ALGE1EEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fljnste soorten H0N1NGR0EK. No. 7327 Vrijdag 21 Juli 1922. .70e Jaargang. ISEMENSDE BERICHTEN. 3 Sioom-, Koek- Heschuitfabriek „ST. ANTOINE" Vm BLAD. Aanleg Straten, Stoepen en Riolen. Gemeente SAS VAN GENT. B B O L A M B. Qpsiagptaats voor TerNeuzen en Qm&trekenFirma Wed. A. H. 00NZE, Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT zullen opDonderdag den 3 Augustus 1922. des namiddags vijf uur, op het Gemeentehuis aanbesteden Het leveren en verwerken van 110925 Straatklinker, 514 M\ Cementtegels, 380 M Borduursteen, 91 M. Rloolbuizen, 8 Rioolputten, alles breed voeriger bij bestek omschreven. Aanwijs denzelfden dag om 2lk uur na- middag, aan te vangen aan de Westkade. Inschrijvingsbiljetten in te leveren op zegel v66r 5 uur nam. van den dag van aanbe- steding op het Gemeentehuis, waarna die onmiddellijk zullen worden geopend. Bestek tegen f0.50 bij den Gemeente- Opzichter J. H. DE Smidt alhier. Sas van Gent, den 15 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders vo ornoemd L. W. G. HOEFNAGELS, Burgemeester. F. F. J. STU8B£, SecrAaris. Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT, brengen ter openbare kennis, dat tot en met lo Augustus 1922 is opengesteld de inschrijving op de geldleening diergemeente groot 51000,— voor aankoop van bouwterrein. Rente 6 per jaar, in aandeelen van 500,met aflossing van minstens 2 aan deelen 'sjaars volgens l'oting. lnschrijvingen in te zenden bij den Burge- De storting der gelden zal moeten ge- schieden op 16 Augustus 1922. Verdere inlichtingen te verkrijgen ter gemeente-secretarie. Sas van Gent, den 17 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. W. G. HOEFNAGELS, Burgemeester. i F. P. J. STUBBEi, Secretaris. XXVII. Toen vele eeuwen geleden Mozes op de tafelen der wet neergriffelde zijn tien ge- boden, was het een grootsche gedachte om onmiddellijk na de geboden over de ver- houding tusschen God en den mensch, dat verheven „Eert uw vader en moeder" in te planten in het hart der Israelieten. Eeren j is nteer dan liefhebben en gehoorzamen. Dat gebod is en blijft de hoeksteen onzer j samenleving en dat vormt den grondslag van het gelukkige huisgezin: Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn Zegen, Daar woont Hij zelf, daar wordt Zijn heil [verkregen En 't leven tot in eeuwigheid. Ook: wij zijn er vast van ovfertuigd. dat een maatschappij, die niet als grondslag heeft het huisgezin en w.aarin de staa* in de plaats der ouders treedt, gelijk het geval is in commuriistisch stelsel, innerlijk onder- mijnd en voos is. Dat gebod van Mozes: Eert uw vader en uw moeder, is aan het aloude volk van Israel lief geworden en gebleven. Dat is voor hen geweest: het middel waardoor dat volk, toen het vfrdreven werd uit Palestina en verstrooid naar alle windstreken der aarde, in zijn verdrukking toch niet verloren ge- gaan is, maar te midden der andere volkeren zelfstandig is blijven voortbestaan. Israel heeft door alle eeuwen heen geleerd van hoeveel waarde een trouwe kinderliefde is voor een volk. Natuurlijk ook daar wer- den wel slechte zoons gevonden, verloren kinderen, de Bijbel teekent ons gestalten als Adonia en Absalom. Maar in de Schrift zijn zij dan ook opgeteekend met een zwarte kool. Wij mogen wel erkennen, lettende op de groote aanhankelijkheid der Joodsche kin deren aan hun ouders, dat zij op dit punt zeker niet minder zijn dan wij. Alaar van-# daag wil ik het speciaal hebben over den band tusschen moeder en kind. Want al wil ik als vader gaarne mijn zorgen wijden aan mijn eigen kinderen, bij het klimmen mijner jaren stijgt mijn bewondering voor de liefde en toewijding der moeders, die overtreft wat de vaders geven kunnen. Dezelfde band bestaat ook nu nog tusschen moeder en kind en er is op aarde allicht niets heerlijkers dan de moederliefde. Weten wij het eigenlijk niet