A. J. P.'s ROMA-PUDDING smaakt als Room. INGEZONDEN MEDEDEEL.INGKN. Men roept hoera, men roept hoezee, Komt Romapudding bij 't diner. tegen deze moordenaars, vervolgde spreker. Zij ontvangen hulp, die ervoor zorgt, dat zij na hun daad verdwijnen en hen verder in bescherming neemt. Met tranen in de oogen riep Lobe daarop uit: De een na den ander worden wij a^len het slachtofie.' van die hetzecampagne. He- den hebben zij een man getroffen, die een begaafd persoon was en in staat, de biin- den met de andere naties welke door den oor- log waren verscheurd wederaanteknoopen. Wij hebben door het opstaan van onze zetels dank gebracht aan den man, die zijn leven aan het welzijn van zijn vaderland had ge- wijd en wij hebben aan ons medeiijden met de grijze nioeder uiting gegeven. Lobe besloot zijn rede met de opwekking om het werk, dat door Rathenau is begon- nen voort te zetten. De sociaal-democratische afgevaardigde Wels riep daarop: Leve de republiek. De ge- heele linkerzijde deed met die woorden haar instemming blijken, terwijl naar de rechter zijde uitroepen werden geslingerd als: Weg met de moordenaars! Rijkskanselier dr. Wirth herinnert aan de conference van Genua, waar enkele weken geleden vertegenwoordigers van alle na ties waren vergaderd. Wij hoorden er toe- spraken der gedelegeerden der gewezen vijandelijke staten. Toen verhief zich onze vriend ur. Ratheau en sprak edele woor den, die ingegtven waren door diep men- schelijke gevoelens, woorden ten gunste van de goede verstandhouding der volke- ren. Hij sprak op zijn edele, voorname wij- ze. Zijn taal opende de .harten dergenen, die tot dusver slechts afkeer voor'Daitsch- land hadoen gevoeld. In het Palazzo "Reale verstond men zijn woorden en een onge- keno geestiriftig applaus van alle aanwe- zige mannen en vrouwen dankte den man, cue met bewogcn hart den weg naar de economische verzoeking en hierdoor naar out vrede had gewezen. Thans iigt deze man dood voor ons en is zijn plaats met bloemen versierd. Hij viel niet slechts voor zijn volk, hij viel voor de verzoening der volkeren. Wee echte diegenen, die het grootsche werk van deze volkerverzoening door de- zen moord hebben verstoord. Dit v.erk! mag niet worden onderbroken. Wij mot- ten dit werk, dat zoo moeilijk werd be- gonnen, voortzetten. Het is het werk van de redding van ons volk, van de redding van gansch Etjropa. Wij, die dr. Rathenau van nabij gekend hebben, noemden hem onzen vriend. Dr. Ra.henau had veel vijanden. ik begrijp niet. hoe een dergelijke vijandschap kon ont- staan. Hij had vroeger zijn gedachten in keurig literairen voirm neergeschreveni Maar van het oogenblik at" dat hij in het openoaar in dienst van de Duitsche repu bliek trad, van dat oogenblik at had hij niet alleen vijanden, hij haddoodsvijanden.(Luid geroep links: Hellferich) Zijn uoel: de red oing van het Duitsche vqjk onder den staatsvorm t an repuoliek, mag door dezen moord niet worden ver'geten. Integendeel, alle werkelijke republikeinen van Duitschland en alien, die het goed meenen met het vaderland, en hun volk, zullen in dezen dood de grootste kracht vinden om at te rekenen met diegenen, die ons vol* wilien dooden. (Stormachtig aan- houdenu applaus bij de regeeringspartijen en de linkerzijde. Ook de iriounes sluiten zich oij het applaus .aan.) Het proletariat heeft in de bitterste chaotische tijden niet een enkelen, die den ouden staatsvorm trouvy was gebieven, een haar gekrenkt. (Luid applaus Oij de socialisten). Kan de rechterzijde een naam noemen van een bekend Durgelijk politicus, wien een haar gekrenkt werd? Tegen de mannen die den nieuwen staatsvorm dienen, wordt met millioenen gelds het volk opgehitst. Van Konigsberg tot Constantz wordt ons vaderland door moord bedreigd. In den groote vergadering roept zij uit, dat wat wij doen een misdaad tegen het volk is. Men eischt, dat wij voor het rijksgerechtshof zullen worden gedaagd. (Protesten