teerd. Hij ging- er nu eens op zitten, dan weer in staan, nijdig gooide hij er een tak uit, hij zag den rand nauwkeurig na. Twee dagen heeft hij zich hier opgehouden. Toen is hij weggegaan en tot heden, 20 April, is hij niet teruggekeerd, zoodat waarschijnlijk het*nest niet goedgekeurd is. Toen 'net zonnescherm neergelaten werd, bleek het, dat een irmsschenpaar een nest had gemaakt, boven op het scherm onder het plankje, dat het voor den regen beschut. Het nestje werd dus vernield. Toen het scherm geen dienst meer deed, werd het op- gehaald. Enkele dagen later, toen het weer neergelaten werd, bleek het, dat op dezelfde plaats, weer een nest gebouwd was, dat thans een eitje bevatte. HET VERVOEREN VAN DIEREN PER VLIEGTUIG. De K. L. M. heeft in den laatsten tijd een -speeialiteit verworven op het gebied van het vervoer van dieren. Onlangs werden duizend Barnevelder een- dags-kuikens, in kleine kartonnen doozen verpakt, vanuit Waalhaven naar Engeland gezonden, begeleid door de vrouw van den Engelschen farmer, die daarvoor extra dien- zelfden morgen per vliegtuig naar Neder- land was gekomen. Al de 1000 kuikens kwamen in leven en welstand over en na deze eene geslaagde zending zijn er reeds vele andere gevolgd, van eendags en ook van meer volwassen kuikens. Dezer dagen zijn per vliegtuig een paar honderd bijen- koninginnen naar Engeland gezonden, ieder in een klein spanen doosje gepakf, en ook zij doorstonden de reis uitstekend. Weldra zal een prijsgekroonde duif, die volgens kenners schatten waard is, per vliegtuig naar Engeland overgebracht worden, en de K. L. M. heeft ook reeds een aanvraag voor de eerste zending van jonge eenden. Wan- neer men nu bedenkt, dat het ochtendtoestel naar Engeland elken morgen geurig is van de Boskooper rozen en misschien weldra ook zal geuren naar Westlandsch fruit, dan is dit wel het bewijs van.de vele mogelijk- heden, welke het luchtverkeer biedt. VERDUISTERING VAN f 10.000. Een paar tnaanden geleden moesten 2 kantoorbedienden van de Haven Arbeidsre- serve te Amsterdam f 70.000 bij de Kasver- eeniging halen. Toen zif op het kantoor van de H.A.R. kwamen, was er nog maar f 60.000 in de geldtasch. Er ontbrak dus f 10.000. De bedienden wisten niet, waar het geld gebleven was. Thans heeft de politie een der bedienden, een 30jarigen man, gearresteerd, die verdacht wordt, de gelden verduisterd te hebben. In den loop van den laatsten tijd hadden de nasporin- gen, welke de politie deed, voldoende aan- wijzingen tegen den man opgeleverd, om hem te arresteeren. Hjj is naar het bureau St. Pietershal overgebracht, waar commis- saris Heeroma het onderzoek leidt. Tot dusver ontkent de aangehoudene. BESLAG OP 1900 HECTOLITER AARD- APPELEN. Aan boord van het tjalkschip Hargje van Papendrecht, schipper Borsje, liggeude in de Nieuwe haven te Rotterdam, is be- slag gelegd op 1900 hectoliter aardappelen. Deze aardappelen, welke sterk - broeien, zijn den 2den dezer in de Maashaven ge- laden uit het stoomschip Ubbergen en werden uit Friesland aangevoerd. Een keur meester van den keuringsdienst voor voe- dingsmiddelen, die een onderzoek iustelde, kwam tot de slotsom, dat het grootste ge- deelte van de aardappelen verbroeid en ongeschikt is zoowel voor menschelijk als voor dierlijk voedsel. Het tjalkschip wordt versleept naar de gemeentelijke vuilver- branding bij de Maashaven, waar de la ding nader onderzocht zal worden. EEN SCHADE VAN 10 M1LLIOEN. Z mdagochtend ontstond in een opslag- plaats van hout bij een der expeditie-firma.'s te