ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7304. Vrijdag 26 Mei 1922. 70e Jaargang. TWBBDB BLAD BINNENLAND. FEUILLETON. De Patient van dokter Vincent. B U I T E N LA N D. miMENGDE BERICHTEN. INVOERING TABAKSWET. De minister van Financien brengt ter kennis van belanghebbenden: a. dat ieder, die op. 1 Juni a.s., voor zich zelf of voor een ander, elders dan in entre pot, ruwe tabak in zijn bezit heeft, of na 1 Juni a.s. ruwe tabak, die voor genoem- den datum hier te lande is verzonden, in zijn bezit verkrijgt en niet de aanvraag voor eene bedrijfsvergunning als handelaar in ruwe tabak of als fabrikant heeft inge-, diend^ daarvan uiterlijlk op den eerstvolgen- den werkdag schriftelijk aangifte heeft te doen bij den ontvanger der accijnzen, on- der wiens kantoor de tabak in voorraad was of ingeslagen is; b. dat ieder, die elders dan in entrepot of in een pand, waarin het bedrijf van fa brikant wordt uitgeoefend, op 1 Juni a.s. voor zich of voor een ander, tot verbruik bereide tabak ten verkoop in voorraad heeft of nai 1 Juni a.s. tot ve.r|bruik berei de tabak, die voor genoemden datum hier te lande is veyyonden, ten verkoop ont- vangt, daarvan uiterlijk op den eerstvolgen- den werkdag schriftelijk aangifte heett te doen bij den ontvanger der accijnzen, an der wiens kantoor de tabak in voopraad is of ingeslagen wordt. Voor de aangifte van de tot verbruik bereide tabak zijn ten kantore van de ont- vangers der accijnzen aangiften kosteloos verkrijgbaar. Hij, die volgens de wet tot aangifte ge- houden, zijn verplichting niet of niet vol- ledig nakomt, of eene onjuiste opgaaf d.-et- wordt gestraft met geldboete van ten min- ste honderd en ten hoogste duizend gld. Inlichtingen betreffende de hierbedoelde aangiften worden door de ontvangers der accijnzen verstrekt. FAILL1SSEMENTEN VAN QEMEENTEN. In de ovepwegingen tot afwijzing van de faillissementsaanvrage ten opzichte van de gemeente Wojrtmerveer heeft het Hof te Ainsterdam o.a. de principieele mo- tieven aangevoeind, dat door het niet da- delijk kunnen voldoen door een gemeente van de te haren laste bestaande vorde- ringen nog niet is aangetoond dat zij ver- keeirt in een toestand door te hebben opgehouden te betalen; dat immejrs, waar de schuldenaresse eene gemeente is, hayr financieele toe- stand "met naar eenzelfden maatstaf kan beooirdeeld worden, als dit met een an der rechtspersoon of met een persoonlijke schuldenaar het geval is; dat toch de gemeente over gejieel an- dere hulpmiddelen "beschikt, om- weder in staat te geraken om haar burgerrechtelijke verplichtingen te voldoen en zij bronnen kan aanboren, welke aan andere rechts- personen of persoonlijke .schuldeischers niet ten dienste staan; dat bij het onderzoek van den Hove aan- nemelijk is gemaakt, dat bitinen een niet te langen tijd de gemeente Wojrjmerveier in staat zal zijn, haar civielrechtelijke ver plichtingen na te komen, nu van regee- ringswege middelen worden beraamd. DE KAMERVERKIEZINGEN. Mr. S. van Houten deelt in zijn Staat- kundige Brieven mede, dat de candidaten voor de Tweede Kamer op de naar hemi genoemde lijst onderling de regeling heb ben gemaakt, dat de mandaten, welke aan de lijst ten deel zullen valkn, natuufllijk wel worden toegekend naar de wet, maar slechts zullen worden aangenomen dpor diegenen van de candidaten (29), die de meeste voorkeurstemmen van de kie- zers hebben verkregen. Mr. van Houten die nci. 1 staat, zaf dus geen zetel aan- vaarden- door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 