algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. Aaiibesteding. No, 7306 Woensdag 31 Mei 1922. 70e Jaargang. HIHDERWET. kf Wegens het Pinksterfeest zal a.s. Maandag GEEN nummer van dit blad verschijnen. Het uitdiepen der haven aan den Kleinen Huis- senspolder, BINNENLANO. FEUILLETON. De Patient van dokter Vincent. BUITENLA ND. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, zullen op Dinsdag den 13den Juni 1922 des voormiddags 9b2 ure ten Raadhuize dier Gemeente, trachten aan te besteden Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen tot op het uur der aanbesteding franco ter secretarie worden bezorgd. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Havenmeester 1. Wisse. Zaamslag, den 30sten Juni 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn, Secretaris. EEN NEDERLANDSCH VOORSCHOT AAN DUITSCHLAND? Staatssecretaris Bergmann is Zaterdag uit Parijs naar Den Haag vertrokken. Ver schillende bladen brengen deze reis in verband met plannen betreffende een voor- schot, dat Nederland aan Duitschland zal verstrekken om den einder dezer maand vervallende termijn der schadeloosstelling te voldoen. Voorts wordt beweerd, dat deze reis in verband staat met de schadeloosstelljngs- leening waarbij Nederland een belangrijke rol zou spelen. (Tel.) Jhr. Mr. A. F. DE SAVORN1N LOHMAN Maandag herdacht de grijze staatsman jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman zijn 85en jaardag. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 25) - u j - „Dat moest zoo zijn, maar dat is het helaas niet," antwoordde Lady Uvedale kwaad. „Dat lastige kind zweilft hier ergens rond om dien jongen scheepsdokter van de „Melita" na te kunnen loopen. Aan boord al hadden ze alleen maar oogen voor elkaar, en nu heeft het noodlot ge- wild, dat hij zich hier in Rockhaven zou vestigen. Ik kan mifn stiefdochter niet al- tijd achterna gaan en met haar over die ellendige keien hier stron^pelen." Kapitein Guyse keek deelnemend naar de dunne Fransche schoentjes, die me- vrouw Uvedale droeg. „Ja, ja, dat begj-ijp ik wel en je zult je hier natuurlijk erg vervelen," zeide hij vriendelijk. „Ik hoop nu alle verantwoor- delijkheid van je schouders te kunnen ne men. Maar laat ik beginnen met te zeggen dat ik in hoofdzaak ter wille van dokter Lynne hier ben gekomen om de zaken wat beter te regelen. Ik denk, dat je wel zult staan te kijken van den raad, dien ik je nu geven ga." „Wat dan, Walter?" en als Lady Uve dale maar niet zoo zwaar geblanket was, zou ze er heusch meisjesachtig hebben uit- gezien, toen ze hulpeloos haar handen vouwde. Zij zag er uit als een bang kindje, dat op stoutigheden is betrapt. Guyse glimlachte eens even. „Dokter Geboren te Groningen heett hij daar gestudeerd en is er 11 Maart 1861 gcpro- moveerd, zoodat hij reeds 61 jaar zijn ineestertitel voert; sinds eenige jaren ook honoris causa. Na van 1862 tot 1884 eerst rechter te Appingedam, toen rechter en raadsheer in 's Hertogenbosch te zijn geweest, werd hij hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. In Juni 1879 werd de heer de Savornip Lohman lid van de Tweede Kamer, waarin hij zitifng heeft gehad tot 8 Febraari 1921 met een tusschenpoos van 17 Februari 1890 tot 21 Augustus 1891 als Minister van Bin- vr:enlandsctie Zaken en van Juni 1892 tot Fe bruari 1894 als lid van de Eerste Kamer. Sinds 1909 is hij Minister van staat* Van „de Nederlander" is de heer De Savomin Lohman van 1894 tot 1921 hoofd- redacteur geweest. DE HANDELSRECHTER. Onder het«opschrift ,.De handelsrechter. Een kleine wetswijziging", schrijft Mr. C. J. Pekelharing te Amsterdam, in het Week- blad van het Recht: ,,Zou het niet overweging verdienen, na den kinderrechter en den politierechter, den handelsrechter in te voeren? Als zoo danig stel ik miji voor een alleen recht- sprekenden