Oe luttele nitgave T'F-. GEMENGDE BERICHTEN. Handelsberichtait. Vet vee. le or. Jan Dieleman Wz.; 2e pr. '■niet toegekend. Beste fokstier. !e pr. Wed. J. Buijze; 2e pr. G. Dees. Voor het grootste aantal hoornvee is de p rmie toegekend aan J. Broekhoven te Axel en voor het grootste getal varkens aan Van o n Bossche, van Selzfiete. De eigenaars bij wier naam geen woon- pb.ats is vermeld wonen te Zaamslag. Er was totaal geen handel, waardoor de as io voor dergelijke jaarmarkten zeer ver- ir'ndert. Een persoon, wonende te St. Jansteen, en geleider van een kar en paard, bevond zich Zaterdag jl. op den Veerweg nabij het dorp. Onverwachts brak aldaar de veerlijn, terwijl het paard, zich vrij gevoe- lende, met kar en inhoud, bestaande uit deeg voor ijswafeltjes, in de sloot terecht kwam. Behalve de groote schade aan dit artikel toegebracht, werd den glazen kap van het voertuig totaal vernield. KOEWACHT. Zondag na de Hoogmis werd een plech- tig Te Deum Laudamus gezongen om God te bedanken voor den buitengewonen gun- stigen afloop der verkiezing. Daarna werd door a! de kerkgangers het lied „Aan U o Koning der Eeuwen" aangeheven. Alhier is een commissie opgericht om mede te werken tot meerdere opluis- tering der a.s. Missiefeesten te Hulst. De oommissie bestaat uit de dames E. Die- rick, J. Bonte en B. Wauthier en de hee- ren j. Dierick en E. Geerards. WALSOORDEN. Naar wij vernemeu, hebben zich voor de betrekking van havenmeester aangemeld 87 sollicitanten. (Zel.). STOPPELDIJK. Donderdag j.l. overkwam den molenaars- knecht E. M. alhier, een zeer ernstig onge- luk, 't geen zeer waarsohijnlijk te wijten is aan den hevigen wind, welke dien dag heerschte. Immers deze rukte eensklaps het zeil, dat over de kar gespannen was, af. Het paard schrikte hierdoor en geraakte met voertuig en al van den hoogen dijk. Door de kantelende kar werd de voerman vreeselijk in 't aangezicht gewond, werd hem een arm gebroken en Hep hij hoogst- waarschijnlijk inwendige kwetsuren op. De onmiddellijk ontboden geneesheer, de heer De Gier, uit Hulst, achtte overbrenging van den ongelukkige naar het hospitaal te Vlis- singen dringend noodzakelijk. Naar verluidt, is de toestand van den gekwetste thans zeer bedenkelijk. Leap der bevoiking van Ter Neuzen, In de afgeloopen week hebben zich in deze .gemeente gevestigd: C. A. Bal, loods, Grenulaan 43, van Vlis- singen. W. Dingemanse, apotheker-assistent, Korte Kerkstraat 8, van Middelburg. A. M. Verschelden, dienstbode, Nieuw- straat 13, van Westdorpe. C. J. A. Mareels, timmermansknecht, Q 244, van Breda. J. C. Meeusen, zonder beroep, Burg. Geillstraat 5, van Hoek. P. M. Meeusen, zonder beroep, Steen- kamplaan 3, van Hoek. P. de Hond, schilder, Baandijk 57, van 's Heerenhoek. H. C. Wolfert, zonder beroep, Korte Kerkstraat 1, van Kampen. 'W. Lohr, geb. Buschon, pleegzuster, Heerengracht 1112, van Berlijn. A. A. Post, dienstbode, Heerengracht 1112, van Emden. Vertrokken. F. P. J. van Putte, kantoorbediende, Steenkamplaan 1, naar Dinteloord. M. Klauwers, zonder beroep, Donze-Vis- serstraat 129, naar Alblasserdam. W. J. C. ten Hoeven, dienstbode, aan boord, naar Rotterdam. J. Hommes. journalist, Lange Kerkstraat 5, naar 's Heer Arendskerke. A. B. Dhaeze, zonder beroep, Dijkstraat 44, naar Rotterdam. VERK1EZ1NGSVAR1A. Te Vlissingen heeft o.a. gestemd een 94-jarige blinde vrouw, terijl een 91-jarige vrouw tegen haar begeleiders bij het be- bestijgen van de trappen van het stadhuis de opmerking maakte: dat deed ik 70 jaar geleden, n.l. bij haar huwelijk, vlugger dan nu. Te Leeuwarden heeft een 98-jarige