23) Cosmo geloofde dat geen oogenblik. De lucifer had een oogenblik rustig gebrand. En pas toen hij het gas wilde aansteken, had hij toeht gevoeld. Dat beteekende na- tuurlijk, dat Stella wilde, dat hij van haar tusschenkomst wist. Wat kon daartoe haar beweegredenen zijn. Hij wist het niet, maar hij wist wel, dat haar op het tooneel verschijnen weinig goeds voorspelde en dat hij de comedie nu niet zou kunnen voort- zetten. Maar al was hij zich volkomen bewust, dat hij zelf in den kuil was gevallen, dien hij voor een ander gegraven had, toch be- greep hij. dat hij niets van zijn verwarring mocnt laten blijken. Zijn gelaat drukte niets uit, toen hij de spreekkamer rondkeek. Werkelijk., juffrouw Sleath, ik kan al- leen herhalen, dat u verbazend vriendelijk is, maar ik zie hier niets verdachts," zeide j hij, „Ik geloof niet, dat er iemand hier in de kamer is geweest. Alles is nog net, als ik het verlaten heb, toen ik naar boven ging. Ik kwam beneden, omdat ik mij on- gerust maakte over een proef, waarmee ik bezig ben,, en" hij wees naar den chaos op het tafeltje „dat ziet er ook niet hee' aanlokkelijk uit voor een inbreker. DE TOESTAND. Nu Lloyd George kennis heeft kunnen nemen van de rede die Collins, het hoofd van de voorloopige regeeriug van den ler- schen Vrijstaat, bij de behandeling van de overeenkomst met de Valera in de Ai'd Fheis (het pairtijcongres van Sinn Fein) heeft gehouden, zal er, schrijft de /N. R. Crt., niets meer over zijn van de vreug- de, welke hij bij zijn terugkeer te Londen aan den dag legde bij het* vernemen van de verzoening tusschen de twee partijen. „De taak die wtij ons gesteld hebben'", zeide Michael Collins, ,,is een einde te maken aan de verdeeldheid in den boezem van ons volk en indien, zooajs gezegd is, deze overeenkomst het tractaat in gevaar brengt, moeten wij dien toestand onder de oogen zien- De overeenkomst zal aan het land een stabielen toestand geven, en indien het waar is dat dezie stabiele toe stand van meer waarde is' dan elke andera overeenkomst, moeten wij datgene onder de oogen zien, wat wij bij' een stabielen toestand onder de oogen kunnen zien." Men hoorj bij deze woorden het trac taat al scheufen. Het is dezelfde Colons die meelrtnalen- plechtig heeft verklaard. dat hij aan het tractaat vasthield. Het ant- woord uit Ulster, dat ook dit zich nu niet meer door het tractaat gebonden acht, is er al. Ulster wil nu niets van een herjzje- ning van de grens weten. Maar het verba- zingwekkende blijft de volte face" van Collins en zijn partij. Juist op het oogen blik, dat alles aan den Vrijstaat is overge- dragen wat nog aan Engeland's vroegere heerschappij in Zuid-Ierland herinnerde, het laatste militaire oefenkamp ontruimd is en de laatste Englelsche soldaat zijn ge- bied vefriaten heeft, vallen Collins en de Valera elkaar in de armen. Er zijn twee verklaringen mogelijk, of Collins heeft een dubbelhartig spel gespeeld en zijn gehee- le houding totdusver is een doorgestoken kaart geweest, met het doel om alle En- gelsche macntsmiddelen uit het land weg te krijgen of hij is in zijn schulp gekropen voor het geweld dat de Valera en zijn vol- gelingen niet aarzelden toe te passen. De eerste onderste-Hing mag niemand op licht- vaardige gronden uitspreken, zulk een ver- raad lijkt in strijd met den ridderlijken in- druk, dien Collins naar buitfen toe altijd gemaakt heeft. Maar is hij dan ook de man om zich dooir de Valera vrees te laten jagen? Evenmin- Maar