m ALGE^EE^ NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7297. Woensdag 10 Mei 1922. 70e Jaargang. HIHDERWET. Aankondiging. Bl N H HI k H 0. wsgen en voetpaden met de kunstwerken. EERSTE KAMER. Memorie van Antwoord. De minister deelt het gevoelien door eenige Ieden uitgesppoken, dat de .toe- komst van den landbouw niet rooskteu- rig is. Aangezien echter aangaande de maattregelen, wel,Ice naast de bestaande tot steun en bevo(rtfering van '<den land bouw gewenscht worden, geene mede- deelingen zijn gedaan kan hij daarover niet in beschouwingen treden. Uitvoer van aardappelen. Van verschi'J- lende zijden zijn opmerkingen over het optireden van het publiek gezag inzake den uitvoer van aardappelen geuit," welke klaa|r!bflijkelijk berusten op onderling ge- heel tegenstrijdige opvattingen. In ant woord op een en ander moge in de eerste plaats met nadruk worden vastgesteld, dat de minister bij zijn optreden steeds uit- sluiten'1 het landsbelang tot richtsnoer neemt. Het tijdelijk vejrfoieden van den aardappelenuitvoer geschiedde niet om prijsregelend op te treden, doch had alleen ten doel te voorkomen, dat er een alge- heel gebrek aan aardappelen zou ontstaan. Zoodra de omstandigheden slechts eeni- germate veranderd waren heeft de minis ter onmiddelljjk het uitvoerverbod inge- trokken. De intrekking van de verschilliende cri- siswetten maakt een onderwerp van over-' FEXJILLET^OH, De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Oeautoriseerde Vertaling.) De omnibus hield plotseljng op voor den h&lelingang en onmiddellijk werd den ka pitein een niet geheel aangename ver- rassing bereid. In de hal werd hij ver- welkomd door den Italiaanschen gerant van het hotel een bleeke, maar zich gewichtig-voordoende vreemdeling, wiens magere wangen aelfs door de hoog-ge- roemde Rockhavensche lucht niat rood gelint konden worden. Hij kwam met een diepe bulging naar voren en wreef zijn handen, loan de kapitein binnenkwam, ge- volgd door den pqrtier. die zijn bagage liroag. Een blik van blijde herkenning flik- kerde in Signer Biffa's schrandere oogen. „Ha, ha. Mijn oude beschermheer," de kapitein Guyse," zeide hij zacht. Guyse, die eerst niet op hem gelet had. hield nu opeens stil en keek hem scherp onderzoekend aan. Toen scheen hij den ander ook te herkennen, maar veel vreug- de scheen hem dit niet te geven. „Wel Ottcj," riep hij uit. ,,Wat voor den drommel voer jij hier uit?" „Jk ben de gerant van het hotel}, ka pitein," antwoordde de Italiaan vol trois. „Ik ben, wat je noemt, er bovenop geko- men. Ik zal u een mooie karner geven, mijnheer, uit oude vriendschap. Hier Fritz, luiwammes, neem die begao-e mee naar no. 17, eerste etage. Ik zal zorgen, leg Uit tusschen de onderscheidene depar- tementen, die daarbij betrokken zijn. Het is de bedoding binnen karten tijd met een wet te komen, die de intrekking van het grootste deel der crisisbepal|ingen gelast. Nijverheid. De malaise in nijverheids- kringen heeft de voortdurende aandacht van den minister. Blijkens de memorie van antwoord ver- wondert het den minister van Arbeid niet dat geen eenstemmigheid bestaat bij de beoordeeling van het gevoerde beleid ter zake van een vraagstuk als het socialje probltem in de tegenwoordige omstan digheden. Hij me'rkt slechts op dat hij zich vrij weet van een conservatisme dat schroomt om in bestaande regelingen de wijzigingen aan te brengen, noodig om hetgeen verkeerd is gebleken, in het goe- de spoor terug te brengen. Natuurlijk ech