algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanperen. No. 7320. Woensdag 5 Juli 1922. 70e Jaargang. Herhalingsoefeningen. FEUILLETON, De Patient van dokter Vincent. 8IHHEHLAHD. BUITENLA N 0. 0 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN verzoeken voor 17 Juli 1922, aanbiedingen voor: Het leveren van: 1. Een rol GESTREEPT STORES LINNEN, lang ongeveer 60 M., breed ongeveer 1,60 M., voor Schuifgordijnen. 2. Voor het leveren on ophangen van 66 Schuifgordijnen van goed GORDIJN- LINNEN in de Kopschool met bijleveren van garnituren en wel 30 lang 3,50 M., breed 1,60 M., 36 lang 2,90 M breed 1,40 M. 3. Het leveren van 20000 K G. QUENAST- SLAG 1 X 3, franco Ter Neuzen. 4- Het VERF- en GLASWERK voor het Lijkenhuisje op de nieuwa Algemeene Begraafpiaats. Nadere inlichtingen hieromtrent geeft de Gemeente-Bouwmeester. Ter Neuzen, 5 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. A. Overnachten buiten de kazerne. De vergunning leiflt niet tot vrijstelling van eenigen dienst. B. Voorzien in eigen voeding. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaliug.) Het mooie weer was blijven aanhouden en de zee was weer zoo glad als een Spie gel, toen ze de Iandtong omvoeren en de hut van Sam Pilcher en het biezenland in zicht kregen. Zachara Pilcher stond op het strand en trok andermaal de boot op het droge met een paar krachtige bewegin- gen van zijn gespierde armen. Hij was iets spraakzamer dan den vorigen dag, en deel- de uit zichztelf al het een en ander mee over den gezondheidstoestand van zijn yrouw. „Ze is er maar naar aan toe,'' vextelde hij, terwijl hij hun voorging naar de hut „Ze heeft den heelen nacht liggen schreeu- wen, zoo hard, dat de meeuwen er van op- vlogen. Hebt u nou een drankje bij u dokter?" „Zeker, ik heb een smeerseltje en wat poeders voor haar bij me," antwoordde Cosmo. „Ik vrees echter, dat die niet blij- vend zullen helpen. Om je de waarheid te zeggen, geloof ik, Pilscner, dat ze nooit beter zal worden, zoolang als jullie hier in dat moeras blijven wonen." ,,Ja, maar ik mot m'n brood toch verdie- nen," zeide Pilcher. „Ik zou ook liever dichter bij de kroeg wonen." ,,Maar waarom huur je dan geen huisje in Rockhaven, dan kan je geregeld met je In de verzoekschriften moeten de verlof- gangers hun adres du-delijk en volledlg ver- melden. C. Invaliditeits-rentekaart. deIconingin naar denemarken. Naar wij vernemen zal de Koningin in Augustus een bezoek brengen aan de Ne- derlandsche tentoonstelling.te Kopenhagen. DE STEMBOS. De oude Tweede Kamer. Nu de verkiezing van de nieuwe Tweede Kamer plaats heeft, laten wij hier nog eens volgen de samenstelling van de bestaande Kamer, en wel: ten eerste het aantal stem- men, dat de partijen in 1918 hebben verkre- gen; ten tweede het aantal zetels, dat op grond tfan dat stemmental werd toegewezen. Stemmen. Zetels. R.-K. Staatspartij 402.962 30 S. D. A. P. 294.495 22 Vrijheidsbond 202.312 15 Anti-Rev. partij 180.187 13 Christ. Hist. Unie 88.039 7 Vrijz. Dem. bond 70.674 5 Communistische Partij 31.010 2 Chr. Dem. Partij (Staalman) 10.653 1 Soc. Partij (Kolthek) 8.951 1 Bond v. Chr. Soc. (Kruyt) 8.415 Chr. Soc. Partij (v. d. Laar) 8.153 Weermacht-Verbond (Wijk) 6.628 Plattelandersbond (Braat) 5.567 1) 1 De Vrijheidsbond nam als zoodanig niet aan de strijd deel, maar wij hebben de stem- men van de toenmalige