ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fijnste soorten HONINGKOEK. No. 7304 Vrijdag 26 Mei 1923. 70e Jaargang-. Uit het hooge Noorden. Stoom-, Koek- Beschuitfabriek „ST. ANTOINE" BBBsra bIjAD BINNENLAN D.~ B B C L A M B. BUITENLAND. voor Ter tan en Ormtreken: Firma Wed. A. H. DONZE, PBEDIKBETJRTE1T LANDBOUWBEBICHTEN. xxm. Wanneer dit artikel verschijnt, heeft de candidaatstellimg voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer plaats gehad. Wij zullen ditmaal nog grooter keuze hebben dan in 1918. Want toen waren er in iederen kieskring 23 a 24 lijsten ingeleverd en als ik goed geteld heb, zullen thans ruim 30 lijs ten overal ingeleverd worden. Het opmer- kelijke is, dat hoewel de vrouwen nu zullen medekiezen, verschi'ilende lijsten geen enke- len naam van een vrouw bevatten en dat op de meeste lijsten de daarop geplaatste vrou wen zoo goed als geen kans maken. De oude Tweede Kamer telde twee vrouwelijke leden, de nieuwe Kamer zal waarschijnlijk er zes tellen. Natuurlijk verdwijnen een aan- tal der oude leden, want er zijn enkelen niet opnieuw gecandideerd en sommigen zullen vermoedelijk het aflegigen. Voorloopig kan worden voorspeld, dat ongeveer drie kwart der leden herkozen worden zal en dat het meerendeel der kleine belangenpartijtjes het niet ver zullen brengen, reeds omdat hun lijsten de namen van vrijwel onbekende per- sonen bevatten. Voor een zoogenaamde oversdhot-zetel zijn ongeveer 22y2 duizend stemmen noodig. Zonder een wijdvertakte organisatie haalt men zulk een groot aantal stemmen niet, wanneer men niet overal in het land bekend is. Hoe de verschillende groote parnjen het er af brengen zullen, valt moeilijk te voor- spellen, omdat vrijwel elk dier partijen een groep ontevredenen heeft, die afzonderlijk willen optrekken. Natuurlijk tellen de kies- kringlijsten der groote partijen behalve en- kele kopstukken ook namen van eenige per- sonen, die in den betrokken kieskring goed bekend zijn. Maar letten wij op de lijsten van de kleine groepen, die in 't heele land met een stel candidaten uitkomen, dan treft het verschijnsel, dat er niet minder dan drie zijn, waarop men namen vindt, die klinken als een klok, namen van geleerden en kun- stenaars, nl. de onafhankelijken (Van Beren- steyn), de democraten (Heeres), de libera- len (Van Houten). Er zijn professorale candidaten bij, die een naam hebben in het buitenland, in Europa en Amerika. Maar het is best mogelij'k, dat blijken zal, hoe weten- schappelijke verdienste niets beteekent in den politieken wedloop en hoe deze „out- siders" het heel wat minder ver brengen dan allerlei propagandisten, die wat capaciteiten betreft, niet in hun schaduw staan kunnen. De lijst Van Houten bevat in Mr. E. C. van Dorp de meest beteekenende der vrou welijke candidaten. Voor deze verkiezing van honderd afge- vaardigden worden allicht een kleine twee- duizend personen gecandideerd, uit alle be- volkingsgroepen en vakken. Maar als wij eens stuk voor stuk zouden vragen, wat heeft de heer X. of Y. gepresteerd, dat hem waardig maakt onder de 100 uitverkorenen te behooren, zouden wij niet moeten vree- zen, dat in zeer vele gevallen zou moeten worden geantwoord: een bitter klein beetje? Dat antwoord zal vooral moeten worden gegeven bij candidaten der belangenpar tijtjes. Daaronder zijn er heel wat, die eerst hemel en aarde hebben bewogen om bij een groote partij op de lijst te komen en als men ddar hun candidatuur met een schouderop- haling afwees, hun heil elders zochten. Mis- schien zijn zij hopende, omdat zij bij den aanblik van de oude Tweede Kamer konden constateeren, dat daarin ook reeds een en- kele binnengedrongen was, die nu niet zoo heel veel beteekende. Deze dingen heb ik gezegd, omdat ik er