ALGEiEEil NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOGR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7325. Ma&ndag 17 Juli 1922. 70e Jaargang. "FEuTriTT 0 N. BINWENLAWD. VERKIEZINQ VOOR DE TWEEDE* KAMER. Bij de op 5 dezer gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer zijn van de in de gemeente Amsterdam uitgebrach'ie stem- men 2S000 ongeldig verklaard. Hiervan waren ruim 19000 stembiljetten bianco in- geleverd. Mr. S. van Houten heeft verklaard, zijn benoeming niet aan te nemen, doch ge- bruik te willen maken van de bevoegdheid bij de herziene Kieswet verleend, om te blijven geplaatst op zijn liist, voor het geval in den loop der nu volgende zittings- jaren een plaats moeht openvallen op die lijst door overlijden of bedanken van een daarop geplaatste. Mr. TH. HEEMSKERK ZEVENTIQ JAAR Den 20 Juli a.s. bereikt mr. Th. Heeins- kerk den leeftijd van 70 jaar. Naar wij vememen zal des middags in de Twee Steden een recept e worden gehouden. DE HEER VLIEQEN BEDANKT VOOR HET EERSTE KAMERLIDMAATSCHAP De heer Vliegen heeft zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aangenomen in verband met zijn verkiezing tot lid der Tweede Kamer. De Prov. Staten van Noord-Holland zul- len nu a.s. Dinsdag in de vacature-Vliegen een nieuw Eerste Kamerlid moeten kiezen. MINISTER VAN IJSSELSTEIJN. Het Volk verneemt uit alle zins bettouw- bare bron, dat de heer Van IJsselsteijn als minister van Landbouw zal aftreden en in de volgende parlementaire periode als minister van Waterstaatf zal optreden. DE HAAQSCHE FINANCIEN. Naar het Vad. verneemt levert de reke- ning van de gemeente Den Haag over 1921 een batig saldo van tusschen de 3,5 en 4 millioen gulden op. NALATIQE KIEZERS TER VERANT- WOORDING GEROEPEN. Door den burgemeester van Baarn (met een aaiytal van 5400 kiezers) is een 250tal kiezers opgeroepen om zich te verantwoor- den, waarom zij bij de 'jongste verkiezing voor leden van de Tweede Kamer niet aan hun stemplicht hebben voldaan. EEN MiNISTERIE VAN LANDBOUW? Naar de Res.bode van betrouwbare zijde verneemt, is reeds de voorbereiding voor een afzonderlijk ministerie van Landbouw ter hand genomen. DE) 6 Pet. NEDERLANDSCHE LEENING IN AMERIKA. Uit New York wordt aan het Hbl. ge- meld: De Nederlandsche gutdenleening werd kort na de openstelling der inschrij ving voiteekend. De noteering stelde zich heden iets boven den koers van uitgifte Voorts verneemt de Tel. uit betrouw bare bron, dat de nieuwe Nederlandsche steetsleening, waarop Vrijdag de inschrij ving openstond, ruim voiteekend is. CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN IN N.-BRABANT. In een Vrijdag te Tilburg gehouden ver- gadering van afgevaardigden van den R.K. Patroonsbond in de bouwvakken is door de Noord-Brabantsche patroons unaniem besloten op Maandag 17 Juli a.s. het werk in de bouwbedrijven in de geheele pro- vincie stop te zettfen en met ingang van dien datum de uitsluiting te proclameeren. (Msb.) De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) Van klein kind af aan had Stella altijd een groote minachting voor Leeman Tyzard gevoeld en zij vond dat het de zwakte der samenzwering bewees, dat deze lafaard er door Guyse in betrokken was. Dat haar va- der in het vertrouwen was genomen kon zij zich beter begrijpen, want met al zijn zoetsappige laksheid was Samuel Sleath uiterst geslepen en liet zich niet gauw uit het veld slaan; Stella was zich volkomen bewust, dat zij deze twee eigenschappen van hem geerfd