AL6EHEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7312 Vrijdag 16 Juni 1922. 70e Jaargang. D I E S T P L I C H T. Qproeping van verlofgangers in werkelijken dienst. BINNENLAND. T W IE3 IE] 3D El BL AD. Het is noodig, zich ten minste een half uur voor het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het sta tion of de aanlegplaats te bevinden. B1JZONDERE BEPALINGEN. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, Da daartoe door den Minister van Oorlog (Marine) verstrekten last, als deserteur afgevcerd. Hp, die zonder geldige reden zich te laat bjj zjjn korps aanmeldt, maakt zicb strafschuldig. Het niet-ontvangen van eene persoonljjke kennisgeving van de oproeping ODtheft den verlofganger gretszins van zjjne verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare kennisgeviDg, altbans zoo de ver lofganger zich op den dag van laa'stbe- doelde kennisgeving niet buitenslands op- houdt en zjjn adres bij den Burgemeester bekend is, EENIG en ALLEEN als BE- W1JS geldt, dat bij behoorlijk is opgeroepen. Verdere inlichtingen zoowel nopens de reis als nopcns het aanvragen van vergoeding kunnen gevraagd worden ter gemeentesecretarie tusschen 10 en 12 nur voormiddags. MINISTER DE ORIAAFF. Aan het slot in een interview dat prof, van Qijn toestond aan een vertegenwoordi- ger van Indische bladen, en waarvan de Telegraaf het een en ander ontleende, le- zen we: En wat Minister de Qraaff betreft. Zijn langsten tijd is hij Minister van Kolonien geweest. Hij zal straks aftreden, ook al zou de politieke constelliatie der Tweede Kamer zijn aanblijven wettigen. Weet u ditj wel zeker, professor? Absoluut zeker! Minister de Graaff blijft geen Minister van Kolonien Heeft de Minister u dit wellicht per- soonlijk verzekerd? Neen, antwoordde lachend prof, van Gijn. Ik weet het niet van hemzellj maar van zijn vrouw FEUILLETON, De Patient van dokter Vincent. door 30) HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) Maar geen van deze zaken was toch zoo belangwekkend als de bewoner van dit on- deraardsch vertrek de man, die dicht bij een komfoor met gloeiende houtskool zat en zijn groote, pezige handen wamide, handen van een Titaan. De man zelf had ook reusachtige afmetingen en mat zeker zes voet vier duim. Zijn hoofd geleek den kop van een leeuw door den overvloed van grijze haren, die tot op zijn schonders vielen. Hi] droeg een blauw buis met koperen knoopen van ouderwetschen snit en zijn broekspijpen verdwenen in een paar H ©zeelaarzen. En toch moest deze reus, die Leeman Tyzards oudoom bleek te zijn, over de honderd wezen. Een wondermensch dus. als hij ten minste even krachtig was als hij zoo op het oog scheen. De kapitein keek den reus nu eens scherp in het gelaat en zijn verbazing groeide. De grijsaard had een frisch, blo- zend gezicht, geen rimpeltje vertoonde zich om de oogen of op 't voorhoofdde hel- dere grijze oogen hadden een vnendelijke uitdrukking en om den jnond speelde een spottende trek. Toen Guyse echter dichter bij kwam, zag hij dat de heer Caleb Tyzard zoo stil- letjes voor zich heen zat te lachen nauw hocrbaar weliswaar, maar daardoor juist KOLON1 ALE WERVING. De Minister van Kolonien heeft in ver band met een daartoe strekkend telegra- fisch verzoek van het Indische legeihe- stuur aan den Commandant van de koi. reserve opgedragen geen onderofficieren van de Nederlandsche landmacht onver- schiilig van welk wapen, meer aan te ne men voor een vaste' of een tijdelijke ver- bintenis bij het N. I. leger. Hiervan zijn slechts uitgezonderd zij, die reeds eene toezegging van den comman dant der koloniale reserve ontvingen. FACILITEITEN VOOR DE PERS. Ment seint aan het Haagsch Aneta kan- toor: Er bestaat sinds eenigen tijd op het vliegvela Croydon bij Londen een groote concurrentie tusschen de verschillende Lucntvaartmaatschappijen, die op Parijs