaatsen aan te geven) op korten afstand en waren zij weer gevlogen. Vitale plaatsen van de oorlogsschepen werden getroffen. Alle vliegtuigen keerden veilig naar hun steun- punt terug. De aanval werd uitgevoerd op een af stand van niet veel meer dan 32 K.M. van de kust, zoodat de zeevliegtuigen opereer- den binnen een kleiner gebied dan vermoe- delijk in oorlogsomstandigheden het geval zou geweest zijn. Maar het succes van den luchtaanval heeft een diepen indruk ge- maakt. Het luchtministerie is van plan de proef binnenkort te herhalen. De moraal is voorloopig dat een vloot zonder verde- digingsmiddelen in de lucht, een vrij ge- makkelijke prooi voor een aanval is. DE AANSLAG OP MILLERAND. Tijdens zijn verhoor heeft de commu nist Bouvet een belangrijke verklaring af- gelegd. Hij zeide, dat hij Vrijdag jl. op het rijtuig had geschoten, omdat hi] meen de in een der inzittenden Poincare te her- kennen. Toen men hem vroeg, waarom hij op den eersten minister had willen schieten zeide hij: „Eerste minister Of president der repu bliek, het kon me allemaal weinig schelen. Ik wilde alleen een demonstratie geven." Hij gaf ook toe, 'dat hij zich naar de Champs Elysees had begeven met het doel een demonstratie te geven; hij had echter geenszins de bedoeling gehad om iemand te verwonden. Met nadruk ver- klaarde hij, dat hij geen medeplichtige had gehad Veixiere fnotieven voor zijn daad wilde Bouvet niet opgeven. Nu hij echter den naam van Poincare heeft genoemd, brengt men de oominunistlsche campagne tegen den eersten minister, die onlangs in de Kamer van afgevaardigden liaar hoogte- punt heeft bereikt, weer in herinnering. EEN RIJDENDE VRUCHTENDROGERIJ Volgens bericht uit Moskou staat thans op het Nikolajewskistation aldaar voorver- trek klaar de eerste fabriekstreineen rij- dende vruchtendrogerij. De trein is een unicum; voor zoover bekend is tot nog toe nooit een dergelijke fabriekstrein ge- bouwd. De trein bestaat uit 10 wagons, die elk een speciale afdeeling vormen en de ma- chinerieen bevatten voor de verschillende werkzaamheden. De constructie is zoo, dat de voor droging bestemde vruchten gelei- delijk de verschillende afdeelingen doorloo- pen om door de laatste voor verpakking gereed te worden afgeleverd. Wanneer men met twee ploegen werkt, kan ^nen pier etmaal 700 poed versche vruchten verwerken, hetgeen gedroogd 175 poed oplevert. De fabriek heeft reeds eeni- gen tijd te St. Petersburg gewerkt en ver- trekt thans naar Turkestan en den Kau- kasus, waar werk op groote schaal is aan- genomen. slimmer. Het gewelf is hier achter, net zoo goed als de geesten van de smokke laars. Als ik de deur open heb gedaan," fluisterde hij heel zacht, zoodat zijn stem niet doordrong tot de oude vrouw, „gaat u dan niet riaar binnen eer ik de geesten heb verjaagd. Dat doe ik altijd, "eer ik erih ga; want ik ben doodsbang voor geesten, net zoo bang als zij voor mij." En meteen ging Zebby naar "den muur toe, bukte zich, krabde wat zand van den door de natuur gevormden huisvloer en trok een ijzeren pen uit een holte op. On- middellijk draaide een rotsblok langzaam op onzichtbare scharnieren naar buiten en een nauwe, pikdonkere gang werd zicht- baar. Clarice deinsde terug. „Moeten we daarin," aarzelde zij. ,,Wat akelig donker. Vindt u heusch, dat het de moeite waard is." „Ja maar dame, ik heb een licht voor u," antwoordde Zebby zoo luid, dat Cos mo, die door de opening naar binnen trachtte te turen, zich verbaasd afvroeg, wat de jongen toch voorhad met die snelle stemveranderingen. „Ziet u wel, hier heb. ik een kaars." „Dan is alles in orde", zeide Stella, ter- wijl de tengere bruine vingerties van Zeb by een lucifer aanstreken en het vlamme- tje tegen de kaars drukten. „ik zou dil avontuur nu voor geen geld willen missen en wat kan er voor kwaad insteken? Ze laten ons er toch met dati kleine kind ingaan. Houd u taai, freule, het is gauw gedaan." Cosmo voelde zich nu allesbehalve op zijn gemak door het vreemde gedrag van het kind en Stella's aandringen om voort te gaan en zijn instinct vertielde hem, dat Clarice gelijk had en dat ze geen stap TER NEUZEN, 21 Juli 1922. TENTOONSTELL1NQ NAAI-CURSUS. Woensdagmiddag werd in een der lo- kalen van de ambachtschool alhier we- derom tentoonstelling