ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREM No 7319 Maandag 3 Juli 1922. 70® Jaarg-ang-. Aanbesteding. STEMMING. STEMPLICHT. FETJTLLETOM De Patient van dokter Vincent. 3~uTt EKIA K9. BINN£KlAND. BuVgemeester' en Wethouders*'Tan—TER NEUZEN, zullen op IO Juli 1922, des namiddags 3 uur, in het openbaar, aan- b es t ed en Het schoonmaken en witten van de muren en plafonds in de openbare scholen A, B, C en D. Het bestek No. 2 ligt op de Secretarie ter inzage. Ter Neuzen, 3 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Artikel 150 der Kieswet luidt: De Gemeenteraad van TER NEUZEN, B E S L U I T: De Gemeenteraad van TER NEUZEN, B E S L U 1 T: door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 35) In de vestibule van het hotel kwam Signor Biffa hem met een lang gezicht tegeinoet. „Wat doet mijn boekhouder mij vertellen," riep hij uit, zenuwachtig zijn lange bruine handen wrijvend. „U hebt gevraagd uw rekening en gaat ons ver- laten, mijn kapitein. Het is toch te erg u zoo snel te moeten verliezen. Uw vrien- dinnen zullen desolaat zijn de mooie Stella en de knappe Contessa Uvedale." „Houd je brutalen mond asjeblieft, Ot to," was het driftige antwoord. „Ja,, als je het precies weten wilt, ik heb tot zoover genoeg van dit nest," hij streek even met zijn duim langs zijn hals, „en ik ga met zen-dertig weer naar de stad. Reserveer een plaats in de omnibus voor mij." De manager maakte een diepe buiging en beloofde met vele klaagredenen over dit spoedige vertrek, dat alles in orde ving had gemaakt, meestal in gezelschap van den kunstschilder A. M. Gorter, die eveneens tot Haar reisgezelsehap behoor- de. De stemming aan boord was zeer goed geweest. Ook had men een bezoek aan de Noordkaap gebracht, waar een herden- kingsbord met de namen van alle aan- wezigen was geplaatst. KRANKZINN1GEN TER STEMBUS. i Als bijzonderheid wordt uit Grave aan de N. R. Crt. gemeld, dat aan meer dan 100 j patienten, verpleegd in "bet rijkskrankzinni- gengesticht voor vrouwen aldaar, een op- j roepbrief "is ingezonden, om op 5 Juii aan de verkiezingen voor de Tweede Ka- mer deel te nemen. D(E AANKOMST VAN DE KON1NKL1JKE FAMILIE. Zaterdagmorgen verzamelden zich reeds de nieuwsgierigen in de Boompjes te Rotterdam om getuige te zijn van de out- j scheping van de Koninklijke Familie. Die in den loop van den nacht met het s.s. Batavier V, waarmede Zij van 27 Mei de reis naar Noorwegen gemaakt had. Tegen S uur zag men aan boord van het schip dat ligplaats aan een der boeien ge- noraen had achter het opieidingsschip Die Nederlander,eenige beweging. Het was het moment, dat H.M» van de, op het ach- terdek verzamelde bemanning afscheid nam. Zij onderheild zich eenige oogenblikken met ieder der officieren, terwijl Zij ook niet naliet op hartelijke wijze afscheid te nemen van het overige deel der beman ning. Om halfnegen begaven de beide sleep- booten van den Internationalen sleepdienst zich naar het schip en terwijl aan den wal de auto's voorreden, naderde het schip langzaam. Juist 9 uur namen H.M., Z.K.H. de Prigs en H.K.H. Prinses Juliana af scheid van Hun reisgezelsehap. Een aardig moment was het, toen de dochtertjes van dr. Carstijn, den beken- den kinderarts uit Utrecht, die de reis meegemaakt had, aan boord kwamen om bun vader te verwelkomen. Onmiddellijk snelde Prinses Juliana naar de beide klein- tjes en ook H.M. richtte eenige vriendelijke woorden tot hen. Nadat de Koninkiijke Familie ook nog afscheid had genomen van den heer A. G. Kroller werd de Batavier V verlaten en werden de auto's bestegen. In de eerste auto waren gezeten H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Hendrik, H.K.H. Prinses Juliana en de breeder van den Prins de groothertog Adolf van Mecklenburg, die gelijk bekend, ook de reis heeft mede- gemaakt. Onder de toejuichingen van de talrijke nieuwsgierigen vertrek de auto, om de Koninklijke Familie naar Schevemngen te brengen, waar Zij eenigen tijd op de villa Ruigenhoek hopen te