Provinciale Staten van Zeeland. De aanslag werd gepleegd door twee op- geschoten knapen. Harden werd van zijn woning in Orunewald naar een kliniek getransporteerd, waar hij nog denzelfden avond wera geopereerd. Direct levensge- vaar schijnt niet aanwezig te zijn. Terwijl een der daders is ontkomen, is de andere, die ongevcer achttien jaar oud is, gearresteerd. Deze behoort tot het ver bond van nationaal-gezinde soldaten. Hij is met Harden, die weer tot bevvustzijn is gekomen, gecontromeerd en doer ueze,, lierkend. EEN „HOCH" OP DE MOORDENAARS. De „Freiheit" publiceert een schrijven aan den minister van oorlog dr. Gessler, waarin beweerd wordt, dat de marine- officieren aan de marineschool te Flens- burg den dag van den moord op Rathe- nau als een feestdag meenden te moeten beschouwen. Zijjarganiseerden een groot feest, dat met een champagnegelag ein- digide. Er werden patriottische toespraken gehouden en een ,,Hoch" op de moorde- naars uitgebracht, alsmede op den ex-kei- zer en op de „toekomstige monarchie". Commandant van de school is een broer van den moordenaar van ErZberger, Til- lesen. 500.000 GEWEREN VAN BOLSJEWIS- TEN IN NEDERLAND OPGESLAGEN Men seint uit Stockholm*: Volgens Svenska Dagbladet, heeft de bolsjewistische delegatie te Stockholm eeni- gen tijd geleden door een Zweedsch con sortium, onder leiding van een oud-militair. 500.000 Amerikaansche geweren, elk ge- weer voorzien van 1600 patronen, doen op- koopen. Deze geweren zouden in Nederland op- geslagen zijn. t De Nederlandsche overheden zijn echter volgens genoemd btad, achter dit zaakie gekomen en hebben maatregelen genomen om de geweren op te sporen, met het ge- volg, dat zij niet volgens de gemaakte plan- nen afgeleverd konden worden. Naar verluid, moeten de geweren over Engeland en Belgie naar Frankfijk gesmok- keld zijn, doch in Frankrijk is het grootsle gedeelte in beslag genomen. Svenska Dagbladet gelooft, dat de mis-, lukking van deze zaak een der oorzaken is, waarom de bolsjewistische delegatie te Stockholm in discrediet is gekomen bij de regeering te Moskou en dat daarom de ontbinding dezer delegatie zulke groote afmetingen heeft aangenomen. vroegere Bondsraad, waarin de vertegen- wooruigers van de regeeringen der bonds- staten zitten) haren Jefimtieven vorm heeft gekregen. In Beieren heeft de moord op Rathenau volgens geloofwaardige berichten, een re- actie teweeg georacnt onder Je reactie zelve. In een vergadering van nationalisten te Munchen moet op een wenk van den vroegeren kroonprins Rupprecht besloten zijn, zich te onthouden van verdere rno- narcnale oetoogingen en kwam sterk ver- zet tot uiting tegen de Katastrophenpoli- tik, de politiek, die door geweiddaden en saootage op een chaos aanstuurt. De ver- tegenwooraiger van het vrijeorps Ooerland witde niets gemeen hebben met de po- litieke moorden. Daar nu Beieren de rug- gegraat van de heele reactionaire, monar- chaie oeweging is, moeten de geestverwan- ten in het overige Duitschland zich wel koest houden. De aanslag op Harden is dan nog een narommelen van het onweer. De politieke onrust van de laatste pen dagen neeft olijkoaar ook voor de mark ee. r.oodlottige inzinking ten gevolge ge- had. Daaroij kwam het gevoel van onzeker- heid te Berlijn door het niet verschijnen van kranten in verband met de zetters- staking. De Berlijnsche beurs had gister hare oeuren gesloten en daarvoor als re- den de arbeiaersbetoogingen voor de re- publiek opgegeven. Maar de maatregel is ook heel goed te verklaren uit de plotse- linge inzinking van de mark. Dat de mark 200 iaag staat is al erg, maar nog erger is het als zij niet vast is. Maar niet vo,or er vastheid in de binnen- en de buitenland- sche