links). Onze doode vriend, dien wij slechts twee jaar lung de eer hadden te kennen, heeft nooit een onvriendelijk woord gesproKen tegen alien, die hem hebben beleedigd en die hem heoben aangevallen, omdat hij de repuoliek diende en een baanbreker vocir de verzoening der volkeren was. Mijn collega's kunnen dit bevestigen. Nooit is er een onvriendelijk woord over zijn lippen gekomen, noch in het kabinet noch in vriendenkring, noch in een gesprek onder vier oogen. Hij heeft niet alleen met de lippen, maar ook met het hart vergiffe- nis geschonken aan alien, die hem in de laatste maanden beschimpt hebben. Hij had een kinderlijk gemoed. Nog Vrijdaginiddag heeft hij geweigerd, gebruik te maken van de besciierming, die hem werd aangebo- aa. yBewegin'gj. Hij achtte niemand tot een dergelijke wandaad in staat en heeft nog een dezer dagen de gedachte, dat zijn leVten zou wor den bedreigd, als onmogelijk bestempeld. (Geroep links: Dan kende hij Hefferich metWij hebben een staatsman en een vriend, het volk heeft een grooten zoon verloren, maar uit deze vreesehjke daad wilien wij toch dit eene leeren: Geachte heeren der rechterzijde, zooals het tot nog toe i s gegaan, gaat het niet verder. (Storm achtig, eindeloos applaus in de zaal en op de tribunes). Wij zullen deze republiek zoodra wij ons van den druk van buiten hebben bevrijd, met socialen geest opbou- wen. Ik heb verleden jaar bij de begraiems van Erzberger te Biberach de woorden gesproken: Zorgt ervoor dat in het Duit— innri Af mr>nrdatmosfeer verdwi nt. de buitenwereld een mededeeling vers'trek- ken. Het centraal bestuur van de onafhanke- 1 lijke partij heeft betrouwbare 'berichten ontvangen, waaruit moet blijken, dat de Jaffe moord, die heden is gepleegd, het sig- naal moet zijn tot den stormloop tegen de republiek. In den eersten nacht, die op den moord van een Minister volgt zou- den de monarchisten en militaristische samenzweerders zonder verder instructie te ontvangen handelend moeten optreden. Spr. voelt zich verplicht, dit aan het Huis mee te deelen, in de hoop, dat er meer aandacht aan zal worden gewijd dan aan het voorstel, dat hij onlangs ter bescher ming van de republiek heeft ingediend. Spreker gelooft, dat menigeen, die toen tegen zijn voorstel stemde, er thans de noodzakelijkheid van zal inzien. Hermann Muller sociaal-democraat) stelt voor, de redevoering van den rijks kanselier op staatskosten in het gansche land aan te plakken. (Applaus rechts) 'TJdolf Hoffmann stelt voor, hetzelfde met de redevoering van Loebe te doen. Het voorstel wordt aangenomen. Tegen stemden alleen de Duitsch jja- tionalen en tot groote verontwaardiging van de overige partijen ook de afgevaar- digden van de Duitsche volkspartij, met uitzondering van enkele leden. Veldmaarschalk Wilson vermoord. sche land de moordatmosfeer verdwijr Deze waarschuwing was te vergeefs. Thans roep ik alien op, die bereid zun, de waren vrijheip te verdedigen. Beschermtde republiek en ons dierbaar 'goed Duitsche vaderland. (Luid applaus bij de regeerings- (partijen en op de linkerzijde.) De onafhankelijke afgevaardigde Ditt- man zegt, thans geen hulde te wilien bren- u-en aan de nagedachtenis van den overle- dene Hij wil alleen aan het Huis en aan Een Sinn Fein-aanslag. Heel Londen is Donderhag opgeschrikt toen het bekend werd, dat twee Sinn Feiners Sir Henry Wilson, den vroegeren chef van den generalen staf van het Britsche leger, hadden vermoord. Wilson is doodgeschoten op de stoep van zijn woning in Eatonplace, een deftige buurt in West End. Hij was gekeed in uniform en juist per auto teruggekeerd van het Liver- poolstation, waar hij een gedenkteeken had onthuld ter herinnering aan de in den oorlog gevallen leden van het personeel der Great Eastern spoorwegmaatschappij. Blijkbaar hadden de moordenaars hem in een taxi ge- volgd, want nauwelijks was hij uit zijn auto gestapt en had hij de stoep zijner