partijen, die thans den Vrijheidsbond vormen, bij elkaar opge- teld, nl. Liberale Unie 83.084, Vrij-Liberale j Partij 50.999, Economische Bond 41.691, j Middenstandspartij 12.674, Neutrale partij 7152, Algemeene Staatspartij 6711. Bovendien werden in 1918 nog uitge- j bracht de volgende stemmen op lijsten, die geen zetel kregen: i Politie-partij 6160 Staatkundig-Gereform. Partij 5180 Plattelandersbond (rechts) 3522 Alg. Vrijzinnige Partij 2691 Lijst-Van der Zwaag 2649 Lijst-Alberda 735 Lijst-Kuiper 568 Amst. Politie- en Br.-partij 417 Protestantsche kiezers 378 I Unionisten-Liga 301 j Neutrale Koloniale Bond 237 Volkspartij 236 Lijst-Stoffel 235 Lijst-Braam 189 In totaal werden in 1918 uitgebracht 1.341.744 geldige stemmen. Van de partijen, die in 1918 ten minste 1 zetel kregen, nemen er twee thans niet als zoodanig aan de stemming deel, nl. het Weermacht-Verbond en de Bond van Chris- ten-Socialisten. Houdt men er nu rekening mede, dat het kiezers-aantal ongeveer verdubbeld is, dan zullen de partijen, die op dit oogenblik in de Kamer aanwezig zijn, ongeveer het volgend aantal stemmen moeten halen om zjch op de j tegenwoordige sterkte te handhaven. Stemmen. R. K. Staatspartij 806.000 S. D. A. P. 590.000 Vrijheidsbond 405.000 Anti-Rev. Partij 360.000 i Christ. Hist. Unie 176.000 boot heen en weer varen om riet te snij- den." „Dat zal ook wel ereis gebeuren, dokter. Als de omstandigheden er naar zijn," ant woordde de reus. „Ja, ja, en dan drink ik mijn borrel in het ,,Sloepje" met de andere lul, die ik bijna niet meer ken, sinds ik getrouwd ben. 'Maar de omstandigheden zijn er niet naar." „z:uiTen die dan binnen kort verande- ren?" waagde Cosmo, half uit nieuwsgie- righeid, te vragen. Pilcher bleef plotseling op het smalle pad staan en draaide zich om; zijn oogen flik- kerden plotseling van drift, maar er was iets in zijn houding, dat hun bewees, dat niet zij zijn toorn opgewekt hadden. „God geve, dat het gauw gebeuren zal," bromde hij. „Den een of anderen dag zal toch moeten komen, zou ik zoo zeggen. Maar soms twijfel ik er ook wel eens aan. Daar nou, let u maar niet op mijn geklets; ik had beter gedaan om mijn mond te houden Hij liep weer door en liet hem al spoe- dig de huiskamer binnen, waar de zieke vrouw, net als den vorigen dag op het rust- bed lag uitgestrekt, dat vlak bij het vuur was geschoven. Dezen keer kreunde ze echter niet, maar luisterde naar een klein schooiertje, dat op bloote voetjes bij haar stond; haar gezicht had echter een pijn- lijke uitdrukking. „Is dat het kereltje met de schitterende oogen?" fluisterde Cosmo tot Clarice, toeri ze samen een oogenblik in den deurpost bleven staan. „Ja. Is het geen aardig, schrander snuitje?" Het gesprek van moeder en zoon stokte bij hun binnentreden en de jongen scheen weg te willen loopen. Maar Clarice Vrijz. Dem. Bond Communistische Partij Chr. Dem. Partij "Soc. Partij Chr. Sociale Partij Plnttelanders-Bond 141.000 62.000 21.000 21.000 21.000 21.000 Het zal interessant zijn, straks de werke- lijke uitkomst met deze cijfers te vergeliiken (Tel.). 