vrouw, die nooit aan politiek gedaan heeft. aan de stemming deelgenomen. Te Baam hebben de voorzitters van de verschillende stembureaux in de gemeen- te op verzoek van eenige vrijzinnig demo- cratische kiezers voor hen een bouquetje bloemen uitgereikt aan de vrouwen, die het eerst haar stem uitbrachten. Te 's-Gravenhage heeft een 102-jarige dame gestemd. Een Franschman, die niet genaturaliseerd is, stond wel op de kiezerlijst. Hij heeft Woensdag gestemd. In den Haag heeft een Duitsche dienst bode een biljet ontvangen. In Rijswijk heeft een dame twee bil- jetten gekregen, die haar in staat gesteld hebben twee stemmen uit te brengen, een in Den Haag en een te Rijswijk. In Den Haag stonden voor het hek, eener school waar gestemd moest worden, voor 8 uur reeds een twintig dames en heeren kiezers te wachten. Het hek ging te 8 uur evenwel niet open. Het was met een ketting afgesloten! De heeren van het stembureau waren blijkbaar door de con- ciergewoning binnengekomen en wisten niet, dat het hek dicht was. Verschillende kiezers, o.w. zes dames, zijn toen maar over het hek geklommen, vertelt de „H.Ct" andere dames bedankten voor die klim- partij. Na 'n minuut of zeven, acht, is op iast van den inmiddels gewaarschuwden voorzitter het hek geopend. Op een bureau in het Bezuidenhoutkwar- tier, zoo vertelt het „Vad.", kwatn een arbeidersvrouw, die- den voorzitter inede- deelde, dat haar man perse wilde, dat ze stemde, doch dat ze dit alleen kon als hij zoolang daarvoor zorgde. Dat daarvoor" was baby, die ze had medege'bracht. De voorzitter knikte gemoedelijk. En zoo kon men den voorzitter vaderlijk baby in zijn armen zien wiegen, terwijl de moeder in het stemhokje was. Een der eerste vrouwen, die te Winscho- ten ging stemmen, was de 101-jarige vvedu- we Lubberfs aldaar. In het bureau Brandewijnsteeg te Leiden was het volgend gedicht van een „kiesge- rechtigde vrouw" in de bus gevonden: Wie had voor vijftig jaar gedacht, Dat vrouwen zouden moeten kiezen. Ja, elke partij roept thans met kracht: Zonder vrouwensteun zouden wij 't ver- liezen. De roode schreeuwers als altijd Die vroegen 't eerst om vrouwenkiesrecht, En thans, het is geen malligheid, Vinden die, dat vrouwen kiezen slecht. Doch nu 't er is, gaan wij met moed JDns plicht ook doen, het stemhok binnen, En luide klinkt 't Wien Neerlands BLoed! De rechtschen zullen 't overwinnen. In een der stembussen te Haarlem ston den op een oogenblik veel kiezers, man- nelijke en vrouwelijke. Een der mannen maakte o.a. de opmerking, dat de vrouwen nu ze voor de eerste inaal tot de stemous werden toegelaten, wel veel stemmen van onwaarde zouden uitbrengen. Verschillende vrouwen dienden hierop van repliek. Ein- delijk was het de beurt van bovengenoem- den man. Onder zeer groote hilariteit vooral van de vrouwen moest hij toen vememen, dat hij een stembureau was bin- nengeloopen, waar hij niet stemmen moest! Te Rotterdam kwam een blinde man ter stembus. Hij werd geleid door een vrouw, die echter niet lezen of schrijven kon. Het tweetal was vergezeld van een schrander jongetje, die wel tot lezen en schrijven in staat was. Edoch, de kleine geleider mocht zijn hulp niet verleenen. En met de meest hulpelooze uitdrukking op het gezicht vouwden de oudjes, wel eenigzins veront- waardigd, hun stembiljetten maar bianco toe. Te Coevorden is door een foutieve op- gave een 20-jarige jongedame op de kie- zerslijst geplaatst, zoodat ze heeft deelge nomen aan de verkiezing. De Vrijheidsbond, schrijft het „Vad", heeft de eer gehad, een bijna 103-jarige kiezeres (in Augustus wordt zij 103) naar het stembureau aan de v. d. Werfstraat te mogen brengen. De krasse dame zeide, toen ze aangeko- men was: Ik moet Visser van IJzendoorn hebben. Aan het stembureau was men de wekvil- lendheid zelf. Daar de kiezeres een hoogen dretnpel op moest, haalde men een spring- plankje en de zaak kwam in orde. Men be- grijpt, dat de verschijning van deze ge- trouwe zekere sensatie maakte. 