ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fljnste soorten HONINGKOEK. No 7309. Vrijdag 9 Juni 1922. 70e Jaargang. HIMDERWET. Kamerverkiezing. Uit het hooge Noorden, Stoom-, Koek-jjj&t Beschuitfabriek „ST. JtNTOINE" Herziening der lijst van. Inkwartiering. SINNENLAND. BBBSTB BXj-A.33 Stemmen in een andere gemeente. XXIV. Misschien hebt gij we! eens van Ds. Ba kels gehoord, die de heele protestantsclie theologenwereld telkens in rep en roer brengt door d'e stoute stukjes, die hij schrijft. Van Herman Bakels zal ik U wat vertellen, omdat hij zoo'n eigenaardige markante figuur is, een werker vail groote kracht en volharding, een geestige kerel, maar een „enfant terrible" of anders ge- zegd: iemand die telkens allerlei opmerkin- gen maakt, waarmee hij onbarmhartig de naakte waarheid aan het licht brengt. Zoodra ik in een kerkelijk blad de letters H. B. onder een artikel lees, wordt dat stuk het eerste gelezen, want ik weet, dat hij al- tijd wat bijzonders heeft en het ook zegt op rake wijze. En dan neem ik het hem nooit kwalijk, als hij soms heel raar uit den hoek komt en over de schreef gaat. Beurt om beurt pakt hij ieder aan en maakt hij hem tot slachtoffer. Hij heeft een zoo populaire trant van schrijven, dat hij een van de wei- nige dominees is, die ervan verzekerd is dat elk boekje, dat hij schrijft, enkele dui- zenden lezers krijgt: Een lichtblonde verschijning, glad ge- schoren, men zou hem eer houden voor een schipper dan voor een dominee. Trouwens hij is een groot liefhebber van de zeilsport. Als student te Amsterdam was hij onder zijn makkers zeer gezien en was hij redac- teur van het studentenweekblad, waarin hij soms dingen schreef, waarvan de profes- soren rilden. In de laatste jaren van de vorige eeuw was hij predikant in den Zuid Westhoek van Friesland te Warns, daarna 'e Enkhuizen. Door zijn drukke bezigheden overwerkt. nadat hij reeds een paar van zijn e'le brochures had uitgegeven, nam hij zijn emeritaat. maar daarna werd hij weder pre dikant te Sint Anna Parochie. Doch ook hier hield hij het niet lang uit, want het vele huisbezoek nekte hem. Sinds eenige jaren woont hij te Haarlem en schrijft hij uitslui- tend. Gelukkig is hij financieel onafhanke- lijk. Dat maakt ook, dat hij zich aan nie- mand behoeft te storen en dus steeds het precies kan zeggen, zooals hij het wil. On- getwijfeld behoort hij onder de radicale rm - dernen, maar tegelijk is er geen enkel ander predikant, die zoo groot succes heeft tegen- over menschen die met den godsdienst heb- ben gebroken. Er zijn heel wat socialisten door hem bekeerd tot een nieuw geloof. Als student maakte Bakels opgang doo,r een brochure onder den schuilnaam P. .V Versteeg: ,,Aan mijn vrienden die de waar heid liefhebben." Het daarin gehuldigd §ymbolische standpunt verliet hij echter spoedig. Als predikant gaf hij aanvankelijk his- torische studien over zijn eerste dorpsge- meente, later samen gebundeld in zijn boek je: „Het volk van Menno". Daarna echter ontpopte hij zich als schrijver van geschrif- tjes, waarin hij het Godsgeloof verdedigde en van een paar belangrijke boeken op Bij- bel-gebied. Kortgeleden publiceerde hij een uitvoerig boek over de onsterfelijkheid der ziel. Ook gaf hij bij het vierde eeuwfeest van Luther (in 1917) een populaire levens- beschrijving van dezen hervormer. Laat mij eerst iets zeggen over zijn dikke boek: ,,Het instinct der onsterfelijkheid". Terecht heeft hij ingezien, dat de vele dui- zenden menschen, die hun Godsgeloof heb- ben verloren en buiten de kerken zijn ge- komen, wanneer zij de onsterfelijkheid daarmee prijsgegeven hebben, tot het ge loof hieraan niet worden ter.uggebracht door de „bewijzen", die bij de verschillende kerken gebruikelijk zijn. Immers zij heb ben gebroken met die kerken. Daarom