ter is verschil van meening mogelijk over de vraag of en hoe wijzigingen moeten worden aangebracht. De wettelijke regeliing van den land- bouwarbeid is nog slechts in voorontwerp aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies gezonden. Van den inhoud van dat ad vies zal voor een befangrijk deel af- hangen of, en in hoeve'rre, in het ontwerp bepalingen omtrent den arbeidsbuur van volwassen mannelijke landarbeiders zullen worden opgenomen. De noodzakelijkheid om zoomin moge lijk nieuwe uitgaven ten laste vau het rijk te brengen, heeft de indienjng van een wetsontwerp op de huisindustrie tegenge- houden. Zoodra zulks mogelijk blijkt, zal een voorontwerp van wet. betreffende de ze materie, dat reeds nagenoeg gereed is, bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhan- gig worden gemaakt. De minister is van oordeel, dat men on- der de tegenwoordige omstandigheden bij het trekken van conclusies omtrent de nadeelen, die aan den achturigen arbeids- '4ag zijn verbonden, uiterst voorzichtig moet zijn. In haar m. v. a. aan de Eerste Kalner omtrent de algemeeue beschouwin gen over de staatsbegrooting voor 1921 zette de regeering reeds uiteen, dat de heerschende economische crisis hier te lan- de aan geheel andere oorzaken is te wij- ter en dat bij de uitvocring der wet steeds nauwkeurig acht werd gegeven op de be- langen der bedrijven, die met de buiten- lantische concurrentie te worstelen heb- ben. Het ontwerp tot wijziging van de Arbeidswet 1919, waarbij o.m. wordt voor- gesteld de 45urige arbeidsweek te ver- vangen door de 48urige heeft voor deze bedrijven dan ook in hoofdzaak fde be- teekenis wettelijk vast te leggen, wat reeds ieitelijk krachtens de overgangs- en uitzon- deringsbepalingen der wet gold. De minister kan dan ook niet toegeven, dat onze industrie niet kan concurreeren met cue van het buitenland, behajve van die landen, waar de steeds dalende valuta het loon voortdurend lager doet zijn dan hier te lande. Tegenoiver andere landen, met name Engeland, Frankrijk en Belgiey is onze positie niet ongunstiger dan vdor den oorlpg, in verschiLlende industrieen! zelfs gunstiger. «"n de bezwaren, die aan dti. tegen- woordigen wettelijken arbeidsduur ver bonden zijn voor de niet met het bui tenland concurreerende bedrijfstakken, zal eveneens door de invoering der 48urige werkwee'k worden tegemoet gekomen. De meening, dat de Arbeidswet veel te weinig rekening houdt met den aard van den te verrichten arbeid, acht de minis ter niet juist. Het stopzetten der fabrieken levert on- ^etwijfeld voor velen groot nadeelTSp en ciaarom is dan ook herhaaldel'ijk vergun- ning verleend den werktijd te verljengen om stopzetting te voorkomen. Dat vergunningen voor overwerk door dat u geen klachten hebt, kapitein, zoo- lang? u ons doet het genoegen van te blij- ven." Qu\'se bromde lets onverstaanbaars en volgde den portier naar de kamer, die hem was toebedeeld. Het stond hem allesbe- halve aan nu juist Signor Otto Biffa hiej, aan te treffen. Die man was oberkellner geweest in het Strombolicafe in het Strand, een eigenaardig soort inrichting, die de kapitein had gefrequenteerd, tot er zekere moeilijkheden waren ontstaan over het aanbieden van een cheque. De cheque was bij een tweede aanbieding betaald en Otto had dus geen macht over hem, maar Quyse had een zending van delicaten aard te vervullen in Rockhaven, en misschien zou hij zich moeten beroepen (op zijn goeden naam, of liever op het hebben van een reputatie, om