Altona een hevige brand. De schade wordt "op 10 millioen mark geschat. De brandwee- ren van Hamburg en Altona waren met 34 spuiten op het terrein van den brand werk- .zaam. EEN SLANGEN-HISTOR1E. Het kaartjes-bureau van het spoorweg- station te Earlsfield in Engeland, is thans in bezit genomen door een aantal slangen. Deze zonderlinge geschiedenis vond haar aanvang in het feit, dat een dezer dagen in het station een doos aankwam, waaraan zich een label bevond met de waarschu- wende woorden: „Levende Vogels, Voor- zichtig". De doos was geadresseerd aan iemand, die niet al te ver van bet station woonde, doch daar het uur reeds vergevor- derd was, besloot het personeel, de bezor- iging van de ooos tot den volgenden dag op te schorten en haar inmiddels bij de andere nog af te leveren goederen nachtlogies te verstrekken. De schrik van den klerk, toen hij den volgenden morgen het kantoor binnentrad en reeds dadelijk bij het binnenkomen op het lichaam van een slang trapte, laat zich gemakkelijk begrijpen. Tusschen het oogenolik, waarop hij den terugtocht blies £n dat, waarop hij was binnengekomen, had hij evenwel nog juist de gelegenheid te zien, hoe een tweede reptiel nieuws- gierig zijn kop stak uit die doos, waar aan de label met het opschrift: „Levende Vogels'' war bevestigd. De klerk waarschuwde den stationschef en, hoewel deze er zich eveneens wel voor wachtte, in nauwere betrekking met de kruipende dieren te treden, had hij het vernuft, door het raampje van het loket den naam van den geadresseerde op het dood en verderf brengende pakket te ont- cijferen. Onmiddellijk werd daarop een boodschap naar diens woning gezonden. Na ontvangst van de aan hem geridhte boodschap kwam hij in allerijl aanzetten. Hij begaf zich op de jacht en het mocht hem inderdaad gelukken, eenige van zijn ontsnapte beschermelingen weer bij den staart te vatten en in de doos op te bergen. De meesten der vluchtelingen, te zamen een twintigtal, waren met hun tegenwoor- dige verblijfplaats echter zoozeer ingeno- men, dat zij bleven waar zij zich hadden genesteld. Aangezien het een bekend feit is, dat slangen het langen tijd zonder voed sel kunnen stellen, zal de stationsklerk zich toch wel moeten vereenigen met het denkbeeld, dat deze dieren hem nog eeni ge maanden gezelschap zullen houden. EEN VROUWELIJKE „ECHTGENOOT". Uit Les Mernes, in Iowa, komt de haasi ongeloofwaardige geschiedenis van een vrouw, die zich voor eeu man uitgaf en met een andere vrouw een „huwelijk" sloot. De 29jarige Miss Gaul kwam twee jaar geleden te Les Moines als man ver- momd. Een klein half jaar later ontmoette zij de 32jarige mrs. Siminens en na een korte vrijage traden de vrouwen met el- kaar in het huwelijk. Drie weken na het huwelijk ontdekte mrs. Simmens dat haar echtgenoot een vrouw was. Uit vrees voor publiciteit liet zij na iemand in kennis te stellen van de vreemde verhouding. Miss Gaul bleef zich intusschen uitgeven voor een man en deed langer dan een jaar als kelfner dienst in een cafe. De ouders van mrs. Simmers hoorden ten slotte van de verhouding en gaven miss Gaul bij de politie aan, die haar arresteerde. Als mo- tief voor haar vreemd gedrag gaf miss Gaul op, dat zij als „man" meer geld verdiende en dat zij met mrs. Siminens in het huwelijk was getreden om een ge- meenschappelijk huis te hebben voor haar wederzijdsche kinderen. DE RAMP VAN DE VILLAFRANCA. Uit Buenos Aires wordt aan de „Daily Mail" nog het volgende gemeld omtrent de ramp van de Villafranca op de Parana- rivier. Er