had. Maar Leeman Tfczard herinnerde haar altijd aan een pad glibberig, luguber dier, dat dadelijk bang in een hoekje kroop. Hij wist zich geen raad van angst, toen hij }r aar in zijn sombere woning binnen- liet. „Mijn logg wacht u in mijn spreek- kamer", zeide hij. „Hij is hier als mijn patient, Short heet hij." „Ja, ja, dat weet ik allemaal al", ant- woordde Stella bits. „Ik ben geheel op de hoogte en heb alles lang en breed met hem besproken, eer hij het hotel te Rockhaven verliet onder het voorwendsel van naar Londen terug te keeren." Tvzard keek haar op een vreemde ma- nier aan, schudde zijn hoofd eens, maar bracht haar zonder een woord meer naar de sombere achterkamer, waar de groe- ne bak met zijn cultuur in de vensterbank stond. Guyse, die onrustig het vertrek op en neer liep, kwam naar haar toe en druk- DE ZIEKTEVERZEKERINGSWET. Het Centrum meldt nog, dat minister Aalberse voornemens zou zijn een wetboek voor de verzekering te maken in verschil- lende hoofdstukken verdeeld. Het eerste hoofdstuk zou de algemeene regelen stel- len, het tweede de ziekteverzekering om- vatten, enz. De bedoeling is om aldus tot meer een- heid en eenvoud te geraken, wat ook een bezuiniging van eenige millioenen zal kun- nen geven op de administratiekosten. DE HAAGSCHE CONFERENT1E MISLUKT. Omtrent de Vrijdag gehouden bijeen- komst van de subcommissie voor de cre- dieten met de Russische delegatie werd van Britsche zijde aan de pers medege- deeld, dat de voorzitter der subcommissie, Averzano, onmiddellijk na de opening der zitting op de onmogelijkheid wees om de besprekingen over de credietenkwestie nog voort te zettfcn, zulks met het oog op het geen in de subcommissie voor den parti culieren eigendom geschied was. Hilton Yong gaf hierop een uiteenzetting over de onverzoenlijke houding der Russen, waar door het aosoluut onnoodig was om thans nog verder over de credietverleening te beraadslagen. In een zeer breedvoerig betoog heelt Litwinoff de schuld voor de mislukking der besprekingen aaa de niet-Russische oommissie toegeschreven. Averzano ant woordde hierop, d at de houding der met- Russische commissie geenszins onverzoen lijk was geweest en dat zij de deur met gesloten had. Ifidien de Russen nieuwe fei- ten of voorstellen naar voren hadden te brengen, dan konden zij dit dus nog zeer wel doen. Litwinoff antwoordde, dat zij geen nieuwe voorstellen hadden te doen en Oeklaagde zich er over, dat de Europeesche pers ten opzichte van de Russische kwes- tie vergiftigd is. Na nog eenige discussie IVerd de zitting gesloten. HISTORISCHE FEESTEN TE ZIERIKZEE. De historische feesten ter herdenking van den intocht der Geuzen in 1572 hebben Donderdag te Zierikzee plaats gehad. Des morgens om half acht vond de landing der geuzen plaats en daarna hield jhr. van Bose een feestrede in de Nieuwe Kerk. Des middags was er een groote histori sche optocht, die zeer mooi was van sa- menstelling en werden verschillende volks- spelen ,gehouden, waarna een vuurwerk het feest besloot. Een vliegmachine cirkelde eenigen tijd boven de stad. Vele vaartuigen met passagi'ers waren de haven binnen- geloopen. Het mooie standvastige weer had zeer veel bezoekers vooral uit Schouwen en Duiveland naar de stad gelokt, waar men op een gepaste manier feest vierde. VERKOOP VAN KARNEMELK EN AFGEROOMDE MELK. Bij Kon. besluit is het voor het geheele le rijk verboden, dat de inrichtingen waar melk van vee van verschillende eigenaren wordt verwerkt, afgeroomde melk en