politiek van Duitschland verkregen is, zal ook de mark vast kunnen worden. Wat de buitenlandsche politiek betreft, hangl vastheid van koers natuurlijk af van een duurzame regeling van het schadever- goedingsvraagstuk. Zoo lang Duitschland niets dan een hoop pagier kan stellen tegenover de hoop puin in Frankrijk, komt men daar niet verder mee. DE MOORD OR RATHENAU. De politie te Berlijr. heeft in een prieef op een stuk grond in een der Berlijnsche voorsteden het automatische pistool ge- ronden, waarmee Rathenau werd ver- aootd, Er waren nog vijfentwintig scho ol in. Bij een huiszoeking in de woning van I en eigenaar van den bij den moord ge- miikten auto, den fabrikant Kuchenmeis- ter te Freiberg in Saksen, vond de politie een uitgeoreid wapert- en mumtiedepot, dat in een rnuur was ingemetseld. HET BEHEER VAN PALEST1NA. Het vraagstuk van het mandaat over Pa- lcstina heeft de Engelsche regeling in groote moeilijkheden gebracht. Zoovvel de Christelijke als de motiammedaansche be- volking van Palestina protesteert tegen het plan, er een Joodschen staat van te iriaken, of althans aan de Joden een bevoorrechte positib te verleenen. Naar men weet, is dit gedurende den oorlog in het uitzicht gesteld, hetgeen destijds een groote uitwer- king had op de geestdrift der Joden en bo- venal der Zionisten. Daar zoowel voor Jje Cnristenen als voor de muzelmannen vele plaatsen in het Heilige Land een hooge re- ligieuze oeteekenis hebben, zien deze on- gaarne, dat hun heiligdommen onder Joodscn toezicht zouden worden gesteld. De Britsche regeering bevindt zich derhal- ve in moeilijkheden, daar vooral de Ara- bieren die tegenwoordig de bewoners van het land zijn, sterke rechten kunnen doen gelden. En die wil het Engelsche njk, met zijn veie millioenen mohammedaansche onderdanen, zich niet gaarne tot vijanden maken. Vandaar, dat officieel door de Britsche regeering is gepubliceerd een te- Jegrafische mededeeling, op 29 Juni door minister Churchii gezonden aan den amb- tenaar, die Palestina bestuurt en waarin de t^ritsche staatkunde in Palestina wordt gescnetst. Daarin wordt gezegd, dat de Britsche regeering „opnieuw haar verkla- ring van November 1917 bevestigt, die niet aan verandering onderhevig is. Een Joodsch nationaal vaderland zal worden gesticht in Palestina. Het Joodsche volk zal akfaar zijn volgens recht en er niet geduld worden. De Britsche regeering heeft echter niet een zoodanig doel voor oogen, dat Palesti na even Jopdsch moet worden, als Enge land Engelsch is. Ook overweegc a'e regee ring niet de verdwijning of ondergeschikt- heid van de Aradische bevolking, taal of cultuur. De status van aile burgers van Palestina zal Palestijnsch zijn. Geen deel tier bevolking zal een anderen status heb ben in de oogen der wet. De Britsche re geering is voornemens, langzamerhand een volledig zelfbestuur in Palestina te vesti- gen en als eerste stap zal een wetgevende Raad met een meerderheid van gekozen leden terstond worden opgericht. De bij- zondere posities der Zionistische uitvoeren- de commissie geeft haar niet het recht, op eenige wijze aan het bestuur van het land deel te nemen. De vestiging van nieuwe personen zal de economische capaciteit van het land niet te boven gaan. Een com missie der gekozen leden van de welge- venden Raad zal met het bestuur beraad- slagen over zaken, die de regeling der ves tiging oetreffen. Bij verschil van meening zal de zaak aan de Britsche regeering wor den voorgelegd. Een godsdienstige ge- mcenschap van een aanzienlijk deel der bevolking die van meening is, dat de voor- waarden van mandaat niet vervuld wor den, zal het recht heoben, een beroep te doen op den Volkenbond. De mededeeling eindigt