bevonden zich aan boord van het schip meer dan honderd passagiers. Naar verluidt was er ook een lading van hon derd vaten petroleum aan boord, hetgeen in strijd was met de desbetreffende be- palingen. De ontploffing had plaats op niet meer dan tachtig yards afstand van de kust. Een der geredde passagiens ver- klaarde, dat het brandende schip na de ontploffing nog vier uur bleef drijven. An dere overlevenden beweren echter, dat het reeds binnen enkele minuten gezonken is. De ontploffing had plaats, toen de pas sagiers en een deel van de bemanning slie- pen, en slechts weinigen slaagden er in, den oever te bereiken. De vijftig geredden, waaronder de kapitein, hadden ernstige brandwonden gekregen. Vermoedelijk zijn honderddertig personen om het leven ge komen. De Villafranca was vroeger een Britsch schip, de Orion, en was verzekerd bij een firma te Londen. HAAIENV ANGST. Men schreef aan de „Java Bode": „Weet ge hoe de haaienvangst gaat? Hier bij Batavia? „De haai is een zeer gezochte visch. Hij is namelijk zoo groot. En te Batavia heeft men een inlandsche gevangenis, die nu en dan in de week een „ration visch" moet hebftien. Haai is ook „visch" die voldoet aan de „bepalingen", en is den aannemer dus welkom. Ben haai bracht aldus van 25 tot 80 gulden op. „Wordt een haai gesignaleerd, dan is de haaienvisscher er gauw bij. Bij dien grooten haai, dienzelfde_, die, als hij bij een stoomschip in de takels haijgt, de huidplaten beuktN dat men nog denkL. dat er iets gebeuren kan. vWelnu dan; op den haai gaat de vis- scher uit in een heel klein scheepje, met twee of drie man. 's Nachts wordt de haai gevangen, met een prachtige haaienlijn, die een wonder van maaksel is. „Men viert de lijn, en de haai sleept het scheepje voort, einden ver in den orntrek. De haai wordt moe, en gaandeweg dicht- bijgehaald. Dan krijgt hij! met een zwaar stuk hout een geweldigen klap op het hoofd; en de haai vliedt weer weg. Het spel herhaalt zich, tot de haai, jiood- moe, zich laat toembakken (spietsen). „Nu denkt men, dat men hem heeft. Maar hoe zou dat kunnen? Hebt ge wel eens zoo'n haai gezien? In het water lij- ken ze nogal klein, net als een roeibootje in het water een riotedop lijkt, en een gevaarte in een loods b.v. „Hebt ge weleens gepoogd, zoo'n haai te omvamen? Een groote omvaamt ge met drie man niet, en het verhaal van een haai zoo dik als een karbouw, is geen legende. „Maar al is de haai een z.g. „kleinere" hij is en blijft vreeselijk zwaar. In het kleine bootje zou hij nooit te tillen zijn. „Wat doen nu de visschers? Ze slepen den haai naar het naastbijgelegen eiland. Ze doen in ondiep water hun bootje zin- ken. Ze brengen het onder den haai, en.... hoozen het bootje uit. Je reinste droogdok. „En dan zeilen ze met den buit triom- phantelijk en heelemaal niet als stum pers naar de visschershaven, waar de haai geveild wordt." EEN GEHEIMZINN1GE JON KM AN. In handen van de Weensche politie be- vindt zich een jongmensch, zoo meldt de Weensche corr. van het Berl. Tag., die de autoriteiten in Duitschland, Zwitserland, Frankrijk en Nederland heel wat werk heeft gegeven om achter zijn geschie denis" te komen. De geheimzinnige jonkman heeft in een voornaam hotel te Weenen gewoond, waar hij zich Paul Rosset noemde, uit Geneve. De politie had echter vernoinen dat hij zich uitgaf voor prins Paul van Oldenburg en dat hij met een vorstenkroon versierde visitiekaartjes gebruikte, waar op stond „Le prince de Oldenburg". Hij werd gearresteerd en verklaarde de zoon te zijn van den