woning betreden, of de beide moordenaars spron- gen uit hun taxi en losten een aantal revol- verschoten op den grijzen veldmaarschalk die door drie kogels doodelijk getroffen op den grond viel. Een der kogels had hem in het hart getroffen, een tweede in een been en een derde in een arm. Zijn zuster, bij wie Wilson inwoonde, snelde toen zij de schoten hoorde, naar buiten en vond haar broeder badende in zijn bloed op de stoep liggen. Men droeg het slachtoffer onmiddellijk naar binnen, waar hij eenige minuten later overleed. De arrestatie der moordenaars. Na hun aanslag volvoerd te hebben, gin- gen de beide moordenaars op de vlucht. Er was niemand in de nabijheid, maar op het geluid van de schoten kwamen voorbijgan- gers en politieagenten toesnellen. Deze laatsten bliezen onmiddellijk alarm. De moordenaars bleken goed voorzien te zijn van patronen en losten tal van schoten op hun achtervolgers. Eerst sprongen zij in een taxi, daar stapten ze weer uit om in een rijtuig te vliegen. Hiermede reden ze een eind weg, maar sprongen daar ook weer uit. Ze Yenden naburige straten in. achter- volgd door steeds meer personen. Af en toe keerden zij zich om en losten schoten op hun achtervolgers. Een agent kreeg daarbij een schot in zijn maagstreek, hij greep zich aan een hek vast en zakte even daarna dood in elkander. Het voortdurend alarm blazen der agerften en het geluid der schoten ver- oorzaakten groot tumult in de anders zoo rustige wijk. Een der achtervolgende agen- ten wierp tenslotte zijn wapenstok naar een der moordenaars, trof hem aan het hoofd en velde hem daardoor ter aarde. De tweede moordenaar kon men grijpen, nadat een voorbijgaande melkverkooper hem 'n flesch naar zijn hoofd had gegooid. Wanneer de politie de moordenaars niet had beschermd, zou het woedende volk hen stellig hebben gelyncht. Hun revolvers wa ren, toen ze gegrepen werden, nog geladen met scherpe patronen. Het bleken twee 24jarige leden te zijn van het lersche repu- blikeinsche leger, n.l. John O'Brien en James Connolly. Het motief van den aanslag is waarschijnlijk, dat Wilson, die eenige maanden geleden als Unionistisch Lager- huislid was gekozen voor het Noord-ler- sche graafschap Down, op verzoek der 01- sterregeering bezig was haar strijdkrachten te organiseeren in verband met de onlusten der opstandelingen langs de Ulstergrens. Voor dit doel had hij reeds een plan opge- steld. Het bekend worden van den moord bracht groote ontroering teweeg in het Lagerhuis. Ten teeken van rouw werd de zitting verdaagd, nadat Chamberlain en Asquith hun afschuw over de gruwelijke misdaad hadden geuit en de verdiensten van het slachtoffer jegens het vaderland en de geallieerden in het licht hadden gesteld. Het Hoogerhuis schorste eveneens zijn besprekingen nadat een motie was aange nomen waarin uiting wordt gegeven, aan de verontwaardigig over den moord en deel- neming wordt betuigd met het verlies, dat de familie van den maarschalk heeft getroffen. De Koning heeft in verband met den moord besloten, het banket, dat Vrijdag- avond ten hove zou worden gegeven ter gelegenheid van den verjaardag van deip prins van Wales, niet te laten doorgaan. Te Dublin is het bericht van den moord met gevoelens van afschuw, verslagenheid en haast wan- hoop ontvangen. Men beschouwt den moord tevens als een oorlogsverklaring aan Ulster en voorziet andermaal moeielijke tijden, ter wijl men, rekening houdende met den uit- slag der verkiezingen, op rustiger tijden rekende. Griffith verklaarde, dat het ver- moorden van een politieken tegenstander niet kan worden gerechtvaardigd. Wilson's politieke meening, zeide, hij was, tegenge- steld aan die eener groote meerderheid van zijn landgenooten, maar ook een groote meerderheid zal deze anarchistische daad veroordeelen en betreuren. Generaal Sir Henry Hughes Wilson. werd in 1864 te Currygrane, Edgeworths- town in lerland geboren. In 1884 nam hij dienst