r p"W'Z0° JURGENS' FUNSTE MELANGE j VER7ANGT DE FUNSTE BOTER ffr- L!-T< X&ED1KB&V &TE& GEMENGD£ BERICHTEN, „steunkas" f 83,42 en gaf jf 84 uit, zoodat deze tekort kwam 0,58. Over het gefieele jaar werd door de ver- I eeniging ohtvangen: contribute f 2480,00, donateursgelden 84,08, subsidie van de gemeente 50, rente Grootboek N. W. S. j 45, idem Rijkspostspaarbank f 37,25, di- versen f 24,56, samen 2721,70. Uitgegeven werd: voor ondersteuning van zieken 3294,41, bodeloon 320,50, gratificatie aan het bestuur 135, zaalhuur en onkosten van vergaderingen f 111,89, drukwerk en schrijfbehoeften f 67,20, uit- keering bij overlijden van 2 leden 40, bodeloon voor ophalen donateursgelden 8.40, diversen 19,01, totaal 3996,41, alzoo een nadeelig slot van 1274,62. waar- door het kapitaal der vereeniging terugliep tot bovenvermeld bedrag van f 1859.31. Voor d^ ,,Steunkas" werd over het jaar ontvangen f 293,72 en uitgegeven f 270, nl. 245 voor ondersteuning van zieken, /20 bij het overlijden van een oud-lid en f 5 voor gratificatie. aan den bode. Deze rekening leverde dus een voordeelig saldo van f 23,72, waardoor het kapitaal dezer kas steeg tot f 967. In haar verslag wijst het bestuur op het groote nadeel, dat de kas der vereeniging in het afgeloopen jaar heeft geleden. niet- tegenstaande verdubbeling der contributie, wegens de vele zieken en het vertrek uit de gemeente van verschillende leden. De lang- durige malaise is oorzaak, dat zich weinig nieuwe leden aanmelden en ook het aantal donateurs vermindert steeds. Het bestuur bejammert dit, daar de ver eeniging noch op godsdienstig, noch op po- litiek terrein werkzaam is, en uitsluitend ten doel heeft elkander in tijd van ziekte ge- ruimen tijd te steunen, waarvoor zij ieders sympathie verdient zonder onderscheid van richting of "belijdenis. DRANKBESTRIJDING. De verkoop der blauwe bloempjes heeft alhier opgebracht 51,56. DE VERGADER1NG DER S. D. A. P. J.l. Woensdag trad alhier in een open- bare vergadering der S. D. A. P. op de heer W. H. Vliegen, lid der Eerste Kamer en vethouder van Amsterdam, die ook klaagde )ver de weinige geestdrift die voor de ver- iiezingen bestaat. Toch acht hij die van het jrootste gewicht, omdat zij zullen bes'.issen rver de richting welke de regeering in de terstvolgende periode nemen zal. En deze beslissing valt in een tijd van reactie, van stilstand of teruggang op het gebied der sociale maatregelen, tot nadeel der arbei- ders. Hij meent, dat het er bij de' verkiezingen om zal gaan, of in de komende 4 jaren de Vrijheidsbond zal heerschen of de S. D. A. P., of zooals de heer Troelstra heeft gezegd, of het kapitaal het volk zal beheerschen ot het volt het kapitaal. De Vrijheidsbond geeft den toon aan, de Roomsch-Katholieken en anti-revolutionairen zingen in hetzelfde koor en de Chr. Hist, zijn altijd verkapte liberalen geweest. Hij vreest, dat, indien de socialistische beweging zich bij de verkie zingen zal laten terugdringen, de arbeiders- klasse dit geducht zal ondervinden en hoopt daarom, dat de S. D. A. P. versterkt uit den strijd zal komen. De vergadering was druk bezocht. EEN M1DDENSTANDSCANDIDAAT. In het lokaal van ,,'s Lands Welvaren' sprak Woensdagavond voor een zeer klein gehoor de heer Maljaars, no. 1 op de lijst van het centrale blok aller middenstanders, die verklaarde te willen optreden voor den verdrukten en vertrapten middenstand, waarvoor volgens hem niemand in de Twee- de Kamer opkomt. Voor de ontwikkeling van het program zijner partij wees hij op de wijze waarop hij zijn mandaat als lid van den gemeenteraad van Middelburg vervult. Zooals hij daar handelt, zal hij dit ook even- tueel in Den Haag doen. Hij vraagt niet naar partij, maar