een doel mede heb. Want ik wil u door- dringen van deze ontstellende waarheid, dat onze tegenwoordige samenleving bezig is om de beste krachten der natie gering te tellen en aan het minder waardevolle te hechten. Een der groote oorzaken daarvan is de onmatige sport-aanbidding, vooral van de voetbal. Vergis u niet, denk niet, dat ik dit spel gering adit, want ik ben zelfs eere- voorzitter van een voetbalclub en lid van de elftalcommissie. Neen, ik \ind het uitste- kend, dat er veel aan deze sport wordt ge- daan, want die vele honderden clubs zijn oorzaak van lichaamsontwikkeling bij dui- zenden jonge mannen. Maar als ik zie, hoe groote dagbladen uitvoerig verslag geven van een wedstrijd en levensbeschrijvingen geven van bekende voetballers (waarin na tuurlijk niet wordt verteld, hoe dikwijls de held voor zijn examen zakte), dan voel ik hierin iets zeer overdrevens. Er zijn jon- gens, die met hun neus in den wind van ver- beelding loopen en eerbiedig gegroet wor den door allerlei peuters, omdat zij de be- roemde Jaap of Appie of Henkie zijn, maar die op de hoogere burgersohool onvoldoen- de in allerlei vakken hebben, de wanhoop van hun leeraars en ouders zijn, en straks het leger der mislukten helpen vergrooten. Er zijn namen van achttienjarige scholieren, die meer bekend zijn dan de namen van onze groote geleerden. Daarnaast wordt, vooral sinds 1914, toen de groote oorlog uitbrak, een overdreven waarde gehecht aan alles wat met het geld samenhangt. Maar al te veel wordt nadruk gelegd op de materifiele of stoffelijke zijde van ons bestaan. Voor de e£ne helft is de man, die den strijd om loonsverhooging aan- voert, de geliefde en voor de andere helft is de man, die de bezuiniging aanprijst, de begeerde. De e6ne helft verlangt hooger in- komen en de andere helft lager belasting. Maar dat het geld slechts ruilmiddel is, zoo- dat door een groote vermeerdering van het ruilmiddel dat geld sterk in waarde vermin- dert (denk aan kronen, marken en roebelsl), dus dat geld geen welvaart schept, wordt nog steeds niet begrepen. Onze welvaart hangt af van de vraag, hoeveel productie wordt voortgebracht aan nuttige goederen, die verkocht kunnen worden. De opbrengst van den arbeid moet de welvaart brengen. Helaas sinds enkele jaren schijnen velen te denken, dat men volstaan kan met in plaats van productieven arbeid te verrichten pa- piergeld te drukken. De beteekenis van den enkelen mensch wordt niet bepaald door het huis, waarin hij woont of door het geld, dat hij in zijn beurs heeft, maar door zijn persoonlijke eigen- schappen en kundigheden, door zijn karak- ter en zijn bekwaamheid. Het komt er op aan, of een volk in al zijn geledingen en groepen, in al zijn rangen en standen be- schikt over energie en tegelijk in al de ver schillende beoefende vakken technische vaardigheid en kennis bezit. Een volk kornt niet op hoogen trap van welvaart, doorcret ieder veel verdient, maar doordat ieder in zijn eigen vak superieur werk doet. En de bekwaamheid om superieur werk af te leve- ren wordt niet verkregen, doordat men met een hoed op het hoofd loopt of de haren friseert, maar wel door zich met hart en ziel op zijn werk toe te leggen en te trachten het steeds beter te doen. Maar ook: een volk moet geleid en be- stuurd worden, evenals in ieder bedrijf ook een zekere leiding noodig is. Zooals iedere vereeniging zijn voorzitter en secretaris heeft, en de leden daarvoor kiezen een man, van wien men denkt, dat hij een vergadering kan voorzitten en een man, van wien men denkt, dat hij de correspondentie voeren kan, zoo ook heeft men mannen (vrouwen) noodig om te leiden en te besturen, opdat het volksbestaan veilig voortgaat. Maar wij zien in het staatsleven al te dik wijls naar voren geschoven