TerUeusansclnCourant Yrijdag 30 Jiini 1922. No. 7318. ^EMENOD E~BERf G hYenT" IDfiJIRzIDIE BXj-A-P. TER NEUZEN, 30 Juni 1922. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, waarin afwezig wa- ren de heeren De Jager, Van Cadsand en De Meijer, protesteerde de heer Colsen, dat, niet-tegenstaande zijn vroeger verzoek dien- aangaande, weder vergadering is belegd op een Katholieken Zondag. De voorzitter zette uiteen waarom het noodig was deze week vergadering te houden, en dat Burg, en Weth., over een inaand den datum der ver gadering vaststellende, over het hoofd had- den gezien, dat deze op een R. K. feestdag viel. Het was dns in elk geval onbewust geschied. De heer Colsen verliet, na het uiten van zijn protest, de vergadering. On middellijk daarop trok het de aandacht der vergadering, dat de heer De Meijer, lid der fractie van den heer Colsen, zich voor deze vergadering verontschuldigde wegens drin- gende werkzaamheden, doch wellicht nog in den loop der zitting ter vergadering zou komen. Op wettelijke gronden werd aan het be- stuur der Chr. school te Driewegen gewei- gerd 3000 voor het aanschaffen van nieu- we banken, doch werd wel 2850 toege- staan voor verbetering der speelplaats, waarbij Burg, en Weth. werd opgedragen met het sohoolbestuur te onderhandelen over de mogelijkheid tot het aanbrengen van de noodige verbeteringen voor een lager be- drag. Dit punt gat aanleiding tot een ten slotte warm en heftig dispuut tusschen de heeren Hamelink en Scheele, resp. als voor- stander van openbaar en van bijzonder onderwijs. Aan F. J. Kaan werd overeenkomstig diens verzoek een achter zijn woning ge- legen deel van den Roeiersgang in erfpacht gegeven, terwijl aan E. A. IJsebaert vergun- ning werd verleend tot het aanbrengen van een erker boven gemeentegrond, aan zijn bovenwoning in de Vlooswijkstraat. Naar aanleiding van het verzoek van eenige visschers werd besloten tot het aan brengen van de gevraagde verbeteringen aan het gemeentehaventje, opdat dit zal kunnen dienen voor ligplaats hunner vaar- tuigjes en het vaartuig der visscherijpolitie, waarvan de kosten geraamd worden op j 792,41. Aangenomen werd een voorstel van Burg, en Weth. om de steunregeling voor uitge- trokken werklooze havenarbeiders (catego- rie A) te verlengen tot en met 30 Septem ber 1922. Met genoegen werd geconstateerd, dat er voor het oogenblik (nu enkele hout- ladingen zijn binnengekomen) een groote vermindering van het aantal werkloozen te constateeren valt. Aan mej. J. Jansen werd, overeenkomstig haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres van school B, met 1 Sept. a.s. en Burg, en Weth. gemachtigd oproe- ping voor die vacature te doen. hen adres van I. H. Massink e.a., waarin naar aanleiding van het ingekomen verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente om aan hen school B af te staan, wordt ver- zocht, dat de raad zich zal uitspreken, dat alhier in de kom 3 openbare scholen moeten gevestigd blijven, wordt gesteld in handen van Burg, en Weth. om bericht en raad. Bij het adres worden ingezonden verklaringen van 41 ouders met 75 schoolgaande kin- deren, die aanvankelijk hebben geteekend op de lijsten voor een Hervormde school, dat zij die handteekening intrekken. De begrooting voor 1922 was van Ged. Staten weder terugontvangen. Niettegen- staande de toelichting van Burg, en Weth. maken deze bezwaar tegen den post van jf 7000 voor. uitkeering aan uitgetrokken