kar- nemelk ten verkoop voorhanden zijn of te koop aangeboden, verkocht, afgele- verd of uit die inrichtingen vervoerd wor den, tenzij deze producten der zuivelbe- reiding voor zoover zij eindproduct zijn, onmiddellijk na hun ontstaan tot zoodanige temperatuur worden verhit, dat deze pro ducten, zoo noodig na opheffing Van den zuurgraad ten aanzien van hunne reactie tegenover lakmoespapier, bij vermengmg met waterstof-superoxyde-oplossing er zoutzure paraphenyleen-diamine-oplossing, te haar de hand. Hij zag er niet goed uit. Zijn gewone zelfbeheersching scheen hij geheel verioren te hebben. Hij trok aan zijn snor, beet op zijn lippen, wreef ze- nuwachtig zijn handen. Misschien had de voortdurende nabijheid van Leeman Ty zard hem even nerveus gemaakt, als deze waardige aesculaap, of kon hij niet tegen dit lange niets-doen. „Het spijt me, dat ik je zoo laaheb moeten lastig vallen, maar ik moest weten, hoe het vanavond gegaan is", begon hij. „Is alles naar wensch gegaan op ,Heide- oord"." „Dat ging van een leien dakje," ant woordde Stella, even haar fijne schou- dertjes ophalend. „Morgen zal ik dokter Lynne mijn diensten aanbieden en de orn- standigheden zullen zoo zijn, dat hij niet anders kan doen, dan ze aanvaarden. Je kunt nu gerust aannemen, dat ik morgen het tweetal naar de Pilchers zal verge- zellen." „Best." Guyse slaakte een zucht van verlichting. „Morgen zal dan eindelijk de beslissende slag geleverd worden. Ik heb je in groote lijnen ons plan geschetst; freule Uvedale zal een „ongeluk" krijgen, dat is helaas onvermijdelijk. Alles zal heel natuurlijk schijnen, en ze moet daartoe in een gewelf gaan, dat alleen van uit de hut te bereiken is. Juffrouw Pilcher, iouw patient, zal het gesprek op het hoi van den ouden smokkelaar brengen en er zooveel van vertellen, dat de freule zal vragen het eens te mogen zien. Jij hoeft niets anders te doen, dan zelf belangstelling toonen en de oude vrouw er over uithooren. Het voornaamste is, dat het! meisje uit de hut in het gewelf komt, snap je?" „Ik begrijp wel zoowat, wat je plannen eigenlijk zijn," antwoordde ze, terwijl ze Guyse scherp-onderzoekend aankeek. Hij doorstond rustig haar blik. „Maar ik ben er nog niet achter, wat ik er eigenlijk binnen vijf minuten niet verkleuren, tenzij genoemde producten door verhitting van de melk of den room, waarvan zij afkom- stig zijn, voormelde reactie bereids met meer vertoonen. SPER.AFILM. Men bericht, dat dezer dagen hier te lande werd opgericht de N.V. Nederland sche Sperafilm Maatschappij, die zich ten doe! stelt het-vervaardigen, verkoopen of verhuren van uitsluitend goede, niet in strijd met de chnstelijke moraal, doch op breeden, godsdienstigen en historischen grondsiag opbouwende bioscoopfilmen. Naar een der leiders van de te 's Gra- venhage gevestigde onderneming ons ver- zekeide, wordt het denkbeeld door voor- aanstaande anti-revolutionnairen en Katho- lieken warm gesteund. NIJVERHEIDSRAAD. In zijn laatste vergadering heeft de Nij- verlieidsraad de besprekingen over den toe- stand der Nederlandsche industrie in het algemeen voortgezet en besloten, alvo- rens in deze verdere stappen te onderne- men, lich eerst nauwkeurig op de hoogte te stellen van den toestland van een be- paaiden tak van nijverheid, die in het bij- zonder van de tijdsomstandigheden heeft te lijden. Nadat de meerderheid van den raad haar keuze keuze hiervoor bepaald had op de sigarenindustrie, benoemde de raad uit zijn midden een suQcommissie, aan welke hij opdroeg de moeilijkheden, welke dit bedrijt tengevolge van de buiteniandsche ooncurrentie en andere oorzaken onder- vinat, r.a te gaan en hem hierover te rapporteeren. 