in het Engelsche leger in lerland. Tijdens den Boerenoorlog werd hij uitge- stuurd naar Zuid-Afrika, waar hij bij het hoofdkwartier werd geplaatst. Ih dien oor- log maakte Wilson zich verdienstelijk bij de operaties nabij Ladysmith en Colenzo, Vaal Kranz en nog bij tal van andere gele- genheden. In Augustus 1914 vertrok hij als adjunct- chef van den generalen staf naar Frankrijk. Naderhand werd hij benoemd tot Britsch militair vertegenwoordiger te Versailles bij de permanente commissie van den geallieer den oorlogsraad, een positie, die hij later verwisselde met die van chef van den gene ralen staf. In 1919 werd Wilson tot veldmaarschalk bevorderd. Uit het republikeinsche hoofdkwartier heeft De Valera de volgende verklaring ge- publiceerd: Ik wensch geen verklaring af fe leggen. Het dooden van een menschelijk wezen is een ontzettende daad, maar de daad blijft even ontzettend, of het slachtof fer een eenvoudige boer is, geheel onbekend buiten zijn onmiddellijke omgeving, dan wel dat de naam van het slachtoffer in alle dee len van de wereld bekend is. Het is karakte- ristiek voor onze schijnheilige beschaving, dat wij alleen in het laatste geval onze af schuw en verontwaardiging uitdrukken. Wat mij betreft, ik heb niets dan verach- ting voor zulke conventionneele uitlatingen, vooral wanneer de middelen voor de hand lagen, om het plegen van zulke ontzettende daden te doen vermijden, doch niet werden aangewend. Zij, die sir Henry Wilson hebben gedood, zijn mij onbekend. Evenmin heb ik te voren van het bestaan van een dergelijk plan ken- nis gedragen. Ik ken echter de gedachten- gang, die een campagne van gruweldaden te weeg kan brengen bij de leden van een gemeenschap, waartegen deze campagne is gericht. Ik weet, dat stoutmoedige man nen er toe kunnen worden gebracht, zich door wanhoopsdaden te verdedigen. Ik keur niets goed, maar ik moet niet voorwenden, verkeerd te begrijpen. O'Brien en Connolly hadden toen zij Vrij- dag voor den rechter gebracht werden, bei- den zwachtels om het hoofd. Het O. M. -zeide, dat het waarschijnlijk noodig zou zijn voor het hof om de open- baarmaking van de namen van de getuigen in de zaak te verhinderen en deed een beroep op de pers om hiertoe mede te werken. Naar verluidt, is de politie in het bezit van een dokument, waaruit het bestaan blijkt van een zorgvuldig beraamde samen- spanning om zekere personen uit den weg te ruimen en een veldtocht van gewelddaden te beginnen. De overheid heeft uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen om het le ven van kabinets-Ministers en andere men- schen van aanzien te beschermen en eigen- dommen te bewaken. EEN MINISTER OVER VERZACHTING jj VAN HET DRANKVERBOD. Voor de eerste maal sedert het inwer- kingtreden van het drankverbod heeft j een staatssecretaris, John Weeks, (minis ter van Oorlog), een aanval gedaan op de 'drankpolitiek der regeering. In een rede in 'net militaire college van Pennsylvania heeft hij gezegd, dat hij in het geheele land algemeen het gevoelen ten gunste van ver- betering der Drankwet had aangetroffen. Het volk wenschte bier en lichte wijnen, en zoo Weeks lid van het Congres was, zou hij er voor pleiten. Hij was sterk voor wijziging van de oestaande wet. Weeks ge- loofde, dat zij de oorzaak was van veel on- rust in het land. In verDand met de aan- staande verkiezingen zei Weeks, dat hij geloofde, dat die candidaten gekozen zou- den worden, die voor verzachting van de Drankwet waren. HET EINDE VAN HET NOODGELD. De Duitsche Rijksdag heeft een wetsont- werp aangenomen Detreffende de uitgifle en de inlossing van h<jJ noodgeld. Het verkeer zal eindelijk van net noodgeld van tal van steden, dorpen en particuhere on- dernemingen worden bevrijd, nu de be- hoefte aan klein geld door de nieuwe munt-circulatie, in 't algemeen als geoest is te oeschouwen. Het wetsontwerp legt de verplichting op, het noodgeld tegen De- taling van de