1Hierbij kwamen 3522 stemmen van den Plattelander-bond-rechts. Samen 9089. DE EERSTE VROUWELiJKE GRIFFIER BI| HET KAN rONGERECHT TE AMSTERDAM. Voor het eerst werd Maandag aan het kantongerecht te Amsterdam het ambtvan griffier waargenomen door een dame, mej. mr. Van Geuns, dochter van den advo- caat-generaal bij het gerechtshof te Am sterdam. Het gerechtsgebouw te Dublin, de Four Courts, waarin de republikeinsche rebel- len zich hadden versehanst en 2 dagen en 2 naehten weerstand hebben geboden aan de regeeringstroepen, is Vrijdagmiddag in handen van de troepen van den Vrijstaat gevalien, die het gebouw hebben bezet. Te middernacht slaagden de regeerings troepen er Vrijdag in, door bressen, tvelke in de zijmuren waren geschoten, het ge- Douv, binnen te dringen. Tot op het laatst weigerden de opstandelingen zich over te geven en zij Doden hardnekkig tegenstand. Bij de bestorming werden 4 officieren der oelegeraars gewond, drie minderen ge- dood, 10 gewond, terwijl er 33 rebellen werden gevangen genomen. De strijd was hiermede echter nog niet geeindigd, want onde de aanvoering van RoryxO'Connor bleven een 150 tal rebellen aan de rechter- zijde der benedenverdieping een wanho- pigen tegenstand bieden. Zij maakten daar- bij gebruik van een tunnel, welke het ge- bouw ondergronds verbindt met de omge- sing. j. Van de aehter?ijae- gin gen de belege- raars voort het gebouw te bombardeeren en inmiddels versterkten zij hun posities in het geoouw. Bij de bestorming slaag den de belegeraars er in, een aantal mij- nen onschadelijk te maken door de elec- trische veroindingsdraden door te snijden. Blijk'baar hadden de rebellen het er op toegelegd niet slechts hun leven zoo duur mogelijk te verkoopen, maar ook een zoo groot mogelijke verwoesting aan te rich- ten. Om' een uur 's middags dreunde de geheele .stad Dublin tengevolge van een geweldige ontploffing binnen het gebouw. Alle vensters van de .aangrenzende gebou- wen werden verbriijzeld. riet geheele ge bouw was in een dichte rookzuil gehuid. Groote brokken metselwerk clogen noog in de lucht en werden ver in het rond weg- geslingerd. Het archief blijkt bij de ont ploffing geheel verloren te zijn gegaan. Een massa verorande en verschroeide do- cumenten dreven later in de rivier. De ontploffing doodde of verwondde, voor zoover Zaterdag oekend was, 30 Vrij staters. 'Het schijnt, dat de belegerden zich tij- dig in veiiigheid hebben weten te bren gen, want n^ de ontploffing zetten ze den strijd even heftig voort. Allengs werden. zij echter meer in het nauw gedreven en ze begonnen in te zien, dat hun toestand onhoudbaar was. greep hem bij den arm, toen hij langs haar heen wilde glippen om zich achter het gor- dijn te verschuilen. „Houd jij mij eens een beetje gezel- schap baasje, terwijl de dokter bij je moe der is," glimlachte ze vriendelijk. „Mis- schien het> ik nog wel een dubbeltje voor je." Het ventje keek het mooie, jonge meisje eens onderzoekend aan; eerst was er iets vijandelijks in zijn oogen, maar dat maakte af gauw plaats voor een vriendelijker uit drukking en eindelijk zag hij haar met 011- verholen bewondering aan. Toen hij er eenmaal zeker van was, dat hij van deze mooie dame niets te vreezen kon hebben, bleek hij een allerinnemendst kereltje te zijn, en veel beschaafder dan men in deze omgeving had kunnen verwachten. Clari ce stond er verbaasd over, dat hij, die toch waarschijnlijk nooit op school was geweest en het eiland nimmer had verla- ten, zoo goed zijn woorden wist te kiezen en zoo uitstekend van allerlei op de hoog- te was. Dat kon hij toch in geen geval van den reusachtigen mandenmaker of van de zieke vrouw