Reisgelegenheid Officieele Reisgids EEN F.EEST IN 't HUISGEZIN Pel knol Jan Prima Schoolvufpenhouders Bskenflmaking. Pleziervaart naar GENT Eenige Oproeping. Liefliebbers van Zwemmeni Bekendmaking. Bekendmaking. V oof ha.33.dea: Nederl. Spoorwegen ZOIWERDIENST 1922, Een WOONHUIS ADVERTENTIEN. 1,PERFECT" Handelsberichtew. H.H. Veehouders, op a.s. Maandag, 2en Pinksterdag. Prijs 5.80 g-ebonden. ftfd. Ter Neuzen van Jolksonderwijs" Openbare Verkooping een net Woonhuis Prys 0,25 fr, p. p. 0,30, Firma P. J. VAN DE SANDE, Boekhandel. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. ±4 X 4411.56 c9. HUMS ea I1/: x 44 s. 56 cA. LUCERNS INGEJSONDEN MEDEDEELINGEN. GEMEENTERAAD VAN CLINGE. ONTVANGEN: Firma P. J VAN DE SANDE. Op Maandag 5 Juni, 2a Pinksterdag vertrek Ter Neuzen v.m. 6,15 uur, bij C. M. LEUNIS, K. HA MEL INK, VOORHAN DEN: Flrma P. J. VAN DE SANDE, Donderdag 1 iuni 1922, fe TEH NEUZEN, Notaris VAN DER MOER, zal op Wo^psdag 14 Juni 1922, Woensdag den 31 Mei 1922, des namiddags 4 uur, verkoopen Rotterdam, 29 Mei 1922. VEEMARKT. Aangevoerd werden 737 vette rauderen, 344 vqtte- ea graskatveren, 489 schapen «n lammeren en 1087 varkens. De noteering was als voigt Koeien le kw. 1,30 tot 1,40 2e kw. /1,20 tot /1,10 ;3e kw. 1,—tot/0,95 Ossen le kw. f 1,30 tot 1,35 2e kw. 1,15 tot f 1,05 3e kw. 1,tot 0,90 Kalveren le kw. 1,80 tot /1,95 2e kw. 1,65 tot 1,45; 3e kw. 1,20 tot 1,— Schapen le kw. 0,75 tot f 0,85 2e kw. 0,65 tot 0,55 3ekw. f 0,45 tot Lammeren tot j Yarkens le kw. f 0,94 tot 0,98l; 2e kw. 0,90 tot 0,86 3e kw, 0,84 tot 0,78 export /0,90 tot 0,97 alles per E.G. Zniglammeren 18,tot f 23,per stuk. Vet vee met redelijken handel en goede kwaliteiten, overigens maar matig gevraagd. Schapen en lammeren bjj redeljjken handel lets williger. Varkens aanvankeljjk goed gevraagd doch later iets makkeljjker koop- baar. Ljjnzaadvoer 21,tot 22, Bruin Mosterdzaad 29,tot 31,— Geel Mosterdzaad f 32,tot 34, K&rwpzaad 48,tot f 50,Kanarie- zaad 19,tot 20,Boekweit /17,tot Blauwmaanzaad 72, tot /74,Koolzaad tot per 100 E.G. VLAS. AangevoerdBlauw 4500 E.G. /1,80 tot 1,65, Groningsch 42500 E.G. 1,15 tot 1,60, Hollandsch Geel 7300 E.G. 1,15 tot 1,60, Wit 4450 E.G. 1,— tot 1,25, Dauwroot 400 E.G. 1,25 tat alles per E.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers 4,50 tot 7, Blauwe Eigenheimers tot Poters 3,tot 4,Spuische Eigen heimers tot Zeeuwsche Blauwe 6,tot 8,Zeeuwsche Bonte 6,tot 8,Red Star 8,tot 10,Bravo's 6,tot 10,50; Malta 14 tot 18 cts.Malta Spring 26 tot 28 cts. per E.G. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,50 tot 6,50 per 100 stuks. KAMER VAN KOOPHANDEL -VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN, TE TER NEUZEN. Vergaclering van Zaterdag 20 Mei 1922. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Vender tegenwoordig alle leden, met uitzon- dering van den heer J. M. Oggel, die kennis van verhindering heeft gezonden. (Vervolg). Postbestelling te Sas van Gent. i. Naar aanleiding van een hem gedaan verzoek wendde de Secretaris zich tot den Di- recteur van het postkantoor te Sas van Gent met het verzoek om mededeeling van het tijd- stip van het aankomen van postzendingen en het tijdstip van den aanvang der bestellingen. Daaruit bleek, dat zendingen aankomen des voormiddags 6,55, 7,30, 7.43 en 8,20, waarvan de bestelling aanvangt te 8,40. Voorts arriveeren zendingen te n.m. 1, 1,03, 1,35 en 2.36. Aangezien des nam. de be stelling begint te 2,05 is de om 2.36 aangeko- men postzending daarin niet meer begrepen en blijft deze liggen tot 's avonds 6.45, als wan- neer ook besteld wordt, de zending ontvangen te. 5.16, 5.58, 6.