wat hij acht in het alge- meen belang te zijn. Hij eindigde met de op- wekking, dat de kiezers op 5 Juli a.s. den candidaat zullen stemmen, dien zij het best geschikt achten hunne belangen te behar- tigen. DE AFDEEL1NG PADV1NDERS TER NEUZEN. Wij ontvingen het verslag der afd. Pad- vinders alhier over het afgeloopen jaar. Geklaagd wordt over gemis aan medeleven der ouders. De verslaggever, tevens hopman van den troep veronderstelt, dat ook bij hem voor een deel daarvan de schuld ligt daar hij ingevolge zijn maatschappelijken werk- kring weinig gelegenheid heeft omgang te zoeken met de ouders en onderwijsauto- riteiten. Alleen de zekerheid, dat geen ander bereid zou zijn hem als leider te vervangen, heeft hem dan ook alleen voor het loopende jaar, doen aanblijven. De geest in den troep was goed, hoewel de ernst bij vele jongelui nog te wenschen overliet. Uit het groote verloop bij den troep blijkt, dat velen, die zich „padvinder' waanden, door het loopen in de uniform, niet den waren zin der belofte hebben be grepen. immers, door 't afleggen daarvan, krijgt men verplichtingen voor zichzelf, die men maar niet kan afschudden, als bij het bedanken voor een of andere willekeurige club. Het verslagjaar ving aan met 30 jon- gens en eindigde met 17 padvinders en 3 leerlingen. De aanmerkelijk geslonken troep is echter in gehalte toegenomen en gaat on- der de 3 ambitieuze vaandrigs een goede toekomst tegemoet. De afdeeling bleef in het bezit van haar troeplokaal, waarin de jongens een aangenaam tehuis vinden. Herinnerd wordt aan de in Maart gehou- den gymnastiekuitvoering onder leiding van den heer Duizendstra, wiens verlies voor den' troep, door vertrek naar elders wordt betreurd. Verschillende jongens leer- den met succes zwemmen. De cursus voor eerste hulp bij ongelukken, die, jammer ge noeg, niet door alle oorspronkelijke deelne- mers tot het eind werd gevolgd, leerde veel nuttigs in het belang van de hulpbehoeven- de menschheid. Het Pinksterkamp werd onder leiding van den hopman gehouden bij Valkenisse op Walcheren en verliep uitstekend. In de eer ste helft van Augustus werd gekampeerd in de duinen te Cadsand, vandaar werden aar dige uitstapjes naar Belgie gehouden. Gedurende den zomer en herfst werden buitenoefeningen gehouden en bij het kor- ten der dagen de repitities aangevangen voor de uitvoering ten voordeele van de na- gelaten betrekkingen der „Brandaris" en ..President van Heel", welke uitvoering veel succes had en een mooi resultaat opleverde. De afdeeling kreeg dezen winter de be-v schikking over een reizende bibliotheek, waarvan goed gebruik werd gemaakt. Ook wordt door verschillende jongens reeds ge- profiteerd van de vakbibliotheek der cen trale vereeniging. De contributies hadden f 80 opgebracht, doch door aanschaffing eener legertent was er een tekort van f 50, hetgeen door een vrijwillige storting door de bestuursleden is aangezuiverd. Uit den aard der zaak (art. 3 der Pad- vinderswet luidt: Een padvinder heeft tot plicht anderen te helpen en voor anderen nuttig te zijn) werd zooveel als zulks noo- dig was, hulp verleend bij liefdadig werk. Speciaal wordt vermeld de collecte voor de Weensche en ook die voor de Russische kinderen, resp. onder leiding van den bur- gemeester en het Roode Kruis. WATER-OVERVLOED. Was er tot voor enkele dagen waternood, zoodat door het gemeentebestuur reeds maatregelen waren getroffen voor aanvoer van water, de regenbuien van de laatste week gaven een beter verschiet. J.l. Woens dag werd onze gemeente echter rijkelijk ver- zadigd. Des namiddags brak een reeds en kele uren dreigende donderbui los en de regen viel bij nooit gekende stroomen. Voor vele huismoeders was het volop