1 egelijk met dit onderwerp werd be- handeld een verzoek van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, om over een tot hem gericht adres van de Neder landsche Suikerindustrie het oordeel van den raad te mogen vernemen. In dit adres beklaagt genoeinde industrie er zich over, dat bij invoer in Belgie en Frankrijk sur- taxis worden geheven op suiker, doch niet op suikerbieten, en dat van deze maatrege- len het gevolg is, dat niet alleen de uit!- voer van het product der Nederlandsche suikerfabrieken naar die landen wordt be- moeilijkt, doch aan fabrieken ook nog een belangrijk deel van haar grondstof wordt onttrokken. De raad kwam bij deze bespre- king tot de overttoging, davl er alleszins aanleiding bestaat, om maatregelen te ne men, ten einde de Nederlandsche suiker industrie te vrijwaren voor de nadeelen die voor haar ontstaan uit de Fransche en Belgische surtaxe-bepalingen. Hij heeft dit aan genoemden bewindsmar^ rneege- deeld, doch daaraan toegevoegd, dat iiij het aan diens beleid overliet, om te beoor- deelen, welke maatregelen genomen dienen te worden, omdat daarbij ook rekening moet worden gehouden met het groote landbouwbelang dat bij deze aangeiegen- heid betrokken is. Verder heeft de raad zich uitvoerig la- ten vobrlichten over de resultaten die ver- kregen zijn door den Rijksvoorlichtings- dienst ten behoeve van den rubberhandel en de rubbernijverheid en dien ten behoeve van den vezelhandel en de vezelnijverheid en zulks naar aanleiding van een door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gedane vraag, of er geen aanleiding bestaat, om deze diensten in den vervolge te doen in stand houden door de incfustrie- en, te wier behoeve zij werkzaam zijn. De over dat onderwerp gevoerde gedachien- wisseling heeft den raad doen besluiten, om den Minister in overweging te geven, geen wijzigingen in de thans bestaande mee te maken heb en waarom je je al die moeite wilt getroosten om mij voor een masseuse door te laten gaan zonder oat, zou het smokkelaarshol toch ook wel bezichtigd kunnen worden?" „Waarschijnlijk wel maar ik was er toch niet gerust op," hernam Guyse. „Zie je, Stellalief," ging hij met een wreed lachje verder, „het is voor jou misschien met prettig om te hooren, maar Cosmo Lynne vertrouwt op het oogenblik het zaakje in het geheel niet. Hij is er op het oogenblik wet zoo ongeveer achter, wat onze plannen eigenlijk zijn. En hij ver- denkt jou net zoo goed als ons, sinds jij dien nacht in zijn apotlheek bent doorge- drongen. En als hij nu ziet, dat jij met hen meegaat in het smokkelaarshol, dan is hij niet bang, dat daar gevaar dreigt." „Je bedoelt dus dat hij dan zal denken, dat Clarice volkomen veilig in dat hoi zal zijn," zeide Stella, na even nagedacht te hebben. Zij bleef Guyse strak aanzien. „Je bent een knapperdje. En dat heb je nu eens netjes geraden," antwoordde Guy se snel. „Ik ben er van overtuigd. dat hij bet meisje nooit in het gewelf zal laten gaan, als jij er niet bij bent." Stella aarzelde even. Weer keek ze Guyse wantrouwend aan, maar op zijn gelaat was niets te lezen. „Best," besloot ze eindelijk. „Ik zal mijn rol goed spelen. Maar nu zou ik toch graag nog een paar bijzonderheden willen hoo ren, want ik sta niet graag voor onaan- gename verrassingen. Hoe kan je maken. dat het meisje