— en 6.35. Aanvankelijk leek de oplossing een uitstellen der nam. bestelling, aangezien in die zending van 2.36 niet onbeteekend is, zij bevat o.m. de ochtendbladen. Het bureau verneemt thans evenwel, dat met 1 Juni automatisch een verbetering in dien toestand zal intreden. De rijtijd van trein 5 is n.l. verminderd, waardoor de middagboot een kwartier vroeger uit Hansweert kan vertrek- ken en zoo tijdig te Ter Neuzen arriveerden, dat de post voor Sas van Gent in plaats van met de tram van 1.23 nam. kan verzonden vvorden met den trein van 12.25 en in plaats van te 2.36 te ongeveer 1 uur op het kantoor te Sas van Gent arriveeren en opgenomen worden in de bestelling van 2.05. De VOORZITTER vraagt de heeren Neete- i son en Stevens, die deze zaak aanhangig j maakten, of zij hieromtrent nog iets hebben J mee te deelen. De heer NEBTESON merkt op, dat het nog geen .1 Juni is, dat de dienstregeling der ver- keersmiddelen nog niet is geeindigd en dat de door het Bureau in het vooruitzicht gestelde verbetering nu reeds is ingetreden. Sedert een paar dagen worden de ochtendbladen begrepen in de bestelling van 2.05 nam., dit had dus reeds vroeger ook kunnen geschieden. De Secretaris deelt mede, dat dezer dagen door de Inspecteur bij een informatie is mede- gedeeld, dat een vroegere zending der ochtend bladen werd overwogen, mogelijk is wat thans geschiedt daarvan een gevolg. De door het Bureau aangegeven verbetering in de verzen- ding is van andere zijde vemomen. Stoomtrain HulstWalsoorden en Stoombootdienst Ter NeuzenHoedekens- kerkeHansweert. Dezer dagen bevatte „Zelandia" een artikel, waarin, naar aanleiding van het voornemen van de directie van den stoomtram Hulst Walsoorden om een retourrit op den middag te laten vervallen, hetgeen volgens dat blad de di rectie deed uit zuinigheidsoogpunt en omdat de maatschappij te kort kwam, een subsidieering dier maatschappij door de provincie werd be- pleit met 10.000 tot f 20.000, terwijl de pro vincie als dan de stoombootdienst tusschen Ter Neuzen en Hansweert werd opgeheven de 60.000 besparen zou, die men thans op dien dienst jaarlijks tekort komt. Het verkeer van Oostelijk Zeeuwsch-VJaanderen met de over- zijde der Schelde zou dan geheel moeten wor den geleid over de Zeeuwsch-Vlaamsche tram naar Walsoorden en van daar naar Hansweert. De heer VAN WAESBERGHE heeft dit ar tikel aan het Bureau toegezonden, met de be- merking, dat de inhoud hem wel de moeite waard voorkwam om die in de vergadering der Kamer te bespreken. Door het Bureau is een onderzoek ingesteld. Het geeft te kennen, uit eigen ervaring niet te kunnen beoordeelen, of het uitschakelen van den tramrit op den middag, als een ernstig gemis voor het verkeer moet worden be- schouwd. (De rit is ondertusschen niet geheel uitge- Schakeld, doch wordt uitgevoerd tusschen Wal soorden ^n Kloosterzande-Tasdijk, met een lo- comotief van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram). Uit aan het Bureau verstrekte inlichtingen blijkt, zou af te leiden zijn, dat op die dit ge- woonlijk zeer weinig passagiers worden ver- voerd en dat ook de daarmede te Hulst aange- voerde postzending tot de in gewicht lichtste zending behoort. Voorts blijkt, dat er bij den in de laatste jaren 7 maal daags uitgevoerden retourdienst geen gelegenheid bleef voor een noodzakelijk onderhoud van de locomotief, dat vooral met het oog op den tijd dat deze dienst doen, niet gemist kan worden. Niet alloen bezuiniging, maar den wensch om een regelmatige exploi- tatie te verzekeren, heeft tot eenige beperking in den dienst geleid. Dat dit bedoelde onder houd wel gewenscht is, mag, naar de meening van het Dag. Best, wel afgeleid worden uit de klachten die af en toe in ,,Zelandia" te vin- den waren, omtrent onderbreken van den dienst, door het weigeren van de locomotief. -Blijkens onze inlichtingen hebben de burge- meesters van Hulst en van Hontenisse in deze wijziging