rechter, die bevoegd is na de conclusie van antwoord (of repliek) op verzoek van een der procureurs en na- raadpleging met beide procureurs aan verder concludeeren een eind te maken en een dag aan te wijzen voor de rrronue- linge behandeling, waarbij tevens iedere partij getuigen kan meebrengen en ook de partijen zelve gehoord kunnen worden Zonder twijfel zouden vele eenvoudige handelszaken aldus snel kunnen worden afgedaan. ,,Men verzamelt op deze wijze tevens studiemateriaal voor een nieuW wetboek van burgerlijke rechtsvordering. Daarbij kan misschien blijken, dat men met enkele kleine wijzigingen in het tc- genwoordige wetboek zal kunnen vol- staan en naar een nieuw wetboek niet eens verlangt. Alles zal afhangen van de practische toepassing door den handelsrechter en de balie. Strikt noodtg lijkt h^t mij den han delsrechter niet meer te dwingen in de strafkamers of de instructie, de kennis en de routine te verliezen, die hij in jaren van handelspraktijk heeft verkregen. Zoo wel voor het strafrecht als voor het ci- vielrecht is m.i. die wissehverking uit den booze. Wie raad noodig heeft voor zijri oogen, raadpleegt niet bij voorkeur een oogarts, die de laatste twee of vier jaren gedetacheerd is geweest bij de interne af- deeling. En omgekeerd. Eerder zou de gelegenheid open moeten worden gesteld voor sperialisatie, bijv. scheepszaken, assurantie, bankwezen, graan- zaken enz. De rechtspraak zou formeel even vrij moeten zijn als de arbitrage. Een uit- spraak van den geoefenden handelsrech ter op dezelfde snelle en onvormelijke wij ze verkregen als arbitrage zal door velen boven arbitrage worden verkozen. Ook thans wordt dikwijls in belangrijke han delszaken gearbitreerd nagenoeg zonder schriftelijke voorbereiding. De vier conclu- sies zijn dus niet onmisbaar. Wanneer er in de groote handelscentr? 3 a 10 handelsrechters waren en in de ove- rige plaatsen naar verhouding, zou er van achterstand geen sprake meer behoeven te zijn" OPHEFFING DER R1JKSSCHJPPERS- BEURZEN TE WACHTEN. Opi de vragen van het Tweede Kamerlid Rugge betreffende het voornemen der re- geering tot opheffing der Rijksschippers- Lynne is de eenige sta-in-den-weg." Hij liet zijn stem tot een vertrouwelijk gefluis- ter dalen: „Die hofmakerij van hem heeft niet veel om het lijf, maar wat erger is, hij schijnt de lucht van onze plannen te heb ben gekregen, en alls wij niet heel snel han- delen, dan kan hij oils, om het eens pla>t uit te drukken, nog we! eens een vuile pijp laten rooken." Als kapitein Guyse gemecnd had, dat hij zijn bezoekster met deze mededeeling ge- rus't zou stellen, dan had hij zich leelijk vergist. Zij scheen een oogenblik flauw te zullen vallen. Guyse zag, dat hij niet te ver moest gaan. „Hoor eens Adele," zeide hij, haar bij haar doopnaam noemend, iets, wat hij zel- den deed. „Laten we eerst eens een glaas- je panje nemen om wat te bedaren." Hij belde en pas toen de Zwitsersche kellner hen bediend had, en er weer wat kleur op Lady»JUvedale's wangen was ge komen, ging hij verder met zijn verhaal. „We moeten er nu geen doekjes om win- den," ging hij voort. „De anderen, die hierbij betrokken zijn, gaan mij niet aan, maar ik maak mij ongerust over jou. Ik geloof inderdaad niet, dat Lynne argwaan heeft gekregen door iets, dat hij hier in Rockhaven gehoord heeft. Ik ben veeleer overtuigd, dat er vroeger iets moet zijn voorgevallen, dat te zamen met een onge- lukkig toeval hier hem tegen ons in het harnas heeft gejaagd." Misschien heeft hij iets gehoord, dat tegen Sir Vincent pleit," meende Lady Uvedale. „Aangezien Sir Vincent een onbesproken naam heeft, is dat zeer onwaarschijnlijk," antwoordde Guyse koel. „Neen, Adele, die vlieger gaat niet op. Ga nu maar eens goed na, wat er allemaal op de „Melita" is voorgevallen, en tracht je dan eens te beurzen luidt het antwoord