verblijven. Die kapitein van de Batavier V, den heer W. J. Wilkens, vertelde, dat de reis bui- tengewoon voorspoedig was geweest, steeds mooi weer en schitterend natuur- schoon. Alle fjorden in Noorwegen had men bezocht, terwijl ook tal van malen een bezoek aan den wal was gemaakt, waaroij H.M. voortdurend schetsen van de omge- zou worden gebracht. Toen verdween hij, zeer tactvol, maar zijn belangstelling In het doen en laten van zijn gast vermin- derde niet. Dat de kapitein eerst zoo laat wilde vertrekken en toch voorgaf zoo ver- langend te zijn om weg te komen, be- teekende, dat hij eerst nog een gewichtige afspraak moest hebben. En de nieuws- gierigheid van den Italiaan was zoo ge- prikkeld, dat hij voortdurend een oog in het zeil hield. Misschien zou het kleine salon wel weer opgeeischt worden voor een oflderhoud met de ,,vriendinnen". Maar dat gebeurde niet. Na de lunch bleef Guyse in de koffiekamer en de bil- lardzaal omdrentelen, tot een uur of vier en toen ging hij naar de veranda, die uit- zag over de baai en vermaakte zich met door een grooten verrekijker te turen, die daar ten gerieve van de bezoekers was opgesteld. Maar nu had Signor Biffa opgemerkt, dat Guyse den vorigen middag zich op dezelfde manier had beziggehouden, eij na zorgvuldig te hebben opgenomen in welke richting de verrekijker gedraaid was, liep Biffa snel naar zijn eigen kamer op de tweede verdieping en door zijn eigen binocle keek hij nu denzelfden kant uit. „Ha, ha", grinnikte hij zachtkens. ,;Het DE FOESTAND. De Duitsche nationalisten raken hoe lan- ger hoe meer deerlijk gecompromittcerd bij de ontwarring van de samenspanning, als welker slaehtoffer dr. Rathenau is geval- len, schrijft de N. R. Crt. Het heet, dat de politie a) gegevens in handen gekregen heeft met betrekking tot honderd politieke moorden, die sedert 1919 bedreven en nog niet opgehelderd waren. Bijzonder com- promittant lijkt de ontdekking van brieven van dr. Helfferich, generaat Ludendorff, von Jagow (Kapp's minister van binnen- landsche zaken) en graaf Westarp (den leider van de Pruisische conservatieven) die gevonden zijn ten huize van den in hechtenis genomen student Gunther, den man, dien men als de voornaamste aanleg- ger van den aanslag tegen Rathenau be- schouwt. De zaak neemt zulk een omva'ng aan, dat een groote terugslag ervan op den politieken toestand niet kan uitblijven. Het ging toch al op een crisis aan over het wetsontwerp betreffende de disfributie van broodkoren. De partijen, die in den Rijksdag de meerderheid voor de regeering moeten vormen, zijn het daar nog met eens over kunnen worden en de socialisten heb ben aldoor gedreigd uit de regeering te zullen treden, indien de boeren en agrariers weigerden den prijs aan te nemen, dien de regeering voor hun graan biedt. Belang- rijker wordt nu nog de kwestie van de nieuwe uitzonderingswet tot bescherming van de republiek. Voor de aanneming van die wet, welke de grondwet wijzigt, is om deze reden een meerderheid van twee- derden noodig, welke zonder sterke ont- houding van de Duitsch-nationalen (con- serVatieven) bij de stemming erover of medewerking vln de Duitsche volkspartij (nationaal-liberalen) nfet bijeen te brengen is. Bovendien schijnt er onder den rechter- vleugel van het centrum ook bezwaar tegen de wet gemaakt te worden, hoewel'die partij door den moord op haren leider Erz- berger er alle belang bij zou hebben, dat de duistere krachten, die de republiek met moord en agitatie trachten te ondermijnen, in toom gehouden worden. De drie arbei- derspartijen staan echter op de aanneming van die wet en hun program tot beteuge- ling van de reactie gaat in menig opzicht nog verder. Krijgen zij en ook de regeering hun zin niet, dan moet men rekening hou- den met de ontbinding van den Rijksdag en het uitschrijven van een nieuwe verkie zing. De linkerzijde moet het tijdstip daar- voor buitengewoon gunstig achten, nu de verontwaardiging tegen de reactie door den moord op Rathenau zoo