een ongeluk krijgt." „Een aardschuiving," antwoordde Guy se. „Verdiep je er niet verder in; je ziilt geen schokkende tooneeltjes te zien krij gen. De lawine zal liggen tuschen jou en haar. Het jongetje Zebby bedoel ik en zij zullen achterblijven en jij en Lyn ne zullen uit het hoi zijn, eer er iets se- beurt." regelingen voor genoemde voorlichtings- diensten te brengen en zulks op grond van de volgende overwegingen. De raad meent voorop te moeten stellen, dat "nij, noezeer hij overigens ook net streven van den Minister, om te bezuinigen, waardeert, de pogingen, die deze in dit geval daartoe wenscht aan te wenden, niet juist acht, omdal door zijn voorstel geen kosten worden bespaard, doch deze slechts van het rijk op de industrie worden overgedragen. Ook is het den raad gebleken, dat door beide voorlichtingsdiensten ondanks hun betrekkelijk kort bestaan reeds uRstekende diensten worden bewezen, doch tevens dat deze diensten niet" uitsluit;end, ja zelfs niet in de eerste plaats aan de industrie lien goede komen. In het algemeen iandsbelang, alsmcde in het belang van de consumenten derbetreffende artikelen, van den handel en van de wetenschap, worden door deze voorlichtingsdiensten eveneens belangrijke adviezen uitgebracht en zeer nuti/.ge on- derzoekingen verricht. Tevens wordt niet alleen door de industrieelen, doch ook door handelaren en andere belanghebben- den zeer gewaardeerd, hetgeen beide dien sten ofp het gebied van arbitrage tot stand brengen, een taak die alleen kan worden verricht door onafhankelijke en onpartijdige rijksinstellingen en die bezwaarlijk zou kun nen worden overgenomen door lichamen, door particuliere organisaties in stand ge houden. In dje derde plaats is door de gelukkige wijze, waarop de voorlichtingsdiensten aan de Technische Hoogeschool te Delft zijn verbonden, verkregen, dat zij met betrek kelijk geringe kosten zulke goede resultaten hebben bereikt. Een particuliere instelling zou, om tot eenzelfde uitkomsti te komen, voor inrichting van laboratoria, aanstelling van personeel en anderszins groote som- men gelds noodig hebben. Indien deze in- steliingen derhalve aan de een of andere fabrikanten organisatie zouden worden over gedragen, zou daardoor geen besparing worden verkregen, doch zouden integen- deel onnoodige onkosten worden gemaakt. Afgescheiden van de vraag, of de betref fende takken van nijverheid orider de te genwoordige omstandigheden in staat zou den zijn dergelijke bedragen voor dit doel beschikbaar te stellen, meent de raad, dat het zeer onbillijk zou zijn, om de lasten der voorlichtingsdiensten geheel te laten druk- ken op de industrie, daar verschillende andere groepen belanghebbenden evenzeer bij de instandhouding van deze instellingen belang hebben. Al komt bij de tegenwoor- dige regeling een deel der gelden, die het rijk aan meergenoemde diensten ten koste legt, ten goede aan de bevordering der Nederlandsche nijverheid, dan mag naar het gevoelen van den raad, de industrie in de voor haar zoo moeilijke tijden dezen steun wel ontvangen. Bovendien dient bij de beoordeeling van dit punt niet te wor den vergeten, dat de diensten, die de ver schillende industrieele ondernemingen rechtstreeks aan de beide voorlichtingsn diensten vragen, volgens vastgestelde ta- rieven worden vergoed. Schijnen die tarie- ven niet meer in overeenstemming te zijn met de kosten die daarvoor in arbeid of op andere wijze worden gemaakt, dan die nen zjj te worden herzien en zoo noodig te