van den Minis ter van Landbouw als volgt: Het ligt inderdaad in het voornemen van den Minister de Rijksschippersbeurzen op te heffen, nu de kosten dier beurzen niet meer gedekt kunnen worden door de op- brengst der bijdragen, die tot voor korteri tijd van de schippers geheven werden De Minister heeft zich toch steeds op het standpunt gesteld, dat het bedrijf de kosten van die inrichtingen diende te dra- gen. Daarbij'komt, dat het ongunstige oordeei in het Voorloopig Versing over het bij de Staten-Generaal aanhangige wetsontwerp omtrent de Rijksschippersbeurzen geuit, bij den Minister een gegronden twijfel heeft doen rijzen of er tot handhaving van deze instellingen we! een meerderheid in de Volksvertegenwoordiging zou te vinden zijn Opheffing van Rijksschippersbeurzen zal dit voordeel met zich brengen, dat thans de practijk uitspraak zal kunnen. doen of inderdaad doOr het vervallen dezer instel lingen beiangrijk nadeelen veroorzaakt zul len worden, Maatregelen zijn door den Minister ge- nomen, opdat hij, ook in de toekomst, ge- regeld op de hoogte zal kunnen blijven van de toestanden, die in het samenge- steide hinnenscheepvaartbedrjjf heerschen. VLEESCHKEUR1NGSWET. De Ministers van Arbeid en van Finan- cien hebben bepaald: lo. Als eerste kantoren in den zin van art. 27, eerste lid, der Vfeeschkeuringswet (Stbl. 1919, no. 524) worden aangewezen de volgende gemeenten: Alkmaar, Haarlem Amsterdam, Harlingen, Groningen, Alrnelo Deventer, Utrecht, Leiden, 's-Gravenhage, Rotterdam, Hoek van Holland, Vlissingen, Breda, Tilburg, 's Hertogenbosch, Eind hoven, Arnhem, Nijmegen en Maastricht. 2o. Wanneer ingevoeid vleesch, dat door afkoeling verduurzaamd is, vervoerd wordt naar een der eerste kantoren, niet zijnde grenskantoren van de invoerrechten, moet het vervoermiddel, waarin het vleesch is geladen, aan de bovenbedoelde grens kantoren worden verzegeld door de amb- tenaren der invoerrechten. Voor het bovenbedoelde vervoer van een grenskantoor der invoerrechten tot een der eerste kantoren, mogen slechts vervoermid delen worden gebruikt. die voor verze- geling vatbaar zijn. Na aankomst aan het eerste kantoor ont- doen de ambtenaren der invoerrechten al- daar het vervoermiddel van het zegel, na den ambtenaar bedoeld in art. 27 der Vleeschkeuringswet, verwittigd te hebben van het tijdstip van ontzegeling. De St.ct. noi 3 bevat een beschikking van den Minister van Arbeid, betreffende het vervoer van ingevoerd vleesch in de bovengenoemde gemeenten. DE REORG'ANISATIE DER WET OP HET LAGER ONDERW1JS. Naar het Hbl. verneemt, zullen de voor- stellen, die de regeering voorne- mens is ter vermindering van de finan- cieele lasten der lager onderwijs-wet te doen, zoowel betrekking hebben op de mateneele eischen waaraan thajis de schoollokaliteiten te voldoen hebben, als op de interne inrichting der school. De cijfers dezer dagen genoemd als te ver- wachten voordeelen uit deze bezuiniging zijn uiteraard nauwelijks te schatten, otn- dat deze ook de uitgaven der gemeenten raken. De mogelijkheid dat aan een onder- wijzer twee klassen zullien worden opge- dragen en dat dus het aantal leerlingen per onderwijzer en per lokaal zeer zal wor den vergroot, ligt voor de hand. Verder verluidt, dat voikomen vrijheid van het aantal leerlingen per school overwogen wordt, waardoor de eisch van splitsing der groote scholen zou komen te verval len. Ook zal door verhooging der minimum- getallen het stichten van uiterst kleine scholen tegengegaan worden; wat het Mulo betreft, staat nog niet vast of dat getal 24 of 30 (thans 18) zal worden; de minister schijnt voor het cijfer van 30 te gevoelen op grond, dat de Mulo'-scholen in haar nieuwen wettelijken vorm volstrekt met bedoeld zijn als typen van scholen, waar- van er in elke gemeente een of meer zijn moetenN maar als scholenv die de behoet- ten eener streek moeten dekken. Het is duidelijk, dat daardoor op den duur het aantal kleine Mul°-scholen zal afnemen, hetgeen te meer noodig is, omdat de noo- dige leerkrachten zoo uiterst moeilijk zijn te bekomen. DE CAND1DATENL1JSTEN. De Res.