hebben geleerd; geen van beiden had op haar althans den indruk van beschaving gemaakt. „Jij weet al heel veel voor zoo'n klein kereltje," merkte Clarice op, toen hij met een kluchtigen ernst had uitgewijd over den waarschijnlijken ouderdom en de af- komst van een antieke, fraai ingelegde ta- fel, die zij bewonderd had. Het meubelstuk was buitengewoon vuil, en er stond een stapel gebruikte borden op, maar toch zag men dadelijk, dat het een stuk van bui- tengewone waarde was, niettegenstaande het hier en daar beschadigd was. De jon gen vertelde dat de tafel twee honderd jaar oud moest zijn en uit Benares kwam. Kwart voor vieren vroegen zij om een wapenstilstand. Het antwoord luidde, dat zij zich onvoor- waardelijk moesten overgeven. Om vier uur werd uaartoe besloten, waarop alie aanwezige rebellen, met Bory O'Connor aan het hoofd, alsmede verschiltende an dere officieren door de regeeringstroepen werden gevangen gemaakt. Het heette, dat De Valera zich tijdens de overgave in het gebouw bevond, maar het Vrijdag uitgegeven oorlogsbulletin meldde, dat De Valera zich te Dublin in actieven dienst bevindt bij het republikein sche leger. Met hem kan Codings nog heel wat last krijgen. Op verschillende plaatsen der stad werd Vrijdagnacht aanhoudend gevuurd door de rebellen, die nog verschillende gebouwen bezet houden. Auto's met Britsche troe pen werden met een machinegeweer be- schoten. De Britten bleven echter onge- deerd, doordat de auto's snel doorreden. Ook een Britsch militair muziekkorps werd Vrijdag plotseling in een der straten van Dublin van alle zijden beschoten. Met het oog op den toestand is de ope ning van het Parlement van 1 tot 7 Juli uitgesteld. Na den val van de Four Courts hebben de regeeringjstroepen een communique gepublieeerd, waarin o. a. wordt medege- deeld, dat generaal O'Connef, die eenige dagen geleaen door de republikeinen werd opgelicht, in vrijheid gesteld. De voorloopige regeering heeft evcn- eens een communique in het licht gege- ven, waarin verklaard wordt, dat haar troepen nu reeds 48 uur hebben gestreden tegen de anarchie in Dublin. Oewezen wordt op het feit, dat het Verdrag van Londen aan Ierland het beheer over het eigen land en al zijn hufporonnen terug- geeft na eeuvvenlange usurpatie. Men vraagt aan de Ieren, nu die tefug- gave te verwerpen en een nutteloozen en onnoodigen oorlog te beginnen tegen Groot Brittannie. De personen in het ge rechtsgebouw, zoo zegt de regeering, zeg gen voor de republiek te vechten, maai; inderdaad vechten zij voor den terugkeer der Britten. De burgerij wordt uitgenbo- digd, de zijde der voorloopige regeering te kiezen en haar in alles te steunen. IERLAND. In den lerschen Vrijstaat wordt het ge- zag van de voorloopige regeering met den dag sterker en verliezen de extrernisten in hetzelfde tempo terrein. Te Dublin duren, na den val van de Vier Gerechtshoven, de straatgevecliten voort, maar de rebeilen zijn geheel in het defensief gedrongen en het is te voorzien, dat hun verzet in de hoofdstad spoedig gefnuikt zal zijn. Ook in de provincies wordt met hen afgerekend. Daar is het terrein voor een guerrilla wel gunstiger, schiijft de N. R. Crt., maar, in tegenstelling met den tijd toen de strijd tegen de soldaten van de Engelsche Kroon ging, krijgen zij nu geen medewerkmg meer van de plattelanda-bevolking. Dat is het gunstige teeketi