vliegen, om het krantenvliegtuig zoo vroeg vreemd en angstwekkend. Het kon alles beteekenen. dit zachte gegrinnik, kwaad- aardigheid of vreugde bij het weerzien van den zoo lang onzichtbaar gebleven „dier- baren bloedverwant". En de oude bleef ge durende het geheele onderhoud op die ma- nier lachen, wanneer hiji ten minste geen deel nam aan het gesprek. Zijn stem was diep en vol. Kapitein Guyse had geen hazcnhart, maar hij begon toch te begrij- pen, waarom zijn collega, die nooit zijn moed had kunnen stalen op het slagveld, zoo angstig was geweest. Van een ding was kapitein Guyse echter zeker na- meiijk dat de oude Caleb nog in het voile bezit van zijn verstandelijke vermogens was. De kleine jongen sloot de deur en deed er den ketting weer op, en de bezoekers gingen naar den ouden man toe, die hen zwijgend gadesloeg, totdat ze bij het kom foor waren gekomen, waarboven hij zijn handen war/fnde. Toen kneep hij zijn groo te oogen pfotseling half dicht en vroeg: „Wat moet je van mij hebben, neef Leeman, na twintig jaar?" „Ik ik heb zelf niets van u noodig." stotterde de dokter, Kapitein Guyse, mijn vriend, wilde de oude tunnel eens zieti en ik dacht niet, dat u er iets tegen zou heb ben, dat hij uw schuilhoek meteen eens beziehtigde." De honderdjarige lachte heusch en richt- te toen zijn blik op Guyse, hij slaagde er in dezen heer eenigszins van zijn stuk te brengen, door kortweg te vragen „Uw dienaar, mijnheer. En welke mis- daad wilt u bedrijven?" Guyse vond spoedig zijn zelfbeheer- sching terug. Hij gevoelde, dat hij hier zijn meester gevonden had, iemand, die bij mogelijk de lucht in te zenden. Die con currentie is zoo groof, dat een vlieger onlangs, toen hij zich verslapen had, in zijn piama naar Parijs is geviogen om den anderen mededinger nog voor te zijn. Want elken dag gaan duizenden couranten nog nat van de pers per vliegtuig uit Lou den naar Parijs. De vliegtuigen vertrekken daartoe, sommige om 6 uur, andere reeds om 51/2 uur en enkele zelfs om 5 uur des morgens. De Engelsche couranten met be- stemming voor Nederland en dit zijn er per dag nog wel een kleine duizend, ver trekken in den regel met het vliegtuig der Kon. Luchtvaart Mpij., dat om 10 uur uit Croydon naar Rotterdam en Amsterdam gaat. Gedurende de Haagsche conferentic echter zal de Kon. Luchtvaart Mpij. op verzoek van Van Ditrrkar'sTlourantenimport het vertrek van dit toestel op 6 uur des morgens stellen. Het vliegtuig wordt dan volgeladen met Engelsche ochtendbladen, zoo als Times, Daily Mail, Daily Chronicle, .Morning Post, Manchester Guardian, die dan ten getale van duizenden tegen het ontbijt in Den Haag en Rotterdam en Am sterdam verkrijgbaar zullen zijn. De jongens die deze couranten in Den Haag zullen rondbrengen krijgen een af- -zonderlijke uniform en de leden der En gelsche delegatie, de vertegenwoordigers der Engelsche pers en de vele buitenlan- ders, voor wie de Nederlandsche ochtend bladen onleesbaar zijn, zullen op denzelf- den tijd als de Engelsche le- zers de Engelsche ochtendbladen kunnen inkijken. De dienst van dit vroege kranten- vliegtuig der K.L.M. begint 14 Juni en zal duren zoolang de Haagsche conferentie dit wenschelijk maakt. EEN EIGEN AARDIG ADRES OVER HET TAPVERBOD. Naar „het Vad." meldt werd eenigen tijd geleden het volgend adres aan H. M. de Koningin verzonden: Geeft met bewuste onderdanigheid te kennen Jan ten Hove, oud vier en zestig jaar, gepensioneerd hulpprediker uit Ned. Indie en wonende Omhstraat 134, 's-Gra- venhage dat hij, in zake alcoholica meent te moeten verschillen van hen, die door wettelijke bepalingen drankgebruik en drankmisbruik willen tegengaan en hierme- de geheel negeeren de diepte van 't ziel- kundig vraagstuk dat er schuilt achter de behoefte aan bedwelmeijde dranken: dat door burgemeester en wethouders van 's-Gravenhage in werking is