EEN FEEST IN't HUISGEZIN 6EMENGDE BERICHTEN, Hand eisberichten. HoogwatergetijteTer Neuzen. T.S.C. had het voordeel van den wind, «n pakte direct stevig aan. Het samen- spel, hetwelk verleden week totaal zoek was, was teruggekeerd en de voorhoede liet den bal van den eenen speler naar den finder huppelen, zoodat de achter- spelers der gasten moeilijk werk hadden. Het duurde dan ook niet lang of T.S.C. had succes en de Belgische doelverdadi- ger zag den bal in zijn net belanden. Het was een mooie wedstrijd, maar wij hadden de gast'en sterker verwacht, hoe- wel de thuisclub flink doortastend werk Beverde. Voor de rust werd door T.S.C. weer gedoelpunt en trad deze met 0—2 in. Nu had Oantoise het voordeel van den wind, maar T.S.C. was op haar post, en 200 kwam het dat de ,goed samenspelen- de voorhoede het derde doelpunt maakte. Kort daarop hadden de gasten succes, zoo dat de stand 1—3 was, waarin geen ver- andering meer kwam. Zaterdag kwamen bij de voortzetting der seriewedstrijd te Zaamslag (om den 3e prijs) in het veld T.V.V. van Ter Neu zen en Juliana van Zaamslag. Bij de rust was de stand 11 en bij het einde 21 in 't voordeel van T. V. V. Gister trok T. V. V. 11 naar Sluiskil om een wedstrijd te spelen tegen Ajax 1. De uitslag was 2—0 in 't voordeel van Ajax. RECHTZAKEN. Arrondisseinents-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zittig van 23 Juni de volgende vonnissen uitgesproken: P. J. d. V., oud 20 j., timmerman te Rot terdam, is wegens diefstal veroofdeeld tot 5 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijke proeftijd 3 jaar. N. d. P., oud 26 j„ huisvr. van A. V., zon- d 1 vaste verblijfplaats, is wegens vernie- ling veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. j. H„ oud 13 j., veldarbeider te Ter Neu zen, is wegens diefstal veroordeeld tot f 10 boete of 3 weken tuchtschool. A. L. L., oud 36 j., koopman te Bosch- kapelle. beldaagd van huisvredebreuk, is uit- gesteld tot 30 Juni a.s. S. d. C., oud 35 j., koopman te Groede, is wegens dierenmishandeling veroordeeld t t f 25 boete of 25 dagen hecht. H. J. C., oud 39 j., commissionair te Hon- tenisse, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hecht. Nog werden de volgende zaken be- handeld C. d. B., oud 35 j., M. d. B., oud 23 j., landbouwers te Aardenburg werden beklaagd dat zjj op 22 April j.l. te Sluis E. J. Vrielinck hebben mishandeld door hem op zgD hoofd en schouder te slaan. Eisch ieder 20 boete of 20 dagen hechtenis. R T., oud 36 j., zonder beroep te Ter Neuzen, werd beklaagd dat zjj op 28 April 1922 te Ter Neuzen opzetteljjk aan Eliza •Coppaert in hare tegenwoordigheid monde- ling heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. R. T., oul 36 j., zonder beroep te Ter Neuzen, werd ook ten laste gelegd, dat zjj op 6 Mei 1922 te Ter Neuzen opzettelijk en wederrechtelijk een ruit van de woning van Alfons Roeland en een steenen kom met een steen heeft stuk gegooid. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. F. J. M., oud 23 j., landbouwer te Bosch- kapelle, werd ten laste gelegd dat hij op 15 Mei 1922 te Boschkapelle niet voldaan heeft aan eene vordering van den wacht- meester- der Marechaussee Raes, om van zjjn rijwiel af te stappen, doch harder is doargereden. Eisch 15 boete of 15 d. hechtenis. G. v. d. W., oud 37 j. en Th. v. L., ond 47 j., werklieden te Assenede, thans gedetineerd, werden ten laste gelegd dat zij op 13 Mei jl. te Hoek te samen 2 hand- wiedmachines, toebehoorende aan A en Ch. d. P., hebben ontvreemd. Eisch ieder 1 maand gevangenisstraf. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. Dees, zonder beroep, Axelschestraat 9, van Axel. S. A. Versluijs, onderwijzeres, Vloos- wijkstraat 48, van Oostburg. E. M. P. Thie, onderwijzeres, Zand- straat 14, van Middelburg. E. Zwervagher, zonder beroep, Steen- kampla^n 112, van Oostende. A. Vermeulen, zonder beroep, Steen- kamplaan 102, van Oostvoorne. F. M. Kruijsse, zonder beroep, Q 124, van Bergen op Zoom. D. Riemens, zonder beroep, Donze-Vis- serstraat 102, van Londen. C. M. van de Velde, dienstbode, P 102, van Bassevelde. M. L. Darcon, zonder beroep, Dijkstraat 54, van Niel. P. Oppeneer, zonder beroep, O 10, van Axel. H. M. Danker, zonder beroep, Koirte Kerkstraat 2, van Gorinchem. J. L. de Putter, landbouwersknecht, P 54, van Hoek. Vertrokken: P. C. Geensen, sloeproeier, 2e Korte- straat 4, naar Vlissingen. F. W. Harms, bankwerker, O 193a, naar Hoek. G. A. J. Spijkers, sergeant-vuurwerker, Schoolweg 9, naar Vlissingen. P. Platteeuw, handelaar, Axelschestraat 3, naar Antwerpen. J. C. Jonkman, bankwerker, Dekker- straat 64, naar Sas van Gent. P. J. van Bendegem, landbouwer, O 194, naar Zaamslag. M. S. Riemens, zonder beroep, Donze- Visserstraat 23, naar Rijswijk. C. Rietmulder, sergeant-majoor, Grenu- laan 43, naar Vlissingen. J. Dees, zonder beroep, Lange Kerk straat 30, naar Axel. A. A. Geensen, roeier, van Bovenstraat 41, naar Vlissingen. A. C. de Rijke, dienstbode, Javastraat 44, naar Rotterdam. ZIJN HAND AFGEZAAGD. Te Wijk aan Duin is de machinebewerker S. in aanraking gekomen met de stoomzaag- machine, met het treurig gevolg, dat hem de rechterhand geheel werd afgezaagd. Per auto is de getroffene naar Haarlem ver- voerd. SP1RITUS SMOKKELAAR. De oontroleurs van de invoerrechten en accijnzen te Groningen hebben bij een on- derzoek van de met steenkolen geladen stoomboot Frisch een groote hoeveelheid spiritus ontdekt. Reeds te Delfzijl was be- slag gelegd op 10 L. waarvoor den kapitein reeds een boete was opgelegd. Er werd nog 490 L. in beslag genomen. De spiritus had een gehalte van 90 pet. Het scliip en de la ding zijn in beslag genomen. Eigenaars zijn de N. V. Cargadoors en Agenten, reeder is de heer Adolf Miiller te Bremen. BRAND. Te Zaandam zijn Donderdagmorgen hall zes, vermoedelijk tengevolge van liet over- koken van een mengsel tot het bereiden van suikerballetjes, brand uitgebroken in het huis van den heer P. Fris, aan de Heeren- gracht. De heer Fris kon zich slechts met rnoeite redden. Het huis brandde met den inboedel geheel af; ook de woning van de wed. Fris ging in de vlammen op, eveneens zonder, dat iets kon gered worden. De be- lendende perceelen werden mede door het vuur aangetast en gedeeltelijk vernield. VALSCHE COUPONS. Men meldt, dat een bankinstelling te Am sterdam bij den penningmeester van de ver- eeniging Pro juventute aldaar eenige cou pons ter verzilvering heeft aangeboden van een obligatieleening van j 50.000, welke ble- ken valsch te zijn. De penningmeester wei- gerde, deze coupons te verzilveren, daar zijn vereeniging geen obligatieleening tot dit be- drag heeft loopen, evenmin als haar zuster- vereeniging in Den Haag en Rotterdam. De coupons waren niet geteekend en plaats van betaalbaarstelling was niet vermeld. De politie is van de zaak in kennis gesteld. LEVEND1GE SMOKKELARIJ VAN SP1RITUALIEN. Te Zevenaar en omgeving ontwikkelt zich tegenwoordig een levendige smokkelarij van spiritualien, welke vanwege den hoogen accijns in ons land een gewild en loonend smokkelartikel zijn geworden. Tal van aan- houdingen, gepaard met inbeslagnemingen van gedistilleerd, hebben de laatste dagen plaats gehad. GOED AFGELOOPEN. De achttienjarige dienstbode L. B. die zich op het platte dak bevond van pand 31 in de Bothastraat te Rotterdam, glecd uit en