zich door zekere moeilijkheden heen te slaan. Het was dus niet prettig om nu juist dezen kruiperigen vreemdeling te ontmoeten, die maar al te goed bekend was met zijn gewooijten in Londen. Het had echter nog erger kunnen zijn, zoo peinsde hij, terwijl hij zich kleedde voor het diner. De kleine moeilijkheid met de cheque had hij dadelijk uit de wereld kunnen helpen, en bovendien wist de ex- kellner niets, dat tegen hem plteitte; niets meer althans, dan wat hij tegen de mees- ten in kon brengen. Toch zou hij1 Otto liever ergens anders dan in Rockhaven geweten hebben, want hij wist nog niet, wat hem te doen stond, en het leek hem moeilijk om te voorkomen van zijn komst zou begrijpen. En dat zou dat de Italiaan iets van de beweegredenen gevaariijk zijn. Want zelfs in zqu meer bescheiden leven van kelljner had ,'Otto Biffa met geschroomd om zijn voordeel te ambtenaren der arbeidsinspectie als een; gunst worden beschouwd, is den minis ter nimmer gebleken. Dv minister overweegt het denkbeeld om de Invaliditeitswet zoodanig te wij- zigen, dat de rentekaarten en de betaling der verschuidigde premien, door het plak- keri van rentezegels komen te vervallen. Over 1920 bedroeg de opbrqngst der ren tezegels ruim 32 inillioen gulden, de ad- ministratiekosten belieper, nog geen vijf millioen, zoodat ongeveer 27,5 millioen aan het lnvaliditeitsfonds ten goede kwam. Voor 1922 waren die differs iets minder dan 32 millioen. ongeveeg 4.5 millioen en ruim 27 miRlioen. Voonelke drie jaren wordt de rijksbijdrage 21,5 millioen - eveneens in het lnvaliditeitsfonds gestort, Uitvoerig zet de minister uiteen het nut dec consultatie-bureaux voor de tuberciu losebestrijding en de noodzakelijkheid van rijkssteun voor de kweekschool voor vroedvrouwen te Haarlem. Algeheele opheffing van de Huurcommis siewet acht ook de minister nog niet u. o- gelijk. De vraag, of niet geleidelijk en partieel tot opheffing kan worden over- gegaan, is in onderzoek. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Verschiliende kleine ontwerpen worden aangenomen, zonder beraadslaging en zon- dtr stemming, o.a. het ontwerp tot ont- eigening in de gemeenten Rotterdam en Overschie voor den aanleg door de ge meente Rotterdam van een kanaal ter ver- binding van de Delfhavensche Schie met de Rotterdamsche Schie; een wijziging van de Ongevallenwet 1921; een wijziging van de Radenwet, een wijziging van de Wo- ningwet en het ontwerp betreffende In- voerrecht op het vieesch. Aan de oirde is de suppletoire water- staatbegrooting 1920, die bezwaar vindt bij den heer Teenstra (v.-ck), omdat nu eerst wordt gevraagd om )(X)edkeuring van reeds lang gedane uitgavei. De begrooiing wordt aangenomen met 59 tegen 6 stem- men. Iegen de machtiging tot het geven van voorschotten aan eenige staten van Mid den- en Oost-Eu,nopa verklaart zich de communistische fractie. Het wetsontwerp tot vaststielling van re- gelen ten aanzien van aallrnaak van bus- kniit tn „springstof" wordt aangenomen met 47 tegen 21 stemmen. Het ontwerp-De Kanter tot wijziging van de Hooger Onderwijswet wordt aan genomen met 56 tegen 16 stemmen. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp tot wijziging van de Arbeidswet. De heer Drion (Vrijheidsb.) verdedigt het amendement, om invoering van het tweeploegenstelsel zonder nadere vergun- ning mogelijk te maken. Minister Aaiberse heeft overwegend be zwaar tegen het amendement, omdat het ook slaat op vrouwen en jeugdige perso- nen. Als de voorsteller het alleen laat slaan op de rnannen, wil hij de oeslissing aan de Kamer laten: De heer Drion wijzigt het amendement, dat daarop wordt verworpen met 38 tegen 32 stemmen. DE TABAKSWET. Twintig sigarenfabrikanten te Valkens- waard hebben een telegram gezonden aan de commissie van 'rapporteurs uit de Tweede Kamer inzake wijziging van de Tabakswet, aan de voorzitters der Twee de Kamerfracties en de Kamerleden Dec kers. Fleskens,. Sasse van YsselT, Swane en Wintermans, waarin wordt verzocht,' het wetsvoorstel-Abr. Staaltnan, tot op- schortu.g van de invoering van de Tabaks wet te steuneit, ter voorkoming van nog grootere werklo'osheid in de sigarennij- verheid. doen met de geheimen waar hij als keliner in een restaurant van het deftige Londen vanzelf achterkwam. Kapitein Quyse had een vTij1 goed diner- tje in de eetzaal van het hotel, waar hij een tafeltje voor zich alleen vend, en had al spoedig gelegenheid om zijn ontmoeting met Signor Biffa te betreuren|. De gerant dwaalde om hem heen, een en al hoffelijke beleefdheid, en alls hij een vreemde was geweest, zou kapitein Quyse niet geaar- zeld hebben hem den weg te vragen naar de woning van den heer Sleath. Nu echter maakte hij, tertwijl hij zijn sigaret opstak, een opmerking over het weer en gaf het voornemen te kennen om een loopje te doen door den hotel-tuin. „Drie bunders groot, kapitein, en mooie banken onder de boomen," verzekerde de gerant hem. „Het doet mij zoo'n genoegen u weer te mogen bedienen, mijnheer. Vt/ij moeten het nog eens samen ,over den, goeden ouden tijd hebben, nietwaar?" yMorgen,.Otto. Vanavond ben ik te moe en heb ik het liefst wat rustig," bitste Guy- se op een toon, jdie geen tegensphaak duldde. j Signor Biffa bracht de toppen van zijn vingers te zamen en maakte een diepe bul ging; maar toen de nieuwe gast weg was, hep hij hem tot aan den ingang van het hotel na en blleef de soldateske figuur na- staren, die de oprijlaan afhep. Een vet lachje kroop over zijn boli-bleek gezicht. „Een loopje, kqpitein!" zeide hij, ,;Sap- risti, dat gaat stap, stap stap, alsof hij naar den oorlog of naar jijn Hefje gaat. Ik weet niet wie, maaf ik weet wel waar- lieen hij gaat. O, die lieve signora's, wat hebben ze veel te verantwoorden, alls ze een man na een stevig diner zoo hard laten loo- pen. Otto, mijn vriend, je moet, wat je DE TQEPASSING DER TABAKSWET. Een medewerker van het Hbl. meldt: De 'afkondiging van het m werking tre den der Tabakswet op '1 Juni, heeft on- middellijk een bijna volkomen stopzetting c an het handelslieven in de sigaOennijver- heid tengevolge gehad. De winkelkers zijn voor het overgroot gedeelte niet bij mach- te de belasting van de ongezcgelde en niet gebanderolleerde voorraden sisaren. sigaretten en tabak te voldoen, binnen den daarvoor gestelden termijn van drie maanden, en zijn verder huiverig van den administratieven rompslomp, die daarme- de gepaaird gaat. De fabrikanten' en de tabakshandel zien met vrees een zeer groo- te malaise intreden. Aan het kantoorpersoneel der N.V. F. van Qardinghe en Co.'s sigarenfabrieken te Eindhoven is een loonsvejTbging van iresp. 