van den dienst berust, en mag aan- genomen worden, dat deze autoriteiten toch ook wel een open oog zullen gehad hebben voor de hierbij betrokken belangen hunner gemeenten. De conclusie waartoe de „Zelandia"-schrijver komt, die om ter wille van de door hem bedreigd geaehte belangen van Lamswaarde, Kuitaart, Ter Hole, Hulst, St. Jansteen, Clinge, Nieuw- Namen, pleit voor behoud van den tegen- woordigen 7 maal daags retourdienst, in plaats van een 6V2 maal retourdienst per dag, wat slechts een geringe teruggang is, waarbij de toestand nog beter blijft dan voor den oorlog, toen maar zesmaal daags heen en weer gere- den werd, eenvoudig den stoombootdienst Ter NeuzenHansweert, en daarmede ook de ver- binding en Hoedekenskerke, en daarmede ook de verbinding op HoedekenskerkeGoes zou willen opheffen, is naar de meening van het Dag. Bestuur niet het standpunt van iemand die het algemeen belang der geheele streek wil dienen. Immers, om dien halven dienst tusschen Walsoorden en Hulst nog nog te behouden, ter wille van 'n bevolkingvan ongeveer 12.500 zie- len, zou de schrijver't dichtst bevolkte centrum van Zeeuwsch-Vlaanderen, met ongeveer 20.000 inwoners willen dupeeren en den zoo gewilden stoombootdienst Ter NeuzenHoedekenskerke- Hansweert ontnemen. Het Dag. Bestuur meent, dat de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen de be- schouwingen en conclusies van den schrijver van het „Zelandia"-artikel nimmer tot de hare zal kunnen maken, en acht het vooralsnog niet noodig verder op deze zaak in te gaan, die voor een tweetal jaren ook in de Provinciate Staten is besproken en waarbij men gekomen is tot de tegenwoordige regeling van de stoomboot- diensten op de Wester-Schelde, waarvoor de Staat 80 in het tekort bijdraagt, waaruit dus volgt, dat de provincie weinig voordeel zou genieten van de opheffing van dien zoo ge- waardeerden stoombootdienst, omdat zij den daarvoor ook geen bijdrage meer zou ont vangen. De heer VAN WAESBERGHE geeft te ken nen, dat hij dezer dagen door een gesprek met den Voorzitter over deze zaak zeer duidelijk is ingelicht, dat de regeling op het oogenblik niet anders kan gemaakt worden en dat het artikel wel wat gauw geschreven is. De heer NEETESON wenscht, omdat zwfjgen als een toestemming zou kunnen beschouwd worden, verklaren, dat hij het niet eens is met de toelichting van het Bureau over deze zaak, daar het schrijft over „den gewilden en ge- waardeerden dienst Ter NeuzenHansweert" Juist is het, dat over een paar jaren veel over deze zaak is gesproken en men als resultaat tot den bestaanden toestand is gekomen, maar hij voor zich blijft van meening, dat verkeer van Oostetlijk Zeeuwsch-Vlaanderen over Walsoorden behoort te worden geleid. De VOORZITTER merkt op, dat niet uit het oog moet worden verloren, dat ook Hoedekens kerke er tusschen ligt. Door de thans reeds be- staande autodienst HoedekenskerkeGoes worden thans reeds mooie, korte verbindingen verkregen, doch die dienst kan niet voorzien in alle voorkomend verkeer. Zoodra echter het locaal spoor op Zuid-Beveland in expolitatie is gekomen en dit de verbinding tusschen Hoe dekenskerke en Goes verzekert, zal de kortste verbinding van Ter Neuzen met het Staats- spoor via Hoedekenskerke te Goes worden verkregen en heeft de stoombootdienst tus schen Hoedekenskerke en Hansweert geen re- den van bestaan meer, die kan dan vervallen. j. Een schrijven van het Comite voor de Nederlandsche Tentoonstelling te Kopenhagen, verzoekende steun voor die tentoonstelling. Het bureau zijn geen omstandigheden be- kend, dat die tentoonstelling voor Zeeuwsch- Vlaanderen bepaald belang zou hebben en vindt dan ook geen vrijheid voor te stellen, daaraan een financieele bijdrage toe te kennen, Het bureau maakte van deze gelegenheid