be- proeft hij zulke ongeloovigen tot nadenken te brengen door aan hen voor te leggen de schriftelijke bewijzen, hoe onder alle volke- ren en onder alle gelooven van de vroegste tijden af, dus gedurende meerdere duizen- den jaren een geloof in een voortbestaan der ziel in proza en poezie tot uiting kwam. Deze bloemlezing uit de letterkunde der ge- heele wereid is dus belangrijk, niet alleen als stichtelijk boek, maar ook omdat het bevat tal van bladzijden met teksten uit Assyrie, Babylonie, Egypte, indische rijken enzoovoorts. Slechts iemand met een enorm groote belezenheid kon zulk een verzame- ling bijeenbrengen. En nu: zijn bijbelsch werk. Bakels be- speurde, dat er in ons land duizenden men schen waren, die doordat zij met hun pro- testantsch geloof hadden gebroken, van den Bijbel niets meer afwisten, maar ook dat er vele protestanten vtaren, die onvoldoende kennis daarvan hadden. Daarom wilde hij twee hulpmiddelen aan hen verschaffen. Beide boeken zijn echter zoo geschreven, dat zij voornamelijk bruikbaar zijn voor moderne lezers, want Bakels verloochent zijn radicale gevoelens niet. Het eerste was zijn Nieuwe Testament „voor leeken lees- baar gemaakt". Van de juiste veronderstelling uitgaande, dat wie niet zeer goed in den Bijbel thuis is, moeite zal hebben bepaalde gedeelten terug te vinden, heeft hij een vernuftig hulpmiddel toegepast, nl. de allermooiste gedeelten bijv. de gelijkenis van den Ver loren Zoon drukt hij met hoofdletters af en andere verzen, waarop het aankomt, zijn gespatieerd (wijd gedrukt). Daardoor zul- len bij het doorbladeren deze gedeelten spoedig in het oog vallen. Ook heeft hij gemeend, dat zonder ver- klarende aanteekeningen en inleidingen zijn lezers niet voldoende aan zijn uitgave zouden hebben. Vandaar, dat zijn Nieuw Testament rijkelijk voorzien is van verkla- ringen. Echter zijn deze aanteekeningen van dien aard, dat daardoor de uitgave slechts voor modernen geschikt is. Het ge- volg is geweest, dat eenige duizenden exemplaren zijn verkocht. Ook overwoog Bakels, dat in den Bijbel (vooral in het Oude Testament) zoovele eigennamen (van personen en plaatsen) voorkomen, dat een alfabetisch boek goede diensten kon bewijzen. Dit boek breidde hij uit door er ook in op te nemen een reeks woorden, die verklaring behoeven, als- tabernakel, priester, altaar. Zelfs de voor- naamste woorden uit de apocriefe geschrif- ten nam hij mede op. Zoo ontstond een ..Beknopt Bijbelsch Woordenboek" van 700 bladzijden, geschreven voor dat publiek uit onze dagen, dat van den Bijbel weinig afweet. Wie dit alles heeft bewerkt, mag over zijn arbeid reeds tevreden zijn. Maar Bakels heeft meer in zijn mars. Dezer dagen zal een werk van circa duizend bladzijden uit- komen, waarin hij een groot gedeelte der zoogenaamde Nieuw Testamentische Apo criefe literatuur in nieuwe Nederlandsche vertaling uitgeeft. Er zijn n.l. in de eerste eeuwen, dat het Christendom bestond niet slechts de vier evangelien geschreven, die nu in het Nieuw Testament staan, maar een heele reeks. Van een -aantal dier oude ge- schriften bestaan (vooral in het Grieksch en het Latijn) soms kleine, soms zeer groo te fragmenten. Sommige daarvan zijn reeds vroeger vertaald in het Nederlandsch, een deel door Hofstede de Groot, een deel door Van de Sande Bakhuizen. Wat zi; beiden gaven en stukken, die bij hen niet voorkomen, heeft Bakels opnieuw in popu- lairen vorm bewerkt en hij licht alles toe voor minder deskundige lezers, echter na- tuurlijk op zijne wijze. En nu het andere deel van zijn arbeid: zijn verdediging van Jjiet Godsgeloof. Daar- over gaf hij een zestal geschriftjes uit, sommigen van meer dan een paar honderd bladzijden. Hier gaat hij het ongeloof te lijf en hier valt hij beurtelings ieder aan om hem zijn fouten