aldus: De uit- veerende commissie der Zionistische orga- nisatie heeft de regeering van Z.M. offi cieel verzekerd, dat de vverkzaamheden der organisatie zullen worden verricht overeenkomstig de politiek, in de verkla- ring uiteengezet. EEN AANSLAG OP MAX HARDEN. Op den publicist Maximilian Harden is Maandagavond ill Grunewald een aan slag gepleegd. Harden werd verschillende malen met een gummi-knuppel op het hoofu' gestagen en gewond. De overval schijnt in verband te staan met het laat ste artikef van Harden in de „Zukunft" waarin hij een krachtig optreden eischt tegen den Deutsch-Volkischen Bond. DE Z1EKTE VAN LENIN. De Duitsche specialist professor Klempe- rer, die te Moskou Lenin heeft behandeld, en te Berlijn is teruggekeerd, heeft over de ziekte van den Russischen dictator o.a. het volgende meegedeeld: De ziektetoe- stand van Lenin staat niet in verband met den aanslag, die indentijd op dezen volks- Gommissaris is gepleegd. Verder 16 het bericht, dat Lenin aan progressieve ver- lamining Iijdt, ten gevol|ge van een ver- ouderde ziekte, onjuist, zooals het nega- tief resultaat van de reactie van Wasser- mann heeft aangeduid. Lenin is overver- moeid ,ten gevolge van zenuwuitputting. Hij heeft gedurende de laatste SO jaar van zijn leven gemiddeld 16 uur per dag gewerkt. Zijn gezondheklstoestand, zoo vertelde de proffessor verder, is er door de maag- en darmvergiftiging niet beter op geworden, hetgeen begrijpelijk is. Het is overdreven, te beweren, dat de toe- stand Van Lenin hopeloos is. Professor Klemperer heeft nog Zaterdag-avond met hem een wandeling in zijn tuin gemaakt en hij voelde zich toen nog al wel. Hij is ech ter niet in staat, zich lang met geeslelijken arbeid, waaronder lezen, bezig te houden. Hij krijgt door lezen dadelijk hoofd- pijn. Telefonische gesprekken mag hij niet voeren. Hij ontvangt slechts eenige bloedverwan- ten en intieme vrienden. Volledige rust is voor ^jn herstel noodzakelijk. Lenin zelf acht het onmogelijk, gedurende verschei- dene maanden inactief te blijven. Mis- schien zal hij, volgens professor Klem perer, na. 3 of 4 maanden rust wel her- steld kunnen zijn, al is het moeilijk daar onvtrent iets te voorspellen. DE VLUCHT MOSKOU—BERLIJN. Omtrent de vlucht van Moskou naar Ber lijn in 15 uur onafge'oroken vliegen, mekb het Haagsche Anetakantoor de volgende bijzonderheden De bestuurder van het Fokker-vliegtuig R 4, Joachim Stijllbrock van de „Deutscta- Russische Luftreederei'', die op Woensdag 21 Juni den Sovjet-gezant te Berlijn, den lieer Krestinski in een onafgebroken vlucht van Moskou naar Berlijn bracht, heeft in een onderhoud het volgende verklaard. Ik kon inderdaad niet gelooven, dat ik zoo gauw BerlijnMoskou heen en terug zou afleggen. Vrijdags vloog ik met mijn Fok- ker ,,R 4" van het vliegveld Staaken (bij Berlijn) naar Koningsbergen en vandaar op Zondag d. a. v. met den Sowjet-gezant Krestinski als passagier, naar Moskou. En Woensdags daarop landde ik, rechtstreeks van Moskou komende weer te Berlijn. Al- weer met Krestinski als passagier.. Op een vraag, wat de eigenlijke bedoe- ling was van deze vlucht, antwoordde de bestuurder dat de heer Krestinski voor een belangrijke diplomatieke missie zoo gauw mogelijk weer in Berlijn terug moest zijn. Hij zou dan tot Koningsbergen vliegen en van daar met den nachttrein zijn reis voortzetten. Zoodat hij op zijn vroegst Donderdagochtend in Berlijn zou kunnen zijn. Krestinski nam toen onmiddellijk Styllbrocks voorstel aan om door te vlie gen naar Berlijn, waardoor het mogelijk zou zijn de heele reis in een dag af te leg- gen. Behalve Krestinski vlogen nog mede een mecanicien en twee koeriers van de Sowjet-regeering, terwijl bovendien een