hoogleeraar Rosset te Ge neve. Zijn moeder was echter van zijn vader gescheiden en had met hem, toen hij nog heel klein was, in een pension gewoond, waar zich ook de regeerende vorst van Oldenburg bevond. Deze, aldus het verhaal, was zoo veel van hem gaan houden, dat hij hem geadopteerd had. De uiterst elegant gekleede jongeman beroem- de zich bij de voortzetting van zijn ver- hoor op zijn vriendschappelijke betrekkin- gen met den Duitschen kroonprins en prins Joachim. Hij vertoonde ook een Engelsch tijdschrift, waarin een groep van de Duitsche keizersfamilie stond afge- beeld, Hij stond naast den kroonprins. En onder zijn photo stond inderdaad „prins Paul van OldenOurg". Hoe deze fotografie gemaakt is en waarom het Engelsche tijd schrift ze afdrukte, is niet bekend. De „prins van Oldenburg" verklaarde nog dat hij te Parijs een schuld van eenige hon- derden frs. had achtergelaten. Gedurende zijn verblijf van drie weken te Weenen heeft hij veel vertoefd in gezelschap van een Engelschinan, van wien hij 17 kost- bare safieren heeft gekregen om te ver- koopen. DE DUITSCHE CIRCUSSEN VERDWIJNEN. Het Circus Busch te Berlijn gaat zijn poorten sluiten. De ondragelijk geworden prijzen van de voedingsmiddelen en de ge- weldige belastingen verdrijven ook deze bijna historisch geworden onderneming naar het buitenland en wel in de eerste plaats naar Scandinavie. Van het circus- gebouw zal een groot pakhuis gemaakt worden. Nadat het Hagenbeck-circus in Fran- sche handen is overgegaan, blijft van de groote circus-ondememingen alleen nog dat van S toschSarrisini in Duitschland welks directeur thans met de laatste wanhoprge krachtsinspanning de strijd tegen de slechte tijdsomstandigheden heeft aanvaard. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS. In het Deensche blad „Socialdemokra- ten" wordt melding gemaakt van de vol gende in meer dan een opzicht eigenaar- dige geschiedenis: Twintig jaar geleden ging in het dorp Snedjan de 22jarigc doch- ter van den boer Anders Jannson naar een "bal. Het was (een vroolijk, doch zedig meisje en voor dezen keer had zij de stoute schoenen aangetrokken en ging zij naar het bal, hoewel haar vader zijn toe- stemming daartoe had geweigerd. Het dansen was in vollen gang, toen boer Jannson in de balzaal verscheen, zijn dochter wegsleepte uit het gewoel en haar medenam naar huis. Daar gekomen, sloot hij haar in haar kamer op. Sinds dien tijd, dus twintig jaar lang, is zij daar gebleven. Zij heeft het vertrek slechts af en toe m^gen verla- ten om in gezelschap van haar vader. een wandeling langs eenzame paden te doen. Eenigen tijd geleden kreeg een vropw deze gevangene, die toen reeds 42 jaar oud was, te zien, De vrouw trachtte haar over te halen, te vluchten, doch te doch ter verklaarde, dat zij haar geheele le ven voor den wil van haar vader zou moe ten zwichten. Thans worden ook door andere perso nen pogingen in het werk gesteld om de vrouw uit haar gevangenschap te bevrij- den. Het blad wijst op de eigenaardigheid van het feit, dat de vader zijn dochter al dien tijd opgesloten heeft kunnen hou den, zonder dat iemand zich daarmede bemoeide. Een merkwaardige omstandigheid is voorts, dat de vrouw van boer Jannson een half jaar geleden zelfmoord pleegde. EEN GELUKKIG TOEVAL. Eenigen tijd geleden bemerkte de vrouw van een Fransch letterkundige bij het verlaten van een s&houwburg te Parijs, waar men 'n generale repetitie had gege ven, dat zij een platina collier, versierd met kostbare diamanten, had verloren. Er werd een