stortte van ongeveer 12 meter lioog- te naar beneden. Door eenige drooglijnen die in den tuin gespannen waren, werd de val gebroken, zoodat het meisje slechts heel lichte inwendige kneuzingen bekwam. UIT HET RAAM GEVALLEN. Vrijdagmorgen speelden twee kinderen, het zesjarige meisje N. D. en haar vier- jarig broertje G. in de ouderlijke woning in de Goudschestraat te Rotterdam. Bij het stoeien kwamen zij te dicht bij het open- staande raam. Het meisjen' verloor net evenwicht, greep haar broertje beet en beiden stortten uit de eerste verdiepingl op straat. De jongen werd met een ernstige hersenschudding en zijn zusje met een beenbreuk door den Geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis overgebracht. DOOR DEN STROOM GETROFFEN. Te Noordwijk (Gr.) is de 17jarige elec- tricien L. B. te Zuidhorn bij den aanlcg van electrische geleidingen, door den stroom getroffen en op slag gedood. MOTORONGELUK. Dinsdagavond had op den Hootdweg te Nieuw-Vennep 'n ernstig motorongeluk plaats. Een motorrijwiel, waarop twee hee- ren gezeten waren, reed in woeste vaairt over den weg, toen door het springen van een band het rijwiel over den kop sloeg. De bestuurder raakte ernstig gewond en werd voorloopig door een dokter verbon- den. Daarna werd hij per auto naar Am sterdam vervoerd. De audere berijder liep eenige lichte kwetsuren op. Het motorrij wiel is vermeld. GOEDKOOP ROOKEN. Men schrijft aan het Vad: 't Zal een dag of acht geleden zijn, dat lk onderweg werd aangesproken door een parmantig oud heertje, zoo op het gezicht een renteniertje of 'n gepensionneerde, die me allervriendelijkst om een weinig vuur verzocht. Gaame, zeg ik, en de oude heei"krijgt uit zijn "oinnenzak den sfgaierikoker, die, o schrik, 6lijkt ledig te z1|n i 'S Mans con- sternatie doet me vragen of ik de vrijheid mag hebben Nu met genoegen, is het antwoord, als ik u niet derangeer en blijkbaar met smaak wordt een mijner rookertjes opge- stoken. Daar stevent gisteren dezelfde oolijkc oude baas weer op me at. Mijnheer astublief een beetje vuur? En weer graait hij naar den sigarenkoker, en weer is deze even troosteloos ledig en weer staat de goedige vrager beteuterd te kijken Ik heb me een paar klupsigaren aan- geschaft voor het geval het me vergund wordt ten derde male een blik te slaan in zijn ledigen koker. ER NIET OP BEREKEND. Op een terrein tegenover Huize Doom werti door Hagenbeck een demonstrate gegeven met twee olifanten en drie ka- tneelen, ten bate van het Russische kind. D001 een groot aantal belangstellenden werd deze voorstelling bijgewoond. Dv dieren vonden des avcnds in een schuur een onderdak, doch de olifanten moesten op hun knieen naar binnenkruipen. VERDUISTER1NG VAN MEER DAN EEN HALF M1LLIOEN. De penningmeester Z. van de Haagsche Voorschotvereeniging en Spaarbank, die de vorige week op aanklacht van het be- stuur is aangehouden als verdacht van valschheid in geschrifte en verduistering van gtlden, is naar het Huis van Bewa ring overgebracht. Het boekenonderzoek is nog niet geeindigd, maar naar het Corn Bureau verneemt, is reeds komen vast te staan, dat het totale bedrag der verduis- teringen een half millioen gulden te bo- ven gaat. Z. heeft volledig bekend. Inder- tijd is hij tot het plegen van de malversa- ties gekomen door het slecht gaan van eigen zaken, het koopen van huizen e.d. WEER EEN BANK IN F1NANC1EELE MOE1LIJKHEDEN. Dc Nat. Bankinstelling voor Land- en Voikswcivaart van den Oranjebond van Orde, Noordeinde 39 te 's Gravcnhage. verkeert in financieele moeilijkheden. De raad van commissaiissen heeft d.d. 19 Juni jl. de volgende circulaire gezonden aan de aandeelhouders. De raad van commissarissen