10—15-pet., ingaande 1 Juni e.k., aangekondigd. DE KAMERVERK1EZ1NGEN. Blijkens een officieele mededeeling, is de candidaatstelling voor de Tweede Ka mer vastgesteld op Dinsdag 23 Mei a.s." De candidatenlijst var. het Coinite voor- de verkiezing van onat'hankelijke Kamer- leden is alls volgt samengesteld: JTt|r. Air, E. A. van Beresteyn, Dr. E. BonebakkOr, Dr. Jan Kalf/ Dr. j. van Leeuwen, J. G. Moojen, Mr, J. F. van Royen, P|rof Dr. R. H. Saltet, L.. Simonq, Djr. Catheria van Tussenbroek, Ds. H. O. van Wijngaarden. Mej. S. Mi. van Dugtqrten en de heer C. van Lennep hebben een definitieve can- didatuur niet aanvaard. Het comite voor verkiezing van liberate Kamerleden, onder voorzitterschap van-Mr. S. van Houten, heeft de vootfoopige lijst van candidaten, met uitzonderiing van den wider in alfabetische volgorde, vastgesteld als vo|gt: Mr. S. van Houten, D. van Lookeren Campagne, Dr. C. C. Dutilh, Ihr. J. D. de Jong van Beek en Donk, JXL 1. Kapteijn en J. Di Viruly. DE~ SALARISSEN VAN HET RIJKS- PERSONEEL. De Tel. verne.etpt omtrent het onder- houd ,dnt V,i;ijdagmiddag een deputatie uit den Bond van Rijkspersoneel metf de minister van Financien heeft gehad over de salarisverfaging, nog het volgende: Bij monde van den heer Perdok, voor- zitter van de Centrale van Vereenigingen van Personeel in Rijksdienst, werden aan den minister de twee volgende vragen gesteld le. Is het juist, wat in De Telegraaf is medegedeeld omtrent de komende sal,a- risverlaging van 10 pet., wat wel is tegen- gesproken, maar op een zoodanige wijze, dat ruimte overblijft tot] twijfet, nu ook de Haagsche correspondent van De Te legraaf zijn benefit staande houdt, dat de regeering de salarissen zal1 verminderen? 2e. Ligt het in de bedoeling van de regeering alvorens tot salarisverlaging over te gaan, daajijomtrent advies te yragen aan een centrale commissie voor geor- ganiseerd overleg en op dat advies te wachten De minister wenschte op de eerste vraag 7ret antwoord schuldig te blijven en eerst de interpellatie-Ketelaar in de Tweede Ka mer af te wachten. Bij die interpellate is het zijn voornemen, zooals hij aan de deputatie verklaarde, het rijkspersoneel om trent zijn pi an n en in te lichten. Op de tvveede vraag antwoordde de minister, dat hij zoo noodig het advies van de centrale commissie zou inwinnen. PROPAGANDA VOOR NEDERl.AND IN DEN VREEMDE De Algemeene Nederfandsche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer (secreta- noemt, een oogje in het zeil houden. Je kunt er, behalve je schamel loontje^ mis schien nog wel wat uitklOppen." Intusschen was Ouyse het dorp ingeloo- pen en had van den eersten den beste, dien hij tegenkwam, de gewenschte inlich- tingen gekregen. Vijf minuten later stond hij op de stoep van „De Heidetoren", het in schelKe kleuren geschilderde, met klim- op begroeide huis, dat den voorzitter van den gemeenteraad herbergde. De naam kon er, zoOals de eigenaar beweerde, maar net mee door. Want er was een uitbouw- se„ dat met een beetje goeden wil voojc een toren kon worden aangezien, en Ft.- telijk leek dat nog eerder op een peperbus. HOOFDSTUK X. De verschijning op het portaal. „(£eker, mijnheer was thuis en mijnheer verwachte een heer uit Londen," ant woordde het meisje op de vraag van den kapitein. Maar zooals het paste aan iemand die bij een man der wet diende, was aan deze dienstinaagd ook een uiterste voor- zichtigheid ingeprent. „AVie kan ik zeggen dat er is?" wilde ze eerst weten. Kapitein-Quyse", antwoordde de bezoe- ker brutaal-weg, en hij zag geen enkele reden om zijn van nature krachtige stem wat te dempen. Waarom ook? Hij was de adjudant die door den generaal was afge- vaardigd naar de meest vertrouwde luite- nants en hier was hij in hun eigen kamp. In „De Heidetojien" kon hij zich veili|g achten. En deze redeneering werd nog bevestigd door de uitwerking, die