't Viel de krasse dame eigenlijk een beet- je tegen, dat ze zoo spoedig klaar was. Ze hoopte beslist over 4 jaar weer van de partij te zijn. EEN VREESELIJK OOGENBLLK. Dezer dagen was een der arbeiders van de Ned. spoorwegen, zekere 11.. bezig met het smeren van wissels nabjj de spoorbrug te - Velzen, toen de wissel uit het station werd cvergehaald, waardoor M. met zijn hand daartussehen beklemd raakte. Daar er een trein uit Beverwijk op komst was had 11. voor oogen, dat zijn hand, indien hij niet bevrijd werd, vermorzeld zou worden. Hjj begon daarom uit alle macht te schreeuwen en had het geluk gehoord te worden door een paar Engelsehe zeelieden van een daar liggend stoomsckip, die den reeds aankomecden trein tegemoet gingen en door zwaaien de oplettendheid van den machinist zocluen te wekken, wat gelukte, zoodat de trein tot stilstand werd gebracht. Met een breekijzer wisten de Engelschen den wissel daarop om te krjjgen en M. uit zjjn benarde positie te bevrijden. Aldus liep dit ongeval voor 11. goed af. SCHIP GEZONKEN. Bij Bath is Woensdag tengevolge van den storm, een met steen geladen schip gezonken. De opvarenden zjjn gered. DOODGEREDEN. Donderdagavond is te Laagkeppel de heer Pereboom uit Zutphen met zijn motor in voile vaart tegen een hooiwagen gereden. De heer P. was terstond dood. GEVALLEN. Vrjjdagmiddag is op de Laan van Meer- dervoort te's Gravenhage de glazen wasseher H. v. L., van den Z. Buitensingel, doordat de ladder, waarop hjj stond, uitgleed, zoo gevallen, dat hij kort daarop aan de ge- volgen overleed. ONDER WATER GESLAGEN. Te Enkhuizeo is eergisteren door den storm een zwareiepenboomin de stadsgraeht gestort waar juist een diep geladen aardappelschuit passeerde. De schipper zag het gevaar aan- komen en sprong in het water. De schuit werd door den neerploffenden stam onder water geslagen. DE DIJK BIJ R1LLAND DOORGE- BROKEN. Het bedjjkingswerk te Rilland aan het Kreekrak, waardoor pt.m. 240 H.A. grond is verkregen, heeft door den storm zeer geleden. De djjken loopen aanmerkelijk in. Nader wordt gemeld, dat door den zwaren storm en de hooge zee de djjk is doorge- broken. MEELVERGIFTIG1NG. Te Zuidveen, bij Steenwijk, doen zich in het gezin van den landbouwer Jan Njjsingh ernstige gevallen van meelvergiftiging voor. Alle huisgenooten werden na het eten van paunekoek een enkele had zelfs nog maar een klein stukje gebruikt direct ongesteld, sommigen zelfs zeer ernstig. Hond en kat werd eenige olie, waarm de pannekoek gebakken was, toegediend. De dipren bleven gezonddoch toen de kat wat van het, meel gemaalite pap opge- gelen had. stierf ze bijna onmiddellpk Eenig meel is ter oaderzoek in beslag genomen. TWEE SCHEPEN IN VEILIGHE10 GEBRACHT. Bij den plotseling opkomenden Zuid- Westerstorm gingen een klipper, beladen met vlas en de hotter Lk. 150 ten Noor- den van Harlingen ten anker. Al spoedig bleek, dat de beide schepen het daar niet zouden kunnen houden en seinden ze om assritentie. De sleepboot Rijp,kapt. Veenstra vertrok daarop uit de haven en na verschei- dene vergeefsche pogingen mocht het einde- Ijjk gelukken, de klipper om 7 uur behouden binnen te brengen. Inmiddels was ook de sleepboot Jautje, kept. De