hij kan voor het geweld van de Valena gezwicht zijn, uit liefde voor zijn met burgeroorlog bedreigd land. Er was al een burgertfwist en de Valera had bedreigd dat hij voor een bur geroorlog niet terug zou deinzen om het tractaat ongedaan te maken, en juist op het oogenblik dat er geen Engelsche machtsmiddelen meer in het land aanwezig waren, was het gevaar voor een burger oorlog allerdreigenst. Dan is alleen zijn liefde voor zijn land sterker gebleken dan zijn trouw aan het woord dat hij aan de Engelsche regeering gegeven ,had.% Want dit eene is nu duidelijk, bij de „verkiezing" die straks voor een nieuwe Dail gehouden zal worden, krijgt het tractaat met Enge- geland geen eerlijke kans- En het eenige vooruitzicht is nu een scherpe geloofsoor- log tusschen Noord en Zuid. Lloyd Geojpge heeft het groote debat in het Lagerhuis over Genua, dat men ver- wacht had in aansluiting op een belangrijke verklaring van hem, afgewimpeld. Sir L. Worthington Evans, Minister van Oorlog en Financieel deskundige, zal een ove(r- zicht van de uitkomsten geven, waarnaar niemand luisteren zal. Den volgenden dag zal Lloyd George alleen het woord nemen om te antwoorden op de kritiek van zijn tegenstanders. Zoo was ten minste het program tot Dinsdagavond. Maar Genua is alweer half vergeten onder den indruk van de zwenking in Zuid-Ierland. Wie kan in Engeland trouwens nog in geestver- Dat het raam openstond Ja, wat zal ik u zeggen. Ik ben erg slordig op die dingen dus ik heb waarschijnlijk vergeten het te sluiten." t Stella's oogen gingen wat wijder open j en er kwam ^een allesbehalve vriendeljike trek om haar mond. Maar zij wist zich even goed te beheepschen als Cosmo, en met een zacht lachje, dat ze onmiddellijk weer inhield, als was ze bang de andere huisgenooten te wekken, zeide ze deze vreemde woorden: „De weg naar .de hel is geplaveid met goede voornemens, nietwaar.en mijh voor- nemens waren goed, dokter Lynne, dat ver- i zeker ik u. Het spijt mij, dat ik me vergist heb. Ik zou uw moeder niet graag storen Goeden nacht en vergeet u nu niet het paam te sluiten, zoodra u weer tijd vindt om naar bed te gaan." En met deze wparden deed de schitte- yende verschijning dezen keer was ze uitgedorst in geel satijn een stap achter- uit en verdween, een geur van patchouli achterlatend, en dat was nu ongelukkig juist de odeur, waaraan Cosmo het meest net land had. En patchouli en geel satijn in den rozentuin van zijn moeder was meer dan Cosmo verdragen kon, dat grensde aan heiligschennis. Hij ruimde de kamer op, borg alle be- noodigheden voor zijn krijgslist weg en ging in sombere stemming naar boven. Hij had niets tegen den oorlog, maar hij hield niet van een krijg, waarin hij niet vriend van vijand kon onderscheiden, en de komst van Stella Sleath deed hem zich bezargd afvragen, of het verbond tegen hem niet te sterk en te wijd-vertakt zou blijken. Al voering raken over een bestand van ach» maanden of zoo in Oost-Europa (dat bo- vendien in zich sluit, dat men daarna alles kan verwachten, wal men uu wil verhoe- den), terwijl in Ierland de weg wordt ge- effend die, consequent verder bewandeld, moet leiden naar de oprichting van een onafhankelijke republiek? In de Engelsche persiis die vrees totdusver nog niet uit- gesproken, men doet nog het zwijgen tot vele ernstige mogelijkheden, maar uit den algemeenen toon spreekt toch bezorgdheid en deze gaat zelfs zoo ver, dat men ver- klaart in het onzekere te zijn, of Collins c.s. wel aan de uitnoodiging zullen vol doen, om te LondCTl te komen. Voor het lot van Europa, dat te Genua zoo onzeker is gebleken, is het tenslotte niet onverschillig, of Engeland met Ierland de handen weer vol krijgt. 