g'ebracht een tapverbod van sterken drank op de meeste Christeiijke feestdagen, op verjaardagen van het vorstelijk huis enz. dat indien burgemeester en wethouders voorzegd, binnen de limieten van politie- verordeningen het recht hadden om be- doeld verbod uit te vaardigen, ze ook de vrijheid hadden om dat verbod niet te creeeren; dat duizenden matige gebruikers van al coholica op gemelde dagen hun gewoonte niet kunnende volgen, onwillekeurig in een associatie van begrippen en stemming gera- ken, die niet ten goede kan komen aan den eerbied voor religie en vorstenhuis. Weshalve adressant Uwe Majesteit on- derdaniglijk verzoekt Haar hoogen wil te sturen in de richting die opheffing van voorzegd verbod ten gevolge heeft. 't Welk doende, enz. DE U1TVOER VAN VLEESCH. De Minister van Landbouw heeft alle landen van Europa aangewezen als de lan- den, naar )velke het verboden is vleesch, hetwelk niet voorzien is van een of meer merken, als bewijs, dat het bij een van Rijkswege ingestelde keuring voor uitvoer geschikt bevonden is, uit te voeren en aan een middel van vervoer tot uitvoer aan te bieden. intuitie zijn plannen wist. Hij lachte dus eens vriendelijk. ,,Er worden veel waar- htden schertsend gezegd, mijnheer Ty- zard, was zijn onzijdig antwoord. „Dat is geen scherts, vriendje," don- derde de man opeens. „lk ken mijn neel Leeman goed genoeg, om te weten, dat hij het geheim van jnijn schuilplaats niet aan iemand zal verraden, die niet den strop om zijn hals zou kunnen aanhalen, gedegenereerde nakomeling van zijn voor- vaderen. Ik wed er een pond beste tabak onder, .kereltje, dat jij en ik collega's zijn, en dat jij net zoo goed als ik al jaren geleden had moeten zijn ingerekend." ,,Nu, dan schijnen wiji geen loon naar werken te hebben gekregen," lachte Guy se weer. „Maar", voegde hij er ernstiger bij, „ik moet wel „zaken met u doen". Neen niets, dat uw of mijn verleden be- treft, dat moeten we piaar laten rusten. Het gaat nu over heel iets anders, en ik zou u graag eens rustig spreken. Van uw neel heb ik gehoord, dat u al jaren lang heel afgezonderd teeft, dat zal u op de*i duur toch gaan vervelen. En daar- om zou ik u gaarne als u het goed vindt althans, wat gezelschap geveh, dat u zou kunnen opvroolijken en u gelegenheid zou geven om te bewijzen, hoe weinig u om conventie geeft." De heer Caleb Tyzard lachte luid en lang, hij deed niet meer de minste poging om zijn pret te verbergen, en intusschen dwaalden rusteloos zijn groote handen bo- ven het vuur. Toen klonk luid zijn zwa- re stem: „Zebby". De jongen, die de bezoekers had bin nen gelaten, kwam uit de duisternis naar voren. En Guyse merkte, dat deze minia- In de Staatscourant van Donaerdag zijn opgenomen de bepalingen in zake den uit voer van vleesch. EEN BEZUINIGINGSWEEK. De Vereeniging van ambtenaren der Ge- meentefinancien te 's-Gravenhage heeft een aantal colleges en vereenfgingen een cir- culaire gezonden om mee te deelen, dat bij haar het plan is gerezen om indien mo gelijk, in den loop van dit^ jaar te geraken tot het houden van een bezuinigingsweek. Hiermede wordt beoogd om door voor- aanstaande mannen op het terrein van be- drijfsorganisatie en beheer, zoowel bij pu- bliekrechterlijke lichamen als bij particu- liere ondernemingen voordrachten te doen houden ten einde zoowel in het algemeen maatschappelijk belang als in het belang van bepaalde ondernemingen wegen aan te geven en lijnen uit te stippelen, die zullen voeren tot een zoo noodizakeljjke kostendaling over de geheele lijn van be heer, productie en verdeeling en dat niet slechts voor de publiekrechterlijke huishou- dingen en bedrijven, maar ook voor de particulieren met ter zijdestelling van de politiek. Gedurende de bezuinigingsweek zouden dan de publiekrechterlijke onder nemingen alsmede de particulieren en ook de leveranciers van