alien zonder uitzonde- ring uit ons eigen persoonlijk leven, dat er voor het jonge kind niets meerder is dan het hart van haar, die het droeg onder het harte. Het geluk van het kind is tevens het geluk van de moeder en zijn verdriet is haar ver- driet. Haar zorgen zijn vooral zorgen voor het kind van den vroegen morgen tot den laten avond. En als een moedet tot God bidt, wie onzer is ervan niet verzekerd, dat in dat gebed een groote plaats aan haar lievelingen ingeruimd is! Een moeder zorgt den ganschen dag voor j haar kind, ja dikwijls meer, somtnds ook i den ganschen nacht. Zij was onze eerste vriendin, zij was het die ons grootbracht, in wier armen wij veilig rustten, wier oogen over ons waakten, wier nanden ons leidden in onze nooden en onze hulpbehoevendheid. j En toen zij ons had grootgebracht, toen wij j jonge mannen of vrouwen waren geworden, j haar liefde is niet verminderd, eerder: b den dag toegenomen. Een Engelsch schrijver zeide: „Kinderen, staart in die oogen, luistert naar die lieve stem, voelt de teederheid zelfs van een tn- kei'e aanraking, die u geschiedt door die vriendelijke hand. Waardeert haar hoog, terwijl gij nog de kostelijkste van alle goede gaven bezit: een liefhebbende moeder. Leest de onpeilbare liefde in die oogen, die innige bezorgdheid in toon en blik, zelfs bij uw minste pijn. In uw later leven zult gij vrien- den hebben o zeker, lieve goede hartenjke vrienden maar nooit wordt u weder die onuitsprekelijke liefde en teederheid toegc- wijd, die alleen een moeder kan schenken. Vaak in mijn worstelingen met de harde wereld smacht ik naar dat zoet, dat diep ge- voel van veiligheid, dat mij doorstroomde, als ik des avonds aan hare boezem geleund, lui- sterde, hoe zij mij met hare vriendelijke en on- vermoeide stem een rustig verhaal voor fas Nooit kan ik den liefdevollen blik, vergeten. dien zij mij toewierp, als zij dacht, dat ik sliep, nooit vergeet ik haar vredigen nacbt- kus". Tot zoover die Engelsche sciirijver. On- getwijfeld heeft hij gelijk en schilderi hij ge- waarwordingen, die gij en ik ook in ons eigen hart hebben beleefd. Moederliefde is vooral: zelfveiMoochening. Alle eigen vreugde zet zij op zijde voor het geluk en de blijdschap van haar kind. En indien het zoo is, dat uw moeder op hoogen leeftijd is gekomen en haar gela^t is gerim- peld geworden, dan hebt gij immers dat moedergelaat met die rimpels schooner ge vonden, dan toen zij ze nog niet bezat. Want gij weet evengoed als ik, dat eenige van die rimpels haar voorhoofd en slapen hebben gegroefd door haar zorgen voor u. De rim pels op het moedergelaat zijn haar schoon- ste teekens. Zij versieren en eertn haar, want zij zijn de eereteekenen voor onuitput- telijke zorg en liefde. Moederliefde is zelfverloochening. Bm "net krachten in en offert zij vaak haar eigen gezondheid op. Zij verlaat haar zieke kind niet en zij verdubbelt hare teederheden. Er zijn in de historic aangrijpende epi- soden, die ons toonen, hoe groot de moeder liefde somtijds is. Het Oude Testament ver- haalt ons van zulk een moeder: Rizpa, wier zoons werden ter dood gebracht op bevel des Konings, en wier lijken werden ten preoi gegeven aan het roofgedierte des velds en der lucht. Maar wat deed Rizpa? Dag en nacht, onafgebroken bleef zij waken bij de lijken harer zoons, verjoeg de gieren en dreef de hyena's weg, de lijken bewakende als haar kostelijksten schat. Of denk aan die Koningsvrouwe wier zoon Abia ten doode krank werd, de gemalin van Jerobeam. Toen vernederde zij zich en verkleedde zich, zoodat zij onherkenbaar werd en zij toog naar Silo om den beroem- den profeet Ahia te raadplegen wat gebeu- ren zou met haar kind. In de historie der Oud-Christelijke kerk treffen wij de geschiedenis aan van de vrome Monica, wier zoon Augustinus helaas afgedwaald was van het geloof der kerk. Dag en nacht weende en bad Monica voor het zieleheil van haar