onderzoek ingesteld, dat geen resultaat opleverde. Vrijdag jl. bevond de dame zich ander- maal bij een generale repetitie, in een 16- ge van een ander theater, toen zij in een der fauteuils d'orchestre, vlak bij haar, eenoame zae: zitten met een coIIierv dat buitengewoon veel gelijkenis vertoonde met het door haar verloren sieraad. Na nog eens nauwkeurig te hebjben gekeken, kwam zij tot de overtuiging dat het inderdaad haar collier was. Zij deelde haar bevindingen aan den administrateur van het theater mede, De ze wachtte bij den uitgang de dame met het collier op, maakte haar een compli ment over haar prachtig collier en vroeg haar vervolgens hoe zij er aan kwam. Op deze vraag wist de dame slechts sta- melend en met veel vage uitjeggingen te antwoorden. Ten laatste gaf zij toe, het collier bij een generale repetitie in een theater gevonden te hebben. De behandeling van het geval werd voortgezet bij den commissaris van po litie. De oneerlijke vindster moest het col lier aan de ejgenares teruggeven. Deze was overgelukkig met haar bui- tenkansje en zag er van af een aanklacht in te dienen. TEN GEVOLGE VAN DE HITTE. Bij Craigellachie, op een eenzaam ge- deelte van den Great North of Scotland- spoorweg, is een goederenfrein gederail- leerd, doordien de rails ten gevolge van de hitte waren ontzet. Tien uur lang was het verkeer gestremd. Zeven bfeladen wagens, alsmede de wa- gen waarin de conducteur zat, vielen van een helling af. De conducteur werd ern- stig gewond. DE TRAGEDIE EENER EX-KEIZERIN. In de eenzaamheid van haar prachtige bezitting in Belgie vierde dezer dagen een ex-keizeriti haar twee en tachtigsten ver- jaardag. Charlotte van Mexico, of prin- ses Charlotte, zooals haar Belgisclie ti- tel luidt, verkeert in goede gezondheid, doch haar geestvermogens zijn eenigszins gekrenkt, tengevolge van de vreeselijke beproevingen, welke zij als jonge vrouw heeft moeten doorstaan. Spoedig na haar huwelijk met den Oos^ tenrijkschen aartshertog Ferdinand ver- trok zij met haar echtgenoot naar Mexico. Deze laatste was met de onvoldoende troe- penmachten, welke door de Fransche re- geering te zijner beschikking was gesteld, niet in staat, den opstand te dempen, wel- ken de Franschen ^ilden bedwingen. Na een korte regeeringsperiode, onder den naam van Maximiliaan, werd hij ten slotte door de opstandelingen gevangengenomen en doodgeschoten. De jonge vrouw, die tevoren naar Euro- pa was vertrokken om versterkingen voor het leger van haar echtgenoot af te smee- ken, werd door het vernemen van deze tragische gebeurtenissen Jievig geschokt. Haar broeder, wijlen koning Leopold II, nam haar onder zijn hoede en schonk haar een prachtig kasteel in Belgie. Ook koning Albert bleef op dezelfde wijze als zijn vader had gedaan, liefderijk voor zijn ongelukkige bloedverwante zorgen. Charlotte is misschien de eenige vrouw in Belgie, die niets van den wereldoorlog heeft gehoord. Als weduwe van een Oos- tenrijksch aartshertog werden. haar bezit- tingen g^eeerbiedigd door de Duitschers bij hun "inval in Belgie. Ongetwijfeld op bevel van hoogerhand bewaarde haar om- geving een streng stilzwijgen omtrent de gebeurtenissen op politiek en militair ge bied sedert 1914. Thans leeft de prinses geheel terugge- trokken, men zegt dat zij haar tijd door- brengt met wandelingen en ritjes door het park van haar kasteel. Ook leest en bor- duurt zij rfu en dan een weinig, of zij on- derhoudt zich met haar gezelschapsdames. Van haar verleden kan zij zich echter niets meer herinneren en de