voor den toestand. Een rebellie die zich niet uitbreidt, maar voortdurend aan Omvang inkrimpt, is spoc- dig tot mislukking veroordeeld. Het is een meevaller voor de voorloopige regeering. dat het leger van de rebellen een per centage aan meer en minder voorname lei- ders telt tegenover dat van de gewone sol daten, dat herinnert aan Zuid-Amerikaan- sche voorbeelden. De minderheid, die het tractaat met Engeland ten val wil brengen, is ook in hoofdzaak de intellectueele kern van de heele oewreging. De Valera bijvoor- becid heeft dadelijk het geweer ter hand genomen, toen het te Dublin tot botsingen kwam. Er is daardoor alle kans, dat aan het einde van den grooten strijd de eigen- Die laatste plaatsnaam sprak hij volkomen juist en zuiver uit. „Ik heb alles van hooren zeggen," ant woordde het ventje en hij scheen weer in zijn schulp te willen kruipen. Clarice vroeg zich af of die plotselinge verlegenheid ook soms veroorzaakt werd, doordat Pilcher, die op den drempel een pijpje stond te rooken, z"ich plotseling naar hem omkeer- de en hem strak aanzag. De mandenmaker zelf zou wel niet zoo hee( veel van auti- quiteiten afweten, meende zij. Misschien had hij wel nooit van Benares gehoord. De jongen moest dus alles wat hij wist van zijn moeder hebben geleerd die oude, .uitgeputte vrouw, over wie Cosmo zich met evenveel belangstelling boog, als ware zij een prinses geweest. Maar die veronderstelling moest onmid- dellijk weer verworpen worden. De vrouw begon luid te weeklagen en haar stem klonk zoo rauw, zoo onbeschaafd, dat het niet aan te nemen was, dat zij dien klei- nen straatjongen zoo goed onderwezen kon hebben, dat hij, als hij maar behoorlijk ge- kleed en gewasschen was, niet misplaatst zou blijken op een van de deftigste scho- len. „Als dat goed nou toch niet helpt, waarom plaagt u mij er dan mee:" klaag- de juffrouw Pilcher. „U kunt mij niet mis....mas...meseeren geven? Ijlc heb een paar dagen terug in een krant, waar de kruidenier alles ingepakt had, gelezen, dat meseeren alleen maar hielp voor de rim- metiek." „Zeker, massage is heel goed voor rheu- matiek," antwoordde Cosmo vriendelijk. „Maar dat kan ik nu heusch niet in een fleschje meebrengen, juffrouw Pilcher. Het beteekent dat de armen en beenen van de patient op een bijzondere manier gewreven lijke leiders van de beweging grootendeefs gevangen of gedood zullen zijn. Men moge over deze mannen denken gelijk men wil, zij hebben in elk geval hun leven veil voor wat zii totnoegtoe in woord en geschrift verdedigd hebben, en aan mannen als Gril- fith en Collins zal elk triomfgevoel vreemd zijn, wanneer zij gezegevierd zullen heoben in den strijd tegen mannen, die vroegtr als w apenbroeders aan hun zijde hebben gestaan. Het land is verdere woelingen inoede. Ierland is grootendeels een landoouwsfaat en de boeren willen nu voor alles in ordf en rust hun bedrijf uitoefenenen. Zij staan ste.vig aan den kant van de voorloopige regeering, die er zich op oeroept dat zij door een verkiezing, waarbij nog al do wil van het kiezersvolk gedeeltelijK aan oanden gelegd was, een nadrukkelijk mandaat heeft ontvangen, om haar tractaat-poiitiek. voort te zetten en orde en rust te scheppen. De regeering te Dublin heeft zich daarotn, gelijk zij in hare verklaring van 28 Jum zeide, gekeerd tegen de „ongeregelde en wanordelijke elementen, die het volk