worden verhoogd, met dien verstande, dat niet de industrie ook de kosten zou dragen van de diensten aan anderen (rijk, gemeente enz.) bewezen. Bij dit antwoord. heeft de raad nog de opmerking gemaakt, dat genoemde inkom- sten z.i. ook nog ruimer zouden vloeien door meerdere bekendneid dan tot heden het geval was van het bestaan der beide Stella aarzelde nog even. „Maar er zal natuurlijx naar haar gezocht worden," hield ze vol. „Je begrijpt, dat ik zelf ook liever niet dokter Lynne's wantrouwen opgewekt zie. Is er geen kans, dat er iets gevonden wordt. Je zegt zelf, dat dokter Lynne op het oogenblik alles en iedereen verdenkt." „Neen, daar hoef je niet bang vqor te zijn," verzekerde Guyse. „Menschen, die er meer bij te verliezen hebben, dan jij je kunt voorstellen, hebben alle mogelijke voorzorgen genomen. Heusch, je zult ner- gens meer van hooren." Stella stond nu eindelijk op, en Guyse onderdrukte met moeite een zucht van ver lichting, terwijl "nij haar met haar mahtel hielp, en Leeman Tyzard de deur al voor haar open hield. „BIij, dat je van mij af bent, niet? Dat begrijp ik," zeide ze. „Het was nu ook juist geen aangenaam gesprek. We hebben zoo ieder onze eigen manieren om ons doel te bereiken, en we kunnen moeilijk doen, aisof we nu zoo erg op elkaar gesteld zijn. Ik moest eigenlijk de laatste zijn om het te zeggen, maar wil je wel gelooven, dat ik blij zal zijn, als ik weer buiten ben? Ik beu niet graag in de nabijheid van gifplanten." „Kom, kom. Morgen zal je wel anders over ons denken. Als je je lievelingsdenk- beeld eindelijk verwezenlijkt ziet," lachte Guyse. „Goeden nacht, Stella. Word nu maar niet zenuwachtig." „Daar ken je me te goed voor!" ant woordde ze, en volgde dokter Tyzard naar de voordeur. Zij behandelde hem ook met duidelijke minachting en zeide hem ter- nauwernood goeden nacht. Rockhaven was al in diepe rust, toen zij zich in den m'aanlichten nacht naar huis spoedde. Zij keek even stichtig om zich heen, maar zoo ver ze zien kon, was er geen levend Wezen, dat haar gangen be- spieden kon. Maar zij had vooral gekeken in de richting, waar haar huis lag en ze voorlichtingsdiensten en hun wijze van j werken te geven. Tenslotte besloot de raad eenparig aan 1 den minister van Financien zijn ontstem- i ming te kennen te geven over het feit, dat deze de regeling betreffende de gedeel- telijke staatsgarantie voor exportcredieten heeft vastgesteld, zonder de Nijverheids- raad gelegenheid te geven, over deze voor de Nederlandsche industrie zoo gewichti- ge aangelegenheid zijn meening aan de regeering kenbaar te maken. WAKERS TEGEN WEGBRENGEN VAN SCHEPEN. De minister van Justitie heeft aan P. Blonk, brigadier-rechercheur van de ge- meentepolitie te 's Gravenhage, D. Voor^- man, rechercheur van de gemeentepolitie aldaar, en J. C. Baart, rechercheur van de gemeentepolitie te IJmuiden, alien te vens onbezoldigd rijksveldwachter, zijne bijzondere tevredenheid betuigd vvegens het beleid en den ijver, door genoemde rechercheurs betoond bij de opsporing in- zake het opzettelijk doen zin'ken van vis- schersvaartuigen, welke geleid heeft toll veroordeeling van verschillende verdach- ten. VREES VOOR WAARDEDALING VAN DEN GULDEN. Het Nederlandsche publiek, bevreesd. voor waardedaling van den gulden, tracht zich te dekken door over te stappen naar den dollar, die mede door het plaatsen van .een deel der Nederlandsche staats- leening in Amerika, agio begint te verlie zen. Uit ingewijde bankierskringen verzekert