130 000 TELEGR'AMMEN UIT GENUA VERZONDEN. De directeur van den telegraaf- en tele- foondienst te Genua heeft aan een ccirtr- van de Times een en ander medegedeeld over het vele werk, dat door dezen dienst tijdens de confefentie is verricht. In to- taal zijn meer dan 5 millioen woorden langs de telegraafdraden gezonden. De Japan- sche delegatie heeft alleen aan telegram- kosten reeds het niet onaanzienlijk be- d|rag van 1 millioen lire te betalen. Per dag werd gemiddeld voor een bedrag van 250.000 lire vertelegrafeerd, terwijl per uur naar Londen gemiddeld 4000 woorden wer- den geseind. Alleen ten dienste der verschiljende de- legaties werden niet minder dan 600 tele- foontoestellen aangebracht. Zelfs de kleine postkantoortjes te Rapallo en andere klei ne dorpjes aan de kust, waar in gewonen tijd nauwelijks een telegram ter verzending woirdt aangeboden, hebben in ongeveer een maand niet minder dan 4000 telegram- men doorgegeven. De helft van dit aarital komt voor rekening van de Russische der legatie. In totaal zijn meer dan 130.000 telegram- men verzonden, terwijl ongeveer een gc- lijk aantal is ontvangen in een tijdvak, ge- legen tusschen 10 Afpol en 14 Mei. De telegraaf- en telefoondienst heeft in totaal 12 millioen lire gekost. DE BRUID HAD BEZWAREN. Te Dj-achten zou in de Christ. Geref, j kerk een huwehjksinzegening plaats heb- 1 ben, welke door de tegenwerking van de bruid niet kon doorgaan. Na de toespraak door den predikant warden aan elk van het jonggehuwde paar vragen gesteld, dus ook aan de bruid. Zij had volgens de vraag tot haar gericht, te beloven, haar man ge- hoorzaam te zullen zijn, hem te dienen, en te helpen, hem nimmer te verlaten, heilig- lijk met hem te leven, enz., alles naar uit- wijzen van het heilig Evangelic. Maar in- stede de vragen met ja te beantwoorden, begon de brpid, meltit de Drachtser Cou- rant, den predikant haar bezwaren kenbaar te maken. En of de leeraar nu al betoogde, dat die bezwaren hier niet op hun pUaals waren, zij hield vol, met "t gevolg, dat de inzegening afgebroken werd en het paar- tje naar de zitplbatsen terugkeerde. DOOR EEN STROOM VAN 3600 VOLTS GEDOOD. Bij het verwisselen van transformatoren werd in de machine-fabriek „Drakenburg" te Utrecht de 32-jarige hoofdmonteur Pee- ters aldaar werkzaam voor het getneentelijk electriciteitsoedrijf door een eletrcischen stroom van 6000 volts spanning getroffen. De ongilpkkigej naakte met den voet sljechts even een der schakelaars aan al- zoo een z.g. aardsltuiting veroorzakende. waajdoor hem een stroom van ongeveer 3600 volts door het lichaam drong en hem op slag doodde. EEN NIET ALLEDAAGSCHE AFBRAAK. Maandagmorgen in tie vroegte is men op den Vleutenschen weg te Utrecht tegen- over de J. P. Coenbrug, begonnen met een tweetal in aanbouw zijnde woonhuizen we der af te breken. De bouwer dezer huizen had zich n.L, vertel't de Tel., de vrijheid veroorloofd we laten hier in 't midden of hij daartoe al dan niet het recht had deze woon huizen te bouwen op een gedeel^e van een sloot, toebehoorende aan het Polder- schap Hooge- en Lage Weide. Het potder- bestuur had den bouwer, toen deze reeds j een aanvang met den bouw gemaakt had, behoorlijk schriftelijk gesommeerd met dien bouw niet voort te gaan en de afwatering j geheel vrij te laten. Niettegenstaande