Jong vertrokken en deze mocht er in slagen de U k. 150 behouden in de haven te brengen. Beide schepen hebben hun ankers moeten laten slippen. De redders werden ojjgestaan door eenige kloeke mannen. Het schouwspel werd door honderden van den wal af gade- geslagen. AUTO-ONGELUK. Vrjjdagavond heeft bjj Soest een ernstig auto-ongeluk plaats gehad De auto van den heer v. d. Wouters, hoofd der Chr. school aldaar, werd bij de halte Nieuwe Weg door een passeerenden goederentrein g«grepen. In voile vaart reed de auto tegen den trein op. Van de inzittenden werd de eehtgenoote van den heer Wouters op slag gedood. De heer Wouters en een gehuwde Duitsche dame werden gewond opgenomen en naar het DiacODessenhuis te Utrecht vervoerd. Een weesmeisje kwam met den schrik vrij. De auto werd totaal vernield. VERNIELERS AANGEHOUDEN. Zooals wij hebben gemeld, is er in den avond van 27 juni omstreeks halftieri een begin van brand ontdekt in een pas vol- tooide en nog niet bewoonde villa aan de Van Dorpstraat te Scheveningen. De brand werd spoedig gebluscht, en toen de brand- weer en de politie een onderzoek instelden in het huis, kregen zij spoedig de zeker- heid, dat aan kwaadwilligheid jnoest wor den gedacht. Dit vermoeden werd beves- tiga, doordat er door het geheele huis een uitgebreide vernieling bleek aangericlit te wezen. Deuren waren vernield, gias-in- lood-ramen los geslagen en tot scherven vertrapt, de inhoud van een aantal verf- potten en oliekannen, die in een van de kainers stonden, was over den grond ge- worpen, zoodat de verf op sommige plaat- sen door de vloeren was gelekt en van de trappen droop, Het pas voltooide verfwerk was zoo grondig mogelijk beklad, op de muren waren schunnige figuren en ob scene uitdrukkingen aangebracht, marme- ren scnoorsteenmantels waren stukgesla- gen, de trappen waren bevuild, op de mo- zaiekvloeren van de benedenverdieping was een groote hoeveelheid olie uitgestort, zoo dat deze vloeren voorgoed bedorven wa ren, en ten slotte hadden de daders een aantal licht brandbare stoffen bijeenge- bracht onder de keldertrap en deze aan- gestoken, waardoor de brand ontstond. Ook de watefleiding bleek doorgesneden te zijn. Voor de politie stond het aanstonds vast, dat de daders aan kleeding en schoeisel verfsporen moesten hebben meegedragen. Men dacht aanvankelijk aan een wraak- neming van ontslagen werklieden, en dit gaf aanleiding tot de arrestatie van drie werklieden, die in de villa waren werkzaam geweest. Dezen konden evenwel aantoonen dat zij met het geval niets te maken heb ben, en werden dus weer losgelaten. Het lag min of meer voor de hand, verband te leggen tusschen deze vernie ling en een reeks van baldadigheden, die in den laatsten tijd in het Statenkwartier gepleegd waren, zooals het uit den grond rukken van pas geplaatste. banken, het in- werpen van groote spiegelruiten, inbra- ken en vernielingen in scholen, vernieling van reclameplaten, enz. Naar de bedrij- vers van deze baldadigheden was de po litie al sedert eenigen tijd vruchteloos aan het zoeken. Zij meende, dat dezen moes ten schuilen onder de. opgeschoten Sche- veningsche jeugd, doch ook dit bleek niet het juiste spoor te zijn, toen iemand, die toevalligerwijze in de buurt was geweest, terwijl op de Statenlaan een ruit werd ingeworpen, zich bij de politie kwam aan- melden en een vaag signalement van de daders opgaf, waaruit viel af te leiden, dat deze moesten behoofren tot een beteren maatschappelijken kringj dan waarin men hen gezocht had. Terw,ijl de politie nog aan het speuren was, kreeg zij bezoek van een