voor te houden. Wei moet ik erkennen, dat er een aantal heel grove bladzijden in voorkomen, ook dat hij door zijn eenzijdigheid telkens tegenover anders- denkenden hoogst onbillijk is. Hij is m. i. een anti-semiet, al ontkent hij dat. Maar hij schrijft zoo origineel, dat ik hem al zijn onbillijkjieden en aanvallen vergeef hij heeft mij persoonlijk ook wel eens te pak- ken gehad en zoo ken ik orthodoxe pre- dikanten, die 's mans geestige stukjes ook geregeld lezen, omdat zij in zijn kritieken zichzelf een Spiegel Lien voorgehouden. Nu erken ik, dat in de laatste boekjes, die hij schreef, zijn vernuft al te speelsch gewor- den is. In het zoo juist verschenen boekje neemt hij o.a. een paar predikanten ertus- schen, die hij heeft hooren preeken, en laat dan uit een verslag van de preek zien, hoe weinig waarde hun tbespraak had. Menig dominee, pastoor of rabbi (want Bakels gaat overal luisteren) moet vreezen hem onder zijn gehoor te krijgen. Zeker zullen zijn boekjes het ke'rkbezoek niet bevorde- ren. Maar hij schrijft voor hen, die met de keyk en het geloof' hebben gebroken en houdt hun voor: 1°. het is redelijk in God te gelooven; 2°. het is noodig, dat gij gelooft in de onsterfelijkheid van 's menschen ziel. Het beste is zijn „Bouquetje Dogma- tiek" waarvan 21000 exemplaren zijn ver kocht (uitg. door Over de Linden, Enk huizen, prijs 17 cent). In honderd bladzijden geeft hij hier voor ongeloovigen een reeks van vernuftige re- deneeringen oifi' het Godsbestaan te bewij zen. Wat zijn overige vijf geschriften be- treft. waarin hij het ongeloof bestrijdt, mag ik niet verzwijgen, dat hij hierin tel kens dingen zegt, die voor rechtzinnige Christenen onprettig zijn. Hij verwekt er- gernis, evenals toen hij als medewerker in De Haagsche Post schreef, zoodat de redactie den band met hem verbrak. Maar voor de zoogenaamde buitenkerke- iijken is hij een schrijver van beteekenis geworden. Hij heeft vele honderden in ons lane opnieuw tot nadenken gebracht. Dat te bereiken is niet gering. T. g. T. DRAADLOOS SPREKEN MET INDIE Het ,,Bat. Nieuwsbiad" weet te veriellen, dat met den enkelboogzender van het draadloosstation op den Malabar zulke uitnemende resultaten zijn bereikt, dat de telefonische gemeenschap met Nederland niet meer tot de onmogelijkheden behoort. De kosten voor de daarvoor te nemen proeven moeten, naar wij vernamen, zoo buitengewoon klein zijn, dat die zelfs in deze tijden van ver doorgevoerde bezuini- ging niet het minste bezwaar behoeven op te leveren. Wie weet, verrast dr. de Groot ons dezer dagen niet met de heuglijke tijding dat er telefonische verbinding met het Moederland verkregen is, schrijft het blad. Wat voor perspectieven dit voor den handel oplevert, behoeft geen betoog. En dan te denken aan de mogelijkheid, dat men met ouders of kinderen van achter zijn schrijftafel even een praatje zal kunnen houden VEEWET. Het Staatsblad no. 306, bevat een Kon. beslujt van 19 Mei j.l. tot vaststelling van het tijdstip van de inwerkingtreding der Veewet. Daarbij is bepaald, dat de Vee- wet in werking treedt op 15 dezer. VLEESCHKEURINGSWET. Het Staatsblad no. 378 bevat een Kon. besluit van 24 Mei j.l. tot bepaling van den dag van inwerkingtreding van het besluit van 26 April j.l. (StbL no. 225), tot uit- voering van de art. 27, 28 en 29 der Vleeschkeuringswet (Stbl. 1919, no. 524). Dit besluit treedt in werking met ingang van den dag, waarop de Vleeschkeurings wet in werking treedt. Het Staatsblad no. 379, bevat een Kon. besluit van 24 Mei j!., tot uitvoering van art. 2, eerste lid, tweede alinea, onder a, van de Vleeschkeuringswet (StbL 1919, no. TER NEUZEN, 9 Juni 1922. VRIJHEIDSBOND. Woensdagavond trad voor den Vrijheids- bond alhier op mevr. v. Braam—Houck- geest. De vergadering, die plaats had op