EPl i ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fljnste soorten HONINGKOEK. No. 7324 Vrijdag 14 Juli 1922. 70e Jaargang. M Uitloten Geldlesniagen. SO stuks Betonriolen, Nabetrachting. Betonriolen. HIMPERWET. HINDERWET. Stoom«, Keek- Beschuitfabriek „ST. UNTOINE" BINHENLAND. voor Tei Neuzen en Omstreken: Firma Wed. A. H. DONZE, BUITENL AN D. EM -OTRTFiSTH EXiAD. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kennis van belang- hebbenden, dat in hunne vergadering van heden zijn uitgeloot a. het aandeel no. 16, in de geldleening groot 5000,aangegaan in 1901; b. de aandeelen nos. 9 en 60, in de geldleening groot 17500,aange gaan in 1906; c. de aandeelen nos. 21 en 24, in de geldleening groot /9000,aange gaan in 1907 en d. het aandeel no. 25, in de geldleening groot /7500,aangegaan in 1910. De aandeelen, bedoeld sub. a, b en d zijn aflosbaar 1 October 1922 en die onder c 1 Augustus 1922 ten kantore van den Ontvanger dezer gemeente en wat die onder b, c en d betreft, ook bij de Amsterdamsche Bank te Amsterdam en bij Julius Oppenheim's Bank te Groningen. Ter Neuzen, den 12 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEV1JLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, verzoeken vo6r 24 Jitill 1922, des namiddags 3 nor, aanbiedingen voor het leveren van Inlichtingen geeft de gemeente-bouw- meester. Ter Neuzen, den 12 Juli 1922. HUIZINGA, Burgemeester. "B. I. ZONNEV1JLLE, Secretaris. Wij zullen het maar aanstonds zeggen: Wij bedoelen een nabetrachting te geven op den 5den Juli 1922. Er zijn er geweest, die gesproken en geschreven hebben van „Den Grooten Dag". Zoo hebben wij er nooit over gesproken of gedacht. Wil een dag waarlijk groot zijn, dan moet er niet zoo veel kleins en laags bij te pas komen, als bij iedere en ook bij deze verkiezing. Dan moet de be slissing eigenlijk ook vallen op den dag zel- ven, en niet (zooals bij dit systeem ge- schiedt) pas dagen later bekend worden. Neen, groot was de 5de Juli niet, en wij ge- looven niet, dat het aantal groot zal wezen van hen, die nu de verkiezingskoorts ge- weken is, er ook nog zoo over zullen schrij- ven. Maar een nabetrachting is toch wel dp haar plaats. En dan stellen wij voorop, dat wij hier geen politieke beschouwingen gaan houden. De staten met de cijfers, en met de vergelijkingen tusschen nu en vroeger be- haalde winsten of geleden verliezen zijn leer- zaam, en kunnen zeker tot allerlei beschou wingen, even leerzaam als interessant, aan- leiding geven; wij achten het echter niet onze taak, om daarop hier in te gaan. 5 Juli moge dan al geen groote dag zijn geweest; het blijft toch wel uitermate be- langrijk, dat op dien dag heel ons volk eens heeft kunnen toonen wat het wenscht en ge- voelt. Men mag nu over het algemeen kies- recht denken, zooals men wil, er ligt toch iets moois en zelfs aandoenlijks in, dat een heel volk, alom in de gelegenheid wordt ge steld, zijn stem te doen hooren. Men heeft in allerlei bladen kunnen lezen, dat er waren, die het hoogelijk afkeurden, dat de Roomsch- Katholieke geestelijkheid op den Zondag aan den zoogenaamd grooten dag vooraf- gaand, overai den menschen op het hart heeft gebonden, dien dag trouw te zijn aan haar beginselen. En wij begrijpen niet wat daar ter wereld tegen kan wezen. Dat dii j niet wordt begrepen door menschen, die zelf nooit meer naar een kerk gaan, vait mis- schien nog te verstaan, maar dat dit ge- schiedt door menschen, die in meerder minder mate zelf toch ook nog wel ver- band willen leggen tusschen godsdienstige overtuiging en kijk op de dingen des gewo- nen levens, verbaast ons zeer. Wij weten, dat er partijen zijn, die geen het minste ver- band gelegd willen hebben tusschen geloof en regeeringssysteem. Dat is hun zaak er recht. Dat moeten zij weten en verantwoor- den. Maar dan eischt toch ook ons recht- vaardigheidsgevoel, dat wij