kind, dat hij toch zijn oogen openen zou voor het ware licht des evangelies. Maar een kind van zoovele ge- beden en tranen kon niet verloren gaan. God greep den jongen man in het hart. Augus tinus bekeerde zich, fiij koos den dienst der kerk en werd ten slotte een der grootste en beroemdste kerkvaders, van wien tot in deze eeuw een zegen is uitgegaan voor veler harten, doordat hij aan ons naliet zijn prachtige Confessiones (Belijdenissen), die voor Katholieken en Protestanten behooren tot de meest verheven vrome literatuur. Moederliefde is zelfverloochening, ook bij ondervonden ondankbaarheid en liefdeloos- lieid Van het kind. Als de liefde van een ander zulken ondank ervaart, zal zij allicht verdooven of afsterven, maar de moeder, die zoo iets ondervindt, verdubbelt hare liefde. Hare teederheid en toegenegenheid groeit onder de verdrukking en zij blijft steedS gereed om alles te vergeven. De erkentenis van deze groote moeder liefde moet voor de kinderen zijn tot een zichzelf afvragen, hoe zij tegenover hun moeders staan. Hoe is het toch eigenlijk mogelijk, dat er zoons zijn, die de liefde van hun moeder met ondankbaarheid be- jegenen, die een liefdevolle daad van haar onvriendelijk opnemen! Is er niet menig kind, dat zich z6o gedraagt, dat hij hare groote liefde onwaardig is? Terwijl de moeder steeds voortgaal met liefhebben, neemt het kind die liefde soms zonder wederliefde aan. En nu wil ik aan U niet gaan voorhouden op welke wijze gij persoonlijk uw moeder ook uw vader liefhebben moet, op welke manier gij een weinig terugbetalen kunt van die groote schuld van liefde, die gij hebt jegens haar. Want persoonlijke raad kan slechts worden gegeven, wanneer men elkander ten voile kent. Mijn lezers ken ik niet en zij kennen mij niet. Trouwens ieder moet zoo iets in zijn eigen hart weten en in teedere zaken wil men liefst geen ander zich laten inmen- gen. Maar dit eene vraag ik u at: Als gij nog een moeder bezit, is de herinnering aan de innige liefde, die zij haar heele leven lang u toegedragen heeft, u niet tot een spoor- slag om uw liefde haar te blijven schenken? Als uw moeder uw dankbaarheid en weer- liefde ervaart, dan is het uw moeder tot zegen en stemt het haar hart tot geluk. Er is reden dit u voor te houden bij deze wetenschap, dat in de laatste jaren door de leiders van het armwezen steeds dringen- der de klacht geslaakt wordt, dat het aan- tal kinderen, dat zelf ruimschoots verdient, ia zelfs dat gegoed is en tegelijk aan diaco- - ie en armbestuur de zorg voor hun ver- armae grijze ouders overlaat, stijgende is. i En telkens moeten rijke kinderen gedreigd j worden met den rechter, opdat zij er in toe- stemmen een deel vac hun inkomen voor hun ouders at te staan* Zulke kindere'n zijn een sehande. En als het^oo zijn mocht, dat uw ouders reeds heengingen naar het Vaderhuis, moge dan de herinnering tot een spoorslag zjjn oir. den van hen ontvangen naam ongerent te bewaren, hen eerende nadat zij zijn ge- storven door een levensgedrag van ernst, ijver en vroomheid. Moge het zijn, dat wij he Bogaers mogen nazeggen: EEN OPLICHTER LATEN LOOPEN. De Elka Watch Cy. te Amsterdam vertelt het volgende: Zaterdag jl. werden wij te ongeveer 5 uur door iemand opgebeld, die, zeggende namens dr. Alma, de Lairessestraat 151 te spreken, verzocht hem ommegaande een keuszending in gouden braceletten te doen geworden. Aan dezen wensch hebben wij onmiddellijk voldaan. Ongeveer 5 minuien nadat wij deze keus zending ten huize van dr. Alma hadden af- gegeven, meldde zich een jongmensch al- daar, zeggende, dat deze zendiug abu- sievelijk was bezorgd. Hij verzocht be leefd, hem deze mede terug te wo lien ge ven. Alvorens dit te doen, stelde de vrouw des huizes, aan wie deze boodschap ver- dacht voorkwam, zich met ons in ver- binding en verzochten wij haar uitdrukke- lijk niets at te geven, dan op een behoor- lijk door ons afgeteekend