trach- ten te tyranniseeren en zijn wil te tarten." DUITSCHL AND. De reactie in Duitschland heeft nog niet genoeg geleerd uit den moord op Rathe- nau, schrijft de N. R. Crt. Misschien ech ter is zij van oordeel dat de koers van de regeering eerst nog veel meer linksch moet worden voor zij een goede kans kan krij gen. In vergelijking met Rathenau was Maximilian Harden geen groot wild, om neer te leggen. Deze joodsche publicist, hoofdredakteur van de Zukunft, had se- dert de dagen dat hij opzien verwekte met zijn veldtocht tegen de Eulenburg-cama- rilla van Wilheltn II veel van zijn invloed verloren. Dat kwam omdat hij zulk een sterk persoonlijken en gezochten stijl had, dat allien zijn onwrikbaar getrouwe be- wonderaars hem van week tot week kon- den blijven lezen zonder wervelziek te worden. Hij had soms belangrijke inlich tingen, maar dan zoo verwerkt en verstopt in een kluwen van toespelingen, ujtwei- dingen en afdwabngen dat het moeite kostte de kern te vinden. Harden is echter al zijn leven een onvervaard strijder ge weest tegen de jonkerpolitiek en de hand die hem met een ploertendooder bewus- teloos heeft geslagen, werd bestuurd door eenzelfden wil als de hand, die de moord- dadige wapens tegen Rathenau hanteerde. Of hij er het leven al of niet afbrengt, doet niets ter zake. De aanslag bewijst dat de geest der Mord- und Sprengkommando's die het voorzien hebben op bekende te- genstanders van de reactie en dan vooral op joden, nog niet gefnuikt is. De vakvereenigingen die gisteren in Duitschland Detoogingen hiekten voor de bescnerming van de republiek, hebben nog net bijtijds nieuwe agitatie-stof gekregen. Het wordt duidelijk dat de reactionauen op dit oogenblik minder bereiken zullen naarmate zij heviger te keer gaan. De mcord op Erzberger liep uit op een ver- sterking van de zwakke positie der Duit- sche regeering. De moord op Rathenau heeft de onafhankelijke socialisten einde lijk tot politiek verantwoordelijkheidsge- voel wakker geschud. Hun congres heeft pas het punt vjjn het partijprogram ge- schrapt, dat deelneming aan de regeering verbood. Ook zij zijn nu Realnolitieker ge- worden en hun intrede in .ae regeering zou waarOorg voor grooter stabiliteit aan het kabinet van Wirth verschaffen. Na- tuurlijk zou dit meebrengen dat de regee- ringskoers ook radikaler werd. Maar voor zij definitief in de regeering treuen. zullen zij misschien nog eischen steilen ten aanzien van de uitzonderingswet tegen de reactie, die nu in den Rijksraad (de moeten worden en u woont in zoo'n onher- bergzaam oord, dat ik vrees die be'nande- ling niet te zullen kunnen toepassen, zeifs als er een gediplomeerd masseuse u Rock- haven werkzaam was. En dat geloof ik niet." „Het is dan toch al heelhard, dat er een middei tegen rimmetiek is en dat ik het niet krijgen kan", steunde de vrOuw, en angstig zwierven haar oogen door het verwaarloosde vertrek. „Messeeren, dat is het eenige en dat ik dat nou niet krijgen kan." Daar hij nu verder niets scheen te kun nen doen, haalde Costno de schoudeVs maar eens op en wenkte Clarice, dat de visite was afgeloopen. Eerst beloofde hij juffrouw Pilcher echter, dat hij nog terug zou komen. Eer het meisje echter de hut uitging, bukte zij zich om den jongen een kus te geven en werd daarvoor beloond door een verrukten blik van hem. „Hier is het dubbeltje, dat ik je beloofd