werkloozen. Zij geven in overweging 4000 van dat bedrag (ter voorkoming van stag nate in de goedkeuring der gemeentebe- grooting) over te brengen naar de „onvoor- ziene uitgaven waarover alleen met goed keuring van Ged. Staten kan worden be- sc\hikt Burg, en Weth. stellen voor, daaraan te vol doen, indien met 1 Juli de gemeentebe- grooting niet is goedgekeurd, de admini strate der gemeente vastloopt, omdat maar over de helft de op de begrooting voorko- mede posten kan worden beschikt. In ver- band met die moeilijkheid nam de raad het voorstel aan, doch het werd door verschil- lende sprekers gegispt, dat Ged. Staten het oorbaar hebben geacht, over dezen post of liever over een post der begrooting het ad- vies te vragen der Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen, een college ge- kozen uit bewoners van geheel Zeeuwsch- Vlaanderen, dat over de toestanden in deze gemeente niet zoo goed kan oordeelen als de gemeenteraad, doch waaruit, indien men op dien weg voortging, zou voortvloeien, dat die Kamer zou worden gesteld boven den gemeenteraad, wiens autonomic daar- door zou worden aangetast. Het werd uitge- sproken, dat het de roeping der Kamers van Koophandel niet kan zijn op die wijze de gemeentebesturen te gaan becontroleeren, terwijl de heer Hamelink in deze daad van Ged. Staten een geest van reactie zag, te- genover den gemeenteraad voortgekomen uit algemeen kiesrecht en evenredige ver- tegenwoordiging, waaraan men vroeger nimmer zou hebben gedacht, toen alleen be- zitters lid van den raad werden. Maatregelen zullen worden overwogen, die strekken kunnen om overstroomlngen van het lage stadsgedeelte bij zwaren regen- val zooveel mogelijk te voorkomen of wel de gevolgen daarvan te beperken. Besloten werd, dat van de 34 nieuwe woningen der Woningbouwvereeniging die staande langs de waterleiding zullen ge- voegd worden bij de Van Steenbergenlaan, de 2 mididelste blokken bij de Steenkamp- laan, terwijl het westelijke blok, loopende van af de Martinus-Eijkestraat naar den secretaris der vereeniging werd genoetnd „N. J. Hartestraat". BENOEMD. Tot hoofd der o.l.s. te Oosterhout is benoemd de heer D. W. Theri, thans in geliike betrekking te Herwijnen, vroeger «te Biervliet. WESTDORPE. Het ongeveer 5jarig zoontje van den heer G. alhier, kreeg van een paard, dat in de weide liep te grazen, een zoodanige slag, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en overhrenging naar het ziekenhuis te Sluiskil noodzakelijk was. (Zel.) HULST. Met de Staatscourant van 27 Juni zijn verzonden de statuten van de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver- keer alhier, gevestigd te Hulst. BOSCHKAPELLE. In de raadsvergadering van verleden Vrijdag werd aan het onderwijzersperso- neel der O.L. school alhier eervol ont slag verleend, omdat, zooals we reeds meldden, deze school is opgeheven en overgegaan is aan het R. K. kerkbestuur. Tevens had dien dag de schatting der verbouwde lokaliteiten pljaats, deze be- droeg ruim 29.000 gulden. Verleden Donderdag werden hier de geiten van den Bond gekeurd door de heeren Sietema en Versluijs de welbe- kende mannen op 't gebied der geiten- fiokkerij, Er waren slechts 21 dieren voorgebracht, 't geen te betreuren is daar er veel meer zijn ingeschreven. Er was een bedrag van 85 gld. aan prij- zen uitgeloofd. Geiten geboren na 1 Juni '22, le pr. J. F. Vonk, 2e pr. J. Lafarre. Niet gelamd, le pr. Jac. de Rijk, 2e pr. A. de Vilder. Melkgeiten 