deelt u me de, dat hem bij een onderzoek van de boeken van de Oranjebank gebieken is, dat door den heer J. de Visser, die se- dert zijn ontslag als waarnemend directeur heeft gevraagd, veischillende handelingen zijn gepleegd, waardoor de bank voor een zeer belangrijk bedrag is benadeeld. Ter bespreking van den "hierdoor ge- schapen toestand zal een buitengewone vergadering van aandeelhouders worden gehuuden op Donderdag 13 Juli 1922, des liarniddags te 2 uur in een der lokalen van het Zuid-Hollandsch Koffiehuis aan de Groenmarkt te 's Gravenhage. Naar het Vad. verneemt is de heer I. de Visser voortvluchtig en buitenslands. £EN AANVARING. Dinsdagmorgen heeft _te Amsterdam op het Y, ter hoogte van den Oostertoegang aan aanvaring plaats gehad. Het stoom- schip Prins Hendrik, van den nieuwen passagiersdienst op Enkhuizen, kwam bij vertrek in aanvaring met de Deventer vrachtboot Jhr. Coenen, die den Ooster toegang naar haar ligplaats vvilde invaren. De Jhr. Coenen kreeg averij aan stuur- boordzijde aan het bergtiout. De aanva ring zou zich tot deze materieele schade beperkt hebben, als zich geen ander vaar- tuig in de buurt had bevonden. De vracht- mo.or Batavier, die tussc'.ien Hoom en Am sterdam vaart voor kaasvervoer, kwam evenwel achter de Pruts Hendrik orava- ren, toen deze met de Jhr. Coenen in aan varing kwam. Ook dit kleine scheepje kreeg haar aandeei in den schok van de aanvaring. De dekknecht De Jong, uit Hoom, die de kracht van de botsingtracht- te te breken door het presenteeren van een kurken zak, geraakte daaroij over boord en Verdronk. De Jong laat een weduwe en drie kinderen achter. EEN HEVIGE BRAND. Dinsdagmorgen is te Velp de Velper machinefabriek en ijzergieteiij van gebi Sanders in brand geraakt. Een groot dee) der fabriek is uitgebrand. De oorzaak is onbekend. De schade wordt begrpot op 60.000 a 70.000 gulden. HE1DEBRAND. Het Utr. Dagol. verneemt uit Soester- berg: Donderdagmiddag te ongeveer een uur werd brand ontdekt in de heide, liggen- de vlak achter het vliegkamp. Daar het vuur zich in den aanvang zeer ernstig liet aanzien, mede in veroand met het feit, dat het woetlde in de onmid^llijke nabijheid van de vliegtuigloodsen, en er een sterke wind stond% werd direct het geheele personeel van het vliegkamp gere- quireerd om den orana te blusschen. Na eenige uren van moeizamen aroeid slaag- de men er in te ongeveer drie uur het vuur meester te worden, dat over een lengte en een diepte van ongeveer 600 M. de geheele heide had kaal gebrand. Dank zij het enetgiek optreden van het vliegkamppersoneel werd voorkomen, dat de brand een grootere uitbreiding kreeg, dan aanvanketijk gevreesd werd, daar al- les kurkdroog was. De oorzaak van den brand is niet bekend. GEEN AANGENAME PASSAG1ERS. In den nacht van Woensdag op Don derdag is de automobielverhuunder H. J., wonende aan den Looschenweg ie Apel- doorn, aan een brutalen aanval ontkomen. Hij zou per auto, een heer en een dame naar Arnhem vervoeren. Halverwege kre- gen de twee inzittenden hoogloopenden twist waaront J. het raadzaam achtte zijn auto stop te zetten en eerst maar wilde afrekenen. In plaats van te betalen, trok de mannelijke passagier een dolk en tracht- te J. een steek toe te brengen. Deze wist echter het gevaar te ontkomen en daar hij geen tegenwapen bij de hand had, zette hij het op een loopen, achtervolgd door zijn aanvaller. Spoedig vond hij hulp bij den bosch- wachter van het Deelerwoud en aan de Woeste Hoeve, waarna men gezamenlijk naar den auto terugkeerde. Deze stond nog onbeschadigd op dezelfde plaats. De dame werd op de terugreis naar Apel- doorn tusschen de Woeste Hoeve en Beek- bergen opgepikt