volgbriefje. in en OnttncKteilijk daama vloog de jonge man de deur uit en sprong op lijn 15, waarbij mevrouw nog juist "het nummer van de wagen, zijn- de 132, opnam. Haar zoon nam toen fluks de fiets en begat zich naar de politiepost v. Baerle- straat, met beleefd verzoek den jongen op de tram, te willen arresteeren. Dp dienstdoende agent beweerde, dit niet' te mogen doen dan slleen wanneer hij hem op de tram op heeterdaad betrapte, het- geen niet het geval was. Hij liet de zaak verder op haar beloop. Wij kennen e«n dergelijk wetsartikel niet. In ieder gtval zou er toch wel een middel zijnte vinden geweest teneinde een misdadiger, die op zoo een eenvoudige wij ze gevat kon worden, achter slot en gren- dels te brengen. AANGFTEEKEND SCHRIJVEN 0NT- VREEMD. De vorige week waren twee bestellers ten postkanbre te Helder bezig met het in gereedheid irengen der te verzenden aan- geteekende stukken. Een van hen maakte van een otgenblik, waarin hij alleen was, gebruik dear zich een brief, met een in- houd van 'uim 600 gld., die bij het uit de kluis halei op den grond gevallen was, toe te ei<enen. Daar hij aanvankelijk ont- kende, w:rd de zaak in handen gesteld -van de politi - Daar de nummers van de bank- bilejtten bekend waren, geluktc he* de politie tin volgenden dag de hand te leg- gen op len verdachte. De b€teller is reeds zes jaar in dienst van de psterijen. Hij is, in afwachting van de defintieve schorsing door den Minister voorloojig geschorst. EEN SLIMMERT. Luiteiant: Waar hoor jij thuis? Recnut: 4e oompie, luit'nt. L.: it bedoel, waar kom je vandaan. R.: (om nergens vandaan, luit'nt. L.:J^aar woon je? R.Artillerie-kazerne, luit'nt. L. (kwaad): Je geboorteplek. R.rHier luit'nt (wijst op een moeder- vlek n zijn nek). L.Kwanhopig)Waar zijn je papieren dan feteekend toen je ingelijfd werd? R.: A#n den onderkant, luit'nt. OM EEN KUS. de Brabantsche Turfmarkt te Delfti stolen twee vrouwen; een van haar droeg eenkindje op den arm. De andere vrouw toolie een groote genegenheid voor het kiml en wilde het kussen, doch de moeder betPgde, dat zij dit niet verkoos. Hierover wai de kindervriendin in haar wiek gc- sciotoB. Zij gat een scherp antwoord, een vlijmende repliek volgde, scheldwoorden w«den gewisseld en na die voorbereiding vlogen de twee vrouwen elkaar aan, waar bij de onschuldige aanleiding, het kind, givaar liep slachtoffer te worden van de aanvankelijke wederzijdsche genegenheid. De politie trad bemiddelend op en de moedei ging heen. Maar het kind was niet g*ust. (Delftsche Ct.). EN NEST VAN EEN R1ETWOUW. JOH. d. S A N D E - v. d. HEIJDEN, Tilburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte Aanbevolen mfcrken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Qntbijt. E n De heer E. Hupprectft te Weert (Lim.) i heeft gevonden een nest van een rietwouw i (een inheemsche roofvogel met een vlucht I van ongeveer 1 /2 Meter) met vier jongen. i -Het ouderpaar kon niet bemachtigd wor- den. (Msb.). PANCHO VILLA, DE MEXICAANSCHE BAND1ETEN-GENERAAL. Het kan verkeeren! De vroegere bandie- ten-generaal Pancho Villa, die heel Mexico onveilig maakte, doet in den laatsten tijd niets dan goeds van zich hooren. Daar- om is een verslaggever van de El Universal op zoek gegaan naar hem en kwam met ver- rassende berichten terug. Pancho blijkt be- keerd te zijn tot een vredelievend mensch, die hard werkt voor zijn broodje. Op zijn groote landbouwonderneming heerschen pa triarchate toestanden. Villa zetelt er als een tevreden boer, die wars is van politieke jacht en stelt alles in het werk, om het zijn man nen zoo goed mogelijk te geven. Alleen er heerscht een tucht op de Canutillo-Rancho, in den staat Durango, die denken doet aan de ijzeren discipline, die Villa vroeger onder zijn bandieten wist te handhaven. 