1921, le pr. J. van Meelen, 2e pr. J. Lafarre. Melkgeiten 1920, le pr. wed. J. Letnan, 2e pr. wed. J. de Rijk, 3e pr. J. Ottjes. Oudere melkgeiten, le pr. Th. Ottjes, 2e pr. A. Van Leeuwen, 3e pr. wed. J. de Rijk. Op 't plaatselijk stamboek werden ge- bracht de geiten van wed. J. de Rijk, Th. Ottjes en Jos. Ottjes iAan het Zondag gehouden fietscon- cours namen 487 liefhebbers deel. De prijzen werden als volgt behaald Verstkomende club, Graauw 7.50 gld. Cirootste, Terhole 10 gld. Ringrijden, Terhole 4 gld., Leo Baart, Stoppeldijk, 3 gld., Roza de Wee, Stoppel- dijk, 2 gld., Jan de Ruijter, Stoppeldijk, 1 gld. Rad van Tortuin, J. Hamelinck, TerNeu- zen, 4 gld., Jules Maas, Ossenisse 3 gld., P. Gelderland, Boschkapetle, 2 gld., Leo de Schepper, Stoppeldijk, 1 gld. Bij verloting viel op no. 95 een dames- rijwiel ten deel aan Fr. Dankaert te Bosch- kapelle en op no. 443 een heerenrijwiel aan J. Kint te Graauw. DE VERDUISTERING BIJ DE ORANJEBANK. Naar de Resb. verneemt, zou uit het voor- loopige onderzoek in de bescheiden van de Oranjebank te's Gravenhage zijn gebleken, dat de verduisteringen reeds een bedrag van twee millioen zouden te boven gaan, terwijl niet uitgesloten is, dat dit bedrag nog overtroffen wordt. De directeur die reeds vier weken voort- vluchtig is, zou in Amerika vertoeven. EEN MAN VERBRAND. Woensdagmiddag brak er een begin van brand uit in een perceel aan de Langegracht te Leiden. De 80jarige A. de Kler had een lucifer aangestoken, in de nabijheid van een petroleumvat, dat in brand vloog. De man raakte in brand en bekwam zeer ernstige brandwonden. Hij werd per brancard naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij spoedig daarna is overleden. EEN STROP. Iemand had zijn lot voor de verloting te Oosterwolde vernietigd, omdat deze uitge- steld was geworden. Thans heeft die trek king plaats gehad, waarbij is gebleken, dat de hoofdprijs, een 4persoons auto, op be- doeld lot is gevallen. EEN OPZ1ENBARENDE MOORD- AANSLAG. Eenige dagen geleden werd de heer Paul Steinmann, een bekende figuur in Antwerp- sche scheepvaartkringen onder geheimzin- nige omstandigheden zeer ernstig gewond door een onbekende, op het oogenblik, dat hij zijn auto in de garage bracht van zijn kasteel te Heide. Als verdacht van dit mis- drijf werd de heer Van de Wouwer, de zoon van den notaris van Kalmpthout aangehou- den, die in intieme betrekkingen stond met mevrouw Steinmann. De chauffeur, die het echtpaar na een familiefeest uit Antwerpen huiswaarts wilde brengen, heeft verklaard, dat mevrouw Steinmann zich beslist hier- tegen verzette; zij is een uitstekende sport- woman en wilde zelf chauffeeren. Na een lang verhoor is daarop mevrouw Steinmann eveneens gearresteerd. HET VLAGGEN-VRAAGSTUK. Men heeft in Scheveningsche hotelkrin- gen voor de moeilijkheid gestaan, of, nu voor de andere buitenlandsche delegaties de vlaggen waren geheschen op de on- derscheidene hotels, waarin die delega ties verblijf houden, op het Oranje-hotel de roode vlag zou moeten worden ver- toorid, nu de Russische sovjet-delegatie daar zou afstappen. Een roode vlag op het Oranje-hotel dat vond men evenwel al te vreemd. Het probleem is nu aldus opgelost, dat ook van de andere hotels de vlaggen zijn gestreken. (H. Crt.) EEN OPL1CHTER. Te Bergen (N.