personen, die noch door karakter noch door bekwaamheid onder de besten behooren. Ons parlijwezen is ziek. Want als ter stembus opgetrokken wordt om te kiezen uit ruim dertig lijsten, d. w. z. circa driehonderd candidaten in een kieskring, terwijl er 18 kieskringen zijn en dus gemiddeld uit dit groote getal slechts vijf of zes verkozen worden kunnen, dan gevoelt men toch, dat dit een abnormaliteit is. Ook: dat het peil onzer volksvertegen- woordiging steeds meer naar beneden daalt. Gelukkig zal die nieuwe Tweede Kamer toch ongetwijfeld een reeks eminente man nen bevatten, omdat de verschillende groote partijen, die met zekerheid kunnen zeggen, dat zij een minimum aantal zetels zullen bezetten, de beste plaatsen op haar lijsten hebben ingeruimd voor figuren van beteeke nis. Maar ook is de voorspelling niet ge- waagd, wanneer ik meen, dat de nieuwe Kamer nog meer personen dan de oude be vatten zal, over wier aanwezigheid in de volksvertegenwoordiging men slechts matig te^eden zal kunnen zijn. Wij hebben in 1918 een lid gekregen, dat tusschentijds be- dankte en naar het buitenland vluchtte om aan de gevangenis te ontkomen wegens ge- pleegde valschheid in geschrifte, een tweede lid heeft een „eereraad" moeten aanvragen, een derde lid staat onder de beschuldiging van landverraad. Wat zullen wij nu in 1922 misschien krijgen? Dreigt ons niet een her- haling van de walgelijke geschiedenis van Had-je-me-maar's verkiezing? De toestand zal ongezond blijven, zoolang niet tot breede lagen onder het volk gaat doordringen een versterkt besef, dat thans de waarde van de brute lichaamskracht al te hoog aangeslagen wordt en dat eveneens de belangen, die met het geld samenthangen te veel op den voorgrond zijn geschoven, maar dat het nu hoog tijd is geworden om grooter waardeering te toonen voor man nen en vrouwen met een hoogstaand karak ter, voor personen die ieder in hun eigen vak of beroep uitmunten door meer dan ge- wone bekwaamheid. Wij moeten komen tot „helden-vereering". Maar onze helden moe ten zijn: zij die in zedelijk opzicht uitmunten en zij die door ihun geestelijke hoedanig- heden uitblinken. Een volk is groot, als het zijn groote mannen eerti Doch noodig is, dat wij die grootheid opzoeken en herken- nen in het zedelijke en geestelijke, in capa citeiten van hoofd en hart. T. g. T. PROTEST TEQEN EEN TAPVERBOD. Zaterdagmiddag 12 uur is het tapvertrod te Hajlingen in werking getreden, waarbij het verboden is tusschen Zaterdagmiddag 12 uur en Maandagmorgen.' 8 uur alcohol- houdenden drank, waaronder ook begrepen zijn bier en wijn, te verkoopen of te ver- voeren. Uit protest hebben alien die hier- bij betrokken zijn, hun zaken gesloten tot Maandagmorgen 8 uur- Bij een cafehouder, die hieraan niet wilde meedoen en uit be- ginsel Zondags gesloten is, werd door de anderen gepost. Dezen trachten hen, die naar binnen wilden gaan, te bewegen dit niet te doen, waajraan meest alien gevolg geven. In de meeste cafe's hangt een kaart voor de ramen waarop staat te le- zen „Gesloten" of ook wel „voor alles ge sloten". Ook worden in die zaken geen vreemdelingen toegelaten en worden geen paarden, rijtuigen, fietsen of auto's enz. gestald. DE CANDIDATENLIJSTEN VOOR DE TWEEDE KAMER. Door de rapaillepartij zijn lijsten mge- diend in de kieskringen Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Groningen, Haarlem, Arnhem, Leeuwarden en Den Helder. De Staatkundige Geref. partij heeft can didaten gesteld in alle kieskringen, behalve Tilburg en Maastricht en de Herv. (Geref.) Staatspartij in alle kieskringen behalve Middelburg. Het grootste aantal lijsten werd ingele verd in den kieskring Amsterdam, nl. 45. DE ARBEIDSWET VOOR KANTOREN. De Noord-Hollandsche R- K. Werkge- versvereeniging