ALGEMEEN NIEUWS- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 7310 Maandag 12 Juni 1922. 70e Jaargang, Baken&making. Bekendmaking. DIENS rPLICHT. Inctiriiriigsregister en Alphabetisch register. BINNEULAND. FEUILLETOK. De Patient van dokter Vincent. BUITENLAND. Onze abonnee's in het buitenland worden ver- zocht hunne atoonne- ments^elden v66p 1 %lull in te zenden, daar wij anders genoodzaakt zijn de toezending van ons blad te staken. DE UITGEEFSTER. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Belgie, Frankrijk en Duitschland f 3,35, voor Noori%Amerika en Ned.-Indifi /2,70. Hij vestigt er voorts de aandacht op: NEDERLAND OP DE HAAGSCHE CONFERENT1E. Naar gemeld wordt zullen Staatsraad Mr. A. A. H. Struycken en Jhr. Mr. Snouck Hur- door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) Lady Uvedale geeuwde eens. „Je spreekt in raadselen, ten minste voor mi], Walter," klaagde zij. „Het is heusch beter, dat je wat duidelijker bent en met een vast plan voor den dag komt. Je ziegt, dat juffrouw Sleath je geholpen heeft. Kan ik dat ook niet doen? Ik zou graag uit dit gat komen en weer naar Londen gaan." „Ja", hemam Guyse na een oogenblik nadenkens, met een minachtend lachje. „Toevallig is er iets, dat je heel gped kunt. AJdele. Neem een andere houding tegen- over dokter Lynne aan. Zie, dat je hem nu en dan eens op de promenade ontmoet en hernieuw de kennismaking. Vraag hem bij je op de thee en zeg hem, dat je zijn moeder graag zoudt leeren kennen. Be- halve, dat je het inij zoo veel gemakkeljj- ker maakt,, heb jij ook nog het voordeel dat ze jou nooit van iets zullen verdenken, als er ooit iets gebeurt. Wees nu maar zoo lief mogelijk tegen hem." „Moet ik hem als Clarice's verloofde ontvangen?" „Ja, zelfs dat, als hij haar vraagt, maar dat zal hij nog wel niet. Je moet voorloo- pig alleen maar een prettige vriendschap- pelijke verhouding met hern* beginnen en juffrouw Sleath en ik zullen ons later mis- schien ook bij je kringetje voegen. Begin maar vandaag, als je kunt. En laten we nu over iets anders praten over het weer bijvoorbeeld. Je kunt nu veilig alles verder aan mij overlaten." gronje, secretaris-generaal van het departe- ment van buitenlandsche zaken, Nederland vertegenwoordigen op de aanstaande byieen- konist over Rusland te 's Gravenhage. NEDERLAND EN BELGIE. Bi: de behandeling van de begrooting voor Buitenlandsche Zaken in den Belgi- schen" Senaat drong de socialistische sena tor Coppieter Donderdag aan op toenade- ring tot Nederland. Door het sluiten van eeii overeenkomst kan de Scheldekwestie naar zijn meening worden opgelost. Se nator Carnoi betoogde dat Nederland er zeer naar verlangl, de kwestie van de Wie ld.gen te regelen. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat zulks het best kan ge- schieden door middel van arbitrage. Ten slotte sprak1 het liberate Senaatslid- Feron nog over de Nederlandsch-Belgische kwestie. Feron, wiens naam vroeger werd genoemd in verband met de annexiomsti- sche politiek van het „C. d. P. N." begon met een lans te breken voor de nationa- listen, die men volgens hem ten onrechte van annexionisme beschuldigt. Van de banken der socialisten werd hierop ge- roeper Gij moet de annexionfsten des- avoueeren. Feron zeide vervolgens, dat de Neder landsch-Belgische kwestie in haar geheel moet worden opgelost, omdat de tracta- ten van 1839 Belgie in een gevaarlijke po- sitie hebben gebracht. Spreker was ech- ter van meening, dat de Nederlandsch-Bei gische ontwerpverdrag tot goede resulta- ten zai kunnen leiden, wanneer Neder land toont, den moeilijken toestand te be- grijpen, waarin Belgie zich bevindt tenge- volge van de Wielingenkwestie, omdat de Belgische veiligheid daarbij op het spel1 staat. DE TECHN1SCHE W1JZ1G1NG DER L. O. WET,. In aansluiting op het bericht dat hei ontwerp der technische herziening van de Lager Qnderwijswet naar den Raad van State is gezonden, meldt men thans uit Den Haag, dat het voorontwerp ook ter kennisneming is