de bovenzaal van het hotel de Commerce, was niet druk bezocht. Spreekster besprak de taak der vrouw bij de a.s. verkiezingen. Ze wees op het verkeerde van het afzonderlijk optreden der vrouw, dat geen sympathie kan wek- ken en ook met bevorderlijk is aan bet doel. Zij wekte op tot het zich aansluiten bij eene der politieke organisaties, in dit geval bij den Vrijheidsbond. Naar aanleiding van eene gestelde vraag werd door "haar nader het ongewenschte optreden als door de onafhankelijke vrou- wenorganisatie besproken. Toen eene der aanwezjgen opmerkte, dat zoo weinig vrouwelijke candidaten wa ren gesteld, wees spreekster erop, dat dit aan de vrouwen zeff lag. In Den Haag, waar de vrouwelijke afdeeling 1200 ic- B B C L A M B. J OH. w. d.yS A N D E - v. d. H E IJ D E W, Tilburg. Opslagplsats voor Ter Neuzen en Omstreken: Firma Wed. A. H. DONZE, Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. den telt, waren door toedoen der vrou- ■wen zelf, voor het grootste deel mannen voor de candidatenlijst aangewezen. De voorzitter bracht een hartelijk woord van dank voor de boeiende wijze, waar op spreekster haar onderwerp behandeld had. DE PLArTELANDERSBOND. Jl. Woensdagavond werd in het Hotel des Pavs-Bas alhier een openbare ver gadering gehouden van den Plattelanders- bond, rechtsche fractie, waarin als spre- ker optrad no. 1 van de candidaten der rechtsche Plattelanders, de heer A. van der Hoven te Alblasserdam. De vergadering werd geleid door den heer D. J. Dees, die geringe opkomst be- treurde, waaruit van weinig belangstelling biijkt voor de groote belangen die bij deze verkiezing op het spel staan. De heer v. d. Hoven hield daarna eene rede, waarin hij in hoodfzaak trachtte aan te toonen, dat de stedeiingen den baas spelen over het platteland, dat men het daar beschouwd alsof de plattelanders zich geheel naar de steden moeten richten, dat de lasten voor de plattelanders hooger zijn dan voor de stedeiingen, niettegenstaande de ambtenaren en geleeraen hoogere sala- rissen krijgen dan de plattelanders verdie- nen kunnen, ondanks hun langeren werk- tijd. Hij becritiseerde verschillende socia- le wetten, acht den 8urendag voor de plat telanders onaannemelijk. Hij betoogde,dat zonder ingrijpende bezuinigingen ons land er niet komt en dat het niet voldoen'de is niet verder te gaan op den ingeslagen weg, doch dat de regeering ook terug moet gaan. Alleen dan zal voldoende kun nen bezuinigd worden. Hij acht een afzonderlijk optreden der plattelanders noodig, omdat landbou- wers in de Kamer, indien ze deel maken van een andere partij, daar toch niets fe zeggen hebben, omdat ze in de fracties overstemd worden door de stedeiingen. Hij gispte het, als man van rechts, dat de an- ti-revolutionaire partij tegen de plattelan- der-candidaten een afwijzende houding heeft aangenomen. Men schrijft en zegt wel, dat men steunt op het platteland, doch weigert landbouwers op de lijst te bren gen, hetgeen men wel werkmanscandida- ten heeft gedaan. Hij blijft zich steilen op het christelijk standpunt, voor richtsnoer zijner handelingen, maar acht zich daar door met verplicht mee te blijven lqopen met de antirev. partij, daar het geloof den plattelanders niet verbiedt op maatschap- pelijk gebied voor eigen voordeel te wer- ken. De plattelanders moeten ate partij optreden, willen ze niet geheel onder den voet geloopen worden. Met den spreker trad in debat Ds. Sie- melihk, uit Vlissingen, die te kennen gaf, oiider aanhaling van een spreekbeurt te Wissekerke, dat de spreker, die het zoo heeft over eerlijkheid, niet steeds juist biijkt in zijne mededeeling van feiten. Een politiek voorlichter behoort toch in de eerste plaats betrouwbaar te zijn. Hij be- criticeerde het oprichten aan kleine par- tijen, meestal met de bedoeling van