ge- bruik, om als zijn standpunt kenbaar te ma ken, dat het meest mogelijke aanbeveling ver- dient, eerst na te gaan in hoeverre de geld- middelen zullen strekken om de eigen, noodza- kelijke behoeften der Kamer te dekken, en dat eerst daarna zal kunnen worden gezien, of aan andere zaken, ten bate van den handel of in- dustrie steun kan worden verleend. Het schrijven wordt aangenomen voor ken- nisgeving. k. Ingekomen zijn de statuten van de Ne derlandsche organisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel, gevestigd te 's-Gra- venhage, benevens eenige gegevens omtrent het bestuur en de toegetreden organisaties, met uitnoodiging tot toetreding. Overeenkomstig het voorstel van het Bureau, dat evenmin als de Commissie voor voorberei- ding in het vorig jaar, kan inzien, dat die or ganisatie voor onze Kamer van veel belang is, en de beduidende kosten aan het lidmaatschap verbonden, wordt besloten vooralsnog niet toe te treden. 1. Een schrijven van den Minister van Land- bouw, houdende mededeeling, dat het rijks- subsidie van de Bureaux van Advies, ten be- hoeve van den Handeldrijvenden en Industriee- len Middenstand, na 1 Juli zal worden inge- trokken. De werking dier bureaux is aan den Minister in vele gevallen zeer onbevredigend gebleken, als een gevolg van onvoldoende leiding, bij anderen van te weinig commercieel beheer, weer bij anderen omdat de belangen der per- sonen, met de directie belast, strijdig waren met de belangen der bureaux zelf. De Middenstandsraad meent, dat deze bu reaux haar eigen kosten moeten dekken. De Minister meent, dat deze bureaux, mits onder goede leiding toch wel nuttig werk kunnen verrichten voor den middenstand en vraagt of de Kamer de eventueele oprichting van zulk een bureau binnen haar gebied, indien mocht blijken, dat daaraan behoefte bestaat, onder toezicht en verantwootdelijkheid der Kamer te i bevorderen. Het Bureau stelt voor, den Minister te be- richten, dat de Kamer in beginsel genegen is, 1 hierop in te gaan, mits er geen voor de Kamer te bezwarende financieele gevolgen aan ver bonden zijn. Om voorts over de werking van deze ad- viesbureaux inlichtingen in te winnen en deze kwestie daarna, met de gegevens, te stellen in handen der afdeeling kleinbedrijf, voor het uit- brengen van advies. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. j m. Verzoeken van de Kamer voor de Gel- 1 dersche vallei, te Amersfoort, en die te Hen- gelo, om bij de Tweede Kamer steun te ver- leenen aan het initiatief-voorstel van den heer Staalman, tot het uitstellen van de invoering der tabaksbelasting, en een brochure van den heer C. N. J. Hioolen, Voorzitter van de Ka- j mer van Koophandel te Delft, waarin de invoe- I ring dei' tabaksbelasting wordt bepleit als te zijn in het belang der industrie, worden voor kennisgeving aangenomen, uit overweging dat door het uiteengaan der Tweede Kamer het geen praetisch nut meer hebben kan, aan het wetsvoorstel-Staalman steun te verleenen. De wet zal thans 1 Juni a.s. worden ingevoerd. 11. Besloten wo.rdt adhaesie te betuigen aan het door de Kamer van Leeuwarden tot de Tweede Kamer gericht adres, waarin wordt verzocht de Zegelwet zoodanig te wijzigen, dat de vrijstelling van zegelrecht, die bij Kon. be- sluit van 21 Februari 1922, Stbl. no. 73, worrit verleend ten aanzien van de stukken bedoeld bij art. 40f sub 1, (hier te lande opgemaakte cognossementen, vrachtbrieven en vrachtlijsten, alsmede andere stukken, opgemaakt teneinde over een gedeelte van de in een cognossement, vrachtbrief of vrachtljjst vermelde goederen te beschikken) voor zoover de aan de vervoer- ders of expediteurs verschuldigde vraoht min der dan f 10 bedraagt en daarvan uit de vracht- Iijst, blijkt, in tie Wet zal worden vastgelegd, om te