klateren in den regenbak een hoogst welkom geluid, doch in de lagere stadsgedeelten was de mild vallende regen al spoedig en bij her- haling een ter dege gevoeld ongerief. Het was voornamelijk de Elleboog en den Ach- terweg die het weer moest ontgelden, doch ook in de Vloo^wijkstraat bleven de wonin- gen Voor het binnenstroomende water niet gespaard en op andere gedeelten dreigde het. He) water steeg tot een tot hiertoe niet gekende hoogte. Een en ander was het gevolg van den geweldigen waterval. Zooals bekend mag verondersteld worden kan de stadsriolee- ring alleen water afvoeren, wanneer het water in de haven zoover gedaald is, dat de uitmonding beneden het waterpeil komt. Het grootste deel der kom, omsloten door Nieuwstraat, Noordstraat, Schoolweg en Grenulaan, sueert door het riool uitmon- dende in de middenhaven. Naar berekening is op die oppervlakte gevallen een hoeveel- heid van 8000 M3. water, waarvan kan be- rekend worden, dat ongeveer de helft in regenbakken wordt opgevangen of in den grond verzinkt. Er resten dus 4000 M3. die in de riolen berging moesten zoeken. Want, het heeft de aandacht getrokken, dat zich hier de donderbuien meestal ontlasten tegen of met hoog water, nimmer bij laag water, Zoo was het ook Woensdag. Het was pas tegen 6 uur hoogwater. Er was dus geen sprake van natuurlijke afvoer, toen de regenbui losbarstte. En, al had men door een bijzondere omstandigheid kunnen con- stateeren, dat de riolen des voormiddags geheel ledig waren, deze bieden slechts ruimte voor berging van 350 M3. water. Geen wonder dus, dat een overstrooming der lagere gedeelten volgde. De pomp bij de haven verwerkt wel 150 M3. per uur, doch wat beteekent dit op die groote hoeveelheid water, nog minder de 30 M3., die de motor- spuit kan verwerken, welke, om den goeden wil te toonen, ook in werking werd gesteld om de gedupeerde bewoners zoo spoedig mogelijk uit hun onaangenamen toestand te verlossen. Het was echter eerst ongeveer 11 uur, toen de watersnood geweken was, het tijdstip van laag water. Gisteren zijn terstond maatregelen genomen om de over- stroomde beerputten te ledigen. Wat zich thans voordeed, kan iederen zomerdag ge- beuren en indien er een middel kan bedacht worden, om de bedreigde inwoners voor een herhaling van deze onaangename ervaring, om geen ander woord te gebruiken, te be- hoeden, mag voorziening zeker urgent ge- noemd worden. TRAMWEG BRESKENS—SLUIS. In Staatsblad no. 341 is afgekondigd de wet van den 19den Mei '22 tot verklaring van 't algemeen nut der onteigening ten behoeve van aanleg van een tramweg van Breskens over Cadzand en Retranchement naar Sluis met zijlijnen van Cadzand naar de haven van Cadzand en van Retranche ment naar de Belgische grens in de rich ting van Knocke. SAS VAN GENT. Behalve plenty regenwater, waaraan toch al geen gebrek was, bracht eene wolkbreuk ons Woensdagmiddag eene reeks van on aangename beproevingen. In de eerste plaats deze, dat de meeste dakgoten niet berekend zijn op zulke over- weldigende neerstortende watermassa's en zich ,,'t kostelijk nat" in dergelijke omstan- digheden quand meme een weg baant, liefst in eene richting, waar men 't minst er op gesteld is. Zoo zag menigeen zijn huis onderloopen ondanks het beschuttende dak boven zijn hoofd. Een andere calamiteit kan je van onderop bedreigen als de ondergrondsche geleidin- gen niet open zijn. Om die reden stonden dan ook tijdens en na dfin regenval van Woensdag een gedeelte van de Sassche straten blank en een groot aantal kelders, keukens, kamers en stallen voeten hoog onder water. Men kan van het goede ook te veel heb ben HULST. Zooals ook reeds in verschillende andere gemeenten, is men er hierop bedacht het