hoog geste- gen is en zij volop propaganda materiaal bezit in wat er over de machinaties van de monarchisten uitlekt. Het gevaar, dat dezen in de omstandigheden, zooals zij nu zijn geworden, nog een Putsch zouden durven '%dernemen, kan intusschen wel als geweken beschouwd worden. DU1TSCHLAND. Uit het onderzoek naar den moord op Rathenau is gebleken, dat het geen op zichzelf staande misdaad geldt, maar een goed-georganiseerd en uitgebreid kom- plot, dat reeds geruimen tijd was voorbe- reid. Tengevolge van de arrestatie van een der moordenaars, Ernst Werner Techow, kwam men ook de anderen op het spoor. Behalve de genoemde zijn, in verband met den moord op Rathenau, gearresteerd: lo. de koopman Richard Schutt, Berlijn; 2o. de koopman Franz Diestel, uit Berlijn, de bezitter van de autogarage, waarin de auto der moordenaars werd ondergebracht; 3o. de gymnasiast Gerd. Techow uit Berlijn; 4o. de student Willy Gunther, uit Berlijn; 5o. de gymnasiast Heinz Stubenrauch, uit oomplot wordt, wat je noemt, geclomplj- ceerder. Daar in de boot zit de jonge dok ter en die vaart dat leelijke bergje daar om. De jonge dokter die, volgens dorps praatjes, vervolgd wordt door de schoone Stella. En bij hem zit een meisje, wier gezichtje ik niet kan zien, maar het is niet de schoone Stella of de knappe Con tessa. Biffa, mijn zoon, er ligt lets ge heimzinnigs over dit alles en je maakt ecu torntje in den sluier, maar je kunt niet scheuren het geheel. Waarom loopt de nobele kapitein weg, als de knappe dok ter.. de geliefde van de schoone Stelliar met een ander meisje in een bootje vaart? Antwoord mij, Otto, slimme vos. Het zijn geen mededingers in de liefde, want een mededinger loopt niet weg. Ik moet den naam van dat meisje zien te weten te komen." En de Signor liet over dit voornernen geen gras groeien; daarom slenterde hij rond op den boulevard, toen de boot weer landde, en stond niet in de vesti bule om afscheid te nemen van den kapi tein, die met zijn mooie, bruin-leeren reis- tasch en zijn valies in het hotel-omnibus stapte en naar het station reed. En al was hij er geweest, dan zou de signor nog niet veel wijzer zijn geworden, want al bad hij dan ook geweten, dat het meis- Berlijn. De onder 3o. genoemde is de bree der van de inmiddels gearresteerden me- dedader Ernst Werner Techow. Gerd. Techow, Gunther en Stubenrauch hadden mede het plan beraamd, en Schutt en Diestel hebben de uitvoering begun- stigd. De arrestatie van nog andere medeplich- tigen is te wachten. Ernst Werner Techow, 21 jaar, is de tweede zoon van een overleden magi- straatsarrrbtenaar te Beriifn. Flij was ook bij den Kapp-Putsch betrokken, en bediende toen een machinegeweer. Techow was chauffeur van de auto der moordenaars. Hij was het, die de auto in en uit de ga rage bracht en die bij het plegen van den moord aan het stuur zat. Techow heeft een volledige bekentenis afgelegd ten aanzien van zijn medewer king bij de uitvoering van den moord op Rathenau. Hij weigerde echter op verschil- lende vragen te antwoorden, daar hij zich door zijn eerewoord gebonuen atfht." De familie van Techow behoort tot den gegoeden burgerstand. De oudste zoon was vroeger officier, thans bankbeambte, de jongste zoon is gymnasiast, maar heeft indertijd ook met andere scholieren aan den Kapp-Putsch deelgenomen en bedien de ook een machinegeweer. D|e oudste breeder van Techow.verklaarde te weten, dat zijn beide jongere broers aan de op- ruiende aerie der reactionnairen slechts al te gewillig het oor hadden gelbend. Juist omdat hij deze beweging een kanker acht- te verklaarde hij voor zijn broeder, indien deze inderdaad bij den moord betrokken is geweest, niets te kunnen doen. Hij gevoel- ue zelfs neiging zijn broederlijke gevoe- lens volkomen het zwijgen op te leggen en alles te doen, wat kon bijdragen tot opheldering der misdaad. Zijn breeders hadden wel wijselijk nagelaten hem eeni ge aanduiding te geven omtrent hun plan- nen, want zij kenden zijn meening en wis- ten, dat