deze waarschuwing werd voortgebouwd, fun- deering, putten gelegd, muren opgetrokken en balken gelegd. Het werk werd voort-* gezet alsof er geen wolkje aan de lucht was, tot Maandagmorgen, toen er een ploeg ar'beiders van 15 man, benevens een leider kwam aanrukken, die op bevel van het polderbestuur, althans van zijn rechts- kundigen adviseur, Jhr. Mr. K. J. Schor rer, het heele bouwwerk, dat in het sloot- water is opgetrokken, zou afbreken. Een groote wagen met hout werd allereerst af- geladen, om met dat materiaal eenige brug- i gen te kunnen sliaan en het water af te dammen, teneinde daardoor het sloopers- werk wat te vergemakkelijken. Mr. Schorer gaf nog eenige orders om te zorgen geen i schade toe te brengen aan de eigendom- i men van den bouwer en niet op zijn ter- rein te komen, terwijl de fotograaf Joch- man op last van den rechtskundige voor- af een viertal opnamen deed van het bouw werk, waarna^ de plbeg arbeiders begon de schuttingeri weg te breken. Vervolgens werden de bruggetjes gestagen en opme- tingen gedaan hoever de huizen moesten afgebroken worden. De bouwer had intusschen op het hoofd- bureau van poljitie een klacht ingediend tegen het polderbestuur wegens het scha de toebrengen aan zijn eigendomtnen, doch de aanwezige inspecteur van pol'itie en een agent hielden zich buiten deze civielt? zaak en waakten alleen tegen inogelijke ongewenschte situaties. Toen de ploeg arbeiders aanstalten maak te om met de afbraak van de muren te beginnen, verlieten de bouwvakarbeiders het werk. Alleen de onderbaas bleef op zijn eenzamen post om de afbraak gade te slaan. De arbeiders werkten heel voorzichtig, en steen voor steen werd netjes opgesta- peld. De afbraak zou volgens deskundigen met het oog op het betonwerk, de putten enz., in een dag niet ailoopen zou veel geld kosten aan de verliezende partij. ZIGEUNERPLEIZIER. Volgens een bericht uit Besancon, aan het Journal, heeft dezer dagen nabij Pon* tarlier, in de buurt der Zwitsersche grens een formeele veldslag plaats gevonden tus schen twee zigeunerfamilies,. de eene met zes, de andere met acht kinde'ren. Na een niet te beschrijven drank-orgie raakten de beide gezinnen handgemeen. Aan het gevecht namen alle familieleden deel. Het einde was, dat de vrouwen en kinderen werden gewond en de mannen elkaar neus en ooren afsneden- Toen kwa- men de gendarlmes tusschenbeide en zij slaagden er in, na een klopjacht over meer dan 20 K.M., den hoofdschuldige te ar- resteeren. EEN NEGER GELYNCHT. Volgens de „Chicago Tribune" heeft te Texarkana (op de grens van Arkansas en Texas weer een lynchpartij plaats gehad. De menigte brak de poort der gevangenis open, haalde uit het gebouw een neger, die een blanke had vermoord, bond hern behoefde hij het meisje nog niet als zijn vijandin te beschouwen, die handelend op- trad, haar ontdekking, dat hij op was ge weest en Guyse's inval had gadegeslagen zou de taak die hij zich had opgelegd, honderdmaal ingewikkelder maken. Als zij alles aan haar vader vertelde, zou Guyse al spoedig ook alles weten, en de gnoote moeilijkheid was nu juist, dat hij er niet achter kon komen, of ze uit de school had geklapt of niet. v HOOFDSTUK XIV. Kapitein Guyse stond niet gaapie vroeg op, zooals hij aan den dokter reeds had medegedeeld. De eetzaal van het hotel Metropole was dan ook nagenoeg leeg, toen hij eindelijk beneden kwam1 om te ontbijten, en er waren in het geheel geen gasten meer aan tafel, toen hem eindelijk een tongetje, „in de baai gevangen" werd