groote hoeveelheid Oagage en post werd meegevoerd. Wij volgden, aldus vertelde Styllbrocks op onzen tocht meestentijds de spoorlijn en vlogen over de steden Wjasma, Smolens en verder over XX'itebsk en Polotsk naar Duna- burg. Ingevolge verordening van de Let- sche regeering moesten wij zeer ver noor- delijk van Dunaburg houden. Vervolgens zetten wij koers via Kowno naar Konings bergen, wat anders, in gewone omstandig- heden, ons eindpunt is. De vlucht van Duitschland liep heel vlot, hoewel wij met een zeer sterken tegenwind te kampen hadden. De afstand MoskouBerlijn is iets meer dan 1800 K.M., waarbij rekening moet worden gehouden met het feit, dat de Poolsche autoriteiten geen toestemming verleenen tot het vliegen over Poolsch ter- ritoir, waardoor een belangrijke omweg moet worden gemaakt. Natuurlijk is dit een voor den vlieger buitengewoon zware prestatie. Hetgeen echter niet wegneemt, dat Styllbrock ver- klaarde, bereid te zijn dadelijk op dezelf- de wijze n aar Moskou terug te keeren. Styllbrock vliegt reeds van 1 Mei af op de lijn KoningsbergenMoskou voor de „Deruluft" (Deutsch-Russische Luftreede rei). Hij was de tweede bestuurder van deze maatschappij die in Moskou aan- kwam en hij heeft den tocht reeds 14 maal gedaan. HET KONINGSPALE1S TE MUNCHEN WEDER BETROKKEN. De ex-kroonprins van Beieren heeft voor een langdurig verblijf te Munchen voor de eerste maal sedert de revolutie weer zijn intrek genomen in het voormalig ko- ninklijk paleis. TER NEUZEN, 5 Juli 1922. HOOFD4CTE. Te Semarang slaagde voor het eerstr gedeelte van het examen voor de hoofd- acte inej. J. van Borssum Waalkes, vroe- ger alhier. RECHTERL1JKE MACHT. Bij Kon. besluit van 1 dezer zijn benoemd toL kantonrechter-plaatsvervanger in het kartton Oostburg, met ingang van 10 dezer, de heer P. Erasmus, burgemeester der ge- meente Oostburg, en A. Mijs, notaris te Oostburg; in het kanton Ter Neuzen de heeren L. Th. van Hasselt en J. Huizinga. U1TSLAG AANBESTEDiNG. Heden morgen is aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur aanbesteed het vernieu- wen van het dek aan de draaibrug over het kanaal van Ter Neuzen te Ter Neuzen. Ra mi ng 14.200. Hiervoor werd ingeschreven door de hee ren: R. Verschelling en K. Dees voor 15.500, J. P. de Vos voor 15.480, J. van 't Hoff en J. Tholens te Hoek voor 15.420 en G. A. van der Straaten voor 15.400. De inschrijvers bij wier naam geen woon- plaats is vermeld, wonen te Ter Neuzen. INGEZONDEN ME Geladen af 56 stoomschepen 216696 M3. Ledig n 60 n 245779 Totaal TIG 462475 M'. Waaronder van Sluiskil 10 stoomschepen 43290 M3. van Sas van Gent 1 11441 n Binnenvaart In opvaart 40 vaartuigen 17595 M3. In afvaart 50 25575 n Totaal ~90 43170 M3. OPHEFF1NG HUURCOMM1SSIEN. Door Ged: Staten van Zeeland is de vol gende circulaire aan de gemeentebesturen gezonden De vraag is gerezen, of de tijdsomstandig- heden niet zoodanig gewijzigd zijn, dat op- heffing der bestaande huurcommissies kan worden overwogen. Wij verzoeken u voor zooveel noodig, aan deze aangelegenheid de vereischte aandacht te sctienken en ons c. q. met de door u te nemen beslissing, hctzij daarbij de bestaan de commissie wordt opgeheven. hetzij ten- gev dge daarvan tot opheffing niet mocht worded overgegaan, in kennis te stellen. Mocht uwe vergadering op wel omschre- ven gronden een besluit tot opheffing nemen, dan verklaren wij bij voorbaat, dat daar- tegen in beginsel bij ons geen bezwaar bestaan zal. VEEFOKDAG TE PHILIPPINE. Jl. Donderdag hield de vereeniging van stierenhouders 9,De Strijd" alhier haren tweeden veefokdag, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. De aanvoer, 129 dieren, mag bevredigend genoemd wor den en er was een