en naar het politiebureau te Apeldoorn gebracht. De recherche snap- te later op den dag ook den a an v alter, nabij Loenen. Ook deze, het bleek zekere B. te zijn, kermisrefzfger van oeroep, werd naar Apeldoorn overgebracht en door den eigenaar van den auto herkend. EEN U1TBREKER 1NGEREKEND Te Rotterdam is aangehouden Theodorus Schabbing die op 13 Februari '1.1. uit de strafgevangem's onivlucht. Naar men weet is over de ontvluchting te Scheveningen ir.dertijd nog al wat te doen geweest en is zelfs naar aanleiding1 van de ontvljich- ting van Schabbing een vraag uit de Ka- mer aan den Minister van Jusiitie gesteld. De man die in Scheveningen een straf van een jaar uitzat, hem opgelegd in ver- band met den diefstal van twee motorrij- wielen, verklaarde voor de Rotterdamsche politie geen helpers bij zijn ontvluchting te hebben gehad. Hij liep vrij in de gevange- nis rond, werkte in de keukeq, had op een goeden dag een slot opengepeuterd met een ijzerdraad. Men had hem al eens verteld, d at de sloten zoo eenvoudig waren en had zoo op de binnenplaats kunnen komen en was met behulp van een ijze- ren haak, dien hij daar vond, gemakkelijk over den niuur geklommen. Hij had dus in her geheei geen hulp noodig gehad. Na zijn outvluciiting heeft hij een tijd in Duitsi_hiunJ gewerkt, was zelfs in Bre men al eens gcarresteerd, omdat hij geen papiertn had, doch weer op vrije vOeten gesteld. Omdat zijn vrouw en kinderen geen pas voor Duitschland kon Jen bekc- men was hij naar Holland teruggekceid. Woensdagmorgen kwam hij met den trein uit Haarlem te Rotterdam. Nauwelijks in de stad zag hij bij de Boschjeskerk een damesrijwitl staan dat hij wegnam. De koster der kerk zag het feit, liep hem na, doch Schabbing fietste de linker Robbekade op en zette in de Goud schestraat, toen hij geen vervolgers meer zag, de fiets in een portiek neer. Even later ontmoette hij tot zijn ongeluk echter den concierge weer in de jonker Fansstraat die hem aan een paar agenten aanwees. Hij vluchtte weer de linker Robbekade op in het kantoortje van een pakschuitdienst, waar "hij gegrepen werd. MOORDAANSLAG. De stoker ri. M. E. zon de laaiste wekeri op wraak op uen kapuein A. C. de iVi., van net stoomscnip Ijsei, die hem, wegens onormkbaarheid aan ooord, ^ns stoxer neeit cmslagen. Een maand geleden, toen hij den kapitein op een cargadoorskantooi op de Leuvenhaven te Rotterdam ontmoette, poogdc hij een revolverschot op hem te lossen, doen het wapen ketste. Woensdagmorgen ontmoette hij den ka pitein op de Leuvenhaven bij de visch- markt, waar de heer M. op een tram naar Dtlfshaven stond te wachten. Onmiddeilijk liep de stoker op hem toe, haalde een met vijf patronen geladen revolver te voor- schijn en loste twee schoten. De kogels troffen geen doel en zijn w-aarschijnlijk in de Leuvenhaven terechtgekomen. Gegre pen door een paar poiitieagenten, bedieig- de de stoker den kapitein nog met te zeg- gen: jammer, dat ik je niet geraakt heb, een volgenden keer oeter. Hij is naar het politiebureau in de Groote Pauwensteeg gebracht; het wapen met nog drie pa tronen geladen is in beslag genomen. SCHENDING VAN HET BRIEF- GEHEIM. ,Als verdacht van diefstal, subsidiair scnending van het briefgeheim, zijn naar het hoofdbureau van politie in Den Haag geleid B. J. S., telegrambesteljer, t en W. F. 