zilveren regeeringsjubile van H. M. de Koningin in het volgend jaar luisterrijk te vieren. De vereeniging tot bevordering. van vreemdelingenverkeer nam daartoe het ini- tiatief en besloot dit te doen op Vrijdag31 Aug., Zaterdag 1, Zondag 2, ep Maandag 3 September 1923. GRAAUW. Zooals reeds is gemeld, herdacht de heer E. J. Vermandel jl. Zondag zijn zilveren jubile als gemeente-ontvanger. In die functie verwierf hij aller achting. Door den burgemeester, den heer Van Campen, werd hem, in welgekozen woorden, na- mens den gemeenteraad en den secretaris een fraai elkenhouten schrijfbureau aan- geboden. Getroffen door de hem te beurt gevallen onderscheiding dankte de jubi- laris, verklarende, dat dit hem zal aan- sporen om op den ingeslagen weg voort te gaan. Des avonds werd door het fanfarege- zelschap een serenade gebracht, terwijl de jubilaris den gemeenteraad en den secre taris een souper aanbood. Zondag 18 Juni 1922. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechibank te Middelburg Zitting van 16 Juni 1922. Veroordeeld wegens overtreding rijks- belastingwetten: F. K., oud 54 j., venter te Sas van Gent, tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. E. D., oud 23 C landbouwersknecht te IJzendijke, tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. Th. de D., oud 31 j., veldarbeider te Biervliet, tot 5 gld. boete of 5 jdagen hecht. <A. P., oud 23 jaar, electricien te Sel- zaete, tot 10 gld. boete of 10 dagen hecht plus 25 gld. boete of 25 dagen hecht. 18jarige moordenaar werd gehangen, voor wien uit 't publiek tal van verzoeken om gratie waren gekomen. In het geval van True was van geen enkel gratie-verzoek sprake. De Engelscbe bladen weten mee te deelen, dat True, ondanks z'n hooge af- komst, een beroepsmisdadiger was in 1913 in Californie wegens diefstal van postwis- sels 15 maanden gevangenisstraf heeft on- dergaan en voorts, dat hij allerlei ambach- ten heeft gehad, en o.a. politie-agent en bokser is geweest. Het geval-True zal nog een naspel heb ben. In het Lagerhuis zal erover gei'nter- pelleerd worden en men spreekt reeds van het aftreden van Minister Shortt. BOOS WEER. Een hevige storm heeft een deel van New- York en New-Yersey geteisterd. Het aantal dooden wordt of vijftig geschat, de schade op duizenden dollars. De meeste sjacht- offers zijn omgekomen, door verdrinking ter hoogte van City-Island, waar veel menschen in kieine booten op de rivier verfrissching zochten. Er zijn verder vijf menschen ge- dood en dertig gewond bij de ineenstorting van het pleizierrad, dat de inzittenden in het water van Long-Island wierp. EIGENAARDIGE MELKD1EF. Een landbouwer te Obbicht had reeds eenigen tijd gemerkt, dat 's morgens zijn koe in de weide gedeeltelijk was gemolken. Er werd aan diefstal gedacht. Een dezer nachten werjj evenwel eengroote trek- hond op heeterdaad betrapt. Hij voorzag zich elken nacht flink van de melk, welke hij de koe afzoog. Er waren nachten, dat de eigenaar der koe zelfs 5 a 6 liter melk miste. NIEUWE STER. Di. Plaskett van de Victoria-Universiteit in Britsch-Columbia, heeft een nieuwe ster ontdekt, die naar hem is genoemd. Ze is, aldus een draadloos bericht, vijfmaal groo- ter dan eenig ander hemellichaam. 