voortgezet. Eigenlijk schuwden tongen, die niet meer bekend waren onder den naant van schol en bot, dat gedeelte van de kust als de pest, en de hier opgediende tong was behoorlijk verpakt jn een kistje van Grimsby gekomen. Maar de naam van de badplaats moest worden opgehouden. Toen hij bijna klaar was met zijn ont- bijt werd de aandacht van kapitein Guyse getrokken door een droog kuchje, dat hem bekend voorkwam, en opziende, bemerkte hij Signor Otto Biffa, den gerant van het hotel, die vlak bij zijn stoel stond en zijn biruine handen wreef, precies zooals hij vjroeger in Cafe Stromboli, als Otto de kellner had gestaan. „De Signor kapitein heeft over niets te klagen?" vroeg hij met zijn honing-zoete stem. „Dat is goed." Die ellendige Zwit sersche kellners maken het mij inoeilijk om alles op peil te houden. Maar u hdbt te zeggen een woord en ik zal hen bestraf- fen met puntige roeden. Het heeft mij ver- heugd kapitein, dat u gisteravond niet heeft ondervonden moeite door de domme rege- ling, die de provinciaalsche proprio's ge- troffen hebben." Guyse's eerste opwelling was om dezen vleierigen vreemdeling eens naar hartelust uit te schelden, hij bedacht echter intijds, dat hij niet in Rockhaven was om zich vijanden te maken, en hield dus zijri drif- tige woorden nog in. Bovendien kende de ze man de plaatselijke omstandigheden, en zou hem dus nog van nut kunnen zijn* „0, je bedoelt zeker, dat ik gisteravond bijna buitengesloten ben," lachte hij. „De portier heeft je dat zeker verteld? Ja, ik heb een loopje gedaan op het strand en kwam pas op slag van twaalven tepug, maar ik wist niets van jullie malle regeling. Je zult me een huissleutel moeten bezorgeji Otto. |Als je ten minste wilt, dat ik hier blijf. Heel lang zajl dat echter niet zijn, vermoed ik." „Daar was ik al bang voor, kapitein," zeide Otto met een sluw lachje. „Wat te d'rornmel bedoel je?" vroeg Guyse ongeduldig. „De schoone dame was zeker wat wispel- turig." De kapitein had werkelijk niets van den gerant begrepen, maar nu verhelderde zijn gezicht. „Je bent me te slim af, Otto," zeide hij met een onaangenamen grijns. een strop om den hals, en sleurde henr zoolang door de straten tot hij geworgd was. Daa|rop werd aan den rand der stad een groote brandstapel opgericht, waarop het lijk werd verbrand. DE KEIZER VAN ANNAM VERLIEFD: Aan de Daily Mail wordt uit Hongkong bericht, dat de keizer van Annam:, Khai Dinh, verliefd is geworden op een blank meisje, dat hij met alle geweld wil trou- wen, een voornemen, dat de grootste op- schudding aan zijn hof en aan zijn harem heeft veroorzaakt. Als dit huwelijk wordt gesloten, wordt de keizer, op verlangen van de uitverkore- ne zijns harten, monogaam; zijn harem- dames worden..... verdeeld tusschen de hovelingen. EEN ZONDERLING. Een -83jarige grijsaard van Fertc-Gaucher die dezer dagen overleed, had als zijn laatsten wil te kennen gegeven, dat hij met muziek begraven wilde worden. ToL dat doel had hij een envelop met 25 francs voor het muziekgezelschap achtergelaten. Hij had evenwel als vooirwaarde gesteld, dat alleen vroolijke deuntjes mochten worden gespeeld. 