'C., hulpoesteller, beiden werkzaam aan het telegraafkantoor in de Prinsestraat in Den Haag. NAAKTLOOPER. Een agent van politie heeft uit de dui- nen bij Scheveningen aangebracht een 47- jarigen doctor in de letteren, die zich al daar als naaktlooper vertoonde. EEN ONGEMOTIVEERDE STAKING. Door 70 sigarenmakers, werkzaam voor de Spaansche regie in de fabriek voor- heen M. Azijnman te 's Hertogenbosch, is het werk neergelegd. Hun eenig mo- tief was, dat ook1 in Amersfoort een dag gestaakt is. Zij worden nu door 70 anderen vervan- gen, die door de Arbeidsbeurs reeds zijn opgeroepen, terwijl de steunregeling voor hen nu vervalt. ERNSTIG MOTORONGELUK. In de Fa'orieksstraat te Rotterdam moest een ..motorrijder uitwijken voor een voet- ganger, die onverwachts voor zijn mo torrijwiel kwam. Hij reed het trottoir op, waar juist drie meisjes passeerden. Deze werden tegen den grond geworpen. Twee hunner kwamen er met lichte verwondin- gen af, doch het derde meisje, de 16jarige J. H. L. was er slecht aan toe. Haar ging de motor over het hoofd ten gevolge waarvan zij een ernstige schedelbreuk kreeg. In zorgelijken toestand is zij naar het ziekenhuis .vervoerd. TWEE JONGENS VERDRONKEN. Dinsdagavond omstreeks 9 uur waren drie ongeveer 20jarige arbeiders in een roeiboolje aan het varen op den Nieuwen Rijn te Leiden. Zij klainpten zich vast aan een motorboot, die een andere boot op sleeptouw had, het roeibootje werd aan- gevaren en sloeg om, zoodat de drie jon- gens te water geraakten. Een van hen wist zwemmende den oever te bereiken, doch de beide anderen, de gebroeders K., verdwenen in de diepte en werden eerst een kwartier later opgehaald. Eenige ge- neesheeren hebben geruimen tijd getracht de levensgeesten op te wekken, echter te- vergeefs. De verdronken iongens yerdien- den de kost voor hun moeder,. die wedu we is. DE DROOGTE. De prachtige oeukenlaan bij Kernheim heeft, naar uit Ede gerneld wordt, zoo door de droogte geleden, dat vele der prachtige beuken reeds stervende zijn. Het voornemen is de stervende boomen te kap- pen. Zooals bekend heeft de beuk zijn wortels in de bovenste aardlaag en dus veel van de droogte te lijden. Ook in het dorp zelve is een prachtige donkere beuk stervende. DE VESUVIUS IN ACT IE. De correspondent van de Times te Ro me meldt dat de Vesuvius, die reeds se- dert verscheidene maflnden buitengewoon rumoerig was, Donderdag onheilspellend begon te doen. Groote menschenmenig- ten verzamelen zich aan de kust van Na- pels om de werking gade te slaan. De lucht was geheel rood door de eruptie. welker kegel reeds een hoogte van 250 voet heeft bereikt. Aanzienlijke hoex^eelhe- den steenen en lava worden opgeworpen, doch niet met voldoende kracht om den rand van den krater te bereiken. TRIBUNE INGESTORT. Te Bad Durrenberg bij Halle werd Dins- dag een groot zwemfeest gehouden. Het talrijk publiek had gedeeltelijk plaats ge nomen op een op vlotten gebouwde tri bune, die echter onder het groot gewicht plotseling instortte, met het gevolg, dat ongeveer 100 personen in de Saale vielen. De aanwezige zwemmers wierpen zich on middeilijk in het water en slaagden erin het grootst aantal drenkelingen te redden Tot hiertoe zijn echter reeds vijf lijken opgehaald, terwijl nog 9 personen worden vermist. Onder de slachtoffers bevinden zich drie vrouwen en acht kinderen. SAN SALVATOR GEDEELrELlJK VERNIELD. Een officieel telegram te Londen ont- vangen meldt dat na verscheidene dagen van buitengewone zware regens San Sal vador in den ochtend van 12 Juni gedeel- telijk is verwoest doordat de dijken der rivier begaven en het water der rivier de stad met geweld binnenstroomde. Naar schatting zijn meer dan 2000 menschen dakloos en van alles beroofd en men vreest dat het aantal dooden zeer groot is. OPEREEREN MET MUZIEK. Een beroemd New-Yorksch chirurg dr. John Howard, heeft Woensdag een meisje geopereerd volgens een methode, die nieuw en goed was. Het betrof een zeer zenuwachtige jonge dame, die dol-verliefd was op alles wat muziek aanging. Haar blinden darm en daarna galsteenen heeft Howard weten te verwijderen, zonder dat zij een kik gaf. Om haar te boeien en af te leiden liet hij haar draadloos een con cert van Chopin genieten; daarmee be- reikte hij, nadat het geluidvangers aao haar ooren waren bevestigd en het con cert begon, dat zij ongevoelig werd bene den haar schouders. Terwijl zij zich verloor in de heerlijke muziek, werd zij onder het mes genomen. En haar polsslag bleef de zelfde. 