heeft aan den minister van Arbeid geschreven, dat zij tegen de invoe- ring van de arbeidswet voor kantoren groote bezwaren koestert. Zij is van mee- ning, dat de gegevens, verkregen door de enquete, welke de directie van den arbeid ingesteld heeft, niet wijzen in een dchting, als zoude er in Nederland met betrekking tot den arbeidsduur. van kan- toorpersoneel een feitelijke grohdslag be staan, welke een algemeene dwinger.de en tot in bijzonderheden afdalende wettelijke regeling noodzakelijk maakt. Naar haar meening mag tot de invoering van een der- gelijke regeling slechts worden overgegaan wanneer er voor zoover van wezenlijke misstanden op het terrein der arbeidsvoor- waard^n van kantoorpersopeel gesproken mag worden en voor zoo\er er geen uit- zicht bestaat, dat binnen redelijken tijd eventuee! bestaande misstanden door on- derling overleg tusschen de belanghebben- de werkgcvers en werknemers zelf uit den weg geruimd kunnen worden- EEN BELANGRIJKE BESLJSSING. Een voor vele verzekerden belangrijke beslissing heeft dezer dagen de Rijksver- zekeringsbank genomen. De Raad van A'rbeid te Haarlem had aan de Rijksverzekeringsbank voorgesteld een verzekerde, voor wien volgens het ooraeel van den Raad gevaar bestond blij- vend invalide te zullen worden, op kosten van de Bank in een inrichting te doen op- nemen- De Rijksverzekeringsbank heeft zich met dit voorstel niet kunnen vereenigen op gjrond dat de stand der verzekering geen trrmen geeft om behandeling krachtens arbke! 9° te doen verleenen. Bovenbedoelde verzekerde was reeds se- dert 3 December 1919 in de verplichte ver zekering opgenomen, doch op zijn rente- kaart waren welliclil omreden van zijn ge- zondheidstoestand slechts 20 rentezegels geplakt tot een bedrag van 12 gulden. Dqor deze beslissing treedt dus duide- lijk naar voren, dat niet iedere verzekerde, voor wien gevaar bestaat, dat hij blijvend invalide zal worden op kosten der Bank genees- of heelkundige behandeling of op- neming in een inrichting zal deelachtig worden, doch dat de stand der verzekering, d..w.z. het aantal der door of voor hem geplakte rentezegels bij het nemen der beslissing van grooten invloed zal zijn. Uit bovenaangehaalde beslissing blijkt evenwel, zegt de O. H. Grt., dat de Rijks- "vOrzckeringsbank niet alleen beoordeelt de doelmatigheid van de voorgestelde behan deling, doch ook het aantal gedurende den vcrzckeringsduur geplakte zegels jn aan- marking neemt. DE KAMERVERK1EZINGEN. De in den kieskring Maastricht voor mr. Van Groenendael ingediende candidatenlijst is, naar de Nieuwe Venl. Ct. meldt, getee- kend door 27 kiezers uit Nunhem, 5 uit Rcermondj, 1 uit Grathem', 1 uit Maastricht en 2 uit Venlo. Het blad schrlijft Iiierbij „Hier doet zich een zeer eigenaardig ge- val voor.. AJs woonplaats van mr. Van Groenendael is op de lijst vermeld Angers (Frankriik), zoodat over deze lijst wel mag worden gestemd, doch de gecandideerde niet verkiesbaar is, wijl hij geen woonplaats heeft in Nederland. 't Is dus uitsluitend een stemmentellerii1," J O H. v. d. SAKDE-v. d. H E IJ D E If, Tilburg. BOTSING TUSSCHEN TWEE DUIT- SCHE OORLOGSSCHEPEN.. In den nacht van ,23 op 24 Mei heeft bij een manoeuvre der Duitsche vloot een botsing plaats gehad tussdhen het slag- schip Hannover en de torpedoboot S 18. Het vooirschip van de torpedoboot werd beschadigd. Tien leden der bemanning wer den gedood. ONTPLOFFING IN EEN DYN'AMIET- F(ABRIEK. Woensdagmorgen had in de dynamietfa- btriek Schlebusch bij Keulen, een ontplof- fing plaats. Vijf arbeiders werden gedood en een licht gewond. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. DUITSCHLAND. De hooge prijzen. Ook de vermakelijkheden in Duitschlanc houden er een dubbel tariet op na, een voor Duitschers en een voor vreemdelin gen. In de schonwburigen en operafs te Munchen kosten de beste plaatsen 1200 mark.. De Duitschers moeten kaarten ver toonen, om te laten zien, dat zij Duitschers zijn en hoeven dan niet zooveel te betalen. Maar vreemdelingen moeten vijf inaal zoo veel offeren. ENGELiAND. Hevige onweers- en hagelbuien. De buitengewone hittegolf, die over de Britsche eilanden trekt, is gevolgd door zwaar onweer, met hier en daar hagelbuien Te Market Raser, in Noord Lincolnshire Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U btmonsterde offerte Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. brak een onweer los met hevige regen- en bagelbuien. Het station kreeg zooveel water, dat het overstroomde, en de rei- zigers hun toevlucht moesten zoeken op stoelen en tafels. Te Coalville is een jongen door den bliksem doodgeslagen. In het Coalville- district van Leicestershire zijn verschillen de wegen onder water gezet. Te Blackpool hadden de kinderen Maan- dag vacantie, daar tijdens een onweer Zon- dag de geheele school was ondergeloopen. Te Richmond (York) is bij een hevige on- weersbui een aantal paarden door het he- melvuur getroffen. In het Lancaster-district zijn veel kuikens door den hagel gedood. TER NEUZEN, 26 Mei 1922. H. G. HAMMACHER t- Te Den Haag is, 78 jaar oud, overleden de heer H- G. Hammacher, vroeger nota- ris te Groede en van 1879 tot 1913 liberaal lid der Staten van Zeeland voor het dis trict Sluis. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau en heeft zeer veel gedaan in het belang van Zeeland, in dat van Zeeuwsch-Vlaanderen in het bij- zonder. DIRECTE BELASTINGEN. De heer J. M. Mulder, vroeger inspecteur der directe belastingen alhier, thans te Zaandam, is, bij Kon. besluit van 22 dezer, met Ingang van 1 juli a.s. bevorderd tot hoofd-inspecteur der directe belastingen tc Amsterdam. CONCERT OP DE MARKT. Gisteravond gaf het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden", directeur ^de heer A. Schirris', op de muziektent het aan- gekondigde concert. In den aanvang was de wind, die veel stof opjoeg, eenigermate hin- derlijk, doch hoe later het werd, hoe aange- namer het verblijf op de markt was. Er was een talrijk pubiiek aanwezig, dat genoot van de verdienstelijke uitvoering die door het ge- zelschap werd gegeven. Het seizoen is ten genoege van zeer velen, op flinke wijze ge- opend. BILJARTEN.. Bij de j.l. Dinsdag in het „Hotel Hartog- Soesman" gespeelde partijen op het „Ju- liana"-biljart was de uitslag als volgt: Partij-cadre: de heer C. de Pauw 250, de heer Alb. Standaert 185; gemiddelde 6. Paxtij-libre: de heer Alb. Standaert 250, de heer C. de Pauw 187; gemiddelde 5. BOOT OMHOOG. De korte mistperiode van hedenmorgen was juist voldoende, voor den weg van de prov. stoomboot „Zeeland" door het schaar van Ter Neuzen onzeker te maken, waar- door de boot op de zandplaat vastvoer. De naar Hansweert vertrokken Zeeuwsch- Vlaanderen werd terstond gerequireerd om terug komen, voor het uitvoeren van den voormiddagdienst naar Vlissingen, terwijl een sleepboot in de vaart werd gebracht voor de voormiddagvaart HansweertTer Neuzen. Ondertusschen was de „Zeeland" om- streeks 10 uur vlot gekomen en had de reis naar Vlissingen voortgezet. De na- middagdiensten konden weer geregeld wor den uitgevoerd. HOEK. Donderdag hield „De Vrijheidsbond" hier een zeer geslaagde en druk bezochte land- dag. Nadat door het muziekgezelschap „Elk naar zijn krachten" eenige muziek- nummers waren gespeeld, opende de voor zitter, de heer A. Meertens de bijeenkomst en gaf het woord aan den eersten spreker, den heer Jhr. De Muralt, die in het bijzon- der wees op het hoofdpunt van het program- ma van den Vrijheidsbond, waaruit blijkt, dat die