voorkomen, dat een opvolgend Minister van Financien door intrekking van het Konink- lijk besluit aan het wetsartikel volledige kracht zou geven, en de desbetreffende stukken ook voor 'le kleinste zendingen aan een zegelrecht van 25 cent zouden zijn onderworpen. o. Van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Delft is een tijdelijk verzoek ingekomen, om steun te verleenen aan haar adres gericht tot den tijdelijken Voor zitter van den Raacl van Ministers te 's-Gra- venhage, waarin wordt gewezen op de nood- zakelijlcheid tot belangrijke verlaging van het totaal der uitgaven op de eerstvolgende staats- begrooting, welke naar de meening der com missie rond 100 millioen gulden zou moeten bedragen. De commissie geeft in overweging, eene commissie in te stellen in den geest als de bekende commissie-Geddes in Engeland. De heer NEETESON meent, dat het alle aanbeveling verdient, aan dit adres steun te verleenen, vooral als men let op den laatst verschenen staat van 's rijks middelen, blijkt ruimschoots, dat het invoeren van ingrijpende bezuinigingen op den staatsdienst een zeer i dringenden eisch is geworden. Met algemeene stemmen wordt besloten ad- haesie te betuigen. 6. Uitvaardogen dwangbevelen. Door het Bureau wordt de machtiging der Kamer gevraagd, om, ingervolge artikel 20 der Handelsregisterwet een dwangbevel uit te vaardigen tegen ingeschrevenen in het Han- delsregister, die, ofschoon daartoe volgens de wet bij aangeteekend schrijven aangemaand, nog niet aan hunne geldelijke verplichtingen nopens het Handelsregister hebben voldaan. Met algemeene stemmen wordt die machti ging verleend. (Wordt vervolgd). In de Vrijdag gehouden zitting van den Raad wajren aanwezig 8 leden. Afwezig was de heer Th. Praet met kennisgeving. Voorzitter de heer C. Fi .de Deck ere, Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering. No- tulen worden niet gelezen, wijl deze verga dering een vervolg is van die van verleden week. Ingekomen stukken. Hierbij eenige be- slissingen van Ged. Staten over belasting- reclames. Meest afwijzend. Nog enkele aanvragen van ouders van schoolgaande kinderen om vergoeding wegens grooten afstand van de school. Hierover zal nader beslist worden in overieg met Ged. Staten. Ook ingekomen een adres van een 40tal vereenigingen op allerlei gebied, uit die provincien, welke in de uiterste deelen des lands liggen, om te protesteeren tegen de verhoogde spoorwegtarieven. Aan dit adres wordt adhaesie betuigd. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 1920, welke door G. St. is goedg'eo keurd. Zij sluit met eene ontvangst van f 144.693,025 en eene uitgaaf van f 144.847,55, alzoo een nadeelig saldo van f 154,521^. De Voorzitter stelt nu aan de orde het verzoek van het R.K. schoolbestuur te Nieuw Namen om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw eener nieuwe school. Hij geeft het woord aan den heer Bolsens, die met eenige andere leden de openbare school te Nieuw Namen is wezen opnemen. De heeren hebben de zaak daar geeft het gtfiruik van A. J. P's Frambozensaus A. J. P"» Grenadinesaw, A. J. P's Citroensaus a cts. per pakje, over rijst en .rneelspijzen. 5 eens goed afgekeken en zijn tot de ovejj- tuiging gekomen, dat men hier te doen heeft met een flink gebouw, dat er goed uitziet. Enkele lokalen zijn wat smal, maar toch zeveruneter breed. Er is goede plaats om een lojcaal aan te bouwen. De priva- ten voidoen zeer goed, naar zij vernamen. De speelplaats is te klein, doch kan ver- groot worden. De heer Bolsens is van mee ning, dat met betrekkelijk kleine onkosten de school te Nieuw Namen kan worden veroouwd tqt een keurige school, die over 50 jaren nbg zal voldoen. Wij bezuinigen daardoor feel. De regeering wil ook bezui nigen, vodj-al Op het onderwijs. Er is ook