men ons dat dagelijks een half a een mil lioen dollar wordt omgeruild aan Neder landsche waarden, die in het wilde op de beurs worden gegooid. Niet slechts vaste rente-dragende stukken staatsleeningen en obligaties van allerlei soort rnoeien de ongenade van den gulden ondergaan, doch ook aandeelen die, indien van goed gehalte het minst aan de gulden-depre- ciatie onderhevig zijn, worden niet ge- spaard. A#n de eene zijde verklaari dit de „flauwte" die de beurs weder heeft gekregen, aan den anderen kant ontwikkelt zich een internationale handel die ons eco- nomisch leven ten goede kan komen. De beweging is nog slechts te kort gaande om te kunnen onderzoeken of het voor- boven het nadeel gaat. Voorloopig lijkt ons dt. verkoopwoede van het publiek, aangemoedigd door circulaires, hoogst nadeelig. De laatste jaren hebben geleerd dat berekeningen in verband met U£ wis- selkoersen in de meeste gevaiten faalden. De toestand in Amerika is niet zoo gun- stig en de onze niet zoo ongunstig om te veel te bouwen op een voordeelig ver- loop van zaken. Ter gelegenheid van het plaatsen der Indische leening heeft de Nederlandsche Bank in samenwerking met de Javasche Bank door overname der dollars van de regeering groote koersfluctaties voorko- men, want ook destijds bestond er nijging tot ,overstappen" naar New York. Rij de vorige plaatsing der Nederlandsche lee ning in Arfterika, was er tegelijkertijd zulk een aandrang voor deze leening in ons land, dat zich het vraagstuk niet/ in gelijke mate voordeed. Thans zijn en de groote vlottende schuld en het gevoel bij hett pu bliek dat de Nederlandsche Bank geen leiding geeft door een naar de eischen der conjunctuur voorgeschreven rente- en goud-bewegingspoiitiek, de oorzaak dat het publiek het vaderland in den steek laat en den gulden ontvliedt. merkte dus niet, dat iemand zich veroorgen had in de schaduw van -een huis, da. wat hooger de strait op lag. En eerst toen ze een goed eind op weg was, kwam die ge- daante te voorschijn, het bleek Signor Bif- fa te zijn. „De laatste loodjes mompekle Sig ner Otto, toen hij zijn post verliet en zich weer naar het hotel terughaasttte. HOOFDSTUK XXVI. Hoe het aflicp. Lady Uvedale was in een plaag-stem- mirig, iets wat Clarice nog erger vond dan wanneer haar stiefmoeder stug was, als gewoonlijk. „Gaat de schoone prinses vandaag met haar edelen ridder uit zeilen?" vroeg Lady Uvedale schertsend, toen ze samen aan de lunch zaten. Na het ontbijji hadden ze elkaar niet meer gezien, want het meisje had een lange wandeling door de duinen gemaakt. „Ja, dokter Lynne heeft een arme vrouw ontdekt, die erge rheumathiek heeft. Ze woont aan den anderen kant van de land- tong en wij gaan haar vandaag opzoeken," antwoordde Clarice. Juffrouw Sleath, met wie ik er gisteren over snrak, is zoo lief geweest om aan te bieden het oude menschje te gaan masseeren." „Och stakkerd, wat een wanbof, want ik geloof, dat hier de derde man de pret wegneemt!" lachte Lady Uvedale. Er klonk iets vijandigs in haar toon, en Clarice vond dat haar stiefmoeder erg opgewonden was, maar zij schreef dit in haar onschuld toe aan haar overmatig gebruik van alcoholi- sche dranken in de laatste dagen. Want inderdaad had Lady Uvedlale den laatsten tijd meer gedronken dan ze gewoon was. (Wordt vervolgd.) jflpn—inarajv.h *C3J6W3WWiPTCfflM^M5WWJnir>'lj?<j'.mftlffliMMSiW'. ft*. ■mm i I'm i 'f1 iiimnii—iw mi mi i CT<tw ztm-^srrx..: vsrnm**

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1