-H.) zijn verschillende win- keliers het slachtoffer geworden van een blijkbaar geroutineerd oplichter. Een slank, blond persoon van ongeveer 35 jaar, zon- der baard of knevel, kwam Vrijdag^ j.l. in Bergen aan, die zich uitgaaf voor 'hoofd- ingenieur der Nederlandsche "Spoorwegen en zelfs zooveel vertrouwen wist te weto ken, dat men voor hem een "iocomotief re- quireerde, waarmede hij quaise een in- spectietochtje maakte. 's Avonds vervoeg- de hij zich bij mej. H. waar hij kamers) huurde, naar bet heette voor zijn gezin, dat spoedig met zijn auto's zou overkomen, Daar hij bleef overnachten, werd alles di rect voor den nieuwen huurder in orde ge- Dracht en gebruikte hij daar het middag- maal. Zaterdagmorgen heeft hij een bezoek gebracht aan verschillende winkels, o.a. heeft hij uit het filiaal van gebrs. B. twee costuums, van de firma H. en K. verschil lende reisbenoodigdheden, van den heer S. een paar moiieres, van den heer J. een kistje fijne sigaren, en van den heer S. een aantal ringen ter waarde van 400 gld. meegenomen, alles op zicht en natuurfijk zonder te betalen. Blijkbaar tevreden met zijn inkoopen, nam hij bij de autogarage van den heer K. een auto om zich naar Utrecht te laten brengen. Op dien tocht liet de pseudo-in- genieur zich eerst naar Alkmaar brengen, waar hij bij de firma B- een paar hand- schoenen kocht; eenige paren sokken zou den met rekening in zijn pension te Ber gen worden bezorgd. Vervolgens ging de reis naar Purmerend, waar hij een in aan- bouw zijnde school moest bezichtigen. Daar de opzichter niet op het werk aan- wezig was, werd deze in zijn woning op- gezocht. Na dit be?oek reed hij naar Am sterdam en liet eerst voor de Marine-kazer- ne stilhouden. De oplichter liep door de wacht en had een onderhoud met eenige officieren, waarna hij zich naar V. liet brengen. Na geruimen tijd binnen te zijn geweest, werd de tocht vervolgd naar Nieuwersluis, waar hij aan het station eenige bagage in bewa ring wenschte te geven. Daar men daar van geen 1000 gld. terug had, leende hij van den chauffeur tien gulden." Toen werd de reis voortgezet. In Utrecht werd eerst nog een bezoek gebracht aan een eerste klasse kleermaker, waarna de pseudo-in- specteur wat ging eten. In een restaurant aangekomen liet hij den chauffeur mede aan tafel aanzitten. Een oogenblik later zeide hij zich te moeten verwijderen om aan zijn vrouw te telefoneeren, doch hij kwam niet terug. De chauffeur kon met zijn auto zonder betaling naar 'Bergen terug- keercn. Toen de politie van deze zaak Zaterdag- mjddag kennis kreeg en wist, dat het doel van de reis Utrecht was, heeft zij on middellijk de politie te Utrecht gewaar- schuwd. Toen het spoor gevolgd was en de politie het restaurant binnenkwam, was de vogel juist gevlogen. Men vermoedt, dat de oplichter naar het buitenland is uit'ge- weken. Tot op heden heeft de politie hem nfet kunnen opsporen. DOOR EEN LOODG1ETERSKNECHTJE. Omstreeks 1 uur Maandagmiddag werd in het Seinpostgebouw te Scheveningen brand gealarmeerd. Het bleek, dat op het dak werkzaamheden werden verricht door een jeugdig loodgietersknechtje, dat tegen het verood van B. en W. in met een vuur- pot daarop werkzaam was geweest. Ter wijl de jongen aan het schaften was, schij- nen vonken uit den pot zich te hebb'en meegedeeld aan den dakrand, waarcioor het dak even vuur heeft gevat. De brand- weer was dadelijk ter plaatse en bluschte in een ommezien de vlam. Op last van de politie is de jongen voor- loopig opgesloten, als verdacht van het het veroorzaken van brand door schuld. SMOKKELAARS. Zondagnacht hebben de kommiezen