personen uit haar omgeving wachten zich er wel voor, daar- van ooit met een woord te reppen. VIJFTIG MENSCHEN OMGEKOMEN. Bij een hevigen storm die Zondag te New York woedde, zijn ongeveer vijftig personen om het leven gekomen. De scha de is aanzienlijk. De meeste personen zija om het leven gekomen door verdrinkitig ter hoogte van het City Island. Het wa ren lieden, die in bootjes op (de rivier de heerschende hitte trachten te ontvluch'ten. Vijf personen werden gedood en dertig gewond door het instorten van een Turk- schen schominel. De storm' wierp de in- zittenden in de Long Island Sound. DRAADLOOZE TELEGRAFIE BIJ OP- SPOREN VAN MISDADIGERS. Een vischhengel, een valiesje en een auto waren de voornaamste attributen die ten cietectieve gebruikte bij een zeer ge- siaagdc proef om aan te toonen hoe nuttig djaatilooze telefonie kon worden aange- wend bij het opsporen van misdadigers De af-praaV was, dat de detective's avonds Londen zou verlaten om naar „de pro- vincie" te gaan en dat hij 's morgens om 10 minuten voor half 11, waar hij zich dan ook mocht bevinden, luisteren zou, of het „hoofdkwartier" hem soms een opdracht had te geven. Om kwart over 10 bevond hij zich in de buurt van Broomfield, bij Chelmsford. Daa- werd de hengel in den grond gesto- ken en het uiteinde van den draad aan de punt daarvan, bevestigd aan het apparaat in het valies. Precies op den vastgestelden tijd hoorde hij: „Twee B. B. Ik heb een boodschap voor u." Twee B. B. was het afgesproken teeken, waaraan de detective kon we en, dat de mededeeiingen voor hem bestemd waren en afgezonden werden door het „hoofdkwartier" in Marconi House, Strand, Londen, waarvan hij toen 55 K.M. verwijderd was. De boodschap betrof het opsporen van zekeren Frank Beecroft, 'n scheepskok, die den 21sten Mei 1.1. oplichtingen had ge- pleegd „tot een bedrag van 5 shilling." De man was 32 jaar, had bruin haar, dat een beetje krulde en een moedervlekje on der het rechter oog. Inlichtingen hierom- trent te verstrekken, aan den commissaris te Chesterfield. Deze werd daarvan door den detective op de hoogte gebracht, die hierna onmiddellijk verder trok. Om 11 uur had hij alweer verscheidene kilometers afgelegd en volgens afspraak luisterde hij toen nog eens, of het hoofd- kwartier soms nog1 andere opdrachten te verstrekken had. Dat was inderdaad het geval. Thans werd de arrestatie verlangt van John Smuggins, „u bekend" dien wij noodig hebben in verband met den groo ten pareldiefstal. Hij was gisterenavond in Donbury. Ga daar dadelijk heen en breng hem naar Chelmsford. Breng zoo spoedig mogelijk verslag uit. Om tien minuten over 11 werd deze op dracht ontvangen en 20 minuten later was die uitgevoerd. Dit is des te merkwaardiger omdat een gewoon telefoontje van Don- bury naar Londen, waarin dit feit werd meegedeeld, tweemaal zoo lang duurde. De vele menschen die draadlooze be- richten opvangen, begrepen dien dag niet, veel van de geheimzinnige boodschappen omtrent het opsporen van een scheepskok, die de menschen voor het geweldige be drag van vijf shilling had opgelicht. AMUNDSEN'S POOLREIS. De Pool-onderzoeker Amundsen heeft aan de Noordsche bladen bericht gezon den, dat hij van plan is om van Kaup Barrow, in Alaska, uit over de Poolzee te vliegen en dan zonder te dalen door zal vliegen naar Kaap Columbia, waar vroe ger kapitein Godtfried Hansen depots heeft aangelegd. Hij rekent er op, dat de vlucht ongeveer 15 uur zal duren, De aeroplane, die gebruikt wordt, is een Larsenvliegtuig, dat geheel van metaal