bond in de vrijheid van arbeid van bedrijf en verkeer, het geneesmiddel ziet voor redding van de zieltogende maatschap- pij. Aangepast aan de nieuwe tijden, kan alleen het liberale beginsel de wereld red den, met in achtneming van bezuiniging en versobering op alle gebied. Als spreekster trad op mevr. Braam- Honekgeest uit Den Haag, die een boeiende rede hield over de vrouw in de politiek. Zij wees er in het bijzonder op, dat de Katho- lieke, de socialistische en de antirevolu- tionaire vrouwen, met Juli zeker gaan stem- men. Hierna voerde de heer Groenewoudt uit Santpoort het woord, met het onderwerp: „De Vrijheid". In deze boeiende improvisa- tie werd naar voren gebracht, waarom de liberalen elkaar weer hadden gevonden in den Vrijheidsbond, en dat het alleen de vrij- zinnige vrouwen zullen wezen, die hun plicht zullen verzaken. Hij waarschuwde daar zeer tegen, en toonde aan, dat elke vrijzinnige thuisblijfster feitelijk indirect het Katholieke kamerlid in de Kamer brengt. Zij behooren daarom op te komen en de candidaten van den Vrijheidsbond te steu- nen, die in staat zullen zijn mede te werken aan de wederopzichting van het maatschap- pelijk leven. Alle sprekers werden luid toegejuicht, door de meer dan 1000 bezoekers. Ds. Siemelink uit Vlissingen sloot dezen landdag met een opwekking om in Juli a.s. te stermmen op Jhr. De Muralt, een beken- den naam, die op het stembiljet gemakkelijk kan worden gevonden." Er werden door het muziekgezelschap nog verschillende nummers uitgevoerd en meerdere redevoeringen gehouden. Het was voor de inrichters een welgeslaagde dag. Zondag 28 Mai 1922. RECHTZAKEN. MALVERSATIEN TE GENDRINGEN. Tegen den gewezen biygemeester van Gendringen, A. S.. is wegens de oekende malversatien in die gemeente gepleegcf. door het O. M. 6 maanden gevangenisstraf geeischt. UITVOERING DER VEEWET. Bestrijding van besmettelijke ziekten. De Woensdag verschenen St.bl. no. 78 en 217 bevatten de Kon. besluiten, waaff- bij maatregelen worden genomen tot be strijding van tuberculose onder het rund- vec en verdere besmettelijke ziekten. Wij ontleenen er het volgende aan; :Aan veefokkers wordt, voor zoover het bedrag van de daarvoor beschikbair ge- stelde gelden zulks toelaat en onder voor- waarde^dat hunne veestallen aan redelijke hygienische eischen voldoen, gelegenheid gegeven, met steun van rijkswege de tu berculose onder hun rundvee te bestrii- den. Met ve^gnnning van den minister, met de uitvoering van dit besluit belast, en on der door dezen vast te stellen voorwaar- den, kan deze gelegenheid ook worden ge- boden aan andere veehouders, mits geen handelaren in vee zijnde. Voorts is bepaald, dat ingeval van afma- king van vee, dat aangetast is door vee- pest, longziekte, kwaden droes, schaaps- pokken en hondsdolheid, aan den eige- naar als schadeloosstelling uitgekeerd wordt 50 pet. en in geval van afmaking van vee, dat aangetast is door mond- en klauwzeor, 90 pet. van de waarde, welke het vee in gezonden toestand zou hebben. NEUZENSCHE COURANT Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Azel. Sas van Gent. Philippine. Hulst. Ned. Herv. Kerk. 94 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. 94 u. en 24 u., Ds. E. Raaras. 94 u. en 24 u., Ds. G. van Dis. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. Hermanides. Hoek. Gereformeerde Kerk. 94 u. en 24 u. (nieuwe tijd), leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. (VI ooswjj kstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), leeskerk. Ond-Gereformeerde Gemeente. Vlooswykstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (dude tijd),*"' Ds. van der Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7; 84 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1