heb", zeide ze. „Ofschoon ik niet begrijp hoe je het hier zult uitgeven. En nu heb je mij nog met eens verteld, hoe je eigen- lijk heet." „Zebulon, maar ik wordt altijd Zebby genoemd," was het antwoord. „Het is een oude familienaam en ik ben er trotsch op", voegde hij er nog bij. •Al dien tijd had Zachary Pilcher niet veel acht geslagen op wat er om hem heen gebeurde, maar nu nam hij opeens een andere houding aan en maakte, dat het gezelschap zoo spoedig mogelijk zijn wo ning verliet en weer in de boot stapte. Zijn stevige armen maakten de afvaart weer gemakkelijk ep weer bleef hij de boot nazien tot zij om den landrug verdwe- nen was. (Wordt vervolgd). De Burgemeester van TER NEUZEN vestigt de aandaeht van de verlofgangers, die dit jaar voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, op ont'er- staaDde bepalingen. 1. Aan dienstplichtigen, die voor herhalingsoefe ningen moeten opkomen, kan als genot worden toe- i gestaan buiten de kazerne te overnachten. 2. De vergunning wordt slechts verleend, indien de vaste of tijdelijke woning van den dienstplichtige in of nabij de garnizoensplaats is gelegen en de ver- g-unning geen aanleiding geeft tot het afleggen van zoodanige afstanden, dat daardoor een nadeelige in- vloed wordt geoefend op den goeden gang van den dienst en van de oefeningen, o. a. ten gevolge van buiten deze opgedane vermoeienis. 3. De vergunning kan worden herroepen a. wanneer blijkt, dat de "goede gang van den dienst sehade lijdt door het overnachten bui ten de kazerne b. indien den dienstplichtige straf is opgelegd, tijdens den dijur dezer straf; c. indien andere redenen dan die, vermeld onder a en b, of het belang van den dienst het noodig maken. 4. Aan den dienstplichtige, wien de vergunning is verleend, wordt in de kazerne geen logies verstrekt dan wanneer diens chef het om een der onder 3 vermelde redenen of uit anderen hoofde noodig oordeelt. 5. De dienstplichtigen, die de vergunning wenschen, moeten hnn verzoek daartoe bij gefrankeerden brief richten tot bun regiments- of korpscommandant. Het verzoek moet worden gedaan a. door hen. die reeds in Juli a. s. moeten op komen, zoo spoedig mogelijk h. door hen," die later in dit jaar moeten opkomen, uiterlijk den maand voor hun opkomst. Later ingediende verzoeken zullen slechts bij hooge nilzondering voor inwilliging in aanmerking komen. Vrijstelling van de soldaten-menage, ondtr toe- kenning van vergoeding wegens gemis van levens- middelenkan worden verleend aan a. gehuwde soldij-genietende militairen, voorzoo- ver zij in hun woonplaats verblijven; b. andere militairen, om voor hen gewichlige redenen c. militairen, die op advies van een officier van gezondheid een bijzonder dieet moeten volgen d. Israelietische militairen e. militairen, die aannemelijk maken, dat zij vege- tarier zijn. Het verzoek om vrijstelling van deelneming aan de menage moet schriftelijk bij gefrankeerden brief worden gericht tot den regiments- of korpscom mandant. Dienstplichtigen, die ingevolge de Invaliditeitswet verplicht verzekerd zijn. handelen in hun eigen belang door hun invaliditeits-rentekaart mede te brengen bij hun opkomst voor herhalingsoefeningen. Ter Neuzen, 4 Juli 1922. De Burgemeester, J. HUIZINGA. DE BURGEROORLOG IN 1ERLAND. De Tour Courts in het bezit der Vrijstaters.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1