hulpmiddelen, de ge legenheid kunnen bieden om hun inrich- ting en hun artikelen ten toon te stellen en te laten bezichtigen. Zij zouden op haar speciaal terrein ten toon kunnen stellen het beste wat zij kunnen bieden. Aldus zou zonder noemenswaardige kosten een ge heel kunnen worden verkregen, dat niet zal nalaten resultaten op te leveren. De vereeniging meent, dat de bezuini gingsweek zich niet dient te beperken tot het publieke terrein, doch ook het par- ticuliere bedrijf enz. dient te omvatten, om- dat beide elkaar zeer nauw beinvloeden en oindat het bezuinigingsvraagstuk van in- grijpende beteekenis is voor de geheele samenleving. Daarom verzoekt de vereeni ging een persoon en een plaatsvervanger om deel uit te maken van een commissie, welke commissie het gestelde doel gehee) zelfstandig zal nastreven. Zij had zich voor- af van de medewerking van het gemeente- bestuur van Amsterdam verzekerd. De eerste samenkornst der commissie zal gehouden worden op Dinsdag 27 Juni in het Stedelijk Museum te Amsterdam. DE NIEUWE KATHOLIEKE PART1J. Na de Maandag te Utrecht gehouden ver- gadering van de Nieuwe Katholieke Partii is bij de leiding van de N. K. P. een tele gram van het Episcopaat ingekomen, waarin wordt verklaard, dat de hoogste Roornsch- Katholieke geestelijkheid haar verlangen te kennen geeft, dat de N. K. P. haar actie zal staken. Naar aanleiding van den inhoud van dit telegram heeft het Hdbl. een onderhoud ge- haa met een vooraanstaand lid van de Nieuwe Katholieke Partij. Deze deelde mee, dat spoedig een nieuwe vergadering der par tij wordt gehouden, waarin hoogstwaar- sehijnlijk zal besloten worden, de afzonder- lijke aetie stop te zetten en tot liquidatie over te gaan. „De meerderheid zal zich stel len op dit standpunt, dat het verlangen van de hooge geestelijkheid zooveel is als een bevel en zij zich bereid verklaart, de gevol- gen op zich te nemen". Mocht van de op heffing der N. K. P. het gevolg zijn, dat bij de a.s. verkiezingen duizenden R. K. kiezers zullen stemmen op den Vrijheids- bond en andere met-katholieke, behou- dende partijen, dan gaan de menschen van de vroegere N. K. P., die er herhaaldelijk tegen waarschuwde, volkomen vrij uit. „Zij zullen hun plicht als goedc Roomsch- Katholieke hebben gedaan." tuur-oppasser uitstekend gedisciplineerd was „Geef mil een kroes rum en stop mijn pijp,'' beval Caieb. „lk kan mijn beenen niet meer gebruiken, maar mijn armen des te beter," verklaarde hij grinnekend. „Maar ik wordt uitstekend opgepast door Zebbv en mrjn andere nakomelingen in het derde en vierde geslacht." Toen zijn bevelen uitgevoerd waren en de steenen pijp behoorlijk aan het kom foor was aangestoken, deed hij een paar trekken en commandeerde: „Ga nu spelen, eekhoorn." De jongen, die vol eerbied voor den ouden man was blijven staan en met groote cogen de zware rookwolken had gevolgd, keerde zich om en verdween zoo haastig uit de spelonk, dat Guyse niet dan met groote moeite zijn bewegingen kon volgen. Maar hij merkte toch op, dat het ventie tenslotte verdween vlak naast een wijd- gapenden berenkop, die met nog andere tropeeen tegen den wand van het vertrek was gespijkerd. De Methusalem bij het vuur keek met genoegen naar het verbaasde gezicht van den kapitein. „Dit toevluchtsoord is vol verrassingen, kapitein," spotte hij. Som mige zijn onaangenaam en gevaarlijk, en zouden u nog Wel eens leelijk kunnen over- vallen, als wij nief zulke goede vrienden waren. En nu ter zake. Wat heeft u en mijn dierbaren bloedverwant gebracht bij hem, die tachtig jaren lang den beul voor den gek heeft gehouden?" „Ja, laten we het daar eens over heb ben," zeide Guyse, terwijl hij op den rand van de tafel ging zitten. „Die onaangename verrassingen zullen waarscttijnlijk de hoofdschotel vormen onzer besprekingen." Tegen het te verwachten voorstel tot likwidatie