politiebeambte uit Warmond, die haar me- dewerking kwam inroepen voor het op- sporen van de daders van een te Warmond gepleegde vernieling in een leegstaande villa, een geval, dat veel analogie vertoon- de met het geval te Scheveningen. Ook hier waren er zekere aanwijzingeu, daar eenige aan de politie te Warmond beken- de jongelui in de buurt van de vernielde villa hadden gekampeerd. Deze jongelui werden opgespoord, doch zij ontkenden van de vernieling iets af te weten. Even wel hield de politie hen in het oog. Naar aanleiding van een oproeping door den Scheveningschen commissaris van po litie, den heer P. Kramer, gedaan, meldde zich op het bureau in de Duinstraat een heer aan, die op Ren avond van den brand in de nab'ijheid van de '''ermefde villa in de Van Dorpstraaf fn aanraking was gekomen met vier jongelui, die toen de brand reeds aan den gang was, uit den tuin van de villa waren gekomen, over het hek waren geklommen (waarbij een hunner zijn re- genjas had gescheurd) en zich onder de toeschouwers hadden gemengd. Zij hadden tegenover hem den schijn aangenomen, alsof zij in den tuin waren gegaan om naar den brand te zien en dan de brand- weer op de hoogte te stellen. Een oproe ping aan het adres van deze jongeliedcn in de bladen gedaan, had geen succes en dit versterkte het vermoeden, dat zij meer van de zaak wisten. De gedachte aan een wraakneming had de politie inmiddels op- gegeven. De commissaris van Schevenin gen ging nu onverwijld over tot arresta tie van tie twee jongelieden, die verdacht waren geweest van de Warmondsche ver nieling en van vier anderen, met wie zij geregeld omgingen. Een zevende, die men zocht, was nergens te vinden. Drie van de aangehoudenen bleken een volledig ali bi te kunnen opgeven, zij hadden, naar zij zeiden, een halfuur voor de ontdek- king van den brand in een cafe op Sche veningen gezeten, zoodat zij niet in de buurt van de villa zouden geweest kun nen zijn op den tijd, dat het misdrijf ge pleegd werd. Omtrent dengeen, die nog gezocht werd, gaven zij op, dat hij hen op den#Sc'neveningschen weg verlaten had en dat zij niet wisten, waarheen hij ge gaan was. Bij het onderzoek van hun kleeding en schoeisel weraVn op een hun ner verfsporen gevonden en bovendien een winkelhaakje in zijn jas. Onder de lou pe kwamen er nog meer sporen vojr den dag bij het drietal. De anderen, bij wie niets gevonden werd, werden weer los gelaten. Na een strenge ondervraging be- icenden de drie achtereenvolgens hun aan- »deel in de vernieling en brandstichting. Zondagmorgen vroeg werd ook de tot nu toe onvindbare aangehouden, en ook deze bekende al spoedig. De politie had hiermee de geheele bij de zaak betrokken bende in handen. De vier veelbelovende jongelui zijn thans in het politiebureau aan de Duinstraat op- gesloten. Het zijn D. B., een 16jarige schooljpngen, A. N., 19 jaar, die zich uit- geeft voor handelsagent, J. H., IS jaar, een leerling van de H.B.S. op de Stadhou- derslaan, en G. A. R., oud 19 jaar, zich noemende sportjournalist. Zij hebben meegedeeld, dat zij reeds den avond voor de vernieling in de buurt van de villa hadden gedwaald op zoek naar „avonturen". Wat de drijfveeren voor hun daad zijn geweest, is nog niet ge- heel opgehelderd. STORM IN ENGELAND. In Engeland en Ierland heeft Woensdag- nacht en Donderdagmorgen een storm ge- woed van ongewone hevigheid, vooral in het Zuiden. Te Folkestone steeg de snel- heid van den wind 's morgens om 4 uur tot ongeveer 100 K.M. per uur en zelfs in het binnenland, op het obsernatorium te Few, werd om balfvjjf een uursnelheid van 84 K