hij al het mogelijke zou doen om een dergelijken aanslag te verhinderen. Onopgehelderd is nog steeds, hoe de moordenaars in het bezit van de auto zijn gekomen. Qeze behoort aan een fa- brikant uit Freiburg, in Saksen. De rol, welke deze persoon in de zaak heeft ge- speeld, is nog niet duidelijk. Het moet nog blijken, of de auto hem is ontstolen, dan wel of hij iemand, die met de moordenaars in betrekking stond, zonder van diens plannen kennis te dragen, de auto heeft geleend. In elk geval is bij de politie te Freiburg geen aangifte gedaan van het verdwijnen of stelen van een auto. E|e Voss. Ztg. ineldt, dat de fabrikant er geen ooger.blik over in het onzekere is geweest waarvoor zijrt auto zou dienen, en dat hij dan ook reeds is gearresteerd. De politie zit de beide nog voortvluch- tige moordenaars, Fischer en Knauer, op de hielen. Men hoopte ze spoedig te arre- steeren. Een merkwaardige vangst heeft de poli tie gedaan door de arrestatie van den stu dent in de rechten W. Gunther, reserve- officier, een deelnemer 'aan het moord- komplot, dat in een der Berlijnsche voor- steden werd beraamd. 'Het heet dat Gunther lid is van de Daitsch-nationale volkspartij. Zooals ge meld vond men "in zijn bezit brieven van Helfferich, Ludendorff, Jagow en graaf Westarp, alle bekende leiders van de Duitsche nationale en ultra monarchistische partij. Gunther speelde een groote rol In de rechts-bolsjewistische kringen en was tij dens den Kapp-Putsch ordonnans van ko- lonel Bauer, de rechterhand van Luden dorff Gunther is ook een tijd lang particulier secretaris van Ludendorff geweest. Hij had o.a. in de bureaux van de Deutsche Tagestztg. een nationalistische studenfen- organisatie opgericht, en voor deze ver eeniging geld aan de agrariers ge vraagd. Hij is vervolgens met de kas van door gegaan. Omstreeks het tijdstip, dat de aansiag op Erzberger werd gepleegd, was Gunther in het bezit van een pas met een Zwitsersch visum. Hij heeft omstreeks dien tijd van den aanslag in Beieren vertoefd en is toen je uit de boot freule Uvedale was, dan zou hij toch niet hebben kunnen ver- moeden, dat de kapitein op een tusschen- station uitstapte. En als hij om een uur na middernacht niet zoo vast geslapen had, dan zou hij hebben kunnen zien, dai op dat oogen- blik een huurauto van dat tusschensta- tion stilhield voor het „Zeerooversnest", en dat er een reiziger uitstapte, die valies en reistasch incluis merkwaar- dig veel leek op den correcten vreemdeling die eenige uren vroeger het hotel „Me- tropole" verlaten had. HOOFDSTUK XXII. Cosmo was nu niet zoo onnoozel om te "*gell)oven, dat kapitein Guyse werke- lijk heen ging, alleen maar omdat deze slimme militair dat zelf zeide. En evenmin was hij van plan om aan te nemen, dat Guyse een volkomen nederlaag had gele- den, indien het ten slotte inderdaad mocht blijken, dat de kapitein afgereisd was. Maar Cosmo wist ook, dat Guyse, die nu zijn vijandige gezindheid niet meer zocht te verbergen, het in ieder geval niet geraden zou achten om een dergelijke aankondi- ging te doen, als deze geen waarheid naar Zwitserland vertrekken, waaruit hij een maand later is teruggekeerd. De chef der politieke politie te Berlijn, opperregeeringsraad dr. Weiss, deelt aan het Berl. Tbl. mede, dat het de politie gelukt is te Stettin nog een medeplichtige aan den moord op dr. Rathenau, Voss genaamd, te arresteeren. Deze was de po litie sinds Dinsdagmiddag bekend als me deplichtige. Toen hij vernomen had, dat hij door de politie gezocht werd, verliet hij Dimsdag Berlijn en vluchtte naar Stet tin, waar hij werd gearresteerd. Het bestuur der Duitsch-nationale volks partij deelt mede, dat de moordenaars van Rathenau, Techow, Fischer en Knauer, geen leden der partij zijn. Gunther zou in dertijd uit die partij zijn gestooten. De Vorwarts verneemt, dat Helfferich 100.000 en de Duitsch-nationale partij 200.000 mark aangeboden hebben voor de opsporing der moordenaars. Dit aanbod werd echter afgeslagen. Het