anderen het recht willen gunnen wel verband te zien en dan ook te onderhouden tusschen gods dienstige overtuiging en practische politick. Op de gevaren en de moeilijke consequen- ties, die hier dreigen, gaan wij hier niet in maar het eenige, dat wij voor anderen ab hun recht willen opeischen, is: dat zij er een anderen kijk op mogen hebben, en dan upk daarnaar mogen leven en handelen. Daar zijn bovendien nu eenmaal velen, die aan een leiband willen loopen, en die onbekwaam zijn om zelf een oordeel zich te vormen. Wij komen door ons dagelijksch beroep in aan- raking met zeer veel menschen uit allerlei omgeving, doch het heeft ons getroffen, zoo vaak als oris zeer openlijk werd gezegd, ook door personen, van wie wij dat niet hadden verwacht, dat zij heusch niet wisten op wie zij moesten stemmen. Men mag dan mis- schien hieruil afleiden, dat dit een bewijs is. dat ons volk (en met andere volken zal het werkelijk wel niet veel beter gesteld zijn, nog niet rijp is voor. het algemeen kiesrecht; wat wij van rr.oeilijkheden vernamen, waren.i werkelijk geen bezwaren van eenvqudigen. maar juist meestentijds van zeer ontwikkel- de menschen. De meer eenvoudige menschtn zien de kwesties klein en zeer persoonlijk. Zij j zien alleen kleine belangen, en de mabij hg- j gende kwesties. Bij en voor hen is het ten- slotte maar de vraag als voor kinderen: Wie belooft het meeste, en door welken candi- daat zullen wij het makkelijkste leven krij- gen? Het gaat daarmede als op school: De meester of de juffrouw, die 't minst straf- werk en het minst huiswerk opgeeft, dat is bij velen de beste, daar houden de meeste kinderen ook het meest van. Maar over later, over de toekomst, wordt dan niet ge dacht. Voor die dingen gaan eerst later de oogen open. Vaak als het reeds te laat is en als de schade reeds is geleden! Door schade en schande mag men dan naar het spreek- woord wijs worden, men wordt er toch ook niet zelden arm door! Zoo heeft dusdiedag van den 5dan Juli heel wat menschen in groote moeielijkheid gebracht. En nu is het niet juist, dat de groote hoeveelheid der candidaten deze moeielijkheid ook maar eenigszins zou hebben opgeheven. Men had nu: „embarras du choix", net als in een win- kel, waar de m'nheer of juffrouw achter de toonbank maar bezig blijft met uitstal- len. In de eerste plaats was het voor heel veel menschen al een heele toer om op dat •zoo groote biljet den weg te leeren ken- nen. Waarom men zich daarbij niet mag laten den weg wijzen, is ons ook door de praktijk van den verkiezingsdag (wij heb ben zelf in een stembureau gezeten) niet duidelijk geworden. Als die menschen nu maar zelf getuigen, dat zij op iemands raad of hulp gestemd zijn, waarom mogen zij zich dan niet laten helpen? Het is blijkbaar voor heel veel men schen een heksentoer. Maar behalve de moei- lijkheid van de groote keus, is daar voorril ook de groote moeielijkheid om een oordeel te vellen in tal van politieke vraagstukken. De goedkoope oplossingen zijn immers lang niet altijd de ware. De uitleggers en onder- zoekers van oude handschriften volgen den niet onaardigen regel: de moeilijkste lezing is de ware; en zoo kan men ook veilig aan- nemen, dat hier niet zelden deze opvatting juist zal blijken te zijn: de menschen, die maar niet zoo een weg weten, zijn degenen, die het't beste meenen met ons volksbelang. Wij willen een voorbeeld geven, dat wij mee nen veilig te kunnen bespreken zonder ons daarbij te veel op glad ijs te begeven. Daar is de kwestie der bewapening. Wij kunnen ook zeggen: de kwestie der ontwapening. Daar zijn menschen, die het heel gauw en gemakkelijk hebben gezegd: Geen man en geen cent. Toch zijn deze meesten niet con sequent. En anderen, die heusch ook geen bewonderaars zijn van het ongebreideld mi- litarisme, en allerminst aanbidders van Mars, den oorlogsgod, hebben dan ook ge- voeld, dat