te Bellingwolde zeven paarden, die over de grens naar Duitschland zouden worden ge bracht, in beslag genoinen. Vier der smok- kelaars zijn gearresteerd. LIET MEEVOEREN VAN K1NDEREN OP DE FIETS. Dr. D. H. Posthumes schrijft in de „Kampioen" over het meevoeren van kin- deren op de fiets. In de eerste plaats iets over de kinderen, die men meeneemt op de fiets. Die van het eerste levensjaar behooren in de wieg en bij goed weer in den kinderwagen. De moeder, die hen voedt, past evenmin op de fiets. Het is dus in beider belang, dat de moeder, den promenadewagen meevoe- rend, een flinke wandeling maakt. Met die van het tweede levensjaar is het niet anders gesteld. Dan late men de spruit, die intusschen heeft geleerd op zijn beenen te staan en nog waggelende loopt, veel aan zich zelven over, bij slechts weer in huis in een goed geventileerde ka mer in. een loophek en bij mooi weer bui- ten in een zandberg. Tegen het meevoeren van kinderen van drie jaar en ouder op de fiets, heb ik onder bepaalde voorwaarden mfnder bezwaax. Ouders met beperkte beurzen kunnen er dan eens over denken de veelal enge woon- ruimte te verwisselen met de vrije natuur. Geen knellende zorgen over het achterge- bleven kind behoeven dan hun genot te bederven. Men zorge er echter voor, het kind niet over te langen afstand op de fiets mee te voeren, neme op elke fiets niet meer dan een kind mee en voorzie het van behoor- lijke warme kleeding. AJs plaats voor het kind prefereer ik een in den handel voorkomend rieten stoel- tje met voetsteunen, dat als een bagagedra- ger voor het stuur aan de fiets verbonden is. Een breede lederen gordel geve gele- genheid tot behoorlijke bevestiging. Het eenige voordeei, dat ik in de bevestiging van het stoeltje achter het zadel zie, is de grootere beschutting tegeri^wind, doch dit weegt ml i. niet op tegen het nadeel dat de rijder het kind niet in het oog heeft. Tegen het meevoeren van een kind op een bagagedrager achter het zadel, wat men nog veelvuldig ziet, wil ik ernstig waar- schuwen. Nu nog deze vraag: Is ieder volwassene geschikt om een kind mee te nemen op de fiets? Dat men 'n goed en behendig fietsrijder behoort te zijn, behoeft geen betoog. Bo- venal zij men echter een voorzichtig rij der, die dreigende gevaren voorziet en daardoor in staat is deze af te wenden in het belang van zijn kind en het zijne. EEN WONDERLIJKE SPELING DER NATUUR. In het hoenderhok van den heer G. A. v. Schaik, Rakstraat te Rotterdam, is een kip- kuiken geboren met vier pooten, waarvan er drie gedeeltelijk aan een kant samenge- groeid zijn. EEN VREEMDE VANGST. Donderdagmorgen liep te Scheveningen de Sch. 159 binnen, die buiten haar lading ha- ring, twee kanonnen aan boord had, datee- rend uit 1640. Deze twee scheepskanonnen waren in de nabijheid van Lerwick opge- vischt en zijn afkomstig van een Oostinje- vaarder, die door de Duinkerker-kapers toenmaals in den grond werd geboord. Zij zijn door het stadsbestuur van Lerwick ten geschenke aangeboden aan .de burgemees- ters van Amsterdam en Rotterdam. HUWELIJKSINZEGENING EN COLLECTE. De bijzondere kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Leiden besloot, voortaan bij de huwelijksinzegening f 5,te heffen voor elk paar, dat van een of meer rijtuigen ge- bruik maakt. Daar de collecte bij de huwelijksinzege ning in ergerlijke wanverhouding staat tot de weelde, welke daarbij tentoongespreid wordt, en de vermaningen, bij die collecte