160 maal zoo groot als de zon en 12.560 millioen mii- len van de aarde verwijderd. DRAADLOOZE FOTO's. Draadloos fotografieen door den ether te slingeren, is, volgens de New-York World gelukt tusschen de stations Rome en Bar Harbor (in den Amerikaanschen staat Mai ne). Dr. Arthur Korn, professor in de elec- trofysica aan de Technische Hoogeschool te Berlijn, gaat voor uitvinder door. De resul- taten van een proefneming zijn in de World afgedrukt. De reproductie eischt nog veel verbeteringen, maar men mag veilig aan- nemen, dat de grondslagen van Korn's me- thode goed zijn, voor verbetering vatbaar en van groot nut tevens in de toekomst. Het grondbegrip is: een codificatie van grotpen van knopen en buiken, opgevangen uit de lucht door een camera, die speciaal geregeld is voor de impulsen. Het verzen- den der ontladingen vereischt technische INGEZONWKN JIEOEDEELINGEN, M. A. S. P., oud 16 j., en R. M. S. v. R„ oud 14 j., beiden zonder beroep te Kiel- drecht, ieder tot 10 gld. boete of 3 we- ken tuchtschool. Wegens beschadiging: )A. J. M. F., oud 11 j., zonder beroep te St. Jansteen, tot 10 gld. boete of 3 weken tuchtschool. Wegens mishandeling: P. V., oud 31 j., veldarbeider te St. Kruis, tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. W1E HET ONDERSTE UIT DE KAN WIL HEBBEN In de Betuwe en Bommelerwaard zitten nog groote partijen aardappelen, waarvan de eigenaars weigerden ze voor eenige weken voor f 10 per mud te verkoopen. Thans is de hoogste prijs, dien ze kunnen j bedingen 4. DE DOLLE JONKER. Wederom doet Freiherr von Kaehne, de „dolle jonker", die elke ongewenscht per- soon, welke zijn landgoed in Petzow bij Werden betreedt, pardoes neerschiet, van zich spreken. Den 2en Mei 1921 is op zijn landgoed het lijk van een zoon van een fruitkweeker Lasse uit Geltow gevonden. Het onderzoek, dat toen is ingesteld, heeft geen reslutaat opgeleverd. Het lijk is echter thans op het bevel van de justitie opgegra- ven en opnieuw door geneesheeren onder- zocht. Uit het onderzoek bleek, dat Lasse, behalve door een schot in de borst, ook door een kogel aan den voet was getroffen. Huiszoekingen, welke onmiddellijk op het landgoed Petzow en in de woning van den houtvester van Von Kaehne zijn gehouden, hebben nieuw bezwarend materiaal aan het licht gebracht, o.a. zijn een geweer en mu- nitie in beslag genomen. ONGELIJKE BEHANDELING. Op 5 Mei werd door het gerecht te Lon- den de voormalige vlieger-luitenant'Ronald True ter dood veroordeeld wegens den moord op 'n danseres Gertrud Yates. Het doodvonnis werd opgeschort op grond van een geneeskundige verklaring. dat True krankzinnig zou zijn. De opschorting van het vonnis geschiedde op last van den Mi nister van Buitenlandsche Zaken Shortt en zou, naar verluidt, meer gegrond zijn op het feit, dat True de zoon is van een adellijke dame die op grond van den ziekelijken staat van zijn geestvermogens. Het geval wekt te meer opzien daar verleden week een deskundigheid; het ontvangen niet, dat is makkelijk. VONDST VAN EEN ZEEMONSTER IN MOZAMBIQUE. In de „Manchester Guardian" publiceert Sir William Boyd Dawkins een brief van een Europeaansch inwoner van Mozambique over de vondst van een reusachtig zeemon- ster. September 1921 werd op de Afrikaansche kust bij Beira door de kaffers een reusach tig monster gevonden, dat behoorde tot de Cephalopoda (inktvisschen enz.). Onder de kaffers gingen wonderlijke verhalen over dit dier. Men zei dat een reusaehtige zeeslang door den Septemberstorm uit het Noorden was gekomen en geruimen tijd langs de kust had gedreven. Deze slang had drie koppen, en was zoo groot als de romp van een schip. Een oud kafferhoofd zei, dat het slechts een geweldig grooten kop had, maar viit armen, die zoo lang waren als de kieine palrnboomen die langs de kust groeiden, en twee oogen, tweemaal zoo groot als de lan- tarens van een auto. De Europaan, aan wien de heer Dawkins zijn mededeelingen ontleent, vondt op het strand een geweldige bruine glibberige mas- sa, zes meter lang, 3 meter breed en ee- meter 20 c.M. hoog. Zijn gewicht zal onge veer acht of zes ton bedragen hebben. Het dier verspreidde een afschuwelijken stank. Het vleesch was zonder