heet, dat Helfferich om politie-be- waking heeft verzocht. De autoriteiten te Hamburg zijn, in ver band met dynamiet-aanslagen, een gehei- me moordorganisatie op het spoor geko men, die vertakkingen had in het heele rijk. De aldaar gearresteerde vroege re officier Friedrich Wernicke, stond in briefwisseling met de Organisation Consul en de afdeeling onder leiding van Wer nicke bleek opdracht te hebben om po litieke persoonlijkheden uit den weg te rui- men. Tot deze afdeeling behoorden ook de moordenaars van Rathenau. Het plan bestond om ongeveer 12 leidende Joodsche figuren te vermoorden, waaronder Theodor Wolff, den hoofdredacteur van het Berl. Tbl., en de Hamburgsche bankier Max Warburg. De aanslag op Warburg moet Dinsdag jl. plaats hebben; deze moest dan het woord voeren bij de oprichting van de Overzee-commissie. Een auto was bui- ten de stad besteld en de moordenaars zouden gewapend geweest zijn met een revolver en twee automatische pistolen. TER NEUZEN, 3 Juli 1922. VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. In de Zaterdag gehouden zitting van het hoofdstembureau is benoemd tot lid van den gemeenteraad in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer P. C. Geen- sen, de heer A. J. Harte, de opvolger op de S. D. A. P. lijst. STEMPLICHT. Naar ons verschillende vragen blijkt, zijn velen van meening, dat de stemplicht niet meer bestaat, en meenen weer anderen, dat die voor de vrouwen niet geldt. Wij meenen daarom goed te doen met er .op te wijzen, dat dit geheel onjuist is. De stemplicht bestaat zoowel voor vrouwen als voor mannen, zooals ook duidelijk blijkt uit de bekendmaking van burg, en weth. van Ter Neuzen in een onzer voorgaande num- mers. EINDEXAMEN H. B. S. Onder de geslaagden voor het eind-exa- men H. B. S. alhier is onjuist vermeld de heer A. J. Dees te Zaamslag, dit moet zijn: te Hoek (Knol). CONCERT IN DE BUITEN-SOCIETE1T De weersomstandigheid was gister niet gunstig voor het geven van een concert in den buitenlucht. Toch bleef het droog en in den tuin der Buiten-Societeit is men vrij wel tegen den wind beschut. Aanvan- kelijk was hej bezoek niet druk, doch van lieverlede werd dit grooter. Het mu- ziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" gaf onder leiding van den directeur, den heer Schirris, een mooi concert. In ahvij- king met het programma werd ook uitge- voerd het verplichte nummer voor het op 16 dezer te Cadzand te houden muziekcon- oours. Daaruit bleek, dat de weinige weken die het gezelschap kon studeeren, aller- minst ongebruikt voorbij zijn gegaan, doch dat de korte tijd die nog rest, ter deeg moet gebruikt worden. Een geanimeerd bal "besloot den avond. bevatte. Want het w.%3 makkeiijk na te gaan, of iemand nog in Rockhaven was of niet. Het was dus zoo goed als zeker, dat de kapitein, om de een of andere on- naspeurlijke reden, waar later nog reke ning mee gehouden zou moeten worden, het oogenblik nu gunstig achtte. om tijde- lijk vain het tooneel te verdwijnen, in ieder geval moest Cosmo zooveel mogelijk voordeel zien te trekken van zijn afwezig- heid. Cosmo was dus bijzonder goed en vroo- lijk gestemd, toen hij op den at'gesproken tijd Clarice aan Villa „Heideoord" kwam afhalen, en alles scheen hem dien dag mee te loopen, want al dadelijk hoorde hij dat Lady Uvedale wat was gaan „rusten". Hef was hem al moeilijker en moeilijker geval- len om schijnbaar vriendschappeiijk om te gaan met de vrouw, die hij zoo wantrouw- de, en zelf de belooning, die hij daarmee oogstte, een ongedwongen omgang met het meisje, dat hij zoo lief had, vergoedde die onaangenaamheid niet geheelv en hjj dankte dus den hemei, als hij eens een en- kelen keer aan haar onoprechte glimtachjes kon ontkomen. (Wordt vervolgd.) Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag, 5 Juli 1922, van des morgens acht uur tot des na middags vijf uur, zal geschieden de Stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der Kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming be- paalden tijd ter uitoefening van zijn kie.sreeht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die niet voldoet aan de verplichting opgelegd bij art. 72, tweede lid, wordt, tenzij den lechter van eene geldige reden van. verhindering blijkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, of de deswege opgelegde geldboete vrijwillig is betaald, wordt geld boete van ten hoogste tien gulden opgelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch cassatie onderworpen. Indien de straf van berisping wordt opgelegd aan een afwezig gebleven beklaagde, wordt eene Schrifte- lijke vermaning van den Kantonrechter om aan de verplichting opgelegd bij art. 72, tweede lid, in het vervolg te voldoen, aan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteekend op de wijze, voor- geschreven bij art. 144 van het Wetboek van straf- vordering. Tevens wordt de aandaeht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende Hij die opzettelijk'zich voor een an der nitgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevange- nisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Ter Neuzen 27 Juni 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis het volgend raadsbesluit Gezien het verzoek van het Bestuur der rechts- persoonlijkheid bezittende Vereeniging voor Christe- lijk Onderwijs te Driewegen (gemeente Ter Neuzen;. d.d. 12 dezer, om irgevolge artikel 72 e. v. der Lager-Onderwijswet 1920 uit de gemeentekas te mogen ontvangen een bedrag van /3000.--, Overwegende dat deze gelden gebruikt zullen worden voor het aanschaffen, plaatsen van 72 stuks model-schoolbanken en het behandelen van het blanke hout en afvernissen, dat volgens artikel 74 der Lager-Onderwijswet 1920 onder verbouwingskosten o. a. begrepen zijn de kosten van eerste inrichting met inbegrip van schoolmeubelen, dat dus het verschaffen van schoolmeubelen valt onder eerste inrichting, dat het plaatsen van nieuwe schoolbanken in eene bestaande school niet kan beschouwd worden te vallen onder letter c, van artikel 74 der Lager- Onderwijswet 1920, dat dus de gelden voor die schoolmeubelen niet door de gemeente moeten worden verstrekt, Gelet op de artikelen 72, 73, 74 en 75 der ge- noemde wet, Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wet houders, de medewerking te weigeren tot het beschikbaar stellen van een bedrag van drie duizend gulden 3000. Ter Neuzen, 29 Juni 1922. De Gemeenteraad voornoemd, De Voorzitter, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengili ter openbare kennis het volgende raadsbesluit Gezien het verzoek van het Bestuur der rechts- persoonlijkheid bezittende Vereeniging voor C-hriste- lijk Onderwijs te Driewegen (gemeente Ter Neuzen) "dd. 10 dezer. waarbij onder overlegging der vereisehte stukken wordt gevraagd, ingevolge art. 72 der Lager- Onderwijswet 1920, gelden beschikbaar te willen stellen* voor het verbeteren en afsluiten der speel- plaats harer school, dat deze veranderingen noodzakelijk zijn wegens het niet voldoen der speelplaats aan de eischen van bet bouwbesluit, wat betreft afwatering.stofvrijbeid en afsluiting en den slechten toestand waarin zich de speelplaats bevindt, dat het betrokken schoolbestnur zich heeft ver- bonden een bedrag gelijkstaande met 15 pCt. der kosten, in de gemeentekas te storten als waarborgsorn voor- dat met het werk zal worden begonnen, dat dc voorloopige raining der kosten twee duizend acht honderd en vijftig gulden (/'2850 bedraagt, Gelet op de artikelen 72 en volgende der Lager- Onderwijswet 1920, Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wet houders, zijne medewerking te verleenen tot beschikbaar- steliing der gevraagde gelden tot een maximum van twee duizend acht honderd en vijftig gulden (/2850 Ter Neuzen, 29 Juni 1922. De Gemeenteraad voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris Na den moord op Rathenau. De j on gen met de sehitterende oogen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1