eenige wijziging gepracht in de wet om nutteloos bouwen te voorkomen, de in specteur zttf- dus ook wel meewefken am onnoodige 'tiitgaven te voorkomen. Hi| zou ook wel eetm willen weten, wat de Inspec teur over de school gezegd heeft. Hij stelt tenslotte vbOr aan een deskundige op te dragen plannen en kostenberekenihg te maken betrfcffende de verbouwing der o.l. school. De Voorbtier betoogt, dat volgens ver- klaring van' den Inspecteur de lokalen aan de straat tenSmal zijn en dat er verder veel aan de bestaande school ontbreekt. Ver bouwing wbrdt dus kostbaar. Gevraagd zijnde naar de verktering van den Inspec teur, blijkt dat van dezen hoofdambtenaar geen enkel fechriftelijk rapport is ingeko men, het ^iju slechts mon-delinge mede- deeljngen. D. Raad staat min of meer ver- baasd. Vodftgaande verklaart de Voor zitter, dat het voorstel Bolsens pas in de tweede plaats in aanmerking kan komen. In de ee|rs'te plaats moet gestemd wor den of het R.K. schooljbestuur gelden krijgt voor eene nithiwe school De heer Stbijenberg verklaart zich daar vierkant tegfeffi. Hij acht het onverant- woordelijk de gemeente geld af te persen, {lie het niet hfeft. Wij ondervinden het cfke vergadering. ledereen reclameert op zijne belasting en Welen krijgen afslag, ook bij Ged. Staten. Dat bewijst dus, dat wij aan de grens zijn,unet onze aanslagen. En dan nog moeten yprhoogen en veelj. Hij doet er niet aan mee. Geen cent heeft hij er voor over. De heer Pla^schaert gaat met Bleijenberg mee. Ook zijne overtuigde meening is, dat de belastingerr om laag moeten, dus geen noodelooze onkosten. De heer Verrauteren is principieel voor- stander van hgj R. K. onderwijs. Hij meent echter te we,i|en, dat als de openbare school nog iqpkele jaren zou 'oestaan, er bij invoering fan het 7e leerjaar een lokaal bij zou moeten komen en verder alles voigens de in orde zou worden ge- bracht. Er zqu dan geen sprake zijn van eene nieuwe 'school. Daar wij gelijkstelling hebben bij de wet voor alle scholen, be wijst dit, daGjiet bouwen eener nieuwe school niet absoluut noodig is. De heer Y#n der Heijden bepleit den bouw eener ,pieuwe school. Hij is van meening, dat de bouw eener nieuwe school weinig meer zal kosten dan verbouwing der oude. Wethouderi.van Duijse wil eerst beter op de hoogte gebracht worden met de sommen, welke voor het eene plan en voor het andere nbbdig zijin. Hij voelt zeer goed, dat wij boveiy onze krachten gaan belasf worden. De Voorzitter vraagt nu, of nog iemand het woord verlangt. Hij bevestigt noginaals dat gestemd moet worden over de aan- vraag van hett R.K. schoolbestuur. Wordt dus overgegaan tot stemming volgens het reglement van, orde. De aanvraag'van het R.K. schoolbestuur te Nieuw Nartien wordt afgewezen met 5 tegen 3 stemhmen. Voqr stermnyn de heeren Van der Heij den, Kegelaap, en de Voorzitter. Tegen de heeren Blpjjenberg, Vercauteren, Bol sens, Plasschaert en Van Duijse. Na nog eene mededeeling van den Voorzitter over be tramzaak, wordt de openbare vergadering gesloten. A. s. Donderdag 1 Juni, hopen onze geliefde Ouders, ABRAHAM LEUNIS EN JANNEKE EEKMAN, hunne veertig javiyeechtvereeniging te herdenken, dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. De Curator over de onbe- heerde nalatenschap van ANNA EVA VAN DER HEIJDEN, in leven vakonderwijzeres in handwerken te Ter N e u z e n, aldaar overleden op 29 April 1922, roept op de recht- hebbenden op die nalatenschap en verzoekt degenen, die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van die nalatenschap, opgave daarvan te dcen ten zijnen kantore. De Curator voornoemd, Mr. C. M. KEGGE, Jacob Vaickestraat 1, Goes. wordt bekend gemaakt dat de Stler van de stierenvereeniging te Zaam- s U g ter dekking staat k 10 gulden contant. HET BESTUUR. (Lijst