is en dat 32 uur achtereen in de lucht kan blijven. Voor het geval van een daling, bevat de aeroplane verschillende uitrus- tingsstukken en levensmiddelen. De be- stuurder van het vliegtuig is de meest be- kwame van Noorwegen, Omdal. Als de omstandigheden het hem zullen veroor- loven, zal Amundsen volgend jaar naar zijn schip, de „Maud", terugkeeren. „Aftonposten" heeft, naar aanleiding van den vliegtocht van Amundsen, verschillen de Noorsche aviateurs geinterviewd, doch deze verklaren, dat zij over het welslagen van den tocht weinig kunnen zeggen, daar er tot nog toe geen vluchten in de Noord- poolstreken hebben plaats gehad. Zij ach- ten echter vliegtochten in Poolstreken mo gelijk. De olie- en watervraagstukken zul len geen groote moeilijkheden vormen. DE FILM IN DIENST DER WETEN- SCHAP. De vereeniging voor Volksopvoeding -„Urania" te Praag, heeft de film en de bios- coop in dienst gesteld van de moderne tech- niek. In een reeks leerzame en onderhoudende bioscoopvoorstellingen, die toegelicht zullen worden door de bekende deskundigen, zal men alle gebieden van wetenschap en kunst behandelen. De eerste voorstelling, die den 11 den Maart j.l. werd gehouden, gaf het volgende programma: Houtwinning, wonderen der waterwereld, de wording van het boek menschelijke machines, het draadloos station Nauen. - De wording der kristallen het theorema van Pythagoras. Ook in Engeland wordt een serie films die vergezeld gaan van lezingen vertoond. Op het oogenblik gaat te Londen een film over „Burma", die twee maanden zal gaan. Daarna zullen films vertoond worden, van Marocco en alle andere deelen van de wereld. Sir Francis Younghusband, de president van de Royal Geographical Society, heeft zijn instemming met deze aardrijkskundige films betuigd. MET DRIE-EN-DERTIG MEISJES GELIJKTIJDIG VERLOOFD. Een advocaat in Saksen, met name Lehe, heeft het kuntstukje uitgehaald met drie- en-dertig meisjes gelijk verloofd te zijn. Drie-en-dertig vrouwen ontvingen de liefdesbetuigingen en eerebewijzen van de zen meneer. Zij schrijven hem lieve brieven en borduurden pantoffels voOr hem en hij schreef ieder minnebriefjes en gaf haar lieve complimentjes zonder ooit een er- gerlijke vergissingen te begaan. Hij kon de zoete geheimpjes, die hij met al de vrouwtjes had wondergoed onthouden en was nooit zoo dom om! de een 'n avon- tuurlijk momentje in herinnering te bren gen, dat hij met een ander doorleefd had. Door een ongelukkig toeval kwam het zaakje echter uit en een der verloofden wist er voor te zorgen, dat de veelbeminde advocaat achter slot en grendel kwam. Daar beviel het hem echter allerminst en hij trachtte te ontsnappen, wat hem ook inderdaad gelukte. En al de drie-en-dertig dametjes ont vingen van den advocaat* een brief, waar in hij ieder schreef, dat hij haar slechts alleen bemiride en om haar te kunnen trou- wen uit de gevangenis ontsnapt was. AEROBUS IN FRANKRIJK GEVALLEN Een aerobus an de lijn Straatsburg Parijs, die wegens een motordefect een noodlanding op een daarvoor ongeschikt terrein moest maken, sloeg over den kop, waarbii de inzittenden ernstig werden ge wond. Er zijn echter geen dooden te be- treuren. FAT ALE KRAB VAN EEN KAT. Te Londen is dezer dagen een meisje van 22 jaar overleden aan een bloedver- giftiging, welke zij had opgeloopen oij het spelen met een katje. Het diertje had haai lippen opengekrabd. Haar moeder ver klaarde later, dat het bijna 24 uur had geduurd, voordat ziji er in was geslaagd, haar dochter in een ziekenhuis opgeno- men te