zal, meende de zegsman van het blad, een minderheid wel een en ander inbrengen. Er zijn er van meening, dat het oedoelde telegram van het Episcopaat geen bevel inhoudt om met de actie te staken doch slechts het verzoek aan het verjanger. der hooge geestelijkheid te vol- doen. Zij redeneeren aldus, Jat reeds eer en herhaaldelijk leden van de N. K. P. zich met de hooge geestelijkheid in verbin- ding hebben gesteld en dan ook verna- men, dat van die zijde het gescheiden op- treden bij de verkiezingen, in het belang der katholieke zaak, werd betreurd. Dit telegram zegt, volgens hen, niet veel meer. En als de meerderheid zou willen besluiten, de actie stop te zetten, dan zou zij daartoe slechts voorwaardelijk wil len besluiten, ten einde onmiddellijk ge- reed te zijn, als de oude R. K. partij in de praktijk blijkt geen duimbreed van haar socialistische' politiek af te wijken." Zooals gezegd, oesloot hij, geloof ik niet, dat die meening succes zal hebben. Binnenkort zal dan ook wel tot opheffing van de Nieuwe Katholieke Partij worden besloten. ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS. Bij beschikking van den Ministei van Oorlog is bepaald: Het licht arrest (ingevolge art. 78 van het dienstplichtbesluit, toe te passen op ge- lijke wijze als kwartierarrest), opgelegd in gevolge art. 42, eerste lid der dienstplicht wet, moet bij voorkeur worden ondergaau in de naastbijgelegen kazerne van het wa pen, waartoe de verlofgangers behoort. Ligt die kazerne echter op grooten afstand van de woon- of verblijfplaats van den verlofganger, dan wordt een der nicest nabij die woon- of verblijfplaats gclegen kazemes aangewezen. Het streijg arrest (ingevolge art. 78 van het dienstplichtbesluit, toe te passen op gelijke wijze als provoostarrest), opgelegd ingevolge art. 42, eerste lid, der dienst plichtwet, moet in den regel worden on- dergaan in de provoost van de kazerne, het dichtst gelegen nabij de woon- of verblijfplaats van den gestrafte en slechts bij gebleken noodzakelijkheid in een huis van bewaring. De districtscommandant bepaalt den da tum waarop de kazerne, waar, en het korps of korpsgedeelte, waarbij de verlofganger het hem opgelegde arrest moet ondergaan. Aan den commandant van bedoeld korps of korpsgedeelte geeft hij van een en an der kennis met vermelding van den duur en van de reden der straf. Ondergaat de verlofganger het arrest bij een ander corps dan dat, waartoe hij behoort, dan geschiedt gelijke kennisgeving aan den commandant van laatstbedoeld korps. Uit de aan den verlofganger af te geven straforder moet blijken, dat deze zich tot het ondergaan van de hem opgelegde straf op de aangegeven plaats en het bepaalde uur moet aanmelden, gekleed in uniform en voorzien van zijn zakboekje en strafor der. Is hij niet in het bezit van militaire bovenkleeding of kan hij die kleeding niet dragen, dan behoort dit op de straforder te worden aangeteekend. Mist hij zijn zak boekje, dan wordt door den districtscom mandant bij het korpe een nieuw aange- vraagd, hetgeen met ae straforder aan hem wordt uitgereikt. Van de straffen, aan de verlofgangers opgelegd, geschiedt aanteekening in de staflijsten bij de korpsen. ARGENT1JNSCH VLEESCH. Dr. B. schrijft in de Haagsche Vrouwen- kroniek o.a. Het is zeer toe te juichen, dat onze Re- geering deskundigen naar Argentinie heeft HOOFDSTUK XIX. Van onoprechte glimlactijes. Lady Uvedale legde plotseling een voor- liefde voor lange wandelingen aan den dag, en scheen het liefst in de open lucht te vertoeven. Dit ongewone afwijken van haar ingeboren indolentie vertoonde zich het eerst op den dag, dat zij kapitein Guyse beloofd had zijn vrouw te zullen worden, en den volgenden morgen was er nog geen verbetering in dezen toe- stand waar te nemen. Clarice was maar half ingenomen met die plotselinge le- vendigheid, en schreef het toe