som- rhige personen om een Kamerzetel te ver- overen en wees er op, dat enkelen weinig ib de Tweede Kamer kunnen bereiken, het geen wel het geval is, indien men deej maakt van een groote groep. Hij beval daarom aan te stemmen op de candidaten van den Vrijheidsbond. In zijn repliek bracht de heer v. d. Ho ven verschillende bezwaren te berde tegen de leden van den Vrijheidsbond en acht de belangen van het platteland bij hare candidaten niet veilig. Aan Ds. Siemelink werd nader de gele- genheid te antwoorden, waarop de heer v. d. Hoven hierover weer het zijne zegde De voorzitter, de heer Dees, dankte daar na de opgekomenen voor hun belangstel ling, de spreker en debater voor de wijze waarop zij van gedachten hadden gewis- seld en sprak de hoop uit, dat de partij der plattelanders, die nu alleen is vertegen- woordigd door den heer Braat, met meer- deren zal worden versterkt en dat spreker van dezen avond een dier mannen zal zijn. ALG. NED. VROUWENORGANISATIE. In het Vereenigingsgebouw trad gister- avond van wege bovengenoemden bond als spreekster op Mevr. G. B. Minderhoud uit Rotterdam. De belangstelling was ook al hier even gering als op de overige deze week alhier gehouden politieke vergaderin- gen. De spreekster behandelde de vragen; waarom een vrouwenpartij noodig is, het program van den bond en waarom de huwelijkswet veranderd moet worden. Zij bezag en belichtte die vraagstukken van het standpunt van den bond en De- toogde, dat de rechten der vrouwen niet voldoende tot hun recht kunnen komen^ indien deze zich bij een der bestaande par- tijen aansluiten, waarin de mannen de meerderheid vormen. Zij beval de vrou-* wen daarom aan te stemmen op de lijst harei vereeniging, waarop zij als no. 2 voorkornt. RUNDVEEFOKDAG TE DR1EWEGEN. Heden werd op de hofstede van den heer Jan van Hoeve, in den Zevenaarpolder, van- wege de stierenvereeniging „De Samenwer- king" te Driewegen een rundveefokdag ge houden. Deze is begustigd door keurig weer, door een mooien aanvoer van vee dat er zijn mag en goede belangstelling. De premies werden toegekend als volgt: Klasse melkkoeien. Twee of meermalen gekalfd. le pr. J. Huijssen-Dieleman, 2e pr. M. de Bruijne, 3e pr. A. de Bruijne, 4e pr. C. J. de Clerck, 5e pr. A. de Bruijne, 6e pr. P. A. P. Dieleman te Zaamslag, 7e pr. K. Dees en 8e pr. W. Loot. Alle stam- boekkoeien. Eenmaal gekalfd. le pr. K. Dees, 2e pr. F. Dekker, 3e pr. Jan van Hoeve, 4e pr. Joh. de Feijter te Zaamslag. Kalfvaarzen, extra collectie, alle afstam- melingen van Hertog. le pr. C. J. de Clercq, 2e pr. J. de Bruijne Jz., 3e pr. J. de Bruijne, 4e pr. Jan Huijssen, 5e pr. Jac. van Hoeve, 6e pr. G. van Driel, 7e pr. F. Dekker en 8e pr. K. Dees. Vaarzen van 2 jaar. niet drachtig. le pr. j P. A. P. Dieleman te Zaamslag, 2e pr. Jae. van Hoeve, 3e pr. F. Dekker. 4e pr. C J. de Clercq, 5e pr. M. 't Gilde, 6e pr. J. Huijs sen-Dieleman, 7e pr. K. Dees. Vaarskalveren, 12 jaar. le pr. J. Huijs sen-Dieleman, 2e pr. P. A. P. Dieleman,'3e pr. dezelfde, 4e pr. M. de Bruijne, 5e pr. Jan van Hoeve. Kalveren beneden y2 jaar. le pr. K. Dees. 2e pr. F. Dekker, 3e pr. dezelfde, 4e I pr. J. Ramondt te Sas van Gent, 5e pr. dezelfde. Stierkalveren beneden 9 maanden. le en 2e pr. F. Dekker. Stieren 915 maanden. le pr. M. Diele man te Hoek, 2e pr. F. Dekker. Stieren van 15 maanden tot 2 jaar. le pr. E. de Maat te Axel, 2e pr. Stierenyer- eeniging te Zaamslag. Stieren boven 2 jaar. le pr. De (onge Witzijde. Voor de beste afstammeling van Her tog" 3095 S, 20 stuks, le pr. P. A. P. Diele man, 2e pr. C. J. de Clercq. Voor de beste afstammelingen van De Jonge Witzijde". le pr. J. Huijssen-Diele man, 2e pr. P. A. P. Dieleman te Zaamslag 3e pr. K. Dees. De inzenders achter wier namen geen plaats vermeld staat, wonen te Ter Neuzen. KEURINGSDIENST