toegezonden aan de be sturen van verschillende onderwijsvereem- gingen. Daaruit blijkt dat ten aanzien van het U. L. O. de eisch van minsteffs 24 leerlingen voor de oprichting eener zoo- danige school zal worden voorgesteld. Voorts wordt het getal leerlingen, waar- bij splitsing der school in een lagere en een (kop-) U. J-. O. school noodzakelijk is, (in de wet thans op 220 bepaald), op 300 gebracht. PASSEN AANTEEKENEN. Het rijkspaspoortenkantoor te Graven hage vestigt de aandacht op de wensche- lijkheid, om voor dat kantoor bestemde paspoorten per aangeteekend schrijven op te zenden, ten einde zekerheid te hebben, dat ze daar bezorgd worden. Die terug- zending zal op dezelfde wijfee gescnieden, indien daartoe een voldoende gefrankeer- de enveloppe met adres wordt ingesloten. In verband met de omstandigheid dat menigmaal de verschuldigde visumkosten bijgevoegd worden, wordt bovendien in herinnering gebracht, dat het verboden is geldswaarden in niet aangeteekende brie- ven per post te verzenden. D1ENSTWONINGEN VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. De huren van alle dienstwoningen oi van woningen die het eigendom der Staats- spoorwegen zijn, zijn belangrijk verhoogd, wat een belangrijke vermeerdering van in- komsten beteekent. Tot nog toe waren, over het geheel genoinen, de huurprijzen der dienstwoningen zeer laag. Vijf minuten later drentelde het drietal het hotel uit en niemand zou hen van iets kwaads hebben verdacht. Zelfs Signor Biffa niet, die toch inderdaad geen heel hooge meening over het menschelijk karak- ter in het algemeen had. Maar toch mom- pelde de Italiaan, toen hij het drietal pas- seeren zag: „Dat voorspelt niets goeds. Die twee vrouwen moesten nu, wat je noeint, als kat en hond vechten en inplaats daarvan wan- delen ze samen. Dat voorspelt niets goeds, zeg ik maar." En de Signor die zijn eigen plan had hopen te bevorderen, keerde weer tot zijn boeken terug na eens teleurgesteld met het hoofd te hebben geschud. Hij wanhoopte echter nog niet. HOOFDSTUK XVII. Dokter Leeman Tyzard woonde, zooal? wij reeds weten, in een somber-grijs huis, dat in het oudste gedeelte van het dorp stond en dat door de bewoners steeds fluis- terend „het Zeeroovershuis" werd ge noemd. Uit eerbied voor de tegenwoordigte bewoners,, pasten zij echter wel op om zoo- iets nimmer hardop te zeggen. Het was nog een herinnering aan kapi- tein Zebulon Tyzard, de zeekapitein in ruste, die het huis had gebouwd om het voor zekere doeleinden te gebruiken. Het dagteekende nog uit de achttiende eeuw. Wei was het een bewijs van den invloed, dien deze beruchte kaper had gehad, dat zelfs de grootste fooien de bewoners niet konden bewegen om iets te vertellen van de lotgevallen van kapitein Zebulon Ty zard, die iedereen schrik had ingeboezemd en van wien men nu honderdveertig jaren na zijn dood nog niet dan met schu'wen eerbied durfde te spreken. FWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Nnmmering der lijsten. De voorzitter van het centraal stembu- reau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-GeneraaL brengt ter openbare kennis, dat het cen traal stembureau van alle hoofdstembu reaux mededeeling heeft ontvangen, welke geldige lijsten van candidaten zijn ingele verd. De voor de kiezers toegankelijke zitting, waarin het centraal stemoureau de ingele- verde geldige lijsten van candidaten zal nummeren in de volgorde, door het lot aaagewezen, zal wo. n gehouden op Za- tereiag 17 Juni 1922, des namiddags te 2 uur. BUITENLANDSCHE FONDSEN IN DE BEURSNOTEERING. Op vragen van den heer v. Ravesteijn betreffende het toelaten van buitenland sche fondsen tot de noteering ter beurze luidi het antwoord van den heer De Geer, minister van Financien: Gelijk bekend" is, worden ingevolge art 3 van de Beurswet 1914 slechts die fond- sen in de prijscouranten der beurzen opge^ nomen, welke door, of vanwege den minis ter van Financien worden aangewezen. Van het preventief toezicht, dat met deze bepaling aan den