vet of beenen, de kleur was op'sommige plaatsen steenrood, op andere plaatsen geei. Aan de rugzijde bevonden zich touwachtige massa's, waar- schijnlijk spiervezels. Deze vleeschmassa was slechts een ge deelte van het dier, dat volgens de kaffers 30 a 50 meter lang is. Het behoort waarschijnlijk tot de groep inktvisschen die bekend staat als arehiten- this. De inktvisch welke vroeger aan de kust van Newfoundland gevonden werd, was 9 voet lang, en had tast-organen van een ler te van 24 voet. EEN MEISJE VERKOCHT VOOR 720 GULDEN. Een meisje uit Lyon heeft na uit de handen van hen, die haar hadden ont- voerd, te zijn ontsnapt, een toevlucht ge zocht in een klooster te Barcelona. In No vember van het vorig jaar had ze, terwijl ze op een kantoor te Lyon werkzaam was, kennis gemaakt met een jongeman, Gil bert Cepede. Ze vertelde aan hem, dat ze zoo weinig verdiende en een ellendig le- ven leidde. De man had haar toen in ken nis gebracht met een vrouw, die Parisse heette en die haar een plaatsje had aan- geboden als kinderjuffrouvv te Barcelona. Daar zou ze volgens die vrouw een schat van geld verdienen. Het meisje was daarop uit haar ouder- lijk huis weggeloopen, heimelijk over de grens gebracht en naar een pension te Bar celona vervoerd. Later bleek het haar, dat ze in handen was gevallen van handelaars in blanke slavinnen. Er bevonden zich in het huis nog meer jonge meisjes, die slechts wachtten op de eerste de beste scheepsgelegenheid om naar Zuid-Ainerika te worden vervoerd. Het meisje in kwestie was kort na haar aankomst te Barcelona aan een agent van de Argentijnsche hande laars in blanke slavinnen verkocht voor 720 gulden en ze zou door dien man tegelijk met een ander meisje worden meegeno- men naar Buenos Ayres. Een inval van de politie in het huis te Barcelona was de oorzaak, dat het niet zoover is gekomen. Verschillende leden van de bende, die den handel in meisjes uitoefende, werdep gevangen genomen. De vrouw Parisse wist te ontsnappen en probeerde later het meis je uit Lyon elders van de hand te doen, maar dit inocht haar niet gelukken. Op zekeren dag wist het meisje te ont snappen en toen zocht ze een toevlucht in een klooster waar ze door haar vader van daan is gehaafd. Aan de hand van door haar gegeven inlichtingen is de politie te Lyon er in geslaagd, Cepede te arrestee- ren, terwijl de Spaansche politie vrouw Pa risse achter slot en grendel heeft gezet. EEN ALLIGATOR VOOR DEN RECHTER. Maandag is voor den rechter van Bow- street een alligator verschenen, d.w.z. een man, met een alligator, dien hij volgens de politie onwettig in zijn bezit had. De po litie had hem met het reptiel in een der straten van Londen aangetroffen en hem veiligheidshalve medegenomen naar Bow- street. De man, een zekere William Brooks, die reeds 70 jaren telde, had een gedistin- geerd voorkomen en droeg een gekleede jas; de vier voet lange alligator was min der gedistingeerd, hij miste drie tanden, hetgeen de reden was dat hij ongehinderd plaafs inocht nemen op een voor hem gere- serveerde tafel achter de beklaagdenbank. Brooks kwam in heftige, maar welspreken- de woorden op tegen de beschuldiging en betoogde, terwijl de alligator grijnsde, dat hij het beestje aan den man moest brengen voor een vrouw, die ergens een winkel in tweehands-meubelen hield en van haar zoon het geschonken alligatortje uit Zuid- Afrika gestuurd had gekregen. Hij moest er een pond voor maken, al wat hij er meer voor kreeg was als commissie voor hem. De rechter liet een onderzoek instellen en kwam tot de conclusie dat Brooks de waar- heid had gesproken. Brooks kon zijn alli gatortje daarom rustig weder onder den arm meenemen. ARBEIDSVERMOGEN UIT STROOMEND