VAN VEE EN VLEESCH. Door Gedeputeerde Staten is aan de col leges van Burgemeester en Wethouders een circulaire gerieht, waarin aangedrongen wordt met grooten spoed over te gaan tot de vaststelling van de verordening op den keui-ingsdienst van vee en vleesch daar verschillende gemeentebesturen den. termiin van 1 Juni hebben laten verstrijken. ONTSLAG VERLEEND. Door Ged. Staten is overeenkomstig het gedaan verzoek eervol ontslag verleend aan de leden der Provinciale Regelingscommis- sie voor de paardenfokkerij in Zeeland, n.l. de heeren H. J. Aernaudts te Sluis, C A de Bruyckere te Breskens'Ph. J. van Dix- hoorn te Axel, H. A. Hanken te Wilhelmina- dorp, F. C. O. M. Hombach te Hulst, P. Stallaert te Kloosterzande, J. G. van der Linde te Cortgene, F. M. Krepel te Nieuwer- kerk, A. C. de Steur te Souburg, Chr. Joh. de Wilde te St. Maartensdijk en Jan Wisse te Anna-Jacobapolder. VERKIEZING LID PROV. STATEN Door het Centraal Stembureau voor leden van de Prov. Staten in Zeeland is in zijn heden te Middelburg gehouden vergadering in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. H. Blum, gekozen verklaard de heer H. R. Struve, oud-lid der Staten de volgende van de Anti-revolutionaire can didatenlijst. DIPLOMA MACH1NE-SCHRIJVEN. Vrijdag 2 Juni jl. behaalden het diploma machine-schrijven (Fohner's tienvingersy- steem), hetwelk werd uitgereikt door de Fed. van Ned. Stenoleeraren systeem I. Pitman te Arnhem, o.m. de heerenM- van Alten en J. Deij, beiden van Hoek. NEUZENSCHE Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het vezoek van de N.V. AUTO- EN RIJWIELHANDEL te Ter Neuzen, voorheen A. F. MANNAERTGeers, om op het pereeel, kadastraal bekend in sectie C, no. 4588, een Rijvviel- en Auto- herstelplaats te rnogen oprichten, en het daarin plaatsen en in werking brengen van twee electro- motoren en een Accetyleentoestel, door hen is ngewilligd. Ter Neuzen, 7 Juni 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris B. I. ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende veertien dagen, van den 8 Juni 1922 tot en met den 21 Juni aanstaande, ter gemeente- secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd de h e r z i e n e lijst, bevattende de namen der inwoners die voor het verleenen van inkwartiering en onder- houd aan krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning. en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lijst zijn tergemeente-secretarie te bekomen Ter Neuzen, 8 Juni 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. De Burgemeester van Ter Neuzen maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Earner der Staten-Generaal de kiezer, met inaehtneming van het bepaalde in de artikelen 57/> tot en met 57/ der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerlijst hij voorkornt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veertien dagen voor den voor de stemming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dag- teekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezerslijst voorkornt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schriftelijke ver- klaring opgemaakt. waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft rnedegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkornt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem op- gegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te neraen, van den burgemeester der gemeente van dit adres de op- roepingskaart voor de stemming in die gemeente. De mededeeling van den kiezer, dat hij in een andere gemeente dan die, op welker kiezerslijst hij voorkornt, aan de stemming wil deelnemen, geldt tevens voor zijn deelneming aan een nieuwe stemming ingevolge art. 135 der Kieswet. Ter Neuzen, 9 Juni 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1