M. geregistreerd. Bijna overal bedroeg de uursnelheid meer dan 65 K.M. Merkwaardig was gedurende dezen zorner- storm, die met geweldigen regenva! gepaard ging, de hooge temperatuur die te Londen heerschte. Woensdagavond om 7 uur be droeg de" temperatuur 54 gr. F., 's nachts om 1 uur was ze gestegen tot 64 gr., dat was 2 gr. hooger dan den heelen vorigen dag. In Midden-Europa heerschte tegeljjk groote hitte, Berlijn en Praag noteerden om en bjj de 95 gr. F. De orkaaa heeft natuurljjk zijn sporen achtergelaten. Het telef'oonverkeer is een ru'ine, in Londen alleen zjjn 2700 telefoon- lijnen omlaag gestort of gestoord, 48 kan- toren zijn buiten werking. Vooral vallende boomen hebben tot deze verwoesting bjj- gedragen. De telegraafdieust heeft miuder geleden. Alleen Boston en Felixstowe waren ge'iso- leerd gedurende den heelen dag. Norwich tijdens den voormiduag. In het inter- nationaal verkeer was veel vertraging met Frankrjjk, Duitschland, Zwitserlaod en Italie. Van de vliegmachines, die den kanaal- dienst onderhouden, kwam gedurende den storm maar een Croydon aan. Er zaten drie dames in, die verklaarden dat de reis zwaar was geweest, maar dat ze, boven het Kanaal ziende hoe een der booten tegen den storm had te kampen, den hemel dankten dat ze den tocht door de lucht en niet over zee hadden gemaakt. Op het land hebben vooral de kersen- boomgaarden zwaar te lijden gehad. In Midden-Kent is de bodem bezaaid met afgewaaide halfrijpe vruchten. Een groote kersenfirma in Sittingbourne heeft alleen al voor 5000 p. st. schade geleden. Eenige schepen zjjn voor de kust ge zonken. Daarbjj schjjnen echter geen slacht- offers te betreuren te zjjn GEWELDIGE HAGELSLAG IN LOMBARDIJE. Uit Verona wordt gemeld, dat in Noorde- ljjk Lombardjje groote verwoestingen zjjn aangericht door den hagel, die de laatste dagen gevallen is. Vooral in de streek tusschen Peschiera (aan het Gardameer) en Ostiglia, een gebied van 70 K.M. lengte en 10 K.M. breedte, heeft het natuurverschjjnsel een ware catastrofe ten gevolge gehad. De oogst is volkomen vernield en de boomen zullen jarenlang geen vrucht voortbrengen. Ook de woningen hebben zwaar geleden. Verscheidene dorpen zjjn door de bevoiking ontruimd en de scholen zjjn gesloten. NOODWEER TE STETTIN. Door een Vrjjdagavond boven Stettin losgebarsten onweer, voorafgegaan door een wervelstorm, zjjn in de Reichenwerder haven drie op de kade staande laaakranen uit de rails geworpen, waardoor de masten van drie stoomschepen en van een zeelichter 7erpletterd werden. De omvallende masten richtten aan boord van de schepen groote verwoestingen aan. Ook de kranen werden beschadigd. Op de Oder sloeg een zeilboot om. Van de drie inzittenden konden er slechts twee gered worden. Op de Dammsche See sloeg bovendien tjjdens den wervelstorm een zeilboot met vjjf personen om. De in zittenden zjjn spoorloos verdwenen. HET EINDE VAN DEN BERLIJNSCHEN LANDRU. De Berljjnsche vrouwenmoordenaar Gross- mann heeft zich in zjjn eel opgehangen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Frambozensaua over A. J. P'8 Vanllle-Cremepudding, met den heerlijken Vanille Roomsmaak, brengt groote vreugde in 'thuisgezin. 6 Hjj heeft daartoe gebruik gemaakt van de enkele minuten, gedurende welke de bewaker zich even verwijderde. Hjj had een beddelaken stukgescheurd, van de strooken een strop gemaakt en zich daarmee aan een spijker aan den binnenkant der celdeur opgehangen. Het kjjkgaatje in de deur had hjj met krantenpapier beplakt. Pogingen om de levensgeesten weder op te wekken waren vruchteloos. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 10 Juli 1922. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U verzoeken om een kleine plaatsruimte in Uw blad? In het raadsverslag dat ik heden ter correctie ontving, alsmede uit een schrijven van den heer Jansen, hoofd der Christelijke sdhool te Driewegen, zie ik tot mijne zeer groote verwondering, dat mij de woorden in den mond gelegd worden, alsof ik be- doelden heer zou in overweging gegeven hebben het bekende adres der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te splitsen. Ik wensch er even op te wijzen, dat die woor den door mij nooit gebruikt zijn. Met den heer Jansen is op de bijeenkomst met de hoofden en op onze wandeli'ng naar het Postkantoor alleen gesproken over de for- meele vraag: „moet de gemeente voor schoolmeubelen gelden toestaan" en die vraag werd door mij in ontkennenden zin beantwoord. Toen zelfs was nog geen sprake van inzenden van het adres, nog minder van den vorm, welke voor dat adres gekozen zou worden. Met dank voor de plaatsruimte. B. I. ZONNEVIJLLE. Rotterdam, 10 Juli 1922. VEEMARKT. Aangevoerd werden 352 vette runderen, 630 vette- en graskalveren, 1103 schapen en lammeren en 857 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,30 tot f 1,40 2e kw. /1,20 tot /1,10 ;3e kw. 1,tot /0,90; Ossen le kw. 1,25 tot 1,35 2e kw. 1,15 tot 1,053e kw. 0,95 tot 0,85 Kalveren le kw. /1,10 tot/1,20; 2e kw. f 1,tot f 0,90; 3e kw. f 0,80 tot Schapen le kw. 0,75 tot 0,80 2e kw. 0,65 tot 0,55 3e kw. 0,45 tot fLammeren 0,85 tot 1,Varkens le kw. f 0,98 tot f 1,02 2e kw. 0,96 tot 0,90; 3e kw. f 0,88 tot f 0,80 export 0.84 tot 0,89 alles per K.G. Zuigiammeren tot per stuk. Vet vee met redelijken handel in eerste kwaliteitmindere soorten met matigen handel. Vette kalveren met zeer tragen handel wegens ruimen aanvoer, 2e en 3e soort bjjna onverkoopbaar. Varkens in alle kwaliteiten redeljjk ?erhandeld voor prima oorten iets hooger dan de vorige week. Schapen en lammeren met redelijken haudel. VLAS. AangevoerdBlauw 2900 K.G. /1,20 tot 1,90, Groningsch 10000 K.G. /1,50 tot 1,90, Hollandsch Geel 3100 K.G. 1,50 tot 1,90, Wit 4400 K.G. /1,30 tot f 1,50, Dauwroot K.G. f alles per K.G. FIJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 20,tot 22, Bruin Mosterdzaad 34,tot 35, Geel Mosterdzaad 32,tot 34, Karwjjzaad 76,tot 78,Kanarie- zaad 19,tot 20,Boekweit y'17,tot Blauwmaanzaad tot Koolzaad tot per 100 K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers tot Blauwe Eigenheimers tot Poters tot Spuische Eigen heimers tot f Zeeuwsche Blauwe tot Zeeuwsche Bonte tot Red Star f tot Bravo's tot f Malta tot cts.Malta Spring tot cts. per K.G. Westlandsche Zand""/2.75 tot 3,25 Duke of York y 2.30 tot 2 80 Poters 1.50 tot 1.75 Westlandsche Klei 2.25 tot 2.75. Deze 4 laatste zjjn per Kin berekend. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 7.25 tot 9.25 per 100 stuks. WEERBERICHT VAN 10 APRIL 4922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand: 767 Weenen. Laagste barometerstand 749.8 Kinn. Verwadhting tot den avond van 11 Juli Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei- nig of geen regen, iets warmer. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY wordt heden te Melilla verwacht. s.s. HELENA in lading te La Goulette voor Middlesbro. s.s. CORNELIS wordt heden te Newcast le on Tyne verwacht. s.s. TER NEUZEN van Newcastle on Tyne naar Stettin passeerde 10 dezer Holtenau. s.s. MAGDALEN A vertrok 8 dezer van Sfax naar Gent, s.s. ELIZABETH vertrok 7 dezer van Sfax naar Rouaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3