prachtige oollectie kalf- vaarzen en vaarzen ter markt. De fokdag gaf ook aanleiding tot het drijven van handel, daar 17 stuxs hoorn- vee van eigenaar verwisselden. De volgende prijzen werden toegekendr Melkkoeien 41 stuks. le pr. J. HuijsenDieleman, Ter Neuzen, zilv. rnea., 2e prijs M. de Brume, 1 er Neu zen, br. med., 3e prijs Bern. Kindt, Hoek1, br. med., 4e prijs C. J. de Zwart, Hoek, dipl., 5e prijs Arth. Kindt, Hoek, dipl., 6e jjrijs P. Taalman, Philippine, eerv. verm., 7e prijs Vict. Bafbe, Philippine, eerv. verm., 8e prijs Bern, van Opdorp, Hoek, eerv. verm. Melkkoeien, 1 maal gekalfd. 9 stuks. le prijs P. van Prooijen, Hoek, br. med., 2e prijs Jac. van Drongelen, Hoek, bjr. med., 3e prijs denzelfden, diploma, 4e prijs Wed. P. Schieinan, Hoek, dipl., 5e prijs dezelfde, perv. verm. Kalfvaarzen, 14 stuks. le prijs Bern, van Opdorp, Hoek, br. med., 2e prijs Aug. de Moor, Ter Neuzen, br. med., 3e prijs denzelfden, dip!., 4e prijs Leop. Comelis, Philippine, dipl., 5e prijs Pr. Bossche, Sas van Gent, eerv. venn. Tweejarige vaarzen. 12 stuks. le prijs Joz. van Esbroek, Sluiskil, br. tned., 2e prijs Jac. van Ooteghem, Sas van Gent, br. med., 3e prijs D. Pilaet, Sas van Gent, dipl. Eenjarige Vaarzen. 24 stuks. le prijs, Leop. Cotnelis, Philippine, br med., 2e prijs Jan Ramondt, Sas van Gent, br .med., 3e prijs Bern. Kindt, Hoek, dipl.. 4e prijs C. j. de Zwart, Hoek, dipl., 5e prijs j. HuijsenDieleman, Ter Neuzen, eerv. verm. Vaarzen beneden het jaar. 8 stuks. le prijs Bern. Kindt, Hoek, br. med., 2e prijs T. Tollenaar, Ter Neuzen, br. med., 3e prijs Bern. Kindt, Hoek, diploma. Vaarskalveren. 5 stuks. le prijs Jac. van Damme, Philippine, br. med., 2e prijs L. van Voren, Philippine, DEBEELINGR N. De nieuwbenoemde gemeente-veld- wachter Alph. Maas, zal 10 Juli a.s. in functie treden, na door den kantonrechter te Hulst te zijn beeedigd. Naar wij uit de beste bron verne- men, zullen door den heer A. Poppe, al hier, in overleg met het gemeente- en post- bestuur, pogingen worden aangewend om te komen tot het inrichten van een auto- dienst GraauwJiulst. OSSENISSE. Bij koninklijk besluit is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer A. J. Rosseel. OOSTBURG. Na een korte uiteenzetting van de be- doelingen van den Plattelandersbond, door den heer F. C. Zonnevijlle te Axel, in een vergadering, Vrijdag alhier gehouden, is een <afdeeling Oostburg van die bond, staande de vergadering opgericht. CADZAND. Voor het bij gelegenheid van het festival alhier te houden concours van den Bond van Muziekvereenigingen in Westelijk Z.- Vlaanderen, zijn zes extra prijzen uitge- loofd, die volgens het oordeel der jury zul len uitgereikt worden aan die vereenigin- gen, welke hun nummer het best ten ge- hoore brengen. Deze ex'ra prijzen bestaan uij: een zilveren medaille, beschikbaar gesteld door H.M. de Koningin, een bronzen medaille, door Z.K.H. de Prins, een zilveren medail le, door Jhr. De Muralt, een medaille voorts van de heeren J. Erasmus, ouddmrge- meester van Cadzand, van 1. Erasmus, bur gemeester van Cadzand en van P. Eras mus, burgemeester van Oostburg en lid van de Prov. Staten van Zeeland. RECHTZAKEN. Afrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 Juli 1922. Veroordeeld wegens overtreding van 's Rijks belastingwet. M. de B., oud 28 j., schippersknecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. H. C. J. A. E., oud 23 j., schippers knecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hechf. M. de B., oud 28 j., schippersknecht, tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. PL H. v. d. K., oud 20 j., stuurman, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. L v... d. W., oud 28 