zijn naam op het dienstmeisje bleek te hebbenl Dat was blijkbaar bet wachtwoord, en Guyse werd onmiddellijk geleid naar de eetkamer, waar riaat Hooge Nieuwstraat 30, Der, Haag)' ontvang, in den iaatsten tijd htbliaallde- lijk verzoeken uit het buitenland om toe- zending van foto's van Nederjand (sce- den, landschapperi, havens, kleederdracli- ten, enz.). Zooveel doenlfijk worden de verzoeken ing^wiiligd, omdat de vereeni ging goede foto's van ons land nog altijd als een uitstekend propagandamiddel be- schouwt, waarop men in het buitenland bijzonder gesteld scnijnt. Deze en andere propaganda is oorzaak, dat verscheidene gtzelschappen van onderwijzers, joumalis- ten, iandbouwers uit Engeland, Amerikai, Italie, Tsjecho-SLowakije ens land in den aanstaanden zomer zulfen bezoeken. Het materiaal der vereeniging is ech ter niet alleen bij lange n;t niet voldoen- de om aan de tailfcioze aan\;ragen tege moet te komen, maar zoo langzamerhand raken haar foto's ook verouderd. Wnr het nu zeer kostbaar is, crpnamen te doen ver- vaa,rdigen van verschill'ende steden en streken van Nederland en men dan boven dien nog over een fotograaf moet kun nen beschikken, die weet wat belangwek- kend is en aan welke eischen een natuur- opname moet voldoen, verzoekt de ver eeniging ons haar wenschen onder Je oogen onzer lezers te brengen, met bij- voegirrg, dat zij gaarne voor goede nega- tieven, gemaakt door amateur-fotograten en voor reproductie gesichikt, een rede- lijk bedrag zal betalen. TEGEN VLOEKEN ENZ. Volgens de N. R. Crt. heeft wegens voor- gekomen wanordelijkheden de gemeente raad van Lichtenvoorde besloten, in het reglement van orde der raadsvergaderin- gen dc bepaling op te nemen, dat het den raadsleden gedurende de zitting verboden is te vloeken, bastaardwoorden te gebrui- ken en oiiwelvoegelfjke taal te bezigen. VOOR KILOMETERKAARTEN EN DEGRESS1E IN DE SPOORWEG- RE1ZIGERS-T ARIEVEN. Door een interprovinciaal comite uit de uitmiddelpuntige provincies (Groningen, Frlesland, Drente, Limburg en Zeelpmj[, gevestigd te Groningen, Emmastraat 9) is aan de Tweede Kamer een request inge- diend, waarin met kracht wordt opgeko- mtn tegen het nieuwe reizigers-tarief-sy- steem, dat dit jaar met 1 Jan. ten nadee- le dier provincies en zonder goedkeui ring ^an de Volksvertegenwoordiging plot- seling is ingevoerd. Dt^ze verandering beteekent een plotse- linge afschaffing van elke degresse in de spoorwegrtizigerstarieveri en een ongemo- tiveerd ingrijpen in de economische posi tie der betrokken streken, die daardoor sterk benadeeld worden. In een uitvoerige memorie van toelich- ting wordt aangetoond, dat die degressie er steeds geweest is, ook voor de kilome- terboekjes en kilometerkaarten en dat zij gemotiveerd wordt door het commercieel belang der vervoerders en een hoog be- lang van staatseenheid. Het geheele vefkeer van en naardie streken (het commercieele, zoowel ais net wetenscliappelijke (congressen't vreem delingenverkeer, het contactsverkeer met het centrum, familieverkeer enz. enz.) had zich ontwikkeld op de basis dier degres- sie. En dat wordt nu plotseling zonder rno- tiveering afgeschaft en voor die uit mid- delpuntigen wordt een reisverduring inge- vocrd, die in veel voorkomende gevaljen tegenover de vroegere tarieven een vqr- during met 156 tot ruim 300 pet. beteekent gelijk het stuk aantoont. En de benadeeling door die plotselinge uitbreiding wordt of niet gemotiveerd of zoo zwak als de Minister dat gedaan heeft in antwoord