-bode heeft het aantal ingediende lijsten in de verschillende kieskringen geteld en de volgende uitslag verkregen: Kieskring: Den Haag: 22 lijsten. Tilburg: 25 lijsten. Arnhem: 22 lijsten. Nijmegen: 23 lijsten. Rotterdam: 33 lijsten. Den Haag: 34 lijsten. s Leiden: 33 lijsten. Dordrecht: 35 lijsten. Amsterdam: 46 lijsten. De Helder: 24 lijsten. Haarlem: 30 lijsten. Middelburg: 27 lijsten. Utrecht: 31 lijsten. Leeuwarden: 24 lijsten. Zwolle: 22 lijsten. Groningen: 23 lijsten. Assen: 22 lijsten. Maastricht: 24 lijsten. Amsterdam slaat dus veruit het record. In het geheel zijn 53 verschillende lijsten ingediend. AFSCHAFFING VAN DE LUCHT- POSTZEGELS. De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 1 Juni a.s. ue luchtpostzegels buiten gebruik worden gesteld. Het luchtrecht van stukken en postpakketten, welke van dien datum af per luchtpost zijn te ver- zenden, is door middel van gewone fran- keerzegels te voldoen. De oij het publiek voorhanden luchtpost zegels kunnen tot en met 31 Aug. a.s. aan alle kantoren der posterijen tegen andere zegels en postwaarden en desgewenscht tegen gereed geld worden ingewisseld. Met ingang van 1 Juni a.s. zal het lucht recht voor de briefport voor Belgie 5 cent en voor Groot-Brittannie en Frankrijk 10 cent per 20 gram bedragen. PETITJONNEMENT TEGEN DE VER- ZEKERINGSWETTEN. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft den minister van Arbeid meegedeeld, dat zijn Volkspetition- nement tegen de Verzekermgswetten is ge- steund door of namens 524.898 meerder- jange Nederlandsche burgers en burge- ressen. Dezen was gevraagd instemming te betuigen: lo. met de opvatting, dat het Staats- pensioen, op 3 December 1919 toegekend aan meer dan 300.000 Nederlandsche man- nen en vrouwen, moet worden beschouwd als een onvervreemdbaar recht ook van hen, die na 3 December 1919 den 65-jari- gen leeftijd bereikten; 2o. met een verzoek aan de regeering om het recht op staatspensioen los te maken uit de Invaliditeitswet en het bij afzonderlijke wet toe te kennen aan alle hennneren, of er niets is gebeurd, dat een verklaring zou kunnen geven van Lyn- ne's houding. In je eigen oelang moet ik je verzoeken, om heel eerlijk tegenover mij te zijn. Het is noodzakelijk, dat ik weet met welke wapens hij ons bestrijden wil." Een diepe stilte volgde. Zij keek met niets-ziende oogen het raam uit; hij zag haar onderzoekend aan. „Het spijt me, maar ik moet heusch op een verklaring aandringen," zeide hij ein- delijk. Toen begon ze te spreken, haastig, met afgewenden blik en haar woordenstroom had meer betrekking op verontschuldiging van haar gedrag, dan op het voorval zelf. „Zoo mal van dien vlegelachtigen dok ter," ratelde ze. „lk had barstende hoofd- pijn en ging in de apotheek om hem om wat sulphonal of phenacytien of zooiets te vragen en toen was hij er niet en toen rommelde ik wat tusschen zijn fleschjes en j instrumenten. Ik vond niet, wat ik zocht maar ik kreeg een fleschje in handen, waarop stond: Arsenicum, en alleen uit nieuwsgierigheid, omdat ik dat goed nog nooit had gezien, nam ik er den stop af en rook er eens aan. Anders niets, zie je. En juist op dat oogenblik kwam hij terug en ik was zoo in de war, dat ik het flesch je open liet staan." Er was veel toe noodig om kapitein Guyse zijn kafmte te doen verliezen, maar deze openbaring bracht hem toch van zijn stuk. „Daar heb je het, Adele. Ik dapht. wel, dat er iets achter stak, maar hierop was ik toch niet voorbereid," zeide hij. „Ik wil de beide anderen hier nu nog buiten beschouwing laten, maar je hebt je