j., schippersknecht, tot 7.50 gld. boete of 1 week hecht. J. v. W., oud 26 j., schippersknecht. tot 15 gld. poete of 15 dagen hecht. W. a., oud 33 j., schippersknecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. J. Z., oud 39 j., schippersknecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. Fr. R., oud 26 j., schippersknecht, tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. J. B. M. L., oud 25 j., schippersknecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. C. de W., oud 35 j., schippersknecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. J. B., oud 24 j., schippersknecht, tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. A. C. L., oud .29 j., schippersknecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. J. C. S., oud 25 j., schipperskniecht, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. G. J. R., oud 26 j., schippersknecht, tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. H. J. de B., oud 27 j., schippersknecht, tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. J. H. de B., oud 27 j,, schippersknecht, tot 20 gid. boete ot 20 dagen hecht. 'A. J. A., oud 33 j., schippersknecht, tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. Allen zonder vaste woonplaats en wo- nende op hunne schepen. De overtredingen zijn geschied te Sas van Gent. In dezelfde zitting werden de volgende zaken behandeld C. P. F., oud 22 j., arbeider te Philip pine, werd beklaagd dat hij op 25 Mei 1922 Amelia Charlotte van Damme te Phi lippine heeft mishandeld door haar ge- welddadig bij haar arm te pakken en haar tegen den grond te gooien en met een rij- wiel tegen haar hoofd te slaan. Eisch 1 week gevang. 'A. C. de' N., oud 21 j., metseiaar te Hulst, werd ten laste gelegd dat hij op 20 Mei 1922 te Hulst August van Over- ineire heeft mishandeld door hem opzet-, telijk gewelddadig met een scherp voor- werp of met de hand eenige slagen toe te brengen, waardoor hij bloedend werd verwond. Eisch 15 gld. boete of 15 dagen hecht. REGISTRATIE EN DDME1NEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen te Heerenveen, de heer G. Overkamp, ontvanger der regis tratie en ddmeinen te Hulst. RECHTERLIJKE MACHT. 'Alfabetische aanbeveling voor kanton rechter te Almelo, mrs. S. Meihuizen, kan tonrechter te Schagen, G. Schot Dijkman, kantonrechter te Ter Neuzen, A. van der Sluis, griffier bij het kantongerecht te Winschoten. Mr. A. M. J. de Ja^r, griffier bij het kantongarecht te Almeto vie! met hel lot af. WERF „ZEELANDIA" STILGELEGD. Met ingang van 8 Juli a.s. zal de werf „Zeelandia" te Hansweert worden stilge- legd. Alle arbeiders is met ingang van dien datum ontslag aangezegd, op eeil zeer en- kele na. THEOLOG1SCHE SCHOOL. Aan de theologische school te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen eerste gedeelte de heer P. de Feijter te Axel. SOHEEPVA ARTBE WEGING. Gedurende de maand Juni 1922 pas- seerden door de Westsluis Zeevaart Geladen op 107 stoomschepen 435495 M3. h h 1 zeilschip 285 n Ledig 15 stoomschepen 6jl731 Totaal I2F 500511 Ms. Waaronder voor Ter Neuzen 2 stoomschepen 8675 M3. voor Sluiskil 9 n 39997 n voor Sas van Gent 11441 dipl., 3e prijs Ed. Taelman, Philippine, dipl. Stieren ouder dan 2 jaar. 1 stuks. le prijs Dumas X, van de Stieren vereeni ging „De Strijd" te Philippine, zilv. med., 2e prijs niet uitgereikt. Stieren ouder dan 1 jaar. 5 stuks. le prijs Ajtth. Kindt, Hoek, br. med., 2e prijs D. Pilaet, Sas van Gent, br. med., 3e prijs Bern. Kindt, Hoek, dipl. Stieren beneden het jaar. 4 stuks. le prijs Bern. Kindt, Hoek, br. med., 2e prijs Leop. Comelis, Philippine, br. med., 3e prijs Wed. P. Schieman, Hoek, dipl. Stierkalveren. 