het wel eens noodzakelijk kan zijn in deze wereld, zoo vol verkeerdheid en be- j geerten, voor een tijd en in zekere mate nog aan te houden dingen en methoden, die op zichzelf beschouwd, verkeerd zijn, maar die nu eenmaal nog niet met een pennestreek kunnen worden uitgewischt, om reden: wij wonen te midden van anderen, die ons be- staan bedreigen en van iedere onvoorzich- tige ontwapening misbruik zouden maken. Wat wij in het voorafgaande meenden te mogen opmerken op een punt, de ontwape ning, geldt nu ook op ander terrein. B.v, evenzeer op maatschappelijk gebied. De meeste menschen denken ook daar, dat het heel gauw en heel gemakkelijk in orde is te krijgen. Als zij maar eens minister mochten zijn! Zij zouden het wel weten! Met de fi- nancieen al evenzoo. En nu weten sommigen wel, hoe moeilijk het is, om in deze dingen den weg te weten. Maar de meesten hebben van deze bezwaren niet de minste notie. Zij gaan af op de groote geluiden en de goed- koope leuzen. Wij schrijven dit alles nu, na de verkiezingen, met te meer vrijmoedig- heid. Hadden wij het tevoren gezegd, onwil- lekeurig zou deze of gene gedacht hebben, dat wij hierbij deze of gene partij op het oog hadden, of iets wilden zeggen ten gun- ste van dezen of genen candidaat. Nu kunnen wij dit alles veel geruster zeggen. De verkiezingen zijn weer achter den rug en het algerneen kiesrecht is er nu eenmaal. Wij kunnen vragen, of het goed is geweest, ons volk er mede te zegenen? Maar er is niets meer tegen te doen. Allen hebben dit recht nu, en zij zullen het zich niet zoo spoedig meer laten ontnemen. In zekeren zin wordt net nu de kwestie als met vroegrijpe kinderen. Men kan dat betreuren. Men kan zeggen: wat zou het goed en voor dat kind heeriijk (en gem, Akelijk) zijn ge weest, als het niet zoo vroeg rijp was ge worden! Maar de zaak ligi er nu eenmaal. Dan zal nu rechte ontwikkeling en opvoe- dipg van ons volk in staatkundig opzicht een zeer groot vereischte worden. Wij voor ons hebben het daarom betreurd, dat de vroegere aardige en leerzame debat-avonden zoo wat geheel uit de mode beginnen te ge- raken. Zeker, wij weten: er werd op zulke avonden vaak langs elkaar heen geslagen, en het was veelal een kwestie van handig- heid en ook wel eens van een grooten mond, maar wij hebben toch ook op zulke avonden niet zelden belangrijke kwesties hooren be spreken, en licht en een inzicht ontvangen over zaken, die ons tot nu toe geheel duister waren gebleven. Ons volk zal moeten worden gesclioold. polrtiek geschoold. Men zal beter dan tot heden het geval was, zich op de hoogte moe ten stellen van de groote belangen, die op het spel staan. Men zal moeten gaan ver staan. dat alien elkander noodig hebben, en dat het op den duur alleen met ons volk goed of weer goed kan gaan, als men niet alleen let op de belangen van een groep of klasse, doch aan aller belang zoo veel mogelijk dfnkt. Te meer mag het, naar het ons wij voorko- men, daarom verheugen, dat de kleine par- tijtjes van menschen, die bepaalde belangen van kleine groepjes op het oog hebben, door den uitslag"dezer verkiezing bijna algemeen zijn teleurgesteld. Niet de belangen van allerlei aparte menschjes moeten immers worden bevorderd, maar het belang van ons geheele Nederlandsche volk. Mochten onze tegen-. oordige volksvertegenwoordigers dit te veel uit het oog hebben vertoren, zij zul len, naar wij hopen, door dezen verkiezing- st'ijd hebben geleerd, en voortaan ook wer kelijk aller belangen gedenken. Maar aparte tabakscandidaten b.v., zoo iets gaat zeker te ver. Wij willen niet uit het oog verliezen: zoo'n tabakswet kan zeer veel verkeerds be- vatten. Maar het gaat niet aan om onzen stem voor of tegen een bepaald persoon af- hankeiijk te maken van dergelijk onbelang- rijk gedoe. Nog een ding is er, dat wij wilden geven als onzen indruk: Wij hebben er ons over