zelf op twee manieren aan een groot gevaar blootgesteld." „Hoe?" bracht ze met moeite uit. „Als Sir Vincent Carnac wist, dat je hem in dat zaakje hebt betrokken, zonder hem die malle streek van jou op de „Me- lita" te vertellen, dan zou hij je wel eens nader spreken, even goed als de rechter geen medelijden met je zou hebben, als Clarice Uvedale hier eens ernstig ziek werd, en Cosmo Lynne getuigenis aflegde van jouw vreemd bezoek aan zijn heilig- dlom op het schip. Je zoudt eenvoudig worden beschuldigd van poging tot moord met voorbedachten rade. Toen het je den eersten keer niet lukte, heb je blijkbaar een tweede poging in het werk gesteld met behulp van medeplichtigen. Jij bent geen Lucre.tia Borgia, Adele, daar heb je de capaciteiten niet voor. Ik ben niet graag onhoffelijk, maar ik zie nog minder graag een mooie vrouw in de gerechtszaal voor een ouden rechter, die allerlei im- pertinente vragen doet, om ten slotte een zeer hard vonnis over haar uit te spreken." „Maar wat moeten we nu doen?"kreun- de de vrouw van den ijzerfabrikant. Guyse boog zich tot haar over. „Lynne mag hier niet blijven," siste hij. „Dat is de eenige manier om onaangename ont- knoopingen te voorkomen en nog eenige kans van slagen te hebben." „Kan jij dan niet „Neen... ten minste niet, zonder van voren af aan te beginnen," beantwoordde Guyse de half uitgesproken vraag. „Zooals de zaken nu staan kan ik er alleen maar mijn aandeel (in de winst bij vertiezen. Lynne heeft tegen mij geen bewijzen en ik heb geen redenen om te vermoeden, dat bij mij eveneens verdenkt. Ik zou onder het publiek zitten, terwijl jij en nog eep paar anderen in het beklaagdebankje plaats moesten nemen. En zoolang ik er zelf nog niet bij betrokken ben, gevoel ik, om je de waarheid te zeggen weinig lust om met jullie die onaangename zit- 65jarigen, wier inkomen blijft beneden ze- kcr bedrag; 3o. met een protest tegen de Invalidi teitswet, voor zoover deze wet de belangen der ouden van dagen binnen den krihg harer bemoeiingen trekt en tegen al het onrecht aan deze wet verbonden als: zwa- re druk op economisch zwakke werkgevers en op werknemers van meer gevorderden leeftijd, lage uitkeeringen, dure bureaucra tic, hinderlijk zegeltjes plakken enz. enz. De bond heeft om verschillende redenen voor deze actie zich moeten bepalen bij enkele deelen van ons land. TEGEN DE BALDADIGHE1D DER STRAATJEUGD. Aan het Rotterdamsche hoofdbureau van politie zijn sedert eenfgen tijd vijf agenten belast met het toezicht op de baldadige straatjeugd. Natuuriijk zijn daarvoor vijf zeer betrouwbare mannen uitgezocht, in wie de superieuren ook eenig paedogogisch talent meenden te zien. Deze agenten wor den voikomen vrij gelaten, ze doen dienst in. poiitiek of uniform naar het hun goed- dunkt, per fiets of te voet. Hun chefs zijn zeer over hun optreden te spreken. Tal van gevallen van baldadigheid berechten ze op de wijze, die hun in het speciale geva! liet beste dunkt. Nu eens wordt een jongen in handen gesteld van het hoofd zijner school, dan weer wordt de jeugdige boosdeener naar zjfn ouders gebracht, soms ook moet vader of moeder hen op het bu reau komen halen; in 't ergste geval wordt proces-verbaal opgemaakt, terwijl als er schade is aangericht deze zoo 't mogelijk is, moet worden vergoed. Uit de laatste rapporten door deze agenten-opvoeders in- geleverd bleek, dat ze vooral tegengaan het voetballen op straat, het slingeren met touwen aan lantarenpalen, gooien met stee- nen, bloemen plukken in parken, spelen om geld, brandje stichten het zwanen en eenden in de singels en vijvers plagen. zweinmen en visschen op verboden plaat sen, beschadigen van boomen en meer van dat soort boosdoenerij. Zeventig a tach- tig voetballen van allerlei grootte ontne- men ze zoo per week den jeugdigen de- linquenten, ongeveer een gelijk