6 stuks. le prijs L. Cornelis, Philippine, br. med.. 2e prijs C. Kloet, Biervliet, dipl., 3e prijs denzelfden, eerv. verm. Koeien met afstammelingen. le prijs J. HuijssenDieleman, Ter Neu zen, br. med., 2e prijs Art. Kindt, Hoek, br. med., 3e prijs D. Pilaet, Sas van Gent,» dipl. Schoonste afstammeling van Dumas X. L. Comelis, Philippine, zilv. tned.v ge- geven door L. Goene, Sas van Gent. Vetste stuks Hoomvee. le prijs Joz. van Esbroek, Sluiskilj br med., 2e prijs Aug. de Moor, Ter Neuzen. br. med., 3e prijs Leop. Cornelis, Philip pine, dipl. Meest aangevoerd vee. le prijs Bern. Kindt, Hoek, 730 gld., 2e prijs C. Kloet, Biervliet, 5 gld. GRAAUW. Zaterdag werd door het gemeentebestuur aanbesteed het uifbaggeren der haven te Paal. Ingeschreven werd door J. F. de Koster voor-de som van 590 gld. en door Jud. de Koster v. Daalen voor 550 gld. Aan den laatsten werd het werk gegund. ZOMERZITTING. Vergadering van 4 Juli des morgens te half 10. De Commissaris der Koningin opent de Zomerzitting in naam der Koningin. Aanwezig zijn 41 leden, afwezig de heeren: Van Nieuwkuijk wegens ernstige ongesteldheid. De Voorzitter hoopt op spoedige beterschap. Aan de orde is het onderzoek der geloofs brieven van het nieuw gekozen verklaarde lid der Staten, den heer J. H. Geschiere. Op advies van de voor het onderzoek aange- wezen comtnissie wordt tot toelating van den heer Geschiere besloten, die daarop door den griffier wordt binnengeleid en in handen van den Voorzitter de voorgeschreven eed aflegt, om na gelukwenschen de plaats, zoo vele jaren door den heer Mr. A. A. de Veer ingenomen, te bezetten. Ingekomen zijn verschiUende Kon. beduiten tot goedkeuring van besluiten der Staten ge nomen in de vergadering van 19 December 1921. Verder eene mededeeling van het Hoofdbe- stuur van het Nat. Verbond van gemeente- ambtenaren van de in de algemeene vergade ring van dat verbond aangenomen motie, in- zake de actie tot bezuiniging op de uitgaven der overheidslichamen. Ten slotte eene dankbetuiging van den inge- nieur van den Prov. Waterstaat, den heer F. A. Kloppert voor de hem verleende toelage voor de waarneming der betrekking van hoofd-inge- nieur gedurende het laatste kwartaal 1921. Aangeboden werd het verslag van den toe- stand der Provincie over 1921. Alles voor kennisgeving aangenomen. Nog was ingekomen een adres van den heer J. Polderman te St. Maartensdijk om alsnog een subsidie te verleenen. Een verzoek van den politiebond St. Michael voor een bijdrage tot oprichting van een politie- school. Deze werden beide gesteld in handen van Ged. Staten om praeadvies. Verder een dankbetuiging van de R. L. W. S. te Hulst, voor de ontvangen subsidie. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling werd door Ged. Staten gedaan omtrent den post, voorkomende onder de Uit gaven in de begrootingen voor 1921 en 1922 ter bestrijding van de behoeften, welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen der be- grooting; verder over de onderhandsche aan- besteding, over de samenstelling van de afdee- lingen van hun college, over de presentielijsten der vergaderingen van hun college den staat van de Prov. ambtenaren en bedienden, en dien van de Provinciale eigendommen en bezittingen en van die, welke verhuurd en verpacht zvjn. Ten slotte over den toestand van het s.s. Walzoorden. Met 25 tegen 15 stemmen wordt dit naar de afdeelingen overgebracht, op voorstel van den heer De Meij. Buitengewoon lid Ged. Staten. Tot lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet (buitengewoon lid van Ged. Staten) wordt benoemd de heer Mr. H. F. Lantsheer met 21 stemmen, tegen 4 op den heer Lindeijer, 3 op den heer Van Nift- 'Wimv

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2