krijgen. Drie ziekenhuizen waar zij zich eerst had aangemeld, waren boor- devo!, zoodat haar dochter daar niet kon worder opgenomen. Indien het meisje eerder in een zie kenhuis was opgenomen, zou er volgens den officieelen lijkschouwer, veel kans heb ben bestaan, dat zij er <het leven had af- gebracht. EEN CHANTAGE-AFFAIRE. Dezer dagen meldde zich bij de New- Yorksche politie een man aan, die be- weerde, de moordenaar te zijn van den oud-strijder George Peters, wiens lijk bui- ten New-York aan den weg was gevonden. De man, die zichzelf den moordenaar noemt, is de zoon van den directeur van een groote New-Yorksche bakkerij. Ward, zoo is zijn naam, verklaarde tegenover de politie, dat hij den man doodschoot in zelfverdediging. Peters had volgens hem namelijk aan het hoofd gestaan van een bende, die hem, Ward, had trachten te berooven. Hij zeide, dat de bende hem meer dan 10.000 pond sterling had wetep af te persen onder bedreiging, anders een geheim uit zijn verleden te zullen ver- raden. Ward had daarna weer een brief ontvangen, waarin van Tiem nog een som Van 17000 pond werd geeischt, anders zou zijn leven en dat van zijn vrouw geyaar loopen. Toen hij zijn iiedreigers op den afgesproken plaats ontmoette, trok- ken zij volgens zijn zeggen, hun revolvers. Ook hij trok daarojp zijn vuurwapen en schoot Peters dood. Nadat de andere leden van de bende nog verscheident schoten op hem hadden gelost, gingen zij op de vlucht. WORDT ONS KL'IMAAT WARMER? Het heeft de aandacht van Duitsche onderzoekers getrokken, dat verschillende teekenen wijzen op) (een regelmatig war mer worden van ons klimaat. Onder deze teekenen worden vooral genoemd veranderingen in den trek van vogels en verhuizing van andere dieren. Tal van trekvogels blijven in de laatste jaren in het land, andere diersoorten (70 vogelsoorten alleen al) {lie wegens vroegere veranderingen hun verblijf ver- plaatsen, keeren terug. Men meent daarom, dat een geleidelijke terugkeer van een subtropisch klimaat plaats vindt en dat Europa over een aantal jaren weer temperaturen zal kennen als voor het diluviale tijdperk, toen het Nijil- paard aan de Theems voorkwam, en de Pelikaan bij Nordlingen broedde, DE FATALE HOOGE HAK VAN EEN DAMESLAARS. Te Parijs had dezer dagen, naar de Daily Chronicle verneemt, een serie onge- lukken plaats, waarbij vier personen min of meer ernstig werden gewond en waarvan de oorzaak moest worden gezocht in een hoog dameshakje. Zekere juffrouw Besson wiide namelijk de druk bereden rue Fafayette oversteken. toen haar rechterhak plotseling in de tramrails bleef vastzitten. Een taxi had haar het vqI- gende oogenblik omver gereden. Toen zij werd opgenomen veroorzaakte dat natuur- lijk eenige stagnatie in het verkeer en een trambestuurder, die zijn wagen snel tot staan wilde brengen, zette de remmen wat al te plotseling aan, zoodat de wagen ont- spoorde en de inzittenden door elkander werden geworpen. Terwijl de chauffeur van de taxi, die het meisje had aangereden door een aantal politie-agenten werd achter- volgd, reed hij met zijn wagen tegen een lantaarnpaal. De lantaarnpaal brak af, viel, op het plaveisel en verwondde in zijn val drie voorbijgangers. De onfortuinlijke jonge dame werd met een gebroken been en nog eenige andere verwondingen na^r het ziekenhuis getrans- porteerd. Het duurde een aantal minuten, alvorens men er in was geslaagd, het houten hakje, dat de oorzaak van alles was geweest, uit de rails te verwijderen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 7