minister van Financien is gegeven, werd tot voor kort een zooda- nig gebruik gemaakt, dat nieuwe buiten landsche emissies als regel niet tot de no teering ter beurze werden toegelaten. De buitengewone omstandigheden door den oorlog in het leven geroepen en de over- weging, dat het in Nederland beschikbare kapitaal onder die omstandigheden in het algemeen ter voorziening in de kapi- taalbehoeften van het eigen land moest strekken, hebben geleid tot deze gedrags- lijn. Het langzaam terugkeeren van meer normale toestanden en het gemakkelijker worden van het Internationale geldver- keer, heeft de regeering aanleiding gege ven, in deze gedragslijn wijziging te bren- gen. Naar haar meening toch zou op den duur een isolement, als hierboven aange- geven, voor de internationale positie van Nederland en meer in het bijzonder voor die van de Amsterdamsche effectenmarkt, gevaarlijk kunnen worden en niet in het belang zijn der Nederlandsche beleggers Intusschen moet naar de meening der re- geering de overgang naar den toestand van algeheele vrijheid geleidelijk plaats vinden, waar thans de toestanden zich nog geenszins hebben geconsofideerd. He/ toelaten van buitenlandsche emissies tot de noteering ter beurze geschiedt dus ook thans nog onder preventief toezicht van den minister van Financien, die iedere aanvraag op zichzelf beoordeelt. BEZU1N1G1NG BIJ DEN VR1JW1LL1GEN LANDSTORM. Door de bezuinigings-inspectie van het departement van Financien is een schrij ven gezonden aan alle commandanten van de 1 an d s lo nil v e rbande nwaarin wordt be richt, dat versobering in alle takken van den staatsdienst in verband met den financieelen toestand van de schatkist noodzakelijk is te achten. Voorts wordt bericht dat bij die inspec- tie van verschillende zijden nl. van per- soneel, werkzaam bij den vrijwilligen land- storm, mededeeltingen zijn ontvangen, dat ook oij den lanustorm verschillende be- zuinigingen kunnen worden aangebracht, zonder de vitale belangen van dat insti- tuut te schaden. Alle commandanten zijn uitgenoodigd. v6or 20 dezer rechtstreeks aan het de partement van Financien mededeeling te Er waien nog maar enkelen, die de legende kenden en nog maar heel enkelen die haar zoo konden vertellen, dat zij in derdaad wat op de waarheid geleek en overeenkomst had met de verhalen, die de ronde hadden gedaan, ten tijde van Nel sons overwinningen, toen kapitein Zebulon nog maar een kwarteeuw overleden was. Die oude geschiedenis was toen weer op- gerakeld naar aanleiding van een vcrvot- ging, die ingesteld was tegen een zekeren Tyzard, die beschuldigd werd van het mis- handelen van personen. Een courant uit die dagen had toen de legende van Zebu lon Tyzard in het verslag van deze zaak cpgenomen. En daar die lezing van het verhaal waarschijniijk meer de waarheid nabij is dan latere lezingen, zullen wij aa.i- nemen, dat de feiten geschied zijn, zoo- als in dat blad vermeld stond. Volgens dit verslag dan was de Tyzard, die in 1804 leefde, voor de rechtbank ge- daagd wegens het mishandelen van een kleinen jongen, die hem had nageroepen, dat zijn grootvader zijn huis had gebouwd van het geld, dat hij als kaperkapitein had gespaard. Verder stond er, dat de Ty zard van 1804 de voetstappen van zijn grootvader drukte en gebruik maakte van een onderaardsche gang, die naar het strand leidde, en er zoo in slaagde Zijne Majesteit Koning George 111 te berooven van een deel zijner invoerrechten. Deze laatste beschuldiging had „Mees- ter Tyzard" ten stelligste onikend eu daar de vrienden van het mishandeldei jcngske niet in staat waren om getuigeij tegen hem te vinden, meende de magi- straat dat de waardige burger nu al ge- noeg gtleden had door het openbaar ver- hoorv en welbeschouwd volkomen het recht Had gehad om het al te overmoedige knaapje behoorlijk te kastijden. Maar tus- schen de regels van het verslag door kon doen van voorstellen, wefke tot bezui- j niging bij den vrijwilligen landstorm kun nen leiden en een toegezonden