's Morgens om 4 uur staat hij op, en tot diep in den avond arbeidt Pancho temidden van zijn mannen, die niets doen dan onder zijn leiding. Scholen heeft hij gesticht en men moet te Canutillo leven, volgens strenge zedenwetten, die hij afgekondjgd heeft. Alle geloofsvrijheid wordt aan een ieder gewaar- borgd en sterke drank en dobbelarij zijn er strikt verbannen. Villa zelf doet zijn uiterste best Engelsch te leeren en hij heeft zijn drie kinderen daar- toe eveneens verplicht. Vroeger was zijn on- geletterdheid spreekwoordelijk in heel Mexi- TTem-ue geiietht^ibS^Monderwijzer bezig beginselen van elke schoolop^iram^'itF?^ sluieren in de late avonduren. Trouw houdt Villa zich aan het woord dat hij aan het gouvernement gegeven heelt en bemoeit zich niet meer met politiek. En met een eventueel presidentschap wil hij niets meer te maken hebben. Landbouw ligt hem veel dierder aan zijn hart en hij wil van zijn rancho een modelbeheer maken. Ook den Vereenigden Staten draagt hij geen kwaaa hart meer toe: hij verlangt met zijn gewel- digen noorderbuurman in pais en vrede te leven. De correspondent van de Universal roemt hem als een navolgenswaardig patriot, zoo- als er op het oogenblik maar weinigen zijn in Mexico. STORMSCHADE OP DE LAFAYETTE". Het stoomschip „Lafayette" verliet Zon- dagmorgen Havre met bestemming voor New-York, maar moest na enkele uren bui- tengaats geweest te zijn, weer terugkeeren, zoo'n schade als er aangericht was door den storm. Een der golven was zoo geweldig geweest, dat ze over het heele schip heenviel en door de ijzeren beschermers van de be- nedenbrug brak. In een seconde stond de salon blank. De piano werd wrak geslagen en de meubels dreven rond. Met groot !a- waai viel het water bij de trappen neer en maakte in minder dan geen tijd de electri- sche schel-installaties onklaar. Gelukkig maar, dat de passagiers sliepen, anders was er een paniek ontstaan. Later hebben de of- ficieren verklaard, dat als het onheil bij j dag gebeurd- was, de ramp niet te overzien i zou zijn geweest. De luiken van het voor- ruim waren weggeslagen en men had groote moeite het water weggepompt te krijgen. Het schip deed beter met naar Havre terug re keeren. waartoe de kapitein besloot. De ruimen moesten overgeladen worden. De hutreizigers keerden naar Parijs terug, ter wijl 2e en 3e klasse passagiers onderge- bracht werden in het landverhuizershotel. Eerst Zaterdag wordt er weer aan vertrek- ken gedacht per „France". De „Lafayette" is zoo toegetakeld, dat het wel drie weken duren zal, voor ze hersteld is. VIER EN TW1NT1G ZONEN UIT EEN HUWELIJK. De ltaliaan^che arbeidsmarkt werd dezer dagen voor een moeilijken taak ge steld, schrijft een correspondent van de Daily Chonicle te Milaan: Er kwam n.l. hier een ltaliaansch gezin uit Brazilie aan, dat uit vader, moeder, en 24 kinderen, alien jongens bestond. De vader een Italiaansche boer, Salvator Sal- pati, emigreerde 20 jaar geleden, en keerde dezer dagen van San Paulo terug. Vermeldenswaardig is voorts nog, dat van deze kinderschaar, de oudste jongen 40 jaar is, en de jongste een baby van 45 dagen. EEN WEDDENSCHAP OM 3000 POND STERLING. De jonge hertog van Leicester is er in geslaagd, om den weg van 557 Engelsche mijlen (ongever 900 K.M.), die Londen van Aberdeen scheiden, per auto at te leggen in 14% uur, d. i. een kwartier korter dan de limiet, waarbinnen hij deze praestatie inoest volbrengen om een weddenschap van 3000 p. st. te winnen. Hij verliet schrijft de Daily Chronicle, om 3 uur 's middags Piccadilly in zijn prachtige „Rolls-Royoe" en arriveerde den volgenden morgen om 9 uur 7 te Aberdeen. Een uur na den hertog verliet een zijner vrienden per auto Londen, en volWacht denzelfden rit, maar in langer tijd. De bedoeling der weddenschap was, te zien of een auto het traject even snel kan afleggen als de groote expresstreinen, Het spoortraject is slechts 523 mijlen (841 K.M.) en de snelste express doet daar 12 uur over. De hertog meende, dat hij den afstand