WATER. Volgens een uitgebreide beschrijving heeft de heer Max H. J. Tummers te 's Gravenhage, een inrichting uitgevonden, waarmee hef mogelijk zal zijn om de on- gebruikte kracht van stroomend water practisch te benutten. Voorloopig kan medegedeeld worden, dat het systeem van den heer Tummers berust op een in het vvater drijvend pon- tonstel, waarin een of een serie kettingen sans fin draaien, die door beweegbare schoepen worden voortgestuwd. De al dus verkregen kracht wordt op de pon tons dadelijk in electriciteit omgezet; kan dus geaccumaleerd worden of rechtstreeks aangewend naar verkiezing. Zelfs in den kruitijd, als een ijslaag de rivieren heeft bedekt, zou deze machine kunnen blijven werken, volgens de mee- ning van den uitvinder. Reeds bij een zeer geringe stroomsnelheid zou deze inrich ting een belangrijke kracht uit het water kunnen trekken, Zoodat zij bijna op al onze rivieren zou kunnen worden toege- past. UITBUITING VAN MEISJES. De politie heeft de hand gelegd op een Hollander, te Antwerpen, die met jonge meisjes op de meest brutale wijze uit te buiten heel wat verdiensten in den zak stak. Deze man wist door aankondigingen in dagoladen te plaatsen, jonge meisjes in te lijven in een dansgezelschap, om in schouvvburgzalen en cinema's op te tre- den. De overeenkoinsi was dat de meisjes 100 francs zouden verdienen en den kost. Wtrkelijk kregen de meisjes goed eten, doch nauwelijks was het dansgezelschap op rondreis of de goede gewoonten veran- dtrden geheel en de meisjes moesten zich tevieden stellen met het armzaligste eten. Bij het minste vergrijp paste hij allerlei boeten toe, zoodanig, dat van het toege- kende loon niet veel meer overbleef. Daar- bij bleef het niet, want verscheidene meis jes zijn op de meest hardvochtige wijze mishandeld geworden. Ten laatste trad hij op met het gezel- schap In bars en verplicfitte de meisjes met <je verbruikers te gaan drinken om zelf een goed percent op te strijken. Om te beletten dat ze iets slechts over hem zou den schrijven, hield hij1 censuur over haar brieven en heeft er verscheidene achterge- houden. Het onderzoek over dat onmensch wordt voortgezet. Hbl. EEN GEZANT ZONDER KU1TEN. De Amerikaansche gezant te Londen, de heer Harvey, heeft dunne beenen, en nu weigert hij langei, jn de korte broek ten Engelschen hove te verschijnen. ,,Als ik er heen moet, zei hij, „kan ik voorfaan net zoo goed m mijn fatsoenlijke lange broek gaan." Hij heeft het ook al in prac- tijk gebracht, toen de koning dezer dagen de buitenlandsche gezanten ontving; Har vey en de Duitsche gezant waren het een- voudigst gekleed van alien, beiden in een gewoon gekleed pakje met een pandjes jasje. 1300 POND GEROOFD. Maandagmiddag werd in een der druk- ste hoofdstraten van de 'Zuid-Londensche gemeente Pamberwell een vermetele dief stal uitgevoerd. Een auto van de Londen- sche motoromnibus maatschappij bracht naar een bank aldaar 2000 pond sterling zilvergeld, door de locale omnibusmaat- Ned. Herv. Kerk. u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 9} u. en 2 u., dbr. L. Dek. 9J u. en 2£ u., Ds. E. Raams. 9i u. en 2J u., Ds. G. van Dis. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. 9i u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. Hermanides. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaaraslag. Axel. Sas van Gent. Philippine. Hulst. Hoek Gereformeerde Kerk. 9| u. en 2£ u. (nieuwe tijd), leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. eu 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u. (oude tijd), Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 81 en 10 uur s Namiddags om half drie Lof. mf 4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2