vragen- lijst dienaangaande ingevuld terug te zen den. EEN GRGOTE LEEN1NG VOOR DUITSCHLAND ZAL VOORLOOP1G NIET TOT STAND KOMEN. Duitschland krijgt voorloopig geen lee- ning. Het bankierscomite te Parijs, dat men juist meer vrijheid in het vormen van lee- ningsplannen had gegeven, is Vrijdag tot de slotsom gekomen, dat op het oogenblik geen besluit is te nemen ten aanzien van een in ternationale leening aan Duitschland. De bijeenkomst der bankiers is tot over 3 maanden verdaagd. Alle goede voornemens zijn, schrijft de H. Crt. blijkbaar afgestuit op de onderlinge oneenigheid, die haar oor- sprong vindt in het verzet van Frankrijk om de Duitsche sehuld te verminderen. Hard- nekkig houdt de Fransche regeering, waar in zij door bijna alle persorganen wordt ge- steund, vast aan de voile uitbetaling van 132 milliard goudmarken, die Duitschland. door aanvaarding van het Londensche ultimatum indertijd, op zich nam te zullen voldoen, ter- wijl het zich thans niet in staat verklaard te kunnen betalen. Het Fransche aandeel dier schadeloos- stellingssom bedraagt 53 pCt.; de rest komt aan Belgie, Engeland, Amerika, Italie en de kleine geallieerden en de Engelsche Domi nions. Wat zal er nu van de Duitsche betalingen terecht komen? „L'Oeuvre", een blad, dat de Fransche regeering .graag critiseert, steekt den draak met de Fransche neiging om angstvallig aan de 132 milliard in de toekomst vast te houden. Want men weet toch wel, zegt het blad, dat deze milliarden niet allemaal betaald zullen worden en men wenscht misschien zelfs, dat dit niet ge- beuren zal, waardoor Frankrijk een perma- nente gelegenheid zal openhouden om zich te mengen in de Duitsche zaken en zelfs op Duitsch gebied te komen. Een ander Fransch blad vindt dat de eischen der bankiers wat al te gemakkelijk zijn. Want zij zeggen tegen Frankrijk: „Zie af van uw recht van schadeloosstelling en geef Duitschland een deel van hetgeen het u schuldig is." Het was onnoodig om voor zulk 'n simpele oplossing een bijeenkomst van illustre bankiers bijeen te roepen. Dat hadden de Franschen zonder hen ook kun nen bedenken. Duitschland zou uit de moei- lijkheden geraken, indien Frankrijk slechts kwitantie leverde zonder er waarde voor te hebben genoten. Maar wat zal, bij de reke- ning, de sehuldeischer van Frankrijk zeggen, wanneer dit door Duitschland gerui'neerd is? De internationale bankiers hebben op die vraag wijselijk gezwegen. De Duitsche bla- den meenen, dat Frankrijk, door de stem ming in de commissie van herstel, zich meer en meer als gei'soleerd kan gaan beschou- wen en geheel alleen staat in zijn aanblaf- fingspolitiek jegens Duitschland. Evenmin als de Duitsche kunnen ook de Engelsche bladen Frankrijk's houding begrijpen. De Daily Chronicle", het blad, dat goede be- trekkingen met Lloyd George onderhoudt, schrijft: De Franschen moeten niet denken dat wij den Franschen drang naar Duitsche betalingen niet billijken. Zooals Frankrijk lijdt door zijn verwoeste gebieden, zoo lijdt Engeland door de vernietiging van zijn han- del en zijn leger werkloozen. Ook Engeland eischt betalingen van Duitschland, maar zoover deze den geallieerden meer voordeel dan nadeel zullen opleveren. Het onbegrij- men heel goed lezen, dat Meester Tyzard in 1804 een persoon van gewicht was in de stad en dat de getuigen a charge zeer ongaarne tegen hem waren opgetre- den. Volgens deze lezing zou men dus gerust kunnen aannemen, dat kapitein Zebulon Tyzard met een kaperschip een aardig for- tuintje had verdiend, dat nog grooter was geworden door het veelvuldig gebruik van de onderaardsche tunnel... En de verslag- gever van dit oude blaadje doelde er te- vens op, dat die beroemdei gang door de afstammelingen van den beruchten zeeroo ver in uitstekenden staat was gehouden. Het is een heele stap van 1804 tot 1910 en eere wien eere toekomt het was een bewijs van de degelijkheid v m kapi tein Guyse, dat hij alle bijzonderheden van deze zaak nauwkeurig wist en zich op de hoogte had gesteld