'Aldus geschiedde. In plaats van de ge- bruikelijke treurmuziek speelde h'et mu- ziekcorps de vroolijkste allegro's van zijn repertoire. Zoo werd deze zonderling naar zijn laatste rustplaats geleid. Na afloop van de plechtigheid vond bo vendien op de mafkt nog een concert plaats. EEN HANDIGE STREEK- Voor de rechtbank te Berlijn werd dezer dagen een mooj-dzaak behandeld, waarin .zes personen wegens roofmoord op een cafehouder terecht stonden. Bij het einde der zitting drongen drie bekenden der be- klaagden, blijkbaar na een goed voorbereid plan, tot de beklaagdenbank door. Een van hen wist den beklaagde Mass ongemerkt een hoed in handen te geven, waarna Maas in een onbewaakt oogenblik, terwijl men dacht, dat hij een der toehoorders was, de zaal verliet. De vlucht werd echter on middellijk ontdekt en er ontstond een wil de klopjacht. De vluchteling liep de Pfit- zwalkerstrasse af, achtervolgd door wacht- meesters der rijkspolitie en Schupo-beamb- ten- Toevallig kwam een andere politie-be- ambte van den anderen kant. Hij wist den vluchteling te arresteeren. In de rechtzaal vepklaarde Maass op een vraag van den voopzitter, waarom hij was gevlucht, dat hij „even een middagmaal had willen ge- bruiken." EEN INBREKER UITGEBROKEN. Een inbreker, die in de gevangenis van Paykhurst op het eiland Wight zijn stpaf onderging, heeft kans gezien te ontsnap- pen door een gat te maken in den muur van zijn eel, na de kalk met een breinaald of iets dergelijks verwijderd te hebben. Hij heeft er blijkbaar een week of drie over gewepkt en had de kalk vervangen door gekauwd brood. Om zijn ontsnapping niet dadelijk te doen opmerken, had hij de steenen uit het gemaakte gat zoo in zijn bed gelegd, dat het den schijn had alsof er nog iemand in lag- Zijn gevangenisklee- hen had hij, laten h'angen, vermoedelijk heeft men hem buiten van nieuwe kleeTen voorzien* NOODLANDING VAN EEN K. L. M. VLIEGTUIG IN KENT. Het toestel H.NIA.B.T. van de Kon. Luchtvaartmaatschappij heeft Woensdag in den geregelden dienst op Londen vliegen- de, bij Hythe, in Kent, een noodlanding moeten doen. Het toestel is daarbij tegen. een Doom gevlogen, doordat den bestuur- der het uitzicht door dikke, laag han- gende wolken werd belemmerd. Het toestel is vernield. De eenige passagier, de heer Vis, werd licht gewond; de luchtvaarder bleef onge- deerd. ,,Ik begrijp nu, op wie je doelt, maar ik ben werkelijk niet naar Rockhaven ge komen o'm de schoone te zoeken, met wie ik reeds vroeger kennis maakte. Wat heetf haar naar "dit gat gebracht? Dat zal jij beter weten dan ik, want ik helb haar al een jaar uit het oog verloren. Ik wist niet eens, dat ze hier was, tot ik haar een paar dagen geleden toevallig zag. Ik dacht, als ik althans ooit over haar ge- dacht heb, dat ze den verkeerden weg was opgegaan." Signor Biffa maakte nederig zijn excuse over zijn dwaling. Het was niet meer dan natuurlijk, nietwaar, dat hij, domoor die hij was, het bezoek van den kapitein zocht te verklaren door de aanwezigheid van de schoone dame, met wie de kapitein zoo dikwijls in het Stromboli Restaurant was samen geweest. „Is het mogelijk?" zoo besloot de slim- me Italiaan zijn reeks van verontschuldigin- gen, „dat uwe Excellenza niet weet, waar om deze jonge dame haar bekoorlijkheden in dit stille plaatsje verbergt, waar de da gen zoo saai zijn en de nachten reeds om tien uur 's avonds beginnen? Neen, ik bemerk, dat u het niet weet, mijn ka pitein en dat de ayme oude Otto u, wat je noemt, een licht in de duistejjnis mag ontsteken. Dit, Capitano, is het tehuis van de schoone Signora Stella, die zich uit- gaf voor masseuse. Zij is de dochter van Samuel Sleath, den notayis en maire van Rockhaven. Een heel brave Signor, voeg- de Biffa er nog bij met een honend lachje. (Wordt vervolgd). De list van Signor Biffa.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5