gehouden van ge- i maakte ondergoederen enz., vanwege de vereeniging „Hulpbetoon door samenvver- king". Ten 2 ure opende de voorzitter van het comite, de Edelaclitb. heer Hui- zinga, de tentoonsteliing en heette de di- rectrice van de Industrie- en Huishoud- school, de Ieerares, mej. van Markensteijn. de leerlingen en de ouders der leeriingen, hartelijk welkom en zeide dat deze ten toonstelling, ofschoon hij er eerst goen voorstanders van was, doch het dames- comite zich er veel voor interesseerde, buiten verwachting geslaagd was, gezien de vele goederen, die de leerlingen in kor ten tijd gemaakt hadden. De gemaakte stukken waren afkomstig van den vervolgcursus costuumnaaien en van den nieuwen cursus lingerie. Spreker uit de hoop, dat op den ingesla- gen weg zai voortgegaan worden en wekte de ouders op aan anderen te vertellen, hoe nuttig deze cursussen werken. De di- rectrice dankte Z.edelachtbare voor de goede woorden. Des avonds van 79 uur was nogmaals gelegenheid de goederen te bezichtigen, waarvan een goed gebruik werd gemaakt. De verschillende tafels waarop de ver- vaardigde ondergoederen en kleedingstuk- ken waren tentoongespreid met de vele daartusschen geplaatste bloemen boden een aangenamen aanblik. Zoowel dames-comite als Ieerares kun nen met blijdschap terugzien op het werk dat verricht is geworden en uit het bezoek kan wel afgeleid worden dat de volgende week zich voor den nieuwen cursus in September weer velen zullen aanmeiden. Een woord van dank is zeker op z'n plaats aan den directeur der ambacht school voor de bereidwillig afgestane lo- kalen en de goede zorgen aan deze ten toonstelling bewezen. OPLICHTING. Op verzoek van de gemeente-politie al hier, is te Amsterdam gearresteerd en naar Ter Neuzen overgebracht R. S., wegens oplichting gepleegd in het Noorden des lands, ten nadeele van personen uit deze omgeving. Hij is heden naar het huis van bewaring te Middelburg getranspiorteerd. SCHAKEN. Voor den schaakwedstrijd uitgeschreven door de schaakclub „Ter Neuzen", om het kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaan- deren hebben de volgende heeren inge- schreven I. Risseeuw (kampioen 1921), J. L. J. Basting, beiden van Ziiidzande, J. Delveaux van Sas van Gent, C. M. L. Broekkamp, Jacob Donze en P. M. de Kleijn van Ter Neuzen. De wedstrijd wordt gehouden in een der zalen van Hotel des Pays-Bas op 22, 23, 29 en 30 Juli a.s. WONINGBOUW. De minister van Arbeid heeft goedge- vonden dat vroeger toegekend bijdrageu voor woningbouw zullen worden uitgo keerd aan de gemeenten: Oostburg, ten behoeve van C. B. Tag 1700 gulden. Sas van Gent, ten behoeve van A. Ver- naene 3610 gulden. Westdorpe, ten behoeve van A. Ver- naene 1200 gulden. GYMNASTIEK MIDDELBAAR ONDERWIJS. Te Haarlem slaagde Dinsdag voor aktc gymnastiek Middelbaar Onderwijs de verder moesten gaan. Hij wilde juist voor- stellen om maar om te keeren, toen Zebby met de brandende kaars omhoog geheven, nauw hoorbaar fluisterde: „Zoo verdrijf ik de geesten." Als een kaboutertje neerhurkend voor de donkere opening, spitste hij zijn lippen en liet een klagelijk gefluit hooren, een zacht cadanseerend geluid, dat toch geen eigenlijke melodie was, maar dat naar alle waarschijnlijkheid een afgesproken teeken moest zijn. En als het dat was, dan had het wef een plotseling en ontzetitend re sultaat. Een luid gekraak werd gehoord, een angstwekkend gerommel in de nau we gang en als bij een aardbeving stortte het gewelf in. Van een tunnel was niets meer te bekennen en op elkaar gestapeld lagen daar groote en kleine rotsblokken. Half verstikt door de stof, deinsden de toeschouwers verschrikt terug van de ope ning, tot waar de steenen waren gerold. Ontzet zagen ze elkaar aan, volkomen beseffend aan hoe groot gevaar ze ont- komen waren. HOOFDSTLJK XXVII. De omgeslagen boot. Cosmo was de eerste die zijn kalmte terugvond en ontdekte, dat de ramp een slachtoffer had gemaakt. Zebby, die zoo bleek als een doek werd, wankelde plotse ling en viel neer op het bed van zijn vader. Hij had wat meer naar voren gestaan, dich- ter bij de opening dan de anderen, en een rotsblok was tegen zijn enkel aangekomen. Hij teed blijkbaar veel pijn, maar vocht moedig met zijn tranen. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5