van alles, wat er door de oudste bewoners gemompeld werd, toen hij weer een bezoek bracht in het veelbe- sproken „Zeerooversnest". Het was den- zelfden dag, waarop hij zijn twee be- zoeksters in het hotel had ontvangen. Hij had veel zin voor humor, en daarom ver- maakte het hem buitengewoon, dat de deur van de vesting, binnen welker muren zoo- veel ongerechtigheid was geschied en nog steeds geschiedde, geopend werd door een keurig dienstmeisje, aat er allerliefst eu onschuldig uitzag met haar coquet wit mutsje en geborduurd schortje. Een oude matroos met een been scheen hem een betere portier voor deze sombere wo- ning. Nadat ze hem1, had medegedeeld, dat mijnheer thuis was, geleidde het dienst meisje den bezoekers naar de achterkamer, waar dokter Tyzard den waterbak had staan, die zijn verzameling bevatte van wat Samuel Sleath schertsend noemde:v „zijn aardige krekeltjes". De dokter stond pelijke van de Fransche houding is dat zij aan een niet te verwezenlijken standpunt vasthouden. De bankiers hebben Duitsch land weer op de been willen helpen en Frankrijk baar geld willen verschaffen. Zij hebben zich niet als politici alleen gehouden aan de vraag wat Duitschland te betalen heeft, maar wat Duitschland nog betalen kan. Het afwijzen van een plan, waardoor betalingen in baar geld mogelijk worden, acht het blad geen erg verstandige houding. De voortzefting van zulk een politiek zal, naar de Chronicle" meent, kiiden tot rui'nee- ren van Europa. VERLENGING VAN WERKTIJD. In de Westfaalsche kolenmijnen zal de 7urige, door den 8urigen werkdag worden v rvangen. TER NEUZEN, 12 JUNI 1922. COOPER ATI EVE BOERENLEENBANK. Vrijdagmiddag hield de Cooperatieve Boerenleenbank voor Ter Neuzen, Axel, Hoek, Zaamslag en omstreken, onder voor- zitterschap van den heer D. J. Dees, haar negende gewone jaarlijksche algemeene vergadering. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat de bank over het afgeloopen jaar wederom in bloei is toegenomen. Het Iedental steeg met 27 en verminderde door vertrek en overlijden, enz. met 7. Het bedroe^ op 31 December 1921, 385. De omzet beliep in het afgeloopen jaar 8.250.806,12. Het saldo der spaargelden steeg van 438.187.76 tot 872.080.79, en het tegoed der leden in loopende rekening geboekt van 676.191.62 tot 759.850.741/2. Op de eigendommen kan over 1921 ruim f 3000 meer worden afgeschreven dan in 1920. Het getal geopende rekeningen bedroeg op 31 December 1921, 749 en is na dien datum met ruim 120 gestegen. De rentestandaard werd geregeld als volgt: in te gaan 1 Juli 1922 voor gelden dagelijksch opzegbaar ingelegd hetzij in de spaarbank, hetzij in loopende rekening, voor. leden en niet-leden 4 voor gelden ingelegd met een termijn van opzeg van 3 maanden; door leden, echtgenooten vpn leden en minderjarige kinderen van leden 4% door niet leden 4/2 voor uitge- leende gelden 5/2 Dit besluit is een uitvloeisel van den grooten toevoer van spaargelden uit kringen niet tot den land- of tuinbouw behoorende. Uit de rekening over 1921 blijkt o.a. dat aan spaargelden is ontvangen 922.316,57 en uitgegeven f 488.423,54. In loopende rekening is ontvangen j 3.075.258,57 en uitgegeven f 3.480.488,56/2 Aan renten is gei'nd 66.119,37 en be taald f 53.923,89. Aan provisie en diversen is ontvangen f 3.937,05 en uitgegeven 5.794,85 f2. Op de eigendommen werd 5.369,38 af geschreven. De balans wijst een actief en passief aan van 1.634.924,32. De heeren D. J. Dees en L. de Feijter- Huijssen werden bij acclamatie tot bestuurs- leden eh de heer H. J. Scheele, tot lid van den raad van toezicht herbenoemd. De vacature in het bestuur, ontstaan door het bedanken van den heer K. de Koeijer werd vervuld door de benoeming van den heer Jac. Weijns te Axel Spui. Als lid van den raad van toezicht, wegens bedanken van den heer A. Wolfert, burge meester te Hoek, wordt den heer Kr. de Kra- ker Kzn te Zaamslag benoemd. Alle de verkozenen nemen hunne benoe- met een norsch gezicht het aquarium te bekijken. „Ik dacht