gegeven, doelloos bleken, heeft de kerkeraad gemeend, tot dez.en maatregel te moeten overgaam EEN GEVAARL1JKE MANIER VAN RIJDEN. Te Leersum kwam een 15jarige jongen, die wegens gebrek aan een zadel op den bagagedrager van zijn rijwiel zat, in bot- sing met een anderen wielrijder, waarbij de zadelpen hem in het lichaam drong, en hij ernstig inwendig verwond werd. EEN BLIK IN DE NAASTE TOEKOMST. Vele lezers van het ,,Handelsblad" zul len 22 dezer niet direct hebben gekeken naar den datum van een der bijvoegsels en dus met stomme verbazing de somberste berichten hebben gelezen. De redactie van het „Handelsblad" heeft een profe- tischen bhk in de naaste toekomst gesla- gen en geeft een blad van 31 Juni 1925. De toestand van ons land daarin geschetst is zeker niet karikaturaal bedoeld, de re dactie poogt aan te toonen, waar onze huidige economische opvatting en politick toe leidt. Zoo vinden wij dus in dit gefingeerde blad o.a.: „De directie maakt bekend, dat zij in overleg met andere dagbladen, we gens de papierprijzen van f 2.50 per KG. besloten heeft het Avondblad na 1 Juli 1925 geen grootere afmeting dan 2 pagina's te geven". Het hoofdartikel heet: „Naar het Staatis- bankroet. Onder Binnenland vinden we: „Minister-crisis?" „Hoe een Amerikaan ons land ziet" (uit Harperi's Monthly van Mei 1925). De Goudsche kerkrarnen zijn al in '24 verkocht, op de Staalmeesters is een bod gedaan. Onder de nieuwsbe- richten vinden we, dat de groote nieuwe sluisweiaen te IJmuiden zijn gestaakt, dat de electrocutie van het Gooi is gestaakt ('t verminkte lijk blijft liggen), de bruisers Java en Sumatra worden niet afgebouwd, de Zuiderzeedemping is reeds lang ge staakt. In den Stadsschouwburg komt een bioscoop, de vreemdelingen (ook de Daitschers) profiteeren van onze lage va luta en koopen ons leeg, een Duitsch comite heeft zich gevormd voor het onder- brengen van Nederlandsche kinderen i.^ Duitschland. Het tramtarief is op 40 cent gebracht, broodoproer in Limburg, groote kindersterfte in Breda. Hongersnood in In die. De rubriek buitenlandsch nieuws ver- schijnt slechts tweemaal per week. Socie- teitskoersenKoninklijke blijven zeer flauw op 700 pet. De advertentierubViek is in denzelfden geest: Twee "kinderen ter aannetning aan geboden 5 en 7 j. (meisjes) wegens broodgebrek der ouders. Wed. van ge- pensioneerd generaal biedt zich aan als hulp in de huishouding, salaris geen ver- eischte, kost, inwoning en kleeding vrij. Maison Riche Kalverstraat 711 first class restaurant. Dinners at fixed prices. Week-- days 25 gld., Sundays 35 gld., only foreig ners admitted. Leest in D: Haagsche Post van heden 31 Juni 1925 het artikel, Hoe wij den lOO.OOOen Abonne kregen en hul- digden. Duveen en Co. koopen familieportrit- ten enz., tegen zeer hooge prijzen, dis crete verzekerd, enz. enz. Het is een naargeestig beeld en een ernstige waarschuwing. DE DRANKDU1VEL. Zaterdagnamiddag toen vrouw B., van den Lorweg te Hengelo, van haar werk thuis kwam, vond ze haar man in het bed liggen. Hij had als naar gewoonte een stevigen borrel gedronken en rustte nq uit van dat zware werk. Het was lang niet de eerste maal, dat de vrouw haar man in dien toestand aantrof en heel veel is er in dat 'gezin gebeurd. De vrouw werd plotseling zoo driftig, dat ze een kan petro leum over bed en man uitgoot en in brand stak. Toen ze zag wat ze gedaan had, kwam ze tot bezinning en riep om hulp. Politie en buren bluschten de vlammen spoedig. De man kwam er met gezerigde haren af, bed en mantel van de vrouw ver- brandden. De politie nam de vrouw mee, maakte procesverbaal op van het gebeurde en stelde haar toen weer op vrije voeten. OVERREDEN- Dlnsdag is te Zeeland (N.