van Swanvulpen). Prijs SO cent. van Ter Neuzen naar Vlis- sIaiaSgax aansluitende op de Tram naar Dombury, per Motorboot MAGDALENA CATHARINA Middensluis, n Vlissingen n.m. 8 uur. Kaarten te bekomen k f 2,— per persoon Zandstraat 3, TER NEUZEN. Vertrek van Ter Neuzen 7 uur 'smor- gens. Passenformaliteiten onnoodig. Prijs f2,— per persoon. Kaarten tot een beperkt getal verkrijg- baar bij den ondernemer Motorbeurtdienst Ter NeuzenGent. Derde Druk. Door Dr. N. C. VAN DE POLL. Boekhandel. Opnieuw Vergadering op Dins dag 30 M.ei 1922, 's avonds acht ure, bij dhr. A. de Vrieze, Markt, ter bespreking van gevoerde en nog te voeren actie- Toegankelijk voor leden en hunne echtgenooten, zoomede voor alle voor- standers van de Openbare School. Opkomst dringend gewenscht. HET BESTUUR. die eene Zweminrichting willen helpen stichten, worden opgeroepen voor het bijwonen van eene Vergadering op Donderdag 1 Juni 1922, 's avonds S uur, bij den heer De Vrieze, Markt. netvoorloopig Bestuur, Het Bestuur van den polder BONTE maakt bekend dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehouden op Donderdag den 8 Juni '922, des namiddags 3 ure (Zomer- tijd), in het „Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen, en dat gedurende 8 dagen v6<5r en n& dien datum ten huize van den Ontvanger Griffier, voor de eigenaars van gronden in dien polder ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a de rekening over 1921/1922 en b. de begrooting voor 1922/1923 met memorie tot toelichting Ter Neuzen, 29 Mei 1922. Het Bestuur voornoemd, JAC. VAN CADSAND, Dijkgraaf- jOH SCHEELE, Ontv-Griffier Het Bestuur van den VISART POLDER maakt bekend: dat de jaarlijksche vergadering van Stembevoegde Ingelanden, zal worden gehouden op Maandag 12 Juni 1922, 'snam. ten 2 uur (Zomertijd) in het Hotel Rotterdam van den heer A. Aernaudts te Sas van Gent dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1921/22, met memorie tot toelichting gedurende acht dagen v66r en nk de vaststelling, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Sas van Gent, 31 Mei 1922. Het Bestuur voornoemd, V. CORTVRIENDT, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. te Ter Neuzen. Notaris VAN DER MOER zal op des namiddags ten 3 uur, bij den heer A. de Vrieze, aan de Markt, ten ver- zoeke van de Weduwe en erven van ADRIAAN MECH1ELSEN in het open- baar verkoopen met toebehooren en erf aan de Kerkhof- laan te Ter Neuzen, kadaster Sectie M nommer 181, groot 66 c- A Voorz ien va n e lectrische lichtgeleidng Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toegestaan. Betaling koopsom 1 Augustus 1922, Onkosten, met inbegrip van kosten rech- terlijk bevel, binnen 8 dagen. Grondlasten over V2 jaar opleggen. Te bezichtlgen op aanvraag bij den heer Willem Loof Pz., Voerman, Nieu- wediep Noordstraat. Ter Neuzen. des namiddags te 3 uur, bij den heef A, Diji Vrieze, aan de Marlct te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer J. VAN VIJVEN te Amsterdam, c. s., in het openbaar verkoopen en toebehooren en het recht van erfpacht tot 31 December 1989, op den grond, Smidswal, Ter Neu zen, kadaster sectie L nommer 1523, groot 30 centiaren en een daar achter gelegen perceei Grond (tuin), ka daster sectie L nommer 39, groot 1 Are, 23 centiaren. Onbewoond. Erfpachtscanon /'2 70. Grondlasten f 7.20. Deze bedragen moeten voor de helft worden opgelegd. Betaling koopsom 6 weken. On kosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. Te bezichtigen op aanvraag ten kan tore van den Notaris. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den heer PETR. DIELEMAN Hzn., landbouwer te Axel, (KljkuTt) op gelegen nabij het fort Ferdinandus. Te vergaderen bij R Vernimmen, Ferdinandus.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3