verbaasd, zoo resoluut als de meeste kiezers hun stem uitbrachten. De dames maakten daarop gansch geen uitzondering. Dat de meesten er niet bij dachten, met welke hand zij hun stembiljet aan den vOorzitter over- handigden, is wel teekenend voor deze waar- heid. dat de meeste menschen tegenwoordig een groot tekort bezitten aan manieren. De school doet daar zeker nog veel te weinig aan. In Jona's dagen waren er in Nineve 120.000, die geen onderscheid wisten tus schen hun rechter en hun linkerhand, maar in het Nineve onzer dagen, mag het getal analfabeten belangrijk zijn afgenomen, het getal menschen zonder manieren, althans zonder goede manieren, is er zeker niet pp vooruit gegaan! Daarom: de zoogenaamd „groote" dag heeft ons toeh wel weer iets, ja veel geleerd: Er ontbreekt nog heel wat aan ons volk, en in al zijn geledingen! Wat wij hier als euvels opmerkten, dat zijn waar-. lijk geen gebreken van een groep speciaal. of ook maar in meerdere mate. Er is nog een groot tekort. Wij pleiten meer dan vroe ger en sterker voor: opleiding van ons ge heele volk in de politick. Zij moeten de za ken persoonlijk kunnen beoordeelen, en hoog noodig: het bezwaar en gevaar van de ge- makkelijke oplossingen gaan verstaan. Zij moeten uitkomen onder het dwangjuk van de partij. Zij moeten oog krijgen voor het heer- lijke van een gezonde VeHr&politiek, die het goede zoekt, niet voor een bepaalde groep of stand, maar voor alien. Als dat geschiedt, zal misschien op den duur het algemeen kiesrecht, dat anders voor ons land en volk geen zegen, maar veeleer een nadeel zou zijn, nog worden tot een voordeel, en zullen de lessen, die 5 Juli ons heeft geleerd, kun nen leiden tot een goede toekomst! TREEDT MINISTER VAN IJ5SELSTEIJN AF? In een Woensdagavond aan een diner van het Comite voor het Stamboek van het Nederlandsche Trekpaard gehouden ta- felrede, "heeft de minister van Landbouw, N. en H., de heer Van IJsselsteijn, gezegd, dat het mogelijk,ja waarschijnlijk was, dat het de laatste maal was, dat fiij tot de aanwezigen het woord zou voeren in deze kwaliteit. Het Ned. Gorr. Bureau meldt, dat naar aanleiding van dat bericht de heer v. IJs selsteijn verzocht mede te deelen, dat, hij zich als volgt heeft uitgedrukt: dat het mogelijk, zelfs niet geheel onwaarschijnr lijk was, dat het de laatste maal was, dat hij aan een maaltijd als deze als Minsiter van Landbouw zou aanzitten). HET MINISTERIE VAN MARINE. Volgens het Vad. zal minister Van Dijk in geen geval bereid gevonden worden, B B C L A 1S/L El. JOH. v. d. SANDE-v. d. H E IJ D E N, Tiiburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. langer de leiding van het departement van Marine op zich te nemen, en kan dus de benoeniing van een Minister van Marine tegemoet worden gezien. DE PARTIJ-LEIDERS NAAR HET LOO. De Koningin heeft voor Vrijdag en Za- terdag a.s. ter conferentie op het Loo uit- genoodigd de voorzitters van de Tweede Kamer-fracties, Mr. J. Schokking, Mgr. W. H. Nolens, H. Colijn, Mr. P. J. Troel- stra, Mr. H. C. Dresselhuijs en Mr. H. P. Marchant. DE A.-R. KAMERCLUB. In eene vergadering van de gekqfen A.-R. Kamerleden werd, naar „L)e Stan- daard" meldt, de A.-R. Kamerclub gecon- stitueerd en het bureau als volgt samen- gesteld: H. Colijn, Voorzitter: Mr. V. H. Rutgers, 2e Voorzitter: J. Schouten, Secre- taris-Penningmeester. DE OUD-MIN1STER DE VR1ES OVER DE VERKIEZINGEN. De oud-Mmister van Financien, mr. S. de Vries, voerde het woord op de te Utrecht gehouden algemeene vergadering van het Chr. Werkliedenverbond „Patri- monium'V Spr. is er van overtuigd zeide hij dat men in Nederland dingen heeft, die men ons in andere landen oenijdt. In die meening is hij versterkt door den tlu.slag der jongste verkiezingen. Daarom klinkt het met meer zoo gek, dat de Eerste Kamer 44 iechtsche leden telt. Wij hebben nooit om het vrouwen kiesrecht