op vragen van het Kamerlid Hermans. Er werd misbruik gemaakt van zekere twee heeren in sombere gepeinzen neer- zaten bij een paar karaffen, die blijkbaar een kleine versnapering bevatterr. Beiden sprongen licht op, toen zijn den kapitein zagen. .jWaarde heer, het doet mij genoegen je te zien," zeide mijnheer Sleath, met m- gestrekte hand op hem toekomend. „Ty- zard en ik vreesden al, dat je den trein had gemist, maar we hadden een uitvoerig telegram van den baas gekregen met de mededeeling dat je vanavond hier zou zijn. We hielden ons dus overtuigd, dat alleen een ongeluk je zou kunnen tepughouden." ,jDe trein op deze beroerde lijn was na tuurlijk weer eens te laat," zeide Guyse, plaats nemend op den stoel, dien zijn gast- heer had bijgeschoven. En toen het dienst meisje de kamer uit was: „Wat is er ver keerd?" vroeg hij kortaf. „De heele boel moet wel in het honderd zijn geloopen, - als jullie iemand van den genaralen fetal' noodig hebt. Je moest toch kunnen zorgen, dat je in staat was om hier op je eigen ter rain meester te blijvenl" Mijnheer Sleath, die er erg provinciaalsch uitzag, stond plechtig op en deed de deur op slot. Daarna schoof hij;, in somber stil- zwijgen zijn gast een kistje sigaren en een karaf met glazen toe en ging weer zitten. Dokter Tyzard keek -hern met groote uilen- oogen aan, totdat Samuel Sleath eindelijk de geschikte woorden had gevonden. „Er is iets heel vreemds gebeurd op ons eigen terrein," zeide hij op een toon van gekwetste majesteit. „Als u alle om standigheden kent, zult u moeten toesttem- men, dat we redenen hadden om steun te vragen. Als we de zaak nog langer op haar beloop hadden gelaten, zoodat de gevolgen onherstelbaar waren, dan hadt u het recht gehad om ons iets te verwijten!" (Wordt vervolgd). CO U RANT Burgemeester en Wetliouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van de N.V. Auto- en Rijwielhandel te Ter Neuzen. voorheen A. F. M.YNNAERT—GEERS, waarbij ver gunning wordt gevraagd om op het perceel kadastraai bekend in seetie C No. 4588 een rijwiel- en auto- herstelplaats te mogen oprichten en het daarin plaatsen en in werking brengen van twee electro- motoren en een acetyleentoestel door hem is verdaagd. op grond dat de verklaring van den Hoofdinspeeteur van den Arbeid in het Xe district te Dordrecht nog niet is ingekomen, dat tie inrichting zal votdoenaan de eischen krachtens artikel 6 der Veiligheidswei gesteld. Ter Neuzen, den 8 Mei 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Ter Nemzen brengen ter kennis van belanghebbenden dat te beginnen op 26 Mei 1922 van wege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Ter Neuzen, Mei 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. ■Wanneer de gemrTTlW TCI' Neuzen aan de vereeniging; tot „Ziekenverzorging" alhier sub- sidie verleent dan zal de opneming van pa- tienten in de barak voor besmettelijke ziekten )oo?teloos geschieden met ingang van den da tum waarop de subsidie verleend wordt. Artikel 7. I Deze overeenkomst wordt aangegaan voor leen tijdvak van een jaar, aanvangende, ,doch wordt stilzwijgeml met een pelijken termijn verlengd, wanneer niet drie Jnaanden voor afloop der overeenkomst deze door een der partijen schriftelijk wordt opge- fcegd. De heer HAMEL1NK kan zich indenken, dat burgemeester en wethouders maatregelen wen- r.t-n wmnwn mm. V. Hoofdstuk X (Landbouw, Nijverheid en Handel). Hoofdst .k XA. (Departement van Arbeid).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1