aan den wensch van haar sfiefmoeder om door verdubbelde waakzaamheid alle geheime ontmoetingen tusschen het jonge meisje en Cosmo te voorkomen. Bijna elken dag hadden ze elkaar „toevallig" ontmoet; soms in een van de nauwe dorpssfraten, soms op het strand; maar langzamerhand hadden de jonge menschen gevonden dat het iets was, dat hun toekwam. Want in dien tusschentijd was Clarice altijd heel verdrietig naar ,,Heideoord" terugge- keerd als Cosmo niet op de een of an dere plaats van zijn fiets was ge'sprongen en een efnd met haar had opgeloopen. En dat .kwam alleen maar voor op dagen, dat hij onverwachts was geroepen bij een patient, die heel ver weg woonde; Clarice voelde zich die dagen echter altijd heel verlaten, ofschoon ze de verklaring van zijn niet-verschijnen kende. Ze had dan ook in Rockhaven geen enkelen anderen kennis. (Wordt vervolgd.) 1 NSCHE COURANT De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de in het verlofgangersregister dezer Gerneente ingeschreven verlofgangers, hieronder vermeld, bij dezen worden opgeroepen om zich op den datum en voor den diHir, achter ieders naam aangegeven, kraehtens art. 77 eerste lide in het dienstplichtbesluit, m verband met art. 50, derde lid der dienstplichtwet in werkelijken dienst te begeven. NAMEN en tfoORNAMEN DER VERLOFGANGERS. LICHTING KORPSEN en ONDER- DEELEN. GARNIZOENS- PLAATS. DATUM, voor de OPKOMST BEPAALD. DUUR VAN DEN WERKELIJKEN DIENST. Kamerik Hendrik Gerrit 1918 14 R. I. I B 4 C Bergen op Zoom 14 1922. Augustus 8 dagen. W1JZE EN UUR VAN OPKOMST. De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen. dat zij zich, ieder op den voor hem aangegeven dag, in uniform ge- kleed en voorzien van hun verlofpas (zakboekje), alsmede van alle verdere tot hun verlofsuitrusting behoorende voorwerpenbij hun korps aanmelden uiterlijk des namiddags vier uur. Indier. zij echter, om voor vier uur te kunnen aankomen, zich reeds den dag te voren op reis zouden moeten begeven, behoeven zij, althans zoo zij binnen het Rijk verblyf houden, de reis eerst aan te van gen op den dag der opkomst en zich eerst zoo spoedig mogelijk na vier uur aan te melden. VERVOER. De verlofgangers die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wie* zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt ingevulde vervoerbewijzen en passagebiljetten, behoeven zich voor hun vertrek naar het korps niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn dat hun het zakboekje wordt terug- gegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of paseagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten werkdag voor hun vertrek, naar het korps des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, naar de gemeente-secretarie begeven tot het in ontvangst nemen van de vereischte bescheiden. DAGGELD. De verlofgangers, die zich vier of meer uren voor het tijdstip van aanrnelding op reis moeten begeven, genieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van f 0.25, ongeacht den rang. dien zij bekleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wenschen te ontvangen, moeten het in ontvangst nemen ter Gemeente-secretarie, den laatsten werkdag voor het vertrek naar het korps ZIEKtE. Ingeval ziekte of gebreken de opkom6t van den verlofganger mochten verhinderen, dient hiervan zoodra mogelijk ter gemeente-secretarie te worden overgelegd een gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. Na zijn herstel moet hij zich onverwijld bij zijn korps vervoegen. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin bij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, kunnen belanghebbenden in aanmerking komen voor het ontvangen van een Het verdient aanbeveling de geldelijke vergoeding aanvraag om vergoeding zoodra mogelijk in te dienen Ter Neuzen, 15 Juni 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5