gevraagd, doch nu we het hebben, hebben onze vrouwen goed gestejmd en spr. zou de linksche par tijen willen vragen, of zij niet het paard van Troje er mede binnengehaald hebben. Spr. kent geen land, waar zoo juist het verband is gelegd tusschen het geloof en de houding, die men heeft aan te nemen op politiek gebied, als in ons land. Vervolgens wees spr. uitvoerig op de kracht van het gebed. In de bekende da gen van 1918 is er in den Ministerraad ge- beden en ook den dag voor de verkiezingen zijn overaf bidstonden gehouden, hoewel God reeds had besloten, dat 60 personen zouden worden gekozen, die oojt op po litiek terrein Zijn naam belijden. Wij bid den met, omdat wij lafaards zijn, maar omdat wij belijden, dat God ons leven bestiert. Wan-- nu ecu zoo groot deel van he Nederlandsche volk zijn kracht zoekt in het woord Gods, daar moet dit ook van invloed wezen op heel het leven van 'dat volk. Spr. acht het geen gewaagde voorspel- ling, dat w,'e nu in Nederland met het al gemeen kiesrecht en het vrouwenkiesrecht gciuimen tijd-aan het bewind kunnen blij- ven. Vervolgens zette spr. uiteen, dat het libe- ralisme van het inwerken der Christelij- ke beginselen niets wilde weten en dat het een godsdienstlooze opvoeding voorstond. Door onzen schoolstrijd hebben we hier een onderwijswetgeving als nergens in de wereld dank zij dien schoolstrijd, zijn een 60tal mannen van rechts verkozen en komt er een regeering, die ons zal regeeren naar den eisch van Gods Woord, zal er een waarborg zijn voor de maatschappe- lijke orde, een waarborg ook voor den boon van Koningin Wilhelmina, met wie wij door een mystieken, een religieusen- band verbonden zijn. Naarmate men Gods Woord verlaat, ra- kCn de banden van het maatschappelijk leven los en ontstaan er toestanden, als in Rusland en Duitschland. Ook in ons land zijn wel dingen, die verbeterd-moeten worden, doch vergeleken met andere lan den, is er thans alle reden om een opwek- kend woord te doen hooren. Nadat spr. een woord van sympathie had gesproken naar aanleiding van de ver kiezing van den heer Smeenk, betoogde hij, dab Patrimonium de beste waarborg is te gen het doorbreken van het socialisme in Nederland. In plaats van nu Patrimonium aigwanend te beschouwen, moet men hel pen de inzichten daar te verhelderen, want hier in Nederland moet de redding toch komen, van de gemeenschappelijke actie, een gemeenschappelijke actie, waartegen ongeloof en revolutie en sociaal-democratie het hoofd te pletter zullen loopen. PASPOORTFORMULIEREN. Binnenkort zullen nieuwe formulieren voor buitenlandsche paspoorten vanwege het Departement van Buitenlandsche Za ken in gebruik worden gesteld. Bij de ver- vaardiging van deze formulieren is reke- ning gehouden met het feit, dat de thans in gebruik zijnde formulieren in bepaalde gevallen niet aan de behoefte voldeden, doordat zij niet voldoende ruimte bieden voor het groote aantal vreemde pas-visa, dat personen, d,ie krachtens hun bedrijf of beroep ^zich naar verschillende landen moeten begeven, noodig hebben. Voor hen zullen formulieren verkrijgbaar zijn, die 36 bladzijden bevatten en waarin derhalve een groot aantal visa kan worden geplaatst. Daartegenover kan het paspoortiormulier voor den reiziger die zich slechts voor een of enkele reizen buitenlandsch begeeft en dus ook weinig vreemde pas-visa noodig heeft, minder bladzijden bevatten. Beide hierbedoelde paspoortformulieren zijn van een kleiner formaat dan de thans bestaande en daardoor beter geschikt om in een zak portefeuille te worden opge- borgen. DE STAKING IN HET R1JNSLEEP- VAARTBEDRIJF. De sleepbooteigenaren te Rotterdam be- reiden zich naar aanleiding van de sta king in het Rijnsleepvaartbedrijf voor op een langdurig conflict. Voorloopig hebben zij een fonds bijeengebracht, voldoende om gedurende vijf wreken den strijd vol te houden. Zij willen van geen ondpr'nandelen weTen en vofharden bij hun eisch, dat de aibeid hervat moet worden op de door hen gestelde voorwaarden. EEN PROTEST VAN DEN R.