eveneens in 12 uur kon afleggen, maar bedong drie uur speling, omdat de wegen zoo vochtig waren. EEN NiEUWE METHODE TOT OPWEKKING DER LEVENSGEESTEN. De Asahi brengt een belangwekkend be- richt voor hen die bij de electriciteitswer- ken betrokken zijn. Het meldt dat de staf en de arbeiders van de electrische afdee- ling van de Kure Marinewerven en de Yanata Staalfabrieken bijzondere instruc- ties gekregen hebben in gevallen van on- gelukken door contact met hoogspannings- dynamo's of draden. Kort geleden greep in een Duitsche electriciteitscentrale een werk- man in de val een 5.000 volt-draad en men vond hem een half uur later oogenschijnlijk dood, zonder hoop op opwekking der le- vensgeesten. Hij werd naar het hospitaal gebracht, dat aan de fabriek annex is en de gewone middelen, die ook worden toe- Sspast. op_jirenkelj ngem vi)) e Bu(feisP1e en ondanks dezen langen tijd, trachtte de dokter een nieuw denkbeeld toe te passen, dat hem in de gedachten kwam; hij trok de tong van den man in en uit den mond gedurende een langen tijd. Hij werd be- loond door teekens van teruggekeerd be- wustzijn en na verdere pogingen herstelde de man en hij vertoonde daarna nauwe- lijks een teeken van datgene wat hij had doorgemaakt. Dit was blijkbaar een nieu- we methode van opwekking der levens- geesten. MISLUKTE ONDERNEMING. De Conqueror schrijfmachine-fabriek, die eenige jaren geleden nabij Leeds met een kapitaal van circa een millioen pond werd opgericht, om te trachten door massa-pro- ductie de Amerikaansche machines van de markt te verdrijven, is overgegaan tot li quidate, zonder nog een machine te hebben verkocht. Burggraaf Las<*l!es, die een der oprichters was en als commissaris een tijd lang een der groot aandeelhouders was, heeft na zijn engagement met princes Mary, zijn aandeelen met groot verlies opgeruimd. Er zijn slechts enkele Conqueror-machines gemaakt, die Lascelles aan vrienden en ta- milieleden cadeau gat. O. a. bezit de koning er een. Er waren 400 werklieden en 200 personen voor administratief werk in de fabriek, die als gevolg van de heerschende malaise nog geen enkele machine heeft ver kocht. BLOEDZUIGERS. Eenigen tijd geleden kwam een boertje in een dorpsapotheek in Pommeren en vroeg om een paar bloedzuigers. De apo- theker had ze niet voorhanden en zeide, bij wijze van aardigheid, tot den boer, dat hii maar naar het belastingkantoor moest gaan, daar waren genoeg bloedzuigers te vinden. Toen het boertje met zijn vraag aan dit kantoor kwam, was men niets daarover ge sticht en dreigde men hem de deur uit te gooien. Het boertje beriep zich toen op zijn zegsman. Als gevolg daarvan werd een klacht wegens beleediging van ambtenaren tegen den apotheker ingediend en deze zag zich veroordeeid tot een boete van 200 mark en de kosten. De Pharmazeutische Zeitung, die dit be- richt aan een plaatselijk blad ontleent, maakt de opmerking, dat de ambtenaren van een rijksbelastingkantoor der vrije Duitsche Republiek eenig meerder onder- scheidings-vermogen voor onschuldige grappen mochten bezitten. VROUWEN, DIE DE BROEK AAN HEBBEN. Te Londen, wandelde dezer dagen een jonge dame, het was een Amerikaansche, in de buurt van Piccadilly rond, die een bruine heeren pofbroek droeg. Ze trok zoozeer de belangstelling van de Londenaars, dat ze geoodzaakt was een toevlucht te zoeken in een taxi. Het meisje was den vorigen dag uit New-York aangekomen. Ze droeg bruine kousen, een hornomran- den bril en een zwarte dameshoed. De Lon denaars hadden bijzonder veel sehfk in het geval, maar uitten hun vreugde op zooda- nige wijze, dat er voor de jonge dame niets anders opzat, dan een goed heenkomen te zoeken. TER NEUZENSCHE CO U RANT. mo oft tor O wel hem, die bij 't graf gebogen, Dat 't dierbaar ouderlijk bevat, Mag zeggen'k heb mijn plicht voltogen, Ik heb hen hartlijk liefgehad T. g. T.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1