waarde in te lossen. Nieuwe uitgitte van noodgeld wordt verboden. De Minister van Financien is gemachtigu uitzonderingen toe te staan. De Rijksraad bepaalde, dat tot 3 maanden na het in werking treden van de wet de inlossing van het noodgeld kan geschieden. BEZOEK VAN DEN KE1ZER VAN AN- NAM AAN FRANKRIJK. ^ezer dagen is te Marseille de keizer van Annam aangekomen. Hij werd begroet door den Franschen Minister van Kolo- nien, Sarraut, uit naam van de Fransche regeering. Dit bezoek van den keizer is een teit, dat tfti "de geschiedenis van Annam eenig is Nooit te voren heeft een regeerejid vorst van dien staat de grenzen van zijn land overschreden. Khai Dinh is thans 33 jaar. Hij besteeg den troon in 1916, toen zijn vader werd verbannen omdat hij betrokken was ge- weest bij een opstand, tegen Frankrijk ge richt en op iouw gezet door Duitsche agen- ten. De keizer blijft enkele dagen incognito te AJarseille en vertrekt dan naar Parijs. Hij koestert ook het voornemen om naar Longchamp te gaan voor den Grand Prix. Te zijner eere zal de president van de republiek vandaag een diner ge\ en. DE F1NANCIEELE MAATREGELEN IN OOSTENRIJK. Uit Weenen wordt gemeld: Volgens een officieele mededeeling heeft de regeering een nieuwe circulatiebank opgericht met een aandeelenkapitaal ,van 100 millioen Zwitsersche francs, waarvan 60 millioen trancs terstond en de overige 40 millioen later ter inschrijving worden aangeooden. Volgens de N. Freie Presse schijnt door het aandeelen-Kapitaai van ue nieuwe uatik en den particulieren wisselvoorraad van de Oostenrijksche regeering van 31/2 a 4 millioen pond sterling, bij den tegenwoor- digen koers van 3uo0 Kronen voor I Zwitsersche franc, het bedrag van 362 milliard kronen ten voile gedekt. Bij den tegenwoordigen stand van de in omioop zijiide kronenoiljetten zal de regeering in staat zijn nog ruim 250 milliard kronenbili- jetten te kunnen uitgeven, die dan terstond door goud gedekt zouden zijn. De Bankwet zal de verplichting der re geering oevatten, volgens welke alle ver- dere drukken van bankbiljetten tegen schat- kistbiljetten buitengesloten is en nieuwe bankbiljetten slechts tegen goeddekking uitgegeven zullen worden. De „Nue Freie Presse" maakt de op- merking, da( de Oostenrijksche circulatie bank op dezen grondslag tot de best ge- fundeerde banken van Europa zal behoo- ren. ILLINOIS. DE BLOEDIGE BOTSINGEN IN Omtrent de botsingen tusschen stakers en werkwilligen te Herrin, wordt uit New- York het volgende gemeld: Kort te voren arriveerde aan de plaatse- lijke mijn een trein met particuhere bewa- kers^ die door een grooten troep stakers werd aangevallen. Twee van de bewakers werden gedood en de overigen gevangen genomen. Hierdoor aangeinoedigd riepen dc (eiders van de menigte de inwoners der omliggende mijndorpen te wapen. Hon- derden stakers bestormden een wapenma- gazijn, overmeesterden den eigenaar en namen alle geweren, revolvers en munitie mede. Daarmede trokken de stakers naar een naburige mijn en van de omliggende heuvels zonden zij een regen van kogels op de mijngebouwen af. 1 en slotte wer den de gebouwen bestormd en een _groep van 100 bewakers gevangen gemaakt. Zij webden edhter weer in vrijheid gesteld, na aan de stakers le hebben beloofd, dat zij geen verdere pogingen zouden doen om in de mijnen te gaan werken. Men gelooft, dat bij de gevechten der- tig personen zijn gedood. Over een op- pervlakte van 15 vierkante mijlen zijn over- al verspreid lijken van georganiseerde en niet-georganiseerde mijnwerkers gevon- den. Sommige lijken waren doorzeefd met kogels, andere slachtoffers waren doodge- slagen, terwijl nog andere aan boomen waren opgehangen. DE HAVEN VAN ODESSA. Het verkeer in dc haven van Odessa ii> belangrijk toegenomen. In de beide laatste weken zijn zestien buitenlandsche sche- pen aangekomen, welke een lading van ongeveer anderhalf millioen poed aan- voerden. Hierbij zijn vijfentwintigduizend poed machines en landbouwwerktuigen in- begrepen. DE RUSS1SCHE HOUTHANDEL. Eenige Duitsche houthandelaars hebben tot de Kamer van Koophandel te Petro- grad een verzoek gericht, om den uitvoer van Russisch hout via Petrograd en Kroon- stad naar het buitenland te organiseeren. TER NEUZEN, 26 JUNI 1922. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag 29 Juni, des na- middags 2 uur te houden openbare vergade ring van den gemeenteraad, komen de vol gende punten in behandeling: 1. Notulen. lngekomen stukken. Voorstel van Burg, en VVeth. om aan de vereeniging voor Christelijk On- derwijs te Driewegen, medewerking te weigeren tot het beschikbaar stel- len van een bedrag van 3000 voor aanschaffen, plaatsen en bewerken van 72 schoolbanken. Voorstel van Burg, en Weth. om aan de vereeniging voor Christelijk On- derwijs te Driewegen medewerking te verleenen tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 2850 voor ver- andering der speelplaats van hare school. Voorstel van Burg, en Weth. tot het onttrekken van een stukje gemeente- grond (deel van sectie L, no. 374) aan den publieken dienst. Voorstel van Burg, en Weth. tot het geven van een stukje gemeentegrona (deel van sectie L, no. 374) in erf- pacht aan F. J. Kaan te Ter Neuzcn. Voorstel van Burg, en Weth. om aan E. A. IJsebaert te Ter Neuzen, ver- gunning te verleenen tot het aanbren- gen van een erker boven gemeente- grond. Voorstel van Burg, en Weth. om gunstig te beschikken op het verzoek van diverse visschers (ingezetenen) inzake verbetering der gemeente- haven. Voorstel van Burg, en Weth. om de steunregeling aan de uitgetrokken werklooze havenarbeiders (categorie A), te verlengen tot en met 30 Sep tember 1922. Voorstel van Burg, en Weth. om aan mej. J. Jansen, overeenkomstig haar verzoek, met ingang van 1 Septem ber a.s. eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan school B. EIND-EXAMEN GYMNASIA. Aan het Marnixgymnasium te Rotterdam slaagde voor diploma A de heer I van Strien Pz., van Ter Neuzen. WONINGBOUW. Door den minister van Arbeid is behoeve van woningbouw toegekend de gemeenten: Aardenburg: 600 gld. voor een woning van H. Corthals. Boschkapelle: 1600 gld. voor 2 womn- gen van F. v. d. Meijden en P. v. d. Veen, 735 gld. voor een woning van J. ottjes. Hontenisse: 525 gld. Overslag: 535 gld. voor een woning van C. H. Lammers. Schoondijke: 598 gld. voor een woning van J. Minderhoud. Zaamslag: 600 gld. voor een woning van C. de Bokx, 595 gld. voor een woning van A. Dees. STEUNREGELING WERKLOOZEN. In een circulaire aan de gemeentebe- sturen zegt de minister van Binnenland- sche Zaken, dat een steunregeling van rijkswege voor werklooze aroeiders op dep duur slechts dan oestaanbaar is, zoo de regeering op algemeene, loyale medewer king van de gemeenieoesturen mag reke nen; waaronder hij verstaat, dat men niet 'ga ooven de door hem gestelde uitkee- rnjjgen. Het doet hem leed, in de laatste maanden te heoben moeten vaststellen, dat de vereischte medewerking niet steeds verleend is. Verschillende gemeentebestu- ren toch heoben regelingen getroffen, ten- gevolge waarvan iioogere uitkeeringen ver- strekt worden dan verleend kunnen wor den overeenkomstig de door hem vas.tge- stelde regeling of tengevolge waarvan uit keeringen gedaan kunnen worden, in ge vallen waarin dit volgens de door nem ge troffen regeling niet mogelijk is. Gevolg van het gebrek aan voldoende medewerking zal zijn, dat de steunverlee- ning vanwege 's ministers departement zal moeten worden ingetrokken, voordat de juiste tijd daarvoor gekomen fal zijn. De j*ninister verzoekt daarom den gemeente- besturen, voor zoover noodig, voofrtaan hun voile medewerking wel te wilien ver leenen. De minister zal reeds nu de rijkssubsidie in de kosten van steunverleening intrek- ken voor die gemeenten, wier oesturen tot voile medewerking niet bereid blijken, OVERNACHTEN BUITEN DE KAZERNE. De