-K. BOND VAN SPOORWEOPERSONEEL. Het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael heeft zich met een telegram tot den Ministerraad gewend, waarir; het protesteert namens de geheele organisatie tegen de loonsverlaging voor.het personeel der Centrale werkplaatsen. Mede door de ze beslissing is het vertrouwen in den Mi nister van Waterstaat verloren. Het vertrouwen dat in de regeering \an November 1018 op .grond harer eigen ver klaring gesteld kon worden, is ernstig ge- schokt. Het bestuur hoopt door een con ferentie het gesahokt vertrouwen te kun nen herstellen, en wacht nader bericht wanneer aan een deputatie uit het hoofd bestuur een audientie kan worden toege- staan. DE MOORD OP RATHENAU. De berichten betreffende de arrestatie van de beide moordenaars van Rathenau, blijken onjuist te zijn geweest. De beide daders zijn nog voortvluchtig. Omtrent hun achtervolging verneemt het Berl.ner Tage- blatt nog, dat de publicatie van de por- tretten der verdachten een groote zooge- naatnde medewerking van de bevolking aan de opsporing ten gevolge had. Vele personen meldden zich bij de politic aan, die beweerden de beide vervolgden te hebben gezien. Volgens hun zeggen be- votiden de moordenaars zich echter op an dere plaatsen ais de politic aanvankelijk vermoedde. Op het getuigenis dezer per sonen, die beweerden de vluchtelingen te hebben gezien werd bij de vervolging af- gegaan. Urenlang werd de nasjxmng voort- gezet, doch allengs bleek, dat de po'itie door de bevolking met opzet verkeerd was ingelicht. Derhalve werden de personen. die een misleidend getuigenis hadden af- gelegd, onmiddellijk gearresteerd onder be- schuldiging, de vervolgden bij hun vlucht behulpzaam te zijn geweest. Ook nog op andere wijzen werd de ver volging bemoeilijkt. Zoo werden de van wege de politie overai aangeplakte foto's der vervolgden en hun signaleinenten af- gescheurd en weggeworpen. Als gevolg van deze tegenwerking had de vervol ging Dinsdagavond met enorme moeilijk- heden te kampen, aangezien de beide moordenaars, dank zij den indirecten steun van de bevolking, een grooten voorsprong hadden weten te behalen. Ook de nach- telijke uren schijnen zij voor het voortzet- ten 'van hun vlucht te hebben gebruikt. /let scriijm", dat zij met hun vlucht succes hebben gehad, want de politie neemt thans aan, dat de vervolgden sedert Woensdag- mcigen reeds buiten het ingesloten ge bied zijn weten te komen. De vervolging wordt thans naar alle richtingen voort- gezet, zoo o.a. naar Hannover, op de Lu- peburger heide, naar het Oosten, Torgau, Genthien en ook in de richting van Saksen. Uitgebreide politiecommando's worden in auto's uitgezonden om de achtervolging voort te zetten. Op hun weg arresteerden zij tal van personen, van wie vermoed wordt, dat zij aan de vluchtelingen steun en schuilplaatsen hebben verleend. inwendig wijd 0,50 1*1. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van IZAAK PIETER CASTELIJN te Ter Neuzen, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie L, No. 949 een eleotro- motor te mogen plaatsen en in werking brengen door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, 12 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van CORNELIS MEIJER te T e r N e u z e n om op het perceel, kadastraal bekend in sectie L, No. 1741 een motor tot het malen van Graan enz. te mogen op- richten en in werking brengen door hen is ver- daagd, op grond dat de verklaring van den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het Xe district te Dordrecht nog niet is ingekomen, dat de inrichting zal voldoen aan de eischen krachtens artikel 6 der Veiligheidswet gesteld. Ter Neuzen, den 12 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1