aantal slin- gertouwen enz. DE TOESTAND. Er zal, schrijft de N. R. Crt. nog wat heen en weer gepraat moeten worden tus schen de commissie van herstel en de Dait- sche regeering over de laatste nota van deze, maar men is nu op den goetien weg, aan het einde waarvan de Interna tionale leening uitkomst moet brengen uit de Duitsche nooden, tot er weer meu- we komen. Want indien niet alle teekenen bedriegen, krijgt Duitschland, zoo het zijn financieele zorgen tegenover de geallieer- den verlichten kan en de mark, dank zij het in beginsel reeds vastgestelde de'flatie- procedc, wat kan stijgen, met een economi- sche crisis te kampen, die voor ahdere fan- den dan tegelijk zal eindigen. Onze Ber- lijnsche oud-correspondent heeft gisteren in zijn brief over de wederwaardigheden van een zuigeling de eerste teekenen van die komende crisis al aangewezen. De voort durende prijsstijging en de duidelijk waar- neembare nadering van de Duitsche pro- ductie-kosten tot de prijzen op de wereld- markt baren veel zorg, zegt hij. Duitsche inschrijvingen op de levering van locomo- tieven aan Roemenie konden al niet met Amerikaansche concurreeren. In andere be- drijven die voor het buitenland werken vei> mindert de omzet, enz. Eenige compen sate is natuurlijk te verwachten, wat de plaats te deelen, anders zou ik met plezier nu reeds handelend optreden." „Maar je weet er toch wel iets op. Ik weet maar al te goed, hoeveel gevaar ik loop. Ik wil heel, heel veel opofferen om de gevolgen van.... nu laat ik het maar zeg gen... mijn dwaasheid te ontkoinen. De helft van haar vermogen en je weet hoe aanzienlijk dat is." „Dat weet ik, mijn beste," knikte Guyse. „En daarom zou het jammer zijn dat for- tuin te verbrokkelen. En aan die kleine ingenue is het heelemaal niet besteed. „En ik dan?" wilde Lady Uvedale weteu en zjj verhief h aar stem tot een wat men in 'n minder aristocratische omgeving, krijschtoon zou noemen. Guyse legde haa: met een handgebaar het zwijgen op. „Ik zou dan nog slechter af zijn dan nu." Haar stem brak. „Zeker niet. Jij zou, net als ik, het heele fortuin bezitten, want ik heb jou net zoo graag als het geld. Ik zou deze afspraak willen maken: Wij trouwen samen en zoo krijg ik een allerliefste vrouw en wij dee len samen alle moeite en zorgen, die het mij kosten zal om jou uit de perikelen te helpen. Dat zijn nu de voorwaarden, waar- onder ik jou mijn diensten aanbied." Lady Uvedale keek hem eens aan. Vrees en hebzucht hadden de bovenhand en bc- vendien meende £ij dat ze slechter kon doen dan kapitein Guyse tot haar echtge- noot te kiezen. Hij was een knappe ver- schijning, een groote, forsche man, die haar wel aantrok. En bovendien zou hij haar heel veel angst kunnen besparen. Dat gaf den doorslag, vooral na zijn levendige schildering van de gerechtszaal. (Wordt vervolgd). Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare tennis, dat ter gemeente- secietarie ter inzage ligt een verzoeli met bijlagen van CORNELIS MEI.IER te Ter Neuzen, om VERG TINNING tot bet plaatsen en in wer- king brengen van een motor tot het malen van Graan enz., op het perceel kadastraal bekend in Sectle L, no. 1741. Op Maandag 12 ,luni a.s., des namiddags drie uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwiliiging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te ljchten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben. kunnen gednrende drie daqen, v6or het bovenge- melde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekonren schrifturen. De aandaeht van belanghebbenden vyordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudence niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. ggiS Ter Neuzen, den 29 Mei 1922. I Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. 1. ZONNEVULLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1