minister van Oorlog heeft ter ken- nis van de burgemeesters gebracht: De beschikking van 12 Februari 1914, lie ajjl. no. 19 wordt ingetrokken. Voorts wordt oepaald, dat aan dienst- plichtigen, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, vergund kan worden buiten de kazerne te overnachten, mits hun woning (vaste of tijdelijke) in of oij de garnizoensplaats gelegen is en de vergunning niet aanleiding geeft tot het afleggen van zoodanige afstanden, dat daardoor een nadeelige invloed wordt uit- geoefend op den goeaen gang van den dienst en van de oefeningen, o.a. tenge volge van ouiten deze opgedane ver- moeienis. De regimentscommandant c.q. korps- commandant zal hebben te bepalen, in verband met den afstand, waarop de de daarbij betrokken persoon van de kazerne woont, wie voor de hierbedoelde gunst welke niemand van eenigen dienst vrij- stelt aanmerking komt. Zij, die voor de meergenoemde gunst in aanmerking wenschen te komen, moeten daartoe uiterlijk twee maanden voor den dag van opkomst schriftelijk het verzoek richten tot den regiments- c.q. korpscom- mandant. Aan hem, wien toegestaan is buiten de kazerne te overnachten wordt geen logies meer verstrekt dan in gevallen, waairin de daarbij betrokken chef zulks noodig acht, o.m. oij herroeping van de verleende gunst, wanneer blijkt dat Ae goede gang van den dienst er schade onder lijdt, ver der gedurende d(en tijd, dat de oelang- hebbende een hem eventueel ppgelegde straf moet ondergaan, of wel om anaere redenen in het belang van den dienst. i^llleen bij hooge uitzondering kan de gunst nog verleend worden aan hen, die na het hiervoren aangegeven tijdstip (van twee maanden voor de opkomst) zulks verzoeken. Voor het jaar 1922 wordt oepaald dat bedoelde verzoeken uiterlijk een maand voor de opkomst moeten zijn ingediend, en voor hen, die in Juli moeten opkomen de verzoeken zoo spoedig mogelijk dienen te worden ingediend. HERDENKING VAN GEVALLEN STRIJDERS. Te Vlissingen is Donderdagmorgen in de St. Jacobskerk een gedenkplaat onthuld ter nagedachtenis van de 14 destijds te Vlissin gen wonende Belgische soldaten, die in den oorlog voor hun vaderland vielen. Verschil lende autoriteiten en vele der Belgische in woners van Vlissingen, onder wie verschil lende oud-strijders woonden de plechtig- heid bij. ZAAMSLAG. Vrijdag jl: had de echtgenoote van A. de M. het ongeluk door het uitglijden van een ladder waar op zij stond een harer1 beenen boven den enkel te breken. Door de plaatselijke politie is tegen den landbouwer H. J. D. proces-verbaal opgemaakt \vegens het op zijn bezaaid bouwland dooden van reisduiven aan ver schillende eigenaren toebehoorende. De stempels en nummers op de veeren, we zen de eigenaren der duiven aan. WESTDORPE. Geslaagd te Rolduc voor het eind-examen gymnasium de heer H. v. d. Werf, alhier. 10. SPORT: ten aan voor een woning van P. Goosscns. Hulst: 600 gld. E. B. van Heek. voor een woning van VOETBAL. In tegenstelling met de vorige week had T.S.C. ditmaal een gelukkige dag te boe- ken, daar zoowel het tweede als het eerste elftal als overwinnaars uit het veld trad. Allereerst had de ontmoeting plaats tus schen de cluo „De Zwaluwen" uit Mid- delburg tegen T.S.C. II om de Laban-me- daille. Het tweede elftal beschikt oyer goede krachten en zij wisven haar doel schoon te houden. Bij de rust was de stand 1—0, terwijl in de tweede heltt nog een doelpunt werd gemaakt. Daarna had de ontmoeting plaats tus schen tie Association Royale Athletiq,ue Gantoise van Gent en T.S.C. I. Voor deze wedstrijd was door het be stuur van T.S.C. een zilveren medaille uit- geloofd. De wedstrijd ving ruim een halt uur over tijd aan, waardoor de bezoekers een nat pak werd bezorgd. Voor den aanvang ontvingen de beide aanvoerders een oloemenhulde, waarna di rect "begonnen werd. 2. 3. 4. i J I.ili •-»-! ntilnn MP 5. 6. 7. 8. 9.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2