4 MODERNE PARAD1JSBEWONERS. Een Amerikaansch echtpaar, de heer en mevrouw Carl Sutter, zijn de wereld en haar euvelen ontvlucht en hebben in een oerwoud kleeren en al wat des beschaafden mer.schen is, afgelegd om er te leven als Adam en Eva. Helaas, ook zij zullien uit hun Eden worden verjaagd, misschien zijn ze het al. Op aangifte nl. van houtvesters gelastte de overheid, ze in hechtenis te nemen wegens het dooden van wild buiten den wettelijken jachttijd en het vangen van forellen met andere hulpmiddelen dan snoer en angel. In het moderne paradijs zijn nog andere dingen verooden dan in het oude. A C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPlj—TER NEUZEN. s.s. ARY in lossing te Venetie. s.s. HELENA wordt heden te Haiffa (Palestina) verwacht. s.s. TERNEUZEN in lossing te Rieme. s.s. CORNELIS van Tunis naar Gent passeerde 24 dezer Gibraltar, s.s. MAGDALENA in lossing te Selerno. s.s. ELISABETH in lossing te Tunis. Rotterdam, 26 Juni 1922. VEEMARKT. Aangevoerd werden 531 vette runderen, 406 vette- en graskalveren, 1033 schapen en lammeren en 651 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. f 1,30 tot f 1,40 2e kw. /1,20 tot /l,10;3ekw./I,—tot/0,90 Ossen le kw. f 1,25 tot 1,3752e kw. 1,15 tot 1,053e kw. 0,95 tot 0,85 Kalveren le kw. J 1,60 tot/1,80; 2e kw. 1,40 tot 1,20; 3e kw. 1,— tot 0,80Schapen le kw. 0,80 tot 0,70 2e kw. 0,60 tot 0,50 3e kw. f 0,40 tot Lammeren 0,90 tot f 1,Varkens le kw. f 0,94 tot 0,98 2e kw. 0,92 tot 0,88; 3e kw. 0,84 tot 0,80 export 0,92 tot 0,88 alles per K.G. Zuiglammeren tot f per stuk. Vet vee in eerste kwaliteit met redeiijken bandel, mindere soorten met matigen han- del en afwjjkende prijzen. Vette kalveren in alle kwaliteiten met iets willigen handel. Varkens met willigen handel wegens korten aanvoer en prjjzen iets hooger dan vorige week. Schapen en lammeren met redeiijken handel en aanvoer. VLAS. AangevoerdBlauw 2870 K.G. /1,50 tot 2,Groningsch 1700 K.G. /1,50 tot 1,90, Hollandsch Geel 5100 K.G. 1,60 tot 1,90, Wit 1800 K.G. /1,20 tot 1,40, Dauwroot 700 K.G. f 1,20 1,35 alles per K.G. F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer tot Bruin Mosterdzaad 30,tot 32, Geel Mosterdzaad 30,tot 34, Karwijzaad 60,tot 66,Kanarie- zaad 19,— tot 20,— Boekweit y' 17,tot Blauwmaanzaad /46, tot /50,Koolzaad tot per 100 K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers tot Blauwe Eigenheimers tot Poters tot /- Spuische Eigen heimers tot Zeeuwsche Blauwe/—,— tot Zeeuwsche Bonte tot Red Star 5.— tot 7.— Bravo's 2,— tot 6,— Malta tot cts.Malta Spring 26 tot 28 cts. per K.G. Westlandsche Zand 7.— tot 7,30 Duke of York j 6.tot 6 50 Poters 4.50 tot 4.75 Deze 3 laatste zgn per Kin berekend. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 7.tot 8.50 per 100 stuks. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 27 Juni. 2.53 3.15 Woensdag 28 w 3.36 3.58 Donderdag 29 n 4.20 4.45 Vrij dag 30 5.09 5.35 Zaterdag 1 6.02 6.32 Zondag 2 Juli. 7.03 7.36 Maandag 3 u 8.10 8.45 geeft het gebruik van A. 1. P'» Frambozensaus, A. J. Pi Grenadinesaus, A. J. PI Citroensaus ;i Ik uts. pel' pakje, over rrjst en meelspijzen. H It

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3