-B.) de hard- hoorige.A. v. S. door een auto overreden en gedood. VAN DE LADDER GESTORT. De 54jarige W. den Otter t.e Kesteren is bij het kersenplukken van de ladder gestort, met het gevolg, dat hij oogen- blikkelijk dood was. EEN SCHIPPER OVERVALLEN. De zandschipper J. ter H., wonende op de zand-elevator 1, liggende in de Waa(- haven te Rotterdam, werd door 5 gemas- kerde mannen op zijn vaartuig overvallen. Nadat zij de kajuit wa.en binnengedrongen, grepen twee mannen den schipper beet en beletten hem om hulp te roepen. De drie anderen pakten kleedingstukken, bed- degoed, geld en verder alles wat van hun gading was. Hierop verliet het vijftal het vaartuig. De schipper, die nog trachtte hen te achterhalen, moest dit opgeven, waardoor de roovers konden ontkomen. FIETSDIEFST AL. Zaterdagnacht hoorde de heer Scheffe- laar Klots bij zijne woning op het Zwik te Enschede eenig verdacht geluid, en het schoot hem direct te binnen, dat nog twee rijwielen buiten stonden. Bij zijn komst buiten ziet hij een dief op ,het eene kar- retje met groote snelheid verdwijnen. De bestolene gaat hem in forschen trap ach- terna en heeft het geluk hem in te halen. De dief wordt van de fiets gegooid en een worsteling outstaat, waarbij de heer Sch. h«t geluk heeft zijn voertuig weer te bemachtigen. De dief wist echter te ont- snappen. - UlJJtf VERVALSCHTE DOLLARB1LJETTEN. Vrijdagmiddag ontdekte men aan het bij- kantoor van de Amsterdamsche bank aan het Oostplein te Rotterdam, dat men eenige vervalschte biljetten van 50 dollar had ont- vangen. Onmiddellijk stelde men hier de politie met het geval in kennis. Uit het on derzoek bleek, dat men biljetten van een en twee dollar door middel van radeering en bijwerking zeer kunstig had veranderd in biljetten van 50 dollar. Op het eerste gezicht zijn de vervalschte biljetten niet van echte te onderscheiden. Aanvankelijk verkeerde de politie dan ook in de veronderstelling, dat zij echt waren Eerst toen een deskundige de biljetten had onderzocht, kwam de valsch- heid aan het licht. Zooals men weet, zijn op de dollarbiljetten portretten afgedrukt. Ieder biljet van andere waarde heeft ook een ander portret. Toen men nu op het 50 dollarbiljet het portret van Washington ontdekte, dat op het 1 dollar biljet thuis hoort, kwam men achter de waar- heid. Daar het voor den leek natuurlijk on- doenlijk is al die verschillende portretten met het juiste biljet, waar ze op behooren, uit zijn hoofd te kennen, zij men gewaar- schuwd. Een andere afwijking, die ook heel moeilijk te constateeren is, bevind, zich onde de getallen in de arceering, waar de lijntjes ineen zijn gevloeid. Ook andere banken zijn de dupe geworden van den vervalscher. Zoo ontving men aan het wisselkantoor ,,De Beurs" aan den Cool- singel een biljet van 1 dollar, dat in 100 dol lar was veranderd. Aan de Standaard Bank op den Coolsingel werd eveneens zoo'n ver- valscht biljet ontvangen en het vermoeden bestaat, dat nog meerdere in omloop zijn. De biljetten zijn alle door de politie in be slag genomen. Men vermoedt, dat een Duitsch-Amerikaan zich aan deze verval- schingen heeft schuldig gemaakt. EEN ONGELUK BIJ EEN BOOTTOCHT OP DEN RIJN. Uit Wesel wordt gemeld: Een gezel1- schap deed in licht beschonken toestand een boottocht op den Rijn. In de kleine boot, die voor drie personen was inge- richt, namen acht personen plaats. De boot sloeg om en vier inzittenden, waar- onder een huisvader van twaalf kinde ren, verdronken. EEN VERGIFTIGDE BOWL. Eenige jaren geleden trouwde Robert Huoer, een jonge man, die aan de uni- versiteit te Munchen studeerde, in een vermogende familie aldaar. Spoedig daar op stierven zijn schoonouders en nog een bloedverwant tegelijkertijd onder vef- dachte omstandigheden. Een ingesteld on derzoek bracht geen bewijzen voor de verdenking tegen den jeugdigen Huber. Dezer dagen ondernam deze, naar de correspondent te Munchen van het „BerL Tag." meldt, met een bevrienden fabri- kant en diens echtgenoote een autotocht Tijdens het dejeuner bereidde Huber een bowl. Toen het echtpaar daarvan gedron ken had, werden beiden bewustetoos en ernstig ziek naar een ziekenhuis gebracht. De fabrikant oonstateerde daar, dat de juweelen van zijn vrouw tot een waarde van een millioen mark verdwenen wnren. Huber werd gearresteerd en erkende den dieistal te hebben gepleegd. Hij wordt thans ook vervolgd wegens moord. AMERIKAANSCHE OPGRAVINGEN IN EGYPTE. Archeologen van het Metropolitan-Mu seum of Art te New York hebben dez;en winter in het Nijl-dal eenige beLangrijke vondsten gedaan. O. a. werd in de omge- ving van Thebe een zeer oude tempel blootgelegd, uit den tijd van de tweede dynastie van het rijk. Hier ontdekte men twee openingen van bronnen, die door een kleine inzinking in den bodem verborgen waren. Nadat men, deze had blootgelegd kwam men tot de ontdekking dat zij in verbinding stonden met twee onderaardsche schatka- mers, waarin zich de sarcophagen van twee prinsessen Ashait en Mait bevonden. Vol- gens de grafinscripties waren deze prin sessen de sieraden van den harem van een machtigen Farao, Mentuhotep, die 3000 jaar voor Chr. leefde. Bij een n^der onderzoek bleek dat de beide graven reeds ong. 1600 v. Chr. waren geopend en doorzocnt; de roovers hadden echter nog vele sieraden moeten achter- laten, o.a. een halsketting van de schoone Ashait, die in den ouderdom van 23 jaar is gestorven. Volgens de beschrijving is haar graf een waar kunstwonder, de mu- ren zijn van schilderingen voorzien, die tafereelen uit het korte leven van de prinses voorstellen. .Aan den binnenkant van 't graf-deksel bevindt zich een teekening van een astro- logische kalender, zeer fijn uitgevoerd. Het linnengoed van de prinses draagt haar ini- tialen in hieroglyphenschrift. ZEVEN MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Op de onderneming Silinda in Serdang heeft onlangs op een middag een vree- selijk ongeluk plaats gehad, schrijft de „Deli Crt.". Tijdens een kleine onweers- bui, die van een regenbuitje vergezekt ging, sloeg plotseling de bliksem op een pondok der Javaansche koelies, waar op dat oogenblik tusschen 5 en 6 uur de koelies in de overdekte galerij hun potje zaten te koken of te eten. De bliksem1 sprong van de eene hoektiang naar de andere, de geheele pondok rond, met het gevolg, dat de daar aanwezige Ja- vanen 7 personen, 5 mannen en 2 vrou- wen, gedood werden. En zooals gewoon- lijk bleek de bliksem gansch onbereken- bare sprongen te hebben gemaakt. Van een man en een vrouw, die vlak naast elkaar zaten, werd de vrouw, zon der gedeerd te worden, achterover gewor-* "VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5