er juist over, dat ik dezeix rommel maar weg moest smijten," broin- de hij, zoodra ze alleen waren. „ik kan ze hier niet houden, als die vervloekte Lvnne de poppen aan het dansen heeft gebracht. Jij bent hier nu af een dae of drie, kapitein, en die kerel loopt nog maar frank en vrij rond. Gisteren is hij nota be ne bij een van mijin oudste patienten ge roepen." Guyse, die heel weinig op had met zijn beide plaatselijke assistenten en dezen het minste kon uitstaan, keek hem minachtend aan. „Jii schijnt het allereerst te denken aan je patienten. Meer dan 'aan het feit, dat^ je er behalve die paar zieken, ook wei eens je hoofd bii kon inschieten,"< zeide hij. „Ik kan Lynne toch moeilijk op klaarlichten dag overhoop steken. Dat zou den baas niet in zijn humeur houden, wees daar maar zeker van. Maar je hoeft niet zoo somber te kijken en plannen te maken om je voorraad weg te gooien. Ik zal dat zaakje gauw genoeg in orde heb ben. Allereerst moet ik die prachttunnef van je zien." Tyzard keek hem verschrikt aan. „Wie heeft jc daarvan verteld?" vroeg hij. „Sir Vincent weet ongeveer alles van Rockhaven, wat de moette waard is en natuurlijk heeft hij zijn gemachtigde op de hoogte gesteld." „Zoolang ze er in het dorp niet over kletsen, is het best," antwoorde de dokter op een toon van verlichting. Maar als die oude geschiedenis weer wordt opgera- keld, houd ik geen patient meer over." „Ik wil al{een maar eens zien, of ik die gang gebruiken kan om Lvnne de mond te snoeren en te zorgen, dat jouw praktijk niet verder verloopt," zeide Guyse. (Wordt vervolgd). NEUZENSCHE COURANT De Burgemeester van TKR NEUZEN rnaakt bekend dat vanaf den 19 Juni tot en met den 19 Juni a.s. ter Gemeente-Seeretarie ter inzage ligt een verzoek van de vergadering van ingelanden van de polders SER LIPPENS en NIEUW OTHENE om calamiteus- verklaring van die polders met de daar bij overgelegde stukken, benevens het verslag van den Hoofdingenienr van den Provincialen Waterstaat. Genoemde stukken worden ter inzage gelegd voor de besturen en bijzondere personen, wier belangen bij eene calarniteusverklaring betrokken zijn. Ter Neuzen. den 10 Juni 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brpngen ter openbare kennis dat in verband met het spoedig in gebruik nemen der nieuwe algemeeue begraafplaats, besloten is tot 1 Augustus a.s. nog gelegenheid te geven grond voor grafruimte aan te koopen op de bestaande algemeene begraafplaats. Na I Augustus 1922 zal alleen grond op de nieuwe algemeene begraafplaats kunnen aangekocht worden. Ter Neuzen, 10 Juni 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. HUIZINGA. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt be kend, dat het inschrijvingsregister voor de liehting 1923, met het daaruit opgemaakte ALPHABETISCH REGISTER, gedurende tien dagen, van 12 Juni tot en met 21 Juni a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter visie ligt. lo. dat binnen den tijd, hierboven vermeld, tegen deze registers bij een met redenen omkleed ver- zoekschrift bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in de pro- vincie. 2o. dat het bezwaarschrift op ongezegeld papier kan worden gesteld. 3o. dat het eigenhandig moet zijn onderteekend doeh dat onderteekening door een ander persoon is toegelaten, zoo bij het bezwaarschrift eene be- hoorlijke volmacht wordt overgelegd. 4o. dat het bezwaarschrift tegen een bewijs van ontvangst bij den Burgemeester ter gemeente- secretarie moet worden ingeleverd. 5o. dat een bezwaarschrift, dat niet voldoet aan de eischen hierboven genoemd, of niet wordt ingeleverd binnen den tijd en bij de autoriteit hierboven vermeld geen gevolg kan hebben. 6o. dat het bewijs van ontvangst moet worden be- waard totdat hij of zij, die het bezwaarschrift indiende, in kennis is gesteld met de uitspraak van de Commissaris der Koningin. Ter Neuzen den|12 Juni 1922. De Burgemeester, J. HUIZINGA. Het huis van den zeeroover.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1